Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4901) Nemir Ombe válasza Ijk (#4899) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Pont erre a "megszokásra" céloztam .... mellesleg: aki "moziélményt" akar otthon, az szépen kikapcsolja a "trumotion-t" és bekapcsolja a "valósághű mozit", aki meg "forradalmár" akar lenni, az meg szépen "interpolál" .... elvégre "demokrácia" van .... :D ;)

daneel_hu:
Remélem legalább 1x lesz alkalmad élőben látni, hogy egy rendező mit lát, mikor visszanéz egy adott jelenet vagy hogy mindez miként néz ki az utómunkák során .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#4902) #94529552 válasza dgyuri0123 (#4893) üzenetére


#94529552
törölt tag

:R Ott a pont. A plazmától meg kéne szabadítania magát. Így egyik se lesz jó, hol ebben-hol abban, és ezért van a sok panasz.

(#4903) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#4900) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Pont leszarják.
Megcsinálják a filmet a mozi számára.
A többségnek halvány lila gőze nincs arról, hogy a filmje hogyan fog kinézni OLED-en. (szerintem)"

És itt a lényeg...mert leszarják, mi meg itt vitázunk, hogy mit akart a rendező. Megmondom én mit akart, nagy bevételt. :D

Ha elmész a színházba, ott sem rángatózik a szereplő, mikor elgyalogol egyik saroktól a másikig. :) Azt ne gondolja bárki, hogy a szaggatás az a természetes mozgás része. Én szabadulnék az ilyen természetellenes, szaggató mozgástól és inkább interpolálok. Amíg nincs láthatóan ronda hatással a képre, nem izgat, de nincs is...oleden. De való igaz, plazmán sem láttam anomáliákat minimum trumotion esetén.

(#4902) Pumma: Úgy valahogy. Ha lenne még egy led lcd is, akkor mi lenne a szitu? Merthogy érdekes lenne, az biztos...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#4904) Ijk válasza dgyuri0123 (#4903) üzenetére


Ijk
nagyúr

Filmeknek meg pont az a lényege hogy ne legyen valóságos. Az agyad máshogy dolgozza fel az alacsony képkockaszámot, fantáziaszerű hatást ad, elvonatkoztatsz a valóságtól. Amit megemészt, sőt élvez az agyad 24p-ben, azt 60p-ben már gagyinak mutatja. Szerintem más agyhullámokat indukál a 24p, ahhoz tudnám hasonlítani mint hogy az álmodban a legnagyobb baromság is valóságosnak tűnik, amikor meg felébredsz a fejedhez csapsz hogy ekkora baromságot álmodni. Nyilván 24 és 60 képkocka között nincs ilyen mértékű különbség, de hasonló a hatás.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4905) Nemir Ombe válasza Ijk (#4904) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ugye ezt nem komolyan írtad ....!!?? :D

Mindössze azért használtak 24kép/sec "sebességet" mert ez volt a minimum ahhoz, hogy az emberi agy folyamatos mozgásként (és ne "diavetítésként") érzékelje a látottakat .... nincs benne semmi "tudatalatti" meg "spirituális", mindössze igy volt a legolcsóbb, mert kevesebb film (nyersanyag) kellett hozzá.... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#4906) Partizan182 válasza Ijk (#4904) üzenetére


Partizan182
senior tag

Ezt a 24p álomszerű azért jó koncepciót nem tudom ki találta ki és mikor, tuti hogy nem a múlt század elején amikor filmtekercs-spórolási megfontolásokból ez kialakult. Semmi köze a 24p-nek az emberi agyhullámokhoz, egyszerűen ezt szoktuk meg, ha 1 évig csak 120 fps maxra húzott trumotionnel néznél mindent ugyan annyira fura lenne visszamenni 24hz-re.

A plazma-oled szaggatás téma meg megint agyrém, egy centivel nem szaggat kevésbé a filmanyag plazmán csak a szaggató képet picit részletesebben látod közepesen gyors mozgások esetén.

(#4907) Madwe válasza dgyuri0123 (#4903) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azt ugye tudjátok hogy sony oledeken masterelnek és színeznek :D?

