Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70651) #56474624 válasza Sinesol (#70646) üzenetére


#56474624
törölt tag

Be tudnád szúrni ezt a célgörbét, amivel az előbbi két mérés készült?

Bár elképzelésem van róla, nagyjából hogy kellene kinéznie a két görbe alapján, de azért jobb lenne látni, és sajnos nem találtam meg google alapján.

szerk.:

Közben csak megtaláltam innerfidelity oldalán:

[ Szerkesztve ]

(#70652) ribizly válasza #56474624 (#70651) üzenetére


ribizly
veterán

Ez mié?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#70653) #56474624 válasza ribizly (#70652) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ez az ideális fejhallgatóé azon a fejen, amit az Innerfidelity használ. Az Innerfidelity szerint. Tehát a kompenzált az ettől a görbétől való eltérés.

A régi DT440-ről is találtam egy mérést, korabeli újságban, ott is fent van egy ilyen ideális görbe (+ a nyers mérés), az azért eléggé más a magastartományban. Kérdés, hogy ebben mennyi szerepe van a fejnek, mennyi az aktuális trendnek/ízlésnek.

(#70654) Dorien válasza andersen32 (#70648) üzenetére


Dorien
veterán

Gratula, örülök, hogy tetszik! :)

Wherever you go - go with all your heart.

(#70655) madahun


madahun
csendes tag

Sziasztok!

Sógorom szeretne egy aktív zajszűrős fejhallgatót és szeretnék ajánlást kérni az alábbi paraméterekkel:

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon és irodában
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zenehallgatás: vegyes, főleg rock
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
kb 2000 svéd korona, azaz 60-70e jó magyar forint
4.) Új vagy használt?
Új
5.) Circumaural vagy supraaural?
gondolom a zajszűrés miatt csak circumaural jöhet szóba
6.) Zárt vagy nyitott?
itt meg gondolom csak zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
erre nem kaptam választ:)
8.) Honnan vásárolnál?
Svédország/internet
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Spotify vagy samsung s8-ról vagy Dell Precision 7510-ről

Előre is köszönöm a segítséget:)

[ Szerkesztve ]

(#70656) ribizly válasza #56474624 (#70653) üzenetére


ribizly
veterán

Hm. Érdekes. Ezzel azt állítják, hogy amelyik fejes response görbéje erre illeszkedik (és most eltekintek a különböző tesztfejek eltérő mérési tulajdonságiaitól, meg hogy nem mindegy hogyan van felhelyezve, stb.), az azt adja az adott műben vissza, mintha élőben hallgatnád? Ha ez így van akkor az azért elég jó információ látatlanban.
Az már ez másik kérdés, hogy ezzel nem derül ki semmi a tér részéről, de erről asszem már volt szó korábban.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#70657) #56474624 válasza ribizly (#70656) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ezzel azt állítják, hogy amelyik fejes response görbéje erre illeszkedik

A nyers mérési görbének kell így kinéznie. Akkor a kompenzált görbe egy vízszintes egyenes.

az azt adja az adott műben vissza, mintha élőben hallgatnád?

Nem, ettől több tényező játszik szerepet.
Régi HFM cikk a témáról.

[ Szerkesztve ]

(#70658) stemplar07


stemplar07
őstag

[link]

Valaki használ ilyet esetleg ? Sennheiser-HD6XX-HD580-HD600-HD650-HD660s-Balanced Occ-cable .
Mire számítsak,bár nem volt ,,túl drága,, Sennheiser HD 660 S -hez használnám .

(#70659) Dorien válasza stemplar07 (#70658) üzenetére


Dorien
veterán

Balanced kábel és balanced erősítő kimenetre lesz kötve?

Wherever you go - go with all your heart.

(#70660) Balzak83


Balzak83
senior tag

Sziasztok! Kis segítséget szeretnék kérni! M50x gyári kábelét szeretném cserélni olyanra, ahol a fejes felőli csatlakozónak (2.5mm??) kisebb a kilógása, vagy hajlékonyabb mint a gyári. Milyen márkákat érdemes megnézni, ami nem "gagyi" kategória. Láttam, hogy léteznek mikrofonos változatok is, ami nem lenne hátrány telefonhoz, ezek felejtősek, vagy be lehet vállalni őket? Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni!

