Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4651) rendon válasza claire78 (#4649) üzenetére


rendon
tag

De volt, és még egy CRT is.:D

(#4652) dgyuri0123 válasza Gaben360 (#4650) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ennek igazán örülök. Ettől függetlenül, nem emlékszem mikor voltam ennyire ráizgulva valamire... :B

Négy plazmám volt, egyiknél sem éreztem hasonlót.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#4653) Nemir Ombe válasza dgyuri0123 (#4652) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha "rendesek" a futárok, akkor még a fényerőt is megnövelik neked .... [link] .... kb. 3:30-tól a "lényeg" .... ;] :D

(a kulednél működik, lehet az olednél is .... :D )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#4654) krx21 válasza Nemir Ombe (#4653) üzenetére


krx21
nagyúr

Hű, ezt rossz volt nézni... :N

(#4655) dgyuri0123 válasza Nemir Ombe (#4653) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Most jobb lett ...már nem izgulok.:))

De az amúgy szar kép még szarabb lett, csak fényesebb. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#4656) Rbert válasza daneel_hu (#4638) üzenetére


Rbert
aktív tag

Mennyi az élettartama az Olednek? Honnan tudod,hogy az újabbak tovább élnek?

(#4657) Rbert válasza Madwe (#4639) üzenetére


Rbert
aktív tag

Mi zavart a mozgásnál? Kifejtenéd bővebben...köszi

(#4658) daneel_hu válasza Rbert (#4656) üzenetére


daneel_hu
addikt

"tudni" senki nem tudja.
A gyártó 3x akkora élettartamot ad meg a 2016-os panelekre mint a két évvel korábbiakra.

30 000 óra helyett 100 000 óra.

(#4659) ottofon válasza dgyuri0123 (#4655) üzenetére


ottofon
csendes tag

Még nincs OLED-em de tervezem. Viszont lenne egy kérdésem azokhoz akiknek van már:
Ha a "normál" LCD LED tévém világosabbra veszem akkor minden egyes képpont világosabb lesz. A fekete "átmegy" szürkébe. Mi történik egy OLED esetén? A jelforrás feketéje vajon statikusan fekete (azaz nincs jel) vagy arra is hatással van egy fényerő növelés?
Bekapcsolt HDR esetén tudok-e fényerőt állítani és ha igen van-e annak értelme? Olyankor csak a világos /fényes elemek fényét növelem?

[ Szerkesztve ]

"A szépség nem más, mint a belső jó tulajdonságok ígérete!"

(#4660) Nemir Ombe válasza daneel_hu (#4658) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Azért azt hozzá kell/érdemes tenni, hogy a 30.000 az "tájékoztatás" volt, majd mikor az első panelek elérték ezt, akkor már 50.000-re módosult a szám .... a mostani 100.000 is csak "becslés" (mivel a technológia alapjai nem változtak, csak most már van valós gyakorlati tapasztalat) .... és mindez nem élettartam, hanem fényerő "felezési" idő .... ;)

Rbert: a mozgásmegjelenítés teljesen olyan, mint egy "jobb LCD-n" csak a "plazmások" (és akiknek nem sikerült rendesen beállítani) panaszkodnak a "túl sima" és "elmodódott" mozgásokért.... ;)

ottofon: ez attól (is) függ, hogy mivel (fényerő, kontraszt, oled fény) "veszed világosabbra" .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#4661) krx21 válasza ottofon (#4659) üzenetére


krx21
nagyúr

A fényerővel szintén növeled a feketét, ha túlhúzod, akkor átmehet szürkébe is...

(#4662) #94529552 válasza Nemir Ombe (#4653) üzenetére


#94529552
törölt tag

Csak így behozzák a futárok. :))

(#4663) dgyuri0123 válasza Nemir Ombe (#4660) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szerintem is becslés volt a 30e óra, hiszen nem volt kellő tapasztalat. Pontosan erre gondoltam, amikor olvastam erről itt a fórumon, meg egyéb helyeken.

"csak a zene van"

(#4664) Nemir Ombe válasza dgyuri0123 (#4663) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Én mondjuk a panel (fényerő) élettartamáért aggódok a legkevésbé, mivel napi 8 óra átlag (365x8=2920/év) mellett is a 30.000 óra az kb. 10 év .... feltehetőleg előbb "döglik meg" bármi más elektronika benne vagy jön annyi újdonság a "TV technológiákban", hogy cseréli a júzer.... ;)

Hmm ....

