Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52051) Dreamie válasza Crus (#52047) üzenetére


Dreamie
őstag

Ezt nem tudtam, hogy őt ez zavarja. Mi kb. 3-4 méterről nézzük, elején kicsit furcsa volt, de most már megszoktuk. És aki asztalra veszi PC-hez a 48-ast? Mert ez mostanában sokan veszik. Nagyobb méret miért károsítja jobban a szemét? :R

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#52052) salapp válasza h377 (#52041) üzenetére


salapp
addikt

Ja, nem. Azt hittem, csak hülyéskedsz.
Rövid válasz, a panelen kívül nagyjából minden. Illetve a panel kapcsán is vannak pletykák, nyilván nem a típust illetően.
De ez már az összeesküvés elméletek tárgyköre.
A lényeg, mindenkinek szíve joga, hogy LG termékekkel szivassa magát. Akár tévével is

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#52053) blakey válasza Crus (#52046) üzenetére


blakey
titán

Készséggel elhiszem. Sajnos eddig csak olyanokat láttam, ahol volt. De ez nálam is volt QLED-en... gyönyörű feketék, de a feketén belüli finom részleteket meg elvitte a Momentum.- a rossz beállítás eredménye, persze ha meg jól állítod be akkor nem lesz igazi fekete LCD esetében. OLED-nél meg az adott típus beállításaival kell tisztában lenni. Nem bukik be a fekete, ha igen akkor ott is rossz a beállítás vagy egy hibás firmware eredménye.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#52054) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Panasonic 55 HZ980 399.000

[link]

(#52055) alaves válasza torma1981 (#52026) üzenetére


alaves
addikt

A B7-emen 2x cseréltek kijelzőt, a 3. hibánál kértem a csereutalványt és megkaptam. Egy kis befolyása van a területi szerviz véleményének is, úgy érzékeltem.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#52056) #26944512 válasza Gigicuci (#52054) üzenetére


#26944512
törölt tag

:F

Az árukereső szerint 1 hete volt ez már 389.000 Ft is.

(#52057) Madwe válasza Crus (#52047) üzenetére


Madwe
nagyúr

2 méterről nézem a 65”et, tökéletes.
szem egészsége? Ugye most nem arra az ezer éves legendára gondolsz, h ne nézd közelről a tévét mert elromlik a szemed :)? Azt már ezerszer megcáfolta rengeteg kutatás, még crt esetén is elenyésző különbség volt szemre nézve táv függvényében, lcd s oled esetén meg nulla.

(#52058) Gigicuci válasza #26944512 (#52056) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Ez igaz, de attól még ez is elég jó ár érte, nem? :) :F

(#52059) Pro Koryak válasza #26944512 (#52056) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Múlt héten is jobb akciók voltak, MM és Ediginél is. :R

(#52060) h377 válasza Pro Koryak (#52059) üzenetére


h377
tag

Jaja, lehet érdemes várni, biztosan lesz megint jövő héten is más akció...

(#52061) #26944512 válasza Madwe (#52057) üzenetére


#26944512
törölt tag

Érdemes elolvasni ezt: [link]

"A televíziók esetében sem mindegy, hogy a kijelzőtípus, amit választunk mennyire éles és milyen minőségű képet jelenít meg, valamint mennyi kék fényt bocsát ki. Az LG OLED paneljei például szigorú teszteken érdemelték ki a „szemkímélő kijelző” minősítést, hiszen nagyjából feleannyi kék fényt bocsátanak ki, mint a hasonló LCD tévék."

Egyébként aki szemüveges, az gondolom kért a szemüvegébe kék fény szűrőt (nekem is van).

Gigicuci: persze, nem rossz ár...

[ Szerkesztve ]

(#52062) h377 válasza salapp (#52052) üzenetére


h377
tag

Értem, köszi. Hát meglátjuk, hogy mennyire szívatja meg magát az ember.

