Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4251) Madwe válasza elektrotank (#4249) üzenetére


Madwe
nagyúr

Tök képbe van a haverod az oledekkel kapcsolatban a 2013as évekig, utána viszont kimaradt neki minden :D egy 2016os oled felezési ideje ráadásul már 100.000 óra, ami mellesleg jobb mint a legtöbb lcd-é...

(#4237) medekedem Igen, Uhd tévéket használunk, nem 4kt. Ahogy Fhd tévéket néztünk (1980x1080) nem 2k-t (2048x1080)

[ Szerkesztve ]

(#4252) majorbe válasza petya2012 (#4250) üzenetére


majorbe
csendes tag

Szia. Tényleg 498 a t-nel? Vedd meg.😊 Nekem kb két hete van meg de meg mindig nem tudok betelni vele.

Mértékletesség mindenben, a többi csak duma..............................

(#4253) Batyops válasza petya2012 (#4250) üzenetére


Batyops
aktív tag

Ha egy kicsit fentebb olvasol pont errol a tv- rol kerdeztek. Egyebkent nagyon jo.

(#4254) elektrotank válasza Madwe (#4251) üzenetére


elektrotank
tag

:DDD
Nem baj, direkt azért kérdeztem rá... :D
Amúgy van valakinek ismerete arról, hogy egy OLED tévé időtartalma mennyi manapság? :D Kíváncsi vagyok.

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#4255) Nemir Ombe válasza elektrotank (#4254) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Olyan 2-3 év max. az "időtartama" .... mert addigra ugyis kitalálnak valami "ficsőrt", amiért veszel egy újat .... :D ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#4256) krx21


krx21
nagyúr

Nekem nem talál új firmwaret a B6... Kellene???

(#4257) Ijk válasza Partizan182 (#4227) üzenetére


Ijk
nagyúr

De a TV gyártók aztán pont tudják, érdekli hogy mi az érdektelenség a 3D iránt. A mozikat, forgalmazókat, BD kiadókat érdekli, tv-ben pedig egy nem túl költséges plusz funkció. Vicc amit az LG is variált a modellekkel. Hajlított kijelzőbe beletették a 3D-t, síkba nem. A hajlított nem volt népszerű (azt is szerintem sokan a 3D miatt vették), ergo kidobjuk a 3D-t, a hajlítással együtt (ami tényleg nem sokaknak hiányzik). Kíváncsi vagyok mi alapján mérték fel a tv gyártók az igényeket.
És nem arról van szó hogy évről-évre kitalálnak új szabványokat (HDR-ből nem tudom hanyadiknál járunk, mindegykre lassan jut egy film), kiveszik a 3D-t hogy majd pár évvel később újra el lehet adni fícsörként.

Kicsit összeesküvés elmélet, de nem vagyok meggyőződve arról hogy ezek nem tudatos lépések annak érdekében nehogy megint belefussanak egy piaci stagnálásba.
Szerintem totális zsákutcába futottak, OLED fejlődött, de mindenki tudja hogy nincs hova tovább, LCD szerintem már évekkel ezelőtt elérte a csúcsát, azóta jön a QLED, ULED meg minden parasztvakítás. Jól jött pár éve a szinte teljesen feleslges UHD mizéria, megint fel tudták pörgetni vele a piacot. OLED-et hova lehet tovább fejleszteni? Sehova, csiszolni lehet még rajta, magamfajta házimozibuziknak beletenni a BFI-t, de mi vesz rá egy C7 tulajt hogy váltson? Esetleg a 3D vagy ha bedöglik a tv.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4258) Nemir Ombe válasza Ijk (#4257) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ritkán értek veled egyet bármiben is .... de ez most ezen ritka pillanatok egyike .... :D ;)

Hmm ....

(#4259) daneel_hu válasza Ijk (#4257) üzenetére


daneel_hu
addikt

Vitatkoznék annak ellenére, hogy a konklúzióval egyetértek: 3d-t majd eladják évek múlva új ficsörként. :)

2016-os OLED modelleknél csak a B6-osban nincs 3d, ez ugye flat cucc.
Aztán van a C6, E6 és a G6... ezekben mindegyikben van 3d, ívelt egyedül a C6-os, az E6 és G6-os megint csak flat.
G6-ost hagyjuk, itthon nem volt kapható.

