Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51701) Madwe válasza ΞΔGLΞ (#51700) üzenetére


Madwe
nagyúr

A kiszállásnál azért ráfizetős, mert 1 embert tudnak elkönyvelni lg felé s ketten kellenek hozzá (az se elég, 4 ember jobb), s a másodikat saját profitból kell finanszírozzák... nekem legalábbis ilyet magyarázott a szerelő.

(#51702) Pro Koryak válasza ΞΔGLΞ (#51699) üzenetére


Pro Koryak
addikt

... de elvileg a Sony 77AG9-en nem annyira rossz az oprendszer, mint az AG8-as szérián, nem?

[ Szerkesztve ]

(#51703) Menotti válasza Pityke78 (#51695) üzenetére


Menotti
aktív tag

Mi a tvd tipusa?(a becsatolt fotókról azt látom,hogy valamilyen Lg...)

[ Szerkesztve ]

(#51704) Pityke78 válasza Menotti (#51703) üzenetére


Pityke78
őstag

LG OLED65CX3LA

(#51705) butch3r válasza Pro Koryak (#51702) üzenetére


butch3r
senior tag

nem használtam lg oledet, előző tvm egy 55ju6800-as samsung volt.
netflix, amazon és plexen stream (fhd és 4k) de ezeknél én teljesen elégedett vagyok ag8 oprendszerével és teljesítményével.

(#51706) Menotti válasza Pityke78 (#51704) üzenetére


Menotti
aktív tag

[link]
[link]
[link]
Nyilván ezek sem szentírások,de az alapokat megadja...
Ha tökéletest akarsz akkor müszeres kalibrálás kell(ene)....de ezek már gyárilag is elég jól be vannak állitva.

[ Szerkesztve ]

(#51707) Pityke78 válasza Menotti (#51706) üzenetére


Pityke78
őstag

Oké, köszi. Este meglesem otthon :))

(#51708) ΞΔGLΞ válasza Pro Koryak (#51702) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az A9G-én tök frankó a rendszer (jó nem olyan villámgyors, mint a cx-en, de mérföldekkel jobb, mint az ag8-on), csak, mint írtam azért cseréltem, mert elmúlott 1.5 éves, garancia már csak fél év volt rá és én olyankor cserélni szoktam és így, hogy még volt rajta garancia még jó árban tudtam eladni, ezért lett a cx, mint a legújabb tv a piacon.
De a fene gondolta, hogy amikor megvettem, lényegében a legújabb felsőkategóriát és utána ezzel kellett szembesülnöm.
Tehát a CX egy k..va jó tv, ezt már írtam jó párszor, csak ez a panel mizéria, VB meg TT, ez nem volt a számításban. :/
Mindegy, remélem most egy darabig jó lesz, ha esetleg jön valamikor, pl A10G, akkor cserélek biztosan.

[ Szerkesztve ]

(#51709) so_ha válasza Menotti (#51680) üzenetére


so_ha
senior tag

"Samsungal amelyik engedi,másik Samsung nem engedte"
Samsung Channel Editor + egy pendrive a megoldás (mini program és pofon egyszerű). ;)

(#51710) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Emag-nál is elgurult a gyógyszer, illetve tök egyértelmű, hogy a BF-re gyúrnak, hogy 1 millióval több a 77-es A9G, mintha egyenesen a Sony-tól rendelnénk. Szemét egy banda az edigivel együtt.
Jól mutat majd, hogy a jelenlegi 2.2 milla áthúzva, 1.2-1.3 között lesz.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#51711) daneel_hu válasza ΞΔGLΞ (#51710) üzenetére


daneel_hu
addikt

Pedig ha jól emlékszem tavaly elég nagy büntetést is kaptak BF miatt.

(#51712) butch3r válasza daneel_hu (#51711) üzenetére


butch3r
senior tag

kb minden évben. de valószínűleg többet keresnek vele mint amennyi a büntetés

(#51713) ΞΔGLΞ válasza daneel_hu (#51711) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Talán még így is bőven megéri nekik a büntetés.

