Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51251) torma1981 válasza Piftuka (#51249) üzenetére


torma1981
veterán

Nekem már nagyon rég óta nem kérték az eredeti csomagolást. De persze nagyon ajánlott eltenni egy tv-nél nagyon fontos. Gond van akkor biztonságosan szállítható. Amúgy az LG már rég óta nem kéri a garanciajegyet csak az eredeti számlát. Az elég nekik.

(#51252) Major Lion válasza blakey (#51247) üzenetére


Major Lion
senior tag

Nem tudom mivel lehetne megnézni, hogy butít e a TV-s app vagy az XPLAY, de nekem szemre nem tűnik rosszabbnak, Blade Runner olyan tű éles hogy elsírom magam :) Nekem az a furcsa, hogy XPlay simán lejátssza akadás nélkül..
Megnézem az Emby-vel, nem használtam még.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#51253) blakey válasza Major Lion (#51252) üzenetére


blakey
titán

A lejátszó app-ok esetében van, hogy be lehet állítani a sávszélességhez való opciót, de van ahol ez automatikus, hasonló a Netflixhez, nem a szerveren kell beállítani. Tapasztalat, tudom, hogy így van, de az LG Plex app-ja nem működik megfelelően minden TV-n ezért ha nagyaon sz@r akkor ott az Xplay, konkrétan emiatt "született". Vedd meg és azt használd vagy egyszerűen DLNA-n keresztül amit a Plex biztosít. A routerren lógó HDD és a gépen lévő szerver akkor sem a legjobb megoldás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#51254) Archttila válasza blakey (#51247) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha már szóba hoztad a Plex-et akkor így utólag bevallom, hogy végül hallgattam rád :) és nem vettem át a már csomagponton tanyázó NV Shield-et. (konkrétan nem ezt tanácsoltad, de ez most nem is fontos. 86e vs 0e) :)

Szóval inkább RPI4-en belőttem a Plex-et amivel alapvetően elégedett is vagyok mivel mennek azok a sorozatok amik DTS hangsávval vannak ellátva. Ezek többnyire régi 1080p x264 filmek/sorozatok, ellenben van például sok 2160p HEVC tartalom ami már nem megy neki, a Dolby Vision anyagokról már nem is beszélve.
Lehet tennem kellene egy próbát az Emby-vel? Csak azért kérdezem, mert feleslegsen nem forgatnám le a forráskódot (Arch AUR repóbol RPI4-re) ha ott sem jobb a fenti tartalmak támogatottsága.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#51255) Gaben360


Gaben360
senior tag

Lehet tudni már, hogy mikor lesz publikus a frissítés C9-re?
Kedden jön az SX, addigra jó lenne, ha a tv is készen állna.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#51256) Major Lion válasza blakey (#51253) üzenetére


Major Lion
senior tag

Tudom hogy nem a legjobb megoldás, de kézenfekvő. Nem hiszem hogy a sávszél a gond, hiszen az XPlay megbirkózik a feladattal.
Felraktam az emby-t és minden rendben eddig, nem tapasztaltam akadozást, semmi buffering, szóval ezt fogom használni, nem ragaszkodom a plex-hez, bár jobb a felülete és az emby-nek a metadata-val is vannak gondjai, nem talált meg mindent amit a plex simán, de lehet csak el kell merülnöm a beállításokban :)
Kösz a segítséget mindenkinek.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#51257) munky válasza Gaben360 (#51255) üzenetére


munky
őstag

Az LG oldalán van kint egy firmware 05.00.03-as verziószámmal a C9-hez. A leírás mondjuk nem tartalmaz erre vonatkozóan semmit.

Nekem B9 van és próbáltam utánajárni mi a helyzet a 4K 120Hz HDR működésével kapcsolatban, de nagyon kevés friss infót találtam. Hivatalosról nem is beszélve...

A B9-hez is vant kint egy firmware 05.00.02 verziószámmal, de a TV nálam még nem húzta le. 04.80.02 van most rajta. Pendrive-ról lehetne frissíteni gondolom, de egyelőre várok, mert még nincs HDMI 2.1 forrásom.

Egy YouTube csatornát találtam, ahol több videó is van 4K 120Hz + HDR beállításokkal, elvileg RTX 3080 + LG B9 kombóval. Állítólag a 05.00.02-es szoftverrel megy a dolog, de megerősíteni nem tudom sajna.