(#4665) #94529552


#94529552
törölt tag

Úgy látszik a Sonynak is bejött az OLED biznisz[link].
OLED tévés torta szülinapra. :D

[ Szerkesztve ]

(#4666) Nemir Ombe válasza #94529552 (#4665) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ki kell szolgálni azokat a "márkafanokat" is, akik köpködnek az LG-re.... az meg nem számít ha ua. veszik más logóval .... :D ;)

Hmm ....

(#4667) dgyuri0123 válasza Nemir Ombe (#4666) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ez megint nagyon igaz. A Panasonic eladása közben jöttek visszhangok arra, hogy LG oledre cserélem a plazmámat. Nem egy közülük kinyilatkoztatta, hogy ő bizony a büdös életben nem venne LG tévét. Úgyhogy létezik az az ellentábor és van gond a fejekben is... :)

"csak a zene van"

(#4668) Nemir Ombe válasza dgyuri0123 (#4667) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Amig elfér (és el is adják) egy Mercedes-ben, Jaguar-ban vagy Range Rover-ben egy Peugeot dízel motor, addig elfér egy LG (akár oled) panel egy Sony/Panasonic/Philips/Samsung (:D) TV-ben is .... a "márkafanok" ugyis megmagyarázzák, hogy az adott "gyártó" sokkal jobbat hozzott ki ugyanabból, így megéri a felárat .... ja meg mégse "gagyi LG", ahogy a Merci/Jaguar/Rover sem Peugeot.... :D ;)

Hmm ....

(#4669) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#4663) üzenetére


daneel_hu
addikt

Az a mérnökcsapat aki egy ilyen panelt tervez, az meg tudja becsülni az élettartamot.
(szerintem)

A 30 000 óra is jó (a mai világ fogyasztói társadalmában), a 100 000 nyilván még jobb. :)
Hiszen a 30 000-es modelleknél esetleg le tudod bombázni a fényerőt 80%-ra, addig a 100 000-*esnél ilyen használat mellett is kb. 92-93%-nál fogsz járni.
Tehár arra gondolok, hogy itt nem arról van szó, hogy puff egyszer csak kiég a panel, hanem folyamatosan veszít a fényerejéből, szépen lassan. Csakhogy a 2014-es modellek 3x gyorsabban veszítenek.
Ez az ami nem mindegy.

(#4670) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#4669) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A mérnökök nagyon sok mindent nem tudnak pontosan előrejelezni, max. becsülni. Aztán az idő előrehaladtával egyre bizonyosabbá válik, hogy alulbecsülték az élettartamát (ahogy Nemir Ombe is mondta), így módosítanak rajta, de annyira nem hülyék, hogy az egy-két évvel idősebb típusokat is belevonják ebbe, mert akkor senki nem kepeszkedne az újabbak után. Amúgy nekem valóban tök mindegy, ha "csak" 30e óra a felezési ideje, mert 4 év alatt 8700 óra ketyegett a plazmába és használtam rendesen... Ezt figyelembe véve, durván 3,5x ennyi ideig kellene bírnia a 910V-nek különösebb gond nélkül, ami ugye 13-14 év használatot jelent. :) Innen kezdve kit érdekel a 30e óra?

"csak a zene van"

(#4671) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#4670) üzenetére


daneel_hu
addikt

Magyarán teljesen felesleges akik 2016-os vagy 2017-es modellekért kepesztettek és meg is vették ezeket drágábban, hiszen még kapható megannyi 2014-es és 2015-ös oled tévé. :)

Nekem fogalmam sincs mi a különbség az éves fejlesztések között, csakis a mérnökök által kiadott paraméterekre tudok hagyatkozni és a szememre, amennyiben látható a különbség.
A szememnek viszont szoktam hinni. (ebbe beletartozik a mozgásmegjelenítés, az ívelt képernyő és a HDR is)

Demokrácia van szerencsére, mindenki megveheti a saját magának legmegfelelőbb/legjobban tetsző modellt, nem kötelező semmi. :D
De azért ne higgyük már azt, hogy egy LG 55EC930V vagy 910V OLED modell ugyanolyan jó mint egy C7, B7, urambocsá' E7.

