Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52501) alaves válasza ImACeltic (#52497) üzenetére


alaves
addikt

12+ napi üzemóra (munka PC monitor, film, játék, TV). Nem tudom mindig 4 óránként kikapcsolni, nem tudok erre figyelni, értelmetlen dolog lenne.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#52502) wulfi válasza wallace 234 (#52475) üzenetére


wulfi
tag

Oké, köszi.
A beállításokat meg csekkolom mert tegnap több mint 4 órát ment de kikapcsolásnál nem csinált semmit nemhogy pixelfrissítést, külső vinyó rá volt dugva annak a ledje is rögtön kikapcsolt mikor a tv, tehát nem futatott semmit szerintem.

(#52503) Celtis válasza Dreamie (#52499) üzenetére


Celtis
veterán

Tapasztalatom szeirnt csak akkor kell a LAN-nál nagyobb sebesség, ha helyi hálózaton belül akarsz nagy bitrátájú filmet lejátszani. Online streaminghez nem szükséges.
Ha azt látod, hogy a TV-hez menő kábelen egy laptoppal ugyanúgy megvan a 600mbit, akkor végülis tehetsz oda valamilyen 5G képes wifi routert AP módban. Igen, így az utolsó 50 centi wifin menne. 150 mbit így elérhető.

Talán a többiek akiknek van CX pontosabban meg tudják mondani, hogy milyen sebesség érhető el LAN-on és wifin.

(#52504) Dreamie válasza Celtis (#52498) üzenetére


Dreamie
őstag

Köszönöm! :R

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#52505) ΞΔGLΞ válasza wulfi (#52502) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A beállításokat hiába csekkolod emiatt, mert ezt nem lehet állítani, a karbantartásnak automatikusan le kellene futnia 4 óra után. A manuális pixelfrissítés az teljesen más.

(#52506) nightsong


nightsong
csendes tag

Sziasztok!
Tintig téma
Nemrég vettem egy 55CX-et és banding egyáltalán nincs rajta, de ennyi tinting akad:
[link]
Élőben nem ennyire feltünő, de ha keresem látom. Viszont csak teljesen fehér (világos szürke, és sárga képeken sem látszik) képen látszik, teszteltem havas természetfilmmel, ott keresve se lehet látni.
[link]

Szerintetek érdemes ezzel baszakodni, cserélgetni a panelt vagy ha normál tartalomnál nem látom, engedjem el?

Amúgy nagyon brutál ez a tv egy 2012-es buta Samuról váltva :))

Night

(#52507) wulfi válasza ΞΔGLΞ (#52505) üzenetére


wulfi
tag

Értem, hát még majd csekkolom hátha legközelebb futtatt valamit. Ezt csak így lehet ellenőrizni, hogy valamit rádugok, vagy van más módja is?

(#52508) NYPD válasza Dreamie (#52496) üzenetére


NYPD
aktív tag

Igen, szolgáltatótól kell igényelni, beviszed nekik a boxot mindennel együtt és ha van már a kezedbe is nyomják a kártyát helyette, ugyanazt tudja mint a box, csak nincs se kábel, se plusz fogyasztó eszköz a hálózaton, se még egy távirányító amivel p*csölni kell. TV CI nyílásába kell bedugni, illetve az antenna kábelt is a TV-be, és a kártyán keresztül dekódolja az adást. UPC-nél van ilyen kártya, szerintem T-nél is illene. Esetleg, ha olyan a boxod, amire közvetlenül felveszel, akkor lehet hátrány a kártya, mert ilyenkor csak külső tárolóra tudsz felvenni a TV-ből. (Bár ha jól tévedek azt hiszem a UPC-nél már egy ideje nincs is felvevős box, inkább azt mondják vegyél merevlemezt/akrámit és vegyél fel arra)

[ Szerkesztve ]

(#52509) Strezi válasza Dreamie (#52504) üzenetére


Strezi
őstag

Arról győződj meg, hogy a WiFi ténylegesen tiltva van-e a tévén, kábel mellett is. Töröld ki azt a hálózatot, vagy változtass egy karaktert a jelszóján a tévén, hogy biztosan kábelen menjen a net.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#52510) Chaser válasza xerobyte (#52482) üzenetére