(#51714) daneel_hu válasza ΞΔGLΞ (#51708) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Tehát a CX egy k..va jó tv, ezt már írtam jó párszor, csak ez a panel mizéria, VB meg TT, ez nem volt a számításban. :/
Mindegy, remélem most egy darabig jó lesz, ha esetleg jön valamikor, pl A10G, akkor cserélek biztosan."

Pedig sajna ez a technológia ilyen...
Tény, ki lehet fogni egészen jó paneleket. És az is furcsa, hogy a használattól is változik a panel homogenitása. Jó vagy rossz irányba ez sem egyértelmű. Banding-szempontból javul, tinting-szempontból romlik. (nekem ez a tapasztalatom)

A tinting-hez még annyit, hogy nálam (65E8) különböző nézési szögekből mindig másképp fest. :) Talán pont szemből a legjobb. A régi 55E6V jó, de 65-ösben még nem láttam tökéletest sajnos. Gondolom a 77-esnél is ez a szitu.

(#51715) Menotti válasza so_ha (#51709) üzenetére


Menotti
aktív tag

"Tehát a szolgáltató köteles a közszolgálati adókat előre sorolni, de utána bármelyik adót oda rakod, ahova akarod. :K"

Én erre reflektáltam--

(#51716) Palesztin994 válasza ΞΔGLΞ (#51649) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

srácok, amúgy még nem vettem át a TV-t és pont ezek miatt egyre inkább azon vagyok, hogy hagyjam a francba ezt a kényes oledet. 640ért valamikor gondol egyet, aztán béég, vagy becsíkosodik, stb.. oké van rá gari, de ezt levenni a falról, elvinni, aztán vissza stb.. kezd elmenni a kedvem nekem is, péntekig van időm gondolkozni átvegyem e...
azon vagyok,hogy jó lesz egy csúcs sony lcd vagy egy qled is..
:D

[ Szerkesztve ]

(#51717) blakey válasza Palesztin994 (#51716) üzenetére


blakey
titán

Akkor vedd át és élvezd a kiváló képminőséget. LCD-nél meg bosszankodni fogsz.
azon vagyok,hogy jó lesz egy csúcs sony lcd vagy egy qled is.. - akkor ne nézd meg mellette az OLED-et, mert elsírod magad. Csúcs LCD csak egy LCD OLED mellett, és ha van fekete akkor nincs részletesség, ha van részletesség akkor nincs fekete. Ezek után a beégés esetleges eljövetele csak fantázia. :D

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#51718) chris0000 válasza blakey (#51717) üzenetére


chris0000
őstag

hi. nehéz dönteni tényleg... én mondjuk, nem tudnék vissza váltani LCD-re azok után, h láttam milyen a fekete, a színek és a képminőség az Oleden... és ez egy B7, nem C9, CX amik még jobbak... üdv.

(#51719) Madwe válasza Palesztin994 (#51716) üzenetére


Madwe
nagyúr

A beégéstől normál használat mellett egxáltalán nem kell tartani. 5 éve mikor megvettem első oledem én is stresszeltem elötte ezen, azóta egyáltalán nem, túllihegett dolog.
a vb, tt benne van, de ha látod s zavar panelcserével lehet operálni gariidőben. Azt azért tegyük hozzá hogy sok embert nem zavar s max tesztábráknál látják, ezért nem érdekli őket (pl a tt engem sem)
s azt is vedd bele, h ez egy ritka esetben kiszúrható dolog, szemben egy lcdnél az lcd mivoltából akadó betegségeket meg szó nélkül benyelnéd? A világító felete, blooming stb. Azok filmnézés közben zavaró dolgok, amikről itt panaszkodnak az már-már extrém ritka esetben látható pláne zavaró filmnézés közben. S ezerszer inkább vállalnék be egy vb-s panelt mint egy lcdt, s ezzel szerintem mindenki így van a topikból (más kérdés, h van akit annyira azért havar h elkezdi cserélgetni a panelt míg számára tökéletest nem talál. Megint más kérdés h ezt jelenleg - kb csak itthon amúgy - lg hivatalos partnereknél meg is tudod tenni)