(#4672) Nemir Ombe válasza daneel_hu (#4671) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Pontosan miben is jobbak az újak, ha a formátumokat, ficsőröket és a 910-nél a felbontáskülönbséget nem nézzük .... ?

Leírhatnád pontosan milyen különbségeket láttál ezeken/ezek között, ami megér esetenként akár 2x-es árat (is).... szerintem sokan kiváncsak lennének rá .... :)

Hmm ....

(#4673) torma1981 válasza Nemir Ombe (#4672) üzenetére


torma1981
veterán

Pontosan azért drágábbak. Azért nem mindegy hogy 4k vagy FHD. Akár a HDR sem mindegy. Amúgy nem 2x annyi. A Telekomnál 498k a B7. Nem sokkal drágább mint a régebbi tv-k.

(#4674) daneel_hu válasza Nemir Ombe (#4672) üzenetére


daneel_hu
addikt

Már önmagában az ívelt képernyő hiánya megér ennyit. :)

(#4675) Nemir Ombe válasza torma1981 (#4673) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem arra céloztam, hogy abban nem jobbak (jobbak, mivel a régebbiek nem is tudják ezeket) az "alap minőség" volt a kérdés .... ;)

A Telekomnál meg vegyen az, akinek ott van előfizetése.... legalább ezzel jól jár .... :D

daneel_hu: az "íveltség" megint nem "minőségi/tartóssági" kérdés (ahogy pl. a talp formája sem, mielőtt még azt is írja valaki :D ).... az egyéni ízlés kérdése .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#4676) torma1981 válasza Nemir Ombe (#4675) üzenetére


torma1981
veterán

Alapban is jobbak. Pont ezek miatt. A 4k sokkal szebb mint a FHD. Főleg hogy felskáláza a tv az FHD tartalmakat. Ez nem elég?

(#4677) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

[itt] azt írja,hogy IPS!!

Ez igaz??

(#4678) torma1981 válasza petya2012 (#4677) üzenetére


torma1981
veterán

Nem dehogy is. Elírás.

(#4679) junior11 válasza petya2012 (#4677) üzenetére


junior11
veterán

Nem igaz. Ha oled, nem lehet IPS LCD.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#4680) daneel_hu válasza Nemir Ombe (#4675) üzenetére


daneel_hu
addikt

Persze, ezért írtam, hogy "demokrácia van, mindenki azt vesz amit akar". :)
Szerencsére van választék.

A családunk egyik barátja egyszer anno mutogatta nekem az új csaját az okostelefonon lévő fényképalbumban. Mondván, hogy szerinte "a világ legszebb nője". Mondom neki, "rendben, mutasd ha már ennyire ódákat zengesz itt róla..."
Kinézetre kb kisebbségi ribanc kinézete volt a 18 éves kiscsajnak, mellesleg még jó rondának is tűnt.
Persze ez csak a külső... ettől még akár lehettek hatalmas belső tartalékok is. :D

De a srác bele volt habarodva, neki ő volt a "legjobb".
Kinek mi az igénye. :)

Engem nem lehet arra rávenni, hogy ívelt tévét vegyek, de ha valakit nem zavar = hát vegye.
Fogyassza egészséggel. :)

(#4681) daneel_hu válasza torma1981 (#4676) üzenetére


daneel_hu
addikt

Egy jó 4K-s tartalomnál van különbség még akár 1,5 méteres távolságból is. (FHD-hez képest)
Ha pedig HDR is a 4K-s cucc akkor üvölt a különbség. Nyílván ezekhez anyag is kell, ami nagyon ritka még... sajnos.

(#4682) torma1981 válasza daneel_hu (#4681) üzenetére


torma1981
veterán

Azért az FHD-s tartalmak szebbek 4k-s tv. Mivel felskáláza. Azért az sem mindegy.

(#4683) Nemir Ombe válasza torma1981 (#4682) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

+ daneel_hu

Ahogy látom tényleg nem "akarjátok érteni" .... de ezért (is) jó a "demokrácia", mindenki olyan amilyen és mindenki azt vesz amit akar .... :D ;)

Hmm ....

