Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52701) alaves válasza wulfi (#52698) üzenetére


alaves
addikt

"Filmeknél valóban észrevettem, hogy sötétebb részek el-elvesznek"
Jó beállítás (vagy kalibrálás) és nem lesz ilyen.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#52702) torma1981 válasza wulfi (#52698) üzenetére


torma1981
veterán

Bejem b7v volt annál tuti jobb mindenben a bx. Szerintem alszok ra egyet. Valóban az az 50k plusz nem vészes, ha valóban látszik a különbség. Sok sorozatot, filmet nezek 1080p - be ha ott pl látványosabb a különbség akkor valóban jobb választás a CX.

(#52703) Jegesmaci81


Jegesmaci81
aktív tag

blakey: Köszi a gyors választ.

Néhány gondolat a 3 napnyi használat után a Sony 55" A8 BAEP-ról!
Az első üzemórában jelen lévő hibajelenség egyáltalán nincs jelen. Nem foglalkozom vele, bízom benne hogy ha újra elő jön akkor 5 éven belül teszi.

Képminőség: Nem akarom agyon dicsérni. A fényerőtől féltem a legjobban (világos a lakás) de mivel jobb mint a leváltott Pana G30 plazmánál (némi sötétítés kellett) így mondhatom, hogy elégedett vagyok vele. Az UHD és HD tartalmak gyönyörűek. Az egyetlen általam kifogásolt minőség az SD tartalomnál van! Borzasztó!!!! A jó öreg palzma simán veri. :D Szerencse, hogy alig fogyasztunk ilyen tartalmat.

Hangminőség: Nem értem, hogy egy ilyen drága Tv-be minek hangszóró. Van olyan ember aki kifizet több százezer forintot egy TV-ért és nem vesz hozzá minimum egy 30ezer forintos soundbart? Brrrr rettenetes! Hozzáteszem nincs összehasonlítási alapom. Nem tudom hogy van-e olyan TV ami hoz egy minimum elvárható színvonalat. Nyilván a Mónikashow-hoz ez is megteszi de azért na!

Okos funkciók: Mivel egy Apple-tv is van (Pana nem volt valami okos :) ) és nagyon megszerettem így nem tartottam fontosnak. Meglepetésemre meglepően használható ez az android rendszer. A beépített Netflix pedig piros pont!

Játék: Xbox van itthon és ez okozta a legnagyobb meglepetést. Ki merem jelenteni hogy tökéletes választás játszani egy Oled! Nyilván mértékkel de ez nálunk nem probléma.

55": 42-ről váltottunk és hazahozva azt éreztem kicsit túl toltam. Nagy a nappali de kb 2,5 méterről mozizunk. Pillanatok alatt hozzá szokik az ember így már azt gondolom akár jöhetne 65"-is.

[ Szerkesztve ]

(#52704) alaves válasza Jegesmaci81 (#52703) üzenetére


alaves
addikt

" Az egyetlen általam kifogásolt minőség az SD tartalomnál van! Borzasztó!!!!"
Ezt azért látod így, mert nagyobb a kijelző és az SD felbontás hibái jobban látszanak. SD adásnál nyugodtan használj zajszűrőt.
77"+SD TV adás, na az az "igazi" :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#52705) Jegesmaci81 válasza alaves (#52704) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Nincs az a távolság ami jót tesz neki!

Azt hol kapcsolom be?

Tényleg ami vicc az a használati. Ok, hogy van online support de ha már kapok 150 oldalnyi szemetet akkor miért nem lehet helyette egy normális használatit hozzá dobni?Persze ez legyen a legnagyobb bajom.

[ Szerkesztve ]

(#52706) Jorgi Kormi válasza rothfb (#52669) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Egy idő után már ez is "kicsi" lenne , a jót hamar meg lehet szokni. ( Egyébként lebeszéltek róla az eladók :" kevés a fényereje ". Pedig amikor nézegettem , még akcióban 9"misi" körül meg
tudtam volna venni. ) ;]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#52707) Dreamie válasza Menotti (#52666) üzenetére


Dreamie
őstag

Szia, köszi a választ. Konnektorba dughato 5ghz -es wifiroutert tudtok ajánlani?