[ Szerkesztve ]

(#51720) Jorgi Kormi válasza Palesztin994 (#51716) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Én nem bántam meg , hogy nem qledet vettem és oled mellett tettem le a voksom.( Még a ting ting probléma ellenére sem) Te sem fogod megbánni , egyik top LCD( marketingosan: Qled, Trilumin, stb.) sincs a közelében sem képminőségben . A meghibásodás minden tévénél lehetséges és lehet , hogy a "bazi "nagy LCD tévét is szetheted le a falról pár hónap múlva . A beégéstől meg nem kell "betojni." ;]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#51721) Dreamie válasza Palesztin994 (#51716) üzenetére


Dreamie
őstag

Én átvettem és élvezem, győnyőrű képe van, xbox series x is tökéletesen megy vele, nem bántam meg. Sőt, apám eljött megnézni, már meg is jött az övé is és ő is élvezi. Szerintem vedd át és élvezd! :R

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#51722) Palesztin994 válasza blakey (#51717) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

De ezenkívül még ki tudja milyen nyűg van vele. Nyilván amúgy egymás mellett egyértelmű, főleg az MM-es demókon, a filmeknél fele annyira. De nyilván szebb, csak ha otthon nincs az lcd mellett egy oled, akkor lehet az is elég. Franc se tudja, soha nem voltam ilyen donteskeptelen. Ha már beszélgettünk másik topicban a Dv, Hdr10+ről. Az Lg CX előtt a pana hz980-al szemeztem, és, ahogy írtad a pana tényleg tudja mindkettőt,
plusz a képminőségét sem kell szégyelni enyhén szólva.. Szóval szerinted melyiket érdemesebb, ha oled lesz mégis?

(#51723) gulb


gulb
senior tag

En meg orulok,hogy csak miutan megrendeltem lepteb be a forba😂😂 igy most csak elvezem a kepet es egy percig nem foglalkozom mi lesz ha..5ev gar van ra.

(#51724) Pelican válasza Palesztin994 (#51722) üzenetére


Pelican
őstag

Milyen nyűg lenne még?
Megveszed, élvezed. :)

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#51725) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Köszi a "bíztatást" srácok. ;]Most voltam megint MM-ben, az eldőlt, hogy Qled nem lesz, rtingsnél számokban nagyon jó, de brutál a különbség a sony javára a valóságban.. Persze Oled a csúcs, lehet hallgatok rátok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#51726) birorichard


birorichard
őstag

Sziasztok,
Eddig nem volt meg oled-em, es elegge parazok tole (filmnezes es xbox/ps ami megy, jatek heti 10-15 ora korul, ha szerencsem van, es az utobbi is kabe meg ennyit megy).
Bocs az ertetlenkedesert, de ahogy olvastam a forumot, az szurodott le, hogy ha egy oled tv-nel a garanciaido alatt beeg a kepernyo, akkor az LG csereli a panelt?

OLED55BX-et neztem, eleg jo arban van most.

[ Szerkesztve ]

(#51727) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Sziasztok!
Elnézést, ha bugyuta lesz a kérdés még sosem volt ilyen tévém,és szeretnék helyére rakni pár dolgot. Ma érkezett meg az új tévém : LG Oled55bx
[link] Ez alapján a videó alapján beállítottam, Beraktam ezt az éjszakai módot. Gondolom napközbe majd lehet állítgatni az eredeti és az éjszakai mód között. Főleg játékra tervezem így a game módot addig nem tudom beállítani amíg meg nem érkezik a ps. Azt olvastam, hogy automatikusan beállítja majd a hdr, meg kb mindent így semmi dolgom nem marad kivéve a VRR.
A kérdésem az lenne, hogy ismerősöm azt tanácsolta az Oled fényt tévézésnél 0-ra vegyem játékra is max 40-re van állítva neki. Nem teljesen értem ez mi célt szolgál. Vagy lesz e valami károm ebből. Most 30-40 között van tévézésnél is. Illetve beraktam egy youtube videót, és minden elállítódott, ott is beállítottam most már megmaradnak a beállított értékek?
Illetve a gamma 2.2-re kellett rakni ezt sem értem hogy miért jobb mint az 1.8 mondjuk :D
Illetve jobb ha fix számot adok meg Oled fénynél mint az eneriga takarékos beállítás?
Köszönöm a válaszokat!