(#4908) Clever0 válasza Partizan182 (#4906) üzenetére


Clever0
senior tag

Úgy tudom, hogy moziban 1 képkockát 3x mutatnak, vagyis a szem (és az agy) 72 kockát lát, nem 24-et és én még azt is zavaróan villódzónak látom. Emlékszem, hogy a monitorok hőskorában mekkora különbség volt a 75 és 100 Hz-es megjelenítők között. Még azt is néztük, hogy a VGA kártya és a monitor ne interpolált képet tudjon csak. Én is azt gondolom, hogy a 21-ik században szégyen, hogy a digitalizációval csak a felbontás nőtt, a képkockák száma nem a mozi és a tv szabványokban. Arról is meg lehetett volna állapodni, hogy ne maradjon meg az 50 és 60 kocka különbség, aminek a konvertálása jól látható döccenésekben nyilvánul meg. Ugyanígy a mozi szabványt is összehozhatták volna a tv-vel, hogy ne kelljen trükközni a film sugárzásakor.

[ Szerkesztve ]

(#4909) Partizan182 válasza Clever0 (#4908) üzenetére


Partizan182
senior tag

Próbáloztak magasabb képkockával (Hobbit, Billy Lynn talán az új Avatarok), de a nép utálja, nem ehhez szokott. Villogástól nekem is kifolyik az agyam, mondjuk a plazma nem 72 meg 100 hz-en villog hanem 400-600 -on, kell is neki, anélkül csak az alapszínek mennének :)

24/50/60 hz mind-mind histórikus hagyaték, azért nem nagyon lehet rajta változtatni mert a régi készülékek onnantól kezdve mind haszontalanok lennének.

Ezvan, streamelni kell.

[ Szerkesztve ]

(#4910) dgyuri0123 válasza Madwe (#4907) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem tudom pontosan, ez mire lesz jó, de majd elmondod. Azt tudom, hogy a masterelés lcd-n nem jött be nekik, de kb. ennyi.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#4911) Partizan182 válasza dgyuri0123 (#4910) üzenetére


Partizan182
senior tag

Összes Dolby Vision cuccot Dolby Pulsar monitoron masterelik ami bizony LCD. Mondjuk iszonyatosan brutál, 4000 nit-es vízhűtéses szörnyeteg :)

Szerintem Madwe arra gondolt hogy ha a rendezőnek megfelel a fosi sample&hold oled monitor masterelésre akkor talán neked is.

(#4912) Ijk válasza Partizan182 (#4911) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mastereleshez nem kell impulzusos megjelenitő. Sőt még lehet jobb is ha nem kell egész álló nap vibráló képernyőt nézni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4913) Zjunior


Zjunior
veterán

Ha xbox one on inditok el blu ray filmet akkor Hdr nek meg kell jelenni, mint jatekoknal?
Nem tudja vki?

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#4914) #94529552 válasza dgyuri0123 (#4903) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nemcsak szerinted, mert igazad van, ott csak a bevétel számít. Ha veszteségesre csinálnák, akkor elzavarnák a művész urakat a fenébe.

(#4915) krx21 válasza Zjunior (#4913) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha a lemez hdr-es akkor igen... Xbox one S?

[ Szerkesztve ]

(#4916) Zjunior válasza krx21 (#4915) üzenetére


Zjunior
veterán

S igen...
Interstellar-t nezem...

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#4917) Clever0 válasza Partizan182 (#4909) üzenetére


Clever0
senior tag

A digitális szabvány megalkotásakor műszakilag érdektelen az analóg szabvány képfrissítése. Az esetleg probléma lehet, hogy a digitális tévék a régi analóg adásokat meg tudják jeleníteni, de ez nem lehet leküzdhetetlen probléma és végre egységes "világ" szabvány lehetett volna tévére és mozira.

(#4918) krx21 válasza Partizan182 (#4909) üzenetére


krx21
nagyúr

A plazmák 400-600hz-es adatai máshogy értendők. Ha valami 600hz-en vibrál, azt nem is látnád nagyon vibrálni...

