Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51051) ImACeltic válasza Borisz76 (#51049) üzenetére


ImACeltic
őstag

A beállítások próbálgatása közben valahogy megszívattam magam mert jelenleg nem tudom behozni a kijelző átrendezése beállításokat, hogy észleltetni, valamint azonosíttatni tudjam a kijelzőket. Amikor először csatlakoztattam a TV-t a PC-hez, akkor mindegyik beállítást megpróbáltam: kiterjesztés, megkettőzés, csak az első, csak a második képernyő. Aztán ott lyukadtam ki, hogy amint most csatlakoztatom a TV-ből jövő HDMI kábelt a PC-be, a monitorom elsötétül mert csak a TV kapja a jelet, azon viszont nem jelenik meg semmi mert nincs jel rajta valamiért. Tehát ezt a "kijelzők átrendezése" beállítás felületet nem is látom sehogy se. Nem tudom valahogy visszaállítani alapértelmezettre, hogy a monitorom ne veszítse el a jelet ha csatlakoztatom a TV-ből jövő HDMI kábelt?

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#51052) NYPD válasza ImACeltic (#51039) üzenetére


NYPD
aktív tag

Szia! Ugyan ez a problémám egy Sony 55XF7596-tal, RTX2060S-ről 4k-jellel etetve. A vicces az, hogy nem mindig csinálja. Alaplap logó bejön, utána a Win-nél eldobja a jelet. Ha ilyen van, akkor TV kikapcs, HDMI kihúz, az asztalon van egy másik régebbi kis 32"-es LG TV/Monitor, annak abba bedug, majd ha gyorsan kihúzom, és visszadugoma TV-be, akkor ha sikerült akkor hallom a Windowzos eszköz csati hangot és ha bekapcsolom a TV-t akkor jó. Ha ez nem működik, és leállítom a gépet és bekapcsolom újra, akkor meg valamiért csak - ez is random - 800x600-ban jön be az alaplapi logó, aztán megint eldobja a jelet.

Ezt eljátszotta másik videokártyával és másik HDMI kábellel is. Felhívtam a Sony szervizt, ott meg hülyének néztek, hogy de hát ha van kép akkor jó...

Ami az érdekes, hogy amikor indul a gép, az alaplap logónál a TV 1080p-t ír ki és utána vált 4K-ra amikor bejön az asztal.

Létezik, hogy kifogtam egymás után két különböző, de fos HDMI kábelt? Jelenleg ilyen kábelem van.. Milyet érdemes beszerezni(2.1-es kéne, ha jön az új TV már legyen)?

[ Szerkesztve ]

(#51053) ImACeltic válasza NYPD (#51052) üzenetére


ImACeltic
őstag

Nekem Hama kábelem van, 10.2 gbps sebességű és ezzel produkálja a problémát. Valószínűleg a kábel kevés ehhez a dologhoz és egy 18 gbps (2.0) kábel már jó lenne?

Alaplap logó bejön, utána a Win-nél eldobja a jelet. Ha ilyen van, akkor TV kikapcs, HDMI kihúz, az asztalon van egy másik régebbi kis 32"-es LG TV/Monitor, annak abba bedug, majd ha gyorsan kihúzom, és visszadugoma TV-be, akkor ha sikerült akkor hallom a Windowzos eszköz csati hangot és ha bekapcsolom a TV-t akkor jó.

Én ezt meg sem tudom csinálni a fentebb leírtak miatt mert valamit elállítottam és ha mindkét HDMI - monitorból, TV-ből - kábel csatlakoztatva van a VGA-hoz, akkor egyiken sincs jel. Ha kihúzom a TV-ből jövőt, akkor meg nincs kijelzők átrendezése felület.

[ Szerkesztve ]

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#51054) Borisz76 válasza NYPD (#51052) üzenetére


Borisz76
veterán

Nincs olyan , hogy 2.1-s kábel....
Az magára a HDMI csatlakozóra , képességeire vonatkozik.

A kábelt másképpen különböztetik meg.
https://www.hdmi.org/resource/cables

Fentről lefelé csökkennek a "képességek".
Tehát a jelenlegi legjobb a The Ultra High Speed HDMI Cable
A csomagoláson pedig ezt a logót kell keresni :

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#51055) rothfb


rothfb
veterán

Egy reális cikkecske a HZ2000-ről...
link

(#51056) NYPD válasza ImACeltic (#51053) üzenetére


NYPD
aktív tag

Nekem 2.0 van, és ezzel is előjön, nincs ötletem mi lehet a gondja...