(#51728) Madwe válasza Bencus88 (#51727) üzenetére


Madwe
nagyúr

Neked válaszolok csak de a beégéses rész az előző kérdezőhöz is kapcsolódik - azt tudtommal lg cseréli gariidőn belül itthon.

Energiatakarékost kapcsold ki első körben.
a képprofil beállításokat minden egyes bemeneten, appban külön lehet beállítáani mind sdr, hdr és dolby vision esetén. Az adott beállítások elvégzése után van egy - beállítások alkalmazása minden bemenetre gomb, azt megnyomva az adott profilt (sdr, hdr, dolby vision) őtmásolja mindenhova, így egyszer elég beállítanod.
gamma 2.2-re szokás kalibrálni, az isf szakértő világos szobánál beállíthatod 1.8ra, ha nem elég az oled fénnyel játszanod (inkább azzal játssz első sorban)
oled fényt sdr tartalomnál sötét szobában 0. Világos szobában 30-33 közötti értékre szokás belőni, az a kalibrált természetes fényerő, azért 60og a fényes helyen elmehetsz ha neked nem elég.
Az oled fény 0-30 közötti használata sdr tartalom esetén jelentősen csökkenti a beégés problémáját.

(#51729) Bencus88 válasza Madwe (#51728) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Na párszor át kell olvasnom próbálom megemészteni, nagyon köszi a helpet!!!!

Akkor tévézésre marad a 20-30as érték játékra mehet kicsit több ha jól értem :)

[ Szerkesztve ]

(#51730) Bencus88 válasza Madwe (#51728) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Na állítottam 3 módot
Napközben egy 30as értéket Eredeti kép
Estére 10 Éjszakai kép
Játék mód majd 40 game mód

Ezek megfelelő értékek akkor?

(#51731) Madwe válasza Bencus88 (#51730) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha a képernyő fényereje is tetszik neked, akkor mindenképpen :)

(#51732) Bencus88 válasza Madwe (#51731) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Ez az éjszakai mód egy kicsit fura, de legalább nem bántja a szemem :)
Csak nem akartam elszállni az értékekkel nehogy baja legyen a tévének. :R

(#51733) birorichard válasza Madwe (#51728) üzenetére


birorichard
őstag

Koszi en is! HDR/DV-nel nel amugy automatikusan allitja be az oled fenyerot?

(#51734) Madwe válasza birorichard (#51733) üzenetére


Madwe
nagyúr

Külön képprofilok vannak rá, amikre automatikusan átvált.

(#51735) rappit4


rappit4
őstag

Tud valaki Budapesten olyan üzletről ahol ki lehet próbálni C9/CX-et? Vagy esetleg hajlandó lenne valaki megmutatni az övét?
Most olvasom, hogy eléggé para a 24p mozgásmegjelenítés egy plazmához képest. Ha ez igaz akkor lehet mégsem adom el a gt60at. Nekem 85%ban 24p anyag megy a TV-n filmnézés és munka miatt ezért deal breaker a dolog. :F

(#51736) Madwe válasza rappit4 (#51735) üzenetére


Madwe
nagyúr

Szerintem a cx már 3 állású bfivel, 2-2es dejudder deblur beállításokkal már már plazma szint - persze a svenkelés azért tud recegni még így is...
boltot nem tudom hol lehet nyomogatni :(

