Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15751) stefi81


stefi81
tag

Sziasztok!

Azt szeretném tudni, hogy k601 a régi akg k240 sextett újítása lenne?
Miben más a sextett meg a mostani mkII?
http://www.zenebutikgyor.hu/component/virtuemart/details/17136/

(#15752) Ati1979 válasza adammkaa (#15750) üzenetére


Ati1979
veterán

Minnél nagyobb annál jobb! :))

(#15753) Gymanotheone


Gymanotheone
csendes tag

Hello!

Szeretnék kérni tanácsot, hogy milyen fejhallgatót vegyek.
A következőre használnám:
Zenehallgatás: főleg house és trance. Ritkán rapp és pop.
Néha Film és sorozat nézés, valamint játék. A mikrofon nem szükséges.
A kialakítása mindegy. Viszont a fejemen lenne napi 6-8 órát. ami alatt zenét hallgatok munkában. Tehát előnyös lenne, ha a külvilág nem engem hallgatna. Az irodában csend van, nem kell külsőzajt szűrnie.
Indoor használnám csak.
Kicsi a fejem, és kicsi a fülem. Legyen kényelmes!

Árkat: 20 alatt, de inkább 15 körül.

Kábelnek nem kell túl hosszúnak lenni. 1,5m is elég. de ha hosszabb nem gond.

Köszönöm előre is!

M

(#15754) #71562240 válasza Gymanotheone (#15753) üzenetére


#71562240
törölt tag

Tálcán kínálja magát a Creative Aurvana Live! ezekhez az igényekhez.

(#15755) Ear001 válasza Gymanotheone (#15753) üzenetére


Ear001
addikt

Na most az jönne, hogy Olvasd el az első hozzászólást, nézd meg ezt a listát aztán gyere vissza.

Viszont én máshogy közelíteném meg a dolgot. Napi 6-8 óra pokolian hosszú idő. Ahogy a felhasználást leírtad többféle forrásról is szólna a kinézett fejes. Szóval én elmennék először próbálgatni fazont és gyártót.

(#15756) Gymanotheone válasza #71562240 (#15754) üzenetére


Gymanotheone
csendes tag

Teljes laikusként, nekem megfelel. Ha nincs ellenvélemény sem. Köszönöm :)

(#15757) fi:zi'k válasza Gymanotheone (#15756) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mivel nagyon sokat használnád a fejest, inkább próbálj előtte. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15758) Gymanotheone válasza Ear001 (#15755) üzenetére


Gymanotheone
csendes tag

A listában szereplő igénypontokra szerintem nagyjából mindenre leírtam az igényt. Amire nem, arra a válaszom mindegy.
Abban a listában, a 20 alatti árkat-ban, nem láttam olyat, amire az lenne írva, kényelmes hosszú ideig. Ezenfelül, teljesen mindegy, hogy túlsok mély, túlsok magas stb. Ezért kértem segítséget.

Mindenesetre köszönöm a választ. Sajnos nincs időm elmenni próbálgatni. Pláne, úgy, hogy nincs egy nagyjáboli fogalmam, hogy egyáltalán miket próbáljak meg, és melyikek közül válasszak.

M

(#15759) truefx


truefx
aktív tag

Gyorskérdés: DTX710/910 mennyire hangos kifelé? Irodába venném, de néha felnyomnám a hangerőt, és nem tudom mennyire lenne zavaró a munkatársaknak.

(#15760) #71562240 válasza Gymanotheone (#15758) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az Aurvana Live! relatíve kényelmes, - ahhoz képest hogy zárt fejhallgató, illetve hogy egyáltalán fejhallgató. A többi kívánt paramétert hiba nélük teljesíti, de kényelmesebb se sok van nála, ellenben azok gyakorlatilag mind nyitottak. A kényelem szempontjából a nyitott fejeseknél megengedhető, hogy lazán lefegjenek a füleden, de a zártak esetében fontos, hogy ne csak hátrafelé legyenek zártak, hanem a füled felé is lehetőleg hermetikusan zárjanak, ezért azok valamennyire rá kell nyomódjanak a fejedre-füledre, ami egyrészt egy idő után fárasztó, másrészt elősegíti a befülledést. Zárt fejest időszakonként (mondjuk egy-egy lemez meghallgatása után) mindenképpen érdemes levenni egy kicsit, hogy kiszellőztesd a füledet.

