Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52301) Madwe válasza Pityke78 (#52299) üzenetére


Madwe
nagyúr

Stresm esetén nem feltétlen, felbontást ront először. Függ attól h milyen a neted, routered, mennyire leterhelt a belső hálód, a netszolgáltatód, illetve netflix épp bírja e a sávszélt (karantén alatt azért van h recsegnek ezek :) )

(#52302) Pityke78 válasza blakey (#52300) üzenetére


Pityke78
őstag

Megnéztem a Netflix webes beállítását, de ott Magas-ra (maxium) van állítva.

Illetve a TV hálókábellel csatlakozik a routerre, nem wifi-n keresztül és ha minden igaz 500 Mbit/s-es UPC (Vodafone) netem van.

(#52303) blakey válasza Pityke78 (#52302) üzenetére


blakey
titán

Ahány felhasználó annyi beállítás, ezt s figyelembe kell venni. Egyébként meg ez ilyen, főleg a jelenlegi helyzetben. Ha nagyon sz@r akkor írj a Netflixnek, ha nem, csak a számok zavarnak akkor ne nézd az infósávot :) . Az is lehet, hogy egy app frissítés az oka.
1-2X megnéztem infó gombbal indítás után, 1080p-vel kezd, majd 1440p és végül 2160p, utána úgy is marad.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#52304) Madwe válasza Pityke78 (#52302) üzenetére


Madwe
nagyúr

A tv ethernet adaptere csak 100mbps-es, wifin gyorsabb sebességet tud (ha jó a routered)

(#52305) Pityke78 válasza Madwe (#52304) üzenetére


Pityke78
őstag

Hmmm, jogos...na ezt kipróbálom.
Ha jól gondolom akkor érdemes az 5GHz-es hálózatot használni.

Amúgy a gyári UPC-s routerem van.

Esetleg ezt lehet valamivel tesztelni, hogy melyik lenne a jobb?
Sima böngészős speed test-el, vagy van jobb opció?

[ Szerkesztve ]

(#52306) blakey válasza Pityke78 (#52305) üzenetére


blakey
titán

Sok értelme nincs, a 100Mbps max. negyedét használja a Netflix, "jó-időkben", simán megy a 4K Dolby Vision+Atmos, nem kell ahhoz nagyobb sebesség. De a hálózat terheltségét is nézi valamint ugye az adott app is közrejátszik.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#52307) Pityke78


Pityke78
őstag

Kíváncsiságból azért ránéztem és LAN kábellel 72 Mbps volt a legnagyobb érték, 5GHz-en meg 56 Mbps volt a legnagyobb mért érték. Mondom ennyit az 500 Mbps-es netről.......de aztán megnéztem a laptopon is, ami szintén az 5Ghz-es hálózathoz kapcsolódik és ott simán mértem 250 Mbps-et.

Szóval valahogy azért a TV-vel nem jön a rendes sávszélesség.

Ez mitől lehet, érdemes vele foglalkozni?

Ui.: A méréseket úgy csináltam, hogy csak az adott eszköz kapcsolódott a hálózatra, a többit lekapcsoltam.

(#52308) Pityke78 válasza Pityke78 (#52307) üzenetére


Pityke78
őstag

Amúgy ezt az oldalt néztem böngészőben, ha esetleg valaki szintén csinálna tesztet.....kíváncsi lennék.....

[link]

(#52309) blakey válasza Pityke78 (#52307) üzenetére


blakey
titán

A Netflix app nem jól méri a sebességet, arra nem szabad alapozni.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#52310) Chaser válasza Pityke78 (#52307) üzenetére


Chaser
titán

b8-cal nálam is ez volt
ha jól rémlik a wifi usb2-re van drótozva, vagy valami ilyesmi

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52311) sakal83


sakal83
addikt

A kovetkezo egyszeru kérdésem lenne:

Tv es filmezesre Hz980 400kert vagy BX 350kert?

Ami meg fontos hogy ne legyen szar hangja.

(#52312) syIex válasza alaves (#52288) üzenetére


syIex
veterán

Köszi srácok!
Megvettem apróról amit itt árult egy kolléga.
Szerintem elég jó vétel volt.
Fél éves és még van rá 4,5 év garancia plusz törés biztosítás is! :DDD

Eddig igaz "sima" 4K LED TV-m volt, de ez valami brutális mennyivel szebb már a sima 1080p HD műsorok is... :Y
Sosem gondoltam volna, hogy TV-re ennyit költök, de úgy látszik ez most megérte az árát és szerintem marad legalább 3-4 évig. :C

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#52313) Calogero válasza sakal83 (#52311) üzenetére


Calogero
addikt

Panasonicot választanám.

