Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52151) AL válasza Palesztin994 (#52150) üzenetére


AL
addikt

Szia. Mindenki azt vesz, amit akar. Ha Számodra az a jó, akkor nincs vele semmi probléma.
Néha melléfogunk, de ezt nem lehet tudni előre.
Ez előfordulhat az oleddel és más termékkel is.
Természetes, hogy tájékozatlan voltál, egyikünk sem tud mindent. Kérdezni nem szégyen és ezért vannak ezek a topickok is. Ha valakinek nem tetszik továbblapoz.
A technika napról - napra változik, szinte lehetetlen követni.
Ami ma modern, az már lehet hogy holnap elavult, vagy rájönnek, hogy van valami nagy hibája. Mi Vásárlók vagyunk a kísérleti nyulak, mert a nagy versenyben már nincs idő az új alkatrészek, technológiák rendes tesztelésére.
Az a lényeg, hogy tetszik, amit vettél. Remélhetőleg sokáig jó lesz.
Ha teheted vegyél hozzá + 3 év garanciát.
Ezt legjobb valamelyik Sony márkaboltban ( ha hivatalos márkakereskedőnél vetted a tévét, ilyen az MM is ) megvenni, mert eredeti gyári garanciát biztosít.
Lehet személyesen, de neten is lehet [link] , [link] .
Ráérsz vele, 1 éven belül megteheted . Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#52152) gyegyo


gyegyo
csendes újonc

Sziasztok!
Oled TV vásárlás előtt állok. Szerintetek LGoled65CX3LA 610 ezer forintért megéri? Vagy várható, h esik még az ár?
Másik kérdésem az lenne, hogy lenne eladó LG49UJ635V televizió. Hol tudom/érdemes meghírdetni?
Köszi a választ előre is!

(#52153) ΞΔGLΞ válasza Palesztin994 (#52150) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hát naná, hogy most az a tévé élvezhető, de oled mellett kellene valamit mondani, akkor nem ez lenne a véleményed...de...
Engem aztán nem zavar, de te most azért vettél LCD-t, mert több ember is - köztük én is - panelt cseréltetett már, oké. Ez lehet egy ok.
De az LG legalább kicseréli azonnal és házhoz mennek. 2-3 csere után meg választhatsz új tévét. Mindegy... csak kicseszett furcsa volt ennyi hsz után...

[ Szerkesztve ]

(#52154) ΞΔGLΞ válasza gyegyo (#52152) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hol 610 ezer az ára?
Ha az egy új gyári csomagolású tévé, akkor meg kell venni.

[ Szerkesztve ]

(#52155) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Szia! :)

Így van, ha nem tetszik tovább lapoz, és igazából azért írtam ki, hogy nem vettem meg, mert segíteni akartam valakin, aki lemaradt a 750 helyetti 640-es árról, ezért nem értem minek ilyet kiírni.. Amúgy vettem hozzá garit, 5 év garival 455 volt a sonynál, amire nem mondanám, hogy nem jó ár. :)

[ Szerkesztve ]

(#52156) tutitibi válasza #26944512 (#52111) üzenetére


tutitibi
senior tag

A FJÄLLBO TV állvány csúnya ????

(#52157) tutitibi válasza daneel_hu (#52124) üzenetére


tutitibi
senior tag

Mondj egy jó TV állnányt 65-ös Pana OLED-hez :)

(#52158) Madwe válasza tutitibi (#52157) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha ikea akkor besta, úgy összelegózva ahogy neked tetszik, olyan fából s olyan előlapokkal ami neked tetszik. Egyébként szerintem a fjallbo se ronda, csak nem megy minden lakásba :) de az ízlések különbözőek, szerencsére :)

[ Szerkesztve ]

(#52159) tutitibi válasza Madwe (#52158) üzenetére


tutitibi
senior tag

Mondjuk elöl az a rácsos ajtót nem teszem fel középen és a házimozi erősítőm és a centersugárzóm is látszik.

(#52160) #26944512 válasza tutitibi (#52159) üzenetére


#26944512
törölt tag

Nekem pont a rácsos ajtó nem tetszik, nem valami "otthonos".

