Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15051) jippa válasza szakibá... (#15049) üzenetére


jippa
aktív tag

Ez igaz lehet.

(#15017) Blackhole13: A külföldi fórumokon nincs túl sok összehasonlító vélemény a HD540 generációról. Ami van, ott meg az összepárosított driverek nagyon hasonló lefutású frekvenciaátviteli görbéjével érvelnek a Gold hangja mellett. Szerintem nem lehet komolyan venni, hogy egy ilyen kategóriájú fejesnél valaki "kihallja" a két driver futásának különbségét. Viszont, hogy mennyire nem pusztán egy gyűjtői darabról van szó: nekem azért volt nagy álmom egy ilyen Gold, mert több helyen olvastam, hogy itt a Sennheiser HD 250 Linear II driverét használták fel egy nyitott fejhallgatóban.

Üdv:

jippa

(#15052) Blackhole13 válasza jippa (#15051) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Értem. Amúgy pont van egy HD250 II-m, ha gondolod ezt ki is próbálhatjuk, hogy milyen ugyanaz a driver zárt és nyitott esetben. Azt esetleg nem tudod, hogy a HD540 II-ben is HD250 driver van? - Mert volt nekem olyan is, de emlékeim szerint kevésbé részletes, karakterben eléggé eltérő volt.

(#15053) WinnerB0Y


WinnerB0Y
senior tag

Sziasztok!

Haverom Beyerdinamic DT770 fejhallgatóját és nagyon tetszik, de nem fér bele a 25e forintos keretbe.
Tudjátok ajánlani hasonló fejhallgatót?

EUNE: iNeeko

(#15054) contaxg válasza WinnerB0Y (#15053) üzenetére


contaxg
veterán

DT235?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#15055) kárátékutyá


kárátékutyá
őstag

Beírom ide, mert nem eladni szeretném. Audio-Technika ATH.AD900x-et cserélném el zárt fejesre. Akinek van cserealapja, írja meg, természetesen értékegyeztetéssel, drágább modellek is jöhetnek. 3 kölköm van, nappaliban hallgatok zenét...hallgatnék. :)

(#15056) #71562240 válasza kárátékutyá (#15055) üzenetére


#71562240
törölt tag

Akkor már miért nem a kölkeidet cseréled el valamire? Vagy add őket a drótostótnak.

(#15057) kárátékutyá válasza #71562240 (#15056) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Ezeket még a cirkusz se vinné el. A bohóc is sírva hozná vissza.

[ Szerkesztve ]

(#15058) donpe válasza kárátékutyá (#15057) üzenetére


donpe
aktív tag

:DDD
Ez a drótostót is szíven ütött. Utoljára gyerekkoromban hallottam nagyanyám szájából. :) De milyen szép mondás! Visszavéve az aktív szókincsembe. :D

[ Szerkesztve ]

(#15059) schawo válasza kárátékutyá (#15055) üzenetére


schawo
titán

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15060) #71562240 válasza donpe (#15058) üzenetére


#71562240
törölt tag

Szép, ízes mondás, én is néhai nagyanyámtól hallottam utoljára gyerekkoromban, de a szépségével az a baj, hogy ma már ugyebár nem political correct. Tehát csak óvatosan, nem félreértő szándékú környezetben használandó! :)

[ Szerkesztve ]

(#15061) kárátékutyá válasza schawo (#15059) üzenetére


kárátékutyá
őstag

repü

(#15062) pucz


pucz
senior tag

Rendelt már valaki bármit is a mall.hu-tól? Szombat leadtam a rendelést az 512MKII-re, de azóta is semmi. Elméletben holnap...

Megnéztem, "beszállítónál raktáron". Pedig már nagyon rá vagyok feszülve. Első komolyabb saját fejesem. :DDD Utána jöhetnek sorba a komolyabbak, ha rabul ejt ez a fajta zenehallgatás. :B

(#15063) fi:zi'k válasza pucz (#15062) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ez is vmi szlovák cég mint a plazamarket?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15064) adammkaa válasza pucz (#15062) üzenetére


adammkaa
senior tag

Egy 10K-s fejes nem nagyon tud rabul ejteni az a baj, kell normális erősítő és dac is, azért jobban bele kell kostálni :K

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#15065) fi:zi'k válasza adammkaa (#15064) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Hatalmas tévedés. A legtöbben ilyen vagy még olcsóbb fejessel kezdték az "ipart".