Szerintem azért tűnik úgy, hogy csak az íveltekbe ment a 3d, mert magyarországra rettenetesen sok íveltet hoztak be. Kint ugyanis ezek nem mentek el, itthon pedig ezeket orrba-szájba akciózták.
Elég ha megnézed az avforums topikjait, nem túl népszerűek az ívelt kijelzők, csak itthon lehetett hülyíteni vele a népet. Más kérdés, hogy szerintem még egy 910-es a maga 390-490 ezres árával sem a ócsított szegmens, ezek azért még mindig drága tévéknek számítanak.
Ugyanezt vehetted UHD-s 2016-os modellel (3d-vel), = 55C6V, de ez is már inkább 650 rugónál indult még tavaly. E6, G6 súrolta a millát még 55 colnál is.

Akinek fontos volt a 3d és ragaszkodott az OLED-hez, az nagy valószínűséggel íveltet vett, mert B6-osban nincs, van tehát a tavaly előtti 910-esben és a tavalyi C6-osban...

...avagy B opció: kifizetsz 1 milliót egy E6-osra. (55 col)
Persze, hogy a 3d-s modellek 90%-a ívelt képernyővel lett megvéve. :)

(#4260) Madwe válasza elektrotank (#4254) üzenetére


Madwe
nagyúr

100.000 óra, azaz napi 10h tévézéssel minden nap! az 27 év lenne. és akkor se tűnne el a képe, csak fele ilyen fényes lenne mint új korában. Tekintve h velem együtt sokan eleve 25ön használják a 100ból este az oled lightot - így legalább meg4x ezt az időd - gondolhatod mennyire zavaró lehet ha csak fele olyan fényes lesz.

Röviden: nem az oled kijelző fog tönkremenni, hanem vmelyik elektronika, táp akármi mint minden tévében, vagy majd az unokáid kidobják egyszer ezt az ósdi öreg vackot, mert pont szerencséd volt s 30 év alatt se akart megmurdálni :D

(#4261) #28752640 válasza Nemir Ombe (#4258) üzenetére


#28752640
törölt tag

Itt már csak a szolgáltatással és a mérettel fognak játszani egy darabig. Tényleg a drágább dvga-hoz adnak esetenként játékot. Egy ilyen drága készülékhez nem járna egy wellness hétvége? :D
Lg.com- on olvasni hogy 6hónap netflix előfizetés jár az oledhez. Itthon számíthatunk bármi hasonlóra? Vagy ha mást nem, egy virgácsot. :DDD

Madwe csak van gyenge pontja ami 5 6 év múlva megfárad. Jóesetben.

[ Szerkesztve ]

(#4262) Partizan182 válasza Ijk (#4257) üzenetére


Partizan182
senior tag

Nincs hova tovább? Azért ezt nem jelenteném ki így kategórikusan.

- Rec2020 színtértől fényévekre vagyunk
- 4000 nit csúcsfénytől dettó
- amit jó lenne white subpixel nélkül elérni
- 50% Abl-en is
- hogy ne haljanak meg a fényes színek
- meg aztán ne csíkozzon a near black
- hogy jobb shadow detail- t lehessen elérni
- 120 hz-en hajtva, varable refresh rate opcióval
- tömegáron

Szóval igen, van hova fejlődni. Aki C6ot vett azt az LG leszarja, az ő pénzük már bejött. A maradék kétmilliárd az érdekes aki LCDn tolja.

3D meg megdöglött, ott tartunk hogy az amcsi mozikban már a bevétel 60-70%a a 3ds film 2ds vetítéseiből jön, Nintendo kiszedte a 3d-t a 3dsből és nulla tévé támogatja. Read the room temperature, ennek egy darabig ennyi volt, kampó.

(#4263) Ijk válasza Partizan182 (#4262) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ezek nálam mind a csiszolgatás kategória. Egyik sem olyan képminőségi jellemző amivel meggyőzik az átlag laikus júzert hogy szaladjon új készüléket venni.
A 3D elég kézzelfogható tudás, míg a Rec2020-at nem biztos hogy kiszúrják egyből.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4264) Partizan182 válasza Ijk (#4263) üzenetére


Partizan182
senior tag

Aki a Rec709 és a Rec2020 közötti különbséget nem veszi észre az vak. Nagyobbat üt mint a FHD->4k váltás.

