Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15551) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Sziasztok!

Havertól kaptam 2db AKG K551-et, hogy adjam el.. Nagyon birizgálja a fantáziámat, milyen lehet, jó lenne egyet megtartani.
A "Reference Class" mennyire igaz rájuk? :)
Ilyen áron van fejhallgató, ami jobban szól?

Az AKG "Quincy Jones" fülesek valóban jobbak, vagy csak drágábbak?

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#15552) fattyu válasza HornedReaper (#15551) üzenetére


fattyu
veterán

miért nem hallgatod meg ha egyszer ott vannak? :F

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#15553) pedrő válasza chrisnagy13 (#15543) üzenetére


pedrő
aktív tag

Jól hangzik, mondjuk ez látszik is rajta. Mivel elég elcseszett fejem van, így nem vagyok benne biztos, hogy sokkal nagyobb felületen oszlana el a súly.
Próbáltad is?

Debrecenben van valakinek T70-e?

(#15554) .DLL válasza fattyu (#15552) üzenetére


.DLL
veterán

Gondolom, ha bontatlan akkor jobban el lehet adni, de én biztos nem tudnám megállni, hogy kipróbáljam. :)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#15555) Hornox123


Hornox123
újonc

Sziasztok!

Maximum 15 ezer forintot szánnék rá, ebben az ár kategóriában mi lenne a legjobb. Utazásra kellene, legfőképp buszra. Mivel nincs valami nagy fejem ezért kissebb fejhallgatóra gondoltam. :D Már van 2 kiszemeltem, de nem tudom, hogy ezek, hogy szólnak. A Sony mdr-zx600 és xb-400-at nézegettem eddig mivel ezek nem nagy méretűek és még a kinézetük is bejön. Amit legtöbbször hallgatok az dubstep, de szoktam popot is hallgatni.

Előre is köszi! :)

(#15556) RM1 válasza HornedReaper (#15551) üzenetére


RM1
aktív tag

A K551 gyakorlatilag egy mikrofonos K550, arról talán több teszt van.
Quincy Jones fülesből a Q460 kb. egy K450 szintje. Szerintem nincs jelentős különbség a többinél sem.

(#15557) mcs válasza Hornox123 (#15555) üzenetére


mcs
veterán

Dubstephez mindenképp XB400 a kettő közül, és az 10-12 ezerből is kijönne. :)

[ Szerkesztve ]

(#15558) violentSt


violentSt
tag

sziasztok!

A gurukat kérdezném
aiaiai tma 1 vagy tma 1 studió?

hangminőség: melyiké a jobb? olvastam ezt is azt is...
első sorban ez lenne a fő szempont
(sajna meghallgatni nem tudom őket)

design
studio: jobban tetszik a párna letisztult formája, ellenben elég nagynak tűnik
original: a párna és kagyló együttesen kisebb (ebbe pont ez tetszik)

felhasználás:
otthoni hobby keverés, zenehallgatás, néha-néha utcai használat (pl. hosszabb utazás során)

ár:
5ezer a sima javára (ez nem túl számottevő és ezért nem is befolyásoló tényező számomra)

előre is köszi :))

(#15559) Hornox123 válasza mcs (#15557) üzenetére


Hornox123
újonc

Csak az a baj, hogy dubstep mellett még nem tudom, hogy milyen minőségben játszaná pl. a popot, vagy a rockot

(#15560) mcs válasza Hornox123 (#15559) üzenetére


mcs
veterán

Popból az elektronikusabb még rendben van, viszont a rock már kevésbé.

(#15561) RM1 válasza Hornox123 (#15559) üzenetére


RM1
aktív tag

AKG K518-ra nem gondoltál? Kimondottan elektronikus zenéhez illik. Bár van olyan munkatársam, aki rockzenét hallgat vele.

(#15562) mcs válasza RM1 (#15561) üzenetére


mcs
veterán

Az hangképre nagyon hasonló, mint az XB400, csak valamivel kevesebb méllyel.

