Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70851) ribizly válasza p76 (#70850) üzenetére


ribizly
veterán

Azt azért ne hasonlítsuk össze a gyárival. Erre mondtam azt, hogy van lehetőség 3rd party párnát venni, de nem érdemes. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#70852) Kharchy


Kharchy
tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni az alábbi szempontok alapján:

1. Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?

Utcán, tömegközlekedési eszközön

2. Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?

Zenehallgatás, leginkább metál, rock, drum'n'bass, hip-hop stílusokat.

3. Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?

40 000 Ft-nál nem feltétlenül szeretnék többet költeni rá :)

4. Új vagy használt?

Bármilyen jöhet.

5. Circumaural vagy supraaural?

Circumaural

6. Zárt vagy nyitott?

Zárt

7. Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?

Szeretem a jó mély hangzást, nem tudok semmi olyanról, ami zavarna hangzásügyileg.

8. Honnan vásárolnál?

Teljesen mindegy.

9. Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?

Telefonról hallgatnám, usb-c átalakító/jack kombóval, vagy bluetoothon.

Előre is köszönöm a segítséget! :)

''S ha rút világom eltaszít magától, Reménynek-harcnak mindnek vége van, Ha isten földre dől a trónusáról, Lesz még akiben higgyek -önmagam!''

(#70853) Samtya válasza Kharchy (#70852) üzenetére


Samtya
senior tag

Ezeket az Edifiereket jónak mondják, de én még nem hallottam őket, tehát csak tipp.

(#70854) Albigator válasza Dorien (#70848) üzenetére


Albigator
őstag

Ez biztos jó cucc, csak én ennyit szánnék kompletten az egészre (fejes, hangkártya, mikrofon) .

(#70855) stemplar07 válasza stemplar07 (#70658) üzenetére


stemplar07
őstag

Megjött a Sennheiser HD660 s -hez a balanced kábel, jó a minőség, ( 15 ezer volt 7 napos gyorspost.al) jól illeszkednek a dugók, minőségi anyagok, egy picit merev a fej fele eső Y kábel, de megszokható , gyönyörűen szól az Astell & Kern XB10 illetve még szebben a Radsone EarStudio ES-100 -on , de azért észrevehetően jobban kajálja az aksiját (( igaz 2x voltage-on használom ) , azt kell ,hogy mondjam, így balanced kábellel az ES-100 a közelébe került a V30 Sabre-hez , kár ,hogy azon nincs balanced out :)

(#70856) p76


p76
senior tag

Jól gondolom hogy AKG K7xx-et felesleges Massdropról rendelni mert 80 ezerért "itthoni" kereskedőktől is lehet kapni?
Viszont a Sennheiser HD6xx Massdrop-os 80 ezer cakkumpakli, itthon meg 120 ezer minimum?

Mivel állítólag ezek a K712 Pro és HD650 Massdropos verziói.

[ Szerkesztve ]

(#70857) emiki6 válasza p76 (#70856) üzenetére


emiki6
veterán

HD650 = HD6xx
K712 =/= K7xx (utóbbi sötétebb, elvileg kevésbé jó)
Bontott 712 180 euro + posta (70k-nál csak megáll forintban)
https://www.amazon.de/AKG-K712-PRO-·-Kopfhörer/dp/B00DCXWXEI

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#70858) Sinesol válasza p76 (#70856) üzenetére


Sinesol
veterán

Ja, szerintem jobban megéri a K712 ithonról, mivel pár ezer a különbség és van rendes garid. Egyébként nekem volt egymás mellett K712 és HD650, és szerintem semmi sem indokolja az árkülönbséget.

[ Szerkesztve ]

(#70859) ribizly


ribizly
veterán

Most nem megyek bele az előttem csattogó Massdrop-os HD6xx, K7xx vs K712 "vitába", mert én nagyon boldog vagyok mind a kettővel. :D

Téma: CTIA vs OMTP
Van egy Oneplus 3-am, ami mint kiderült nem a szabványos (a fene tudja melyik) Android-os kiosztást alkalmazta, hanem az iPhone-ost. Így az apple headset-e simán működik (na a gombok nem, de legalább a L-R-mic), viszont az Android-hoz vett VE Monk plus-om nem. Honnan és milyen csatlakozókat (amiben minden pin ki is van vezetve, nemúgy, mint több előre gyártott kábelben) és milyen vezetéket érdemes venni? Vagy ha van tuti működő előre kész megoldás, akkor az is jó. :)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#70860) darvinya válasza ribizly (#70859) üzenetére


