Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51801) #Morcosmedve válasza Crus (#51799) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

“USB-C-HDMI“ ...más opció nincs is...

Nekem ez van, ami tutira jól tudja a 60Hz-et PC/laptoppal:
- ha 4k TV-re kell: i-tec C31CBLHDMI60HZ USB-C - HDMI
- ha 4k (bármilyen) monitorhoz: i-tec C31CBLDP60HZ USB-C - DisplayPort
:)

Nincs tapasztalatom a Trusty-val, de nem kelt nagy bizalmat. i-TEC bevált, céges környezetben, több féle eszközükkel is.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#51802) dejv


dejv
tag

sziasztok

ilyen mértékű tinting szerintetek eltűnhet, ha bejárattam a Tv-t (LG CX), vagy ez visszaküldős történet?

köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#51803) Madwe válasza dejv (#51802) üzenetére


Madwe
nagyúr

Huh, na ez még engem is zavarna... 65”?
a tapasztalaok szerit a tt nem javul, max romlik, szóval vagy panelcsere vagy ha tudod elállás.

(#51804) dejv válasza Madwe (#51803) üzenetére


dejv
tag

igen, 65"

koszi a gyors választ!

(#51805) daneel_hu válasza dejv (#51802) üzenetére


daneel_hu
addikt

Kéne egy jobb minőségű kép, mondjuk felkapcsolt lámpa mellett.
Ez így rommá van szaturálva.

(#51806) dejv válasza daneel_hu (#51805) üzenetére


dejv
tag

élőben is elég látványos

[ Szerkesztve ]

(#51807) wulfi válasza dejv (#51806) üzenetére


wulfi
tag

Huhh.. hát amit először küldtél kép az elég látványos, pedig én vak vagyok az ilyenekhez. Itt a távolabbi képen mondjuk ha erősen lesem akkor látom de nekem az már nem zavaró, a közelebbin megint jobban kiütközik.
Amit előttem is mondtak, ha zavar, látod akkor, ha tudsz elállás, ha nem, akkor panelcsere.

(#51808) Madwe válasza wulfi (#51807) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azért a távolin is eléggé látszik a szép kis pirosból kékbe átmenet. Ez szerintem már film közben is kijön egx havas tájnál pl.

(#51809) dejv


dejv
tag

akciósan vettem a készüléket a MM-ban, ha elállok a vásárlástól, akkor kérhetek cserét, vagy az akciós ár miatt inkább a garanciális panelcserére kéne lőnöm?

köszi!

(#51810) Madwe válasza dejv (#51809) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem kérhetsz cserét, a pénzed kapod vissza, pár nap de 1-2 hét is lehet az átfutási ideje.

nem tudom mi a jó döntés, panelcserével azért benne van h rossz panelt kapsz s cserélgetni kell, mondjuk garancia újraindul s ha elállsz tőle s veszel újat azzal is előfordulhat :) ha gariztatnád, olyan 1 hét kb mire megjön a cserepanl s kijönnek helyszínen lecserélni.
ha elállsz tőle neked kell visszaküldened saját költségre, az szerintem több utánajárás mint a panelcsere.

nem tudom mennyiért vetted, mekkora volt az akció, de azért mostanában benne van h megint esik az ára.

én pár hete hasonló cipőben voltam, akciósan vettem (akkor 670 volt, miközben 740ért mentek még, mostanában mindenhol van 670ért vagy alatta) de én gariztattam - szerencsére nálam csak az alaplapot panellel összekötő kábel volt hibás, így panel amivel meg voltam elégedve, maradhatott (bár tt azon is van, élőben gyk nem látni. Viszont se subpixel se vb hiba nincs vele)

[ Szerkesztve ]

(#51811) wulfi válasza Madwe (#51808) üzenetére


wulfi
tag

Az lehet, de ebből amit írtál én azon a képen nem látok semmit :)) ... mint mondtam kb. vak vagyok az ilyenekhez.

