Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) Madwe válasza Nemir Ombe (#4050) üzenetére


Madwe
nagyúr

Vagy vegyen olyan szemüveget ami villog magától :) kicsit meg kell mókolni az aktív 3ds szemüvegeket s kész is a home made bfi :D

(#4052) krx21 válasza index31 (#4040) üzenetére


krx21
nagyúr

Lcd-nél ez nem natív kontraszt, hanem csak dinamikus!!!
Azt a fényerőt olyan feketével soha nem tudja pixel pontosan egy képernyőn egyik lcd se... ( pl: tűzijáték, csillagos égbolt)

[ Szerkesztve ]

(#4053) Piftuka válasza Ijk (#4029) üzenetére


Piftuka
veterán

Az a 3000 valójában akár 5000, azon kívül már megint az OLED-et hozod fel példaként, amely kapcsán én soha nem írnék ilyet. :N

Egyébként pedig nyugodj meg, és - ahogyan fentebb is utaltam rá -, élvezd a plazma televíziódat, és örülj neki!

Peace! ;-)

"Aquila non captat muscas."

(#4054) Piftuka válasza Partizan182 (#4030) üzenetére


Piftuka
veterán

És annak van valami különösebb oka, hogy ennyire a lelkedre vetted a dolgot?

Ugyanis, ha figyelmesen olvasol, láthatod, hogy melyik hozzászólásra reagáltam. És abban a kontextusban mégis "on topic" volt.

Az a bizonyos "sárgás fehér" pedig valójában érezhetően sárga volt, a tévé tulajdonosa által is bevallottan rossz, és zavaró.

Egyébként ha egy fehér lapot, vagy egy valóban fehér pólót a saját tévémen megjelenített fehér kép mellé teszek, akkor stimmel a szín.

A "szalmabáb érvelést" pedig kérlek fejezd be, mert nem szép dolog.

A megvásárolt TV miatt pedig kár utólag bánkódni! Akkor tetszett neked, rászántad a pénzt, megvetted. Azóta élvezed a döntésed eredményét, tehát jó döntést hoztál.

(Ahogyan én is, amikor megvettem a SONY-t, pedig olcsóbban is megvehettem volna, csak akkor még egyedül az OLED lebegett a szemem előtt. Ami egyébként szintúgy nem volna a "legjobb", mint ahogyan ez sem az. A legjobb egy LG 77G6V volna, Acoustic Surface technológiával, 2000 nit-es fényerővel, és a legjobb SONY, vagy Panasonic készülékek mozgásmegjelenítési képességével... :) )

"Aquila non captat muscas."

(#4055) Madwe válasza Piftuka (#4054) üzenetére


Madwe
nagyúr

Miért nem w7 akkor már? ;]

(#4056) Partizan182 válasza Piftuka (#4054) üzenetére


Partizan182
senior tag

Szétszpemmelitek topikot ezzel az LCD/plazma agyrémmel, ha ez megnyugtat nem vagy egyedül.

Csakhogy legyen kis on is: aki szereti az ilyesmit csekkolja az "új" deus exet oleden. Akcióba húztam be mert kívántam valami single mókát, iszonyatos kemény ahogy kinéz, mind az art design mind a teknó mintha oledre született volna: gyönyörű kontrasztok, tengermély feketék, visszafogott színek melyek a kijelzőnek hála lemásznak a képről.

Bele se merek gondolni hdrben milyen állat lehet ez.

(#4057) Piftuka válasza Madwe (#4055) üzenetére


Piftuka
veterán

Mert az nem tud 3D-t! :N

"Aquila non captat muscas."

