Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51901) Chaser válasza snpetit (#51892) üzenetére


Chaser
titán

b8-nál defaulton nekem is kiégette a szemem a hdr
ha jól rémlik 20% körülre raktam az oled fényt, úgy volt elviselhető este
részemről nem világosban filmezek, de biztos van aki 10000 lumenben érzi jól magát miközben filmet nézz, passz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51902) Piftuka


Piftuka
veterán

Nézelődtem az ALZA honlapján, és megláttam ezt:

Nos... Majdnem megrendeltem. :)

Gondoltam, "246.000 forintot nekem is megér"... :P :DDD

"Aquila non captat muscas."

(#51903) dh66e válasza Piftuka (#51902) üzenetére


dh66e
veterán

Mintha ott lenne egy egyes is te kis huncut.
Azé próbáld meg... :DDD

(#51904) rodman73


rodman73
aktív tag

Valaki segíteni egy kicsit, hogy mi a legfőbb külünbség a BX, CX és GX modellek között. Xbox series X mellé és filmnézésre melyiket ajánlanátok? Esetleg a tavalyi modellek közül egy b9 is jó lehet? 65 collos méretben szeretném, pénteken lesz valami jó akció szerintetek ami esetleg földi halandó részére is elérhető lesz? :D

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#51905) dejv válasza szasza576 (#51878) üzenetére


dejv
tag

köszi a részletes leírást :)
pont most jöttem vissza a MM-ból, készülékcserét kértem, pár napon belül elméletileg hozzák is az új Tv-t, a mostanit pedig elviszik.
remélem a következő készülékkel több szerencsénk lesz

(#51906) Madwe válasza rodman73 (#51904) üzenetére


Madwe
nagyúr

B: kicsit lassab proci, kicsit kevésbé pörög ettől a webos rendszere. Kicsit rosszabb a mozgásmegjelenítése.
a c,g,w,r,stb csak designban különbözik - g kifejezetten a falra szerelhető típus - ettől függetlenül c is felszerelhető, nekem is ott van, csak kevésbé simul rá.
a b9 (ha még kapható újonnan s nem újracsomagolt) az x-hez képest nem nagyon más (abban még volt dts dekóder de rosszabb benne a bfi)

(#51907) MultiDoodad


MultiDoodad
aktív tag

Most akkor még is a DTM On a jobb? [link]

(#51908) Crus válasza rothfb (#51858) üzenetére


Crus
őstag

Szóval mindig az a leghangosabb akinek valami fáj, ez érthető. :B

Viszont van nekem monitorom 4k 60 HDR képes 27"-os, jó is, szép is, de nem szeretek a gép elé ülni, szeretek elnyújtózni, controller a kézbe és még a PC-s játékok nagy részét is úgy tolom, vagy wireless bill+egérrel, 55"-on! Szóval, amikor azt írtam, hogy 60% PC monitor használat, abban olyan fele-fele arányban PC gaming is benne van.

"vagy ha nagyobbat akarnék, qledet vennék"

Igen... én is erre a következtetésre jutottam 1 éve, meg is vettem egy Q70R-t és vannak neki nagyon jó tulajdonságai, de azok a színek, amiket havernál látok azok normál tartalmaknál irgalmatlanul büntetik a QLED-et. HDR-nél már kisebb a különbség, sőt azt mondom, hogy a QLED HDR képessége nekem személy szerint bőségesen elég, gyönyörű.

És igen, legalább 5 évre tervezek már végre és most megint ott tartok, hogy Q90 teszteket olvasok, mert annyira parázok OLED ügyben, holott az a színvilág az álmom :-(

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#51909) Crus válasza Chaser (#51862) üzenetére


Crus
őstag

Igen, erre jutok rendre én is, hogy csapódok a "biztonságos és elég jó" vs. a "kevésbé biztonságos, de beszarás ütős" között. Szomorú, hogy ennyi idősen mit összenyűglődöm ezen. Persze itt az anyagi kérdéskör is befigyel. Feleséggel, gyerekkel, azért az ember nem teheti meg azt egykönnyen, hogy akkor félmilláért veszek valamit aztán idontcare'. Magyarul nekem nejem türelme kb. 3-4 évente resetelődik és most nagyon a végén járok a türelmének, most kell tutira mennem :-/

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#51910) Crus válasza Jorgi Kormi (#51865) üzenetére


Crus
őstag

Számomra korrektek most a CX árak és elvileg a köv. 1-2 hónapban ez még szelídülhet is lefelé. Várni meg már nagyon nem akarok nejem + saját vágyaim miatt.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#51911) Crus válasza Palesztin994 (#51898) üzenetére


Crus
őstag

Ez a 60 ez tényleg azt jelenti, hogy a 15. napon előjön 2 pixelhiba, akkor fogom és visszaviszem és elhozok egy másikat?