darvinya
titán

Téma: CTIA vs OMTP

Már 2011 óta minden 3.5 jack aljzatos készülék (független milyen platform fut rajta) CTIA szabványos.
VE Monk fülhallgatód vagy rossz, vagy jack dugója rossz, vagy Headset-en van egy csúszka ami OMTP - CTIA között kapcsol.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#70861) ribizly válasza darvinya (#70860) üzenetére


ribizly
veterán

Sajnos ezesetben nem így van:
link (ugyanez van O+1, O+2 és O+3(t) esetében is)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#70862) darvinya válasza ribizly (#70861) üzenetére


darvinya
titán

Azért mert eltér egy gyártó, hogy magával kiszúrjon az a Ő gondja.
Viszont jobb Headset vezérlők már automatikusan lekezeli OMTP-CTIA kapcsolást.

Ilyen kábelt vette 1 mátyásért, mert ez a jó, s márka.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#70863) ribizly válasza darvinya (#70862) üzenetére


ribizly
veterán

Milyen az az "ilyen"?:U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#70864) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Kis help!

Ez milyen fejhallgató? (Facebook vidi)

(#70865) Bodz válasza -secret- (#70864) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Sennheiser HD485. Rá is van írva...

[ Szerkesztve ]

(#70866) -secret- válasza Bodz (#70865) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Köszi, nálam az az 5-ös kettes volt. :D

(#70867) #44416768


#44416768
törölt tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni fejhallgató vásárlása ügyében.
A felhasználás kizárólag tabletről történő filmnézésekre korlátozódik, sem utazás, sem kritikus zenehallgatás nincs képben.
A kisbabánk 3 hónapos, így olyan fejhallgatót keresek, amiből kifelé nem igazán szűrődik hang, de hosszabb időtartam ~2-2,5 óra hosszan is kényelmes.

Árkategóriában 30-40k körül néznék, de a minőség érdekében tudok rugalmas lenni.

Köszönöm a javaslatokat!

(#70868) kromatika válasza ribizly (#70861) üzenetére


kromatika
veterán

+1 :K

(#70869) szimeonov válasza -secret- (#70866) üzenetére


szimeonov
tag

Ha érdekel és debreceni vagy, akkor adok neked kölcsön egy HD485 fejest néhány napra.

(#70870) Dorien válasza #44416768 (#70867) üzenetére


Dorien
veterán

Sony MDR-1A Amazon.co.uk-ról. Link is van, ha visszakeresel...

Wherever you go - go with all your heart.

(#70871) #44416768 válasza Dorien (#70870) üzenetére


#44416768
törölt tag

Más javaslat?
Fel szeretném próbálni vásárlás előtt...

(#70872) Spíler válasza #44416768 (#70871) üzenetére


Spíler
őstag

Beyer DT770/32/80
Sony MDR 7510
Shure SRH840
ATH M40X

Véleményem szerint a Sony és a Beyer a legkényelmesebb.Tablethez elég egy Invotone HD2000 is,persze csak szerintem. :) Az is kényelmes.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#70873) #56474624


#56474624
törölt tag

Megjött tegnap a DT220. Szólni szól, nem is rosszul, nem arról van szó, de ebay-en ilyen rossz tapasztalatom még nem volt, hogy "in einem gutem Zustand" (és csupa pozitív értékelés, több mint 100) és a képek ellenére olyan fejhallgatót kapok, aminek az egyik oldalon a villája (hasonló, mint a mostani 770/880/990-nél) konkrétan el lett ferdítve, és a kagylóhoz csatlakozása is mozog. Nem szoktam ezt meg, a DT440-et, DT990-et tényleg szinte újkori állapotában kaptam meg, de ez nagyon bosszantó. :(((

Megkapta az illető az első negatív értékelését, nem tudom az ilyet másképp díjazni. :(

[ Szerkesztve ]

(#70874) #56474624 válasza #56474624 (#70873) üzenetére


#56474624
törölt tag

Jobbat mondok.

A képek nem is konkrétan erről a fejhallgatóról lettek feltéve, ugyanis most fent van tőle egy másik DT220, aminél ugyanazok a képek szerepelnek, de a képeken szereplő fejhallgató villája nem ez, mint ami hozzám került.

(#70875) kromatika válasza #56474624 (#70874) üzenetére


kromatika
veterán

Jól tetted hogy negatívval jutalmaztad.Utálom és is az ilyen simlis eladókat,akik más állapotú terméket fotóznak,aztán meg a rosszabb állapotút küldik.Sajnos a PH-án is bele futottam ilyenbe.

(#70876) emiki6


emiki6
veterán

A 400s vs 58x-hez elfelejtettem megemlíteni, hogy mikor az 58x-en meghallottam egy zenében a hegedűt... sokkal élvezetesebben szólt, mint a 400s-sel. Jobb volt a tonalitása vagy nem tudom.