(#4684) daneel_hu válasza torma1981 (#4682) üzenetére


daneel_hu
addikt

Lehet bár fogalmam sincs 1 pixelből hogyan fosik ki 4-et, kettőt vízszintesen, kettőt függőlegesen. :)
Valószínűleg nem lineráisan duplázza meg csak úgy, hanem valami komolyabb algoritmus van alatta.
De ettől még jelentős többlettartalommal nem tud bírni egy felskálázott kép/video.

FHD-t vettem volna én is, csak nem volt. 2015-ös pedig nem jöhetett szóba mert azok mind íveltek, legalábbis az elérhető modellek. Persze a 2016-sokba is elég szemét módon tették bele a ficsőröket. :D

(#4685) #94529552 válasza daneel_hu (#4681) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha azt mondod, hogy ritka, vagy nincs, akkor az már nem is indok :). A 24p vagyis a kadenciahelyes lejátszás nem jó rajta?
torma1981 Skálázza igen, de azért nem lesz 4k belőle, meg nem is fogod 1 méterről nézni. De hát ez a jövő, mert ippeg :) , hogy van még FHD OLED tv a kínálatban. Azon pedig elhiszem, hogy nagyon elégedett Nemir a FHD felbontású filmekkel.

[ Szerkesztve ]

(#4686) Nemir Ombe válasza #94529552 (#4685) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Korábban nem a 4K vs FHD-ről esett szó ill. az ehhez kacsolódó "egyebekről" hanem az "alap minőségről" (panelélettartam/fényerőcsőkkenés esetleges "képhibák" ugyanazon tartalom esetén, stb).... persze egyértelmű, hogy jobb a 4K felbontás, meg ha még HDR is, meg persze ha mindez nativ tartalommal párosul .... de (és ez csak az én személyes véleményem) amig nem "véglegesedik" minden (mert elméletileg jövőre már érkezhet a HDMI 2.1, a BT2020-nak is a nevében az "ideje", meg még az esetleges "4K3D" is beeshet, ha meg lesz hozzá a sávszél, stb), addig annyival nem rosszabb egy FHD OLED által nyújtott kép (kb. 370e-ért/től), mint egy '17-es 4K-é (kb. 600e-ért, a T.komosoknak meg 500e-ért a "borsos" előfizu mellé ;) ).... meg ugye a korábbi "felsorolás" mellett elméletileg '18-tól állnak át "új gyártástechnológiára", még az is hozhat "érdekességeket", hogy jót vagy rosszat az meg majd kiderül .... ;)

Hmm ....

(#4687) daneel_hu válasza #94529552 (#4685) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Ha azt mondod, hogy ritka, vagy nincs, akkor az már nem is indok :). A 24p vagyis a kadenciahelyes lejátszás nem jó rajta?"

Dehogynem... mind a belső playerrel, mind olyan lejátszóval amely adja a 24p-t, a tévé (jól) megjeleníti az anyagot. A "jól" az mehetne idézőjelben is.
1000x lerágtuk már, hogy mivel az OLED is SAMPLE AND HOLD, sosem lesz jó a 24p ezen (sem) sajnos.
Nem mondom, hogy rossz, de erősen kompromisszumos.
Amennyiben jó lenne, akkor nem trükköznének interpolációval a gyártók.

(#4688) torma1981 válasza Nemir Ombe (#4686) üzenetére


torma1981
veterán

Mi ez a nagy BT2020 mánia? Semmi extra. Túl misztifikált dolog szerintem. Nem hiszem hogy annyi extrát tudnának hozni be jövőre. Mibe tudnának javítani?