(#52063) Chaser válasza wulfi (#52043) üzenetére


Chaser
titán

ez teljesen egyéni és felhasználás függvénye
simán venném oda a 65"-t
de nem veszek, mert van amikor közelről nézem és "pixeles" lenne
, illetve nem akarok vesződni a nagyobb panelekkel, mert sokkal nehezebb jót kifogni mintt 55-ből, és az 55 is épp elég kihívás ha arrébb akarom rakni
viszont én nem sokat filmezek/játszok, tehát kb mindegy a szememnek hogy 2,5 vagy 4m-ről nézem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52064) Dreamie válasza #26944512 (#52061) üzenetére


Dreamie
őstag

Köszi, ez jó kis infó. :R

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#52065) daneel_hu válasza salapp (#52052) üzenetére


daneel_hu
addikt

De ugye nem baj, hogy van akinek az LG is működik, kifogástalanul?
:) ;]
Még pixelhiba sincs... van akinek ekkora óraszám 4-5 év alatt jön össze.
(tudom, get a life!)
COVID-karanténban pörgött a számláló. :DD

[ Szerkesztve ]

(#52066) rothfb válasza daneel_hu (#52065) üzenetére


rothfb
veterán

Neeem baj, van olyan is...:DDD:D Előfordul.

Komolyra fordítva, szép teljesítmény.:K

(#52067) salapp válasza daneel_hu (#52065) üzenetére


salapp
addikt

Nem, ez nagyon jó hír és nyilván sok-sok hibamentes órát a tévéddel! :)
Azért sokak számára a márka neve inkább Ljinx.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#52068) Crus válasza h377 (#52025) üzenetére


Crus
őstag

Szvsz:

A tesztek alapján is jobb a Q80T, de ez érthető... viszont nem annyival, hogy mindenképpen rohanjon az ember lecserélni. Viszont!
Tudom, hogy ár/tudás arányban QLED fronton a Q80 most a favorit, de én nem sajnálnék rá +39.000 Ft-ot, hogy Q90T legyen belőle (amennyiben a QLED feltétel nálad). Mert a Q80 is szebb/jobb, de a Q90-re ez főleg igaz.

De... a nagy gond, hogy ha már 420k körül jársz, akkor meg OLED. Mert ahogy egy 40 éve a szakmában dolgozó szerelő anno mondta: Vehetsz, te bármilyen autót, de előbb-utóbb, ha megteheted úgyis a Mercinél fogsz kikötni. Ráadásul a BX (ha nem ragaszkodsz a CX-hez) még olcsóbb is jóval...

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#52069) wulfi


wulfi
tag

Nah meglett a döntés, 55CX-et rendeltem... ha méretben nem is, de Led tv után így is nagy minőségi ugrás lesz, és pár év múlva meg még lesz hova mennem felfelé méretben.
Köszi mindenkinek a véleményt, hozzászólást. :) :R

(#52070) daneel_hu válasza rothfb (#52066) üzenetére


daneel_hu
addikt

Köszi srácok!

Amúgy ez is csak egy műszaki cikk. Ha valami baja lesz, akkor majd csere.
Nyílván pozitívan állok hozzá, de nekem eddig az E6V-s kicsi logo beégésen kivül nem volt rossz tapasztalatom egyetlen tévével sem. Korábban Panáim voltak, azokkal sem volt gond, ezekkel sincs.
Ha lesz valami más márka amit érdemes lesz venni, akkor nem zárkózom el előle. :)

Ezek pótolható cuccok... (szerencsére)

(#52071) Chaser válasza #26944512 (#52056) üzenetére


Chaser
titán

"Az árukereső szerint 1 hete volt ez már 389.000 Ft is."
régen minden jobb vót' ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52072) Albigator válasza Crus (#52068) üzenetére


Albigator
őstag

Én nekem is 55-ös CX OLED az álom TV-m de az ára még most sem ütötte meg azt amit ingerküszöböm elviselne. SonyXH9096-ot ezért (is) küldtem vissza mert erre vártam. + Annak a tv-nek sok hibája volt a 250e-ért nem erre számítottam. Most viszont a QLED Q80T (Q82T) 280-ért majdnem elcsábított... :U

