Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) #28752640


#28752640
törölt tag

A web os is jobb lett ahogy írják.

(#4402) dgyuri0123 válasza krx21 (#4400) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Bocs, de kinek-minek az 1000nit? Én biztosan nem akarom, hogy egy ívhegesztő fénye tv-n keresztül kiégesse a retinámat. :D

Még a plazma előtt is hunyorgok időnként...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#4403) Piftuka válasza dgyuri0123 (#4402) üzenetére


Piftuka
veterán

Pár hozzászólással fentebb írtam róla...

"Aquila non captat muscas."

(#4404) dgyuri0123 válasza Piftuka (#4403) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ki akar napszemüvegben filmet nézni? :) Komolyan, értem a lényegét a 4000nit-nek, de én pl. állandóan hunyorgok napsütésben és nagyon nem szeretnék a tv előtt ülve is így tenni. Igaz, ez egyéni "rigolya" részemről.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#4405) daneel_hu válasza Gaben360 (#4391) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ez 4k-s lejátszó?

(#4406) Gaben360 válasza daneel_hu (#4405) üzenetére


Gaben360
senior tag

Nem,sima full hd 3d.
910 mellé minek a 4k? :D

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#4407) krx21 válasza dgyuri0123 (#4402) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez már más kérdés. De ez most a trend. Amúgy az 1000nit nem olyan használhatatlanul sok. Meg az sem baj ha marad benne tartalék...

(#4408) daneel_hu válasza Gaben360 (#4406) üzenetére


daneel_hu
addikt

Fogalmam sincs.
A Popcorn 4k-s lejátszókat gyárt főleg, ezért hittem ez is az. :D

(#4409) Madwe válasza daneel_hu (#4408) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ez nem igaz, sokkal régebbi a cég, mint a 4k :P

Ez olyan mintha azt mondanád, h az lg oledeket gyárt főleg, ezért akinek lg tvje van, az valszeg oled lenne :)

(#4410) dgyuri0123 válasza krx21 (#4407) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem vitaindítónak szánom, de épp PH-s teszteket olvasgatok (csak úgy) qled lcd-ről és azt írják, 300cd-nál már bántó a fényerő, még napsütötte szobában is. És hol van ez 1000cd-tól, vagy 4000-től? Ergo, semmi gyakorlati haszna nincs az 1000nitnek, hacsak nem kerti partis filmnézés közben, déli napsütésben. ;)

"csak a zene van"

(#4411) krx21 válasza dgyuri0123 (#4410) üzenetére


krx21
nagyúr

"300cd-nál már bántó a fényerő, még napsütötte szobában is."
Ezt maximum az mondja, akinek kiakadt a retinája... Az biztos nem olyan sok.
Ráadásul az oled-ekben van a sokak által kritizált ABL ami nem engedi maxon tolni a teli fehér képet.
Amúgy nekem elég a mostani B6 fényereje, de a tartalék nem baj, ha van benne.

Tényleg van infó, arról, hogy az üzemórák telésével az oled TV-k elektronikusan kompenzálják az öregedést?
A Panasonic a plazmáinál csinálta ezt, de ott sajnos a fekete szint emelkedésével is járt ez a történet.
Szerintem az olednél ez nem így lenne...
Amúgy a fényerő verseny, persze több mint igazi igény és leginkább az LCD-nél tolják, mert ott a legegyszerűbb feljebb emelni a háttérvilágítást. De ugyanakkor milyen érdekes, hogy 2-3 évvel ezelőtt az lcd-k maximális fényereje 400-450 nit körül volt és minden kalibrálás 120 nit-re történt.. :K

[ Szerkesztve ]

(#4412) Madwe válasza krx21 (#4411) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem tudom, hogy kezeli e softveresen, de max majd 3 év múlva, amikor esik 5% a max fényerő (ez napi 10h hajtva és 100%on lenne mondjuk ha lineárisan esik) akkor majd felemelem 25ről 30ra az oled lightot :D

Igen, a fényerőnövekedésnek a hdr s a kontrasztverseny a fő oka, lévén a feketével nem tudnak mit kezdeni, a kontrasztos képhez s szebb kontrasztszámokhoz baromi magas fényerő kell :D Részemről már amit most tud a c6 az is sok néha, pl full fekete képen csak kevés fehér felirat, kb könnyezek instant :D

