Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-10 23:42:54

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18701) lujó55 válasza bambano (#18699) üzenetére


lujó55
őstag

a legolcsóbbat.
két év múlva úgyis csere.
nekem valeo van, mert nem volt a méretben bosch

(#18702) adorjant válasza lujó55 (#18701) üzenetére


adorjant
senior tag

Két év? Jó lenne,ha lenne ilyen :)
Ha keveset használom,egy év után akkor is csíkoz,ettől függetlenül én mindig Valeot használok,ez "vált be".

(#18703) lujó55 válasza adorjant (#18702) üzenetére


lujó55
őstag

nemrég cseréltem le az eredetit. tökéletesen törölt, de mikor visszafelé ment park pozícióba már erősen ugrált (stick slip) ami a kilazult retainer tipikus hibája, na meg a keményedő gumi miatt van. aztán mikor ezt megtudtam, mondták, hogy ne gumit tegyek bele (300Ft) hanem az egészet cseréljem. szóval öt év után... :R

(#18704) adorjant válasza lujó55 (#18703) üzenetére


adorjant
senior tag

Akkor én lehet valamit rosszul csinálok. Biztosan rosszul kapcsolom az ablaktörlőt :D :D :D

(#18705) Imy válasza adorjant (#18702) üzenetére


Imy
veterán

Hát nekem is egy évet bírnak ki, többet nem.

(#18706) lujó55


lujó55
őstag

annyira jó volt még a profil a gumin, hogy leszabtam a csíkot és átraktam hátulra. ott már teljesen megette az idő a gumit és elkezdett repedezni.

(#18707) Calogero


Calogero
addikt

Nekem is most kell cserélni majd ablaktörlő-t, még gyári van rajta 5 éves, és most kezd el csíkozni.

Néztem a Bosh Aerotwin-t ,de lehet hogy gyárit veszek.....

[ Szerkesztve ]

(#18708) Imy válasza Calogero (#18707) üzenetére


Imy
veterán

Mennyi km van a kocsiban?
Garázsban állsz, vagy napközben a napon?

(#18709) Calogero válasza Imy (#18708) üzenetére


Calogero
addikt

45 000km van a kocsiba és sajnos nincs garázsom
És nem is volt semmivel ápolva.

[ Szerkesztve ]

(#18710) Imy válasza Calogero (#18709) üzenetére


Imy
veterán

Az akkor jó bírta, nekem ~1 év után a gyári is csikózott. :(

(#18711) lujó55 válasza Imy (#18710) üzenetére


lujó55
őstag

minden azon múlik mennyire van terhelve. a legrosszabb a guminak az, ha még csak néhány csepp eső érte az ablakot, de már törlöd és félig száraz, itt-ott még apró por is van rajta, na attól egy év után szépen elkopik és tényleg csíkoz. A másik extrém terhelés amikor le van fagyva az ablaktörlő és ráindít valaki. akkor nem csak maga a kar, hanem a teljes rendszer megpusztulhat. én gyakran még ilyenkor nyáron is amikor kiszállok a kocsiból és körbejárom felemelgetem a lapátot, mert a hőségtől is rágyógyulhat az üvegre és amikor indítanám először szaggatna. ha valaki kíméli és odafigyel, 3 éves simán bírnia kell, nekem 5 volt, igaz garázsban.

(#18712) zolikaDB


zolikaDB
veterán

G sedan biztosítéktáblájáról hol lelek leírást? Csak megnézném, h a rendszámtáblavilágításnak nem-e a biztosítéka ment ki első körben...

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#18713) neduddki válasza Calogero (#18707) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

miknden ablakosaskor clin+puharongy parossal tisztara torlom az eleket, es a legdupka kibaszott jo es meg tart is

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#18714) hdman válasza zolikaDB (#18712) üzenetére


hdman
őstag

Használati utasitásban benne van.

