Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) #28752640 válasza Partizan182 (#4199) üzenetére


#28752640
törölt tag

No majd utánna a holo tv és tényleg körülötted fog történni az esemény. Aszt kezdődik minden elölről az ilyen olyan holo fejlesztésekkel.

(#4202) Partizan182 válasza Madwe (#4200) üzenetére


Partizan182
senior tag

Variable framerate a játékoknál piszok fontos, nem csak mozi megy nálunk a tévén ;)

@medekedem: psvr van itthon, pár rövidfilmet megnéztem így (pl mr robot vr epizód van az eredeti készítőkkel), poén a 360fok, de azért nem néznék igy semmit hosszútávon.

[ Szerkesztve ]

(#4203) daneel_hu válasza Madwe (#4200) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Mondjuk most h belegondoltam, a variable refresh rate hfrnek lehet értelme. Normális 24ps anyag megy, s gyors kameramozgásokat pedig mondjuk 48 vagy 60hzre lövik be: nincs szappanozás normálisan, de abban a 2percben összesen a 2 órás filmből, ami miatt mindenki truemotionözik agyba szájba, sem kell aggódni, mert ott nagy lesz a mozgóképfelbontás szintúgy..."

Isten ments, hogy ilyen mozifilmeket gyártsanak. :D

(#4204) #28752640 válasza Partizan182 (#4202) üzenetére


#28752640
törölt tag

Lehet hogy már te nem de aki beleszületik annak természetes lesz. Mert hogy az enyészet az egyetlen igazság az is tutihétszentség. Bár ha ezt így gondolom akkor ez is. Na mindegy. :DDD

(#4205) Ijk válasza Madwe (#4197) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nekem 3 kívánságom van:
-3D
-1080 soros mozgokepfelbontas
-emberi árú 65"-os méret: 700k (kifutokent is lehet)

Ha ezek teljesülnek elajandekozom az 50"-os plazmam a családban.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4206) nokia123


nokia123
aktív tag

Ma reggel jöt egy Szoftverfrissítés az OLED55B6J 05.30.03 valaki tudja hogy mi lehet a frissítésben? Mert még az LG oldalán se találok semmit. Előtte ez volt 04.31.10 és azt gondoltam hogy a 04.31.25 frissíti de nem.

(#4207) Partizan182 válasza Ijk (#4205) üzenetére


Partizan182
senior tag

Örökre megtartod akkor? 3D mánia eddig olyan 30 évenként lángolt fel, következő valamikor a 2030as évek elején esedékes ;)

(#4208) Ijk válasza Partizan182 (#4207) üzenetére


Ijk
nagyúr

Van egy tucat animációs film amit szeretek 3D-ben nézni, nem szívesen mondanék le róla még ha 1%-ot sem tesz ki amennyit nézem.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4209) Partizan182 válasza Ijk (#4208) üzenetére


Partizan182
senior tag

Elhiszem, én is néha előveszem a 3D szemüveget. Csak már tévé nem nagyon lesz a következő 10 évben ami ezt támogatná.

(#4210) #28752640 válasza Partizan182 (#4209) üzenetére


#28752640
törölt tag

Megcsappant a nézőszám a mozikban. Lehet ezzel akarják a nézőket visszacsalogatni. Bár inkább egy két vidéki mozira ráférne egy teljes generál. Lehet többen járnának.

(#4211) Partizan182 válasza #28752640 (#4210) üzenetére


Partizan182
senior tag

Nézőket már elveszették, ez nem is fog megállni. Mr Plinkett nálam ezerszer szebben mondta el miért:

[link]

Vicc az hogy (nyilván a méret előnytől eltekintve) a tipikus mozi képminősége 1000x szarabb mint otthon az oleden. Mi már ezért nem járunk, inkább megvárjuk amíg meg tudjuk nézni jó minőségben :)

(#4212) TA68 válasza nokia123 (#4206) üzenetére


TA68
senior tag

(#4213) Madwe válasza TA68 (#4212) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az a b6 esetén korántsem olyan biztos, s a cikkből se derül ki h megkapná. Lévén más chip van benne mint az összes többi 2016os modellben, attól még h sw verziószáma ugyanaz, nem következik h a hlgt is megkapta...
Konkrétan a cikkből ennyi derül ki: FlatpanelsHD has since asked for clarification regarding the B6 model but has not received any concrete information.
Akkor ugye még nem jött ki az update. Ha van teszt ahol már az újjal nézték felismeri e, az jelentene vmit, lévén az lg az előzőről se jelentette be, h hlgt kapnak, azt mégiscsak kaptak