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15066) pucz válasza adammkaa (#15064) üzenetére


pucz
senior tag

Nem kell mindenben a negatívumot keresni, és szúrkálódni! :R Valakinek ez lehet előrelépés, és nagy dolog. Te, meg más, aki hallgatott már komolyabbat, annak ez lehet semmi. De nekem attól lehet annál több, nem? :))

Másik meg, ha haza érek, honnan tudod, hogy miről hajtom? Attól, hogy azt nem írtam, még a kérdezéskor, lehet "normális" erölködőm itthon. Mint a füleseknél, itt is nagyon elhamarkodottan reagálsz. Nem kötekedés céljából mondom, félre ne értsél. Ha meg keverlek valakivel, sorry! :R ;]

[ Szerkesztve ]

(#15067) vodkaboy22 válasza fi:zi'k (#15065) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Jogos! Én is egy senni HD418-al kezdtem. Nem hiszem, hogy csak akkor ejtene rabul valakit az "ipar" ha egyből beyer T1-el kezdené... ;]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#15068) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Van egy nagyon értelmes áron ajánlott Senni HD380PRO (Erdélyből "rokon" küldené).
Ez mit tud hangban? Milyen szinten van? Shure440?
Megéri megvenni anyámnak aki hegedűléshez használná (hallás alapján játszik) neki mindenképp zárt fejes kell.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#15069) adammkaa válasza pucz (#15066) üzenetére


adammkaa
senior tag

Biztos keversz mert nincs fülhallgatóm. És nem az írtam hogy nem lehet előrelépés neked egy 10000FT-os fejes, hanem a rabul ejtéshez elég kevés úgy gondolom. (Nálam a szó azt jelenti hogy később éjjel nappal high-end hifit hallgatsz otthon) csak nem árt letisztázni.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#15070) schawo válasza vodkaboy22 (#15068) üzenetére


schawo
titán

Nem hallgattam, de azt írták róla, hogy komolyan mélyszegény.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15071) Dorien válasza adammkaa (#15069) üzenetére


Dorien
veterán

Nem kevés. Nekem elég komoly hiányérzetem van, ha nem tudom hallgatni az EVO-t legalább egy órácskát estefelé... :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#15072) blackmajesty válasza adammkaa (#15069) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Szerintem simán rabul ejthet, én egy Retro DJ-vel indultam másfél éve, majd hamar jött a váltás a kényelem miatt egy SRH440, aztán pedig már egy éve egy V-moda M80. És az, hogy nem high-end ez sem, az egy dolog, talán sosem lesz pénzem olyat venni, ettől még rabul ejtett ez a hobbi, imádok a jelenlegi fejesemmel zenét hallgatni, akár otthon, akár utcán, mert akkor van főleg időm rá.

#15066: nem kevered, ő volt az

(#15073) adammkaa válasza blackmajesty (#15072) üzenetére


adammkaa
senior tag

És abban mi az érdekes? :U Régen volt fülhallgatóm már nincs.

Egyébként téged maximum a zene ejtett rabul . én meg másról beszéltem, kicsit figyelmesebben kellene olvasni :K

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#15074) pucz válasza adammkaa (#15073) üzenetére


pucz
senior tag

Okoskodsz megint, előzmények nélkül. Senki se egyforma komám!