Sopron city :)

(#18715) bambano válasza Imy (#18705) üzenetére


bambano
titán

nekem kettőt szoktak..

kösz az ötleteket, beszerzési lehetőségek miatt maradtam a gyárinál, kicsit mintha aranyból lenne egy-két darabja, már az ára alapján, de nem volt türelmem tovább rohangálni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18716) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Az a gond, h a helyzetjelzőnek és a rendszámtáblavilágításnak egy biztosítéka van, és a helyzetjelző jó. Akkor mégiscsaak a kábellel van valami.

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#18717) lujó55 válasza zolikaDB (#18716) üzenetére


lujó55
őstag

most őszintén: hogy a picsába mehet tönkre egy kábel, ha nem látott oldalcsípőt? :(

(#18718) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

[link]

Jóóóó

szerk.: ez is: [link]

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#18719) bambano válasza Jim Tonic (#18718) üzenetére


bambano
titán

ez az autó akkor se volt soha gts, ha korbáccsal verik a cikk íróját...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18720) zolikaDB válasza lujó55 (#18717) üzenetére


zolikaDB
veterán

És igazad van! :)
Könyv szerint: 7-es és 25-ös helyen lévő biztosítékok: jobb helyzetjelző, rsztábla ill. bal helyzetjelző, rsztábla. (meg még vmik) Na, most ebből első körben nehezen tudtam leszűrni, h hol is van az a bizti, ami nekem kell, hisz nekem egy izzóm van, ezek meg 2 helyre is azt írják, h ott lennie kell (Caravanban valóban kettő van). Aztán felkapcsolom a helyzetjelzőt, és már látom is, h a jobb oldali nem ég (tegnap beálltam az állítólagos jég elől a műhelybe, és mivel féloldalasan parkolt a kocsi, nem láttam ezt...). Úh ott ahol az ezért felelős 10A-es biztosítéknak lennie kellett (volt egymás alatt 3db 10A-s és 1db 20A-s), elkezdtem kicserélgetni és meglett a ludas, hátul a polaritást is megcseréltem, és most van fasza ledes rendszámtáblavilágításom!

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#18721) Jim Tonic válasza bambano (#18719) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Sokan hiszik, hogy az ötajtós = GTS. Ez van. Viszont a cikk korrekt.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#18722) fero02


fero02
veterán

(#18723) _seth_ válasza fero02 (#18722) üzenetére


_seth_
veterán

Ahogy az etanolt úgy a gázt is kivégzik idővel...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#18724) bambano válasza fero02 (#18722) üzenetére


bambano
titán

ezt is festeni fogják?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18725) zolikaDB válasza _seth_ (#18723) üzenetére


zolikaDB
veterán

Árban még az etanol hagyján... Egyébként etanol! Pro/kontra érdekelne! Hol tudok utánaolvasni, ahol érdemleges, nem feltétlen részrehajló infók vannak?

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#18726) lujó55 válasza fero02 (#18722) üzenetére


lujó55
őstag

Matolcsi mikor megy már el dolgozni és abból megélni?
Akkora sok hülyeséget beszél, hogy már rajta röhög a fél EU. :W

(#18723) _seth: Várható volt, sajnos. :(((

(#18725) zolikaDB: itt nyugodtan trollkodhatsz. :P de most komolyan! én szoktam keverni, mert jobban megy tőle a kocsi, de tisztán nem tudom használni, mert rángat, erőtlen. olvasd el a hozzászólásaimat. :R

[ Szerkesztve ]

(#18727) Jim Tonic válasza lujó55 (#18726) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Akkora sok? Ez milyen nyelven van?
Kérhetem, hogy mellőzzük a politikát?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#18728) TasiA válasza fero02 (#18722) üzenetére


TasiA
senior tag

Boldog vagyok, nagyon....

(#18729) zsolthee


zsolthee
senior tag

Opel Adam

Pofás kis járgány, asszony biztosan örülne neki. :) Valószínűleg nem az olcsó kategóriában fogjuk megtalálni.
Nekem egy az egyben a DS3 jut eszembe. Csak a lilát kell megnézni...