Chaser
titán

nekem mindegy ki hozza, átvét előtt bontás, ellenőrzés, addig nincs pénz, előre pedig nem fizetek :N
megértem, hogy esetleg "szívás" a futároknak, de ez meg legyen a kereskedő baja, olyan futárszolgálattal szerződjenek ahol ez alap
gondolom egyik áruház vezetője se venne át otthon ellenőrzés nélkül több száz ezer ft értékű terméket, pláne ha rendkívül sérülékeny dologról van szó, no, ugyanezen az elven elvárni sem kell mástól

NYPD
tálcát el lehet tüntetni, ahogy az ikonokat is

abridabri
felirtot át lehet helyezni, de akár színét, hátterét is lehet változtatni ha valaki ettől annyira tart - ha a gyári player nem tudja akkor egy 15-20eft-os külső majd tudni fogja -

szerk:
nightsong
ha zavar cseréltesd, ha nem zavar akkor meg ne ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52511) jugeen válasza NYPD (#52508) üzenetére


jugeen
addikt

T-nél nincs CI, csak STB.

(#52512) NYPD válasza Chaser (#52510) üzenetére


NYPD
aktív tag

Igen, tudom. :)

jugeen: akkor a T bizony ratyi, azt kell mondjam.

[ Szerkesztve ]

(#52513) Dreamie


Dreamie
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#52514) syIex válasza jugeen (#52511) üzenetére


syIex
veterán

Én pont most akartam indulni azt kérni a Telekomba. Akkor ez felejtős? :(

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#52515) ΞΔGLΞ válasza wulfi (#52507) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nos, így a legkönnyebb, vagy usb lámpa, venti, vagy fülelsz...
Ha kikapcsolod, akkor hallasz egy kattanó hangot (TÁP). Ha kattan, akkor kikapcsolt, ha nem, akkor fut a karbantartás és majd 6-7 perc múlva kattan.
De ha azonnal "lelőtte" a rádugott usb-t, akkor ott nem futott lófyütty sem.

(#52516) Chaser válasza ΞΔGLΞ (#52515) üzenetére


Chaser
titán

nálam a b8 mindig molyolt, minden kikapcsolás után, utána kapcsolt le-kattant a relé
ezt defaulton csinálta, nem állítottam semmit hozzá

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52517) wulfi válasza ΞΔGLΞ (#52515) üzenetére


wulfi
tag

Oké, köszi, akkor fülelek majd. Ami fura, hogy kattanást sem hallottam kikapcs után pedig ott álltam a tv mellett, mondjuk nem vártam perceket, ahogy láttam h a vinyó is kikapcsolt otthagytam.

(#52518) ΞΔGLΞ válasza wulfi (#52517) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Akkor még egyszer, ha HDD usb ház, vagy nem tudom mit kötöttél rá, lámpája lekapcsolt, akkor a tv is kikapcsolt.

(#52519) h377 válasza abridabri (#52491) üzenetére


h377
tag

"Mar 1-2 ezer ora utan is beegnek az OLED ek :
[link]
Foleg ,ha mondjuk minden filmet /sorozatot feliratosan nezel ,mert akkor azok fix helyen vannak :U"

Az lehet, de egy ciklus alatt 5 órát vannak bekapcsolt, majd 1 órát kikapcsolt állapotban a TV-k. Napon belül ezt a ciklust ismétlik 4x Tehát 20 órát megy egy TV ugyanazzal a tartalommal naponta: [link]

"The TVs will all be controlled by a microcontroller to repeat a five hour on and one hour off cycle four times per day."

