Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) Nemir Ombe válasza Rbert (#4700) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Gyári visszaállítással + előre beállított képmódok esetén nem nagyon fogsz jó képpel találkozni szerintem .... ;)

Hmm ....

(#4702) krx21 válasza Nemir Ombe (#4701) üzenetére


krx21
nagyúr

Azt csak nem várhatod el, hogy mindegyik tv-t, műszerrel bekalibráljanak ilyenkor?

[ Szerkesztve ]

(#4703) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#4674) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Az ívelt kijelző éppenséggel nekem tetszik (legalábbis nem zavar) sőt, az hogy van 3D, még szimpatikusabbá teszi a 910-et. A plazmáét nem szerettem, mert aktív volt és zavart a villogása. Most pótolhatom a sok éves elmaradásomat 3D ügyben. Jó ez a demokrácia, mert ezt is megengedi. :D És jeleztem korábban, hogy 4k és hdr nem érdekel. Emiatt nem nem adnék ki plusz 130 ezret.

"csak a zene van"

(#4704) Rbert válasza Nemir Ombe (#4701) üzenetére


Rbert
aktív tag

Próbáltunk azért korrigálni rajta...

(#4705) #94529552 válasza Rbert (#4700) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem a FHD felskálázáshoz az UHD Deep Colourt kellett volna bekapcsolni, és HDMI-ről etetni a tévét. A szuperfelbontás talán csak az SD adásokhoz való, de azt nem tudom, hogy mennyire hatékony képjavító ezeknél, de mint tudjuk sz@rból várat elég nehéz építeni.
A gyári visszaállítás csak akkor kell, vagy ha valamilyen funció nem működik, vagy ha el van piszkálva valami(egyébként elég lenne az Áruházi mód kikapcsolásval [link] kezdeni). Utána még egy képbeállítás kellene valami ilyesmi alappal[link] De ezek csak Dark Room-ra kalibrálnak, ezért az OLED Light-on még hangolni kell a környezethez, és elvileg a V és H Sharpnesst is 10-re kellene tenni, vagy mindent ahogy tetszik. :)

[ Szerkesztve ]

(#4706) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#4703) üzenetére


daneel_hu
addikt

5-6 év múlva pedig pótolhatod a sok 4K/HDR-t. :D

(#4707) Nemir Ombe válasza daneel_hu (#4706) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

5-6 év múlva legalább már lesz mit nézni 4K/HDR-ben .... ;] .... és akkor majd lehet ugyanez a "vita" lesz csak 4K vs 8k .... :D

Hmm ....

(#4708) OPiiPO válasza Nemir Ombe (#4686) üzenetére


OPiiPO
addikt

"a "borsos" előfizu mellé ;) "
- van UPC-s TV előfizetésünk is meg T is, a Telekomos kb. ugyanannyira jön ki (nem Magenta).

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#4709) Nemir Ombe válasza OPiiPO (#4708) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Igaz tök lényegtelen, de azért bemásolom.... :D
(mellesleg: egy 1000-es digi csomagot (havi 7e) tuti nem cserélnék le Tkom-ra, hogy 100e-el olcsóbban legyen TV-m, ráadásul még 2 évet írjak is alá, a sz@rabbra.... persze akinek Tkom-os előfizuja van, annak megér(het)i, ha elégedett a szolgáltatással .... ;) )

"Kedvezményes árakon az alábbi feltételek teljesülése esetén vásárolhatsz:
-legalább 6 hónapja otthoni szolgáltatással rendelkező előfizető vagy és további 2 éves hűségidőt vállalsz
-legalább 6 hónapja arany/platina kártyás havi díjas mobil előfizetőnk vagy és új otthoni előfizetés mellé 2 év hűségidőt vállalsz
-meglévő otthoni telefon szolgáltatás mellé újabb otthoni szolgáltatást rendelsz
-összesen annyi részletfizetéses eszközzel rendelkezhetsz, ahány otthoni szolgáltatásod van, vagy ahányat rendelsz"

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#4710) #28752640 válasza Nemir Ombe (#4709) üzenetére


#28752640
törölt tag

Ráadásul úgy, hogy alzán már 487ezer a b7.