Pedig még a közelében sem vagyunk DCI-P3-at az újak már tudják, az is csicska a Rec2020-hez képest és már az piszok látványos (pirosak/zöldek). Fényerő dettó. HFR dettó.

A HDTV-k megjelenése óta nem volt ekkora fejlődés a TV sztenderdekben, nagyon gyerekcipőben jár a HDR téma. Kb annyira "csiszolás" mint az LCD-k kontrasztjavulása a kétezres évek közepe óta (600-800:1 -> 3000-5000:1).

(#4265) Nemir Ombe válasza Partizan182 (#4264) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ezekről a dolgokról csak annyit, hogy jók lesznek .... majd egyszer .... de pl. az Avatar "feljavított 4K" változata egy nem 4K és nem HDR, nem stb. TV-n is érdekes módon jobban mutat, mint a "hagyományos" FHD verzió, pedig "elméletben" nem kellene, hogy így legyen .... :) .... de mindannak amit írtál akkor lesz értelme, ha majd 1-2 (kimondottan ehhez készült) demón kívül "valódi" fimek is elérhetők lesznek ilyen minőségben, mert jelenleg pl. egy HDR demó és egy HDR film között sem kicsi a különbség .... de amíg a nép a TV képét sem tudja/hajlandó rendesen beállítani és a legtöbben YT demókkal és Netflix sorozatokkal tudják csak "vakítani" magukat (mert az a sok konvertált és az a néhány valódi 4K bd nem hozza azt, amit a demók) addig vajmi kevés valódi értelme van mindennek .... persze értem azt is, hogy amíg nincs megfelelő megjelenítő, addig minek legyen hozzá tartalom (vagy fordítva), de azért az egy kicsit "túlzás", hogy amit most a "technika csúcsa"-ként megveszel, az addigra "elavul", mire ki tudnád használni megfelelő tartalommal .... ;)

Hmm ....

(#4266) Partizan182 válasza Nemir Ombe (#4265) üzenetére


Partizan182
senior tag

Igen, content nincs nagyon (ami van az is 2K intermediary-t használ mozinál), de most nem erről van szó, hanem hogy mennyire vannak még fejlődési távlatok az Oled technóban.

Szerintem vannak, kilóméterek, nem csak a meglévő szint csiszolgatása.

(#4267) Nemir Ombe válasza Partizan182 (#4266) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Persze, hogy van még mit javulni/javítani rajtuk és ezért fognak is, de ugye mindig el kell adni a megfelelő mennyiséget az adott aktuális "lépcsőből".... csak a kérdés az, hogyha mindez meg lesz, azt mennyire fogják majd "kihasználni" a tartalomgyártók.... lásd: 3D demók vs 3D fimek vagy HDR demók vs HDR filmek .... ;)

Hmm ....

(#4268) adamssss


adamssss
veterán

Nem tudom, hogy tényleg lehet-e tovább javulni már ami a felhasználói élményt jelenit.
Mint írtam az MM-ben ki volt rakva egy 910 és egy c6 ha jól emlékszem. Felbontáson kívül más különbséget nem nagyon láttam. És ezt nem azért írom mert nekem 910-em van. Egyszerűen nem volt akkora a különbség, hogy az egy éles helyzetben amikor egy filmet nézek és nem demo anyagot kijönne és megérne plusz 200e-t. Márpedig leszámítva azokat a fetisisztákat akik hisznek abban, hogy az 1 millió HDMI kábel megváltja a világot tényleg nincs hova fejleszteni (ami a képminőséget illeti)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#4269) Partizan182 válasza Nemir Ombe (#4267) üzenetére


Partizan182
senior tag

Annyira amennyire pl a HD-t. Emlékszel, amikor először megjelentek a HD ready TV-k mennyi HD anyag volt? Semennyi.

Mostmeg ugye. Mindig a techno húzta a kontentgyártást, a legtöbb rendező a fél karját odaadná hogy ne a REC709 -ben kelljen szorongani, ez kompromisszum ami senkinek se kell. A 3D nem ilyen volt, azt a studiók tolták hogy el lehessen kérni a +5 dodót a mozijegyért, meg aztán a Samu hogy váltsál tévét. Kreatívok (1-2 kivétellel) a hátuk közepére kívánták a 3D konverziókat, sokan nyilatkozták is hogy a 2D verzió az ő preferált változatuk. HDR-nek ellenben mindenki tapsol.