#51054 Borisz76:

Nem szeretnék kötözködni, de szerintem érthető volt amit írtam...

The Ultra High Speed HDMI Cable
This latest HDMI cable is the only cable that complies with stringent specifications designed to ensure support for all HDMI 2.1 features including uncompressed 8k@60 and 4K@120.

Tehát olyan kábelre lesz szükségem, ami tudja a 2.1-es csati képességeit.

[ Szerkesztve ]

(#51057) Madwe válasza NYPD (#51056) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ettől függetlenül tévesen hívják mindenhol a kábeleket. Ahogy te is, mert hdmi 2.1es kábel nincs ahogy 2.0 sincs :)

(#51058) Strezi válasza ImACeltic (#51053) üzenetére


Strezi
őstag

Elvileg 1080P-hez bármilyen kábel jó kellene legyen.
Windows + P - vel próbáld váltogatni a második kijelző üzemmódját!

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#51059) NYPD válasza Madwe (#51057) üzenetére


NYPD
aktív tag

OK, elfogadom :) És melyik gyátó(k)tól érdemes vásárolni ami nincs horror áron? Gondolok itt arra, hogy pl. 2m 6-8000 Ft-os áron még belefér, ha lejjebb nincs.

(#51060) ImACeltic válasza Strezi (#51058) üzenetére


ImACeltic
őstag

Köszi! Már csak a TV-n kéne jelet varázsolni. :D

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#51061) Segal válasza NYPD (#51059) üzenetére


Segal
veterán

hdmi kábel :P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#51062) Strezi válasza ImACeltic (#51060) üzenetére


Strezi
őstag

Amit írtam billentyűzet kombináció, az váltogatja mit küld ki a másodlagos(HDMI) portra a windows. Próbáltad, válaszodból nem tudom kitalálni?

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#51063) GalaHU válasza Segal (#51061) üzenetére


GalaHU
őstag

Az egyetlen tech yutubber akit nézni bírok hosszútávon... :)

[ Szerkesztve ]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#51064) GalaHU válasza NYPD (#51052) üzenetére


GalaHU
őstag

Ha ez megnyugtat, akkor nálam is hasonló van: mióta megvan az új kártyám sohasem bootol be elsőre a Win, a C9-en szépen jönnek a képkeretek. De egy kikapcs-bekapcs után simán bejön a rendszer. És ezen az új firmware sem segített és a már 2x megtett kábelcsere sem. :(

Jövő héten megjön az új XBox, ahhoz jó minőségű HDMI 2.1 képes (!) kábelt adnak, de ha azzal se megy, tuti valami Win-driver probléma.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#51065) ImACeltic válasza Strezi (#51062) üzenetére


ImACeltic
őstag

Igen, működött a kombináció. Most így visszatudtam hozni a monitor képét úgy, hogy csatlakoztatva van a TV HDMI kábele is a VGA-hoz. De a TV-n továbbra sincs jel. Közben becsatlakoztattam az elsődleges, Arc HDMI portba is, hátha, de onnan sem ad jelet a TV.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#51066) Landon


Landon
őstag

Sajnos úgy néz ki panelt kell cseréltetnem az LG CX TV-men. Van 3 horizontális csík melyek világos tartalom mellett látszanak és játékokban zavaró. Nem, ez nem az 5%-os szürke tartományban megszokott oled "sajátosság". Ez a 2020-ban gyártott elcseszett panelek egyike... Sajnos nem tudom megszokni őket. Nem a világ vége de folyamatosan erre a 3 csíkra koncentrálok és ez így nem lesz jobb. :(

Tudtok esetleg segíteni abban, hogy hol érdemes elkezdeni a tortúrát? Őszintén sem időm sem kedvem egy a témában 0 ismerettel rendelkező ügyfelessel szenvedni sok emailen és telefonon keresztül. Már osszeirtam egy lista választ a szokásos felesleges kérdésekre így azokkal fogom kezdeni hátha gyorsít a dolgon. Viszont ha tudtok bármilyen olyan csatornát ahol érdemesebb kezdeni a Magyar LG honlap RMA support helyett azért végtelenül hálás lennék. :) :R