[ Szerkesztve ]

(#4689) Nemir Ombe válasza torma1981 (#4688) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha úgy gondolod, hogy "túlmisztifikált" dolgok jönnek az elkövetkező pár évben, akkor szerencsés vagy és neked semmi gondod nem lesz "TV téren" .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#4690) Gaben360 válasza Nemir Ombe (#4686) üzenetére


Gaben360
senior tag

Ugye nem rég óta vagyok oled tulaj,és mindössze full hd-tud,én bőségesen elégedett vagyok így is.
Biztos jó a 4k meg a hdr,de az nem ennyibe kerül,hanem a duplájába,nekem nem ér annyit főleg tartalom híjján.
Épp ezt írtam a múlkor,hogy ameddig nem normalizálodik a helyzet,hogy mit is akarnak a gyártók bt.2020,hdmi 2.1,hgl,hfr,8k qkuled meg ki tudja mi,addig én boldog leszek a 910v-vel is.
Ennyiért vehettem volna 4k lcd-t is,de.....minek,még a"prémium" samsungok is szarok.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#4691) torma1981 válasza Nemir Ombe (#4689) üzenetére


torma1981
veterán

Akkor mesélj mivel lesz szebb a kép? Mint a mostani? Amikor már ez is gyönyörű.

(#4692) Madwe válasza torma1981 (#4691) üzenetére


Madwe
nagyúr

Meddő vita, ezt a 720pre is el lehet mondani a 480p után:)

(#4693) daneel_hu válasza Gaben360 (#4690) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Épp ezt írtam a múlkor,hogy ameddig nem normalizálodik a helyzet,hogy mit is akarnak a gyártók bt.2020,hdmi 2.1,hgl,hfr,8k qkuled meg ki tudja mi,addig én boldog leszek a 910v-vel is."

Légy erős, ez sosem fog "normalizálódni".
Mindig lesznek új szabványok, jobbak mint a régiek, teljesen mindegy milyen irányban.
Arra várni, hogy a jövőben, (következő 2-3 évben?) jön egy több évig domináló szabvány, erre egy fillért nem tennék.

Évekig ment pl a Blu-ray vs HD-DVD párbaj, majd szinte egyszerre mindenki a Blu-ray mögé állt be.
Ez sajnos bármivel előfordulhat. A 3D-t is tolták évekig, főleg az Avatar után, aztán szinte egyszerre kihátráltak mögüle, legalábbis a tévégyártól igen. Most majd megpróbálnak rávenni mindenkit arra, hogy vegye meg a régebbi filmeket is 4k/HDR-ben. :D

Egyébként miből gondolod, hogy amikor megjelennek a HDMI 2.1-es csatlakozással ellátott tévék + 8K ( :D), akkor majd megáll a fejlődés? :)

(#4694) Piftuka válasza #94529552 (#4665) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi! Érdekes cikk. És elgondolkodtató.

Ugyanis hosszú távon a piacnak, a fogyasztóknak (vásárlóknak), és az árak alakulásának is az tenne jót, ha képes volna még legalább 1-2 másik gyártó is OLED panelt gyártani.

Sőt, ideális esetben a "nagyoknak" saját panelgyártó üzeme lenne. Persze... az LCD piacon mindig is megszokott volt ezen a téren a "szűk keresztmetszet", és 2-3 gyártó kiemelt helyzete...

Csak ott a panelek ugyebár sokkal nagyobb darabszámban készültek, és lefedték az összes minőségi, illetve árkategóriát.

Ebben az esetben pedig szinte "borítékolhatjuk", hogy az LG magasan tartja a panelek árát. Márpedig amíg azt drágán veszi akármelyik partnerük (egyben konkurensük), nem fog csökkenni az OLED, illetve a prémium készülékek ára.

"Aquila non captat muscas."

(#4695) Piftuka válasza Gaben360 (#4690) üzenetére


Piftuka
veterán

"Ennyiért vehettem volna 4k lcd-t is,de.....minek,még a"prémium" samsungok is szarok."

Azért a KS9500 egy rendkívül jól sikerült modell lett. :K (Az adott sorozat legtöbb tagja, nem különben.) Más kérdés, hogy sajnos a prémium Samsung modelleket nem kaptad volna meg az EG910V árában.

Ám olyat kijelenteni, hogy azok "szarok" volnának, nem helyes.

Nincsen értelme ennek az összehasonlítgatásnak, mert mindig is voltak kiváló LCD televíziók, és remélhetőleg lesznek is még.

Sőt, tessék nyugodtan drukkolni annak, hogy a Samsung váltsa be az ígéretét, és rukkoljon ki végre a valódi, emissziós elven működő QLED (Quantum Dot Light Emitting Devices) televíziókkal, ahogyan azt egy-két éve tervezte.