(#70661) stemplar07 válasza Dorien (#70659) üzenetére


stemplar07
őstag

:D Fura kérdés bár megértelek :) igen természetesen , egyenlőre egy Radstone Earstudio ES-100 LDAC 990-ben illetve PC ről is üzemelhet ( és mellette van egy AK XB10 is azon is van balanced out) aztán lehet később feljebb lépek ( fiio Q5 AM3 balanced )
Ma jött meg a füles most tesztelem éppen , a kábel egy hét múlva jön . Háát mit mondjak huh, egy kicsit más az egész mint az ATH ad990x pedig az sem egy rossz füles :)
Azért ez a 150 ohm egy kicsit barátibb HighGainben a V30 Sabre-nek :-) ( mint a 650 a 300 ohm-al ,bár azt is meghajtotta )
szerk. : :Y valami szenzációs szépen szól , pedig nem akartam ömlengeni ... de ez van...

[ Szerkesztve ]

(#70662) #56474624


#56474624
törölt tag

Kaptam ma választ egy kérdésemre, eszerint Beyerdynamic DT220-hoz kapható a gyári párnája (EDT220S). Basystől lehet rendelni emailben, ha valakinek kéne. 7900 Ft/pár áron.

Nekem mondjuk még hiányzik hozzá a fejhallgató. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#70663) Tim82 válasza Tim82 (#69791) üzenetére


Tim82
nagyúr

Lett abból több, mint egy hónap is, ma hozta ki a t. királyi posta a JVC HA-S500-at. (Augusztus 24-én rendeltem eBay-en, 27-én adta fel a japán feladó, szeptember 4-én már Magyarországon volt a nyomkövetés szerint, szeptember 11-én küldtek sms-t, hogy adjak le a vámoláshoz kellő doksikat, amiket még aznap éjjel megtettem... go figure the rest. :U )

Én a fekete változatot rendeltem, mire megjött maga a fejes, addigra már pár hete megvolt hozzá egy keménytok (mivel hordozható, utcai fejesnek szánom) meg egy utángyártott velúrpárna (eredetileg Sennheiser HD25-höz, annak párnáival teljesen kompatibilis). Masszív szerkezetű cucc, ennek ellenére könnyebb, mint az eddigi hordozható Veho Z8. A kábele nem cserélhető, de ez nem volt szempont, igazából nekem csak a tokba elpakolás miatt lenne praktikusabb, egyébként vastag, jó minőségű vezetéke van, nem aggódom, hogy tartóssági gondok lennének vele.

Hangra az eredeti műbőr párnával kb. hasonló a Veho Z8-hoz, az általam érzékelt különbség meglepő módon a mélyekben van: a HA-S500-nak valamivel kevésbé hangsúlyos és kontrolláltabb mélytartománya van. Ezzel együtt viszonylag hamar úgy döntöttem, hogy teszek egy próbát a velúrpárnákkal, mert kényelem szempontjából elég komoly előrelépést jelentenek - a műbőr párnákkal kombinálva kényelmileg a HA-S500 hasonló eset a Maxell Retro DJ-hez, vagyis egy óránál tovább egyszerre nem marad meg a fejemen, gyilkolja rendesen a fülkagylómat a szorítóerejével. Mindenesetre a velúrpárnákkal meg az addigi enyhén mély-orientált fejesből egy kissé középmagas-orientált fejest kapunk, alkalmanként szúró (de azért a Beyer-tüskét el nem érően szúró, szerintem teljesen elfogadható mértékű) magasakkal. A hangját szoknom kell még, valamint eddig egy forrásról (kínai Leaf Audio CMD-19 BT DAC/fejhallgatóerősítő + BT-n Spotify tabletről) hallgattam eddig, nem a tervezett forrásokról (Cowon D2, Creative Sound Blaster E5 + BT-n Spotify), szóval még ennek, valamint a bejáratódás/agyi ráhangolódás függvényében bőven változhat a hangképéről alkotott benyomásom.