(#15075) adammkaa válasza pucz (#15074) üzenetére


adammkaa
senior tag

Bla,Bla, máskor ne használj olyan szót aminek nem tudod a jelentését és nem lesz vita belőle :K Be is fejeztem, nem kell az off, távol áll tőlem.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#15076) .DLL


.DLL
veterán

Kezd bejáratódni a fejesem, megjöttek a magasak, és a közép is jobb lett, a terével meg nem tudok betelni! :D

Egyszerűen egészen kiváló azokhoz képest amiket eddig használtam/használok (Sennheiser HD202, Beyer DT331, AKG K121)
Szerintem a basszus is pontos, hallgattam Jazzt is, DnB-t is, nem a populárisabb fajtát, szóval azért cifrázzák is a mélyeket nem csak úgy van me' kell, és szépen kijönnek a textúrái.

adamkaa: még hogy nem ejt rabul?? :DD Ez a Philips csak egy 8 ezres fejes, mégis elindított valamit..! Nyilván amíg létezik jobb addig mindig lesz ami újra rabul tudja ejteni az embert, a lényeg, hogy mi volt előtte.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#15077) Ribi válasza adammkaa (#15075) üzenetére


Ribi
nagyúr

Te meg a fül/fejhallgatót szavakat kevered. Szóval :P

(#15078) fattyu válasza adammkaa (#15064) üzenetére


fattyu
veterán

mondta az ember aki nem hallott még egy igazán büntetős fejest sem és még közepest sem normálisan kiszolgálva.

Figyi nincs neked kutyád? családod? barát/barátnő? szülők akik meghallgatnak?
mert ez a kényszeres pofázol egy témáról aminek a felszínét is alig karcoltad meg ez komolyan irritáló már.

Én nem veszem a bátorságot ilyen dumákhoz és alig merek megszólalni pedig hozzád képest azért hallottam ezt azt meg volt ezem azom.

Kérlek sírva nem lehetne hogy a tapasztalataidról dumálj? Azzal senki nem fog vitába szállni nem mész az agyára mindenkinek staöbbi. Nem szégyen hogy az út elején jársz mindenki elkezdte valamikor, de adod a bankot apám mintha 20 éve 24/7 fejesekkel foglakoznál.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#15079) vodkaboy22 válasza schawo (#15070) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Sajna ez nem sok infó és mint szokott headfin csak tulburjanzo semmit erő leírás van. Így azért nem merem megvenni meg akkor se ha 15000penz lenne...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#15080) DEJVID


DEJVID
őstag

Milyen fejhallgató van, ami a hd580-hoz hasonló karakter, de nála magasabb szinten van? hd800 ilyen pl?

(#15081) schawo válasza vodkaboy22 (#15079) üzenetére


schawo
titán

Hát, igen :(

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15082) fattyu válasza DEJVID (#15080) üzenetére


fattyu
veterán

hd580at röviden hallottam saját láncon szóval az hogy nagyon ismerem az túlzás.

Nem tudom elég komoly befektetés nélkül tudsz e látványosat előrelépni. Shure 1840et meghallgatnám monndjuk. Nem azt mondom ugyanaz ahangkép, de szerettem az 580 hangát, és ha drága nyitottat dinamikust vennék akkor az csak a 1840 lenne.

erősen szerintem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#15083) DEJVID válasza fattyu (#15082) üzenetére


DEJVID
őstag

Ó, ez még érdeklődésnek is korai, csupán kíváncsi vagyok.

(#15084) Ati1979 válasza DEJVID (#15083) üzenetére


Ati1979
veterán

Ha jössz a fejes talira, akkor hallgasd meg szerintem az új ATH-kat is.

Nem tudom, hogy pont milyen hangképet keresel, ugyanis nem ismerem a hd580-at, de szerintem érdemes ezeket a fejeseket kipróbálni. ;)

(#15085) jippa válasza Blackhole13 (#15052) üzenetére


jippa
aktív tag

Nem hiszem, hogy HD250 II csipogó lenne a HD540 II-ben. Ilyet nem olvastam sehol.

Emellett az 540 II-k között volt 600 ohmos is, míg a Gold 300-as.

Őszintén szólva nem vagyok egy nagy szeánszos típus, de ha mostanában Debrecenben jársz, meghallgathatod a Gold-ot egy Mullard ECC82 (12AU7) cső köré épített fejhallgató erősítőről.

Üdv:

jippa

(#15086) DEJVID válasza Ati1979 (#15084) üzenetére


DEJVID
őstag

Én sem tudom még, nagyon kevés fejhallgatót hallottam eddig. Mondom, csak kíváncsiságból kérdeztem.