(#15759) truefx Kb. annyira, mint átlagosan a nyitottak.

[ Szerkesztve ]

(#15761) Gymanotheone válasza #71562240 (#15760) üzenetére


Gymanotheone
csendes tag

2-3 percekre félóránként-óránként levenném a munkámból adodóan. Szóval nekem ez így tökéletes kompromisszumnak tűnik.
Köszönöm szépen a segítséget! Hatalmasak vagytok! :)

(#15762) Ear001 válasza Gymanotheone (#15758) üzenetére


Ear001
addikt

Valóban, nagyon pontosanfogalmaztad meg az igényedet.

Semelyik árkategóriában sincs olyan, ami mindenkinek kényelmes.

Azt pedig csak gondolod, hogy mindegy neked, hogy sok a mély, sok a magas.

Próbálni pedig tudsz például MM-ban, a holnapi fejhallgató találkozón, olyan helyeken mint a nomono.

Ezek nélkül akár pénzfeldobással is dönthetnél.

(#15763) violentSt


violentSt
tag

nah shure 440-lett a vége
úgy gondoltam felesleges lett volna 2x annyit kiadnom egy csak itthon használatos fülesért (a 840-ért)
illetve a forrásom sem biztos, hogy ki tudta volna használni,
ezzel tökéletesen elleszek egy darabig, célomnak megfelel
bár a mélye nekem így elsőre picit kevéske, de majd hozzászokik a fülem
egyébként szépen szól a kedvenc zenéimmel
mindenkinek köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#15764) T_Stark válasza T_Stark (#15616) üzenetére


T_Stark
őstag

Erre valaki?

Én inkább a Beyer felé hajlok, a Creative úgy látom inkább elektronikus zenére van ajánlva, én meg hallgatnék rockot, popot, komolyzenét is rajta a tucc mellett, sőt azokból még többet.
Közben nézegettem még a Superlux HD330/660-at is, ezek milyenek a DT235 mellett?

(#15765) fi:zi'k válasza T_Stark (#15764) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Leginkább nehezen hajthatóak. :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15766) T_Stark válasza fi:zi'k (#15765) üzenetére


T_Stark
őstag

Az nem nagy baj, a Prodigy HD2-ben van fejhallgató erősítő, de ha nem bírna vele rádugom a NAD erősítő fejhallgató kimenetére. Hordozható eszközzel nem hiszem hogy lenne használva.

(#15767) adammkaa


adammkaa
senior tag

Valaki esetleg tudja hogy a DT770PRO, 32, 80, és 250ohm közötti különbségek miben nyilvánulnak meg?

Nexus 5 Black

(#15768) gabross válasza adammkaa (#15767) üzenetére


gabross
tag

(#15769) akela91


akela91
addikt

Helyzetjelentés: Még mindig libabőr felvenni az ATH-M50-et több mint fél év után! (mármint azóta hallgatom)

Viszont a párnák kezdenek foszlani lassan :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15770) hm74 válasza akela91 (#15769) üzenetére


hm74
aktív tag

Felvenni libabőr, OK. És hallgatni? :DDD

(#15771) akela91 válasza hm74 (#15770) üzenetére


akela91
addikt

Valahogy éreztem, hogy beleköttök. Viccet félretéve, akinek mutattam a szava megállt. :) (nem, nem azért mert olyan szar.. :DDD )

(#15772) hm74 válasza akela91 (#15771) üzenetére


hm74
aktív tag

Én még nem hallottam M50-et, de elhiszem ... :)

(#15773) akela91 válasza hm74 (#15772) üzenetére


akela91
addikt

Ne hidd el. :) Aki a neutrális hangzást preferálja, az inkább lehet ledobná.
De ez a szép a ebben...

(#15774) hm74 válasza akela91 (#15773) üzenetére


hm74
aktív tag

Nem dobnám le, volt nekem Superlux HD 668B fejesem, azt is hónapokig hallgattam. Az M50 biztosan jobban szól nála.

[ Szerkesztve ]

(#15775) Khelben


Khelben
nagyúr

Erről tud valaki valamit?

A gyerekek általában a nappaliban néznek mesét és elegem van a hangos mesékből. Ezért gondoltam, hogy kapnak egy ilyet és akkor nem kell az egész családnak hallgatnia. De ha már ilyet veszek, jó lenne, ha normálisan szólna és adott esetben egy filmet én is élvezni tudjak vele. Esetleg ha van valamilyen alternatíva, az is érdekelne, lényeg, hogy vezeték nélküli legyen és legalább 2 fejhallgató.