(#4270) Partizan182 válasza adamssss (#4268) üzenetére


Partizan182
senior tag

Médiában felesleges hasonlítgatni, ott az IPS LCD is megállja a helyét + minden store módban van. Otthon lenne különbség ugyanazon cucc 1080p/SDR - 4k/HDR verzióza között hidd el.

Nekem is 910-esem van, közel sem tökéletes a kép, még SDR-re se. Persze minden mást agyonver a piacon, de fejlődni bőven van hova.

(#4271) nokia123 válasza nokia123 (#4206) üzenetére


nokia123
aktív tag

Valaki megtudná magyarázni hogy mi lehet a gond, mert volt a Szoftverfrissítés az OLED55B6J 05.30.03 azóta nem nagyon tudok 4 K videókat nézni a youtube csak HD-ban :W . És ha jól tudom 25 megabit felet jön be a 4K de most jóval alatta van,előtte meg 40-45 megabit volt.Míg ez volt rajta 04.31.10 semmi ilyen probléma nem volt UTP kábellel van összekötve és wifivel is.

[ Szerkesztve ]

(#4272) Nemir Ombe válasza Partizan182 (#4269) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Hogyne emlékeznék.... de ott ugye nem jött 2 havonta új "ficsőr/szabvány", most meg még olyan tartalmat sem láttál, amit tud a TV-d és máris jön vagy 10 új dolog, amit nem tud/nem fog tudni a TV-d, de már arra gyártják a tartalmat .... lehet csak én érzem így, de jelenleg keményen szivatják a népet a gyártók .... ;] :D

Hmm ....

(#4273) nokia123 válasza nokia123 (#4271) üzenetére


nokia123
aktív tag

Meg van mi okozta a problémát, ki kapcsoltam a wifit a tv és lás csodát tökéletes így most csak utp kábelen csatlakozok a nethez. Nem tudom hogy a wifi miben zavart be de gondolom valaki tudja rá a választ. Lehet akkor is jó lenne ha a utp kábelt ki húznám és csak wifivel csatlakoznék a halóhoz de csak stabilabb az utp kábel. De ha kettő egyszere van a hálón valamiért nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#4274) krx21 válasza nokia123 (#4271) üzenetére


krx21
nagyúr

Neked magától találta meg a firmwaret? Nekem keresve sem találja...

(#4275) Partizan182 válasza Nemir Ombe (#4272) üzenetére


Partizan182
senior tag

Neme? Hdready, fullhd, 720p,1080i,1080p, bluray, hd-dvd, dvb-d, dvb-t, még (digitális) videókazetta is volt HDben.

Ehhez képest most van a HDR10 meg a Dolby vision. Samsung tolja a HDR10+-t, meglatjuk mi lesz belőle. HLG meg standard broadcastingra. Sose volt ilyen egységes a tv piac ha új formátumokról van szó.

(#4276) Nemir Ombe válasza Partizan182 (#4275) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Örülök, hogy így látod .... szerencsés vagy .... :D ;)

Hmm ....

(#4277) nokia123 válasza krx21 (#4274) üzenetére


nokia123
aktív tag

Igen.

(#4278) Gaben360


Gaben360
senior tag

Na,megérkezett a 910v,még ismerkedünk,kicsit bonyolult a samsunghoz képest,de meg lehet szokni.
Még nagyon nem teszteltem,még van mit állogatni,xbox one-al próbáltam egy kicsit,hát az beszarás,pedig még át se neveztem pc-re a bemenetet,még azt se tudom hogy kell.
Filmmel majd este,de tuti ma nem lesz ma beállítva minden.
Az íveltséget meg kb észre se lehet venni.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#4279) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Srácok!

A 910V most kifutó, vagy sem? Olyat olvastam valahol, hogy gyártásban maradt. Vagy ez hülyeség?