[ Szerkesztve ]

(#51258) munky válasza munky (#51257) üzenetére


munky
őstag

Kifutottam a szerkesztésből. :B

A B9 firmwarehez itt a helyes link: 05.00.02

(#51259) blakey válasza Archttila (#51254) üzenetére


blakey
titán

van például sok 2160p HEVC tartalom ami már nem megy neki, a Dolby Vision anyagokról már nem is beszélve. - pedig megy a 4K és a Dolby Vision is Plex-el, legalábbis a Plex app-ot próbáltam korábban LG TV-n illetve néha Apple TV-n szoktam nézni 1-1 anyagot és tökéletesen megy. RPi4-et nem ismerem, lehet, hogy ott kell keresni a hibát. esetleg LibreELEC-et felteszed és Kodi alá mehet a PlexKodiConnect, ott már a Kodi lesz a lejátszó és talán az jobban működik az RPi4-en. Emby is ugyanaz, egyik kutya, másik eb, ráadásul az emby feliratkezelése sz@r illetve nagyon nyomja az Emby Premiert a szerveren is és az LG app-on is kegyetlenül nyomta, Samsung lejátszón meg a film indítása után 10 másodpercig a Premiere-t nyomja, azért ezek a dolgok engem zavarnak, a felirat kezelés tényleg gát illetve a DLNa sem 100-osan szabványos, némely eszközök "lefagynak".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#51260) blakey válasza Major Lion (#51256) üzenetére


blakey
titán

Az a gond az Emby-vel, hogy jobb lenne, ha…. Elcseszték, a Plex néhány hónappal ezelőtt teljesen átalakította az elérést, átírt sokmindent és sokkal jobb lett. Előző hsz-ben felvázoltam a lényegi különbséget. A helyedben inkább megvenném az Xplay-t, ha már TV-vel akarsz lejátszani, és sokkal jobb lesz minden, Embynél majd felfedezel még több hibát, a borítók megtalálása valóban néha nehézkes, több kézi segítséget követel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#51261) Archttila válasza blakey (#51259) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Utana fogok nezni, valoszinuleg az RPI szivat... koszi az infot!:R
Meg annyi, hogy a Plex DLNA-ja kulonbozik valamiben mondjuk a mezei miniDLNA-tol? Transcoding-ot tud? Mert nekem igazsag szerint semmi szuksegem a boritokra es egyeb infokra. Egyszeruen csak DTS-bol akarok a TV szamara is fogyaszthato hangsavot eloallitani. (LG CX)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#51262) blakey válasza Archttila (#51261) üzenetére


blakey
titán

Meg annyi, hogy a Plex DLNA-ja kulonbozik valamiben mondjuk a mezei miniDLNA-tol? - a miniDLNA, ahogy a nevében is szerepel, egy minimalista, egyszerű fájlmegosztás, a Plex DLNA-ja anniyból több, hogy a borítókat is továbbkúldi (mint a Serviio) illetve a feliratokat is amiket a szerver már előkészíett, ennyiben más, egyéb infókat nem küld tovább és nem minden készülék ismeri a miniatür képeket. Transzkódolás azt hiszem van ha szükség lenne rá, én nagyon ritkán használom ezt a részét és akkor is inkább zenére.
Mivel minden eszközöm tudja a DTS-t így nem tudom, hogy jól működik-e az átalakítás vagy sem, egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#51263) Dreamie


Dreamie
őstag

ez az enyém cx 65-ös. Ti láttok rajta valamit? Nekem elég fehérnek tűnik. 😁

[ Szerkesztve ]

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#51264) torma1981 válasza Dreamie (#51263) üzenetére


torma1981
veterán

Kisebb kép nem volt? :D

(#51265) Dreamie válasza torma1981 (#51264) üzenetére


Dreamie
őstag

Nem engedi feltölteni a nagy méretű képet... Csak a közepeset...😊

[ Szerkesztve ]

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#51266) blakey válasza Dreamie (#51263) üzenetére


blakey
titán

Igen, látom, oldalain zöldes, középen pirosas valamint van 4 függőleges sáv. Elképzelhető, hogy egy jó beállítással, kalibrációval csökkenne a mértéke. Sajnos ez nem homogén fehér.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#51267) janos666 válasza blakey (#51266) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az inhomogenitás nem változik kalibrálástól (vagyis létezik olyan jellegű gyári kalibrálás, de csak professzionális monitorokhoz és gyárban).
Viszont ez szerintem többnyire az AR filter sara, nem az OLED panelé. (Ez, hogy két peremen zöldes, tipikus jellegzetesség 2018 vagy 19 óta, előtte pedig hasonló volt, csak más színben, inkább magentában és más elrendezésben, benntebb is, tehát összességében rosszabb volt...). Ez változik, ha mozogsz előtte (akár csak mocorogsz a kanapén/fotelben).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#51268) blakey válasza janos666 (#51267) üzenetére


blakey
titán

Az inhomogenitás nem változik kalibrálástól - az nem viszont kevésbé lehet zavaró ha némileg rendben van a fehéregyensúly, kép alapján nagyon nincs rendben. Így értem a mérték csökkenését. Nyilván eltűntetni így nem lehet, viszont "átb@szni a szemet" azért még lehet. :) Lehet, hogy a filter okozaz, ilyen mélységekbe már nem merülök, elég ha látom, hogy gond van vagy sem.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#51269) MultiDoodad