Már csak LG garancia él így Media-ban felesleges gondolkodni. :( Ha egy lelkiismeretes szervizes, ügyesen kicseréli a panelt nekem az több mint elegendő. Felteszem készülék teljes cseréjéről álmodni sem lehet minimum 2 panel cseréig. Nem teljesen értem miért éri ez még nekik. 2 panel ára felteszem több mint egy új TV hiszen a TV nagy része a panel. A többi alkatrész elenyésző.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#51067) janos666 válasza NYPD (#51059) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A Club3D-nek van Ultra High Speed kábele. A CAC szám alapján találod webshop keresőben.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#51068) rothfb válasza Landon (#51066) üzenetére


rothfb
veterán

Kép a csíkokról?

(#51069) Madwe válasza Landon (#51066) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én felhivtam lgt, 5 perc alatt elmondtam a gondom, aznap visszahivott a szerelő h akkor megrendeli a panelt stb. Semmi kép, magyarázkodás nem kellett, elég volt telefonban elmondani a jelenséget.

(#51070) Abanga


Abanga
csendes tag

Sziasztok! A bx mozgásmegjelenítése mennyit javult a b9-hez képest? Van a kettő között érdemi különbség? Valahogy a bx-ről alig találok infót....

(#51071) Celtis válasza Landon (#51066) üzenetére


Celtis
veterán

Nincs rövidebb út. Vedd fel a kapcsolatot az LG honlapján megadott elérhetőségek valamelyikén. Nagyon gyorsak és segítőkészek.

(#51072) Archttila válasza Landon (#51066) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ezek azok a csíkok amiről korábban privátban már értekeztünk?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#51073) Landon


Landon
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget! Még ma megpróbálom velük felvenni a kapcsolatot.

Este mutatok képet is. :)

@Madwe - nálad mi volt a probléma?

@Sati - igen. Sajnos nem tudok megbarátkozni a helyzettel. :(

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#51074) Madwe válasza Landon (#51073) üzenetére


Madwe
nagyúr

Near black magas fényerőn pirosan/zölden/fehéren villódzott néhány (jó sok) pixel, hdr tartalomnál kb minden sötétebb jelenetnél előjött, de némely sdr esetén is... ma jön a cserepanel, remélem azzal nem lesz semmi :D

(#51075) Landon válasza Madwe (#51074) üzenetére


Landon
őstag

Mekkora méret? 55-osokkel kevesebb gond van jóval. Majd írd le a tapasztalatokat. :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#51076) Madwe válasza Landon (#51075) üzenetére


Madwe
nagyúr

65ös, szóval izgalmas :D

(#51077) Landon válasza Madwe (#51076) üzenetére


Landon
őstag

Oh boy. Na akkor nem is mondok semmit csak szurkolok érted! :) Majd egy panel gyártási dátumot is nézz már kerlek. Kíváncsi vagyok itthon mikor panelekkel játszunk. :D

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#51078) WiZARD


WiZARD
addikt

Blackfriday-re akartam várni, de nem bírtam tovább, euronicsnál ma picit olcsóbb lett a 65cx, így ráugrottam.

Sony 65XE9005-ről váltok. Bármennyire is jó TV és elégedett lennék a képével szemből, a VA panel betekintési szöge a használati szokásaim mellett kevés :(

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#51079) Fisha válasza Abanga (#51070) üzenetére


Fisha
őstag

Talán senkinek sincs közvetlen tapasztalata, szóval csak találgatni tudunk. Az eddigiek alapján inkább a B-C az ugrás ezen a fronton, nem pedig az évjárat. Az biztos, hogy az X-ben rendelkezésre áll már a 120Hz-es BFI, de elég kevesen használják ezt a feature-et. Nekem is B9-em van, utálom a mozgásmegjelenítését. BX-re nem váltanék, de CX-en régóta agyalok.