(#4711) OPiiPO válasza Nemir Ombe (#4709) üzenetére


OPiiPO
addikt

tök lényegtelen volt bemásolnod, teljesen egyetértek :DDD
tényleg nem veszekedeni, vagy kötözködni akartam, csak megjegyeztem hogy most fizettem mind a két helyünkön a TV-t és kb. hasonló csatornakiosztás mellett a UPC és a T párszáz Ft eltérést mutat (digi errefelé nincs, kertvárosba felénk nem mozognak csak a panelt szeretik a madzagolás végett)

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#4712) Nemir Ombe válasza #28752640 (#4710) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Azért az sem biztos, hogy ott venném.... de valaki vehetne már végre ott egyet legalább a "teszt" kedvéért, hogy a többiek tudják mire számíthatnak .... :D ;)

OPiiPO:

Én se panelba lakok, mégis van Digi .... de ez is "tök lényegtelen" .... :D .... a lényeg; akinek megéri (vagy nincs más) az vegye a Tkom-nál, másoknak lehet jobban megér(het)i a jobb szolgáltatás/alacsonyabb havidíj, de magasabb készülékár.... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#4713) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#4706) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Némelyek úgy választanak autót, hogy legalább 160 lóerős legyen. Én meg úgy, hogy mennyim van rá... "Felesleges lóerőkre" akkor "pazarolnék" pénzt, ha lenne felesleges rávalóm... :D A HDR "szükségességéről" soha nem fogsz tudni meggyőzni, a 4K pedig mit sem ér, 55" / 2,5m nézési távolság viszonya esetén.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#4714) Dadan01 válasza dgyuri0123 (#4713) üzenetére


Dadan01
senior tag

HDR az a B7 sava-borsa, fáj nélküle nézni bármit is, olyan fakó minden. Kb 10 film van jelenleg ami hdr-es és kölcsönzős, de ha lenne 100, nagy bajban lennék, mert egész nap menne a tv. Nem tudom néztél-e már hdr filmet, ha megteheted a John Wicket nézd meg, utána térjünk vissza erre a szükségesség témára.

(#4715) dgyuri0123 válasza Dadan01 (#4714) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Fakó az OLED?? :DDD Ezt még nem hallottam... Plazmára már mondták sokan, de azok lcd-hez voltak szokva.. Amúgy láttam HDR demót... A véleményem az, ha valami nagyon-sokkal szebb, mint a valóságban, az fals...

"csak a zene van"

(#4716) Dadan01 válasza dgyuri0123 (#4715) üzenetére


Dadan01
senior tag

Az egy dolog, hogy láttál valami hdr demót, az köszönő viszonyban sincs azzal, amit rendszeresen néz az ember, ezt te is tudod. Meg kell nézni ugyanazt a jelenetet sdr és hdr verzióban is, erre marha jó az említett John Wick, majd akkor mondd mi a fakó is mi nem :D Addig nyugodtak az estéid...

(#4717) Nemir Ombe válasza Dadan01 (#4716) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Én meg pont azt vettem észre, hogy a HDR demokon kívül nincs akkora (de természetesen van) különbség az SDR és a HDR között .... lehet "rendesen" be kellene állítanod a képet SDR anyagokhoz _is) .... :D ;)

Hmm ....

(#4718) Dadan01 válasza Nemir Ombe (#4717) üzenetére


Dadan01
senior tag

Rtings C7 ajánlása alapján van rendesen beállítva.

(#4719) Nemir Ombe válasza Dadan01 (#4718) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Akkor már értem .... ;)

Hmm ....

(#4720) krx21 válasza Dadan01 (#4714) üzenetére


krx21
nagyúr

Ne már! Ott akkor valami el van állítva. Én ha bluray és hdr bluray hasonlítok össze, ilyen szintű különbség nincsen. Ha valami szemet szúró különbség van, az akkor a séma beállításai között keresendő.
Például nálam a gyári hdr színhőmérséklet, sokkal melegebb volt a normálhoz képest...