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#52708) wulfi válasza alaves (#52701) üzenetére


wulfi
tag

Igen, tudom, írtam is h addig állítgattam még jó nem lett. :D

torma 1981
1080p tartalmakkal nem lesz szerintem eget rengető különbség, főleg ha azokból is a magasabb bitrátásakat választod. 720p-nél már lehet észrevehető különbség szerintem.

Ami nálam harmat gyenge az az SD adások, bár ott a méretből adódóan is kijönnek a gyengeségei az sd-nek, 55-ön kevésbé lehet zavaró,mondjuk tv-zni nem szoktam, úgyhogy nálam ez nem mérvadó.

[ Szerkesztve ]

(#52709) torma1981 válasza wulfi (#52708) üzenetére


torma1981
veterán

Igen mindig a komolyabb 1080p - s tartalmakat töltöm le. 20-30Gb.nem nézek 720p-ben.
Nehéz dönteni. Az tudja valki, hogy az Emag eredeti LG garanciát ad?

(#52710) daneel_hu válasza Dreamie (#52707) üzenetére


daneel_hu
addikt

Olyan ami a 220-as hálózatra bevezetett netet szétspricceli 5 gigás wifire? :D

(#52711) wulfi válasza torma1981 (#52709) üzenetére


wulfi
tag

"Emag eredeti LG garanciát ad?"

Igen, hivatalos partner.

(#52712) SH4D0W2011 válasza dkess (#52688) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Igen, ezek a cuccaim vannak. A többcsatornás hangzásra (főleg ha azt jól is akarom csinálni) jelenleg sem anyagi keretem, sem fizikai helyem nem lenne, plusz ez a jelenlegi felállás nekem most elég. :) Köszönöm neked is! :R

(#52713) Crus válasza torma1981 (#52709) üzenetére


Crus
őstag

Most néztem egy random példát, egy filmnél a 4k és 1080p relase-re. 26.000 vs 7.500-as bitráta között elég tökönverős a difi. Ellenben tényleg boldogok akik nem látják a különbséget.

Az a vicc, hogy a 7.500-as is szép a tévén, a 4k-s verza viszont letépi a fejem.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#52714) torma1981 válasza Crus (#52713) üzenetére


torma1981
veterán

igen 4k nagyon durva. 65bx ért szerinted jó ár a 580k? Lesz olcsóbban szerintetek ?

(#52715) Crus válasza torma1981 (#52714) üzenetére


Crus
őstag

Nem lesz túl nagy 65" PC monitornak? :-)

Nálam kb. 2.5-2.7m a táv a szemem és a tv között és ez a határ. Felette nem jó, nem tetszik (PC monitorként). Viszont 50"-al még teljesen jól elvoltam, nyilván az 55" az op.

Az árak? Hááát most vannak BF napok, szerintem ez nem mostanában lesz olcsóbb már ennél. Az a helyzet, hogy lassan jönnek a 2021-es modellek. Ami raktáron lesz azt kiszórják, de nem kénytelenek bagóért kiszórni, mert ezek mindig remek tv-k. Ergo most vársz a bizonytalan mínusz 20-40 ezerre? Szerintem legyél fékezett habzású :DDD

[ Szerkesztve ]

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#52716) wulfi válasza torma1981 (#52714) üzenetére


wulfi
tag

Most sokkal olcsobb, mint Crus is írta nem lesz szerintem sem. Majd max február márciusban de ott sem 100k nagysegrendekre gondolj meg kérdés h hivatalos forgalmazónál kapható lesz e még ha igen azokra meg nagyon gyorsan le kell csapni.

(#52717) torma1981 válasza Crus (#52715) üzenetére


torma1981
veterán

Teljesen igazad van.Berendelem az 55cx és az 55bx azt eldöntöm melyik legyen. Emag a cx média Mark a bx.