[ Szerkesztve ]

(#51080) h377


h377
tag

Ha valakinek kellene a felhasználói CRAZY könyv akkor itt találja: [link]

Ebben az alábbi az ajánlott: [Settingsg --> [Picture] → [OLED Screen Saver] → [Logo
Luminance Adjustment] → [High]

Mondjuk ezen kicsit kiakadtam:
Examples of Images that may Cause Image Retention:
- Black bars shown on the left, right, top, or bottom of the screen, such as in images with a 4:3 or 21:9 ratio. :Y

- → → [Picture] → [Aspect Ratio Settings] → [Aspect
Ratio] → [Vertical Zoom] or [4-Way Zoom]

(#51081) butch3r válasza h377 (#51080) üzenetére


butch3r
senior tag

"Mondjuk ezen kicsit kiakadtam:
Examples of Images that may Cause Image Retention:
- Black bars shown on the left, right, top, or bottom of the screen, such as in images with a 4:3 or 21:9 ratio. :Y

- → → [Picture] → [Aspect Ratio Settings] → [Aspect
Ratio] → [Vertical Zoom] or [4-Way Zoom]"

ez nem okozza azt, hogy esetleg levág a képből itt ott hogy beférjen a zoomolással ?

(#51082) h377 válasza butch3r (#51081) üzenetére


h377
tag

Dede...

(#51083) FollowTheORI válasza h377 (#51080) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Retention azért még nem burn-in, és azt majdnem mindenféle picit tartósabban képen lévő alakzat okozhat, de ez idővel eltűnik. Főleg amíg "hideg" a panel, elég gyakran lehet ilyesmit látni.

Pl bekapcsolod a tévét és egy konzol menüjébe mész egyből... majd pár pecig ott maradsz, akkor már lehet hogy látsz image retention-t, amikor elváltassz az adott képről... pl amíg tölt a játék sötétebb képernyőn. :) De az nem burn-in.

Például: [link] itt jól látszik miről van szó. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#51084) Madwe válasza Landon (#51077) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hát az új panellel is jelentjezett a gond, visszatéve a régit rosszabb is lett :D Valszeg kábel kontaktos, alaplapot s kábelt is rendelt, ha az se segít új készülék lesz. Jelenleg használhatatlan a tévém addig, próbálkozott sokáig kábellel a szerelő hátha legalább olyan lesz mint volt, de miután az mindenképp csere lesz inkább útjára eresztettem, pár napot elvagyok tv nélkül (jelenleg kb minden pixel villog + eleve ugrál a kép). Régi panelem hagytuk addig itt, mondván amúgy banding tintingnek amúgy nyoma sincs már leteszteltem, újat meg nem.
Szóval folyt köv, egyesek ilyeneken lehet fennakadnának vagy problémáznának, sztem gyors volt eddig a folyamat, rendes a szaki, elöbb utóbb meg lesz oldva, nekem ez bőven elég :D

[ Szerkesztve ]

(#51085) h377 válasza FollowTheORI (#51083) üzenetére


h377
tag

Aha, igen tudom, csak egy pillanatra összezavarodtam. Azért értetlenkedtem, hogy fektetnél miért van, ha elméletileg a fekete képpontok nem kapnak feszt.... Ki vannak kapcsolva. Akkor miért maradhat meg? Vagy azért mert a sáv sem 0 fekete? Hanem valamivel világosabb?

(#51086) FollowTheORI válasza h377 (#51085) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem, ahol a mozgókép volt az világosabb/sötétebb lehet egy ideig, mint ahol semmi nem volt... tehát más tartalomnál ami kitölti a képet, egy ideig láthasz egy sávot alul-felül vagy két oldalt... de ez eléggé legrosszabb eset, nagyon-nagyon ritka.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#51087) alaves válasza h377 (#51080) üzenetére


alaves
addikt

Én még nem láttam image retention-t ~100nit OLED fény mellett sem a B7-en, sem az OLED754-en. Talán a helyes OLED fény lehet a kulcs :)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#51088) NYPD válasza NYPD (#51052) üzenetére