[ Szerkesztve ]

(#4721) Piftuka válasza daneel_hu (#4698) üzenetére


Piftuka
veterán

És ugyebár az írásom éppen nem erről szól...! :U

"Aquila non captat muscas."

(#4722) torma1981 válasza dgyuri0123 (#4713) üzenetére


torma1981
veterán

Ülj közelebb. Én majdnem 3 méterről néztem a 60 colos 4k-s tv-t. Simán láttam a különbséget. De magyarazzátok be csak magatoknak.

(#4723) dgyuri0123 válasza Nemir Ombe (#4719) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Rtings-re én is gondoltam. Van 9100-as kalibrációjuk, aminek a beállításait én is használnám magamnak, de ha sarlatánok, akkor inkább nem. Viszont mi van helyettük? Van egyáltalán, aki oledet kalibrál ma M.O.-n?
Ha lenne ötleted, szívesen hallgatnám/olvasnám. :)

(#4722) torma1981: Akkor nagyon jó a szemed. Csak egy példa arra, mekkora legyen az optimális nézési távolság... Mindenesetre FHD-hoz 55" esetén 2.2 m lenne. Ez nálam alig tér el. Ennyi... :) 60"/4K viszont nem kicsit más nézési távolságot kívánna... ha Te ennek ellenére 3m-ről nézed, az a te dolgod.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#4724) Piftuka válasza Rbert (#4700) üzenetére


Piftuka
veterán

Hol teszteltél ennyi féle készüléket? Milyen tesztekkel? Milyen tartalommal? Mennyi ideig? Mire koncentrálva?

És a többi gyártónak melyik készülék típusait tesztelted? Csak mert a "többi nem rúghat labdába" kijelentésed elég sommás... És őszintén szólva egészen biztosan távol is esik a valóságtól.

A felskálázás minőségéről alkotott vélemény is ellentmond a legtöbb tesztnek és beszámolónak is...

"Aquila non captat muscas."

(#4725) torma1981 válasza dgyuri0123 (#4723) üzenetére


torma1981
veterán

Mint írták ez csak alap beállítás. Mindenki magának allitsa be. Ahogy neki tetszik.

(#4726) dgyuri0123 válasza torma1981 (#4725) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

" Ahogy neki tetszik."

Ez elég nagy balgaság lenne. Mondjuk egy húsz pontos fehéregyensúlyt próbálj magadnak beállítani "csak úgy".. Nem tudom, mi lesz abból, de nézhető kép aligha. :)

Itt egy másik ajánlás a nézési távolságot illetően, de ez sem cáfolja meg az előzőt.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#4727) krx21 válasza krx21 (#4720) üzenetére


krx21
nagyúr

A másik, hogy esetleg a hdr kiadások is más színvilággal lehetnek elkészítve. (pl; avatar)
Tehát a lemez (film) is ugyan az legyen, csak mondjuk ne hdr-ként legyen elindítva. Ha az egyik világosabb mint a másik, korregálni kell. Amit megláthatsz, az az hogy ilyenkor a TV vagy a lejátszó a 10bites színeket lekonvertálja 8-ra. Egy jó TV-n ez sem nagyon lehet észrevenni amúgy... Illetve a csúcs fényeket másképp kezeli a TV.

(#4728) torma1981 válasza dgyuri0123 (#4726) üzenetére


torma1981
veterán

És mi garantálja hogy a kalibrálás után tetszik is neked a kép? Kidobtál max egy csomó pénzt. Azért mert pl csak géppel mért értékek jobbak de szabad szemmel úgy sem látod. És semmi nem mondta hogy annyira nyúlj bele a kalibrácios menübe. Én monitornak használtam a tv-t. Láttam a különbséget. De te szajkozd csak az ajánlásokat. Látszik hogy nem láttad még előben.

[ Szerkesztve ]

(#4729) Nemir Ombe válasza krx21 (#4727) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem esetleg, hanem biztos .... Pl. az emlitett Avatar 4K HDR "kölcsönzős" verziója sokkal jobban mutat egy nem 4K és nem HDR OLED-en is .... érdekes és elgondolkodtató .... ;)

(ha valakinek van lehetősége próbálja ki, az FHD verzió mellett .... )

Hmm ....