(#4058) #94529552 válasza Piftuka (#4053) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nézné ő, de nem meri bekapcsolni. :DDD

(#4059) Ijk válasza Piftuka (#4053) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem tudtam hogy az 5000 nagyobb mint a 20000.
Bizonyos dolgok mellett képtelenség szó nélkül elmenni. LCD szinten nagyon jó az 1:5000-es kontraszt, sőt valahol itt kezdődik az a szint amikor már valóban nem szürkeséget nézel sötétben hanem élvezhető eredményt nyújt, és már nem hátrányként kell emlegetni. Viszont a VA panelek betegsége a betekintési szögek, és a felhősödés, ami miatt nem lesz igazán jó homogén képed. Mozgásmegjelenítésben pedig jó a Sony BFI-je viszont elég nagy mértékű fényerőveszteséget produkál, tehát még ott sem tökéletes. Három dolog kapásból amiben elmarad a plazmától, kettő amiben az OLED-től.
Teljesen jó készülék az a Sony, de ha jobbnak látja valaki egy GT50-től annak baj van a szemével, vagy nincs megfelelően beállítva.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4060) Strezi válasza #94529552 (#4058) üzenetére


Strezi
őstag

:))

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#4061) Nemir Ombe válasza Ijk (#4059) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A plazma egyetlen előnye a jobb fekete (az lcd-hez képest), de őszintén .... ki akar(na) 2017-ben hasonló [link] képet nézni .... ha jól emlékszem, közel másfél évtizede ezért (is) dobáltuk ki a crt-ket .... ;)

Hmm ....

(#4062) Ijk válasza Nemir Ombe (#4061) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hm érdekes ez a nagy villódzásellenesség, akkor lehet hogy tűzre kell dobni az összes bfi-s tv-t és gamer monitort. Képhomogenitás meg nyilván nem előny, ott te úgysem látoda különbséget.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4063) Nemir Ombe válasza Ijk (#4062) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem vagyok "villódzásellenes", de majd akkor veszek olyat, ha az utcán is villog a kép és az lesz a "természetes" .... :D ;)

(mellesleg: nem ártana billenytűzetet cserélned, ahogy nézem a B, az F és az I betük beragadtak, mert (szinte) minden hsz-edben szerepelnek .... ;] )

Hmm ....

(#4064) junior11 válasza Nemir Ombe (#4063) üzenetére


junior11
veterán

:DDD :DDD

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#4065) Ijk válasza Nemir Ombe (#4063) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szórjál homokot a szemedbe, majd attól elég gyorsan pislogsz hozzá.

Az a gond hogy a valóság nem 25 meg 50 fps, de gondolom fogalmad sincs az egészről, ezért írsz újabbnál újabb okosságokat.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4066) Partizan182 válasza Ijk (#4065) üzenetére


Partizan182
senior tag

Nem tudom min megy a rugózás, akinek annyira hiányzik a stroboszkópba való bámulás az vegyen panát vagy sonyt, mindkettőben van BFI, lehet számolgatni a csíkokat a tesztábrán.

Vagy nyomjon rá egy lightos interpolációt. Vagy ha annyira a plazma vibrálása hiányzik : tartsa meg a plazmáját. Misem egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

(#4067) hm15 válasza Ijk (#4065) üzenetére


hm15
senior tag

Egyik legelhanyagolhatóbb kérdés, egyedül én látom ugyanolyan rossznak? :D Nekem a Pana G20 és ST 50 ugyanolyan pocsék volt 24-en, mint az OLED. A technológiai hiányosságon, amit a filmek mozgóképként tárnak elénk, semmit sem javít a plazma. Ugyanúgy darabos, ricegős és remegős mindegyik technológián. Nem abban az értelemben vibrál ahogy a linkelt ábra mutatja és a plazmák technikailag tudnak és ami egyben engem nem zavar, hanem a kevés képkockából kifolyólag. Szerintem mára a plazmának semmi előnye az OLED-del szemben, inkább csak számos és erős hátránya.