A k550 mélymennyisége pedig jól szabályozható, a szorítóerővel arányos.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#70877) kromatika válasza emiki6 (#70876) üzenetére


kromatika
veterán

:K Akkor már hárman is így hallottuk.

(#70878) #56474624 válasza kromatika (#70875) üzenetére


#56474624
törölt tag

És akkor még van bőr a képén azt írni, hogy 6 eredeti képet rakott fel a fejhallgatóról, miközben pontosan ugyanazokkal a képekkel árulja most a másikat.
Meglepő, hogy az ilyen eddig megúszta a negatív értékelést.

(#70879) #56474624


#56474624
törölt tag

Hogy a DT220 hangjáról is mondjak valamit, arról egyelőre nem igen tudok érdemlegest, mert a párnája is lestrapált (de az cserélhető legalább, és rendeltetésszerű használatból természetesen fakad, a fő bajom a deformált villával van, a többi normális).
A basszus nem sok, de számomra semmi meglepő, az alsó-közép a felső-középhez képest több, mint lennie kellene, ezen a párnacsere valószínűleg segíteni fog. És remélhetőleg a szigetelésen is javít.

(#70880) korpicschess válasza #56474624 (#70873) üzenetére


korpicschess
veterán

A te érdekedben mondom, hogy a negatív értékelés helyett először próbáld meg rendezni a problémás helyzetet. Főleg úgy, hogy a visszaposta ingyen van (gondolom még nem lépted át a Paypal keretet). Esetleg partial refund.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#70881) BenQhunria


BenQhunria
tag

Sziasztok!
Szeretnék vásárolni egy fejhallgatót.
Amit olvastam, és pénztárcám is megenged az a Beyerdynamic DT 770 PRO.
Főként csak elktronikus zenét szeretnék hallgatni, megfelelő választás vagy valmi mást nézzek?
Egy kis okosítást kérnék az Ohm számmál kapcoslatban nekem mire lehet szükségem?

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#70882) Samtya válasza BenQhunria (#70881) üzenetére


Samtya
senior tag

Jó elektronikusra is, meg másokra is. Az impedancia attól függ, hogy miről szeretnéd hallgatni. Telefonról, számítógépről max 80 ohmost hallgass. Gyári ajánlás.

(#70883) emiki6


emiki6
veterán

A basysben van 36k ért bontott, karcos DT770 80 ohm, ha valakit érdekel.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#70884) emiki6 válasza emiki6 (#70883) üzenetére


emiki6
veterán

Ja, a link lemaradt... :D
http://basys.hu/beyerdynamic-dt-770-pro-80.html

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#70885) #44416768 válasza Spíler (#70872) üzenetére


#44416768
törölt tag

Köszönöm, lehet, hogy maradok egy Hyperx Cloud II-nél. Vagy Alpha-nál.

[ Szerkesztve ]

(#70886) #56474624 válasza emiki6 (#70883) üzenetére


#56474624
törölt tag

Amúgy k*rvára ugyanaz a karakter, mint a 32 ohmos premium edition. Egyből ráismertem, mikor legutóbb feltettem. Így olyan, mintha ki sem vonták volna a forgalomból (a 32 ohmos esetén legalábbis).

Ami tényleg hiányozhat a palettáról, az a 600 ohmos DT770 premium edition.

(#70887) emiki6 válasza #56474624 (#70886) üzenetére


emiki6
veterán

Hmm.
És láttad, hogy vannak a basysnél dt770 pro limited-ek is jó drágán?

A 600 ohmos 770 még furán is hangzik, olyannyira sosem hallottam róla. :D

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#70888) ribizly válasza emiki6 (#70887) üzenetére


ribizly
veterán

Pedig volt belőle. De én is csak ilyen head-fi-s beszélgetésekben találtam rá utalást, viszont nem volt elérhető. Ugyanakkor nem is biztos, hogy annyira szükséges volna. Ha azt a karakterisztikát követi, ami a 80-ról a 250-esre váltáskor hallható, akkor az már lehet túl száraz hang volna és nem volna rá kereslet. Lehet ezért is nincs már...