Továbbá 2 éven belül csérlik a panelt ilyen hibával is, legalábbis az LG, ahogy ezt korábban már annyiszor leírták. Illetve, ahogyan szintén valaki tanácsolta, elég lehet egy rendes ingatlan biztosításba belevenni a háztartási gépek javítását illetve törését mondjuk 500-600k-ig és akkor talán nem lesz gond. Garancia idő után is hívhatod az LG szervizt és a biztosítót, hogy probléma van a panellel. Ha 2 évig garanciában cserélte az LG, akkor valószínűleg azontúl, fizetősen is fogja, amit a biztosító fog rendezni.(optimális esetben)

Esetleg ezeket meg lehet próbálni, de azt mindenki vegye figyelembe, hogy az élet nem teljes indukció! Ami másnak bejött, az lehet neked nem fog, legyen az jó vagy rossz! Az emberek, félelmeik miatt nem mernek meglépni dolgokat, lásd nem veszek OLED-et mert úgyis szar.... Holott lehet adott egyén nem úgy használja, mint az akinek beégett... A puddling próbája az evés, lehet egyszer megégeted magad (vagy a panelt) és soha többet nem veszel OLED-et, de lehet soha nem fogsz mást venni...

:R

(#52520) h377


h377
tag

Egyébként nyilván tudom, hogy lerágott kutyacsont ez az optimális TV méret kérdése, DE: pl 3.5 - 4m-re nyilván jobb választás a 65" mint az 55", nem beszélve hogy 85" ajánlott 4k-hoz.. Azonban ad-e annyival többet ezen távolságból a 65" az 55"-hez képest, hogy megérje a felárat? Továbbá nekem az a szubjektív benyomásom, hogy az OLED élesebb (nagyobb kontraszt miatt gondolom), távolabbról is jobban látható képet ad, mint egy hagyományos TV, de lehet ehhez még az AI Scaling is hozzájön az LG-nél. Ezért merült fel bennem, hogy lehet egy 55"-es LG CX OLED is elég lehet 3,5-4m-re. De lehet hülyeség...

(#52521) Chaser válasza h377 (#52520) üzenetére


Chaser
titán

hát figyi'
itt - nem ebben a topikban -, egyszer valaki előadta, hogy "egyébként is az akármilyen - talán imax - szabvány előírja hány méterről milyen méretet kell nézni blablabla"
na most, pont lesz@rom az imax szabványt meg a többit is, majd én tudom nekem hogy a legkényelmesebb/legjobb ( :
részermől 3,5-4m-re vennék legalább 77-es panelt
az 55-öset meg ha rajtam múlna 1,5m-ről nézném
4k és 85" viszonylata..hááááááááát, eszembe nem jutna ekkora panelt venni 4k-val, már 77-esből sem vennék, pixeles, részemről onnantól már 8k, akkor is ha nincs rá tartalom
lényegtelen, mert sokkal élesebb a 4k anyag is rajta
és ha én 77-est vennék, nem azért venném hogy fényévekről nézzem, hanem azért, hogy ugyanúgy 1,5m-ről mint az 55-öst ;] esetleg kettőről
egyszer mm-ben végig mentem a tv-k előtt, egész 8x méretig, 1-2 perc után az 55-65-77 már törpének tűnt:)
de ez én vagyok
te meg te, és neked kell tudni hogy ad élményt, nem ilyen hülye pH@szokra hallgatni pl, mint én:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52522) GTVili válasza h377 (#52520) üzenetére


GTVili
tag

Én csak a saját részemről tudok nyilatkozni... nálunk egyszerűen messze van a TV,nagyjából ~5m-ről nézzük. Korábban egy mindössze 37"-os Philips LCD volt, aztán mikor kb 9 év után feladta a harcot, egy évig HD projektoron néztük kb 70"-os méretben. Ilyen távolságból a HD is kielégítő volt, legalábbis nem volt nézhetetlenül pocsék....
Aztán jött az OLED 55"-ban....... Brutális különbség van bámilyen tartalom esetén és igen, a 4K-nak is van értelme, még ilyen távolságból is.....
Az igazat megvallva, a projektor is azért volt "csak" 70-80" közé belőve, mert engem már egyszerűen zavart a nagyobb kép....pedig hely az lenne, még akár 120"-nak is....