(#4068) adamssss


adamssss
veterán

Az LG-nek van olyan "filmtára" ahonnan a tv-ről le tudok játszani jó minőségű OLED-re szánt demo anyagokat? (csak sima FHD kell a 910v-re)

Ha nincs akkor valaki tud küldeni linket ahonnan le tudok szedni. (annyian akarják megnézni h mit tud a tv-m, aztán mindig szégyenkezem az SD tv adással) :D

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#4069) Jack@l válasza adamssss (#4068) üzenetére


Jack@l
veterán

http://demo-uhd3d.com/categorie.php?cat=demouhd
http://4kmedia.org/

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#4070) adamssss válasza Jack@l (#4069) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi, de ezekkel az a gond, hogy a TV-m beépített média lejátszója nem fogja vinni mert ugye nem tud UHD-t dekódolni.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#4071) Jack@l válasza adamssss (#4070) üzenetére


Jack@l
veterán

Évek óta nincsenek sima fullhd-s demók, játszd le rendes médialejátszóval vagy pc-vel. (jobban fog kinézni mint a fullhd-s video)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#4072) Ijk válasza hm15 (#4067) üzenetére


Ijk
nagyúr

Sony, Panasonic azért igyekszik beletenni az OLED-be is, más kérdés hogy kompromisszummentes megoldáshoz a jelenlegi panelek alkalmatlanok, LG meg nem igazán foglalkozik ezzel a dologgal, ők elvannak interpolációval.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4073) hm15 válasza Ijk (#4072) üzenetére


hm15
senior tag

Lehet hülyeség, de hosszútávon én inkább megszoknám a 48 vagy 60fps-t.

(#4074) adamssss válasza Jack@l (#4071) üzenetére


adamssss
veterán

Ok, köszi az infót. Akkor rárakok párat a PS-re aztán onnan mehet a menet.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#4075) Madwe válasza hm15 (#4073) üzenetére


Madwe
nagyúr

És téged az interpolacios szappanozas nem zavar? Mert az natív 48hzen is jelentkezik, egyedül az artifactok azok, amik kimaradnak...

(#4076) Ijk válasza hm15 (#4073) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hobbitnál kísérleteztek vele, azóta sem akart senki HFR-ezni. Sokan panaszkodtak hogy megölte a moziélményt, videós lett tőle a film. Ráadásul ha bevezetnék a 48 vagy 60fps-t akkor még a régi filmek nem lennének azok, bár kinézem a kiadókból hogy majd kijönnek a szuperinterpolációval készült HFR filmek.
Tv-nél legtöbb embert nem zavarja az interpoláció, csak aki kifejezetten házimozis. Többség úgyis csak leül nézni valami műsort, ott meg nem számít.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4077) Madwe válasza Ijk (#4076) üzenetére


Madwe
nagyúr

Valahogy nyilván azt is megindokolják majd, amikor már szabvány szerint lesz a hfr, hogy a tévéd, ami ugyan 100/120hzes panellel szerelt de nem új hfr plecsnis, az nem tudja majd lejátszani a 48hzes tartalmakat, de még a 60hzeset sem, mert csak :) Én egyébként egyáltalán nem várom a hfrt, eddig se az artifact zavart interpolálásnál...

(#4078) Clever0 válasza Madwe (#4077) üzenetére


Clever0
senior tag

Én csak azt sajnálom nagyon, hogy a digitális átállás után is megmaradt az USA 60Hz, Európa 50 Hz, mozi 24p, amik pont nem oszthatók egymással.

(#4079) Madwe válasza Clever0 (#4078) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igazából az egésznek a fő oka a tévéadás, amiatt kell visszafele kompatibilisnek lenni. Ha végre tönkremenne már az összes, sokkal egyszerübb lenne a helyzet :)

(#4080) Batyops


Batyops
aktív tag

Az rtings oldalán olvastam hogy a C7 dark room beállításokhoz Oled lightot 16-ra állítja. Ez nem kevés. A B7-re akarom alkalmazni ezeket a beállításokat de ott alapból a Dark room Oled fényerő 60-on van.
De az is lehet én értek valamit félre.Tudnátok esetleg belinkelni olyan tesztábrákat amihez viszonylag jól be lehetne lőni. Első körben ki szeretném hozni műszeres kalibrálás nélkül a maximumot a tv-ből már amit műszer nélkül lehet. Egyébként már igy is brutálisan jó képe van. Led tv ről váltottam plazmám se volt előtte szóval gondolhatjátok mit élek át most :)