"csak a zene van"

(#4280) Gaben360 válasza dgyuri0123 (#4279) üzenetére


Gaben360
senior tag

Ami ma jött nekem 2017 márciusi,és április közepén került forgalomba.
Hogy kifutó-e vagy sem,jó kérdés.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#4281) dgyuri0123 válasza Gaben360 (#4280) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Gratulálok hozzá ! :K

Akkor van remény, tudniillik addig nem vehetek, amíg el nem adtam a plazmámat.. :DDD :O Szívás.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#4282) Gaben360 válasza dgyuri0123 (#4281) üzenetére


Gaben360
senior tag

Köszi!
Addig én se tudtam míg el nem vitték a samsungot,de jól össze lett hangolva,egyik jött a másik ment,már az új tulajnál van.Szerintem nem fogsz csalódni benne,nem mellesleg szép is a tv nem csak jó is. :DDD

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#4283) dgyuri0123 válasza Gaben360 (#4282) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én már annyira ideg vagyok, hogy el nem tudom mondani... Mennyi ideig hirdetted az elődjét, ha szabad tudni?

Ha nem tilos, a bolt nevét is megsúgod. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#4284) #28752640


#28752640
törölt tag

Ismer valaki megbízható németországi bolt címet? Ahogy nézem ott 260ezerrel olcsóbb a 65colos mint itthon. Akkor ebből tuti 65colos b7lesz. :))
Illetve járatos valaki német fekete péntekben? Komolyabban veszik az árleszállítást mint nálunk vagy ott is először emelnek aztán csökkentenek?

[ Szerkesztve ]

(#4285) Nemir Ombe válasza #28752640 (#4284) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha annyival olcsóbb ahol nézted, akkor minek másik "boltcím" ....?? .... legyél "bátor" és rendeld meg .... ;] :D

Hmm ....

(#4286) #28752640 válasza Nemir Ombe (#4285) üzenetére


#28752640
törölt tag

Rájuk írtam no meg érdeklődtem a fekete péntekről is.
Német gamer bolt. [link]

(#4287) Gaben360 válasza dgyuri0123 (#4283) üzenetére


Gaben360
senior tag

Hát egy hónapot kb,de végül családba ment el,tök véletlen volt az is,rákérdeztem nem kell-e valakinek hát mákom volt.Egyébként magánszemélytől van,bontatlan volt és hivatalos magyar garis.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#4288) dgyuri0123 válasza Gaben360 (#4287) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Valóban mákod van... :)

"csak a zene van"

(#4289) freddirty


freddirty
senior tag

Én sem várok tovább, megrendeltem a 910v-t a digitalkonál.
Fullhd-nál úgysem fogok többet kistreamelni a steam linken (4khoz cserélhetnék PC-s hw-t még egyszer 350k-ért), így legalább natív felbontásban jön.
Filmek fullhd, Netflix 4K annyira nem érdekel.
Majd 4 év múlva átrakom másik szobába egy modern wallpaper oled miatt :)

[ Szerkesztve ]

fred

(#4290) TA68 válasza Madwe (#4213) üzenetére


TA68
senior tag

Nekem most jött meg a frissítés az UH7707-re, amiben ugyan az a Realtek RTD2999 SoC van, mint B6-ban és
megkapta HLG támogatást. :K Tesztelve!

(#4291) freemail.hu


freemail.hu
csendes tag

Telekomtól vásárolt Oled tv-nél van-e lehetőség valahogy a hivatalos garanciahosszabbításra , mert valahogy én keveslem a 2 évet.Nem tervezem 2 év múlva eladni és, hogy később biztonságban legyek. Mondjuk ha úgy veszem most is két év elteltével eladó a Sony 55W755C tv-m :D Úgyhogy lehet akkor is cserélnék , de akkor is jó lenne a plusz gari mert csak könnyebben eladható !

(#4292) torma1981 válasza freemail.hu (#4291) üzenetére


torma1981
veterán

Melyik lett? 55B7V? Mennyi volt? Engem már 2 napja hívnak vissza.

(#4293) freemail.hu válasza torma1981 (#4292) üzenetére


freemail.hu
csendes tag

Igen azt szeretném , de csak szombaton tudok menni intézni, nekem most jó lenne mert amúgy is lejár a hűségem és akkor így meghosszabbítanám és megvenném 498-ba!
2 napja megrendelted és nem hívtak vagy már a szállításra vársz ?

