Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14051) hm74 válasza adammkaa (#14047) üzenetére


hm74
aktív tag

if you speak English [link]

(#14050) spawn21
akkor valami könnyen hajtható, fejről nehezen leső, zárt, circumaural kéne neked, pl. ATH-M50
.. vagy a fiúk még ötletelnek hozzá alternatívákat

[ Szerkesztve ]

(#14052) fattyu válasza spawn21 (#14050) üzenetére


fattyu
veterán

hangzást nem írtál mi kell.

decsak ugyanazt tudom mondani. a 3ból válassz kettőt. amit leírtál az alapján pedig a kicsiről kell lemondanod logikusan.
órákig dolgozol tehát hosszan kell kényelmesnek lennie, és gép zúgása miatt kell az izoláció.

Ha nagy fejed van k550 használtan belefér a keretedbe kb. jó fejes. ( a nagy fej a párnák jó fekvéséhez és ezáltal jó izolációhoz kellenek )

Esetleg szintén használtan beyer 770 32 ohmos verzió.

Amugy egy ilyen fejesnek meg nem ártana egy normálisabb forrás ( clip+ is nagyságrendi javulás szinte bármilyen telefonhoz képest. )

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#14053) spawn21 válasza fattyu (#14052) üzenetére


spawn21
veterán

értem.

elektronikus zenét hallgatok javarészt.
Dubstep, stb.. basszus párti vagyok

Megkukkolom őket. :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#14054) fattyu válasza spawn21 (#14053) üzenetére


fattyu
veterán

arra inkább 770 szerintem bár én olyat nem hallgatok.

vagy igen az ath m50 ami említődött már. tuctucra megfelelhet

hallgatás nélkül nem veszünk ebben az értékben fejest már :P

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#14055) #71562240 válasza katalin888 (#14045) üzenetére


#71562240
törölt tag

200 dollár alatt csak legrosszabb fejhallgatók vannak, legjobbak nincsenek - legfeljebb esetleg legkevésbé rosszak! :Y
Egyébként az a fő baj, hogy itt a félperiférikus Pannónia provinciában annyira csak kis szeletét ismerjük a szóbajöhető típusoknak, hogy itt ilyesmiről szavazgatni a "csiga bedől a kanyarban" minősített esete lenne - amellett, hogy persze eleve lehetetlen öt legjobbat kiválasztani, legalább top ötvenes listára lenne szükség...
(Félreértés ne essék, részemről ez megvitatás volt! :D )

[ Szerkesztve ]

(#14056) spawn21 válasza fattyu (#14054) üzenetére


spawn21
veterán

mi az hogy tuctuc? :D

Diundisunt akartál írni? ;]

iPhone 13p

(#14057) hm74 válasza #71562240 (#14055) üzenetére


hm74
aktív tag

Ahogy a srác korát, stílusát elnézem, nem klasszikus hangszeres zenére való audiofil készülékeket preferál. Persze, ez a vársárlói réteg nagyobb létszámban van jelen a fogyasztói társadalomban, tehát van elég nagy tömeg, akiket meg tud szólítani. Ebben a topikban viszont inkább az igényesebb zenehallgatás preferenciája dominál, tehát az itteni kommentek alapján egészen más top5 alakulna ki.

(#14058) #71562240 válasza hm74 (#14057) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ha már a videó: aki összeszámolja, hogy hányszor mondja a srác, hogy really cool (design), az megnyeri a jutalmat. (Manapság úgymond a média "demokratizálódásának" korát éljük, bárki nímand ismertséghez jtuhat.)

(#14059) Bodz válasza spawn21 (#14043) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Esetleg ezt is meghallgathatnád.

