Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15451) EczkE válasza hoffman_ (#15448) üzenetére


EczkE
addikt

Sajnos nincs sok lóvém ilyen luxus cuccokra. :DDD

(#15449) korpicschess: VÓTMÁ!

Asszem mindenféleképpen!

(#15452) Audifan válasza RetepNyaraB (#15450) üzenetére


Audifan
tag

Nem értem, nem tudok olvasni.

(#15453) #71562240 válasza EczkE (#15440) üzenetére


#71562240
törölt tag

A Retro DJ-n kívül próbáld ki a JVC HA-G101-est is, meg a JVC HA-RX300-E-e is. No meg a Philips SHL3000-et is.
(Remélem lesz, aki felolvassa neked, amit írtam.)

(#15444) pockhome Akkor itt egy lehurrogós. A szakmai topik nem arra van, hogy az egyszeri tanácskérők seggét nyalják, az csak bónusz. Az első hozzászólás pedig abban segít, hogy ne kelljen napjában ugyanazt hatmilliószor leírni. Ott van benne és az ajánlóban ugyanaz a szöveg, amit egyébként leírnánk akkor, ha külön minden egyes kérdezőnek személyre szólóan dedikálva leírnánk - napi hatmilliószor. Másrészt pedig, aki elolvassa az első hozzászólást, az utána nagyobb eséllyel fog topikkonform módon kérdezni, ami megintcsak megkönnyíti a tanácsadók dolgát - akik egyébként éjt nappallá téve nyalják azon tanácskérők seggét, akik ezt természetesnek tartják.

[ Szerkesztve ]

(#15454) #19617792 válasza fattyu (#15415) üzenetére


#19617792
törölt tag

szarkazmust detektorra nyomjatok egy updatet, légy szíves. :DDD

(#15455) chrisnagy13 válasza #19617792 (#15454) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Remélem többen már nem jöttök szemetelni.

(#15456) #71562240 válasza #71562240 (#15453) üzenetére


#71562240
törölt tag

(#15444) pockhome "U.I: leírta hogy mire használná, mennyi rá a keret,..." Nem írta le, hogy mennyi a keret, csak utólag, külön kérésre. Leírta, hogy zenére, filmre kell neki, ami nagy megkönnyebbülés volt számunkra, mert egyébként sokan keresnek fejhallgatót hagymaszeletelésre, vitorlásmodellek tőkesúlyának formára fűrészeléséhez, valamint pizsamavacogtatáshoz, márpedig az ilyen igényeket sokkal nehezebb kielégítenünk, mint a zenére-filmre igényt.

(#15457) pucz


pucz
senior tag

Mindig csak a vita, és az első hsz nyaggatása... :DDD
Megkapta mindenki amit akart, ezen nincs mit ragozni. :B

(#15458) pockhome válasza #71562240 (#15456) üzenetére


pockhome
senior tag

Milyen seggnyalás? Nem értem miről beszélsz... :F
Ha nem arról szól hogy segítséget kérjünk/adjunk, akkor miről? Hogy pár emberke kibeszélje;aki nem csak pár segítőkész kommentért jön ide; hogy hogyan használják a "fejhallgatót hagymaszeletelésre, vitorlásmodellek tőkesúlyának formára fűrészeléséhez, valamint pizsamavacogtatáshoz"? Mert ennek aztán sokkal több értelme van, mintsem hogy egy olyannak segítsetek, aki nem ért annyira hozzá.
Ne haragudj, de remélem rájössz hogy ez butaság amit írtál :)

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#15459) Zola007 válasza .DLL (#15399) üzenetére


Zola007
veterán

veszek valahol egy törött vagy hibás hangerőszabályzós fejhallgatót, aztán abból kieszkábálom inkább, már csak egy 6,3 aljzat kell akkor a másik végére

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#15460) #71562240 válasza pockhome (#15458) üzenetére


#71562240
törölt tag

A fenti kollégák csak viccelődtek azon, hogy nem tudnak olvasni, de a jelek szerint te tényleg nem tudsz.
"Ne haragudj, de remélem rájössz hogy ez butaság amit írtál." - írod nekem, én pedig visszaküldöm, szó szerint.