(#52718) blakey válasza torma1981 (#52709) üzenetére


blakey
titán

Nem minden termékükre és márkán belül is lehetnek eltérések. Meg kell kérdezni az LG-t valamint az eMagot.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#52719) torma1981 válasza blakey (#52718) üzenetére


torma1981
veterán

Lg. hu-n Emag mint hivatalos online értékesítés. Legalábbis az Oled tv-nel ott van.

(#52720) sakal83 válasza jófejsrác (#52678) üzenetére


sakal83
addikt

Nemreg probaltunk xh90et es bxet. Mas liga a bx. Az xhban tobb minden is zavaro😀 lehet hogy a bxnek vannak hibai. De osszessegeben nem egy konyvtarban van az xh90el.

Az xe90 illetfe xf90 szerintem jobb volt mint az xh90.

En nem javaslom azt a tvt.

(#52721) Crus válasza torma1981 (#52719) üzenetére


Crus
őstag

Ó baz... már emeltek az árán. Az 55" CX most 50k-val drágább, mint tegnap. Akkor volt raktáron 399k-ért és az Emag volt a forgalmazó.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#52722) blakey válasza torma1981 (#52719) üzenetére


blakey
titán

Figyelmeztetés gyanánt írtam, mert trükkös csapat. Személy szerint tőlük nem veszek 50e-nél drágább készüléket.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#52723) wulfi válasza torma1981 (#52717) üzenetére


wulfi
tag

Az nyer aki előbb odaér vele? :D

(#52724) sakal83 válasza Jegesmaci81 (#52703) üzenetére


sakal83
addikt

Nem feltetlen penz kerdese a plusz hangrendszer. Egy jo tvnek legyen a lehetosegekhezbkepest jo hangja is.

En mar be sem nyomom a plusz hangrendszert mert amire hasznalom kiszolgal mert nem rossz a c8 hangja sem. A pana ezert jo mert ott meg jobban figyelnek ra.

(#52725) torma1981 válasza Crus (#52721) üzenetére


torma1981
veterán

Igen még dél előtt is annyi volt. Én este megrendeltem 399-ert. Ma meg az euronicsba a 55bx-et. Amelyik nem kell vissza mondom. Amúgy résen leszek a garanciát nézve. Ha adnak LG-s garilevelet akkor jó. Mivel az edigtal eredeti garanciát ad, és bent vannak az emagban is remélem az lesz. Euronics tuti rendes garanciát ad.

(#52726) blakey válasza torma1981 (#52725) üzenetére


blakey
titán

Garancialevelet már lassan 1 éve nem nagyon adnak, a számla elég, de mindenképp oda kell figyelni, hogy gyári garancia legyen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#52727) Crus válasza torma1981 (#52725) üzenetére


Crus
őstag

Akkor jó, ha megrendelted már :-)

Garilevelet euronicsból kaptam, a doboz élére volt ragasztva, műanyag tasakban. 5 év garral vettem.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#52728) jófejsrác


jófejsrác
senior tag

Na hát végül a BX lett. Valóban pazar a képi világ a régebbi LED-es tv-mhez. Amin nagyon meglepődtem az a hangzás, durván jobban szól mint a leváltott sony tv.

Gyorsan belőttem rajta a netflixet, Apple tv-t, hát mit mondjak elég jó ez a Dolby Vision tartalom. Sima PS4-et is teszteltem egy God of War-al hát ott is pazar a látvány és a hang is.

Aminek külön örültem, hogy a rádugott 2TB vinyót gond nélkül olvasta és ha nem volt használatban akkor lelőtte. Nem pörgeti még standby módban sem (ez a korábbi tv-nél nem így volt).

Kalibráláshoz semmit sem értek, de a sötét részeknél nem látom "zavarónak" a részletek elvesztését. Ha van ilyen oldal mit kell beállítani azt szívesen venném.

Egyetlen egy dolog zavar, hogy a korábban lementett mkv filmjeimnek nem ismeri fel az egyik hangsávját. Így jön a kérdés van /rátehető olyan lejátszó ami tudásban legalább eléri a VLC-t vagy hasonló appot?