(#15776) fi:zi'k válasza Khelben (#15775) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Miért nem jó a madzagos?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15777) Khelben válasza fi:zi'k (#15776) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mert a nappaliban keresztirányú forgalom van ott, ahol a madzagok lennének, ráadásul kisgyerek is van, aki élvezettel rángatná és rágná a madzagokat. Meg a "kiszaladok wcre de elfelejtem levenni a fejhallgatót" kezdetű baleseteket is jó lenne elkerülni :)

(#15778) SOAD19: nem, mert ha lehalkítják, akkor a többi tevékenység miatt nem hallják (nappali-konyha egyben). Ezért most állandó a vita, ha lehalkítom, akkor előbb utóbb suttyomban visszahangosítják és így körbekörbe. Ez a megoldás nekem jó kompromisszumnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#15778) SOAD19 válasza Khelben (#15775) üzenetére


SOAD19
addikt

Nem lenne egyszerűbb megkérni őket, hogy halkabban hallgassák a meséket? :) Nekem ez kicsit furcsa, hogy emiatt fejhallgatóra köteleznéd őket. Egyáltalán használnák, ha lenne? :F

(#15779) bmakszim válasza akela91 (#15773) üzenetére


bmakszim
senior tag

Miután öcsém vett egyet, kipróbáltam. Akkor még az Alessandrohoz szokott fülem nem sokáig bírta. Később bejáratva is adtam neki egy próbát, de azóta se értem miért számít best-buynak. Én csak iszonyat nagy brummogást, meg némi cincogást hallok belőle és azok is olyan műnek hatnak.
Szerintem.

(#15780) fi:zi'k válasza Khelben (#15777) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Hol marad az atyai tekintély? :DDD
A célnak megfelelhet, de sok jót ne várj egy ilyen cucctól.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15781) adammkaa válasza fi:zi'k (#15780) üzenetére


adammkaa
senior tag

Szerintem a gyerekeknek annyi igényük van e téren hogy hallják amit kell, nem rosszabb az a fejes mint a tv nek a hangszórója az biztos :B Sőt nem is a hangra fognak koncentrálni szerintem hanem a mondanivalóra.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#15782) akela91 válasza bmakszim (#15779) üzenetére


akela91
addikt

Attól azért távol áll bőven. :) Miről hallottad, és mit hallgattál vele?

(#15783) Khelben válasza adammkaa (#15781) üzenetére


Khelben
nagyúr

(Mondjuk nem a tv hangszóróján hallgatják, hanem erősítőn és hangfalakon keresztül) :)
De tény, hangminőségben nincs nagy elvárás, csak szóljon.

(#15784) Bodz


Bodz
Topikgazda

A linkelt Pana elég nagy cucc, viszonylag nehéz is, ha kicsik a gyerekek, meg persze a fejük, akkor elképzelhető, hogy kényelmetlen lesz és/vagy le is esik róluk.

(#15785) adammkaa válasza Khelben (#15783) üzenetére


adammkaa
senior tag

Akkor elég szerintem nekik bőven, ha egyet értesz abban hogy nem a hangjára fognak specializálódni mikor felveszik, hanem amit mond a mese. a Másik ami kérdés lehet, meg-e szokják hogy fel kell mindig venniük a fejhallgatót, és nem 5 percenként dobálják össze vissza, esetleg ha valamelyik megéhezik.. ;] ;] ;]

Nexus 5 Black

(#15786) T_Stark válasza T_Stark (#15764) üzenetére


T_Stark
őstag

Esetleg erről vélemény?

(#15787) fi:zi'k válasza Khelben (#15783) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A te elvárásidra gondoltam, nem a gyerkőcökére. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15788) bmakszim válasza akela91 (#15782) üzenetére


bmakszim
senior tag

Musiland 01 + headbuffer, ill. iphone. Ezeket. Hozzáteszem, öcsém is imádja, szal lehet tényleg bennem van a hiba. :)

[ Szerkesztve ]

(#15789) stefi81


stefi81
tag

Van egy superlux 660 fülesem de nagyon nem tetszik hogy hiányzik a közepe.

Tudna valaki pár szót mondani a K601 és a akg k240 sextett-ről.
A 240sextett nagyon tetszik mindenkinek, de nem mai darab és a most kapható mkII nincs olyan jó?