[ Szerkesztve ]

(#4081) Madwe válasza Batyops (#4080) üzenetére


Madwe
nagyúr

Oled light sztem pont olyan amit embere válogatja. Nekem elég alacsonyan, hdr esetén pedig maxon van természetesen, égjenek a retinák :D

(#4082) adamssss


adamssss
veterán

Csak egy kérdés azokhoz akiknek 4k HDR tv-jük van:

Demo-kon kívül ti mit néztek rajta? Lehet értelmes áron hozzájutni ilyen filmekhez?

(nem egyelőre még nem fogok váltani) :N

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#4083) #94529552 válasza Nemir Ombe (#4063) üzenetére


#94529552
törölt tag

:DDD Vajon mi mást is várhatnánk el a Prohardver BFI egyesületének az elnökétől és szónokától. :O Szerintem ezeket a betűket már régen törölték volna az abc-ből, ha nem emlegetné ennyiszer. ;] A másik rigmus a nézzünk 1.5 méterről 65-75" tévét.

(#4084) hm15 válasza Madwe (#4075) üzenetére


hm15
senior tag

Artifact nélkül megszoknánk. A valóságban sem akadozva mozgunk oldalazva. ;] Ezt szoktuk meg, ha a filmgyártás áttérne rá, megszoknánk és természetes lenne.

(#4085) Nemir Ombe válasza adamssss (#4082) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

4K "sztrímek" előfizetve, van néhány "kölcsönözhető" darab is meg ugye a közkedvelt YT "filmek" .... de ha valóban nativ anyagot akarsz, akkor maradnak a lemezek (melyek túlnyomó többsége még mindig konvertált anyag ....:D ) .... ;)

Hmm ....

(#4086) Madwe válasza adamssss (#4082) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én a hdr anyagok 99% netflixen nézem dolby visionben, a legtöbb új sorozat azon abban jön ki! Ezen kívül csak "kölcsönzéseket" szoktam tenni néhány filmre. Egy hdr képes bd player beszerzése tervben van, majd ha normális áron lesznek...HDRes BD lemezeket meg kb csak online rendelni lehet, itthoni boltról nem nagyon tudok ami forgalmazná őket? igaz nem nagyon néztem még utána lévén nincs is hdr képes bd playerem :D

#4084) hm15 Nem tudom, engem artifactok sosem zavartak, volt h 1 hónapig direkt trumotionnel néztem anyagokat de a végén is ugyanolyan zavarónak tűnt, lehet több idő kell hozzá :D

[ Szerkesztve ]

(#4087) #94529552 válasza adamssss (#4070) üzenetére


#94529552
törölt tag

Beírod a yt alkalmazásban: lg oled demo 1080p. De lejátssza a tv a 4k videókat is, mert a felbontást automatikusan beállítja. Vagy ezt nézd >> http://www.demo-world.eu/trailers/hi...n-trailers.php

(#4088) daneel_hu válasza Ijk (#4065) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Az a gond hogy a valóság nem 25 meg 50 fps, de gondolom fogalmad sincs az egészről, ezért írsz újabbnál újabb okosságokat."

Ez az egyik.
A másik pedig az optika amivel felvették. Általában ugye ez sem standard hanem többféle...

Ha valaki a valóságot akarja látni, akkor annak az a rossz hír, hogy el kell menni és megnézni élőben.
Ellenkező esetben csak azt látja amit a videós, kameraman, operatőr, vágó, rendező és egyéb szaki akart vele LÁTTATNI. :)

Ez még sajnos sportműsor esetében is így van.