Samu Q90 teszteket én is nézegetek... hát nem mondanám szarnak. Pár dologban jobb, mint a CX, de nyilván kontraszt témában is a CX győz szokás szerint.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#51912) Madwe válasza MultiDoodad (#51907) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha a játék nem támogatja a HGIG-t (a legtöbb nem, az a ritka h igen. Valhalla se támogatja) akkor a HGIG kb = a dtm offal. Nyilván a DTM jobb kint a semmi (bár ez szubjektív, én szeretem) azonban ha lenne benne HGIG az jobb lenne mint a DTM. A probléma ott van, h miután a hgig hol megy hol nem s mindegyikre külön kell kalibrálnod a kijelzőt, általánosságban jobban jársz ha dtm-et használsz s arra kalibrálsz.
ha s amennyiben a játékok végre elkezdenék használni, akkor érdemes lehet megfontolni. Addig sztem felesleges azért a pár játékért ide oda kalobrálni meg dtm s hgig közütt váltogatni.

(#51913) Major Lion válasza Crus (#51909) üzenetére


Major Lion
senior tag

Vedd meg az OLED-et és vegyél hozzá 5 év garit.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#51914) MultiDoodad válasza Madwe (#51912) üzenetére


MultiDoodad
aktív tag

Köszönöm. :R

(#51915) Chaser válasza Crus (#51909) üzenetére


Chaser
titán

tutira menni?:) olyan nincs
ha veszel egy qledet az is betojhat bármikor, és ha azt mondják neked a panel cseréje 150-200e+ áfa nem lenne őszinte a mosolyod ( :
venni kell hozzá garbővítést bármelyiket is veszed, az a biztos
ezt nem úgy kell nézni, hogy "örök életre" megvetted az oledet, hanem amíg nézed tényleg élmény, minden alkalommal leesett az állam, hogy na, ez igen, ezért érdemes volt fizetni
ha úgy nézed hogy mondjuk elkaristol 5 évet, vetted 400e-ért, akkor 80e/év, ha azt havi szintre lebontod kb 9e/hó
egy ótót' ára picit gyorsabban csökken, és sokkal nagyobb a "bukta", de mégis ott legtöbben nem félnek a rizikótól, pedig az tud igazi pénznyelő lenni, akkor is ha csak áll a garázsban

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51916) DVlad válasza Crus (#51857) üzenetére


DVlad
őstag

"...akkor meg ott vannak a dobálós futárok."
Szerinted a gyárból az "üzletbe" egy Szent Jobb-körmenethez hasonló odafigyeléssel került be?

(#51917) Madwe válasza DVlad (#51916) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ne ültesd el a bogarat a fülébe, hát innentől kezdve egyenesen a gyárba fog járni tvket venni!

(#51918) Crus válasza DVlad (#51916) üzenetére


Crus
őstag

#51772 alapján írtam.

De valahogy még mindig szimpatikusabbnak tűnik a targonca és raklap kombós szállítás, mint amikor a 22 éves suhanc kézzel bedobálja a QLED-et a Transit hátuljába 121 másik csomaggal egyetemben.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#51919) Crus válasza Major Lion (#51913) üzenetére


Crus
őstag

Bármi is lesz azt biztosan meglépem, igen.

Palesztin994:

Most látom csak, hogy a Q90-en meg csak egy HDMI 2.1 port van. Futureproof mondhatom. Ez elég nagy mínusz.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#51920) Crus válasza Chaser (#51915) üzenetére


Crus
őstag

Volt alkalmam havernál több alkalommal is órákat bámulni egy B7-et és igazából ez a tapasztalás kényszerített egyre jobban arra, amit már rég dédelgetek, hogy OLED-re kéne váltanom.

Ő konkrétan azt mondta a QLED normál tartalom esetén látott világoskék színére, hogy az fehér és nem akart nekem hinni, hogy az halvány világoskék. Nála valóban jóval erőteljesebb ugyan azon jelenetnél az a bizonyos kék szín.