[ Szerkesztve ]

(#52161) tutitibi válasza #26944512 (#52160) üzenetére


tutitibi
senior tag

Azt nem muszály felszerelni. Amúgy meg egy Faraday kalitka lesz :)
Egy Pana 95GZ950 lenne rátéve , de ez ugye 54 cm magas, ez már egész jó nézhető magasság lesz ???
Vagy egy ekkora TV-t még lejjebb kéne tennem ?

(#52162) Calogero válasza tutitibi (#52157) üzenetére


Calogero
addikt

[link] vagy [link]

Vagy tedd fel a tévét a falra, alá mehet alá a center sugárzó.
A házimozi topicban olvastam, hogy nem célszerű polcba berakni a center sugárzót.

[ Szerkesztve ]

(#52163) #26944512 válasza tutitibi (#52161) üzenetére


#26944512
törölt tag

Jó kérdés... Nekem 50 cm magas a tv-állványom, és 55" tv-t nézek, és pont jónak érzem!
Szerintem 65" esetén is jó lesz...

Calogero: ez a tv állvány nagyon szép és nagyon jó ezen az áron. Jó pár hetet eltöltöttem tv-állvány nézegetésével, onnan tudom.

[ Szerkesztve ]

(#52164) Chaser válasza Palesztin994 (#52150) üzenetére


Chaser
titán

te áruló ;]
semmi baj ezzel, te így matekoztad ki
ne nézz meg oledet otthoni körülmények közt és nem fogod megbánni
65-öst egyébként én se vennékamiatt és a - számomra - rossz ppi érték miatt, , bár pont ez volt az egyik ok amiért eladtam az 55b8-at

valaki tud 48cx lelőhelyet? perpill sehol nem látok ák-n, alzán is csak "érkezik" státuszban van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52165) Farkassacred


Farkassacred
őstag

Ennek a 2.1-es hdmi portnak mi értelme van 4k felbontásban konzolon? Az új játékok se tudják tartani stabilan a 60 fps-t (bár néhol 30 fps-re is lekúsznak.. ) az új konzolokon, akkor meg miről beszélünk.. A 4k-t is alig bírják el ezek az új konzolok tévéken, egyáltalán nem áll ott jelenleg a tech, hogy 60 fölötti fps-ről beszéljünk. Tehát úgy vélem nem csak az lg-k vannak versenyben konzolra, évekig kitarthat még egy 2.0-ás hdmi tv is. :K

[ Szerkesztve ]

(#52166) Madwe válasza Farkassacred (#52165) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ez nem értem miért oled topikban merült fel, de egxrészt pcn rtx 30as szériájával már most is bőven van értelme, másrészt már most, launchkor is van mind xsx mind ps5 cím, ami megkívánja a hdmi 2.1-et. Mert 4k120 tartalmat tol ki.

(#52167) Farkassacred válasza Madwe (#52166) üzenetére


Farkassacred
őstag

48-as oledre pályázok épp, és úgy látom mások is bőven versenyben vannak. :) Ezért is érdekelne, hogy van e más előnye annak a portnak. Pc-re nekem még a 32-es is halálos" méret, így engem az nem érint.

[ Szerkesztve ]

(#52168) dh66e válasza gyegyo (#52152) üzenetére


dh66e
veterán

(#52169) greike


greike
tag

Sziasztok!

Olvastam a Panasonic hz2000 tesztet! Ott ez van írva:"Magyar appokat egyáltalán nem találtunk, de az tény, hogy a legfontosabb, legnépszerűbb applikációk, mint a Netflix, a HBO Go vagy a YouTube nem hiányoznak"

Ebben ugye a my home screen 5.0 van! Pana hz980at néztem ki magamnak ami szintén ezt használja! Itt több hozzászólásban is az van nincs HBO go alkalmazás! Most akkor mi az igazság? Lenne Panasonic hz980 tulaj mondjon már nekem egy tutit!

Előre is köszönöm a segítséget!

(#52170) daneel_hu válasza tutitibi (#52161) üzenetére


daneel_hu
addikt

Attól is függ honnan nézed. Kanapéról?
Nálam saccra 40 cm-re le van "ültetve" a 65 colos tv.
És még így is fekve a kanapén kicsit felfelé kell néznem. :D
De ülve fasza... komolyra fordítva, csak vinnyogok, jó fekve is 2 méter messziről.

