Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52851) Tsunami


Tsunami
senior tag

Tud valaki ajánlani nekem bx-hez olyan tesztvideót, amivel le lehet ellenőrizni, hogy minden rendben van a panellal? Köszi.

''három a kettő tizen''

(#52852) Chaser válasza Crus (#52850) üzenetére


Chaser
titán

egy piciny dolgot felejtetek ki:
ez a gyártók miatt van ( :
ők generálták, pontosan tudták mi fog történni, és pontosan sz@rnak a vevőik fejére
nekik aztán qrva mindegy ki veszi meg és mennyiért, nekik legyen meg a pénzük
amikor az történik, hogy a valós igény 10%-át sem tudják kielégíteni, akkor ha nem nepperek vásárolják fel akkor sem változik semmi, max több ember kap "normál" áron, egy helyett mondjuk 1,4 a 10-ből aki potenciális vásárló lenne
semmivel nem vagy előrébb

szerk:
általában ha kihozunk valamit a boltból kevesebbet ér, most többet ( :
én is simán nyomtam volna, de olyan emberkékkel semmilyen szinten nem akarok érintkezni, akik durva felárat ilyen sz@rokért megadnak, apróért meg nincs értelme:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52853) Segal válasza Chaser (#52852) üzenetére


Segal
veterán

Nem szeretnek ebbe is hosszabban belemenni mert ez itt off.
Maradjunk annyiban hogy ebben nem ertunk egyet.
Tudom ebben a mai vilagban mar en szamitok a ciki gondolkodasunak, de szamomra meg ertek a gerinc.
Reszemrol zarva a tema.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#52854) buci868 válasza syIex (#52829) üzenetére


buci868
csendes tag

nekem is hasonló volt bár nekem a szélei jobban bekékültek kicsivel...engem zavart meg láttam sárga háttérnél is....

(#52855) blakey válasza syIex (#52833) üzenetére


blakey
titán

Ez egy "LG hülyeség", bár ilyenkor felismerik egymást de nem azt kéne küldje az eszköz felé, hogy kapcsold be a DV-t hanem saját magának kéne felajánlja a "HDMI enhanced" módot, más TV-nél így történik, LG-nél nekem is feldobta a DV bekapcsolási lehetőséget.
Mindenképp nézd meg, hogy mi a szitu, mert előfordulhat, hogy csak rossz EDID infók alapján történt a dolog és simán működik a DV, 4K/SDR/444 legyen az alap, dinamika tartomány és képkocka egyeztetés legyen bekapcsolva. Indíts el egy DV anyagot, ha jó akkor a kábel megfelelő, ha nem akkor érdemes egy jó kábelt venni, pl. "Premium High Speed" . Chroma 444 helyett kipróbálhatod 420-val is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#52856) nightsong válasza ΞΔGLΞ (#52836) üzenetére


nightsong
csendes tag

Köszi, ez segített nekem is, ezek alapján kérni fogom a cserét!
Hányadik cserére kaptad ezt?

Night

(#52857) Chaser válasza Segal (#52853) üzenetére


Chaser
titán

számomra is érték, de a saját tulajdonával mindenki azt csinál amit akar
ahol kopogtatni kell gerinc ügyében, azok a kedves gyártók, akik hülyének néznek téged, engem és mindenkit
persze szánják-bánják, soha nem gondolták volna és mindent megtesznek ((( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52858) Crus válasza Chaser (#52852) üzenetére


Crus
őstag

Nem értek egyet, méghozzá azért nem, mert a gyártó mondhatta volna, hogy adja 490.000 Ft-nak megfelelő áron és PONT. És akkor az annyi. De itt nem a gyártó nyeli el a lét, hanem a gyorsabban kattingató, akinek ráadásul nincs is szüksége rá. Nekem itt pl. videót vágni, már egy rakás alkalommal kellett volna, kénytelen vagyok megoldani prociból. :-(