A matekkal nincs is különösebb gondom. Ha ez 4-5 évet elkaristol nálam az priceless és egyben csoda is lesz, mert addig itt egy készülék se maradhatott :DDD

Ótóból' még igazi svéd van, ráadásul olyan, hogy a nagy bukót az 1. tulaja nyelte be.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#51921) Chaser válasza Crus (#51918) üzenetére


Chaser
titán

megeshet bármi, ma vettem egy xboxot és "piszkos" egy kis helyen a rács, doboz sértetlen volt, teljesen újnak tűnik, csomagolás is eredeti volt - nem olyan helyről van ahova ha esetleg ezért visszaviszem ki akarják találni hogy én voltam -
ha futárral veszed bontsa ki, nézd meg a panelt - én mm-ből vettem anno a b8-at, nem tudom kivel szállítanak, de nem volt gond nekik -
ha a futár nem akarja kibontani én gondolkodás nélkül mondanám akkor viheti is vissza
és személyes átvétnél is ildomos megnézni nyilván
ha otthon látod hogy a panel sérült, azt már lehet magyarázni utólag, de lehet eredménye nem lesz
ezekről sztem beszélni se kell mert egyértelmű

szerk:
Crus
akkor hajrá, legyen "veszélyes" oleded ( :
utcára kimenni is veszélyes, de azért kimegyünk :d

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51922) Major Lion válasza Palesztin994 (#51899) üzenetére


Major Lion
senior tag

LG CX Beta Firmware Fixes 4K@120Hz Stutter in VRR/ G-SYNC Mode
[link]

[ Szerkesztve ]

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#51923) Piftuka válasza dh66e (#51903) üzenetére


Piftuka
veterán

Éppen arra próbáltam utalni, hogy az ALZA a "kis huncut". :)

Megláttam a hirdetést, néztem egy nagyot, megnyitotttam a termék adatlapját, hogy megrendeljem, és persze ott már látszott az 1 milliós ár. Ott a kis képen az 1-es csak akkor látszik, ha "sasolod".

Elég becsapós volt. :) Szerencsétlenül programozták le az akciós sárga "matrica" helyét a kis képen.

"Aquila non captat muscas."

(#51924) snpetit válasza Madwe (#51895) üzenetére


snpetit
aktív tag

Sötét jeleneteken pont nem segít a nagyobb HDR fényerő nem?

(#51925) Madwe válasza snpetit (#51924) üzenetére


Madwe
nagyúr

Dede, én úgy gondolom segít. Sdr esetén 0-100 között van belőve a tartalom, oda skáláz. Hdr esetén 0-4000 vagy akár 0-10.000 is kehet dv esetén, oda skáláz. Ha egy 1500 max nites készüléked van, akkor az alját is feljebb húzza a skálázás szemben egy teszem azt 750 nites panelhez:)

(#51926) dh66e válasza Piftuka (#51923) üzenetére


dh66e
veterán

Azért ha jobban megnézed látszik az,de igen elég bénán rakták oda az a kis akciós bizbaszt. :D

(#51927) Crus válasza Chaser (#51921) üzenetére


Crus
őstag

Tegnap éjfél után a milliomodik teszt és összehasonlító elemzés után szültem meg, hogy CX OLED lesz. (Ha csak nem kap a Q90 egy olyan pofátlan akciót, hogy poháralátétnek is jól lesz annyiért.)

És amint ezt megszültem, Schrödinger csapdájába kerültem. Elállási jogot szeretnék a MM-nál nyilván, hiszen ti is ezt tanácsoltátok, tök jogos!
De mi ezzel a gond? Hát az, hogy online NINCS a készülék. Üzleteikben bezzeg van, éppen jól túlárazva, miközben alig 1 hete volt bő 30k-val olcsóbban. Tehát foglaljak be valamit online, amit ott nem létezik, miközben fizikai valójában mégis létezik az üzletekben! Ez szuperpozíció!
(Nekem ez továbbra is trükközésnek tűnik az elállási joggal.)