[ Szerkesztve ]

(#4214) #94529552 válasza Partizan182 (#4207) üzenetére


#94529552
törölt tag

Egyértelmű feltételek, hogy miért is ne váltson valaki soha OLED-re, mivel mostanában nem várható a 3D visszatérése. Ezért marad a kíméletes használat, mondjuk félévente egyszer bekapcs. 5 percre, amíg bemelegszik. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4215) Madwe válasza #94529552 (#4214) üzenetére


Madwe
nagyúr

Egy 65ös c6v ha 700k körül kifogható lesz, akkor már csak a bfi fog hiányozni neki :D De az meg jóideig nem lesz... Mire lesz, addigra 3d nem lesz sehol se :D

(#4216) Ijk válasza Madwe (#4215) üzenetére


Ijk
nagyúr

Majd visszahozzák a 3D-t. Valamivel el kell adni 2 év múlva az új készülékeket.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4217) allein válasza allein (#4166) üzenetére


allein
addikt

Helyesbítem, HDR10 az ami gyönyörű. Sima mezei 4K azért nem varázsol el :N

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#4218) Partizan182 válasza Ijk (#4216) üzenetére


Partizan182
senior tag

Oled eladja magát 3d nélkül is. HDR, HFR, csúcsfény, 10-12 bit, 100% színtér (persze DCI-P3 nem rec2020, de erről hallgat a marketing), ezek a következő 5 év slágerei. Utána majd 8k.

3D-t most engedte el mindenki, kizárt hogy pár éven belül visszatérjen. 2030-ban majd legközelebb.

(#4219) krx21 válasza Madwe (#4213) üzenetére


krx21
nagyúr

Ja nekem is gyanús... Majd felteszem a B6-ra, van HLG-es demóm, majd meglátjuk mit ír ki...

[ Szerkesztve ]

(#4220) Madwe válasza allein (#4217) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nézz 1-2 dolby visionös cuccot is, az mégszebb :)

(#4221) elektrotank


elektrotank
tag

Sziasztok!

Remélem jó topicba írok. Az LG OLED55B7V tévével kapcsolatban van valakinek bármiféle tapasztalata? Sokan mondják, hogy jó az OLED. Eléggé megragadta a tévé a tekintetemet, lehet, ha úgy adódna, akkor vevő lennék rá. Játszanék rajt (PS4-re lenne kötve), illetve filmek, sorozatok, esetleg animék nézésre használnám. PC-re is rá lenne kötve. Tévé adások annyira nem érdekelnek. Szerintetek megérné?

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#4222) Batyops válasza elektrotank (#4221) üzenetére


Batyops
aktív tag

En csak annyit irok. Kurv@ jooo!! A legjobb tv-m ami eddig volt.

[ Szerkesztve ]

(#4223) Madwe válasza elektrotank (#4221) üzenetére


Madwe
nagyúr

Meg mindenképp, de pcre nem a legjobb (konzolra tökéletes) mert pc esetén ha pl böngészőt akarsz rá kitenni meg os-t eleve, akkor a túl sok statikus tartalom miatt beéghet a képe (nem állandóan, idő után kijavítja, nem igazi burn in hanem csak image retention) valamint az abl is főleg pc nézésekor zavaró... Konzolra, filmekre, sorozatokra isteni

(#4224) elektrotank válasza Batyops (#4222) üzenetére


elektrotank
tag

Na ennek örülök. :) Esetleg valakinek még?

Küldtem egy privit, majd nézd meg légyszíves! Köszi!

Madwe: Köszönöm. Úgy gondoltam, hogy PC-ről játszanám le a filmeket, sorozatokat. Ezekszerint nem jó ötlet? Marad a PD meg társai?

[ Szerkesztve ]

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#4225) Ijk válasza Partizan182 (#4218) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hát jóhogy eladja magát 3D nélkül mert LCD-ben sincs, ha meg semmiben nincs akkor ugye vagy megveszed anélkül vagy nem veszel semmit.
Bár nekem bevált az utóbbi módszer, már hogy nem veszek semmit. Én csak örülök ha kitapossátok nekem az OLED útját, szükség van azokra aki megveszik drágán a kiforratlan technológiát.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4226) Partizan182 válasza elektrotank (#4224) üzenetére


Partizan182
senior tag

Nem kell túlérzékenykedni ezt a PC témát, én régebbi, 2015-ös modellt 1,5 éve használok elsődleges PC kijelzőnek (elsődlegesen filmek + sorozatok) + PS4, semmi baja.