Egyébként pedig, igen, arra való a szakmai topik, hogy a lakói megbeszéljék egymással azt, amit a témába vágóan meg akarnak egymással beszélni. Hogy ezen kívül vannak kedves topiklakók, akik a tanácskérőknek segítenek, az szigorúan bónusz, nem pedig kötelesség. Az első hozzászólás pedig mindezt megkönnyíteni igyekszik, akinek pedig ez nem tetszik, az nem tudja, hogy jódolgában mit csináljon.

[ Szerkesztve ]

(#15461) pockhome válasza #71562240 (#15460) üzenetére


pockhome
senior tag


Az irónia, mint fogalom ismerős neked? Ha olyan nagy divat lett a wikipedia, akkor tessék: Az irónia fogalma.

A többieknek: elnézést, részemről ennyi volt az off :)

TopikLAKÓK? LOL, már külön fajba tartoztok? :F Milyen bónusz? Mit vársz cserébe a segítségedért, vagy ingyen már nem buli legépelni 2 mondatot? Akkor az 1. hsz-ba írjátok bele a számlaszámokat, és aki segít annak 50Ft-ot kell utalni, vagy nem értem ezt a bónusz-dolgot :W

[ Szerkesztve ]

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#15462) #71562240 válasza pockhome (#15461) üzenetére


#71562240
törölt tag

Khm...

(#15463) .DLL válasza Zola007 (#15459) üzenetére


.DLL
veterán

A madzagba beépített hangerőpotik ritkán ütik meg mind a minőség, mind a tartósság szintjét, pláne ha egy használt törött eszközt veszel... Jó eséllyel recseg, nem egyformán szól a két oldal és lehet hogy le sem tudod tesztelni. Persze bolhapiacon vehetsz 100Ft-ért, de ha nem jó akkor csak kidobott idő leginkább.
Ha kell tudok segíteni a megépítésben.

(P.H.)

(#15464) adammkaa válasza pockhome (#15461) üzenetére


adammkaa
senior tag

Imádom ezt a topicot jó olvasgatni éjszaka :C Egyébként tényleg a szakmai topic első sorban nem a segítségnyújtásról szól, de benne van persze.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#15465) Asbee


Asbee
veterán

AD900X-al szemezek mostanában én is. Ha gariból visszajött a K701 lehet cserélném rá. Keresőben olvasgattam róla, de lenne valakinek konkrét tapasztalata/összehasonlítása, a két fejesről. (Lényegesebb különbségek). Tudom, meghallgatni lenne az igazi de sajnos nincs rá lehetőségem. :( Köszi. :R

(#15466) hm74 válasza pockhome (#15461) üzenetére


hm74
aktív tag

A bónusz a fenti kammerer hozzászólásban a segítőkészséget jelenti. Ez a topik az utóbbi hónapokban rendkívül forgalmas lett és a régebbi tagok magas szinten társalognak magas minőségi kategóriába tartozó eszközökről. A laikus kérdezők számára is készítettek egy nagyon praktikus mankót a téma összefoglalóban. Legtöbbször az veri ki a biztosítékot és az hozza ki az iróniát egyes tagokból, ha tapasztalatlan belépők nem kellő szakmai alázattal fordulnak az "öregekhez", sőt még erre rá is turbóznak okoskodással vagy dúrcáskodással.
Ahogy a mondás szól: "Amilyen az adjon Isten, olyan a fogadj Isten."

(#15467) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Beyer DT770 Pro és Shure 840 "összehasonlítást" tudnátok nekem írni? 840-et ismerem, Beyer-t sajnos nem tudom meghallgatni.

(#15468) AMDFan válasza Tamoo (#15467) üzenetére


AMDFan
addikt

Szerintem a DT770 loudosabb hangzású, több mély, több magas, visszafogottabb közép. Én pont a kettő között vacilláltam amikor fülest kerestem.