(#52314) Chaser válasza syIex (#52312) üzenetére


Chaser
titán

eddig lcd tv-d volt, led háttérvilágítással ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52315) Albigator válasza Pityke78 (#52307) üzenetére


Albigator
őstag

Nálam ezt produkálja az 55-ös CX:


100 megás routerből UTP kábellel.
Második mérésre az 55 megából már csak 33 lett... :F

Miközben a gépem gigabites switchből:


:U

Majd megnézem kíváncsiságból a gigabites switchből is a tv-t.

Ui: Semmit nem lőttem le több fogyasztó is hálózaton volt, szokásos háttéprogi is generálta a forgalmat. ;]

Szerk.: Semmit nem ér neki a gigabites net, ahogy sejteni lehetett. A 100 megásat se használja ki normálisan.

[ Szerkesztve ]

(#52316) syIex válasza Chaser (#52314) üzenetére


syIex
veterán

my bad.. :DDD

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#52317) kornel1000 válasza egomus (#52262) üzenetére


kornel1000
tag

Szia!
Teljesen jól leírtad. Sony szalonból gyári kiterjesztett garanciát kapsz, MM-ben pedig a gyári garancia lejárta után egy biztosító vállalja a kockázatot. Sony által biztosított kiterjesztett garanciánál nincsen avultatás, és lehet törésre is bővíteni. Ha jól tudom, sok biztosító nem vállal beégésnél javítást sajnos.
Pont a mai napon hívtam fel a Sony márkaszervizt beégés kezelésével kapcsolatban. Itt a fórumon többen is leírták az LG nagyon korrektül áll a problémához, azonnal cseréli a panelt. Viszont Sony hozzáállásával kapcsolatban nem volt infóm. Szervizes azt mondta, még egy oled panelt sem cseréltek beégés miatt. Gondolom az eladási megoszlásnak is köze lehet hozzá, sokkal több LG oled tv-t adnak el. Ha megtörténne, cserélnék a kijelzőt, egy kivétel van, ha monitornak használják a készüléket, például a Windows tálca égne be.
Soundbar-ral kapcsolatban, ne mondd le. A8 -ban különben 2db mélynyomó van :K . Először hallgasd meg a tv hangját, utána el tudod dönteni…

(#52318) daneel_hu válasza Albigator (#52315) üzenetére


daneel_hu
addikt

LG 65E8
Router: Asus RT-AC88u
Gigás DIGI net.

(#52319) Albigator válasza daneel_hu (#52318) üzenetére


Albigator
őstag

De gondolom 5 GHz-es wifivel. :C
Nálunk nincs ilyen. Vagyis egyszer volt, mikor rövid ideig Flipre váltottunk anno a Spíler miatt. Amúgy a családban nagyon gagyi 5-10 ezres routerek vannak csak. Digi se adott "normálisat". ;]

(#52320) daneel_hu válasza Albigator (#52319) üzenetére


daneel_hu
addikt

Jóhogy. :)
De a DIGI-s csóka úgy kezdte anno a gigás net telepítését, hogy "ha jót akarok veszek saját routert, különben..." :D

Asztali gépen, LAN-on 960/300 kb a sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#52321) blakey válasza Albigator (#52319) üzenetére


blakey
titán

Egy 10-15e-s router is lehet jó ha elérhető rá egy normális CFW. Pl AC57U_V1/AC1200GU Padavan Firmware-el kiváló vezetéken és wifin egyaránt, de nyilván vannak következő lépések is. Nem az ár határozza meg a jó routert, hiába a jó hardver ha sz@r a firmware. AC65P sem érne sokat ha nem lenne rá OpenWrt. A drágább routereknél is van bőven sz@r, sajnos.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#52322) Albigator válasza daneel_hu (#52320) üzenetére


Albigator
őstag

Nekem is 900-300 a max kb ha lelőnék mindent illetve gondolom ha nem nagy éppen a környező forgalom a környékemen.

#52321) blakey
Igen most már talán érdemes venni 5 GHz-es routert. Eddig nem láttam értelmét, mert inkább a hatótávval voltak gondok nem a sebességgel, ugye okostelefonról nem kellett a húú de nagy sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#52323) Gigicuci válasza sakal83 (#52311) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Hz980

(#52324) Crus válasza daneel_hu (#52065) üzenetére


Crus
őstag

Hogy mennyit ment eddig a tv, azt, hogy tudom lekérdezni? Köszi!

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#52325) Calogero válasza Crus (#52324) üzenetére


Calogero
addikt

LG esetén
Szerviz menüből

Pl egy ilyen távirányítóval : [link]

(#52326) krx21


krx21
nagyúr

Bocs. Rossz helyre ment...