(#14060) Dorien válasza #71562240 (#14058) üzenetére


Dorien
veterán

OFF

Én inkább ezt nézegetem. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#14061) spawn21 válasza Bodz (#14059) üzenetére


spawn21
veterán

Köszönöm, meg fogom nézni. Szombaton amit csak tudok megsasolok

iPhone 13p

(#14062) czanga


czanga
őstag

Meghallgattam a Retro Dj-t a MM-ban es iphone 4-rol hallgata , EQ kikapcsolva hianyosnak ereztem a mely tartomanyt. Ez mitol lehet? Rlhasznalodott? Nem zar mar ugy mint kellene? Asztali gepre kotve is ilyen lenne? bass booster eqval jo volt

(#14063) RetepNyaraB válasza spawn21 (#14061) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Mindenesetre a kékfogú AKG, melyet először emlegettél garantáltan nem éri meg a pénzét. Aztán a továbbiakban már nem írtad ragadozol-e a vezeték nélküli vackokhoz. Viszont a Bícc, meg az AKG is fülrefekvő, nem körülölelő típus. Ilyenekből nincs túl nagy választék eleve, főleg ha szépet és jót is akarsz :P
Anélkül, hogy reklámoznám belehallgathatsz a Philips Fidelio M1-be is (jó forrás nem árt hozzá és esetleg kis magas eq ízlés szerint).

(#14062) czanga@ ez elég relatív állítás ugye... Ettől függetlenül próbáltam már boltban hibás AKG 550-et, abszolút Sokol rádió hanggal. Egy hétre rá kicserélték :C

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#14064) adammkaa


adammkaa
senior tag

ATH-M50 hez milyen dac + erősítőt ajánlotok, ami esetleg szintén melegebb hangú. Ami kell mindenképp az a fejhallgató erősítő nagy teljesítménye. Erős mély orientált zenékhez kellene, ezért is fontos a nagy hangerő.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#14065) Audison válasza adammkaa (#14064) üzenetére


Audison
senior tag

Nem értem miért szeretnél az M50-hez nagy teljesítményű erősítőt...bármi meghajtja. Mennyi a kereted?

[ Szerkesztve ]

(#14066) RetepNyaraB válasza adammkaa (#14064) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az M50 amúgy is mély túlsúlyos, felesleges ezt még fokozni (ezt a meleg hangú dacampra írom) . A Bkercso-féle Presenter 2-t szokták ajánlani a srácok (hazai termék-hazai munkahely ;] ), mely nagyon precíz és gyors erősítő. De van neki van DAC-ja is.
Vagy veszel egy FiiO E17 Alpent és örülsz a hordozhatóságnak :C

ja és a kekeckedés: kérdő mondat végét kérdőjellel jelezzük :U ;]

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#14067) czanga válasza RetepNyaraB (#14063) üzenetére


czanga
őstag

Nem szubjektiv, tenyleg alig volt benne mely. :D Gondolom a kiallitott darab miatt. Remelem ha veszek es bejaratom , (bass booster EQ-val volt jo telefonon) akkor nem
ezt fogom tapasztalni. :) Bar EQ az iTunes-ban is van. :P

(#14068) #71562240 válasza czanga (#14062) üzenetére


#71562240
törölt tag

"Ez mitol lehet?" Első-, másod-, és harmadsorban attól, hogy valószínűleg túlzottan mélykiemelős, eltorzított hanghoz vagy szokva - ezt az is mutatja, hogy számodra nem csak hogy egyáltalán megemlíthetőnek, hanem még használhatónak is számít a hangszínszabályzás, azon belül is a mélykiemelés. (Feltételezzük, hogy nem volt hibás az adott fejhallgatópéldány. Ha már ott voltál, miért nem hallgattál meg más, hasonló kategóriájú fejhallgatókat? Ha meghallgattál, akkor miért nem említed őket referenciaként a Retro DJ-hez képest, hogy több infóhoz jussunk, illetve egyáltalán be tudjuk határolni, hogy mi számít neked hiányos mélytartománynak?) Negyedsorban attól is lehetett az élményed, hogy a Retro DJ egy kicsit mélyhiányos, világos/szikár tónusú fejhallgató.