[ Szerkesztve ]

(#4919) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Nnna, megvan a near black is. :) Már tudom, hogy néz ki élőben. Alien Covenant alatt jön ki egy bizonyos jelenetsor közben, de baromira kell figyelni, szemüveget kell felvennem hozzá, de így is épphogy látható a fekete sávosodás kb. 2 mp-ig. Csak mozgás közben látható, mikor a háttér picit elmozdul, különben észre sem venném. Ha ennyi lesz a legnagyobb baja, hát legyen... Amúgy bemenetváltáskor (hdmi) is elő tud bukkanni, de akkor nincs rajta képinformáció, csak valami köztes állapotban leledzik a gép. Ez sem zavar különösebben. A plazma ilyenkor össze vissza villogott, de ez is "természetes", mert az meg olyan.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#4920) Strezi válasza dgyuri0123 (#4919) üzenetére


Strezi
őstag

Akkor öröm boldogság ;)

A "legkeményebb" film erre az Edge of Tomorrow, végjátéka.
... én is ugyanaúgy gondolkodom a mozgásról mint te ;) Nekem sem villog a valóság, a film se tegye :D
Igazából mindig magávalragad, amikor pl. a Martian elején mennek a vajsima pásztázások :Y
Én Smooth-ot használok, és tökéletes. De, tudom hogy mind a Sony mind a Pana OLED-.jein még jobb a képfeldolgozás, szóval van még hova előre lépni.

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#4921) dgyuri0123 válasza Strezi (#4920) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ja, van öröm és bódottá... :K

Kicsi árnyék azért vetül, mert asszony szerint kissé "műanyag" a képe. :F
Mondom részletes, erre Ő, műanyag és túlszaturált... Ilyenek ezek a feleségek. Még szoknia kell. Anno a plazmát sem szerette.

Van hova fejlődni, de annak az ára is megvan.. és gyanítom, nem sokkal lesz olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#4922) Ijk válasza dgyuri0123 (#4921) üzenetére


Ijk
nagyúr

Be kell kalibrálni, habár nem tudom mennyire állítgattad. Ugye a nagyobb kontraszt miatt nyilván élénkebbnek is tűnnek sötétben a színek, de nagy különbségnek nem szabadna lenni szaturációt illetően.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4923) dgyuri0123 válasza Ijk (#4922) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Rtings-ről kopiztam egy beállítást, de kicsit másképp oldottam meg, mint ott javasolták. (tudom, tudom, ne is mondd)

Plazmához képest igen más. A színek pazarok szerintem, de valóban másképp mutat, mint a Panán. Szokni kell azt is, hogy le akar mászni a szereplő a képernyőről. A plazmán ez sem volt magától értetődő, mint ahogyan a színek kavalkádja sem.

Asszony szerint olyan, mintha 3D-s lenne, pedig nem is azt néztünk... :DDD Otthoni körülmények között elég durva a különbség, hidd el. Én sem gondoltam volna. Azt is megértem, ha ezt szoknia kell, mint ahogyan nekem is, de én nem úgy fogom fel, mint a nejem.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#4924) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#4923) üzenetére


daneel_hu
addikt

Hamar meg fogod szokni, aztán pedig az lesz az alap... az lesz furcsa ha valami jobb. :D

(#4925) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#4924) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Azt még kipróbálom, hogy ma hazaérve törlöm a Rtings által "javasolt" 20 pontos wb beállítást és azonnal meglátom, jobb-e, vagy sem. Max. újraállítgathatom a csúszkákat egyesével. :D

Picit fura volt ugyan, hogy szinte mindenhol pluszba kellett állítanom, de úgy vagyok vele, hogy nálam biztosan okosabbak és tapasztaltabbak. :B

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#4926) torma1981 válasza dgyuri0123 (#4925) üzenetére


torma1981
veterán

Én is néztem a beállításokat de még nem csináltam meg. Én még szoknom a képet. Lg IPS után fura. Jó, mert nem világít be, a fekete fekete de a fényerőt még meg kell találni. A mozit sem szeretem mert nagyon sötét a szememnek. Igaz még csak 2 napja van meg. :-) Monitornak használom.

(#4927) Madwe válasza dgyuri0123 (#4925) üzenetére


Madwe
nagyúr

A 20pontos az panelenkent változó, nem ajánlom más értékeit hasznalni, vagy gyári, vagy műszerrel mért értékek a jók...