Imádni fogod.

Szerk: Bocs, nem is imádni. Össze fogod magad fosni a gyönyörűségtől. Elég csak párat visszaolvasni, volt pár friss tulajtól ömlengés, nagyot üt amikor otthon látod.

[ Szerkesztve ]

(#4227) Partizan182 válasza Ijk (#4225) üzenetére


Partizan182
senior tag

Igaz, de a 3D nem fogja visszaforrni magát a tévékbe, volt tavalyig TÖKÉLETES 3D (biztos láttad már élőben, ha nem, érdemes mert köröket ver minden másra), senkinek se kellett, kivették belőle.

Magyarul vagy az igényeidből adsz lejjebb vagy sose lesz új tévéd.

(#4228) Nemir Ombe válasza Partizan182 (#4227) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Amint lesz elég sávszél és tárkapacitás vissza fogják hozni a 3D-t (persze 4K formában), csak addig minek, amig mindez nem adott és addig miért, amig igy is veszi a nép .... ;)

Hmm ....

(#4229) torma1981


torma1981
veterán

Az előbb egyik Euronicsos ismerős megkérdezte miért nem QLED-t akarok inkább. :-) Mondom most viccelsz nem? Mondom parasztvakítás.

(#4230) Partizan182 válasza Nemir Ombe (#4228) üzenetére


Partizan182
senior tag

Az otthoni 3Dt nem a technológiai korlátok nyírták ki hanem a fogyasztói érdektelenség. És az nem felbontásfüggő.

Egy esetben tudom ezt elképzelni, ha kijön valaki egy fasza glasses-free 3D technológiával. De most minden gyártó fényerőt meg színteret kerget, szvsz senki se fejleszt 3Dt.

(#4231) Nemir Ombe válasza Partizan182 (#4230) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Dehogy az érdektelenség nyírta ki, ne a "40"-os hazai átlagból" indulj ki .... :D

Itt is betartják a "lépéseket", ahogy eddig .... mindent 3x, 4x el lehet/tudnak adni újra, ezt nem hagyják ki .... csak még nincs "UHD3D" meg HDMI 2.1 .... ;)

Hmm ....

(#4232) Madwe válasza elektrotank (#4224) üzenetére


Madwe
nagyúr

Neem, videolejátszással semmi gond. Olyanra gondoltam, h 3 órán keresztül facebookot böngészel a tévéden. az se vészes, de nem a legjobb ötlet oleddel :D pl az alsó menűsáv beéghet stb.

Amúgy egy ilyen tévé mellé dukálhatna már egy nas is saját filmtárhoz :)

(#4233) Partizan182 válasza Nemir Ombe (#4231) üzenetére


Partizan182
senior tag

LGD nyilatkozataiból indulok ki, van tökéletesen működő 3D filterük de nem teszik rá a 3000USD+ Oledjükre mert senkit sem érdekel.

És tényleg, ismerőseim 80%-ának 3D képes tévéje van, senki sem néz rajta 3D cuccot pedig megtehetné.

(#4234) #94529552 válasza Partizan182 (#4230) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem nem a fogyasztók nyírták ki a 3D-t, hanem amikor közép és felső szintű FHD-k gyártását jóformán megszüntették, ugyanakkor a 3D is ennek esett áldozatul. Kis ideig még maradtak a jóval drágább UHD 3D-k, az meg persze, hogy nem fogyott annyira. A Samsung járt élen a kinyírásával, a többi gyártó meg kis késéssel követte.

(#4235) elektrotank válasza Madwe (#4232) üzenetére


elektrotank
tag

Dehogy. Arra való a monitor. :D Isten ments hogy ezen facebookozzak.
Igen, a nas jó ötlet, havernál is így van. Előbb-útóbb az is lesz, csak győzzem fizetni...
Egyedül Twitch-et néznék gépről rajta, ha a tévén nincs ilyen alkalmazás. De YT viszont van, szóval azt is tévén nézném, nem külön PC-ről, attól függ, hogy van kedvem.
Szóval ameddig nem lesz nas, addig marad a pc a filmekre, sorozatokra :) Esetleg kirpóbálnék valami 2d-s platformert PC-ről, hogyan is néz ki az tévén. :)

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#4236) torma1981 válasza elektrotank (#4235) üzenetére


torma1981
veterán

Én simán monitornak akarom használni. Mivel nincs beégés. A burnt meg lehet orvosolni. Az asztalt meg el lehet rejteni. Vagy a képernyőkímélőt bekapcsolni. Ennyi.