Hogy megért-e 40 dollárt? Első benyomás alapján úgy gondolom, hogy igen, a 10-20k közötti fejesek között kifejezetten jónak mondható. Magyarországon tudtommal nem lehet beszerezni, marad az eBay, japán eladókkal, aztán hiába volt az én esetemben is a vám/ÁFA határ alatt az értéke, azért csak telt több, mint egy hónapba, mire megkaptam, nem az eladó hibájából.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#70664) stemplar07 válasza stemplar07 (#70661) üzenetére


stemplar07
őstag

Azt kell ,hogy mondjam, eddig nem tudtam miért ilyen rohadt drágák a 6XX Se fejhallgatók. ....
Most már tudom, mert nincs ,,nagyon,, párjuk ( ár értékben). Lg v30-on hallgatva HighGainben gyönyörűen szól , akár Tidal MQA, akár DSD, akár FLAC-ban hallgatom, és tényleg baráti a 150 ohm .( viszonyítva a HD600/650 300 ohm) Akik nem akarnak stabil DAC-ra beruházni, azoknak (is) nagyon jó vétel ( természetesen nem mind1 miről zenél : Radsone Earstudio ES-100/AK XB10-el is gyönyörűen szól . Várom a balanced kábelt , mert ezt lehet fokozni. Natural sound , olyan színpaddal ,hogy az eszméletlen , az LG V30 gyári lejátszóján mindenféle EQ nélkül , olyan mélyre megy ,hogy csak lesek nem beszélve a megszokott zenéimnél kihallok olyan dolgokat amit eddig még soha ... (írom ezt azután, hogy 5 éve hallgatom az ATH ad900x airt , amit nagyon szeretek )

(#70665) Sanki


Sanki
addikt

Sziasztok.
4 éve itteni ajánlásra vettem egy Takstar HD2000 fejhallgatót, ami azóta is kiválóan szolgál.
Viszont mostmár elkezdett a szivacson/párnán felszakadozni a műbőr.
Az lenne a kérdésem, hogy milyen szivacsot érdemes rá venni? Akár gyári (esetleg másik típusról) akár utángyártott is jó lehet, külföldi rendelés nem gond (ali, ebay).

Előre is köszönöm. :R

(#70666) ribizly


ribizly
veterán

És Massdrop-on ismét elérhető a Sennheiser HD 58X Jubilee. :C

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#70667) stemplar07 válasza ribizly (#70666) üzenetére


stemplar07
őstag

Ja és valami hasonló 150 ohm drivert tettek bele mint a 660 s- be , 150 dolcsiért még vámolva , áfásan sem rossz ..
(ps a HD600-ast 19 éve gyártják, a HD650-et 14 éve :D )

(#70668) Dorien válasza Sanki (#70665) üzenetére


Dorien
veterán

Én csak utángyárit találtam: [link] [link]

Ha nem válik be, akkor 7k-ért lehet venni egy új HD2000-et. Legalább alkatrésznek jó lesz a régi.

Wherever you go - go with all your heart.

(#70669) dethroner válasza Samtya (#70459) üzenetére


dethroner
veterán

És tényleg megkaptam a Muziker.hu-tól a superlux fejpántot, rögtön 2db-ot, ajándékba :DDD

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#70670) Sanki válasza Dorien (#70668) üzenetére


Sanki
addikt

Mondjuk ilyen ár mellett lehet jobb egyből egy új fejhallgatót venni. :U

(#70671) Bodz válasza Sanki (#70670) üzenetére


Bodz
Topikgazda

4 évente 7000 teljesen rendben van, szóval igen, tényleg érdemesebb.

(#70672) Samtya válasza Sanki (#70670) üzenetére


Samtya
senior tag

Még most is lehet rendelni az eredeti Takstart, csak úgy szólok, bárkinek akit érdekel.

#70669 dethroner: durva. :) Nem tudom honnan volt nekik.

#70664 stemplar07: a színpadról jut eszembe, hogy mostanában kezdek rákapni a komolyzenére. (A műfaj meghatározását a hozzáértőbbekre hagyom.)

#70663 Tim82: köszi az infókat, látom továbbra is küzdesz az on-ear-ekkel.

#70655 madahun: egyelőre annyit, hogy ennyiért már valamelyik Bose legyen. Bár némileg belekötnék, hogy otthonra minek a zajszűrős?