(#52523) h377


h377
tag

Köszi a válaszokat! :D

(#52524) ztfolder válasza Faresz29 (#52419) üzenetére


ztfolder
csendes tag

Akkor is le fogsz maradni esetenként fontos részletekről, ha kapkodod a fejed és cikázik a szemed. Az optimum a képernyő szélesség kétszerese a nézést távolság. Ez a 65 col esetében 2,8 méter, 55 colnál 2,5 méter. Most páran biztos a szívükhöz kapnak, hogy mozihatás, meg mittudom én, de ez hülyeség. Gyerekkoromban a hagyományos mozikban pont ezért került negyed annyiba a mozijegy ára az első két sorba.

(#52525) wulfi válasza ΞΔGLΞ (#52518) üzenetére


wulfi
tag

Oké ezt értettem, ezért is írtam hogy fura h kattanást ezzel egyidejűleg nem hallottam, mert ha kikapcsol azt is hallanom kéne a fentiek szerint.

(#52526) alaves


alaves
addikt

Egy kis érdekesség:
LG OLED régió összeszerelő üzem Mława (Lengyelország), Gdansk-tól ~100 km-re (nyilvánvalóan a konténerszállító hajó kikötési helye, amely Vietnamból hozza a kijelzőket).

2016. december: ez már a B7 lehet:

Ez pedig a Philips OLED - LCD régió összeszerelő üzem Gorzów Wielkopolski-ban (Lengyelország) ez is Gdansk-tól ~100 km-re (a képen LCD-k vannak, de az OLED-eket is ott szerelik):

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#52527) Chaser válasza alaves (#52526) üzenetére


Chaser
titán

a meo részlegről nem tettél fel képet
jah már tudom, az nincs ((( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52528) Celtis válasza nightsong (#52506) üzenetére


Celtis
veterán

Először leírtam a részletes véleményemet, de töröltem.
Ha normál tartalomnál keresve sem találod, akkor ne foglalkozz vele. Leginkább ne is keresd.

(#52529) Archttila válasza Chaser (#52527) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

:C

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#52530) blakey válasza Chaser (#52527) üzenetére


blakey
titán

Minek, LG-nél a felhasználók a tesztelők. minden panelt beépítenek és ha valamelyik hibás akkor cserélik, amelyik meg nem az marad. Neki ez így jó. :D

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#52531) egomus


egomus
újonc

Sziasztok!
Megvan az A8 Oledem. Az lenne a kérdés, hogy ezt be kell járatni, vagy ilyesmi? Pl sima 4k tartalmakkal, vagy nézhetek rajta rögtön hdr tartalmat is? Köszi!

(#52532) boksz válasza egomus (#52531) üzenetére


boksz
senior tag

Nem gépjármű ez.
Kapcsold be azt használd, úgy ahogy akarod.

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#52533) FollowTheORI válasza syIex (#52486) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Az apple nyilván mivel van rá appletv alkalmazás azt fogja nyitni.
Szerintem TV-ből nem fogod tudni indítani az appletv eszközt.

Viszont az appletv eszköz simán tudja indítani és bekapcsolni kikapcsolni a tévét, illetve vezérelni a hangot, stb, ha a hdmi cec/symlink/anynet mittoménhogyhívjákot :) beállítod jól.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#52534) rodman73


rodman73
aktív tag

Xbox Series X-hez, netflixezni, 4k filmezni, melyik a jobb szerintetek? C9 vagy BX? 65-ös méretben szeretném, de nem tudok dönteni. A végén lehet kihozok egy CX-t 0%-os hitelre. :D

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#52535) EmThor válasza egomus (#52531) üzenetére


EmThor
addikt

Igen ezt en sem tudom h az oledet be kell e járatni, anno, az azota is meglevo panasonic plazmat az elso 100 oraban fele fenyero/kontraszttal kellett bejaratni aztan nem is volt vele kesobb gond, 10 éve szolgál.

Rodman: amennyire utana néztem, xboxhoz a cx-et ajanljak.

[ Szerkesztve ]

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#52536) krx21 válasza rodman73 (#52534) üzenetére


krx21
nagyúr

Inkább C9 mint BX...

(#52537) FollowTheORI válasza rodman73 (#52534) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem tökmindegy, de valószínű pár apróságban a C9 jobb, mivel azért mégis eggyel nagyobb kategória, mégha nem is azonos évjárat.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#52538) jugeen válasza NYPD (#52512) üzenetére


jugeen
addikt

IPTV-hez jelenleg még elengedhetetlen a STB. Sajnos. Megváltás lenne megszabadulni tőlük.