(#18730) Imy válasza fero02 (#18722) üzenetére


Imy
veterán

olvastam, és nekem is LPG-s a kocsim, ha 500Ft lesz a benzin, és 300 az LPG akkor még nem bukta ;) Majd meglátjuk mit hoz a jövő. Addig is spórolok vele.

(#18731) bambano válasza Imy (#18730) üzenetére


bambano
titán

viszont engem lebeszélt a gázosításról az a tény, hogy megtalálták ezt a jövedelemforrást is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18732) Pitu


Pitu
aktív tag

ez a tervezet a CNG-t is érinti?

(#18733) bambano válasza Pitu (#18732) üzenetére


bambano
titán

úgy látom, hogy a balfék megfogalmazás miatt nem vonatkozik rá. (teljesen logikátlanul)

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18734) Imy válasza bambano (#18731) üzenetére


Imy
veterán

Azt elhiszem.
Én most tartok 24e gázos km-nél 2011.04.17 óta, és ~144eFt megtérülésnél. Ha szerencsém lesz kb visszajön az ára a beépítésnek.[link] És a beletankolt benzin 77e Ft, szóval ha nem evett volna benzint, akkor már +ban lennék.
De majd meglátjuk, hogy hogyan alakulnak az árak.

(#18735) TasiA válasza Imy (#18734) üzenetére


TasiA
senior tag

Én magamnak raktam feketén :B kb. 20-25-ezer forintos befektetéssel. Már régen megtérült, nekem nem ez számít, hanem, hogy ezek után is olcsón járjak.

(#18736) bambano válasza TasiA (#18735) üzenetére


bambano
titán

nézegettem az árakat, itt Debrecenben egy normális minőségű rendszert tokkal-vonóval 300k-ért raknának be a kocsiba. Ha marad a 430 forintos benzinár (miért maradna...) és 300 lesz az lpg, akkor ez kb. 62 ezer kilométeren térülne meg csak az üzemanyagár differenciából, az meg kb. világvége időpont.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18737) Imy válasza bambano (#18736) üzenetére


Imy
veterán

Nah ez sokban függ majd, hogy akkor amikor megemelik senki sem fogja tudni, hogy mennyi lesz, és mennyit vállal be az adott kút a hasznából, mivel ha nem nyel valamennyit, akkor nem fog hozzá menni senki sem. Ha 300Ft lesz az LPG, és 410Ft a benzin, és nem enne semmi benzint a kocsi, akkor nálam 100Ft maradna meg. De ha 450 lesz a benzin, akkor már több, akkor talán megéri...

(#18738) bambano válasza Imy (#18737) üzenetére


bambano
titán

a kút semennyit sem fog bevállalni belőle, miért is tenné?
oké, van 100 forint különbözet az árban, literenként. és amennyivel többet fogyaszt?

én most számoltam ki, ilyen feltételek mellett 468 forint/100km megtakarítást érnék el kb. a gázzal, ha kúton tankolnám. annyival meg soha nem térül meg.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18739) proper válasza bambano (#18738) üzenetére


proper
őstag

de szép álomvilágban éltek hogy jövöre is 410 lesz a benzin :DDD
ha a gázt felpakolják 300-ra a benzin lesz kb 500

(#18740) lujó55 válasza proper (#18739) üzenetére


lujó55
őstag

+1 :(((

(#18741) Imy válasza bambano (#18738) üzenetére


Imy
veterán

Nekem benzinből 6l-t evett nagy átlagba.
Gázból most 6.7l, és mellé 8dl benzin...
Tehát most:
csak benzin: 2460Ft
LPG + benzin: 2005Ft
Haszon: 455Ft/100km

Ha a gáz 60Ft-ot emelkedne, és semmi más nem változna most:
csak benzin: 2460Ft
LPG + benzin: 2410Ft
Haszon: 50Ft/100km

Szóval a 100Ft különbözet édes kevés lenne, %-osan érdemes megadni, kb 80%-os LPG-Benzin érnál már nem éri meg...