(#51812) Chaser


Chaser
titán

mi a pontos különbség 55cx és 5bx közt? olyasmi mint anno 55b8 és 55c9 közt?
azt tudom, bx-nél kisebb a fényerő és teljes műanyag a talp elvileg
előzőleg 55b8-am volt, annak a fényereje nekem tökéletes
illetve, többeknél láttam cx-nél az 5 év gart említeni, én bárhol nézem 2 év van
100e ft van bx és cx közt, azért az nem két ft
film és game a cél, nem szuper fényes helyiségben - amire az 55b8 is tökéletes volt, vrr hiánya miatt váltam meg tőle -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51813) wulfi válasza Chaser (#51812) üzenetére


wulfi
tag

BX sdr fényerő kb azonos a B8-al, de a hrd még annál is gyengébb.
2 év alap gyártói gari jár hozzá hivatalos forrásból, ezt lehet boltonként változó konstrukcióban hosszabbítani 1,2,3 évvel.
Ha tudod lesd meg őket élőben is valamilyen vitt tartalommal.

(#51814) Pityke78


Pityke78
őstag

Skacok, egy olyan kérdésem van, hogy most nekiálltam nézni egy filmet netflixen ami Dolby Vision és az eredeti Otthoni mozi beállításokkal nézem. A képpel nincs is baj, de a felirat annyira fehér, hogy kisüti a szemem.

Ezt inkább a netflixben állítsam, vagy játsszak a TV beállításokkal?
Bár ha jól tudom a netflixen csak egy fajta fehér betűszín van.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#51815) butch3r válasza Pityke78 (#51814) üzenetére


butch3r
senior tag

netflix webes felületén tudod állítani. (csak ott)
fos mondjuk majdnem minden opció, de lehet állítani
(én asszem fekete betű, opaque (vagy ilyesmi szal részben áttetsző opció) és fehér háttér.
így nem b*ssza a szemem, cserébe kicsit talán túl halvány is de nekem ez vált be.

(#51816) Madwe válasza Pityke78 (#51814) üzenetére


Madwe
nagyúr

Netflixen állítsd, sárga felirat pl tök jó :)

(#51817) Chaser válasza wulfi (#51813) üzenetére


Chaser
titán

nem sok esélye van egymás mellett, ha veszek alzából veszem
láttam ilyet is:
" nem lehet olyan rossz - vagy valami hasonló - ha 5 év art adnak rá"
ezt a cx-re értve
tudom, hogy van több biztosítós gar meg egyéb hülyeség, de annak semmi köze a gyári garhoz
tehát ezek az emberek eszerint a hülyeséget tolták ha jól értem? - mert gyári gart keverni bármilyen egyéb opciós bővítéssel nálam hülyeség kategória -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51818) Pityke78 válasza butch3r (#51815) üzenetére


Pityke78
őstag

Oké, köszi, megvan! :R

(#51819) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok.

Úgy tűnik a B7 oledem 3-dik panelje is megadja magát. Most már jön a csere utalvány.
Pont olyan hiba mint a kollégának itt a fórumban nem olyan régen. Előben jobban látszik.
3 szabályos vízszintes csík. Érdekes.

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#51820) wulfi válasza Chaser (#51817) üzenetére


wulfi
tag

Nyilván te döntöd el élsz e garancia kiterjesztéssel, hivatalos LG +garit nem lehet venni, a Sonynál pl. lehet.
Én személy szerint a bolti meghosszabbítás nem tartom hülyeségnek, ha már vesz az ember egy több százezres készüléket, én kötnék rá, persze csak hivatalos partnerboltban pl MM, Euronics...a 2 év nem valami sok, de ez persze az én véleményem.