NYPD
aktív tag

Kis érdekesség ehhez: Mai nap hívott a sony szerviztől a gyerek, hogy hát rákérdezett az informatikusnál, hogy mi lehet a hiba, és azt közölték, hogy a videokártyán a felbontás nincs jól beállítva, nem TV hiba. Ja, a TV-t és a PC-t se látta se szerelő, se senki, a hibajelenséget se. (3840 × 2160 60Hz-el van etetve a TV, a kérdést sem értem...) Illedelmesen megköszöntem azért a fáradozásukat, de ennyi erővel felhívhattam volna az állatkertet is, hogy oldják meg, lehet, hogy még jobban is ment volna. Nesze neked hivatalos sony szerviz évtizedes tapasztalattal.. A garancia dec. 12-én jár el, én már azt is eltudom képzelni, hogy húzzák az időt, hogy azátn majd jópénzért kitalálhassák, hogy ja, megnéztük, tényleg sz*r valami a TV-vel, 50ezer lesz. Ha valakinek van jó hivatalos sonys szerviz kontaktja, ne tartsa magába. RMD Electronic már kiesett, őket ne is ajánlja senki.

[ Szerkesztve ]

(#51089) Celtis válasza NYPD (#51088) üzenetére


Celtis
veterán

Az üfsz első körben megpróbál a legegyszerűbb válasszal lerázni. Valószínűleg sok hülye kérdéssel keresik őket, és többségében ilyen szintű válaszok megoldást nyújtanak.
Folytatni kell a kommunikációt, küldj egy screenshotot a videokártya beállításairól, hogy a válaszuk nem nyert, foglalkozzanak tovább vele.
A másik pedig az, hogy a hiba a bejelentéstől számít. Akárhogy elhúzzák, nem futhatsz ki a garanciából.

(#51090) xerobyte válasza Blas109 (#51031) üzenetére


xerobyte
aktív tag

Láttam, hogy kaptál megnyugtató választ a tudja-e a CX a 4K@120HZ+HDR+VRR-t jelenleg kérdésre, de én még ezzel ellentétesen gondolom: még mindig NEM jó.
FW frissítés ide-oda, ha megküldöd 90-110 fps közötti játékkal hdr vrr módban a cx-et egy új rtx kártyáról, akkor még mindig nem tökéletes, villódzik. Én a falra másznék tőle. PS5 4K@60 VRR-ra valszeg jó lesz, de ez még csak tipp.
A stop the FOMO-s srácon kívül Vincent Teoh-t éri meg követni.

TL;DR: az új konzolok érkezésével ki fog szakadni a hisztizacskó rendesen, főleg, ha az LG-nek lesz fw frissítéssel nem javítható bugja is.

(#51091) Madwe válasza xerobyte (#51090) üzenetére


Madwe
nagyúr

Lehet, de h a sima lcd paneleknél biztos, merth egyik se tudja rendesen a 4k@120+hdr+vrr-t az tuti :D

(#51092) Archttila válasza xerobyte (#51090) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

az új konzolok érkezésével ki fog szakadni a hisztizacskó rendesen, főleg, ha az LG-nek lesz fw frissítéssel nem javítható bugja is.

Úgy tudom a VRR emelet gamma ilyen... nem lehet fw frissítéssel javítani. (AVS forum / CX Gaming thread)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#51093) Madwe válasza Archttila (#51092) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ott van vki aki “látta” az uj fwt ami meg nem jott ki s fixalta... de en se fuzok hozza sok remenyt, valszeg vmennyi fekete reszlet veszteseggel jar majd a vrr hdrrel (csokkebtett oled feny megoldja a mosodast ugy tudom) de meg mindig kisebb hiba s konnyebben fixalhato swvel (ha az) mint ami lcdknel van

[ Szerkesztve ]

(#51094) AL válasza NYPD (#51088) üzenetére


AL
addikt

Szia. Sajnos az Ügyfélszolgálat ( tisztelet a kivételnek ) mindig hülyének nézi az Ügyfelet és legtöbbször ( szinte mindig ) úgy áll hozzá, hogy Mi nem értünk hozzá. Mint előttem is írták folytatni kell a Csatát, ameddig egy hozzáértőhöz eljut az ügy. Nekem 4 éve az 500 ezres tévémnél lassacskán megszűnt szinte minden okos szolgáltatás, nem volt hajlandó még Joutube lejátszásra sem. Ez a készülék 3. - 4. évében volt és volt hozzá 5 éves garanciám.
Az ügyfélszolgálatosok sajnálkozva leírták, hogy ez nem a Sony hibája, rajtuk kívűlálló okok miatt van. Ilyenkor az a helyzet, hogy ÉN, MI a vásárlás során az adott márkájú termék gyártójával kötünk szerződést, teljesen mindegy, hogy nekik a " Beszállítójukkal " milyen a kapcsolatuk, szerződésük. Nekünk Ők tartoznak felelősséggel a termékért. Amikor az Ügyfélszolgálatos intézkedésével ( válaszával )nem voltam megelégedve, rendes volt és Ő ajánlotta, hogy akkor továbbítja a problémámat felsőbb szervek felé ( Garanciális ügyek ).
Kb. 1 hónap alatt sikerült a garanciális cserét elintéznem. Addig néztem, használtam a tévét, mert a képe csodás volt, csak 500 ezerért nem ez járt. Remélem sikerrel jársz ! Üdv.