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#70889) #56474624 válasza ribizly (#70888) üzenetére


#56474624
törölt tag

A használt piacon soha eddig egyetlen eladó példányt sem láttam 600 ohmos DT770-ből (premium edition), szerintem ez is azt mutatja, hogy simán a legjobb (volt) a DT770-ek között. :R

[ Szerkesztve ]

(#70890) zsocy válasza #56474624 (#70889) üzenetére


zsocy
őstag

Nekem van egy, évekig vadásztam rá, végül ebayről sikerült német eladótól egy jó állapotút szereznem.
Megfelelő rendszert alárakva azt mondják ez szól a legjobban az összes közül, de mivel én csak ezt hallottam nem tudom összehasonlítani a többivel. Talán a 80 ohmosra hasonlít a hangja a leírások alapján.
Az biztos hogy nem száraz és analitikus a hangja, inkább teltnek, dinamikusnak mondanám, minden megvan, jó kis Beyeres hangkarakterrel - legalábbis nekem úgy szól Champről. Van tere is zárt létére, és eszméletlen kényelmes fejes. Ha tudsz szerezni valahonnan mindenképp érdemes, már csak a különlegessége miatt is :) Én nagyon szeretem, bár mostanában kicsit ellustultam és a Sony MDR-1A-t hallgatom sokat, nem kapcsolom be a "nagy" rendszeremet.

(#70891) milkabrams


milkabrams
őstag

Tudom hogy hülyek kérdés de hol a nomono? Itt vagyok a iroda címén és nem úgy tűnik, hogy lenne itt bármi bolt. A telefont természetesen nem veszik fel.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#70892) Bodz válasza milkabrams (#70891) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Olyan bolt amire te gondolsz nincs, nem is volt tudtommal. Keresgéld szorgalmasan! :D Azért remélem kisegít mindjárt valaki... :)

(#70890) zsocy: Bizony, neked van a legjobb 770-ed.

[ Szerkesztve ]

(#70893) Dorien válasza milkabrams (#70891) üzenetére


Dorien
veterán

Hmmmm... csengő / kopogás / kiabálás? :)

[ Szerkesztve ]

Wherever you go - go with all your heart.

(#70894) Dorien válasza #44416768 (#70871) üzenetére


Dorien
veterán

Kényelemben, anyaghasználatban a Sony MDR-1A csuklóból lenyomja az M40x, SRH840, HD2000 típusokat. A HyperX Cloud viszont ár-érték arányban jó cucc, ha nem zavar a "gamer" design - jó hangú, masszív, kényelmes és elvileg extra plüss párna is jár hozzá a műbőr mellé. A lényeg, hogy ez a fajta legyen: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Wherever you go - go with all your heart.

(#70895) milkabrams válasza Dorien (#70893) üzenetére


milkabrams
őstag

Sikerült.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#70896) IO.sys válasza Dorien (#70894) üzenetére


IO.sys
őstag

És hangminőség szempontból M40x vagy HyperX Cloud? :)

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#70897) Nxn908xxx


Nxn908xxx
őstag

Sziasztok!
Két hete használom a dt770-et, eddig azért nem írtam véleményt mert nem volt meg a Presenter. Mikor megérkezett és meghallgattam a Xonar DX-ről, eléggé meglepődtem, mert sokkal jobbra számítottam. A magasak sziszegtek, a mélyek se voltak élvezhetőek. Nem is hallgattam tovább, hagytam pár éjszakát menni. Klasszisokat javult, mintha kicserélték volna, így nagyon megtetszett. De most egy 10 perce van nálam a Presenter... hú, hát nem hittem volna hogy egy erősítő ennyit tud javítani rajta. Sokkal részletesebb lett a hang, sokkal kiegyenlítettebb és szebb. Volt pár szám, amiben hallottam halk recsegést, az is teljesen eltűnt, pedig azt hittem a fájl olyan, de nem. Nem is merem elképzelni, mi lenne ha a DX helyett egy rendes amp-ra lenne kötve.
Egyébként a hangervel nem volt nagy gond a DX-ről sem, még sok is volt a max.
Röviden ennyi. :))

[ Szerkesztve ]

(#70898) Dorien válasza IO.sys (#70896) üzenetére


Dorien
veterán

Hangra jó az M40x, de a gyári párnák elég véleményesek és akár törhet is a fejpánt néhány éven belül. Ha hosszú távra tervezel, akkor én inkább a Cloud-ra szavazok. Ha mégis M40x, akkor ezt a kombót ajánlom: [link] [link] Ha nem zavar a mélytúlsúlyos hang, akkor Sony MDR-1A. [link]

Wherever you go - go with all your heart.

(#70899) Spíler válasza milkabrams (#70895) üzenetére


Spíler
őstag

Miket hallgattál?

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#70900) Samtya válasza Nxn908xxx (#70897) üzenetére


Samtya
senior tag

Hmm, ennyire Xar a Xonar? :)

#70896 IO.sys: reméljük, jól választasz. ;] Egyébként M40X, mostanában én is azzal csörgök.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.