Abban egyetértek, hogy nekem sincs semmi beszélnivalóm olyanokkal, akik a neppereknek ostoba mód tejelnek és generálják a problémát.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#52859) Crus válasza Celtis (#52821) üzenetére


Crus
őstag

+ többiek

Köszi a válaszokat! A tintinget én is észleltem rajta, de nem vészes. Normál használat mellett gyak. láthatatlan, mivel más baja nincs, ez meg egyáltalán nem zavar, így remélem hosszú éveknek nézünk elébe :-)

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#52860) Chaser válasza Crus (#52858) üzenetére


Chaser
titán

akkor láss tovább
ha a magánember ganaj, akkor mik a "boltok" ? akva', ipon, pcx és társai
99% hogy alzától felvásárolják, aztán adják tovább
ők hivatalos/hivatásos kereskedők elvileg
nekem ha munkára kell megoldom, nem csak 3080 van a világon:) és pont ilyenben vagyok, veszek valamit amivel "elleszek", aztán majd ha lesz választék - és termel a project - akkor választok hosszabb távú megoldást
ha keményen keresné a pénzt akkor már 3090-em lenne - és abból is tudtam volna venni boltban, scriptelgetés nélkül is -
attól hogy a gyártó nem keres több pénzt, még ők generálták az egész helyzetet - és a vga gyártók kereshetnek is, max maga az nv és amd nem fog -
én azt mondom, amíg behazudják hogy "van", közben meg semmi nincs, ők menjenek a qrva anyjukba:) aki meg pénzt keres vele mert egyeseknek minden azonnal kell bármi áron, hát keressen
ezek luxus termékek, nem szívműtéthez kellenek
az én szívem se fog leállni, ha idén esetleg nem tudok oledet venni...legalábbis remélem ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52861) hadar


hadar
csendes tag

Sziasztok!

Használ itt valaki T-től kapott "Technicolor" Set -top-Box -ot? 55cx távirányítóval próbálom összehozni, de hiába választom ki a párosításnál a Technicolor márkát, sehogy sem sikerül. Mi erre a megoldás?

Köszönöm! :))

(#52862) Crus válasza Chaser (#52860) üzenetére


Crus
őstag

Első körben egy hazai nagykernél foglaltam be, mert partnerünk. Emeltek rajta pár nap alatt 30k-t, majd újabb 20k-t, majd újabb 25k-t. 1 hónap alatt. A befoglalt, berendelt terméken! Mondtam nekik, hogy ez olyan szinten gerinctelenség, amire erősen várnám a magyarázatot, erre írtak, hogy sajnos az euro így elment. LOL persze, 75.000 Ft-al lett drágább, mert az € elment. Még hülyének is nézik az embert.

Nekem munkára is kell, meg szórakozásra is. Megvehetném most is, de eszem ágában nincs 100k-val többet fizetni valamiért, aminek pár hónap múlva úgyis normalizálódik az ára. Addig marad a várakozás a nepperek, meg a gyártók, meg a kereskedők köcsögsége miatt. Ez többszereplős az tény.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#52863) Chaser válasza Crus (#52862) üzenetére


Chaser
titán

na látod ez az, ők nem tehetnék meg mint kereskedők, de hülyének néznek és hazudnak - legjobb mikor cikkezgetnek a shopok, hogy egyes shopok milyen árakon árulnak kártyákat, lásd ipon ((( : -
a magán nepper azt mondja ennyi, nem kamuzik, lóvét csinál a helyzetből - amit pedig a gyártó csinált, senki más, és tisztában volt vele mi fog történni, ott nem jóskapisták' ülnek, hanem hárvárdon'-jélen' végzett közgázosok, de ugye ehhez 8 általános is sok -
5xxx cpu-ról le is tettem, majd jövőre valamikor, addig 3xxx, és legalább tudom hogy az amd még nagyobb tróger mint az nv, ha úgy hozza az érdeke ( :
nv-ből is megvárok most már mindent, lehet érdemibbet hoz majd vágás terén egy 12gb-os gyenégbb gpu-s modell, mint egy 3070 amit vettem -
de tényleg off, ha én kotsog' vagyok a gondolkodás módom miatt akkor az vagyok :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52864) Segal válasza Chaser (#52863) üzenetére


Segal
veterán

Dehogy vagy az.
Pont erre való a fórum, hogy megvitassunk dolgokat. Az hogy nem mindenben értünk egyet az 1 dolog. Amíg békés keretek közt megy a dolog addig minden rendben.
Na vissza az OLED-hez :K

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#52865) anett1985


anett1985
csendes tag

Sziasztok!