(#52073) Chaser válasza Albigator (#52072) üzenetére


Chaser
titán

az 55c modelleket soha nem adták apróért sajnos, "legalja" lehet 350e, de inkább 400-hoz közelebb

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52074) h377 válasza Crus (#52068) üzenetére


h377
tag

65" a minimum, szóval most ez a Q80T 390k volt a Q90T pedig 570k, úgyhogy egyelőre a Q80T-vel nézem össze...

(#52075) nightsong


nightsong
csendes tag

Sziasztok!

Valaki kötött illetve inkább van tapasztalata baleseti garanciával TV-re?
Ha jól értem egy ilyen garancia elvileg fedezi a kárt, ha mondjuk a gyerek rohangál, leveri a TV-t és az eltörik. Jól gondolom? :U

Night

(#52076) h377 válasza nightsong (#52075) üzenetére


h377
tag

Igen, így van. A szándékosságot próbálja kizárni. Legalábbis az MM-es

[ Szerkesztve ]

(#52077) Chaser válasza h377 (#52076) üzenetére


Chaser
titán

egyszer majdnem beleestem a panelbe ( :
nem értem ezeket a baleseti biztosításokat, kb mindig lehet olyan helyzet hogy kár keletkezik valamiben szándékosság nélkül, ugyanezen az elven bármikor kettérúghatom a panelt és mondhatom hogy beleestem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52078) h377 válasza Chaser (#52077) üzenetére


h377
tag

Persze :D DE ha kijelented, hogy szándékosan törted össze, akkor nem fognak fizetni... :D

(#52079) Chaser válasza h377 (#52078) üzenetére


Chaser
titán

nyilván a nagy többség nem azt mondaná, ezért nem értem a "szándékosság kiszűrését"

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52080) h377 válasza Chaser (#52079) üzenetére


h377
tag

Ez már jog... :D

[ Szerkesztve ]

(#52081) xerobyte válasza Chaser (#52077) üzenetére


xerobyte
aktív tag

Persze, mondhatod.
Itt annyi a lélektan, hogy ha szándékosan vered le a TV-t, majd mész a biztosításoddal jóváíratni, akkor biztosítási csalást követsz el, ami jogilag már irgum burgum kategória. Nyilván igen nehéz lesz ezt rád bizonyítani és ez inkább csak egy morális visszatartó erő, amivel ösztökélik a magyar embert az európai viselkedésre :)

[ Szerkesztve ]

(#52082) h377 válasza xerobyte (#52081) üzenetére


h377
tag

Pontosan. :) Egyébként azt mondták, hogy balesetnél 1x térítenek, amennyiben új készüléket adnak vagy levásárolod a kupont. Értelemszerűen itt az eredeti szerződés véget ér. De mi van akkor, ha "csak" cserélik a panelt? Akkor megy a baleseti biztosítás is tovább, mint a kiterjesztett garancia?

(#52083) torma1981 válasza xerobyte (#52081) üzenetére


torma1981
veterán

Miért szerinted a hanyatló nyugaton nem csinálnak ilyet? Hidd el ott is nagyon sok a biztosítási csalás pl. Több mint nálunk. Morális tényező? A mai világ az nem olyan. Már eltapossák, kihasználják a normális embereket. Ha nem fejlődsz véged képletesen.