(#15563) chrisnagy13 válasza pedrő (#15553) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Persze, volt pár hónapig a 940 mellett. :)

(#15564) Hornox123


Hornox123
újonc

Akkor már inkább az xb400, mivel én utcán és buszon használnám a kinézet is fontos és a sony valamennyivel jobban néz ki. :D Amúgy emg legtöbb pop-ból is remixeket szoktam hallgatni, szóval lehet, hogy jobb választás az xb400 mint a zx600 :)

(#15565) zaiczd


zaiczd
tag

Sziasztok! skullcandy Mix Master fejhallgatóról mi a véleményetek? mennyire éri meg az árát? köszi

WonderWorks.hu | Termékfotózás | Ingatlanfotózás

(#15566) HornedReaper válasza .DLL (#15554) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Pontosan, még rajtuk a gyári fólia..

@ ricsard88, köszi, utánanézek

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#15567) schawo válasza violentSt (#15558) üzenetére


schawo
titán

Én TMA-1-et hallottam, valami bűn rossz. Nagyon nagy csalódás volt meghallgatni. Ne várj semmit a Studiótól sem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15568) Hornox123


Hornox123
újonc

És nem tudjátok véletlen, hogy melyik üzletben lehet tesztelni fejhallgatókat? Szeged(max Budapest) környékén :)

(#15569) mcs válasza Hornox123 (#15568) üzenetére


mcs
veterán

Media Markt biztosan.

(#15570) violentSt válasza schawo (#15567) üzenetére


violentSt
tag

nah ez érdekes...
mert a simáról mindenhol áradoznak...
akkor ez most, hogy :F
esetleg valami alternatíva?

(#15571) RM1 válasza schawo (#15567) üzenetére


RM1
aktív tag

Mit értesz rossz alatt? Olvastam róla, elég megosztó fejes. Viszont lassan szükségem lenne ismét egy profi cuccra, és ez lett volna az egyik tippem.

(#15572) Dr. Gonzο


Dr. Gonzο
senior tag

Üdv!
Szeretnék tanácsot kérni. Sosem volt még fejhallgatóm, de eljött az idő.

A fejhallgatót leginkább otthon szeretném használni, PC-re kötve zenét hallgatni, játszani. Ritkábban lenne laptophoz kötve.
Max 15-16.000-re gondoltam költeni rá, vezetékes kivitelben.
Circumaural kialakítás talán szimpatikusabb számomra.
Nem szempont a zárt kialakítás, így lehet nyitott is.
Mikrofon természetesen nem játszik.
Hangzásban nincs túlzott elvárásom. Szeretem a basszust, de nem eltúlozva. Inkább tisztán szóljon, mint durván.Ne vesszen el a közép, de ne is harsogjon. Szeretem a tiszta magasakat.

Egy ideje olvasgatom a topicot a témában, hogy viszonylag képben legyek a kérdés feltevése előtt.
Olvasgatás közben arra következtettem, hogy számomra a Beyerdynamic márka lenne talán a legmegfelelőbb.
Itt DT235, DTX710, DTX910 típusokat nézegettem.

Amit még nézegettem: AKG511, AKG K512MKII, AKG K514MKII , JVC HA-M5X Xtreme Xplosives, JVC HA-RX500, JVC HA-RX700.

Természetesen más tippet és érvet is meghallgatok.

Köszönöm!

(#15573) schawo válasza violentSt (#15570) üzenetére


schawo
titán

A világ tele van normális alternatívákkal 40-50 körül. Ezért 10-et se adnék.

(#15571) ricsard88
profi cuccra
Hát, nem ez az.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15574) matyi012345 válasza Dr. Gonzο (#15572) üzenetére


matyi012345
őstag

15-16 EFT-ba pont kézenfekvő lenne a Shure SRH240 is. Gyere el a fejestalira a hétvégén, aztán hallgass meg párat.