Azok ugyanis várhatóan azonnal óriási konkurenciát fognak jelenteni minden OLED készüléknek a technológia és a képminőség szintjén is, amivel pedig megint csak a vásárlók járnak jól első sorban.

"Aquila non captat muscas."

(#4696) Nemir Ombe válasza torma1981 (#4691) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Mint írtam korábban is, szerencsés vagy .... szerintem ne is foglalkozz azzal, hogy mi lesz még, ha már ez is elég gyönyörű .... ;)

Hmm ....

(#4697) Piftuka válasza daneel_hu (#4693) üzenetére


Piftuka
veterán

"Egyébként miből gondolod, hogy amikor megjelennek a HDMI 2.1-es csatlakozással ellátott tévék + 8K ( :D), akkor majd megáll a fejlődés? "

A fejlődés természetes folyamat, és nem is szabad megállnia.

A tévék képátlójának a növelése egyenesen indukálja, igényli a minél nagyobb felbontást. Valahol a 65 colos tévék esetében értünk el ahhoz a szinthez, amikor a Full HD felbontás közelről nézve már nem tökéletes. Túl nagyok a pixelek.

Nyilván elkerülhetetlen a tartalom felbontásának a növelése is, és tény, hogy ebben a televíziózás lemaradt. A filmipar annyira azonban nem. És itt jegyzem meg, hogy számos "felkonvertált" 4K film is elképesztően szépen mutat; sokkal szebben, mint a Full HD BD változata ugyanannak a filmnek.

Tehát már csak a "házimozi", a tévézés mentén is elkerülhetetlen igény van a 4K (és lassan 8K) felbontásra.

Amit viszont sokan elfelejtetek, hogy manapság nemhogy a 4K, de 6K (és szintén, lassan 8K) felbontású fényképezőgépek, kamerák egyre nagyobb tömegek számára elérhetőek. (Nem csak fizikai valójukban, hanem anyagilag is.)

Márpedig a saját készítésű fotók és film felvételek megfelelő minőségű visszanézéséhez szükséges az azokat támogató, natív felbontású képernyő.

Azt pedig tessék elhinni, hogy a családi felvételek ilyen módon történő visszanézése bizony így sokkal nagyobb élmény, mint akár egy - manapság még nagynak mondható - 24 colos monitoron is, egy átlagos tableten, vagy pláne az adott készülék kontroll kijelzőjén böngészve. Ezt tapasztalatból mondom. Mi már évek óta a tévén nézzük vissza ezeket a felvételeket, pedig ezeknek egy része csak 720p felbontású (film).

"Aquila non captat muscas."

(#4698) daneel_hu válasza Piftuka (#4697) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Azt pedig tessék elhinni, hogy a családi felvételek ilyen módon történő visszanézése bizony így sokkal nagyobb élmény, mint akár egy - manapság még nagynak mondható - 24 colos monitoron is, egy átlagos tableten, vagy pláne az adott készülék kontroll kijelzőjén böngészve."

Hehe... :)
És milyen kurva jó amikor ezeknek a felvételeknek 99%-a műanyag, kb 5mm átmérőjű optikával lett felvéve. (okostelefon) :D

(#4699) Nemir Ombe válasza daneel_hu (#4698) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ne foglalkozz ilyen apróságokkal .... a lényeg: nagy felbontás (és hádéer) legyen, minden más nem számít .... ;] :D

Hmm ....

(#4700) Rbert


Rbert
aktív tag

Sziasztok!
Mint írtam ma voltam egyik barátommal Tv-t nézegetni, tesztelni.Igazat megvalva az Oled képe a legszebb.B7, C7., E6v. Megnéztünk még jónéhány ledet is (Lg UJ 850V) -nek nagyon szép képe van.A többi nem rughat labdába ( Samu,Philips,Pana,8-as széria alatti Lg). Sony - t meg sem emlitem mert egy hányinger olyan lassú a menüje.Még az A1_ nek is!
Egy dologban, kissé csalódtam, a full hd-4K felskálázásban, vagy rossz volt a beállitás vagy túl közelről néztük (2,5 m-65 coll).Próbáltuk a szuperfelbontást ki-be kapcsolni de nem hozott jó eredményt.Minden tv-n gyári visszaállitást csináltunk mielőtt a demónkat néztük.Igaz neonfényben.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.