Néztem HD555 is, de az sem kapható már. Mi lehet a most kapható hd555 ami legközelebb áll hozzá?

Nem érdekel ha használt, csak legyen olyan mint az új és sokkal olcsóbb :D

[ Szerkesztve ]

(#15790) fi:zi'k válasza stefi81 (#15789) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Miről használod?

(#15791) Khelben
Ha már annyira nem kicsik szerintem hamar megtanulják, hogy ha nem használják, akkor le kell tenni.
Persze a te hatásköröd dönteni. :)

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15791) Khelben válasza fi:zi'k (#15787) üzenetére


Khelben
nagyúr

Igen, nem várom el, hogy ezentúl ezzel nézzek mozifilmeket, a bigbangtheoryhoz viszont talán nekem is megfelel majd.

(#15785) adammkaa: szerintem megszokják, mert anélkül nem fognak hallani semmit :) Annyira nem kicsik már, hogy megegyék (6 és 8 évesek).

(#15784) Bodz: igen, ez egy érdekes kérdés, de akárhogy túrom a netet, nem találok alternatívát.

(#15792) #71562240 válasza T_Stark (#15786) üzenetére


#71562240
törölt tag

Tűrhető hangja van, viszonylag kellemes is. V karekter egy kicsit. Az AKG kínálatában amolyan középutas darab, nem a tipikus száraz stúdiós, nem is a tipikus K518 jellegű DJ-s, hanem a kettő között. Hallgathatós, de ha a felvétel kifejezetten vonyítós a magassávban, akkor ez is tud vonyítani. Megéri a 14ezret, de láttam már kicsit olcsóbban is hirdetni, egyúttal én nem erre törekednék, bár egy időben gondolkodtam rajta. "Kategóriailag" a DT236-nek fölötte áll, de a CAL!-nak nem, és annak kellemesebb a tónusa szerintem. CAL!-t pedig újonnan is kapsz lényegében ennyiért. (A Superlux-okhoz azért nem szóltam hozzá előzőleg, mert azokat még nem hallgattam.)

(#15793) stefi81 válasza fi:zi'k (#15790) üzenetére


stefi81
tag

(#15794) adammkaa válasza Khelben (#15791) üzenetére


adammkaa
senior tag

Csak vicceltem hogy "megeszik" ezt próbáltam smiley val is alátámasztani ;]

Nexus 5 Black

(#15795) fi:zi'k válasza stefi81 (#15793) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Valószínűleg nem a legideálisabb források egy 150 Ohmos fejeshez. :U
Először vmi használhatót kellene előcsalnod belőle. Ha még mindig nem tetszik, akkor tényleg mehet a csere. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15796) T_Stark válasza #71562240 (#15792) üzenetére


T_Stark
őstag

Akkor ha jól értem, az eddigiek közül amiket néztem, Te a CAL! mellett döntenél leginkább?
Rock/Klasszikus zenével is jó a CAL? Az első hsz-ban főleg elektronikushoz ajánlott.

(#15797) #71562240 válasza T_Stark (#15796) üzenetére


#71562240
törölt tag

Amellett, ezért javasoltam azt az adott keretek között.
Ajánlható minden zenére, eléggé all-rounder, komolyak a mélyei, ezért van nyilván az elektronikus az ajánlóban, de elsősorban valóságos zenékre való, mert jó hangja van annyi pénzért.

(#15798) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Mondjuk nem fejes téma de meg kérdezem ilyet csinál valaki itthon ?[link]vagy árban ugyan ott lennék ha rendelném ? Mert az enyém valószínű kipurcant mert átvált monó-ba néha.

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#15799) fi:zi'k válasza PofaJenö (#15798) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Lehet kapni gyáriba is, de meg is csinálják neked sokan. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15800) futa válasza Ati1979 (#15112) üzenetére


futa
csendes tag

Tudnál ajánlani egy-két Beyer fejhallgatót, amik megfelelnek az eredeti kérdésemnek?
Eredeti, részletes kérdés itt:
[link]

Eddig a Shure SHR440-et javasoltátok, utána írtad Te, hogy nézzek Beyer DT-t is.
Amúgy a SHR240 nagyon gagyi? Vagy csak más, mint amit én szeretnék?
Amúgy árban ez az SHR440 nagyon a maximum. Belefér, de feljebb már semmiképp.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.