(#4730) dgyuri0123 válasza torma1981 (#4728) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem értem...mit nem láttam élőben? Sokat láttam élőben és szerintem 3m-ről fikarsznyi látható különbség nincs a FHD és az UHD felbontás között.

Anno a plazmát egy amerikai oldal kalibrációja alapján állítottam be és (számomra) tökéletes volt így is. Pont én nem vagyok olyan hogy fingot reszelek. Az apróbb eltérések nem izgatnak, nem foglalkozom azzal, hogy műszerrel néhány % eltérés kimutatható lenne. De az biztos, hogy kalibrálás előtt a plazma képe fos volt.
Tehát én, a legteljesebb mértékben belenyúltam a beállítási lehetőségekbe és nem csalódtam. Olednél is kell kalibrálni, ebben biztos vagyok és abban is, hogy minden opciót be kell állítani, nemcsak a fényerőt és kontrasztot. Rtings sem véletlenül nyúlt bele a húsz pontos WB beállításába.

"csak a zene van"

(#4731) Rbert válasza #94529552 (#4705) üzenetére


Rbert
aktív tag

Mindig tanul az ember...Otthoni módban voltak a TV-k amit teszteltünk (csodálkoztunk is rajta).
Médialejátszót nem vittem az MM-be,hogy HDMI-ről tudjam etetni.
Amúgy teljesen meggyőzött az Oled,most már csak egy jó hely kell ahonnan be tudom szerezni.

(#4732) Rbert válasza Rbert (#4731) üzenetére


Rbert
aktív tag

Tudtok ajánlani valamilyen boltot ahol gyári gari és nem listaáron van egy LG65 B7? Ki honnan szerezte be?

(#4733) Nemir Ombe válasza Rbert (#4732) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Hamarosan jönnek a "black friday akciók", szerintem azt most már érdemes megvárni ekkora tételnél.... ;)

Hmm ....

(#4734) Rbert válasza Piftuka (#4724) üzenetére


Rbert
aktív tag

MM-ben Nyíregyházán. Külső HDD-ről,4K filmet,demókat,FullHD filmet (Gyors kameramozgású jeleneteknél a mozgásmegjelenitésre,színekre koncentrálva) a TV belső lejátszóját használva.
LG SJ 850V,LG SJ 955V,LG UJ 670V,LG UJ 7507.,LG B7, C7, E6V
Sony A1,Sony KD-55XE8577AEP, + még egy7005-öst . Az eladó erre azt mondta,hogy szokni kell a Sonyt.(Nem birnám megszokni,hogy adsz egy parancsot a távval és 3sec múlva történik valami),és még az 1,75 millós A1-ben is !!!
Samsung Ledet de annak nem fényképeztem le a számát (de azt nem vennék).Csak kíváncsiságból.
15:30-tól 19:30-ig. Nem teljes körű volt ,de annyira elég.,hogy melyiket vegyem.
A felskálázást már megírta az egyik topiklakó,hogy miért nem működött.

(#4735) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#4713) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nagyjából a felhasználók többsége, +95% a pénztárcájának megfelelő modellt választ.
Talán lehet egy 5% akinek mindegy, a drágábbat is bevállalja még akkor is ha a +ficsőrökre nincs szüksége.
De lehet túlzok ezzel az 5%-al, és csak 1% ez a szám.

Itt azért kel el annyi 2015-ös modell, mert a többségnek fájdalmas az +500e forintos ár.
Ha megnézed a nyugati fórumokat (oled), akkor mást fogsz látni.

(#4736) Piftuka válasza Rbert (#4734) üzenetére


Piftuka
veterán

Értem.

Az ilyen teszt mindenképpen jó, ha az ember tévét szándékozik vásárolni, de én azért ennél alaposabban teszteltem le a kiállított készülékeket. Gyakorlatilag egy készüléket teszteltem 1-2, akár 3 órán keresztül. :)

És melyik volt az ominózus Panasonic, ami nem győzött meg?

"Aquila non captat muscas."