Szerintem az 50 cm is belefér, de magasabbra semmiképp se tedd.

(#52171) daneel_hu válasza tutitibi (#52157) üzenetére


daneel_hu
addikt

Milyen stílusban van berendezve a lakás?
Minimál, klasszikus?
Én minimál-buzi vagyok, olyan tudok ajánlani. :)

Da ha jót akarsz küldj privátban fotót ahova lesz.
Mert akkor színt is ajánlok. :D

[ Szerkesztve ]

(#52172) Madwe válasza daneel_hu (#52170) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nekem 65” van, 2m nézve, fali konzolon, az alja 90cm magasan van és 5 fokban lefele döntve. Így kanapén ülve pont jó (nem derékszögben ülök a kanapén, kicsit hátrafele) s fekve is.
függ attól ki milyen kanapén s milyen pózban nézi :) de ezt mindenki le tudja otthon mérni, üljön be úgy ahogy neki kényelmes, szemvonalát húzza meg, legyen ott a tévé közepe, az a legideálisabb hely neki.

(#52173) daneel_hu válasza Madwe (#52172) üzenetére


daneel_hu
addikt

Akkor a döntéssel korrigáltad a magasságot.
Úgy is lehet.

(#52174) Madwe válasza daneel_hu (#52173) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igazából a döntéssel igazítottam a fejem pozíciójához a tévét :) mereven előre nézve ebben a kanapéban kényelmetlen heverni, mert nem 90 fokban ülök benne, kicsit felfele nézve a legkényelmesebb

(#52175) Chaser


Chaser
titán

látom mm-ben "bezuhant" 410e-re az 55cx, na így már elgondolkoztató a 48" ( :
a kérdés:
milyen plusz gart/biztosítást lehet venni a tv-hez? ami gyakorlatban is működik, nem csak ablakon kiszórt pénz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52176) h377


h377
tag

Az LG CX service menu-ben feltúnt valakinek a StoreLuminance opticó? Érdekes dolog...

(#52177) h377 válasza Chaser (#52175) üzenetére


h377
tag

A MM-os nem rossz, nekem korábban volt már, állták a javítást. Azonban korábban valaki írt, hogy esetleg meg lehet nézni a lakásbiztosítást is. Én tegnap beszéltem a jelenlegi biztosítómmal és náluk van olyan opció, ami fedezi a javíttatást és/vagy törést.

[ Szerkesztve ]

(#52178) Abanga


Abanga
csendes tag

Sziasztok! Több hónapnyi csendes olvasgatás után végre megvettem remélem álmaim TV-jét. Az LG b9 -től kezdve a Philps 754-en át a Panáig kb minden megfordult a fejemben. Végül a kikötöttem a CX -nél :)
Egy kb(nem röhögni) 18 éves samsungot fog váltani :) :) :)
Rögtön lenne is két kérdésem. Az egyik hogy ha az Emagnál vettem, akkor a plusz garancia hosszabbítást itt is meg tudom e venni utólag?
A másik pedig(tudom hogy már le volt párszor írva) hogy ha csak sima tv-nézésre, sport nézésre és netflixre lenne használva akkor hogy kéne beállítanom? Okos anyuka-hülye gyerek stílusban valaki el tudná magyarázni? Előre is köszi

(#52179) Madwe válasza Abanga (#52178) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ez alapján indulj el: [link]
külön kezeli az sdr, hdr és dolby vison beállításokhoz a profilokat, valamint minden bemenetre, appra be kell állítani, mert szok is függetlenek egymástól (de van egy gomb beállítani egy adott profilt az összes bemenetre, ha ugyanazt használnád)

(#52180) Segal válasza Farkassacred (#52167) üzenetére


Segal
veterán

Kb 1 napig volt fura 35 col után a 48 colos OLED monitornak. :))
Viszont egy 3080-as vga-val megtámogatva valami eszméletlen a 4K/120Hz.
Minden játék amivel játszom mostanság új szintre került grafikailag :K