(#52084) Chaser válasza xerobyte (#52081) üzenetére


Chaser
titán

tudom hogy jogilag mi
mi lenne, ha tudnák bizonyítani, de nem tudnák :N
tehát ezért nem értem
részemről nem rúgnám szándékosan ketté hogy aztán éljek a biztosítással, attól hogy ők nem tudják/nem tudják bizonyítani, én még tudnám
de! nem mindenki ilyen ( : ezért nem értem az ilyen biztosításokat

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52085) h377 válasza Chaser (#52084) üzenetére


h377
tag

Csak bele kell írni, ennyi... :R

(#52086) wulfi válasza torma1981 (#52083) üzenetére


wulfi
tag

"Ha nem fejlődsz véged képletesen."
Ebben igazad van, a baj ott van, hogy ez negatív irányba fejlődés.

h377: Az jó kérdés, hogy mi történik panelcsere esetén....utána fogok járni mert én is kötni fogok a tv-re, biztosítást, legalább is majd meglátom, hogy mit ígérnek és mi van a szerződésben.

(#52087) GTVili válasza Chaser (#52073) üzenetére


GTVili
tag

350 mínusz hátszél.... 😀

(#52088) xerobyte válasza h377 (#52082) üzenetére


xerobyte
aktív tag

@h377 Ez teljes mértékben a szerződés pontos szövegétől függ, ott ez tisztázva kell legyen. Szvsz panelcserénél vagy szervíznél megy tovább a baleseti az eredeti feltételek szerint. Totálkár=új készülék esetén már megszűnik, mert valószínű az eszközhöz van kötve. Ha olyat akarsz, ami klasszikusabb folytonos biztosítás, akkor a lakásbiztosítást kell ezzel felpimpelni, ott az avultatással és a felső értékhatárral kell résen lenni.

@torma1981 Természetesen nyugaton is csinálnak ilyet. Ettől függetlenül, ha odalépsz egy értelmiségi, (igazi) némethez vagy amerikaihoz és közlöd vele ezt az ötleted, akkor igen alsóbbrendűnek fogsz tűnni. És teljes mértékben igazad van, a mai világ már nem a morális tényezőkről szól, de nézz csak szét, ez lesz a veszte is, így én ezt nem hívnám fejlődésnek, maximum változásnak. :)

(#52089) h377 válasza xerobyte (#52088) üzenetére


h377
tag

Köszi, jaja magamban már én is így okoskodtam, de jó olvasni, hogy más is így gondolja. Átrágom magam még egyszer az ÁSZF-en hátha megtalálom. Sajnos ezzel a beégéssel kapcsolatban nem hívtak vissza, hogy tényleg kizáró ok vagy sem. Próbálom majd megkérdezni.... Egyébként a 2 év utána ha van mondjuk beégés, de mellette van mondjuk vertical banding és tinting, akkor max nem a burn-in-re hivatkozva csak lehet kérni a cserét, még ha kizáró ok is vagy nem jól gondolom?

(#52090) wulfi válasza h377 (#52089) üzenetére


wulfi
tag

Egy próbát mindenképp megér a dolog, az tuti, hogy Ediginél kötött +gari az beégésre és pixelhibára nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#52091) h377


h377
tag

Ez gáz kicsit: "6.1.3. Ha a meghibásodott biztosított terméket a gyári jótállás/garancia keretében kicserélik (a biztosítási
fedezet nem száll át a biztosított termék helyébe lépő termékre)." Tehát nehogy a 2 v alatt kérj újat.... Csak javíttatni szabad....

(#52092) Albigator válasza Chaser (#52073) üzenetére


Albigator
őstag

Euronicsban is 410e volt. 5év garral 438e 5év védelemmel 447e

Emagon 400e volt, +1 vagy 2év garival még több.
Most már 430e náluk.

Mediamarkt is végül levitte 410e-re. 5 év gari és biztosítással 460e lenne...

Szerintetek? De már eldöntöttem nekem ilyen OLED55CX kell. Vagy inkább érdemes még kivárni? :U
(2021-ben eleve normális garival kell adják az ilyen értékű termékeket :F )

[ Szerkesztve ]

(#52093) #26944512 válasza Albigator (#52092) üzenetére


#26944512
törölt tag

Mire várnál? Szerintem olyan mértékű árcsökkenés úgysem lesz. :(

[ Szerkesztve ]

(#52094) Terrorista válasza #26944512 (#52093) üzenetére


Terrorista
senior tag

Igaz, olvasva amit írtal be is húztam az MM-ből egy CX-et.