(#52539) syIex válasza rodman73 (#52534) üzenetére


syIex
veterán

Ugyan ezen gondolkozom már én is. El is adtam a B9-et, de a Qled annyira nem vonz, mint az OLED és az igazat megvallva a BX teljesen értelmetlen vallatás lenne, de a C9 megint nem tud sokkal többet míg a CX már azért másabb.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#52540) Pro Koryak válasza Chaser (#52521) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Hát te tényleg baromságokat írsz!

(#52541) J.J. András


J.J. András
őstag

figyeljetek, vannak itt nagyon penge és jártas AV fórumozók is...
E9 vagy a mostani CX sorozat a jobb ? Normál TV-zés és a saját USB-s lejátszóját használjuk..., meg néha PS, de az csak ünnepnapokon.

E9-esben az a Alpha Gen.2 proci ennyivel gyengébb mint a X-es sorozatban lévő 3-dik generációs?
Panelek javultak a 2019-es év óta ?

köszi :R

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#52542) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! 3D 4k oled TV-t keresek. Ezt az egy típust sikerült találnom. Van más is, vagy ez ennyire kuriózum volt?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#52543) egomus


egomus
újonc

köszi srácok! :)

(#52544) KTTech válasza hito (#52542) üzenetére


KTTech
veterán

Sajnos nincs más, ez egy elég régi és elavult modell...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#52545) nightsong válasza Celtis (#52528) üzenetére


nightsong
csendes tag

:R

Night

(#52546) hito válasza KTTech (#52544) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi! Tudom, de az enyémnél biztos nem régebbi és nem elavultabb (6-7 éves Samsung fHD 3D led 82cm) :D
Nekem elég, ha 4k, nem kell sokmagos processzor, meg mindenféle beépített okosfunkció.

Nehezen engedem el a 3D-t (bár az is igaz, hogy az elmúlt években 0 3D tartalmat néztem rajta). Idegesítő lenne ha kéne és nem tudná. Ugyanakkor feljebb lépnék 4k-ra és a HDR funkció sem jönne rosszul. Mindezt megspékelve az oled panellel...hát úgy tűnik, ezen kívül nincs más választás. Nem lesz egyszerű beszerezni, azt már látom.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#52547) NateDogHUN


NateDogHUN
tag

LG OLED55CX3LA kamatmentes részlettel most 387 környékén elhozható a telekomtól. 448 árukeresőn. Mit gondoltok érdemes várni januárig, mi a trend tévéknél, lesz ez még olcsóbb?

http://www.natedog.hu

(#52548) ΞΔGLΞ válasza egomus (#52531) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Csak akkor, ha jelen van a vertical banding és zavaró is, akkor érdemes 4k logó mentes videókkal beüzemelni, hogy minden led igénybe legyen véve egységesen és utána lefusson a karbantartás. Tehát ez egyénfüggő...ki mit lát és mennyire zavaró, zavarja.

(#52549) daneel_hu válasza hito (#52542) üzenetére


daneel_hu
addikt

2016-os modellek között volt pár 3d-s.
A C6 ívelt, az E6 lapos kijelzővel volt szerelve, mindkettő 3d-s. Volt még a G6. (itthon nem volt forgalmazva,de az eu-ban talán igen)
2015-ben is volt 3d oled LG-s, de csak mintha egy lett volna 4K-s, az EG910-es az FHD. (de ez is 3d-s, viszont ívelt a panel)

Összességében vagy C6 vagy E6.
Annyit tudnod kell ezekről, hogy a subpixel méretek azóta fejlesztve lettek a tartósság végett.
Nem annyira életbiztosítás egy 2016-os oled, mert szerintem csak használtan kapsz.

(#52550) Segal válasza NateDogHUN (#52547) üzenetére


Segal
veterán

Most dobálták több helyen is 400-410-ért szóval a 387 az egész barátian hangzik.
Ha olcsóbb is lesz picit akkor sem annyival amennyiért érdemes hónapokat várni.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.