(#15087) Ati1979 válasza DEJVID (#15086) üzenetére


Ati1979
veterán

A hd580 szerintem nem lehet nagy szám. (bár tudom ez bátor kijelentés úgy hogy még nem hallottam)
A hd650-et hallottam, ami egy használható darab, de az ugye nem ez a kategória.

Szerintem beyer-ben (ami általánosságban sokkal jobb ár / érték arányt képvisel mint az sh- magánvélemény)
sokkal jobbat kapsz olcsóbban. Ath-ban meg pláne.

(#15088) adammkaa válasza fattyu (#15078) üzenetére


adammkaa
senior tag

Van minden köszi :K Az lehet de én így gondolom :K Meg ez a topic kezd arról szólni hogy vitázzunk a másikkal mert nekem az nem tetszik, és nekem arról nem az a véleményem mint neki. Mindenki leírja a tapasztalatait , más meg reagál rá, mert ő nem úgy gondolja nem úgy hallja stb stb, ízlésháború, csak nem tudom ennek mi értelme. Mindenki védi azt amit éppen használ, hallgat, mást lehurrog. És ez elég elszomorító. :K

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#15089) DEJVID válasza Ati1979 (#15087) üzenetére


DEJVID
őstag

Elvileg elég közel van a hd600-hoz.

(#15090) vodkaboy22 válasza DEJVID (#15089) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nem elvileg hanem valóságban ugyanaz mint a régebbi 600as csupán annak femracsa van (ami persze csereszabatosa műanyagra). Igaz rövid ideig és nem saját rendszerről de a hallgattam őket és nem tudtam különbséget se tenni.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#15091) Ati1979 válasza DEJVID (#15089) üzenetére


Ati1979
veterán

Akkor azt hiszem egy kategóriával lejjebb helyeztem ezt a fejest mint kellett volna. :B

A meghallgatás a kulcs akkor is. A nélkül lehet, de nem érdemes dönteni.
Vannak ennél már jóval jobb fejesek is. Kérdés, hogy mennyit szánsz rá. :))

[ Szerkesztve ]

(#15092) DEJVID válasza Ati1979 (#15091) üzenetére


DEJVID
őstag

Mondom, hogy még semennyit, csak kíváncsi vagyok :D

(#15093) Xaels


Xaels
félisten

Néha rálel az ember 1-2 gyöngyszemre a neten: James LaBrie: Static Impulse. A DT új énekesének egyik solo albuma.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#15094) fattyu válasza adammkaa (#15088) üzenetére


fattyu
veterán

de te nem a tapsztalataidat írod le. ez a gond.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#15095) Zoli133 válasza Xaels (#15093) üzenetére


Zoli133
őstag

Nagyon jó album, ajánlom figyelmedbe hogy azóta van új albuma is LaBrie-nek Impremament Rezonancia címen. Ami szintén jól sikerült, szerintem. :)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#15096) fattyu válasza Ati1979 (#15087) üzenetére


fattyu
veterán

A hd580 rendesen kiszolgálva elég nagy szám :) A hd650et sokan nem szeretik a kicsit túlzott melegsége miatt. az 580/600 sokkal valóságközelibb és igen jók.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#15097) Xaels válasza Zoli133 (#15095) üzenetére


Xaels
félisten

Az is meg van közben, de mindent az idejében. Tényleg nagyon jó. Én mondjuk inkább Stratovarius-on edződtem. DT-hez ritkábban nyúltam.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#15098) Dave™ válasza Ati1979 (#15084) üzenetére


Dave™
nagyúr

Pedig az egyik legjobb Sennheiser a HD600-al együtt :) Szerintem sokkal jobb, mint a 650.

(#15099) margithid


margithid
veterán

Szerintetek a wolfson DAC melyik ajánlott fülest nem tud már meghajtani normálisan?

(#15100) #71562240 válasza adammkaa (#15088) üzenetére


#71562240
törölt tag

Kiszólt a gödörből a lik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.