(#15469) contaxg válasza AMDFan (#15468) üzenetére


contaxg
veterán

Nekem DT770 Edition van, volt nálam SRH840 is, de nem jött be igazán. A Beyer számomra sokkal egységesebb hangú és kémyelmesebb is. A Shureból csak az SRH240-et szeretem. A többi már szerintem olyan ákom-bákom fejes.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#15470) kárátékutyá válasza Asbee (#15465) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Én K601-ről váltottam AD900x-re. Volt a fejemen K701 is, de akkor nem volt nálam a K601, így összehasonlításom nem korrekt teljesen, nagyon hasonlónak gondolom hangkarakterben a kettőt. Külföldi teszteken több helyen is jobbnak hozták ki a K601-et. Nekem mióta megvolt, egyszerűen nem voltam elégedett a hangjával. Superlux 668B-t váltott, azt nem volt azért nagy ász odaverni, elég volt hogy végre nem karcolt a teteje. Cserébe viszont dinamikátlan, kimért, számomra túl precíz volt a hangja, mélyeket nyomokban tartalmazott csak. Tere (amennyire beszélhetünk fejesnél egyáltalán térről) nem volt rossz. Dinamikus zenék a szó legszorosabb értelmében hallgathatatlanok vele, pld Daft Punk új albuma...hát az valami rettenet. Klasszikus, kevés hangszeres, nem túl sok "tutit" tartalmazó zenék kellemesek voltak rajta, énekhangja nagyon szép, picit fátyolos talán, de mindenképpen hosszú távon is elviselhető/élvezhető.

Az AD900X már más tészta. Mivel nagyon koherensen is azt gondolom ízlés függő a hifi, számomra agyonverte a K601-et. Mintha nem egy bolygón készültek volna. Mélyek rendben, dinamika OK, részletessége brutális, "tere" jobb. Egyedül egy kis közép-magas kiemelés az, ami első körben zavart, de aztán az ember agya alkalmazkodik, legalább is az enyém ezt tette. Cserébe viszont főleg a K701-hez képest "csúnya", mert az valami gyönyörűséges külsejű, de sztem inkább nézegetésre való mint zene hallgatásra.

Az AD900X-ben ami számomra a legmeggyőzőbb, hogy MINDENEVŐ, minden jól szól rajta, legalább is az én "repertoárom" mindenképpen.

(#15471) pajav8 válasza Audifan (#15427) üzenetére


pajav8
tag

[link]

én emellett tenném le a voksomat.

[ Szerkesztve ]

Siemens A60->Sony Ericsson K300i->Nokia 6233->Nokia C5-00->HTC Wildfire S

(#15472) Dave™ válasza Asbee (#15465) üzenetére


Dave™
nagyúr

K701: lineárisabb, hidegebb, némileg sötétebb, mint a másik, lágyabb a közép-magas-magas, nem üt annyira a mélye mint az AD900X-nek, kicsit lassabb hang. Szubjektív véleményem róla hogy jó, csak unalmas, steril hangja van.

AD900X: a középmagas előrébb van hozva, világosabb hangú, mint a K701, élesebb/direktebb a magas, jobban üt a mélye, élénk, közvetlen hangzású, nem olyan udvarias, mint a K701. Felbontásra is jobb, ha emlékeim nem csalnak.

Számomra az AT sokkal jobb, de ha valakit zavarnak az apróbb csalások (a középmagas miatt mélységben meg van nyújtva a tér), akkor ez nem az ő fejhallgatója. A végeredmény egy nagy térrel rendelkező, szellős hangú, mégis közvetlen fejes. A K701-nek is nagy tere van, szintén szellős, de messze nem ilyen közvetlen. A közvetlenség pengetős/fúvós hangszereknél, illetve a vokáloknál érhető tetten a leginkább.

Remélem segítettem :)

(#15473) Ati1979 válasza kárátékutyá (#15470) üzenetére


Ati1979
veterán

"Egyedül egy kis közép-magas kiemelés" - az a legjobb benne. :K

Legalábbis az én ízlésemnek.