(#51095) Archttila válasza Madwe (#51093) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Akkor úgy tűnik az ide vonatkozó infóm már outdated :D

vagy erre gondoltál?

jffref az uj CX firmware-rol:

I did some testing with Stacy’s disk and the upcoming Lg firmware and I don’t see raised blacks in HDR or DV. I then calibrated them quickly with the Calman beta using Autocal in both PMs just to see. I did a matrix LUT for HDR. I didnt see any raised blacks or any banding or artifacts. I didn’t use a jewelers loupe but I tested in a pitch black room. So hopefully in a couple of weeks things will get better. It may not be 100% but the PQ looks outstanding to me in both picture modes with this content

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#51096) Madwe válasza Archttila (#51095) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igen, bár most h bemásoltad, valóban nem említi a vrrt :D

(#51097) Celtis válasza AL (#51094) üzenetére


Celtis
veterán

Pontosan! :C

(#51098) NYPD válasza AL (#51094) üzenetére


NYPD
aktív tag

Az a baj, hogy ez pl nem az ügyfélszolgálat volt, ott a kislány nagyon kedves volt és megadta a szerelő közvetlen telefonszámát, és innentől mindent vele beszéltem.. Lehet, hogy nekem hagy ki valamim, de nem értem a két dolog közöt az összefüggést sem (felbontás - van/nincs jel - kábel nem hiszem, hogy szűk keresztmetszet, mert most leszedtem egy 4K 60 HDR Sony Demo videót, és hibátlanul végignézem). Szóval, én itt elengedtem ezt a helyet... Keresek mást. T-nél vettem, ők nem foglalkoznak vele, a Sony ilyen téren elérhetetlen, marad a keresgélés, hogy ki vajon a hivatalos szerviz..

[ Szerkesztve ]

(#51099) szabeska válasza xerobyte (#51090) üzenetére


szabeska
addikt

Igaz nekem C9 van, HDR-t még nem próbáltam, a többi dolog viszont jól működik az új fw-vel. Ez hogy működik amúgy, most már nem lesz limitálva a HDR 4:2:2-re, hanem az is full RGB-ben szalad majd? :F Teszteltem pár játékot (6-8), nvidia panelben rgb 12 bit 4k 120hz, simán ment a g-sync is szerencsére, képszakadás vagy egyéb anomália nem volt, a black crush viszont jelentős, lagom teszten 1-4 négyzet kuka. VRR ment végig, nem tudom, van-e köze hozzá. Ja, mindezt sima HDMI címkével, nem tudom, a PC címke "megjavult-e" már :U Ez pedig érdekelne.

F1

(#51100) xerobyte válasza Madwe (#51096) üzenetére


xerobyte
aktív tag

A VRR a para sajna, elvileg továbbra is :(
Itt van forrás a vrr gamma paráról, bár ez se túl mély: https://www.oled-a.org/lgersquos-48rdquo-oled-attracting-game-monitor-buyers_9620.html

Belőttem magamnak egy clárat, hogy ha addig lemegy, akkor jön a CX, de most nem tudom, hogy akarom-e, hogy lemenjen :)

@szabeska elvileg bírnia kellene 4k fullRGB HDR 10bitet @120, aztán jó kérdés, hogy sikerül-e nekik kireszelgetni valahogy. A legnagyobbat szerintem azok szívnak, akik asztali monitrnak vették a CX48/55-t és ténylegesen használják is gaming+filmen kívül másra, mert kezdve az ABL-től a black crushing van itt minden. A leggázabb a dolby vision a jelek szerint.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.