[ Szerkesztve ]

(#14069) czanga válasza #71562240 (#14068) üzenetére


czanga
őstag

Nem vagyok. :) A fullhallgatom (EP-630) sem a brutalis melyeirol hires de a Retro DJ alapvetoen tetszett de oblosebb melyeket vartam tole. Amennyiben picit rafogtam a fejemre akkor jobb volt, jobban zart, lehet tenyleg csak reg ki van rakva... Sajnos superlux nem volt, mondjuk nem is varom. Persze hallgattam joval dragabb fuleseket is, de nem elvivalens a ketto. Amugy nagyon kenyelmesnek talaltam. Az osszefoglaloban pedig picit mely kiemeleses fuleskent szerepel, de orulok , hogy egybol a kerdezo a hulye. ;)

(#14070) hm74 válasza czanga (#14062) üzenetére


hm74
aktív tag

Lehet, hogy a lejátszott hanganyagodban volt kevés mély? Vagy ennyire basshead lennél?
Engem is meglep a mélyszegény élményed a Retro DJ-ről. Nekem volt Shure SRH840-esem, ami nem nevezhető mélyhiányosnak, de a Maxell hozzá képest egyértelműen súlyosabban tolja az alsó tartományt.
Az viszont igaz, amire kammerer is utalt, hogy a Retro DJ hangja eltért az kategória többi szereplőjétől, sokkal világosabb és nyitottabb hangja van még a házi vetélytárs Audio Wild-hoz képest is.

Nálam "nullkilométeresen" is volt elég mélye a Retro DJ-nek, ezért a bejáratás hiányát mint okot kizárnám.

[ Szerkesztve ]

(#14071) vzsryl válasza adammkaa (#14064) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ezzel a kérdéssel ide: [link]
Egyébként én Invertory-t ajánlanék erőlködőből.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#14072) adammkaa válasza Audison (#14065) üzenetére


adammkaa
senior tag

"Nem értem miért szeretnél az M50-hez nagy teljesítményű erősítőt"

Hogy remegjen az állkapcsom a mélytől. És hogy olyan dinamikával is szólaljon meg ami semmihez sem fogható. Bkrecso féle erősítő meg dac ról már megkérdeztem őt meg olvastam róla, de az nem hiszemhogy ehez a fejeshez passzolna.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#14073) adammkaa válasza Audison (#14065) üzenetére


adammkaa
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#14074) #71562240 válasza czanga (#14069) üzenetére


#71562240
törölt tag

De vagy! :Y Legalábbis a példád is azt mutatja.
A Creative EP-630 egy mélytónusú, kissé magassávhatárolt fülhallgató, tehát ha ehhez szoktál hozzá, akkor minden lineárisabb tónusú fej/fülhallgató esetében elsősorban a magashangok többlete fog feltűnni, kevésbé tudsz figyelni a mélyhangokra, amíg át nem szoksz az eltérő tónusra. Ugyanez érvényes arra is, hogy egy fülhallgató óhatatlanul információszegényebb, mint egy fejhallgató, tehát ha fülhallgatóhoz szokott füllel hallgatsz fejhallgatót, akkor a szinte törvényszerű információtöbblet miatt is szinte törvényszerűen eleinte elsősorban a fejhallgató magasait fogod hallani, amíg át nem szoksz. A valóságban a Retro DJ-nek, bár inkább világos tónusú fejhallgató, mégis több és valósabb mélye van, mint a (mélyhangsúlyos) EP-630-nak, mondhatni pusztán amiatt, hogy a Retro DJ az egy fejhallgató. Eleve más kávéház egy fül- és egy fejhallgató, teljesen mást kapsz a két készülékfajtától, nem igazán összehasonlíthatóak.
Nem valószínű, hogy az általad próbált Retro DJ fejpántja túlságosan kitágult volna, merthogy eleve viszonylag lazán van a fejen - de persze lehetséges ez is.
"...de orulok , hogy egybol a kerdezo a hulye." Ez természetes, alapszabály a fejhallgatós topikban, hogy eleve a kérdező a hülye, ez az első szabály. Ellenkező esetekben az első szabály lép életbe. A jelen eset az ellenkező eset, ugyanis az se lehetett az ítélőképessége teljes birtokában, aki az ajánlóban úgy fogalmazott, hogy a Retro DJ egy mélyorientált, horribile dictu mélytúlsúlyos (?!?!?!) fejes. Nekem higgy, ne az ajánlónak, a Retro DJ egy enyhén világos tónusú, kissé mélyszegény fejes.