(#15575) Dr. Gonzο válasza matyi012345 (#15574) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Nagyon szívesen elmennék, de tuti hogy ez a találkozó Budapesten lesz, azaz innen 200 Km-re.
A fejes ára lenne üzemanyagban. :)

(#15576) Audison válasza contaxg (#15547) üzenetére


Audison
senior tag

Nem, hogy eladnád valakinek, pl Nekem ócóón. ;]

Igen, nagyon tetszett, ha túl adok egyszer a 880-on, biztos rá esik a választásom, de még a T70 sem kizárt.

(#15577) szakibá... válasza violentSt (#15558) üzenetére


szakibá...
senior tag

Hallottam TMA1-et, de csak másodpercekig, sürgősen lekaptam a fejemről. Akkor a bemutatós pofa adott egy Studio változatot, ami valamivel jobban szólt, de az a párna nekem nagyon nem jött be, az én fülemre egyáltalán nem passzolt. Ezért az árért sokkal jobbakat lehet kapni, nem egyet, hanem sokat. Ha nagyon olcsón jutnál hozzá, akkor inkább a Studio, de inkább egyik se.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#15578) adammkaa válasza Dr. Gonzο (#15572) üzenetére


adammkaa
senior tag

Ment egy PÜ :K

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#15579) Dorien válasza Dr. Gonzο (#15572) üzenetére


Dorien
veterán

Tipp: Superlux 681 EVO
Fizik fórumtársnak biztosan lesz megint pár készleten jövő héten... [link]

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#15580) adammkaa válasza Dorien (#15579) üzenetére


adammkaa
senior tag

Te minden kérdésre ezt a 681EVO javaslod, nem hiszem olyan hangzása van mint amire szüksége van :K Sőt..

Nexus 5 Black

(#15581) RM1 válasza szakibá... (#15577) üzenetére


RM1
aktív tag

Mi nem tetszett benne, illetve milyen összehasonlítási alap van a dj kategórián belül?

(#15582) violentSt válasza szakibá... (#15577) üzenetére


violentSt
tag

valamit ajánljatok 40k-ig pls :R
legfőként elektronikus zene keveréshez
egy stanton scs4 es hajtaná meg

technics rp 1210 volt még a kiszemelt

(#15583) contaxg válasza Audison (#15576) üzenetére


contaxg
veterán

Uram, Ön nyert! :DDD Én nagyon szerettem és szeretem a DT880-at.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#15584) RM1 válasza violentSt (#15582) üzenetére


RM1
aktív tag

Nekem jelenleg is van egy 9 éves 1210, gyakorlatilag az első komolyabb fülesem volt. Rendkívül strapabíró cucc, kimondottan munkaeszköz, viszont magasban nem túl erős . Olvasgattam a fórumokat, de ma már csak ritkán kerül képbe a sok új típus miatt.

(#15585) hm74 válasza Audison (#15576) üzenetére


hm74
aktív tag

A T90 karakterben a DT880-hoz hasonló? Vagy inkább a T70 lenne a DT880 karakterének felsőbb osztálya?

[ Szerkesztve ]

(#15586) Bodz válasza hm74 (#15585) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A T1 DT 880 karakter.

(#15587) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Valaki jöjjön el Szfvárra kipróbálni az AKG K551-et, aztán kibonthatjuk ;)

Asus Xonar Essence STI-vel meg is tudjuk hajtani (persze módjával, bejáratós a füles), de sajnos mivel rövid a kábele, a PC előtt kell ülni :D

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#15588) pucz


pucz
senior tag

Ma megjött a fejes. Modern tánczenékkel nem nyűgözött eddig le, oda hiányzik a mély. Egyébként számomra minden rendben van.

Az ilyen stílusú zenék jól állnak neki. Vagy a rock, és társai.

Ami elektronikus jól állt neki, az a Wake Me Up by Avicii.
Ezenkívül próbáltam még ilyesmikkel. Nekem ezekkel is tetszett! Sajna elektronikusba nem nyerte el a tetszésem. telót buherálni kell, mert a gyári cumó nem nyújt eleget.