Az meg h 4000nit lesz majd a referencia, meg h az a valós mert a nap is milyen fényesen süt már, pont nem érdekel, részemről a tonemapping erre jó kompromisszum, nem ég ki a szemem, cserébe vmennyire levágja a fényes jeleneteket :D

[ Szerkesztve ]

(#4413) krx21 válasza Madwe (#4412) üzenetére


krx21
nagyúr

"a kontrasztos képhez s szebb kontrasztszámokhoz baromi magas fényerő kell :D"
Max a káprázathoz... :DDD
A fényes nap, meg soha nem lehet referencia, mert egy napsütésben egészen más pupillával nézünk, mint otthon TV-t...
Igen egyetértek ez csak szükségtelen számháború... :K
Jelenleg a Tv-knél messze nem a fényerő a szűk keresztmetszet...

(#4414) dgyuri0123 válasza krx21 (#4411) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A jelenlegi 50ST60-as plazmámon 93 cd/m2 a kalibrált érték pl. náluk. Így sem érzed soknak a 300cd-t? ;) Én igen...

És itt jön az, hogy 120cd körül bőven elegendő a fényerő minden, nem napsütötte szobában, csak a fos LCD ekkora fényerőnél (szám szerint) igen gyenge kontrasztot tud előállítani. (kb. 700:1 )

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#4415) Madwe válasza dgyuri0123 (#4414) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem is hdr az a plazma :P Melleseleg nem bántó részemről a c6 fényereje, de 100%on ritkán járatom, mert ott már tényleg elég erős amit tol... kivéve hdr tartalomnál, ahol ugye alap a 100% fényerő. Próbáld meg elintézni h nézhess egy hdr kijelzőt (lehetőleg oledet:D) sötét szobában :P

[ Szerkesztve ]

(#4416) dgyuri0123 válasza Madwe (#4415) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem HDR miatt szeretnék/akarok oledet venni. Sem a szemkiverő fényerő miatt... :D

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#4417) Madwe válasza dgyuri0123 (#4416) üzenetére


Madwe
nagyúr

Pedig a HDR főleg a mély feketékkel van olyan minőségbeli ugrás, mint ami anno sd és fhd között volt, s amit a 4k pl már nem hozott!

(#4418) dgyuri0123 válasza Madwe (#4417) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Sosem vennék 4-500 lóerős autót, mert nem akarom kihasználni azt a pluszt, amit nyújtani tud.

A HDR is egy olyan plusz, ami hidegen hagy. ;) Viszont nálam, a 0 cd mindent visz. Ha az ST60 tudná a 0 cd-t soha nem cserélném le, mert amit most nyújt (főként FHD-ben) az is bőven jó (nekem).

"csak a zene van"

(#4419) Madwe válasza dgyuri0123 (#4418) üzenetére


Madwe
nagyúr

Néztél már hdr tartalmat amúgy? s ugye tudod, h az nem csak a fényerőről szól, hanem színtartományról meg egyebekről is?
amíg csak olvastam róla, én konkrétan marketing bsnek tartottam. Ellenben 4knak valami kevés értelmét láttam, namármost szvsz a 4knak konkrétan semmi értelme jóformán, ellenben a hdr baromi nagy képminőségbeli javulást hoz. Fényes jelenetnél látod az árnyékos részleteket is stbstb

(#4420) dgyuri0123 válasza Madwe (#4419) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Engem konkrétan irritál a hatalmas fényerő, ami HDR tartalomnál elengedhetetlen. Kb. ennyi az ok/indok.
3D-t sem néztem (eddig), mert az aktív szemüveges megoldás is mocskosul zavar-t... Mindent csak addig fogyasztok, amíg jólesik. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#4421) Nemir Ombe válasza Madwe (#4419) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... (szerintem) azt (is) érdemes megjegyezni a HDR minden jó tulajdonsága mellett, hogy jelenleg csak a(z erre kihegyezett) demók és néhány játék esetében "elájulós" normál filmeknél már jóval kevésbé .... de ettől még valóban jó .... lesz .... majd .... ;) :D

Hmm ....

(#4422) torma1981 válasza Nemir Ombe (#4421) üzenetére


torma1981
veterán

Ja majd kitalálnak minden évben új formátumot amit persze a régebbi tv-k nem támogatnak. Ez a biznisz.