[ Szerkesztve ]

(#70673) Tim82 válasza Samtya (#70672) üzenetére


Tim82
nagyúr

Over-ear fejesben nemigen van utcai használatra is jó és könnyen hordozható (összehajtható) darab.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#70674) Samtya válasza Tim82 (#70673) üzenetére


Samtya
senior tag

Az első mondatodra a HA-S600-as ugrott be képileg, de gyorsan rájöttem, hogy nem arról van szó.
A vámoláshoz meg no comment. Viccelődni akartam, hogy legalább bejáratták-e, de valójában nem lenne az vicces. :)

(#70675) fericske válasza Tim82 (#70673) üzenetére


fericske
addikt

De van. Denon D1200. Csak az többe kerül :D

(#70676) Tim82 válasza fericske (#70675) üzenetére


Tim82
nagyúr

"Nemigen van" != "egyáltalán nincs"
= "kevés ilyen van"

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#70677) milkabrams válasza Samtya (#70674) üzenetére


milkabrams
őstag

Guminőnél lenne érdekes.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#70678) niof válasza ribizly (#70666) üzenetére


niof
addikt

Köszi! Le is csaptam rá gyorsan! Jó lesz a 650 mellé! :DDD
És elvileg szerdán postázzák is. :))

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#70679) stemplar07 válasza niof (#70678) üzenetére


stemplar07
őstag

Szia és a 650 is Massdrop-os ? Balanced kábellel próbáltad ? köszi a választ

(#70680) ribizly válasza stemplar07 (#70679) üzenetére


ribizly
veterán

A HD650-e nem onnan van (hanem tőlem), de amúgyis a Massdrop HD6xx néven hozta ki.;)
Én anno próbáltam, de gyenge forrásról (SMSL SAP9), és így nehéz róla komolyabb véleményt formálni.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#70681) ballington


ballington
addikt

Sziasztok!

Fejest vennék, főleg PC-hez csatlakoztatva, játékhoz és zenehallgatáshoz. Először gamer fejeseket nézegettem (HyperX Cloud), de úgy érzem a mikrofon csak nagyon ritka esetben kellene, így arra jutottam, hogy inkább veszek kicsit olcsóbban maximum 15-20k körül egy rendes fejest és ha kell mikrofon, azt megoldom máshogy.
A legnagyobb gondom, hogy mivel szemüveges vagyok, ezért mindenképp egy circum kellene, ráadásul elég kicsi a fejem is. Zárt vagy félnyitott, inkább valami balanced hangzással.
Mindenfajta zenét meghallgatok, de az esetek 75%-ában inkább elektronikusat.
Nézegettem ezt a Pio SE-MS5T-t, ez mennyire lehet kényelmes?
Továbbá jelenleg az integrált alaplapi hangkari van, tudtok javasolni egy dedikáltat 10e forintig?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#70682) stemplar07 válasza ribizly (#70680) üzenetére


stemplar07
őstag

:R köszi
a HD 58X Jubilee kb mennyiből ér haza ? Gondolom 2,5% vám+ 27% áfa+ szállítás .
Headfi-n olvastam róla , nagyon jókat írtak , sőt a legjobb 200 dolcsi alatti fejesnek mondták .

(#70683) Bodz válasza niof (#70678) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Aztán már csak 1 hónap kb és meg is kapod... :)

(#70682) stemplar07: 150 + 15 dollár + 27% áfa + 0,5% vám + 3500 forint a postának a vámügyintézésért. Opcionális a postásnak a borravaló (+ X %).

[ Szerkesztve ]

(#70684) stemplar07 válasza Bodz (#70683) üzenetére


stemplar07
őstag

:D akkor is megéri ,..de nagyon
ez azért nem rossz és szerintem ua. a driver van benne mint a 660s- ben ..

[ Szerkesztve ]

(#70685) Attipatti válasza stemplar07 (#70684) üzenetére


Attipatti
tag

Én az LCD-2xx-et várnám mondjuk 300$ körül. :-P~ Addig kitartok. talán. :-)

(#70686) ribizly válasza Attipatti (#70685) üzenetére


ribizly
veterán

LoL :DDD :DDD :DDD
Addig azért ne álljál fél lábon! ;]

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#70687) Attipatti válasza ribizly (#70686) üzenetére


Attipatti
tag

Tudod a reményhal... :-) Amúgy valaki beleugrott ebbe a Verum one ba?
https://www.kickstarter.com/projects/verumaudio/verum-audiophile-planar-magnetic-headphones