Egy UJ6307-et egy OLED BX váltott hétvégén. Használtuk plexhez az xplay nevű appot a régi tv-n, de a BX-en nem találom a store-ban. Fel lehet valahogy varázsolni mégis a BX-re?

(#52866) syIex válasza blakey (#52855) üzenetére


syIex
veterán

Teljesen új a tv rendszer igazából a B9 esetén nem is merültem bele és azóta kezdtem el utána olvasni. Ezeket hogyan tudom és hol beállítani? :F

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#52867) blakey válasza syIex (#52866) üzenetére


blakey
titán

Az Apple TV-n kell beállítani a Beállítások alatt. A TV-n csak a HDMI-re kell engedélyezni a kiterjesztett módot. elvileg mást nem kell.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#52868) Chaser válasza Segal (#52864) üzenetére


Chaser
titán

:R
48cx honnan van?
továbbra is a két év gar tart vissza, és ahol lehet venni ott nincs garbővítés, pl alza
illetve sonyk terén még nem láttam nyilatkozni senkit, arról igen hog jók
de milyen a supprt? cserélnek ők is "bemondásra" panelt lakóhelyen? amit általánosságban találtam sony supportról az lehervasztó finoman szólva
ott éppen volt annyiért 48-as, hogy 5 év gyári garral is megállt volna 48cx 500e-s árán

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52869) syIex válasza blakey (#52867) üzenetére


syIex
veterán

Köszönöm!
4K HDR @ 50 Hz van beállítva most és 4:2:0 így megy a Netflix és stb.
Viszont ahogy elindítottam egy 4K DV-s anyagot elkezd akadozni és a képernyő el-el tűnik és fent kiírja, hogy HDR. Kábel lenne a ludas?
Amint átviszem a Chroma beállítást 4:2:2-re elkezdi a pattogást ahogy a videón is van. Akkor valószínűleg a kábel a gyenge és abból ajánlott jobbat vennem? 4:4:4 nem is jön ki vagy ahhoz még magasabb beállítás kellene?

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#52870) blakey válasza syIex (#52869) üzenetére


blakey
titán

Akkor igen, kábel a gond. Ha jó a kábel akkor a Chroma 444 is elérhető 4K/60Hz SDR esetén.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#52871) syIex válasza blakey (#52870) üzenetére


syIex
veterán

Azóta megszerkesztettem a hozzászólásom, mert ahogy írtam a 4K DV tartalom esetén is elkezdi az ugrálást csak HBOGO és Netflixnél nem csinálta. :F
De PS5-nél sem volt semmi gond...
Veszek egy normális kábelt, remélem annyi a gond. Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#52872) Segal válasza Chaser (#52868) üzenetére


Segal
veterán

Euronics.
Még a vezetéknélküli ajándék füles időszakban rendeltem be.
Alapból ehhez a tv-hez nem járt volna csak 55-től felfelé, de euronics elcseszte a dolgot én meg lekoppintottam és megvolt a visszaigazolás.
Utána kiváncsiságból elmentem az MM-be megkérdezni az LG-s emberkét hogy jár e a 48as-hoz, de határozottan kijeltette hogy az nem vesz részt a promocióban.
Én meg határozott voltam amikor mentem a tv-ért és mutogattam a visszaigazolásom amin feketén fehéren ott volt az ajándék füles :DDD
Eladtam egy huszasért és így 460-ba állt meg az ár.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#52873) syIex válasza blakey (#52870) üzenetére


syIex
veterán

[Ez] jó kábel lehet vagy feleslegesen drága?
Amit a kolléga nagy nehezen belinkelt az sajnos külföldi így számomra nem opció. :(

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#52874) syIex válasza ΞΔGLΞ (#52836) üzenetére


syIex
veterán

Mondjuk azért nálam ennyire nem vészes, de a tied tényleg nagyon szép. Hol kérted a cserét ahol vetted vagy az LG közvetlenül?