(#51821) Chaser válasza wulfi (#51820) üzenetére


Chaser
titán

biztósítós dolognak semmi köze a gyári garhoz továbbra sem, pulóver mellé vehetek pólót is, de az kicsit sántít ha úgy híresztelem hogy pólót osztanak a pulóver mellé ( :
legtöbb biztosítós mutyi meg kalap sz@rt se ér, tisztelet a kivételnek
alzán anno lehetett gart bővíteni oledre is, amit ők adnak, de most nem láttam bx-nél
sztem is kurta a 2 év gar, ezért nem is gonkolkoznék a drágább cx-en ha 5 év garos ahogy itt többen előadták
ha már gar, jól tudom jövőre kötelezően 3 év lesz 200 v 250e érték fölött az eu-ban?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51822) wulfi válasza Chaser (#51821) üzenetére


wulfi
tag

"biztósítós dolognak semmi köze a gyári garhoz"
Tiszta sor nem is mondta, hogy lenne hozzá köze.

Azt tisztázzuk azért, h. CX-re is 2 év a hivatalos LG által biztosított garancia.

"ha már gar, jól tudom jövőre kötelezően 3 év lesz 200 v 250e érték fölött az eu-ban?"
Igen, igaz, ezt írni is akartam, hogy ha vársz akkor jövőre 3 év lesz, más kérdés, hogy ez a kötelező gari emelés együtt jár e majd az ár emelkedésével is.

(#51823) Monngoose


Monngoose
aktív tag

Mindenki úgy várja ezt a jövő évi 3 éves garit, mint a messiást. Bár ne lenne igazam, de gyanítom, hogy ez a gyártókat nem érinti (csak a forgalmazókat), úgyhogy valszeg ez egy LG oled-nél pl. úgy fog kinézni, hogy 2 év gyári + 1év bolti. A boltit meg kenhetjük a hajunkra, mint eddig is...

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#51824) _Balee_


_Balee_
aktív tag

Mi a különbség az LG OLED 55CX9LA és a 55CX3LA között?

i9 9900K, 48 GB DDR4 RAM, Asus RTX 4080 ROG Strix OC, LG 34GN850-B, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch Oled, LG OLED 77C21LA, Steam Deck Oled 512 Gb, PS Portal

(#51825) krx21 válasza torma1981 (#51819) üzenetére


krx21
nagyúr

Ilyen volt nekem is anno a B7-en... De csak bizonyos színeknél és akkor ha 10 másodpercig volt legalább a teli szín. Szerintem a melegedésnek is van köze hozzá.. Talán nem is panel, hanem elektronika hiba lehet...

[ Szerkesztve ]

(#51826) wallace 234 válasza Monngoose (#51823) üzenetére


wallace 234
őstag

Magyarországon forgalomba hozott, termékekre, sávosan vezetik be a garanciát, 250 ezer forintnál drágább termékek pedig egységesen három év jótállással rendelkeznek majd. Forgalmazó állja a garanciát, nem a gyártó állja a garanciát!

[ Szerkesztve ]

(#51827) Madwe válasza _Balee_ (#51824) üzenetére


Madwe
nagyúr

(#51828) _Balee_ válasza Madwe (#51827) üzenetére


_Balee_
aktív tag

Köszi.

i9 9900K, 48 GB DDR4 RAM, Asus RTX 4080 ROG Strix OC, LG 34GN850-B, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch Oled, LG OLED 77C21LA, Steam Deck Oled 512 Gb, PS Portal

(#51829) Chaser válasza ΞΔGLΞ (#51772) üzenetére


Chaser
titán

a b8-at futárral kértem, futároknak elmondtam csak akkor fizetem ki ha megnézzük, nem akarok lyukra futni eltört panellel, épp elég sztorit olvastam sértetlen dobozban sérült termékről, nem hiányzik
szó nélkül kibontották és megnéztük - ott csesztem el, hogy nem rakattam össze, úh. egyedül oldottam meg, pedig a jatt' futotta volna :d, mókás volt ( : -
bárhonnan veszek is, ez marad így, ha nem bontják ki akkor vihetik is vissza ahonnan hozták

wulfi
perwze, már tiszta
fentebb írták páran az 5 év gart, ezért is furcsállottam, úgy simán jó vétel lenne a cx, de ugye szezont keverik fazonnal
most úgy néz ki a matek, 353-4e alzán a bx, 458e cx, egyéb értelmes boltban sem olcsóbb, felhívom őket van-e garkiterjesztés csak lemaradt, de így a cx nálam nem esélyes
jövőre jövő több gar sejtettem hogy bolti, de náluk nyugodtan lehet bolti is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51830) Peterguy


Peterguy
lelkes újonc

Sziasztok! Itt teszem fel a kérdésem, mert még a net sem tudott választ adni.