(#18742) FF23 válasza TasiA (#18735) üzenetére


FF23
senior tag

Volt már ilyen a 90-es évek végefelé. Ha nagyon elválik az LPG ára a palackos pb-gázétól, akkor jön az átfejtegetés a sufni mögött.
Vettem egy átfejtőt -szűrő meg minden- oszt jól van, ha ez kell nekik. (most nem gázos a gép)

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#18743) TasiA válasza bambano (#18736) üzenetére


TasiA
senior tag

Szerencsém a szerencsétlenségben, hogy öreg autóval kell járjak, elég egyszerű a motyó. A központi injektorosokhoz való keverőfejes rendszerem van. Van 1 gázrózsám a légtömegmérő előtt illetve egy pici vezérlő egység, ami a lambda jelet figyelve szabályozza a beszívott mennyiséget. A gáz szívócső keresztmetszetét változtatja. Ennyi. Az egész motyót havertól kaptam, az ő Audi 1.8T masinájában üzemelt, csak ő befecskendezősre váltott. Szal ez ingyen volt. Ami pénzbe került az a csövek+ rejtett tankoló+pótkeréktartály. Szal nem a legokosabb, legkifinomultabb rendszer, de nekem így eszik városban +1,5- kint 1 literrel többet. Egy motorfék üzemben gáz elzárót akarok még bele eszkábálni, úgy még 1 picit javulna a helyzet. Nekem pl autópályán 140-150 klímával Szeged Budapest oda-vissza mindig ki jön 9,5 literből, ami Szegedi árakban 200-230 Ft között mozgott idén. Ősszel akartam legalizálttá tenni, de ezek után marad így ahogy volt eddig is.

[ Szerkesztve ]

(#18744) TasiA válasza FF23 (#18742) üzenetére


TasiA
senior tag

A Ladát mindig úgy tankoltam. :DDD

(#18745) FF23 válasza TasiA (#18744) üzenetére


FF23
senior tag

Simán! A nagy tartályokból még olcsóbb. Egy időben egy ismrős - ahol melózott- műhelyéhez jártam. Hátul állt egy nagyobb tartály, amit ugye fűtésre használtak. A 11,5-s palackot lazán felnyomta 15kg-ra, szóval a tágulási részt is. Nem igazán mertem messzire vinni és azt is csak lábujjhegyen :D

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#18746) neduddki válasza proper (#18739) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ne viccel, es azon vagyok meglepodve, hogy ost nyaron nem ertuk el az 500at /persze orulok en neki:- )/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#18747) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Sziasztok!

Engem valaki nem szeret odafent. Először szélvédő, és fényezés, most meg egy vaddisznó :(
Az autópályán, hajnalban, 90km/h körüli sebességgel, olyan 40kg körüli állattal futottam össze:

Homlokfal, hűtő, motorház, szervótartály, bal lámpa (talán a jobb is a fülek miatt), díszrács.
Talán még: hűtőventi, és a nyúlványok.

Szerintetek érdemes javítani? Ha igen mennyi az anyag, és a munka?

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#18748) bambano válasza Arlekim (#18747) üzenetére


bambano
titán

az indexen meg cikkeznek, hogy kámforrá vált a vaddisznó az m7-esen... :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18749) Jim Tonic válasza Arlekim (#18747) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ha autópályán volt, akkor kifizetik neked, elvileg.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#18750) fero02 válasza Arlekim (#18747) üzenetére


fero02
veterán

Sztem érdemes. Szerencsére az Fastra alkatrészek mennyisége vetekszik a csillagokéval, viszont az áruk nincs a csillagokkal megegyező magasságokban.

És a malac ott marad? Jardokat hívtál? :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.