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#52875) Segal válasza syIex (#52873) üzenetére


Segal
veterán

Ha megoldható akkor ne vegyél 3 méterest.
Maradj a 2 méteresnél.
Amúgy kb 3mp volt keresni 1 magyar elérhetőséget...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#52876) jófejsrác


jófejsrác
senior tag

Közben volt időm kicsit tesztelni játékokkal a LG BX-et és a sötétben elvesző részletek miatti aggodalmam alaptalan volt.

PS4-en kipróbáltam a Doom-ot és a COD 2019-es, gyönyörű volt minden. A COD-nál mintha a HDR kicsit erőteljes lett volna, de csak a menüben észleltem. A Doom pedig pazar látványt nyújtott szintúgy a God of War is.

Egyedül azt sajnálom, hogy játékoknál nem igazán van ez a Dolby Atmos hangzás. Netflix tartalmaknál nekem nagyon bejön a hangkeverés.

(#52877) syIex válasza Segal (#52875) üzenetére


syIex
veterán

Az a baj a 3 méter kell, mert a 2 nem ér el a géptől a TV-ig.. :(
Köszi csak telefonon annyit ütöttem be, hogy 2.1 HDMI aztán az Alzát hozta kis és ott nézelődtem. :B
Ebből a 3 méteres már veszít a jelből vagy miért nem ajánlott?

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#52878) blakey válasza syIex (#52873) üzenetére


blakey
titán

Nem ismerem, nem biztos, hogy drága, a lényeg, hogy tudja azt amire szükség van. A Hama kábelek is jók, nekem olyanok vannak, hibátlanul megy a 4K Dolby Vision/Atmos. Igaz, nem 3M-es kábelek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#52879) szabeska válasza syIex (#52877) üzenetére


szabeska
addikt

Nalam tokeletesen mukodik 3 db 3 meteres is. 2-3 meter meg nem gond, 5 mar lehet.

F1

(#52880) csucsu54 válasza 3L1T3 (#52817) üzenetére


csucsu54
tag

Ha teheted nézd meg a helyszínen a Hisense U8QF készülékeket vagy nézd meg a teszteket,nem belépő szint,csodás a színvilága stb.,az ára is kedvező,sok mindent tud!

(#52881) syIex válasza szabeska (#52879) üzenetére


syIex
veterán

Neked milyen típusú ami át is viszi a 4K@120-at? :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#52882) Tsunami válasza Chaser (#52852) üzenetére


Tsunami
senior tag

Valaki tud segíteni hogy mit nézzek meg a panelon? Holnap szállítják ki és nem tudom milyen hibákat érdemes nézni és milyen háttérrel. Köszi.

Szerk. Bocs, nem neked ment, csak a saját hozzászólásomra.

[ Szerkesztve ]

''három a kettő tizen''

(#52883) hpeti3 válasza syIex (#52877) üzenetére


hpeti3
tag

Nekem is hasonló problémám volt az Xbox series X 2 méteres kábelje kevésnek bizonyult. A 3 méter kellet volna, azokat meg drágának találtam, meg nem akartam újra bútort rendezgetni egy hosszabb kábel miatt, így köztes megoldásként egy ilyen 1 métert hosszabbító HDMI 2.1 kábelt vettem hozzá: [link] Mondjuk black friday-en ez 2700 Ft volt csak. Tökéletesen működik a 4K 120Hz vele. :)

(#52884) szabeska válasza syIex (#52881) üzenetére


szabeska
addikt

A korabban linkelt club3d 1372 3 meteres verzioja, a 1373.
[link]

[ Szerkesztve ]

F1

(#52885) syIex válasza szabeska (#52884) üzenetére


syIex
veterán

Az jó, csak én itthon sehol nem találok olyat a neten.. :(

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#52886) syIex válasza syIex (#52885) üzenetére


syIex
veterán

Megrendeltem egy másik fajtát aztán majd kiderül.
Apple TV-hez felesleges a 2.1-es HDMI nem?