Hosszas tanakodás és a topik olvasása után úgy döntöttem jó lesz az nekem. Utoljára 12 éve vettem tévét magamnak (klasszik LCD a buta fajtából), szóval lesznek meglepetések. :D

(#52095) Crus válasza Terrorista (#52094) üzenetére


Crus
őstag

Atyaég! Konkrétan az arcod le fogja karmolni :-D

Grat!

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#52096) Crus válasza Dreamie (#52051) üzenetére


Crus
őstag

Quakefény. Minél közelebbről nézed, annál több jut be a retinádba. Szépen megzavarja a melatonin termelődést, felületes, vagy nyugtalan lesz tőle az alvás és ha nem alszol jól onnantól minden borul.

Nem véletlenül veszem le én is 21:00 után a sárga földik az aktuális tv-n a fényerőt + mivel PC-ről nézek filmet még a W10 beépített "éjszakai fénye" is aktiválódik. És még ez is rossz ám! Úgy értem az igazi az lenne, ha kb. 20:00 után már semmi kijelző bemulás és inkább könyv. :(

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#52097) Crus válasza Albigator (#52092) üzenetére


Crus
őstag

Szerintem tessék belevágni. Sajna nekem MM azért nem okés, mert ki van írva, hogy a választott áruházban nem átvehető a tv! Vagyis, ha ott vettem volna nem lehetne ott helyben ránézni + futár dobálása is így benne lenne a pakliban.

Euronics-nál meg ha végre jelentkeznek majd, akkor csak bemegyek érte, megnézem, megszagolom, körbepisilem és elhozom :DDD

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#52098) Crus válasza blakey (#52053) üzenetére


Crus
őstag

Készséggel elhiszem. QLED-et folyamatosan updateltem, ha volt új fw és embertelen mennyit állítgattam. Mikor megjött, annyira el volt kalibrálva, hogy szó szerint 2 napon keresztül csak teszteltem és állítgattam. Erre jött a vevő, majd első dolga volt levenni róla olyan beállításokat, melytől a kép kontrasztosabb lesz... azt mondta neki ez sok :-)

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#52099) Albigator válasza Crus (#52097) üzenetére


Albigator
őstag

Online felület nálam is azt írja, hogy nincs a kiválasztott áruházamban (Békéscsaba). Pedig van / volt csak engem hívtak telefonon.
Helyben átnézésnél mire kell figyelni? Persze azon kívül, hogy nem törött stb. De amiket itt valamelyik nap linkeltek "teszt" videókat gondolm nem lehet lejátszatni rajta. Ezt úgyis részletesen ott lehet megvizsgálni.
Viszont mivel nem online rendelés nincs 14 napon belüli elállás sem, csak 3 nap.

(#52100) Madwe válasza Crus (#52096) üzenetére


Madwe
nagyúr

Eleje nagyon off, bocsánat:
Nem csak a kék fény számít, jól írod. Ideális esetben lefekvés előtt 1 órával nemhogy kijelzőt, de még lámpát se használsz, h legyen ideje az agyadnak felkészülni arra h este van, alvás jön. a legrosszabb még az ágyban is telefont nyomkodni, lehet elalszik az ember uténa hamar (beájul) de a hasznos, rendes alvási ciklus az kb 1 órával késöbb indul el a legtöbb ma hangoztatott kutatás szerint.
reggel pedig érdemes minél korábban legalább fél órát napon tölteni, ha valaki végleg ki akarja maxolni a ciklusának a beállítását :)

ez már csak kicsit off :) :
de mindezeknek semmi köze ahhoz, h ki mekkora kijelzőt milyen közelről néz (ok, valamennyi van, hiszen egy 4 colos kijelzőt 10 méterről nézve nxilván kevésbé befolyásolja az alvási ciklusát az embernek :) )

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.