(#4928) Partizan182 válasza dgyuri0123 (#4925) üzenetére


Partizan182
senior tag

20 pontos: felesleges, ne csináld, csak elmásznak a színeid meg a gammád, a fehéregyensúly 2-20 pontos finomhangolások panelről panelre változnak, kizárólag műszerrel lehet beállítani.

Nem kell nagyon bűvészkedni ha nem akarsz, állítsd bármelyik Haladó(ISF) képmódra és az Oled light-ot állítsd be a szoba fényviszonyainak megfelelően. Ennyi, minden más műszeres téma.

(#4929) Partizan182 válasza Ijk (#4922) üzenetére


Partizan182
senior tag

LG Oledek a nagyon sötét árnyalatokat enyhén túlszaturálják.

(#4930) dgyuri0123 válasza Madwe (#4927) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

És (#4928) Partizan182: Kösz a tanácsot. :)

Akkor törlöm a francba az egészet és csak az alapbeállításokkal bűvészkedek. Ma reggel olvastam valahol, hogy az oled kalibrációját csak "óvatosan" szabad alkalmazni. Ez nem tudom mit jelent, de gondolom azt is, hogy ne piszkáljunk bele ész nélkül. :D

"csak a zene van"

(#4931) Madwe válasza dgyuri0123 (#4930) üzenetére


Madwe
nagyúr

Minden kepjavito vacak ki (esetleg trumotion maradhat) reál cinema bekapcsolva, oled lightal lehet játszani, esetleg kepelesseg 10esen (elvileg ott van a nulla pontja?) Valamint gamma 2.4en. masba nem érdemes muszer nélkül belenyúlni... Hdrnel oled light 100on meg deep black ha olyan a forrás persze:)

[ Szerkesztve ]

(#4932) daneel_hu válasza Partizan182 (#4929) üzenetére


daneel_hu
addikt

Vagy azért érezzük úgy ezt mert más megjelenítőkön ezek a színek full kiesnek. :D
(bukod be feketébe, vagy középszar szürkék lesznek)

(#4933) Partizan182 válasza daneel_hu (#4932) üzenetére


Partizan182
senior tag

Lcd-n igen, elhalnak a sötét árnyalatok, de nem ahhoz hanem a rec709-hez képest szaturál túl. Pl nagyon sötét citromsárgák természetellenesen élénkek, én csak ott veszem néha észre.

(#4934) dgyuri0123 válasza dgyuri0123 (#4930) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Háát, visszament az alapbeállítás és a near black is jobb lett. Szóval nem érdemes szarakodni vele, mert többet árt, mint használ. :B

"csak a zene van"

(#4935) krx21 válasza dgyuri0123 (#4934) üzenetére


krx21
nagyúr

Én ezt rögtön megmondtam volna.... Szerintem már elmúltak azok az idők, amikor össze-vissza kellett állítgatni egy TV-t, hogy jó képe legyen. Itt a prohardveren ez a szokás még megmaradt. Én normálon használom és van maximum 2-3 dolog amihez hozzá nyúlok, de sok esetben kiderül, nem is kellett volna...

(#4936) Nemir Ombe válasza krx21 (#4935) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... hát azért az "előre beállított" gyári képmódok elég "bánatosak" ahhoz, hogy csak "2-3 dolgot" kelljen állítani .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#4937) krx21 válasza Nemir Ombe (#4936) üzenetére


krx21
nagyúr

Az attól függ melyik TV és melyik profil. De tény, hogy a gyári sémák évről évre egyre jobbak...

(#4938) Nemir Ombe válasza krx21 (#4937) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... inkább ki-mihez van/volt korábban szokva .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#4939) daneel_hu válasza Nemir Ombe (#4936) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem mindegy honnan adagolod a mozgóképet, és mit nézel...
Nálam egy rajzfilmnél nem biztos, hogy ugyanazt választanám mint egy sima akciófilmnél. :)
Van olyan beépített profil ami azért nem rossz.