Natív 10 bit 4:4:4 4k 60hz menni fog displayport 1.2-es monitoron keresztül? (a hdmi csak 2.0-ás) Gpu az rtx 2060. Elvileg mennie kell, de sehol sincs rá konkrét válasz. :F

Előre is köszönöm a válaszaitokat!

(#51831) Madwe válasza Peterguy (#51830) üzenetére


Madwe
nagyúr

Van egyszer egy ilyen: [link]
Amiből kijön a 20gbps igény.
Meg google első találat:
The maximum bandwidth to be sent through a DP 1.2 cable is 17.28 Gbps
ezek alapján szerintem nem fog menni :(

(#51832) Peterguy válasza Madwe (#51831) üzenetére


Peterguy
lelkes újonc

De elvileg overheaddel a dp 1.2-nek is van 21.7 gigás sávszélessége azt hiszem. Az is számít nem? :F

(#51833) Peterguy


Peterguy
lelkes újonc

https://www.monitorinfo.hu/a-hdmi-a-displayport-es-az-adatatviteli-korlatok/
Itt azt írják, hogy bőven elég 4k 60hz 4:4:4 10 bithez a dp 1.2. Azonban máshol meg mást mondanak. Hátha valaki ért ehhez, mert én már össze vagyok zavarodva. :(

(#51834) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Sziasztok!

A C9-es LG miben rosszabb a CX-nél?

(#51835) Madwe válasza Palesztin994 (#51834) üzenetére


Madwe
nagyúr

Tavalyi modell. A c9ben csak 1 állású bfi van, a cxben már 3. A c9ben ugyanakkor még van dts dekóder, a cxben nincs. A c9ben 48gbps-es a hdmi 2.1 a cxben csak 40 (miután 10bites s nem 12bites a panel, ez nem számít). A cxben jobb a proci, dv ai, pörgősebb a webos rajta (de c9en is pörgős). Valamivel kisebb a peak brightness a cxnél a c9 javára.
Ebből a dts lehet érvágás, ha kell neked (stream appok dolbyt használnak így ott mindegy, ha saját letöltött tartalmad van amit a tévén játszanál le beépített appal, pl plexel s dts rajta a hang akkor probléma, de ha pl külső médialejátszód van erősítőre kötve akkor nem érint.)
igazából sztem azt érdemes mérlegelni, h a dts hiánya érint e, a bfi fontos e neked. Ha egyik se érdekel, akkor amelyik jobb áron van :)? (De c9 már nem nagyon kapható újonnan, max újracsomagoltan a legtöbb helyen)

[ Szerkesztve ]

(#51836) Landon válasza torma1981 (#51819) üzenetére


Landon
őstag

Pont ilyen 3 csík van a 3 hónapos CX-emen. Várom az LG-t hogy cserélje a panelt.

@krx21 - Erdekes amit írsz. Pontosan milyen elektronikai hibara gondolsz? Lehet hogy panel csere meg sem oldja ezt? De alaplapi elektronikai hiba miért okozna ilyen képi hibát? Én valami olyasmire tippelnek hogy ebben a 3 sávban valami probléma van a feszultseg értékekkel? De nem akarok hülyeséget írni... Még túl szabályosnak tűnik a 3 csík. Nem értem de 3 hónapja kutatom a témát de semmilyen magyarázatot nem találtam csak egy jó adag esetet 8-as szériáról a 10-sig. A fenti kolléga 7-ese az első amit látok.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#51837) torma1981 válasza Landon (#51836) üzenetére


torma1981
veterán

Szia.