MultiDoodad
aktív tag

Látom túl sok teszt még nincs a hdmi 2.1-el kapcsolatban. Viszont a xbox series x-nél jön mellé az auto HDR mód is amivel így minden egyes játékban hdr-ben tudunk játszani. Na a kérdésem az lenne, hogy itt jó lesz e hgig-en marad a beállítás?

(#51270) janos666 válasza blakey (#51268) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Homogén képen látom szabad szemmel, ha figyelek rá, de nem zavar PC-s használat közben sem a C9-en, film/játék közben pedig észrevehetetlen. ;)
Persze a relatív differencia szubjektíven változhat, ahogy a megjelenített tesztképp színétől is függ, de az inhomogenitás jellege és abszolút mértéke állandó.
Itt szerintem inkább a fényképezés tolja el a fehéret, bár lehet, hogy nem Meleg2-n van a TV se.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#51271) blakey válasza janos666 (#51270) üzenetére


blakey
titán

Képről megállapítani, hogy jó-e vagy rossz még úgy is nehéz, hogy kalibrált monitoron nézed, mert ugye semmit nem tudunk a kép készítéséről, a TV beállításairól, stb. Ha a képre ránézek akkor pocsék és lehet, hogy a valóságban meg teljesen más, innentől kezdve semmit nem ér a kép. Lehet, hogy semmit nem lát abból amit pl. én a képen, mert azserint már rég cseréltetni kéne a panelt. Egyébként meg azt mondom, hogy ha a tulaj nem lát hibát a saját készülékén akkor örüljön és ne keresse tovább, mert ha valaki rámutat a hibára és ő is "elkezdi látni" akkor már annyi. Amikor haza hozok egy TV-t akkor bekapcsolom, megnézem közelről, legalább 3x átnézem és utána hagyom az egészet, lehetőleg nem keresek több hibát, lehet, hogy lesz új hiba, de inkább nem keresem, jobb abban a tudatban élni, hogy megvételkor hibátlan volt. :) Aztán lehet, hogy rosszul csinálom, de meguntam a hiba keresését. Persze ha jól láthatóan előjön egy hiba akkor már indul a "macera", mert már zavar.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#51272) Madwe válasza MultiDoodad (#51269) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az az auto hdr az nem hiszem h jobb lenne a tévé hdresítő algoritmusánál amikor sdrt hdrré alkít. Tesztek alapján nem egy nagy csoda az sem :)

(#51273) Archttila válasza blakey (#51271) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Annyira en sem nezegetem mar mint regen.
1x-2x atvizslattam meg Oktoberbe de ennyi, nem keresem rajta a hibakat, szep homogen, hibamentes keszulekem van. Orulok neki :DDD

Olyan 150 ora mulva megejtem a kalibralast de azt sem ugy ahogy korabban terveztem.
Manual behuzom a WB/CMS-t es csoki. Majd ha nem lesznek ilyen raised black meg iTGP fucksagok akkor johet a 3D LUT

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#51274) MultiDoodad válasza Madwe (#51272) üzenetére


MultiDoodad
aktív tag

Értem, de tudtommal játékmódban nem tudom tévével hdresíteni a játékot. Csak van egy hdr hatás képi üzem mód, azzal az a baj hogy elvesztem az azonnali játék funkciót. Szóval még mindig él a kérdés, játéknál mi lesz a jobb hdr beállítás dinamikus tónus-nál... be,ki,hgig?

(#51275) tigipuf válasza Dreamie (#51263) üzenetére


tigipuf
senior tag

Hát szerintem nem vészes,én el sem tudom mondani szavakban mennyire lesz..nám :K ,csak egyszer lenne egy ilyen kategóriájú és méretű Lg oledem,,,, :UHúúúúú bakker!

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#51276) janos666 válasza MultiDoodad (#51274) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

HGIG :K (Miután átkapcsolsz, húzd be újra a játékmenüben a kalibráló csúszkát.)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#51277) MultiDoodad válasza janos666 (#51276) üzenetére


MultiDoodad
aktív tag

Köszönöm a választ. Őszintén bevallom én még egyik játékban sem állítgattam a csúszkát HDR üzemmódban, valahogyan sosem volt vele problémám. Nekem még mindig fura kicsit ez a HGIG, mind ha túl tolná a fényes részek fényerejét és ezzel részletek vesznének el (például felhő szélei).