(#4237) #28752640


#28752640
törölt tag

Mondja már meg valaki a tutit. Az lg b6 speckójában az áll, hogy felbontás 3840x2160.
Az AV-online oldalán meg felvilágosítanak hogy az uhd és a 4K nem ugyan az.
Az UHD 3840x2160
4K 4096x2160

Ezek alapján ezek a tévék nem 4K-k. :U

(#4238) Nemir Ombe válasza #28752640 (#4237) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Egyel korábban írtam, hogy "miért nem teszik rá" .... mert (még) nincs 4K3D(!) az FHD-val meg már nem foglalkozik senki (mert ha foglalkozna, akkor lenne FHD HDR, 10bit, stb. és kevesebben vennék a 4K-t, amire meg már átálltak).... amig nincs, addig meg nem teszik bele, mert ha 1db TV-n 1$-t is "spórolnak", az 1M TV-nél 1M$.... ;)

medekedem:
Mert a TV-knél az UHD lett a szabvány .... de nem hiszem, hogy azon a cca. 200 sor különbségen fog múlni a "4K élmény" .... :D ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#4239) #28752640 válasza Nemir Ombe (#4238) üzenetére


#28752640
törölt tag

Köszi. Csak nem te is sztereóra váltasz, hogy eladod a házimozid?

(#4240) Nemir Ombe válasza #28752640 (#4239) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nálam már olyan "káosz" van, hogy "takarítani" kell .... utána kitalálom mi legyen .... :D ;)

Hmm ....

(#4241) majorbe válasza elektrotank (#4221) üzenetére


majorbe
csendes tag

Röviden: Igen.

Mértékletesség mindenben, a többi csak duma..............................

(#4242) krx21 válasza Madwe (#4232) üzenetére


krx21
nagyúr

Átmeneti ghostingról tudunk... Igazi beégésről még nem olvastam. Pláne ha lefut néha az lg féle képernyő törlés... Tényleg többi oled-en (Panasonic, Sony,...) van ilyen?

(#4243) elektrotank


elektrotank
tag

Hm. Beszéltem egyik haverral az OLEDekről, ő jobban jártas a tévékben, mint én, ő azt mondta, hogy az OLED-eknek annyi hibájuk van, hogy 3-4 év után ki megy belőlük a kék szín és akkor kuka... ennek van valóságalapja?

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#4244) Nemir Ombe válasza elektrotank (#4243) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Köszönd "havernak" a "jótanácsot" .... ;] :D

Hmm ....

(#4245) Laca19 (a) válasza elektrotank (#4243) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

"Beszéltem egyik haverral az OLEDekről, ő jobban jártas a tévékben, mint én ... 3-4 év után ki megy belőlük a kék szín" - hidd el, nem megy az sehova, ott fog maradni. Ezek szerint semmit nem ért a TV-khez, maximum azt hiszi.

http://www.diesel.com

(#4246) elektrotank


elektrotank
tag

Jól van, akkor megnyugodtam. :D Bár a wikipédián is fent van ez a jelenség, de ahogy olvastam, ez a kezdeti időszakban volt, azóta ki lett küszöbölve ez a probléma :D
Köszöntem mindkettőtöknek a választ :D

[ Szerkesztve ]

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#4247) Nemir Ombe válasza elektrotank (#4246) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

De még, hogy "ki lett küszöbölve" .... olyannyira, hogy 1db kék (o)led sincs benne .... ;] ;)

Hmm ....

(#4248) krx21 válasza elektrotank (#4246) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez a jelenség az oled gyártás elején volt, mint leküzdendő tulajdonság. Nem kell parázni... :N

[ Szerkesztve ]

(#4249) elektrotank válasza krx21 (#4248) üzenetére


elektrotank
tag

:R

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#4250) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

[erről a tv-ről] szeretnék kérdezni,mik a tapasztalatok??valakinek esetleg van ilyen,stb?

köszi

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.