Ha nem lett volna ilyen ritka ocsmány talán megjátszottam volna, de szerintem vállalhatatlan. :-)

(#70688) niof válasza Bodz (#70683) üzenetére


niof
addikt

Nem baj, a lényeg, hogy érjen ide! Ezért a pénzért ajándék, még az "extra" költségekkel is. De biztos van aki azt mondaná, kb. ez a valós értékük. Amúgy ez a jáccós géphez lesz, zenére marad a 650. :DD

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#70689) s4tch válasza Attipatti (#70687) üzenetére


s4tch
veterán

Igen, van körünkben egy leendő tulaj.

(#70690) Dorien válasza csƵ (#70610) üzenetére


Dorien
veterán

Nekem is megjött 2 munkanap alatt a Sony MDR-1A. Látszólag ez is brand new, nincs semmiféle "minor imperfection" rajta, sem sérülés a csomagoláson. Az első benyomások pozitívak. Superlux HD681 EVO-ra hajazó hangkarakter teljesen más kategóriájú anyaghasználattal. Kényelemben valami fantasztikus. Majd írok bővebben is róla... Szerintem megtartom. :)

[ Szerkesztve ]

Wherever you go - go with all your heart.

(#70691) ribizly válasza niof (#70688) üzenetére


ribizly
veterán

Nálam is ez volna a felállás, ha a K7xx már ne töltené be a gamer fejes pozíciót.:U
Egyébként előfordulhat, hogy a HD58x is fog zeneileg is helyett követelni magának a HD650 mellett

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#70692) kromatika válasza stemplar07 (#70684) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.Egyértelműen megéri az 58X az árát.Nálam zenére jobban szerepelt mint a 650,a jobb közepei ,és a feszesebb basszusa miatt.miatt.

(#70693) niof válasza ribizly (#70691) üzenetére


niof
addikt

Mindenképpen kipróbálom majd, elhiheted. Ha esetleg a világot is kifordítja a sarkából, akkor lehet a Jubilee lép előre, de ahhoz nagyon komolyat kell majd domborítania. :)

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#70694) #56474624 válasza #56474624 (#70662) üzenetére


#56474624
törölt tag

Sikerült nyerni, szállítással együtt 10k-ból kijött/kijön a DT220, már csak ide kell érnie. :) Ha mutat némi rokonságot a DT440-nel, csak zárt lévén több basszussal bír, akkor az lesz az első számú zárt fejesem.

[ Szerkesztve ]

(#70695) burzum válasza ribizly (#70666) üzenetére


burzum
tag

Ennek mennyi lesz az ara mire ideer hozzank (AFA+vam+szallitasi koltseg)?

*ja latom mar mas is megkerdezte...

[ Szerkesztve ]

(#70696) ferzoli válasza stemplar07 (#70682) üzenetére


ferzoli
Ármester

Tényleg remek fejes, ennyiért meg pláne. Majd írj pár sort milyen a V30-al, arra tervezek váltani, valami azt súgja meglesz a kémia köztük. :D

(#70697) Dorien válasza burzum (#70695) üzenetére


Dorien
veterán

kb. 65-70e Ft (Majd valaki ír pontosabb összeget.)

Wherever you go - go with all your heart.

(#70698) stemplar07 válasza ferzoli (#70696) üzenetére


stemplar07
őstag

ribizly rendelte a HD 58X -et,
én egy HD 660S-t vettem , azzal igen szépen szól a V30 32 bites Quad Sabre ES9218P ..

(#70699) niof válasza Dorien (#70697) üzenetére


niof
addikt

Annyi talán azért nem lesz. Most foglalta le a PayPal a számlámon a pénzt, ~46k-t. Szerintem olyan 60k körül fog megállni inkább. De ha kíváncsiak lesztek, megírom a pontos összeget, ha kézbe kaptam.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#70700) Bodz válasza burzum (#70695) üzenetére


Bodz
Topikgazda

150 + 15 dollár + 27% áfa + 0,5% vám + 3500 forint a postának a vámügyintézésért. Opcionális a postásnak a borravaló (+ X %).
Árfolyamtól függ, szóval körülbelüli összeget tudsz te is számolni. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.