16 évesen örültem ha a tévén megjelent a VHS-kép (+volt alámondásos mono hang) és meg tudtam nézni a filmet.
Most pedig azért aggódjak, hogy úristen a "near-black beállítás lehetne jobb" - mondjuk egy olyan filmnél amin egyébként se segít semmiféle PROFIL mert alapban szar. :D

Ennél azért rövidebb az élet. :)

(#4940) Partizan182 válasza krx21 (#4935) üzenetére


Partizan182
senior tag

Normál képmód elég tré alapból, Színház/Haladó/Isf módok relatíve pontosak.

(#4941) Nemir Ombe válasza daneel_hu (#4939) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Hát ha nem tudsz beállítani egy olyan képet, amin a rajfilm meg az akció is "jól mutat" akkor vagy igencsak rossz TV-t vettél vagy igencsak baj van a "júzer oldalon" .... :D ;)

Hmm ....

(#4942) csillagkomp


csillagkomp
tag

Üdv. Hölgyek/Urak.

Szerdán megetkezett: 55C7V. Alza-tól rendeltem, 474e volt az ára. Minden rendben zajlott, tv originál állapotban, bontatlan csomagolásban.. 46ES6300-at váltott. Első benyomásra kicsit életlen fakó kép, sd tártaknak esetén határozottan, fullHD esetén is gyenge minőség. Aztán eltelt 1-2 nap, új beállítások tesztelése valamint nemi bejáratás után elképesztő volt ma Formula1 (Digi kábel 1080i, nincs hdr), de a beszerzett 4K HDR tartalmak (Planet Earth II 2160p HDR) nézése közben letettem a hajam😁 Konklúzió: vegyétek bátran, járassatok be, útánna ha szükséges indítsatok 1 képernyő tisztítást, szánjatok időt a beállításra (things volt az alap, de sokat reszelgettem rajta). Az oled fényerő legyen veletek🤓

[ Szerkesztve ]

(#4943) Nnobi


Nnobi
tag

Sziasztok! Új vizekre merészkedem TV ügyben beneveznék egy LG 55B7V oled Tv-re, mennyire féljek tőle közel 3-4 órát olvasgattam a fórumot írtatok jót-rosszat, deúgy gondolom ez a jövő kb 490ezer Ft -ért tudnék hivatalos helyről hozzájutni, szerintetek jó választás lenne, illetve használ valaki ilyen típust itt a fórumon?
Ha megjön kell valamilyen extra beállítást eszközőlni?
Ma megnéztem élőben a képét el vagyok ájulva, nagy előre lépés lenne a mostani samsungal szemben.
Minden kritikát szívesen olvasnék.

üdv: Norbi

(#4944) dgyuri0123 válasza csillagkomp (#4942) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Üdv a klubban! :)

Rtings beállítás nekem nem jött be.

(#4943) Nnobi: 3-4 órát? Én 300-at és utána is f@stam. Talán még sokkal jobban, mint 3-4 óra után.. :D

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#4945) krx21 válasza Nnobi (#4943) üzenetére


krx21
nagyúr

Annyi pénzért best buy! Vedd meg nyugodtan, nagyon jó TV!

(#4946) csillagkomp válasza dgyuri0123 (#4944) üzenetére


csillagkomp
tag

Köszönöm. Kérdés: van-e valami dedikált gomb, amivel egy érintéssel meg tudom állítani a tv adást (time shift)?

(#4947) dgyuri0123 válasza csillagkomp (#4946) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Fogalmam nincs... :B

"csak a zene van"

(#4948) claire78 válasza csillagkomp (#4946) üzenetére


claire78
senior tag

Ha dugsz rá egy usb hdd-t, üzembe helyezed, akkor biztosan lesz. 😉 910 esetében lefelé nyillal lehet megnyitni a timeshift opciókat.

(#4949) Dadan01 válasza csillagkomp (#4946) üzenetére


Dadan01
senior tag

Nincs dedikált gomb, de ha van hdd akkor a bal alsó sarokban jön elő a felvétel ikonja.

(#4950) csillagkomp válasza claire78 (#4948) üzenetére


csillagkomp
tag

B@szki, eddig azért felérek agyilag. A probléma ott van, hogy a 650a távon nincsenek média kezelésére dedikált gombok (pill.á,play..). Csak kvázi menüben/almenüben lehet kezelni a time shift és média lejátszás funkciókat. Viszont tanítható a táv. Samsung távja után ez zavaró, kényelmetlen így.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.