Nem tudom, van a fejeseknél olyan, hogy bejáródási idő? Ha van, az kb mennyi? Meg hogy kell? Motort járattam már be, hangtechnikát még nem! :DDD

(#15589) adammkaa válasza pucz (#15588) üzenetére


adammkaa
senior tag

"Ma megjött a fejes" És írsz róla dolgokat, érzed hogy valami hiányzik nem? :B

Nexus 5 Black

(#15590) schawo válasza RM1 (#15581) üzenetére


schawo
titán

Nagyon mocskos hangja van. Magyarul, se magasa, se tisztasága, erős torzítás jellemzi, kényelmetlen is, anyagminősége pedig kritikán aluli. Egyszerűen ritka szar egy füles.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15591) schawo válasza pucz (#15588) üzenetére


schawo
titán

A bejáratás semmi extra, hallgatod, oszt jóvan'. Idővel kicsit jobb lesz mint új korában, ennyi.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15592) hm74 válasza pucz (#15588) üzenetére


hm74
aktív tag

Van bejáratási idő minden fejesnél, adj neki minimum 50 órát. Na de milyen fejesről szól a beszámolód?

(#15589) adammkaa :)

[ Szerkesztve ]

(#15593) RM1 válasza schawo (#15590) üzenetére


RM1
aktív tag

Köszi az infót. Akkor ez kiesik a pixisből. Jó anyagminőséget ilyen áron azért elvárna az ember.

(#15594) Audison válasza hm74 (#15585) üzenetére


Audison
senior tag

Nem hasonlít egyikhez sem, a T70 nem sokat volt a fejemen, mert lekötött a T90 és azzal "játszadoztam". A T90 egy tisztább, részletesebb nagyobb felbontással rendelkező fejes, szerintem ezért is tetszett annyira. Mondjuk az Essence One-nak köszönhetően a DT880 is megtisztult, levegősebb lett.

[ Szerkesztve ]

(#15595) RM1 válasza pucz (#15588) üzenetére


RM1
aktív tag

Milyen fejhallgatóról van szó?

(#15596) hm74 válasza Audison (#15594) üzenetére


hm74
aktív tag

Én is pont azon agyalok, hogy a következő upgrade fejes vagy DAC legyen. A T90 nagyjából egy árban van az Essence One-nal. :F

(#15588) pucz
Már mindenkit felcsigáztál. Gyerünk, leplezd le! :D

[ Szerkesztve ]

(#15597) Dave™ válasza hm74 (#15596) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az Essence One szerintem abban zseniális, hogy egyszerre képes fogadni három forrást, és külön lehet a fejes hangerejét állítani a vonalkimenettől. Így mindig be lehet dugva a fejhallgató, még ha szólnak is a nagy dobozok. Ha vannak ilyesmi ambícióid a jövőre nézve, akkor reális alternatíva lehet szerintem, nagyon kényelmes, én szeretem.

(#15598) mcs válasza Dr. Gonzο (#15572) üzenetére


mcs
veterán

Szerintem ezek közül az AKG K512 és 514 megfelelne számodra, esetleg még a kettő RX JVC is. Kicsit olcsóbban a Pioneer SE-M390 se rossz. A HA-M5Xet hanyagold, mert az erősen mélytúlsúlyos.

[ Szerkesztve ]

(#15599) contaxg válasza hm74 (#15596) üzenetére


contaxg
veterán

A forrás oldalon erősítenék először, mert ha fordítva teszed akkor előfordulhat, hogy egy jobb fejessel jobban fogod hallani a forrás hiányosságait.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#15600) Audison válasza hm74 (#15596) üzenetére


Audison
senior tag

Szerintem a DT880 csodásan tud szólni jobb forrásról, de még sem kellenek alá százezres holmik, ezért is maradtam a DAC csere mellett. Nekem ez így zseniális, pont kielégíti az igényeimet jelenleg. Persze azért a T90 bármikor jöhetne :DDD , de nekem ez most egy arany közép út.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.