[ Szerkesztve ]

(#14075) fattyu válasza adammkaa (#14072) üzenetére


fattyu
veterán

de az nem hiszemhogy ehez a fejeshez passzolna.

se a fejest se az erősítőt nem hallottad.
Megalapozott fingreszelés amit csinálsz.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#14076) dudika10 válasza #71562240 (#14074) üzenetére


dudika10
veterán

"Nekem higgy, ne az ajánlónak, a Retro DJ egy enyhén világos tónusú, kissé mélyszegény fejes."

Aham... mint a D1100...

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#14077) hm74 válasza #71562240 (#14074) üzenetére


hm74
aktív tag

Inkább kissé méltúlsúlyos. Én lehúm az EQ-n a mélyet, mert sok, a DT880-hoz (ami egy kigyenlített hangú fejes) képest meg rengeteg.

(#14078) chrisnagy13


chrisnagy13
senior tag

Jaj, mi folyik itt...

[ Szerkesztve ]

(#14079) contaxg válasza #71562240 (#14074) üzenetére


contaxg
veterán

:N

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#14080) adammkaa válasza fattyu (#14075) üzenetére


adammkaa
senior tag

Fejest hallottam már csak olyan számokkal amiben nem a mély volt dominálva.

Nexus 5 Black

(#14081) PofaJenö válasza Dorien (#14060) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Hát elég szép ,de a többi videója az se semmi,és milyen fegyókat próbál ki :Y

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#14082) #71562240 válasza czanga (#14069) üzenetére


#71562240
törölt tag

Revideálom: higgy akinek/aminek akarsz. Vagy a fülednek.

(#14083) dudika10 válasza #71562240 (#14082) üzenetére


dudika10
veterán

Csak azért vagyok teljesen biztos abban, hogy újabb marhaságot írtál, mert egészen véletlenül van itthon RetroDJ is, EP630 is, mérőmikrofon is, meg két fül is a fejem két oldalán, és rászántam 5 percet, hogy felelevenítsem az emlékeimet, ha már beleugatok a nagyok játékába.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#14084) contaxg válasza dudika10 (#14083) üzenetére


contaxg
veterán

Nekem is van belőle itthon "pár darab" és számomra fizikai (szó szerint) fájdalom a használata.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#14085) dudika10 válasza contaxg (#14084) üzenetére


dudika10
veterán

Mármint mérőmikrofon? Az nekem is kényelmetlen, amikor bedugom a fülembe. :P

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#14086) czanga válasza dudika10 (#14083) üzenetére


czanga
őstag

Leírod azért te is, hogy mit tapasztaltál?

Elötte amúgy évekig AKG K324p volt, és ha a fülem nem csal az is nagyon hasonló hangzással bír, mint az EP-630, szóval abban igaza van kammerer-nek, hogy lehet ehhez vagyok hozzászokva. Az más kérdés, hogy a véleményét hogyan közölte...

Jól tippelek ha azt mondom, hogy akkor superlux-ok közül kár nézelődjek, mivel ugyan nemsokkal drágább, de ahogy olvastam azok közül kb mindre?? igaz egyöntetűen, hogy a magas hangsáv kiemelt rajtuk? 7000-nél többet tényleg nem szánok rá. Nem férne bele. :U Onnan indulok ki, hogy úgy "éreztem" számomra a Retro DJ magas részletessége már jó, de nem tudom merjek e feljebb menni/mást kipróbálni itt, hangzásilag ha értitek.

Mindenféle zenét vittem magammal direkt, mindet Flac-ből Apple lossless -be átkonvertálva. Volt ott minden: C2C, High Contrast, 1-2 Pendulum szám, Rise Against, Netsky, Nickelback, Tenthu (dallamos trance muzsika) Egyszóval azért főként az elektronikus zene dominál.

Bevallom, bár eddig sem titkoltam, hogy ebben a témában járatlan vagyok. Próbálom megtalálni ami jó számomra, de nem minden a szép, öblös mély hangzás, ha ez más kárára megy például.
Még ma este visszamentem még egy körre és továbbra is tetszik amúgy a Maxell.

[ Szerkesztve ]

(#14087) mcs válasza #71562240 (#14074) üzenetére


mcs
veterán

A Retro DJ szerintem se mélyorientált. Amennyivel gyengébben dübörög az Audio Wildnál, pont annyival színesebb is a hangja.