(#4423) Madwe válasza Nemir Ombe (#4421) üzenetére


Madwe
nagyúr

Sorozatoknál is van ami baromi látványos hdrben, pl a Marco Polo ilyen, illetve azért van 1-2 film is, de igen, nyilván a 2 perces demok az igazán állejtősek, hiszen ott kifejezetten az előnyeit élezik ki :)

(#4420) dgyuri0123 De pont h a hdr nem a magas fényerőről, hanem a magas dinamikatartományról szól.
Itt pl 2percnél pont azt emeli ki, h sdrnél túl fényes :DAmikor van valami fényes, ott az árnyékos részek is látszanak, amihez egyrészt nyilván spéci kamera is kell, másrészt kijelző is. Tényleg érdemes megnézni vmi rendes paneles tévé esetén :)
A 3dnek meg akkor adhatsz esélyt lgnél a passzív szemüvegeivel :)?

(#4422) torma1981 Ja, én is vhsen nézek mindent :) Egyébként igen, a bt2020 még csak kialakulóban van, lesz majd hfr, meg jobb színlefedettség, magasabb nit stb. Mi ezzel a baj? Végre beindult kicsit a tv piac, a sokévnyi nyüglődés után...

[ Szerkesztve ]

(#4424) torma1981 válasza Madwe (#4423) üzenetére


torma1981
veterán

Azzal nincs baj, csak ránk erőltetik az új dolgokat. Mert a régebbi tv-k nem fogják tudni. A 3d-re is azt mondták a jövő erre tessék.

(#4425) Nemir Ombe válasza torma1981 (#4424) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nincs azzal semmi baj, hogy "minden évben" megvetetik az "újdonságokat" a néppel, pörög a gazdaság, a gyártók ptofitálnak, jönnek az új fejlesztések/ficsőrök .... teljesen rendben van ez .... mert akinek van türelme kivárni, az a "mások által elköltött" sok-sok pénznek köszönhetően tud majd egy igazán "rendes" TV-t venni addigra, amire a szabvány is igéri BT"2020" .... :D ;)

Hmm ....

(#4426) Gaben360 válasza Nemir Ombe (#4425) üzenetére


Gaben360
senior tag

Pont ezért nem vettem 4k-s oledet,meg persze az ára miatt.
Mire eldőlnek a szabványok és nem nagyon lesz új ficsőr évente,addig kihúzom nagy nehezen a 910-el. :DDD
Bár nekem ez is bőven elég amit tud produkálni,tegnap a trónok harca odab@szott rendesen,főleg lcd után.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#4427) krx21 válasza dgyuri0123 (#4414) üzenetére


krx21
nagyúr

Csúcs fényerőnek, bizonyos képrészleteknél én még azt nem tartom soknak... De nem vagyunk egyformák.
Valamint azt se felejtsük el, hogy Te most egy kifejezetten alacsony fényerejű TV-hez vagy szokva.
Én annak idején pont fényerő probléma miatt adtam el a VT30-as Panasonic plazmám. Mondjuk az rendesen vissza volt fogva fényerő tekintetében.
De a 2000nit-es lcd fényerő háborún én is csak mosolygok...

[ Szerkesztve ]

(#4428) dgyuri0123 válasza krx21 (#4427) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"kifejezetten alacsony fényerejű TV-hez vagy szokva"

Ezt nem mondanám. Jelenleg, film/tévénézéskor is be van kapcsolva nálam egy külső fényforrás, mert annyira erős tud lenni a képtartalmak közötti fényerő változás, hogy zavar a "kis" lámpa fénye nélkül, ami némileg tompítja ezt a villogást (nem a 100Hz-es képernyő vibrálásról beszélek). :) Tehát, nem felfelé hiányzik (nekem) bármi, hanem lefelé. Azaz, a fekete szintből hiányzik az a plusz, (0cd) amitől áll leejtős lenne a kép. És attól, hogy olednél, "alul" 0cd a fényerő, ez még tovább növeli a kontraszt érzetet, pedig ugyanúgy kb. 100-120cd a fényerőd (optimális beállítások mellett). Nem tudom érthető-e, amit mondok?