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#52887) blakey válasza syIex (#52886) üzenetére


blakey
titán

Oda igen, de ha olyat veszel akkor nem gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#52888) syIex válasza blakey (#52887) üzenetére


syIex
veterán

Géphez mindenképp kell a 2.1 meg a PS-hez is, de akkor már oda is azt veszek.. :K
Köszi srácok! :R

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#52889) szabeska válasza syIex (#52885) üzenetére


szabeska
addikt

[link] itt van csak. Én tavasszal vettem, akkor volt vagy 8 helyen... Ipontól vettem, 3-at, a ps5-höz is felkészülve. Úgy tűnik, sok mindenből hiány van :( Érdekes, mindenhol azt írják, hogy már nem elérhető. Vagy hiány, vagy már nem is gyártják, amit mondjuk kétlek... Én is azért csaptam le rá, hogy legyen, ha már visszafelé kompatibilis, a jövőre felkészülve.

[ Szerkesztve ]

F1

(#52890) Segal válasza szabeska (#52889) üzenetére


Segal
veterán

Lehet valaki meg a HDMI kábelekkel üzérkedik ;]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#52891) Jorgi Kormi


Jorgi Kormi
senior tag

Közel három hónap után kellett rájönnöm , hogy ez az "én tévém" , főleg így foci BL szezon közepette. ;]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#52892) Vandit90


Vandit90
csendes tag

Sziasztok, emagon az 55cx 420 ezer, szerintetek lesz ez még ennél olcsóbb hivatalos helyről, vagy kár várni ennél nagyobb akcióra?

(#52893) rothfb válasza Jorgi Kormi (#52891) üzenetére


rothfb
veterán

A jobb oldali a Pana? A másik "fényesebb zöldes" a bal oldalon, az milyen tv?

(#52894) FollowTheORI válasza rothfb (#52893) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Lol... ez egy tévé, csak két videó/csatorna megy egyszerre. :D ("pip")

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#52895) rothfb válasza FollowTheORI (#52894) üzenetére


rothfb
veterán

Fú.:DDD
Durva különbség van a csatornák között.
Mondjuk eléggé homályos is lett a fénykép. Na mindegy, ezt benéztem.:D Ha kicsit jobban megnéztem volna, ott a tv kerete...

[ Szerkesztve ]

(#52896) wulfi válasza Vandit90 (#52892) üzenetére


wulfi
tag

Volt az már 400 is, számottevően idén szerintem nem lesz olcsóbb, még valami karácsonyi akcioba talán megint leviszik 400ra, de ez lutri.

(#52897) h377


h377
tag

Sziasztok! Telekomnál vásárolt TV-k (LG OLED) esetén is van hivatalos gyári garancia? A Telekom egy 12 hónapos garancia jegyet ad, amiben az szerepel, hogy a gyártó vállalhat még további garanciát. De ugye ez egy általános garanciajegy.... Van valakinek infója vagy tapasztalata?

Köszönöm!

(#52898) syIex válasza h377 (#52897) üzenetére


syIex
veterán

Ez engem is érdekelne, mert a honlapon 24 hónapot ír, de a garancia jegy csak 12.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#52899) h377 válasza syIex (#52898) üzenetére


h377
tag

Azt nyilatkozta a Telekom ÜSZ, hogy reggelni kell az LG-nél. 2 év gar van rájuk. Felhívtam őket.

[ Szerkesztve ]

(#52900) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Amúgy is érdemes regisztrálni, mert ha gond van és a weben jelented be = hamarabb reagálnak és foglalkoznak a problémával.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.