Köszi

(#52729) torma1981 válasza blakey (#52726) üzenetére


torma1981
veterán

Igen valóban elég a számla is nekem is ezt mondta a support. De pl a szerviz kérte a garilevelet is. Abba pecsételt bele. Azért jó ha van garilevel

(#52730) sakal83 válasza jófejsrác (#52728) üzenetére


sakal83
addikt

Sotetben inditsd el youtubeon a white clipping nevezetu tesztet es a kontraszttal allitsd be mig a black clippinget a fenyerovel. Es allits utana is kontrasztot. Kb. be tudod igy loni a feketet.

(#52731) wulfi válasza jófejsrác (#52728) üzenetére


wulfi
tag

Ha dts hangsávról van szó azt nem is foga megszólaltatni, mivel nem támogatott formátum., marad a dolby, earcon keresztúl meg atmos és truehd

(#52732) jófejsrác válasza sakal83 (#52730) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Köszi ránézek.

@Wulfi frankó, akkor ezen másfajta lejátszó sem segítene. Lehet frissíteni a filmeket akkor ezzel a hangsávval - nem szeretem a magyar szinkront

(#52733) wulfi válasza jófejsrác (#52732) üzenetére


wulfi
tag

Kúlső hangrendszerrel megoldható szerintem a dts lejátszás is de valami olyan kell ami átengedi a 4k hdr jelet, vagy egy olyan mediaplayer ami támogatja a dts-t+ hangrendszer megfelelő sorrendbe kötve h a tv csak a megjelenítő legyen, de ehhez nem igazán értek.

(#52734) torma1981 válasza jófejsrác (#52732) üzenetére


torma1981
veterán

Én ezért használok pc-t. Ott nincs gond a lejátszással. Én sem szeretem a szinkronos filmeket . Meg jóval jobb a hangminőség.

(#52735) adise válasza jófejsrác (#52728) üzenetére


adise
őstag

plex tudja neked transzkodolni a hangot, ha használod

(#52736) jófejsrác válasza adise (#52735) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Feltettem, de nem tudom kitallozni a külső vinyomat, így nem opció.

(#52737) adise válasza jófejsrác (#52736) üzenetére


adise
őstag

jah igen azt hittem ismered, az nem igy mukodik, ha kulsovinyozgatsz, kell a szerver része is. Akkor marad valami más megoldás, ha mindenképp kell a dts lejátszás. Bár ennél egyszerubb nem lesz. Talán csak az, ha már a dts nelkuli videokat kezded ezutan gyujteni.

(#52738) jófejsrác válasza adise (#52737) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Igen, vagy újra gyűjtés vagy plusz 1 eszköz - de ezt meg nem akarom. Sebaj, ez legyen a legnagyobb bajom jelenleg :)

(#52739) adise válasza jófejsrác (#52738) üzenetére


adise
őstag

De, ha van pc/laptop a kulsovinyo mehet abba is és akkor plex. Bár nyilván a géptől is fugg a cpu birja-e a transzkodot. Egy probat megér

(#52740) alaves válasza Jegesmaci81 (#52705) üzenetére


alaves
addikt

Erre gondoltam: további kép beállítások ---> zajcsökkentés és mpeg zajcsökkentés
Az SD adások minősége az agyontömörítés miatt mára már kritikán aluli lett, próbáld bekapcsolni a két zajcsökkentőt. Más forrásnál azért kapcsold ki, mert ott csak rontják a képet (legalábbis a B7-nél rontotta, OLED754-en egészen jól működnek észrevehető képrészletesség csökkenés nélkül)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#52741) jófejsrác válasza adise (#52739) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Akkor inkább egy külső medialejátszó, nem szeretném pct állandóan járatni. Egyelőre használom igy, aztán ha nagyon fáj a hiány akkor meglátom :K

(#52742) syIex


syIex
veterán

Na nálam eddig tartott a Qled..... :DDD
Két nap után vissza vittem a MM-be amíg volt rá lehetőség. ;]
Nagyon megbántam, hogy eladtam a B9-et és elhamarkodott rossz döntés volt. Szépnek nyilván szép volt a Q82T is, de azért az a fekete nagyon bejött ahogy az Atmos is... :B
Mivel azért változást is akarok ezért a BX-et én elengedtem és inkább kiadok többet a CX-ért, de remélem az 3-4 évig toppon is marad! :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#52743) Gergőke88 válasza syIex (#52742) üzenetére


Gergőke88
addikt

Cx és gx között design különbség van csak?