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#4429) Ijk válasza krx21 (#4427) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nekem viszonylag fényérzékeny a szemem, ezért nem is megyek kalibrált fényerőnél feljebb egyetlen kijelzőmnél sem. Kalibrált fényerő 100-140cd/m2, általában 120-ra szokták.
Mondjuk HDR-re már kíváncsi vagyok mit produkál gyakorlatban, azt még nem láttam, így eddig az igény sem fogalmazódott meg bennem a szükségét illetően.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4430) Madwe válasza dgyuri0123 (#4428) üzenetére


Madwe
nagyúr

Érthető, de remélem neked meg az érthető, hogy úgy nyilatkozol valamiről, amire szerinted nincs szükséged (hdr) hogy nem is láttad, a valóságban az mit jelent :) Ott a sok nit nem azért kell, h a full kijelző azon égesse a szemed, hanem hogy egyes apró tartalmak (lámpafény, nap, tűz) kiugorjanak a környezetükhöz képest...

[ Szerkesztve ]

(#4431) mexel


mexel
veterán

LG oledből 55-ös a legkisebb?

(#4432) Madwe válasza mexel (#4431) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igen, de tudtommal pana és sonyból is

(#4433) Nemir Ombe válasza Madwe (#4432) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Mivel csak az LG gyárt panelt és mindenben az van .... ;)

mexel:
Van kisebb is, pl. 5,5"-os .... LG telókban.... :D ;)

Hmm ....

(#4434) Ijk válasza Madwe (#4430) üzenetére


Ijk
nagyúr

Addig jó neki amíg nem érzi hogy szüksége van valamire.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4435) Madwe válasza Ijk (#4434) üzenetére


Madwe
nagyúr

Persze, de azért amikor az ember súlyos százezreket költ valamire, amit évekig bámul, nem árt elötte felmérni, hogy mik is a lehetőségei?

(#4433) Nemir Ombe Telefonoknál lg valamiért nem szereti az oledet, ellenben a samsunggal :P

[ Szerkesztve ]

(#4436) Nemir Ombe válasza Madwe (#4435) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Dehogynem .... egy oled kijelzős LG telóról irok éppen .... :D ;)

.... de (részben igazad van, több az ips, mer' azt ócsóbb gyártani .... :D

Hmm ....

(#4437) mexel


mexel
veterán

Köszönöm a válaszokat, sajnos kicsi a hely ahová kellene, max 50-es tv fér el, az is koppra. Pedig egyre jobb oled árakat látni :)

(#4438) Nemir Ombe válasza mexel (#4437) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Cserélj bútort és vehetsz nagyobb TV-t .... :D ;)

Hmm ....

(#4439) dgyuri0123 válasza Ijk (#4434) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Egyetlen pluszra van igazán szükségem, amit eddig semmilyen készülék nem tudott nyújtani, ez a 0cd. A többi "ficsör" a legkevésbé sem mozgatja meg a fantáziámat. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#4440) mexel válasza Nemir Ombe (#4438) üzenetére


mexel
veterán

Nem bútor, fal, az ajtót kellene kisebbre venni hogy beférjen :D Nem nekem kellene, csak én intézném szülőnek, még teljesen tanácstalan vagyok mi legyen típus, rendszer tekintetében.

(#4441) daneel_hu válasza Nemir Ombe (#4421) üzenetére


daneel_hu
addikt

Igen... csak hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy egy FILM bizony nem ezektől jó. :)
Hanem először is van jó forgatókönyve, története, azután jók a karakterek, színészek... megfelelően el van készítve stb... minden csak ezután jön.
A HDR is, a 3D meg a *** stb.

Ha maga a film szar VHS minőségben, az még nem lesz jó HDR/4k-ban (sem).

(#4442) Nemir Ombe válasza daneel_hu (#4441) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... de szép is lenne amit írsz, de manapság a "nép" inkább Hulk bal lábának kisujján "digitálisan" nőtt szőrszálak számára és élességére kíváncsi egy "ultrabrutál" szuperlassított akciójelenet alatt, mint arra, hogy vajon mindaz miért is történik, ami épp' történik .... ja és persze mindez HDR-ben (és még jobb, ha HDR demo-ban) megy, mert úgy "mégbrutálabb" a szőrszálakon megcsillanó fény .... kit érdekel, hogy miről is szól a film, ha ilyen "király" jelenetek vannak benne .... :D ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#4443) Madwe válasza Nemir Ombe (#4442) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nyilván az is fontos, hogy látványos legyen egy film - illetve az is ad az értékéhez valamennyit. Azonban a baj inkább az, h az igazán látványos filmek nagyon rosszak :) Nyilván nem anyagi okai vannak, egy látványos filmnél nem hiszem h a cgire szánt pénzt a forgatókönyvíróktól vonnák meg, inkább csak arról lehet szó, h az egyszerű buta filmekre több az érdeklődő, akit csak a látvánnyal meg lehet venni... Nomeg remake reboot prequel hátán mindenhol. Azért van 1-2 szerencsés kivétel is, hogy HDReset említsek, az Arrival pl szerintem minőségi film, hamár nagy büdzsé, s hdrben is elérhető :P