(#4294) ottofon


ottofon
csendes tag

Tudtok konkrét különbséget hogy miért jobb egy MM-ben vásárolt OLED mint pl egy outlet-ben vett darab? Ha új és dobozos akkor csak a garancia más? Ha engem nem vonz a több éves gari akkor minek adjak ki százezrekkel többet ugyanazon termékért? Van aki outlet-ben vett TV-t és van konkrét tapasztalata? E-markt-ba el akarok menni megnézni élőben a portékát. A Velence korzó outlet is árul 459-ért 55E6V-t ami elég kedvező. Nekem 3D kell és flat UHD. Többi extra nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

"A szépség nem más, mint a belső jó tulajdonságok ígérete!"

(#4295) dgyuri0123 válasza freemail.hu (#4291) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A plusz garival úgy jártam plazmánál, hogy megvettem, (MM-ban) 1,5 év után tönkrement a garanciát biztosító cég és egyszerűen visszakaptam a pénzemet (még szerencse?). Ergo ugrott a plusz garanciám lehetősége, mert már "öreg" volt a tv hozzá. De persze jó ötlet, csak semmi biztosíték arra, hogy később lesz is, aki állja a garanciát. Ezek a kiterjesztések nem gyári eredetűek, hanem különböző külső cégek kötnek veled biztosítási szerződést. Még szerencsém volt, mert értesítést kaptam róla, hogy baj van. De mi van akkor, ha nem tudsz róla, hogy megszűnt a cég és 3 évesen "vígan" elviszed szervizbe, miközben az már fizetőssé változott a tudtodon kívül. És ez nem egyedi eset. Jó kis bevételi forrás.... elveszik a pénzedet, használják két-három évig kamatmentesen, utána bedöntik a céget és ha szerencséd van, visszautalják a két évvel korábban befizetett összeget.
Bocs az offért, csak eszembe jutott, hogy jártam. De azért kíváncsi lennék, hányan éltek a hosszabbított garancia lehetőségével a 2 év gyári garancia lejárta után.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#4296) Ijk válasza ottofon (#4294) üzenetére


Ijk
nagyúr

Outletben csomagolássérült, visszaküldött darabok vannak amit nem tudnak, nem akarnak rendes üzletben eladni.
Mindig rizikósabb hogy van valami hibája a készüléknek. Ha bevállalod a kis kockázatot azért mindenképp el kell menni és alaposan átnézni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4297) Gaben360


Gaben360
senior tag

Belőttem a 910v-t úgy ahogy itt linkelte valaki,minden jó,a 3d pazar,viszont elég sok filmnél zajos a kép,főleg az arcokon.Ez mitől van? 1080p mkv,de van 720p-s animáció,az meg lefolyik a kijelzőről olyan tiszta.
Xbox one szintén és a youtubeon a demók is.
A forrás szar vagy a kódolás? Esetleg jobb hdmi kábel kéne?
A lejátszó egy popcorn A400.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#4298) Partizan182 válasza Gaben360 (#4297) üzenetére


Partizan182
senior tag

Forrás lesz, milyen fajta zaj?

- Blokkosodás akkor az a tömörítés miatt lesz
- Ha sima filmzaj az természetes ha celluloidra vették
- Sötét jelenetek zajosak, az is normális, sajnos az oledek bírkóznak még a nagyon sötét szürkével (poszterizál mint a plazma)
- Colour banding lehet még, az a 8bit velejárója

Ha lősz képet a jelenségről többet tudunk segíteni.

Általánosságban elmondható hogy az Oled kihozza a rossz minőségű anyag gyengeségeit, nem ápol és eltakar mint másfajta kijelzők. Jómagam PC-ről hajtom és a MadVR kodekkel elsimítom ezeket a hibákat, néhány gyengén tömörített sötét anyag (pl Mr Robot, GoT) néha nézhetetlen nélküle.

(#4299) daneel_hu válasza ottofon (#4294) üzenetére


daneel_hu
addikt

Azt az 55e6v-t mindenképpen JÓL nézd meg.
Ezeket még mindíg 700-800e környékén árulják.

A 459e az több mint méltányos. :D

(#4300) torma1981 válasza Partizan182 (#4298) üzenetére


torma1981
veterán

Ne nézz gyenge tartalmat. Ennyi. Ezek a tv-k nem ilyenre valók.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.