[ Szerkesztve ]

(#52327) Madwe válasza h377 (#52292) üzenetére


Madwe
nagyúr

Furcsa, reggel kiírta magától h elérhető, akkor nem akartam feltenni, most rákerestettem a tévéel s nem találja :) vagy azóta visszavonták?

ezek a speedtestek ezek pontosak a tévén? Csakmert nekem össze vissza dobálja az értékeket s sztem nem is stimmel, mert sokkal magasabb bitrátájú tartalmakat simán lejátszik :)

[ Szerkesztve ]

(#52328) Chaser válasza Calogero (#52325) üzenetére


Chaser
titán

én telefonról csináltam egyik lg távval - persze ha van infra a telefonon -
mondjuk sokat nem ér, mert le lehet nullázni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52329) Termi16


Termi16
őstag

Sziasztok,

van egy LG OLED55C7-es tévém, ezzel kapcsolatban kérdeznék.

HDR-es 4K-s felbontásban nézegettem egy sorozatot, és számomra az jött le, hogy nekem ez a HDR aboszlút nem jön be. A világos részek túl világosak, bántja a szemem és nem valósághű, a sötét részek pedig szürkék lesznek, nem feketék....

Valami beállítás lesz a probléma, esetleg én vagyok láma, vagy a hiperszuper főnyerő miatt el kell fogadni, hogy ilyenkor a kép többi része is világosabb lesz?

Sima 4k-ban sokkal jobbnak tűnik összességében a képminőség számomra.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#52330) Crus válasza Calogero (#52325) üzenetére


Crus
őstag

Normál távkapcsolóval nem lehet? :-(

NAGYON furcsa, hogy az elvileg bontatlan 0 napos tv-men rajta a legfrissebb szoftver, ami a 03.11.25-ös és 2020/10/13-as.

Ezért lenne nagyon fontos megtudnom, hogy hány órát mehetett a tv.

Köszönöm, ha valakinek van ötlete!

[ Szerkesztve ]

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#52331) Pelican válasza Crus (#52330) üzenetére


Pelican
őstag

Kanizsa környékén tudok kölcsönadni távot, amivel megnézheted...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#52332) daneel_hu válasza Crus (#52330) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mikori gyártású a tévé?
Ha 1 hónapos (ez símán lehet), akkor miért fura, hogy egy októberi fw van rajta?

Az e8-ast 1 hónaposan vettem anno.

(#52333) daneel_hu válasza Termi16 (#52329) üzenetére


daneel_hu
addikt

"...a sötét részek pedig szürkék lesznek, nem feketék..."

Valami nagyon el van baszarintva akkor.
Beállítás hiba, vagy elvesznek a hdr-es metaadatok, pl egy 1.4-es HDMI miatt.

(#52334) Crus válasza Pelican (#52331) üzenetére


Crus
őstag

El se hiszem, hogy vannak még ilyen rendes emberek. :R
Nagyon köszönöm, de közben a pánikból kijöttem és eszembe jutott, hogy mi lenne, ha használnám a fejem.

A tv hátulján rajta egy matrica, manufacture date és képzeljétek el: 2020.11. hó van ráírva! Egészen elképesztő! Soha nem volt még ilyen cuccom, ami ennyire friss, ezért döbbentem meg azon, hogy rajta van a legfrissebb fw.

Azt meg csak félve merem leírni, de 2 óra használat után nem tudok belekötni a tv-be. Se pixel, se subpixel, se felhősödés, semmi furcsát nem láttam. El se hiszem komolyan. (Kopp-kopp.)

A másik, hogy megszűnt a szemem "égése". Nekem itt égett a QLED-nél min. fényerőn, égett a Sony W8-on és azt hittem velem van a baj.

Beüzemeltem ezt a tv-t és csettintésre megszűnt a képernyő nézésekor jelentkező enyhe égő, szemet fárasztó érzés.

Ez így egy csoda.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#52335) Crus válasza daneel_hu (#52332) üzenetére


Crus
őstag

Igen, közben rájöttem a "nagy eszemmel", hogy gondolkodni is kéne.

Amúgy 10/10-et szeretnék az Euronics-nak adni. Az hagyj' ám, hogy messzemenőkig kedvesek voltak, de a kocsiba egyedül nem mertem betenni a tv-t, jött egy raktáros srác, és 2x is kínáltam neki a borravalót, de nem fogadta el. Karácsony van, vagy mi? :B

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#52336) daneel_hu válasza Crus (#52334) üzenetére


daneel_hu
addikt

Sok örömet a tévéhez. :)

(#52337) Albigator


Albigator
őstag

CXOled55
LG web OS van ugye rajta.
Néz valaki ittott TV-t esetleg?
Ezt írják ott:
"A szolgáltatás LG Smart TV 2012-es modellévétől, a SMART alkalmazásokban WEBOS 1.0 (WEBOS 2.0 jóváhagyás alatt), NETCAST applikációval elérhető"
Nem találok ilyet.
Egy YT videót néztem, az se segített. :D