Egyúttal, felfedeztem a létező legkeményebb dolgot is, úgy hívják, hogy tv vásárlás. Pont olyan kemény, mint 5-10-15-20 éve.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#51928) Madwe válasza Crus (#51927) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az mm online másik cég, más készlettel dolgozik. Ha nem sietsz akkor vársz, majd lesz.
ha a tv vásárlás kemény, akkor próbálj meg ma megjelent ps5öt szerezni karácsonyra, vagy legalább jövő áprilisra :) rtx 3080hoz is sok sikert :)

(#51929) Chaser válasza Crus (#51927) üzenetére


Chaser
titán

másutt veszed/vársz
nálam ez nagyon nem kemény kategória volt, rádobtak egy 20%-os kupont a b8-ra anno - levásárolható utalvány -, klikkeltem is ( :
szerencsére engem a bx érdekel, abból alzán van annyi mint a szemét és jó áron, ma felhívom őket lehet-e gart venni hozzá

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51930) wallace 234


wallace 234
őstag

Olvasgatva a topikot, hogy mennyi gond van az oled tvvel, és aki ide jön azt látja mennyire kell aggódni! Meg nyűgős hát én a második oled tvmet, nyúzom de eddig egy problémába se futottam bele, se banding se tinting, se beégéssel nem találkoztam! Persze nem jelenti azt, hogy ezek nem léteznek, de kicsi az esélye annak, hogy ebbe bele fusson sok ember használ oled tvt, de sokan nem írják be milyen jól működik hibátlan! Mert akinek nincs gondja minek írjon. Én közel 6 hónapja használom az Lg55b9 et napi szinten 5-6 óra plusz hétvégén, szinte egésznap. Minden gond nélkül eddig!

(#51931) Madwe válasza wallace 234 (#51930) üzenetére


Madwe
nagyúr

+1, rengeteg ember évek óta használ oledet azok közül is akik itt vannak a fórumon is, mégse jön ebbe a topikba, hiszen megvette használja kész. Akinek baja van az biztos h ide jön :)

[ Szerkesztve ]

(#51932) Albigator válasza Crus (#51927) üzenetére


Albigator
őstag

Péntekig várjál mindenképpen... ;)

(#51933) bernina válasza Major Lion (#51922) üzenetére


bernina
csendes tag

Azért az fura, hogy az LG mundjuk "azonnal" javítja a 4K@120Hz Stutter in VRR/ G-SYNC megjelenítés hibát, míg a DV dl lejátészás támogatásának megszűnése úgy tünik nem sok embernél verte ki a biztosítékot. Lasan le is vehetné a LG a DV logót mint támogatott formátumot a reklámjaiból. Egy vicc, hogy csak a DV SL 8.1 -et játsza le, amiben lényegében nem is jön ki film.
Fenti gondolatmeneten kívül lenne egy kérdésem.
Az eARC amúgy támogatná a HD hangok továbbítását, és az LG nem támogatja, vagy nem is alkalmas rá az eARC? Ha csak az LG nem támogatja, ez a későbbi frissítésekkel változhat, vagy csak a DV SL támogatásának megszőnése várható ;)

(#51934) Jakesz válasza wallace 234 (#51930) üzenetére


Jakesz
őstag

De ez nem csak az oled tv, hanem bármilyen eszköz fórumtopikjára igaz. A nagy többség, akiknek jól működik az adott dolog, csak szép csendben élvezik, és a szűk kisebbség meg hangot ad a panaszának. Ami érthető is, mert segítséget kaphatnak, tehát van célja hangot adni neki. Míg annak nincs sok értelme, hogy beírom a fórumba azt, hogy milyen jól működik a tv-m, telefonom, stb.

(#51935) #26944512 válasza Jakesz (#51934) üzenetére


#26944512
törölt tag

Nekem egyébként visszagondolva, még semmilyen műszaki cikkel nem volt semmi problémám (tv, erősítő, médialejátszó stb.), pedig volt egypár... így nehezen tudom elképzelni, hogy milyen érzés az, amikor elromlik és nincs garancia... ;]

(#51936) Chaser válasza Jakesz (#51934) üzenetére


Chaser
titán

egyébként pedig van, mert akkor sokan nem azt szűrik le, hogy sz@r az oled, vagy az adott eszköz
árukeresőn is azért úgy vettem észre, egyre többen nyilatkoznak akár pozitívan, akár negatívan - az külön történet, ha valaki annyira gyökkettő, hogy adott eszköznél a boltot szidja vmiért és azért pontozza le a terméket ( : -
és sokan nem is egyből, hanem várnak néhány hónapot, akár évet is a véleménnyel

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51937) nightsong válasza Albigator (#51932) üzenetére


nightsong
csendes tag

Van valami infód, hogy gol várható leárazás? MM? :))