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#52181) egomus


egomus
újonc

Sziasztok!
Sony A8 és LG CX közül szerintetek melyik a jobb? Mivel játék nem kell én a sonyra szavaznék, most jó árban van hétvégén. Mivel jó a procija, ezért android is jöhet, elvileg nagyon smooth, én azt prefelálom így a web os-el szemben. Filmre állítólag jobb a sony (youtube), jobbak a színei. Másrészről sok panaszt olvasok LG-ről, sonyról nem sokat láttam. Rtingsnél ha játékot kivesszük, szintén inkább talán a sony, de nekem a minőség is inkább ott van. Ja ami LG-ben tetszik az a karbantartása a panelnek, logó mozgatás. Sonyban is vannak ezek, vagy fontos ez? Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#52182) wulfi válasza Abanga (#52178) üzenetére


wulfi
tag

"Emagnál vettem, akkor a plusz garancia hosszabbítást itt is meg tudom e venni utólag?"

Emag oldalán ezt olvasni plusz gari kapcsán:

"A szolgáltatás külön térítés ellenében vehető igénybe, akár visszamenőleg (azaz 3 hónappal a standard garancia lejárta előtt még meg lehet vásárolni)."

(#52183) dgy6vy


dgy6vy
csendes tag

Sziasztok. Én is beszálltam a klubba tegnaptól egy philips 55 754 el. 8 év lg webos után kiccsit szokatlan a saphi de már barátkozunk. Megosztás megy hbogo van ( ps4 röl ). Egyenlőre nem tudok belekötni a tvbe remélem így is marad. Euronics vásárlás 300 k.

(#52184) salapp válasza dgy6vy (#52183) üzenetére


salapp
addikt

De jó, hogy van Philips-tulaj is több! Sok jó filmet, sorozatot, miegyebet a készülékkel! Bontatlan volt vagy újracsomagolt, ilyesmi? Azt látom, hogy valami BF keretén belüli tévé.
A P5 képjavító algoritmusaival egy 65-ös Philips lcd-n már találkoztam, és nagyon-nagyon jó munkát végzett. 720p M1-ről felvett dokumentumfilm is annyira szép volt rajta (nyilván a gyenge panelből eredő foltosodást, bevilágítást nem nézve), hogy már egy méterről (!) is tiszta volt a kép (háromszor annyiba kerülő Samsung lcd-n még az 1080p is maszat- és zsizsikhalom volt másfél méterről is)
Majd mesélj pár hét után a felkonvertálási képességeiről (is)!

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#52185) Final12 válasza egomus (#52181) üzenetére


Final12
csendes újonc

Két hónapja vettem egy A8h oled tv-t nagyon megvagyok vele elégedve,bátran ajánlom neked nem fogsz benne csalódni!

(#52186) dgy6vy válasza salapp (#52184) üzenetére


dgy6vy
csendes tag

Bontatlan volt . Tv adásnál a hd csat. egyértelműen jobbak az sd az szerintem nem szebb és ez igaz a filmekre is. Eddig ez a tapasztalat.
Elötte lg 55 uk 7550 nanocell es tv volt ahhoz tudom hasonlítani.

(#52187) blakey válasza dgy6vy (#52186) üzenetére


blakey
titán

Ahhoz, hogy jobb legyen eléggé körültekintően kell beállítani, mindenképp jobb lesz ha sikerül.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#52188) dgy6vy válasza blakey (#52187) üzenetére


dgy6vy
csendes tag

Most egyenrőre alaves által közzétet beállításon van.

(#52189) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok!

Mivel a jelenlegi Sony KDL-55W809C 55-ös android TV nem kapcsol be, elkezdenék nézelődni hasonló vagy max 65" méretben LG Oled TV-ket. A Sony képével nagyon meg voltunk elégedve, az Android rendszerrel már kevésbé.
Sajnos a keret olyan 400k körül van, találhatunk ilyen áron használható LG Oled TV-t a fenti méretekben?
Előny lenne a 2 USB csatlakozás (1 a tartalmak lejátszásához, 1 a TV adás felvételéhez).
Előre is köszönöm az ajánlásokat! :R