(#51278) janos666 válasza MultiDoodad (#51277) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A HGIG egyetlen dolgot csinál: kikapcsolja a tone-mapping algóban a roll-off funkciót, vagyis azt, hogy a képernyő csúcsfénye és a tartalom metainformációjában szereplő csúcsfény alapján mennyire legyen elsimítva a fényerő tartomány teteje.
Ez azért jó, mert a HDR10 alapvetően statikus metaadatot használ, de a játékban is van tone-mapping, így célszerűbb, ha csak az egyik dolgozik parametrikusan.
Így tulajdonképp ugyan olyan eredményt kapsz, mint DolbyVision-el, csak a DV szabvány hülyeségei nélkül.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#51279) Dreamie válasza tigipuf (#51275) üzenetére


Dreamie
őstag

Én le is sz@rom, csak kiváncsi voltam, hogy mit látnak a többiek. Csodaszép képe van, netflix után jöhet az hbo go is :D

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#51280) MultiDoodad válasza janos666 (#51278) üzenetére


MultiDoodad
aktív tag

Köszi az információkat, így más egy kicsit a leányzó fekvése. Akkor jöhet a próbálgatás. :R

(#51281) tigipuf válasza Dreamie (#51279) üzenetére


tigipuf
senior tag

Örülök neki :) sok örömet hozzá!

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#51282) Madwe válasza MultiDoodad (#51274) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hopsz, ez igaz, jogos :)

(#51283) Archttila válasza blakey (#51262) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nyomtam egy systemctl restartot a plex service-re és most jó, látja az összes filmet sőt a DoVi DL anyagok is elindulnak... igaz kicsit nehezen de elindulnak :D ezt alapból már nem viszi a CX belső lejátszója. A B9 még tudta.

:R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#51284) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Picit sok lesz már így egy tömbben ez a DLNA offtopic. :(((

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#51285) Archttila válasza janos666 (#51284) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Igazad van, befejeztem! :K

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#51286) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

OLED téma, így ide is beteszem (még nem kaptam rá választ) itt hátha :U
[link]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#51287) Dreamie válasza tigipuf (#51281) üzenetére


Dreamie
őstag

Köszönöm szépen! :R

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#51288) Celtis válasza janos666 (#51267) üzenetére


Celtis
veterán

Az AR miatt miért lenne, illetve miért lenne TV-nként más és más?
Ez középtől kissé jobbra piros, ΞΔGLΞ-é a két szélén, főleg a baloldalon. De láttam olyat, ami középen sárga, stb.

(#51289) #Morcosmedve válasza MaxxDamage (#51286) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Összes beállítás -> Általános/További beállítások/Kezdőlap-beállítások/Kezdőlap automatikus indítás -> itt ki kapcsolható.

© asszongya'hogy

(#51290) MaxxDamage válasza #Morcosmedve (#51289) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Mind3 opció be volt ott kapcsolva.
Ez az új FW újdonsága? :D
Nem szoktam nézegetni a beáll.-i opciókat, be van lőve a kép/hang/egyéb ahogy kell (leírás alapján, itteni felhasználók ajánlása alapján) és használva van a TV mindenre amire való és használható.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#51291) #Morcosmedve válasza MaxxDamage (#51290) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nm.
Nem tudom, hogy volt-e, fw update után megnézegtem újra a beállokat, nem-e variáltak valami fontosat, aztán, ha észreveszek pluszban bármit, ami épp nem tetszik, akkor azon módosítok. :DDD