Night

(#51938) h377


h377
tag

Van valakinek személyes tapasztalata OLED-del és QLED-del? Személyes tapasztalat érdekelne. Az OLED-del az a bajom, hogy mintha hiányozna még a fényerő, de lehet ez csak a rossz, régi megszokás.... Nincs olyan fényereje, hogy ne bírjam nézni. Nem kevés, de épp csak elég nekem, játékra világosabb helyeken. Érdekes egyébként hogy olyan jelentnél, ahol a scene sötét de van fényforrás, akkor az nagyon durván világít, az a fényerő már sok is lenne... Szóval nem tudom, mit csináljak, nem akarok/tudok állandóan sötétet csinálni a nappaliban. Félre értés ne essék, mert napfényben úszva is épp elég a fényerő, csak úgy érzem valami hiányzik.

(#51939) alaves válasza wallace 234 (#51930) üzenetére


alaves
addikt

Csatlakozom. OLED754 napi 12+ üzemóra (PC monitor, film, TV, játék), össz. 4000 óra fölött 9 hónap alatt. Jele sincs beégésnek vagy egyéb hibának. Aki teheti nyugodtan vegyen OLED TV-t.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#51940) Crus válasza Madwe (#51928) üzenetére


Crus
őstag

De ez egy őrület. Mert amikor van, akkor írják, hogy átvehetem akár azonnal az adott MM üzletben. Most akkor van készlet, vagy nincs készlet?
Sajna relatív elég sürgős. A QLED-em eladtam, amit a helyére átmenetileg betettem, az azért nem az OLED, QLED kategória erősen.

PS5 az számomra más kérdés. OLED esetében nem az a bajom, hogy sehol sincs, meg elkapkodták, hanem a fentebb már kitárgyaltak. PS5 az egy ostoba launch... 1000 db. egy 10 milliós országba? Hát ok -.-

2080S után 3080-at szerettem volna venni, tudnék is, de amennyire felverték ott is az árat a scalperek, meg a hiány, annyiért nyugodtan meg is hághatják.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#51941) Crus válasza Chaser (#51929) üzenetére


Crus
őstag

Holnapig várok, ha nincs semmi értelmes ár, akkor Alza nekem is. A garos kérdés engem is érdekelne, majd pls. oszd meg!

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#51942) h377 válasza Crus (#51940) üzenetére


h377
tag

Neked melyik QLED volt?

(#51943) Crus válasza Albigator (#51932) üzenetére


Crus
őstag

Nézd, sejtem mi lesz. BF alkalmából lesz az országban mondjuk 5 helyen, összesen 10 db. OLED tv akciós áron. Hát majd biztos nekem fog jutni. Totál esélytelen vagyok az ilyen random dolgokban.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#51944) 3L1T3 válasza h377 (#51938) üzenetére


3L1T3
addikt

Én ezt komolyan nem értem, fényerő a gond. Nekem kiégeti szemem az OLED. (c9) Le kell kapcsolni a lámpát, és lehúzni a redőnyt, moziban is okkal van sötét. :D

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#51945) h377 válasza 3L1T3 (#51944) üzenetére


h377
tag

Nyilván nem érted, mert ez szubjektív. És ahogy írtam is lehet hogy egyszerűen a megszokás, eddig máshoz voltam szokva. Ez az OLED olyan mint egy kép a falon, nem tolja az arcodba 1000nit-tel a fényt és lehet ez zavar meg. Megyek haza aztán nézegetem még.... :D

(#51946) Crus válasza h377 (#51938) üzenetére


Crus
őstag

Van bizony!

1 évig hajtottam egy Q70R-t, az utóbbi pár hónapban meg hétvégén haver B7-jét lessük, szóval igen, nem mondanám, hogy nem ver arcon pár difi:

A QLED fényereje pusztító az OLED-hez képest! Világos helyre eléggé ajánlott. A HDR tartalmak mocsokjól' néznek ki rajta, de ahogy írtam korábban, a nem HDR tartalmaknál az OLED azért veri el csúnyán, mert a kontrasztarány, színhűség az OLED-nél őrületesen jó.

(Game módban nekem itt minden játék kiválóan működött, a Switch képe, pedig - kapaszkodni - mindig is szebb volt rajta, mint haver OLED-jén. Ez szvsz a felskálázás, vagyis a proci miatt lehet. PS4 Pro HDR címek gyönyörűek voltak dettó.)

1-2 játékban viszont úgy tapasztaltam, hogy bármit állítok a fekete részletek elvesznek, talán erre lehet mondani: black crush. Más játékokban viszont nem volt ilyen gondom.