Szerintem is panel. Ha meleg a tv akkor is megvan a hiba. Nem csak amikor bemelegszik. Neked is panelt hoznak. Napokban bejelentem én is a hibát.

(#51838) krx21 válasza Landon (#51836) üzenetére


krx21
nagyúr

Azért gondolom, mert nekem is volt ilyen. Az adott homogén színnél (pl: sárga) jött elő, de csak kis idővel. Tehàt ha kékre tettem, jó, majd vissza sárga, megint 20-25 másodperc múlva lassan megjelentek a csíkok... :F
Csere esetén kiderül mi lehet az okozója...

[ Szerkesztve ]

(#51839) alaves válasza #Morcosmedve (#51801) üzenetére


alaves
addikt

Köszönöm, erre nem is gondoltam.
Tehát Intel® Core™ i5 10210U + Intel UHD graphic driver + nvidia MX110 + USB 3.1 Type C adja a 2160p/60Hz-et.
(Írtam az Asus-nak, hátha tud választ adni, bár elsőre csak a HDMI típust és paramétereit küldték meg, de legalább tudom, hogy HDMI 1.4b, mert sehol nem volt leírva).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#51840) NYPD


NYPD
aktív tag

Cx-en ez a panel hiba (akár tt akár vb) az 55-ösökre is ennyire gyakori, vagy inkább a 65 és nagyobbaknál jellemző? Gondolkozom a cx-en ha beesik 400 alá, de nekem elég az 55ös. Bx-nél szintén vannak ilyen problémák?

(#51841) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#51842) Palesztin994 válasza Madwe (#51835) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Köszi! :)

(#51843) #Morcosmedve válasza alaves (#51839) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nincs mit. :) Sajnos ez van jellemzően, hogy 1.4-es HDMI-t adnak mint normál port. De egyébként nem értem, hogy miért nem írják oda a specbe, hogy melyik port up to ennyi vagy annyi. Nem hiszem, hogy elvárható a vásárlótól, hogy ilyen szinten képben legyen az architektúrákkal, stb.

© asszongya'hogy

(#51844) Palesztin994 válasza Pelican (#51724) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

azért, ahogy látod itt az első oldalon, van nyűg bőséggel a CX-nél... :/

[ Szerkesztve ]

(#51845) Madwe válasza Palesztin994 (#51844) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hibás készülék mindenhol lehet, ezért van a garancia :D

(#51846) hadar


hadar
csendes tag

Sziasztok!

Bocs, hogy újra felteszem a kérdést, de nem jött válasz az elsőre.
Használ itt valaki XPLAY-t? CX-en nem találom a store-ban. Honnan tudnám letölteni?

Köszönöm! :)

(#51847) Madwe válasza hadar (#51846) üzenetére


Madwe
nagyúr

c6on én is azt használtam, azóta átnyergeltem apple tv-re infuse-al a plexhez. most megnéztem s cx-en én se lelem a storeban :Y

(#51848) rappit4 válasza rappit4 (#51795) üzenetére


rappit4
őstag

Szoval valaki tudja, hogy a CX belso lejatszoja nativ 24p-n adjak ki a filmeket? :F

(#51849) rothfb válasza dejv (#51809) üzenetére


rothfb
veterán

Én inkább hozzászoktatnám magam.
A következő panel, tv is lehet ilyen vagy rosszabb. Mindig van tinting, kérdés mennyi.
Nem annyira vészes egyébként. De ez én vagyok.

(#51850) Celtis válasza rappit4 (#51848) üzenetére


Celtis
veterán

Természetesen kadencia helyesen "adja ki". Ha kikapcsolod a TV-n az interpolációt, akkor azt a 24p-t fogod látni ami a filmen van. Az más kérdés, hogy a panel 120Hz-en jár és valójában 5:5 pulldown történik, de amit látsz az 24fps lesz.
Itt megnézheted lassítva is.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.