© asszongya'hogy

(#51292) Landon válasza Dreamie (#51287) üzenetére


Landon
őstag

Napi szinten olvasom az AVS Forum CX Owner es Uniformity topic-jait. Gondolhatod, hogy ha valahol akkor ott koncentrálódik a világon fellelhető összes problémás OLED. Minden típusú probléma: grey/black uniformity, white uniformity, tinting stb. stb. Ezek mellett sok olyan panel is megfordul amelyikre rámondjak hogy "lottó nyertes". Én személy szerint még egy olyat nem láttam egyik gyártótól sem ami makulátlan. Idén a nagyobb problémák az 55"-os szegmensben az white uniformity-val vannak. Minden panelen van valamilyen fokú tinting. Aki azt mondja hogy neki 100%-os fehér a fehér az nem látja. :) És ez így van jól! Fel nem foghatom hogy aki elégedett azzal amit lát miért keresi tovább a hibát és kér meg másokat hogy találjanak helyette - rengeteg ilyen van a neten.
Mindenki más toleranciával rendelkezik. Érdemes a saját toleranciához mérni a dolgokat mert úgyis találunk olyan éles szemű illetőt aki azonnal kiszúr képről 1 halott sub-pixelt. :) Ezt azért írom mert a tinting talán még a legkissebb probléma ha nem nagyobb fokú "szivárvány hányásról" beszélünk. :D Ha a grey uniformity jó és a fehérrel sincs komolyabb probléma (nincsenek horizontális csíkok vagy DSE vagy HDR cross hatch pattern) akkor kisebb tinting miatt nehogy egy percig is aggódj. :) Contentben úgy sem fog materialisan latszodni. Ami nálad jelen van az kb. az átlag norma.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#51293) Dreamie válasza Landon (#51292) üzenetére


Dreamie
őstag

Köszönöm a reakciót! Megnyugodtam. Igazából nem annyira jó a szemem, azért is dobtam be, kíváncsi voltam ki, mit lát. Reakciokbol úgy néz ki akkor nincs gond. :DD

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#51294) Major Lion válasza blakey (#51260) üzenetére


Major Lion
senior tag

Oké, adok egy esélyt az XPlay-nek :)

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#51295) ΞΔGLΞ válasza Dreamie (#51263) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez sajnos ugyanolyan fos, mint az enyém, csak itt középen pirosas, és körbe meg zöldes.
----

És olvasva téged is a "leszarom" emberek közé tartozol és pontosan ezt használja ki az LG. Egy rakás, mit rakás, rengeteg selejtet gyártó majd eladó genyó cég. Nézz meg boltban, vagy máshol egy sony-t, vagy panasonic-ot, én tegnap 5 tévén is benyomattam a gugli keresőt (media markt), egy miliméteren nem volt a kib...tt tinting!

[ Szerkesztve ]

(#51296) Jorgi Kormi válasza Dreamie (#51263) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Kettő ting ting , a közepén és tőle jobbra.Nálam is kb. ott van a ting ting , igaz nem LG ( de a panel az)

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#51297) Rolly


Rolly
veterán

sziasztok, próbáltam rákeresni a problémámra de nem találtam hasonlót.

Ma reggel bekapcsoltuk a TV-t majd 2-3 ki be kapcsolódott (Cica :) ráfeküdt a távirányítóra) . Most az van, hogy a TV-t ha bekapcsoljuk akkor menük, aktuális műsorfüzet, főmenü megjelenik, de
- nincs adás (fekete a képernyő és nincs hang)
- nem indulnak el az alkalmazások (netflix, prime)
- külső megosztásról (vagy rá dugott vinyóról) nem játszik le filmet tallózás megy, de a film már nem indul el.

Próbáltam egy rendszer visszaállítást de nem történt semmi.

Esetleg mit tudnék csinálni? Mi lehet a hiba oka?

(#51298) Dreamie válasza ΞΔGLΞ (#51295) üzenetére


Dreamie
őstag

Értelek, és látom én is ezt az elszinezosest (alig, és ezért nem érzem igenytelennek magam), de normál használat alatt nem látom, gyönyörűek a színek. Konzolhoz vettem, és tv-t nézni, mozizni. Adok még neki időt, ha normál használat alatt lesz vele probléma, olyan dolog ami zavaró akkor én is cseréltem. Egyelőre ez még elmegy.

[ Szerkesztve ]

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#51299) daneel_hu válasza ΞΔGLΞ (#51295) üzenetére


daneel_hu
addikt

"És olvasva téged is a "leszarom" emberek közé tartozol és pontosan ezt használja ki az LG. Egy rakás, mit rakás, rengeteg selejtet gyártó majd eladó genyó cég. Nézz meg boltban, vagy máshol egy sony-t, vagy panasonic-ot, én tegnap 5 tévén is benyomattam a gugli keresőt (media markt), egy miliméteren nem volt a kib...tt tinting!"

Ez nem igaz szerintem, ugyanúgy tintingesek azok is.
Elég csak ránézni az avforums-ra. Még a HZ2000-nél is nemegyszer visszaküldtek példányokat. Bading, tinting ezek sajnos mindegyikre jellemzőek.
77 colost pedig Panasonicban még csak nem is láthattál mert nincsen.

(#51300) Rolly válasza Rolly (#51297) üzenetére


Rolly
veterán

teljes áramtalanítás megoldotta..., mert 40 perc kikapcsolás után se tudtuk újra bekapcsolni... (vagyis betudtuk de csak a fenti módon)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.