(#52338) daneel_hu válasza Albigator (#52337) üzenetére


daneel_hu
addikt

WebOS 5.0 van a CX-en már...
Annak a speckóit nézd ha kíváncsi vagy valamire. :)

(#52339) alaves válasza Termi16 (#52329) üzenetére


alaves
addikt

Mi a forrás? Egyébként nem kötelező 100-as OLED fényen nézni a HDR-t sem, vedd le a neked megfelelő szintre (nálam pl. 60). A brightness hová van állítva? Ez hol villog? [link]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#52340) salapp


salapp
addikt

Van, aki vett már itt HZ980-at? A GZ950 szerintem - főleg a 399ezerért, amennyiért még mi vettük - nagyon jó vétel volt.
Kíváncsi vagyok, megtartották-e az irányt.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#52341) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok.

3x is szar a panel a tv-ben sajnos. Az LG azt mondta, hogy ez is még bele fér a panel cserébe. Tehát ha a 3. javítás után lesz rossz a készülék akkor jár a csere utalvány. Most akkor én értem rosszul? Most tennék bele a 4. panelt. Ha ez lesz rossz akkor csere én azt hittem 3. hiba után csere. Most nálatok hogy volt ez? Marhára nem egyértelmű.

(#52342) Madwe válasza torma1981 (#52341) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én úgy tudom 3 panelcsere után jár az utalvány, azaz az 5. Panel helyett. Mi a baja egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#52343) torma1981 válasza Madwe (#52342) üzenetére


torma1981
veterán

3 vízszintes csík. Panelhiba. Tehát akkor 1 eredeti panel +3 csere panel?

(#52344) alaves válasza torma1981 (#52343) üzenetére


alaves
addikt

Úgy van, ahogy az LG mondta, viszont ha kéred (bizalomvesztés a készülékben) akkor megtehetik, hogy már most csereutalvány adnak. Nálam 2x volt panelcsere, 3. már nem.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#52345) Madwe válasza torma1981 (#52343) üzenetére


Madwe
nagyúr

De mindhárom esetben ugyanez a hiba volt? Mert akkor ez gyanúsan nem panelhiba, hanem alaplapi vagy kábelhiba de ez csak le kéne essen a szervíznek is :)

(#52346) torma1981 válasza Madwe (#52345) üzenetére


torma1981
veterán

Nem. Mind panel hiba volt, de nem ugyan az.

(#52347) Madwe válasza torma1981 (#52346) üzenetére


Madwe
nagyúr

A szerencsétlen mindenedet :(

[ Szerkesztve ]

(#52348) Gigicuci válasza salapp (#52340) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Igen, nekem az van.

(#52349) salapp válasza Gigicuci (#52348) üzenetére


salapp
addikt

Eddig hogy muzsikál? Ezt még nem merem ajánlani egy barátnak, aki érdeklődött, mert még nem láttam, tesztet sem nagyon.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#52350) Gigicuci válasza salapp (#52349) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Nekem ez az első OLED tv-m, nincs összehasonlítási alapom GZ950-el, CX-el, A8-al stb.
Én szeretem benne a Filmmaker és a Dolby Vision IQ módot, nagyon jó, hogy nem kell a fényerőt állítgatni. Korábban is Panasonicom volt, a színei nagyon szépek. (közben járt nálam egy Q90T-is, elrettentő példának, így még jobban értékelem ezt a részét). A hangja korrekt, nem ájultam el tőle, de nincs vele gond. Fényereje megfelelő a nappaliba, igaz 80-as oled fényen használom. Felskálázás SD-ről rendben van, egyéb képjavítókat be se kapcsoltam.
A menürendszere és a távirányítója számomra olyan mint amikor a Club Aligában nyaraltunk felújítás előtt: lehet hogy 1965-ben fasza volt, de 2018-ban nagyon retró. :) Azonbanmivel külső eszköz van rajta, így sokat szerencsére nem találkozom vele.
Viszont, a legfontosabb tulajdonsága, a vesszőparipám...a mumusom, a 250e-s XH90 visszaküldésének az oka :) : alig tükröződik a képernyő. (ellentétben a kategóriatársaival.) Ez tetszik a legjobban, már ezért megérte megvenni. (Ez mókás, egyben kicsit abszurd...tekintettel a Pana GX-HX LCD tv vonalra, ami kifejezetten ellentéte ennek, szóval érdekesen gondolkodnak náluk.) Film fanatikusoknak és tükröződés fetisisztáknak kiváló készülék, a régi Panasonic hagyományokat gyönyörűen viszi tovább.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.