(#4737) torma1981 válasza Piftuka (#4736) üzenetére


torma1981
veterán

Szerintem teljesen felesleges. Nem otthoni körülmények között tesztelsz úgy sem. Hiába nézed 3 órán át. Aztán este sötétben mivel az ember akkor nézi a tv-t úgy is rá jössz hogy mennyire másabb. Test demók stb minden tv-n jól futnak. Amit el akarnak adni.

(#4738) Piftuka válasza torma1981 (#4737) üzenetére


Piftuka
veterán

Szerinted mennyi időbe telik, amíg egy fekete szintet, kontrasztot, és a bevilágításokat ellenőrző tesztet lefuttatok, majd 3D teszteket, Full HD videókat, 4K videókat, HDR videókat, és még egy BD filmet is? :)

Ha az ember érdemben meg akar vizsgálni egy tévét, akkor mindez szükséges. Mivel annyi tapasztalatom már bőven van, természetesen a helyén tudom kezelni a látottakat a fényes környezethez viszonyítva is. :K

"Aquila non captat muscas."

(#4739) torma1981 válasza Piftuka (#4738) üzenetére


torma1981
veterán

Azt értem de nem sötétben vagy akkor sem. Hiába nézed tök más este hidd el. Hiába állítasz be mindent.

(#4740) krx21


krx21
nagyúr

Ma feltettem a B6-ra az új firmwaret. Kipróbálnáltam megy a HGL HDR...
Manuálisan tettem fel, mert magáról nem akarta megtalálni...

[ Szerkesztve ]

(#4741) Rbert


Rbert
aktív tag

Nem tudja valaki ,hogy az 55'-os B7 és a 65'-os talpa egy méretű?

(#4742) #28752640 válasza Nemir Ombe (#4733) üzenetére


#28752640
törölt tag

Mikor is lesz pontosan?

(#4743) torma1981 válasza #28752640 (#4742) üzenetére


torma1981
veterán

November 24

(#4744) #28752640 válasza torma1981 (#4743) üzenetére


#28752640
törölt tag

köszi. Ez nagyon jó hír. Addigra meg lesz a zsém.

(#4745) #94529552 válasza Rbert (#4734) üzenetére


#94529552
törölt tag

A droidot szokni kell tévén, nem egyedi az észrevételed a szoftverre. Majd talán a következő évezredre talán megcsinálja a gugli barátunk a tévékre is normálisan. :DDD

(#4746) Zjunior válasza daneel_hu (#4735) üzenetére


Zjunior
veterán

NYugaton nemis annyi mi t otthon.
280k ert vettem vegul b6 55’’...
Nem kell fel milliot kiadni..

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#4747) kutyuska


kutyuska
aktív tag

55EG9A7V - Ez lenne a 2017-es szegény rokon, FHD, WebOS 2.0-val?
A line-up-ban meg sem említik, csak az LG oldalán találtam róla infókat.
400 ezer alatt best buy lehet?

" Babra munka, de megéri! "

(#4748) torma1981 válasza Zjunior (#4746) üzenetére


torma1981
veterán

Azért ott sem ilyen olcsó mindegyik. Főleg újonnan.

(#4749) krx21 válasza #94529552 (#4745) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem lenne vele semmi probléma, csak legalább egy közepes tablet erejét tennék alá egy milliós TV-nek...

(#4750) daneel_hu válasza Nemir Ombe (#4729) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Nem esetleg, hanem biztos .... Pl. az emlitett Avatar 4K HDR "kölcsönzős" verziója sokkal jobban mutat egy nem 4K és nem HDR OLED-en is .... érdekes és elgondolkodtató ...."

Nem biztos, hogy az így lett eredetileg elkészítve. :)
Bár mivel szinte az egész 3d-ben lett felépítve, lehet vele szórakozni utólag is.

Azért a 3d-s verzióhoz nem ér fel a 4K/HDR-es sem.

Ha hasonlítgatni akarsz akkor nézd meg a Planet Earth II HDR-es és nem HDR-es verzióját.
Ott sokkal jobban mutat a HDR. És az biztos úgy is lett eredetileg elkészítve.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.