[ Szerkesztve ]

(#4444) Piftuka válasza dgyuri0123 (#4404) üzenetére


Piftuka
veterán

Pedig nagyon egyszerű a lényeg: az árnyékok, illetve árnyalatok megfelelő részletességét csak ilyen nagy fényerő mellett látod.

Nem az a lényeg, hogy "kiégesse a szemedet", hanem hogy - mint a valóságban, ha felnézel a derült égboltra -, a felhőket éppen olyannak lásd, ahogyan azt filmre rögzítették. Hogy a fényes, világos tartalmak minden apró részletét is érzékelni tudd... éppen úgy, mint a valóságban.

Őszintén szólva meglepőnek találom, és nem is értem azt a retrográd hozzáállást, amit - éppen itt az OLED tévéknek szentelt fórumrészen - ebben a témában most bemutattok... :N

"Aquila non captat muscas."

(#4445) Dadan01


Dadan01
senior tag

Halló

Milyen filerendszert ismernek az idei oled tvk usbn csatlakoztatott hddn? Ntfs és fat32 gondolom alap, exfat, ext4 esetleg?

(#4446) #28752640 válasza Piftuka (#4444) üzenetére


#28752640
törölt tag

Az értelmező eléggé kétértelműen értelmezi a retrográt szót. :DDD

(#4447) dgyuri0123 válasza Piftuka (#4444) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Miért is született meg az Oled technológia? Eredendően a 0 cd elérése volt a cél. Ez sikerült is, hurrá...de miért kell nekem sorba állnom az 1000cd-ért és HDR-ért? Nem szeretem a vakító fényt (életben sem), inkább maradok az árnyékban. Mit nem tudsz elfogadni ebben? :) Semmi retrográd nincs abban, ahogyan hozzáállok, inkább csak ignorálom a számomra semennyire sem fontos dolgokat. Mindenki azt nézze, amit szeret és olyan megjelenítőt válasszon, amelyben a számára legjobb/legértékesebb megoldások/szolgáltatások vannak. ;) Őszintén, azt sem tudom, a 910-es tud-e HDR-t, mert ennyire nem érdekel a dolog. :D

"csak a zene van"

(#4448) ottofon válasza dgyuri0123 (#4447) üzenetére


ottofon
csendes tag

Azt gondolom hogy ennek a nagy fényerő dolognak csupán egyetlen haszna van, mégpedig ha az ember nem este sötétben tévézik hanem egy full napos világos szobában. Netán ha ablak mellett van a tv és nincs redőny /függöny. Ez az ultra fényerő csupán lehetőség ilyen esetekre. Vagy ki az az őrült aki totál sötétben hegesztő ívet akar nézni? Nem véletlen az sem hogy a MM-ban legtöbben bekajáltuk a LED tv-k feketéjét is hisz pont ezt használják ki hogy a szem kompenzál azaz ha elég nagy a külső fény és a kontraszt is akkor a szürkét is feketének "látjuk". Szóljatok ha tévednék.

"A szépség nem más, mint a belső jó tulajdonságok ígérete!"

(#4449) krx21 válasza ottofon (#4448) üzenetére


krx21
nagyúr

Szólók: így van...

(#4450) Ijk válasza dgyuri0123 (#4447) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ne aggódj, nem is tudsz HDR-t nézni mert nincs tartalom (olyan kevés hogy statisztikailag nincs). 4k-tól is állítólag hasraesel, persze amíg demókat nézel. Aztán meg jöhet a netflixes 4k 15Mb/s bitrátával, miközben egy BD50 40Mb/s-os bitrátájú.
Nyilván nem felesleges fejlesztések, de egyszerűen nincs itt a tartalom. Meg a filmek jelentős részéhez nem kellenek ezek az újítások, mint ahogy a 3D is kevés filmhez adott hozzá.

/人◕ ‿‿ ◕人\

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.