4k alatti tartalmakkal is nagyon elégedett voltam, már ami a felskálázást illet, mert a színek terén ott is büntetett az OLED.

Az okos funkcióit én nem igazán használtam, a PC eléggé okos szerintem :DDD

Viszont nekem ide ebbe a relatív sötétebb, északi fekvésű szobába a QLED nagyon durva volt, túl durva. Gyakran vettem le manuálisan a fényerőt, mert kiégette a retinám. Az OLED fényereje ehhez képest maxon szinte simogatás!
PC monitorként sokat használtam és hogy ettől vagy sem, de idővel elkezdtek jönni a sub és pixelhibák. Ráadásul ezt így 4 méterről én észre se vettem, egész addig, míg eladásra nem került és a t. vevő alapos átvizsgálása után derült ki, hogy cirka 6-7 pixelhiba van a kijelzőn. Ebből igazából mind subpixel hibának tűnt nekem, bár az egyik mintha már teljes lett volna. Samsunggal jött egy csörte, nagy nehezen bevállalták a teljes panelcserét, de nálam ezt már nem érte meg.

Éppen ma hívott a szerelő, hogy nála a panel, jönne szerelni... el is irányítottam az új tulajoz.

Na de a korábbi hibáról is hadd beszéljek akkor: Távirányító. Nekem sosem volt olyan tv-m, amin olyan alapvető dolgokat, mint a HANG és bemenet választás ne tudtam volna kezelni. Hol hetekig semmi gondja nem volt, hol óránként szívatott. Először azt hittem, hogy a BT egeremmel + billel akad össze, de nem. Távkpacsot cseréltettem garba, az sem oldotta meg. Végül nem olyan régen, miután a lehetséges vevő előtt pont újra cserben hagyott, követeltem a vezérlő panel cserét, ami dettó megtörtént.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#51947) 3L1T3 válasza Crus (#51946) üzenetére


3L1T3
addikt

De ugye nem szimpla fényerőről beszéltek OELD esetében hanem OLED fényerőről.?!

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#51948) wulfi


wulfi
tag

Ma mentem megnézni boltba egy BX-et, sajna nem volt kiállítva, CX meg a B9 volt egymás mellett, így a CX-et nyomogattam majd másfél órát. :D Külső HDD-n vittem filmeket stb.
Viszont 2 dolog, amit nem tudok hova tenni.
1. Jópár filmnél mikor elindítottam kiírt valami olyasmit, hogy a lejátszó nem támogatja a hangsáv választását, nem pont így volt fogalmazva de valami ilyesmi volt.. és való igaz nem tudtam hangsávot választani, mivel a dts nem támogatott és az is volt rajta a dolby melett ezen nem lepődtem meg, az infosávba kiírta h dolby digital de hang az nuku. :Y Ez hogy lehet?

2. Filmeknél nem tűnt fel, de amikor belenéztem egy sorozatba, a gyors mozgásoknál szagatott/akadozott a kép. :F ez volt az említett rész: Yellowstone.2018.S03E09.Meaner.Than.Evil.1080p.AMZN.WEB-DL.DDP2.0.H.264-NTb.mkv
Ez mitől lehetett szerintetek?

(#51949) Chaser válasza Crus (#51946) üzenetére


Chaser
titán

ismerős aki váltott qled-ről kb ugyanezeket mondta
ha olyan filmet veszünk alapul, ahol a fekete tényleg fekete, akkor meg fasorban sincs a qled
találtam pár olyan filmet, egyiknél a semmiből tűnik elő egy emberi arc, kitöltve a képernyő kb harmadát, az este sötétben húúúúúúúbazzzzzzd+ :d
és nyilván nem egy ilyen film van, van ahol csak néhány jelenetnél dobnak be hasonlót, de az mindent visz
nem beszéltem még velük, nekem nem sos, ne félj használni a csodafont ( : az enyém most azt se tudom hol van, valahova reggel leraktam az biztos, ahogy szoktam, lenémítva

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51950) Madwe válasza wulfi (#51948) üzenetére


Madwe
nagyúr

1. Passz, gyári lejátszóját sose használtam.
2. Mármint gyors kameramozgásoknál? Svenkelésnél? Ott minden oled receg, a c kevésbé mint a b. Bfivel, 2es dejudder deblurrel teljesen el tudod ezt tüntetni.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.