(#4089) Nemir Ombe válasza daneel_hu (#4088) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Azért a rendező/operatőr/stb. szerintem nem a "villogást"/"röcögést"/egyebeket akarja/ta láttatni, de lehet "ferdíteni" a témát akár addig is, hogy úgy tűnjön a "másik félnek" van igaza .... engem nem zavar ki mit néz, de ne a plazma legyen már az "etalon", hanem akkor az, amit a rendező/operatőr/stb. lát/látott a monitorján.... ;)

.... mellesleg látom ljk-nak sikerült új billentyüzetet beszerezni, mert az utóbbi pár hsz-ből kinaradt a b, az f, meg az i .... ;] :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#4090) Nemir Ombe


Nemir Ombe
addikt

Az igazi "oled fanok" szerintem kezdhetnek rágyúrni a legújabb 2018-as oled-re .... [link] .... :D ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#4091) claire78 válasza Nemir Ombe (#4090) üzenetére


claire78
senior tag

(#4092) Nemir Ombe válasza claire78 (#4091) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az egy "techdemo", ez meg hamarosan megvehető.... lehet gyűjtögetni.... :D ;)

Hmm ....

(#4093) claire78 válasza Nemir Ombe (#4092) üzenetére


claire78
senior tag

Ne haragudj. :D

(#4094) krx21 válasza Nemir Ombe (#4090) üzenetére


krx21
nagyúr

Ezek HDR lámpák? :DDD

(#4095) adamssss válasza krx21 (#4094) üzenetére


adamssss
veterán

Nem de BFI van bennük ;]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#4096) Nemir Ombe válasza krx21 (#4094) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Már hogyaviharba ne azok lennének .... gondolj bele, hogy hányezer nit lesz azon a szép nyári napon, mikor egy ilyen gurul majd előtted.... :D ;)

claire78:
Nem haragszom .... :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#4097) Batyops


Batyops
aktív tag

Tegnap egymás mellett ment a B7 és a Ku6400. A különbség valami eszméletlen. Hdr tartalomról nem is beszélve az szintén párhuzamosan ment a kettő tv-n. Jó tudom nem egy kategória a kettő.Nem gondoltam hogy a 10bites és a 8 bites panel között ekkora különbség van. Játékoknál meg Hdr játék mód szintén hú b@zmeg kategória az Oleden már ami tényleg úgy lett megcsinálva hogy Hdr támogatással jött ki.
A fekete szint és a kontraszt olyan sokat dob a filmeken és a játékokon ezt nem gondoltam volna. És ami még nagyon fura a bevilágítási felhősödési probléma teljes hiánya Oleden pedig a Ku6400-nál se volt annyira durva a felhősödés. Jó tudom hogy itt ezt már ti Oled tulajok jól tudjátok de nekem még ez új. Rendesen rossz ránézni azóta a Led tv képére.

(#4098) Partizan182 válasza Batyops (#4097) üzenetére


Partizan182
senior tag

Hehe, Isten hozott :)

Képeket lőttél esetleg side-by-side? Persze egy kamera képe nem hozza vissza a valóságot, de poén lenne egymás mellett látni.

És igen, mostantól az LCD képe a bélsárral lesz egyenértékű számodra, asszony járt így pár hónapja a Média Márktban, eltorzult arccal nézte a milliós kuledeket/top Sony-kat, hogy ő erre már nem is emlékezett hogy az LCD-nek ilyen tré a képe, és hogy mégse volt olyan nagy hülyeség beletolni azt a félmillát a nappaliba tavaly év elején :)

(#4099) #28752640


#28752640
törölt tag

Remélem ez a b7 nem lesz akkora sláger hogy mire megvennem megemelik az árát. Már én is nagyon várom.

(#4100) Gaben360 válasza #28752640 (#4099) üzenetére


Gaben360
senior tag

Én egy 910v-nek is örülnék,mint majom a farkának.
Olvasom az újdonsült tulajok örömét,és egyre jobban idegesít,hogy nem tudom eladni a fosláda samsungomat. :W

[ Szerkesztve ]

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.