(#14088) Bodz válasza adammkaa (#14064) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Valami olcsó csöves DAC meg Canamp. ;] ;]

(#14086) czanga: Az összes Superlux visít valamennyire, amit hallottam (681, 661, 668, 330, 660, 662).

[ Szerkesztve ]

(#14089) vzsryl válasza mcs (#14087) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Retro DJ márpedig mély súlyos, az Audio Wild meg nagyon az, ráadásul egy mosógép is. A Retro DJ kevésbé doboz hangú és tisztábban szól, részletezőbb. Ettől függetlenül a Wild sem egy kimondottan rosszul sikerült darab.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#14090) dudika10 válasza czanga (#14086) üzenetére


dudika10
veterán

A RetroDJ bizony mélyben erősebb (a kelleténél), mint az EP630. Egész szélesen ki van emelve az alja.
Szerintem nyugodtan megveheted, ha nem volt vele kényelmi problémád, hamar hozzászoksz.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#14091) czanga válasza dudika10 (#14090) üzenetére


czanga
őstag

Köszönöm! Nem volt, szépen felül a fülem köré, nagyon kényelmesnek tűnt, de ugye ebben sincs tapasztalatom. :R

@ vzsryl
Próbáltam ma az Audio Wild-ot is, de nekem is kicsit zörgősebbnek hatott, így elvetettem.

@Bodz
Köszönöm, akkor az már lehet zavarna, bár ahogy dudika említette, hozzászoknék, és utána már a Creative fülhallgatóm lenne fura. :)

Uraim, tudtok még mondani párat azért ténylegesen 7k-ig bezárólag? JVC, Sony, Panasonic, Superlux akármilyen márkából ami nekem feltehetőleg tetszene? Mély nagyon erős kiemelését felejtsük el, ha ezt hozza hangzásban valami mint a Retro DJ akkor frankó, ha meg jobb akkor méginkább. Szeretek többmindenből válogatni. :))

[ Szerkesztve ]

(#14092) Dave™ válasza czanga (#14091) üzenetére


Dave™
nagyúr

Avxen van kis szépséghibás k701 35ért, ha valakit érdekel.

Bocs, nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#14093) czanga válasza Dave™ (#14092) üzenetére


czanga
őstag

Kerekedett is a szemem. :DD

Kiegészítés, mert amúgyis lejárt az idő:
Akkor mondjatok kérlek mást is az áron belül, ha van értelme még nézelődjek, és van ami jó/jobb. Túlkomplikálni sem akarom a vételt , ilyen árkategóriában. :B

(#14094) Dorien válasza Bodz (#14088) üzenetére


Dorien
veterán

A 681 EVO már jó, de körülményes hozzájutni...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#14095) mcs válasza czanga (#14091) üzenetére


mcs
veterán

Maradjon a Retro DJ. Más értelmes alternatíva nincs 7 ezerért. :)

(#14096) fattyu válasza Bodz (#14088) üzenetére


fattyu
veterán

akkormár bravo v2

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#14097) Dorien válasza mcs (#14095) üzenetére


Dorien
veterán

Otthonra a Superlux 681 / 681B szvsz sokkal jobb fejes 6300Ft-ért.
De utcára inkább ne. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#14098) czanga válasza Dorien (#14097) üzenetére


czanga
őstag

Otthon lesz hasznalva ezt nem mondtam, de sajnos azokat nem hallgattam plusz irtak, hogy csicsergos rendesen magasak teren es a postakoltseg is rajon mert nem talaltam szemelyes atveteli lehetoseget meg.

[ Szerkesztve ]

(#14099) #71562240 válasza czanga (#14098) üzenetére


#71562240
törölt tag

"Az más kérdés, hogy a véleményét hogyan közölte..." Én hogyan közöltem? Tárgyszerűen, semlegesen. Majd az általad előhozott viccet, miszerint a kérdező a hülye, továbbfejlesztettem abszurddá. Hát, ha neked éppen az én közlésemmel van bajod... - az legalábbis érdekes. Nem is értem, hogy mit akarsz ezzel mondani. De te se.

(#14100) Ati1979 válasza Bodz (#14059) üzenetére


Ati1979
veterán

Ez elég jó boltnak tűnik! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.