(#51737) Archttila válasza rappit4 (#51735) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

En peldaul sok ev interpolacio utan vegul nyomtam egy TrueMotion Off-ot a CX-en.:) Mostanra mar elkepzelhetetlennek tartom, hogy ujra visszakapcsoljam.:)
Hidd el, eleg lesz a Real Cinema. :DDD

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#51738) Celtis válasza rappit4 (#51735) üzenetére


Celtis
veterán

A budaörsi MM-ban eddig mindig gond nélkül próbálgathattam a TV-ket hozott anyaggal is.

(#51739) daneel_hu válasza Celtis (#51738) üzenetére


daneel_hu
addikt

+1
Ráadásul ott szinte minden oled-modell ki van állítva. :K

(#51740) rappit4 válasza Archttila (#51737) üzenetére


rappit4
őstag

TrueMotion szóba sem jöhet :) Előbb veszek CRT-t, mint hogy bármelyik TV-men be kelljen kapcsolni frame interpolációt.
#51738Celtis
Köszi, holnap bemegyek! :R

(#51741) birorichard válasza Madwe (#51734) üzenetére


birorichard
őstag

Koszi!

(#51742) Madwe válasza rappit4 (#51740) üzenetére


Madwe
nagyúr

2-es értéken nem látod a c szérián kb. De nélküle is jó a true cinema-val, csak akkor mégjobban receg a svenkelés :)

(#51743) blakey válasza rappit4 (#51740) üzenetére


blakey
titán

De be lehet úgy állítani, hogy ne legyen látható hatása mégis kiküszöböli az apróbb hibákat. Nem kell mindent maxon használni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#51744) rappit4 válasza blakey (#51743) üzenetére


rappit4
őstag

Ja értem. Most újra zökkenek vissza a TV-k világába. Legutóbb kb 5-6 éve voltam aktiv ezekben a témákban, akkor még ugye a plazmákon mindegyik beállítás borzalmas volt frame interpolációval.

(#51745) Pityke78


Pityke78
őstag

Jól gondolom, hogy webOS 5.0-nál (CX Tv) nem lehet exportálni a csatornalistát USB-re?

(#51746) Celtis válasza rappit4 (#51744) üzenetére


Celtis
veterán

Szuperlassitva az egyes interpolációs beállítások hatása CX-en. Sonyhoz hasonlítják, de az elrontott beállítás miatt (nem vették észre?) az judderes.

(#51747) xerobyte válasza rappit4 (#51735) üzenetére


xerobyte
aktív tag

Budaörs tuti tipp, az talán a legnagyobb MM TV részleg itthon, ha esetleg közelebb van, akkor egy próbát a Mammut is megér (én anno ott simán b@szódtam a C8-val, még a konkrét számomra félretett TV-t is kibontották nekem zárás körül, tehettem rá saját anyagot, a csávó arra azért furcsán nézett, amikor a 65" colos TV dobozát a fejem főlé raktam, mint egy bunkert, hogy a neonokat kiüssem, de miután elmagyaráztam neki mi történik még segített is fogni :DD )

(#51748) Archttila válasza xerobyte (#51747) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

a csávó arra azért furcsán nézett, amikor a 65" colos TV dobozát a fejem főlé raktam, mint egy bunkert, hogy a neonokat kiüssem, de miután elmagyaráztam neki mi történik még segített is fogni

Sírok...:DDD

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#51749) Pityke78


Pityke78
őstag

Tegnap este kicsit ráértem és csináltam egy összefoglaló táblázatot a CX gyári képbeállítási paramétereiről.

Hátha segít az új tulajoknak is, hogy lássák, értsék, mi a különbség az egyes gyári képmódok között.

(#51750) Crus válasza Madwe (#51674) üzenetére


Crus
őstag

"2 év hivatalos gyári, magyar garancia"

Ezt írják az oldalon. Akkor ez nem igaz?

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.