(#15474) Tamoo válasza contaxg (#15469) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem a 840 hangja tetszett, viszont órákig nem mondom, hogy el tudnám viselni a fejemen (bár azt se mondom, hogy kényelmetlen volt). Nem tudom a Beyer jobb lenne-e ilyen szempontból. Sajnos nincs kapacitásom próba miatt utazgatni. :(

[ Szerkesztve ]

(#15475) #71562240 válasza Tamoo (#15474) üzenetére


#71562240
törölt tag

Egyetértve a kollégák által közölt karakterkülönbségekkel, nekem a Beyer hangminősége "megalapozottabbnak", "korrektebbnek" tűnik, de a Shure meg "ügyesebbnek", és a Shure érzékenyebb is, ami nem mellékes szempont. Tehát, ha az eszemre és a lelkiismeretemre hallgatnék, akkor a Beyert venném, ha a szívemre, akkor a Shure-t. Sajnos az árkategóriában nincs olyan, ami a kettő erényeit gyúrná egybe.
(Beyer tetemesen kenyelmesebb nekem, de lehet, neked nem. Nem esmerem te fejedet.)

(#15476) Tamoo válasza #71562240 (#15475) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Essence One lenne a forrás. Hordozni nem hordoznám.
Köszi az infókat mindenkinek!
Gáz, hogy már megint így kell ráböknöm valamire. :(

[ Szerkesztve ]

(#15477) Bodz válasza Tamoo (#15476) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha DT 770 Pro-t valasztod, akkor az a 32 vagy 250 ohmos legyen.
A 840-hez kepest agresszivebbek, inkabb alkalmasak vadulasra. Nekem is kenyelmesebbek a nagy fejemmel. Az a gaz, hogy fogalmam sincs, hogy a One erositoje mit tud. :)

[ Szerkesztve ]

(#15478) Asbee


Asbee
veterán

kárátékutyá , Dave™: Köszönöm szépen :R A K701 valóban kicsit steril, ahogy Dave írtad, így pozitív lehet a váltás számomra. Mennyire érzékeny, hogy miről van hajtva?

[ Szerkesztve ]

(#15479) fattyu válasza kárátékutyá (#15470) üzenetére


fattyu
veterán

Az megvan hogy a nagy akgk oltárira nem mindegy miről szólnak? Karaktere nyilván nem fog változni ha rendes hajtást kap de a minősége igen. Az AT-k meg alapvetően amennyire tudom a könnyebben hajtható darabok közé tartoznak.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#15480) contaxg válasza Bodz (#15477) üzenetére


contaxg
veterán

Pár hete nekem úgy tűnt egy T70-nel hogy az élesebb, magasba húzóbb fejesekhez pont jó gyári állapotában.

(#15478) Asbee
Nagyon fontos miről van hajtva. Testesebb hangú forrás jó hozzá

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#15481) kárátékutyá válasza Asbee (#15478) üzenetére


kárátékutyá
őstag

A 900x elmegy laposelemről is. :) Minden érzéken a hajtásra, ez is, de legalább hallható hangerejű, ha azt a hibát akarja elkövetni az ember, hogy telefonba dugja...pld. :)

(#15482) fattyu válasza kárátékutyá (#15481) üzenetére


fattyu
veterán

az elég hangos pont nem azt jelenti hogy jól meg van hajtva...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#15483) kárátékutyá válasza fattyu (#15482) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Nekem igen, ugyanis megfelelő forrás és erősítés nélkül lóxart se érnek.

(#15484) chrisnagy13 válasza Dave™ (#15472) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

A K701 a legvilágosabb fejhallgató amit eddig hallottam. Ettől még világosabb az AT? :Y

(#15485) kárátékutyá válasza chrisnagy13 (#15484) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Sokkal.

(#15486) Dave™ válasza chrisnagy13 (#15484) üzenetére


Dave™
nagyúr

Összességében vizsgálva inkább azt mondanám más, mert a K701 viszonylag kiegyenlített, az AD900X-nél meg a középmagas kap nagy hangsúlyt. Mivel az van az előtérben, világosabbnak érezni. A K701 meg annak ellenére világos, hogy lenne ilyen durvább emelése. Legalábbis valami hasonló lehet a háttérben szerintem. A lényeg: mindkettő világos, csak másként.