(#52744) syIex válasza Gergőke88 (#52743) üzenetére


syIex
veterán

Én úgy tudom igen. :K
GX az falra szerelhető only amíg a CX-nek talpa is van.
De majd megmondja valamelyik kolléga aki benne van az OLED komolyabb világában! :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#52745) Farkassacred


Farkassacred
őstag

Végül a 48-as sony oled tévé lett a kiválasztott énnálam az lg helyett. Olcsóbb is volt éppen szerencsére, plusz az online tesztek hangminőségre és a kijelzőnél is ő rá tették a voksuk, úgy hogy gyorsan el is hoztam az utolsó darabot az adott boltból. Ahogy a tesztek is duruzsolták, a hangra totál nem lehet semmi panasz, eszméletlen mozis élményt ad egy kisebb szobában ez a csoda. A háttérzene csak úgy simogatta a fülemet sorozat nézés közben, gyönyörűen kihallatszott minden egyes hang. És az a mélysége..valami csodás.
A kijelző minősége is valami eszméletlen fantasztikus, mindent magától szépen beállít a filmél, teljesen más világ mint az legutóbbi lcd tévém volt. Élénk, de nem túlszaturáltan ám, hanem pont hogy természetesnek tűnt számomra. :K
A játéknál meg könnyen lemondtam a 2.1-es hdmi-ről, mivel se multi, se fps játékok nem jönnek nálam szóba egyáltalán. Inkább izmosabb címekkel szoktam játszani, ahol a 60 fps is örülök, ha meglesz majd 5 év múlva konzolon.. talán.
Az oled fényerőt általában 20-30 körül használtam eddig, de nem ritka hogy 10% környékére is leviszem esténként. A normál fényerőt meg nem is találtam meg, vagy esetleg talán az az amit 50%-on találtam automatikusan a kép beállításoknál..?! de ez nem biztos.
Úgy hogy tökéletesen megvagyok vele elégedve egyenlőre. :)

[ Szerkesztve ]

(#52746) Chaser válasza syIex (#52742) üzenetére


Chaser
titán

gyíííííííí :d
ilyen ez az oled, ha egyszer kipróbálod besz@pod ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52747) Dreamie válasza daneel_hu (#52710) üzenetére


Dreamie
őstag

Végül is nem kell, mert be van húzva a t-homeos rooterrol a kábel a teveig... Szóval sima wifi router is jó lehet, ha van jó áron...

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#52748) jugeen válasza Chaser (#52746) üzenetére


jugeen
addikt

Egyszerűbben nehéz lett volna összefoglalni, de a tömör lényeg ez

(#52749) alaves válasza blakey (#52671) üzenetére


alaves
addikt

Ezzel csak egy bajom van:
- PHILIPS 55 OLED 935/12 840 eFT vs. PHILIPS 65 OLED 855/12 820 eFt
- szintén zenész: Panasonic TX-55HZ1500E 700 eFt vs. Panasonic TX-65HZ980E 650 eFt
A gyakorlatban látható képminőségbeli különbség nélkül. Számomra kristálytiszta, hogy a 65"-est kell venni.
LG-nél a proci miatt más a helyzet. Sony-nál is érdekes, mert A9-ből csak 48"-as van.
Akkor célszerű 55"-est venni ha pl. ez a kérdés: LG OLED55BX vs. Sony KD65XH9096BAEP vs. Samsung QE65Q75TATXXH

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#52750) KTTech válasza alaves (#52749) üzenetére


KTTech
veterán

A Pana 980 és HZ1500 (vagy HZ1000, ha nem kell a Technics hang) közt erősen látható képminőségbeli eltérés van...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.