Nem feltétlen ragaszkodunk LG-hez, a Samsung/LG TV-k amik a Sony előtt voltak még mindig mennek a családban pl. :U :DDD Az árért kapható legjobb képminőség és legsmooth-abb működés lenne a cél pl. egyszerű telefon kapcsolódás/tükrözés is előny, hogy ha képet vagy videót kell mutatni a családnak.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#52190) salapp válasza Tsebacsi (#52189) üzenetére


salapp
addikt

Nekünk is van W809C, szóval sejtem, milyen minőség a minimum, amit keresel.
Megnyugtatlak, OLED-ből azt meg lehet ugrani, túl is lépni természetesen.
Ha a könnyű kezelhetőség és jó képminőség fontos, akkor:
most itt ajánlom venni
https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_lg-oled55cx3la-smart-oled-televízió-139-cm-4k-ultra-hd-hdr-webos-thinq-ai-1322366.html?rbtc=aru%7cpf%7c1322366%7c%7cp%7c%7c

vagy (LG-hez képest faékebb menürendszer és kompatibilitás, képe ott van ennek is):
https://edigital.hu/led-televizio/panasonic-tx-55hz980e-4k-uhd-smart-oled-hdr10-televizio-p784197?utm_source=arukereso.hu&utm_medium=price-comparison&utm_term=784197

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#52191) ΞΔGLΞ válasza Tsebacsi (#52189) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

[link] 55CX 410 ezer... MM
Valószinűleg nem sokáig lesz kint ebben az árban.

(#52192) Tsebacsi válasza salapp (#52190) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Köszönöm meg fogom nézni őket! :R

#52191ΞΔGLΞ: Rád vártam, tudtam hogy benne vagy a témában, köszönöm az ajánlást! :D :R

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#52193) ΞΔGLΞ válasza Tsebacsi (#52192) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nincs mit...
Jah látom, közben már, Salapp fórumtárs is linkelte.
Én ezt venném, egyrészt a garancia miatt, másrészt gyorsaság és mozgásmegjelenítésben most a CX topp-pon van.

(#52194) wulfi


wulfi
tag

A tegnapi lakberendezési tanácsadáson felbuzdulva érdeklődnék, hogy 65 ös bxhez (vesa 300x200)tudtok valami megbízható, mozgatható fali konzolt ajánlani?

(#52195) ΞΔGLΞ válasza wulfi (#52194) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

14 napig ne szereld a falra, csak utána, ha már biztosan eldöntötted, hogy marad a tévé, különben + szopás lesz leszerelni, mert már eleve az lesz, ha elállsz tőle, egy 65-ös oledet visszacsomagolni, visszavinni etc...

(#52196) Albigator


Albigator
őstag

Hali!
Akinek LG OLED55CX3LA tv-je van és a talpán használja meg tudná mondani, hogy a tv alja és a felület ahová le van rakva hány cm távolság van ponotsan? Szóval ahová befér az ember keze, a tv és az asztal közötti rész mekkora.

[ Szerkesztve ]

(#52197) Madwe válasza wulfi (#52194) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én ezt használom, masszív, tartja a szögeket (enyém pl 5 fokban lefele döntve betonstabil), könnyen mozgatható [link]
fisher tiplikkel (igaz nekem más kellett a falamhoz, de aki téglába fúrja annak nagy plusz!)

(#52198) Madwe válasza ΞΔGLΞ (#52195) üzenetére


Madwe
nagyúr

65” azért két ember seperc alatt feldobja leszedi, a tiedet megértem h problémás volt :)
Azért tényleg érdemes elötte letesztelni, de könnyű művelet ez két embernek. Egyedül felejtős (a komzol falra szerelése is macera egyedül amúgy mert van súlya azért, de azt megoldottam :) )

(#52199) salapp válasza ΞΔGLΞ (#52195) üzenetére


salapp
addikt

Hú, ez olyan fontos tanács, hogy én a GYIK-be is beleírnám! De komolyan.
Madwe: konzolja válogatja, illetve vannak bénább kezű emberek, akik esetleg szerelés közben kicsit "pusztítják" a tévét és egy esetleges visszaadásnál azért ez kínos lehet.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#52200) Celtis válasza ΞΔGLΞ (#52195) üzenetére


Celtis
veterán

Miért lenne nagyobb szívás leszerelni a fali tartóról, mint a lábáról? Nekem anno legalábbis nem okozott gondot sem a leszedés sem a visszacsomagolás.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.