(#15487) chrisnagy13 válasza kárátékutyá (#15485) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

:)

(#15486) Dave™: na pont ezt akartam most írni, hogy nem azért tűnik e világosabbnak. :)

[ Szerkesztve ]

(#15488) gedani válasza #71562240 (#15438) üzenetére


gedani
csendes tag

köszönöm a segítséget:)
Most egy 10-esbe kerülne a bestbyte-ban szóval annyit szánnék rá, felpróbáltam és nekem jól illeszkedik szerencsére. Ki is próbáltam és nekem nagyon tetszik a hangzása, bár mondom nem nagyon értek hozzá, szóval szerintem amire én használnám arra bőven megfelelő, legalábbis remélem hogy nem fogok benne csalódni. A beyert amit mondtál azt még nem próbáltam, lehet majd vásárlás előtt kipróbálom azt is:)

(#15489) Audison válasza Tamoo (#15476) üzenetére


Audison
senior tag

Szerintem a One jól alkalmazkodik a beyerekhez, nekem legalább is a DT880-al ez a tapasztalatom. Pont kellően fedi azt a beyeres magas emelést, amire sokan itt panaszkodnak. Mondjuk az is igaz, hogy előtte a Matrix halálra lőtte a magasakat, így világosabb a hangkép, de pont amennyire kell.

(#15490) #71562240 válasza gedani (#15488) üzenetére


#71562240
törölt tag

A 10ezer az korrekt árfolyam. Ötven USD volt az úgynevezett "listaára", amíg gyártották.

(#15491) contaxg válasza #71562240 (#15490) üzenetére


contaxg
veterán

B&W P7? :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#15492) RetepNyaraB válasza contaxg (#15491) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

annyukat de jol nez ki. Ez fog kb dupla ennyibe kerülni, mire ater ajropaba :/

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#15493) jookomak


jookomak
őstag

Sziasztok!
Egy Shure srh440 fülkagylója nagyobb mint a superlux hmd660-é? Hangban meg vagyok elégedve a superlux-szal, de hosszú távon sajnos kényelmetlen. Hangra ahogy olvasom a teszteket és a témaösszefoglalót, kb hasonló karakterisztika a shure. Még egy kérdés: kb. 10k-val kerül többe. Érezhetően jobb hangra, vagy nem kiugróan?
Zárt, circum kéne, rock/metal zenére, alaplapi hangkavaró van, megtámogatva egy fiio e6-al.
Hülye szokásom, hogyha veszek egy új dolgot, akkor próbálok kicsit nagyobb tudásút venni belőle, mint a régi.

(#15494) Asbee válasza contaxg (#15480) üzenetére


Asbee
veterán

Koporsós ms2+ és champ van most. Lehet ebayről bevállalok egyet aztán eldöntöm melyik marad meg. Vagy mindkettő. :)

(#15495) vodkaboy22 válasza jookomak (#15493) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Szerintem kisebb... A superke HD660-as olyan mint a beyer kinézetre a beyeremnél meg a shure440-es kisebb és kényelmetlenebb.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#15496) contaxg válasza Asbee (#15494) üzenetére


contaxg
veterán

Szerintem az jó az AKG-hoz.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#15497) gedani válasza #71562240 (#15490) üzenetére


gedani
csendes tag

igen szerintem ennyiért teljesen jó választásnak tűnik, sokat megnéztem de ennyiért nem nagyon találtam olyat ami tetszik is és kényelmes, és még jól is szól. Szóval remélem nem fogok benne csalódni:)

(#15498) Asbee válasza contaxg (#15496) üzenetére


Asbee
veterán

Ezzel használom ~1 éve a 701-et, csak a jobb fele lehalt aztán amíg gariban van nézelődök és a 900x ebayes árral elég szimpatikus.

(#15499) Ati1979 válasza contaxg (#15491) üzenetére


Ati1979
veterán

Hú de szép darab! :C

(#15500) jookomak válasza vodkaboy22 (#15495) üzenetére


jookomak
őstag

Nem jó hír. Más választás hasonló árban? Nagy méretű kagylóval? 20-25k környékén?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.