Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15301) pedrő válasza RetepNyaraB (#15300) üzenetére


pedrő
aktív tag

És milyen áron mennek?
Én tuti nem nyúlom le előled egyiket se, becsület szavamat adom! :)
Kényelem szempontjából nálam az A900X a befutó. (főleg, ha 40-45k körül lenne a vége)
A begyűjtött információk alapján, a hangjában sem csalódnál.

(#15302) RetepNyaraB válasza pedrő (#15301) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az ár majd kiderül :U
Általában véve, euro:
P5jelenleg 200 körül, borzsztóan túlárazott hype fejes
Shure 940 nem tudom, a 840-esek 130-140
AudioTekk 100 körül, néha alatta, vagy jóval felette.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#15303) pedrő válasza RetepNyaraB (#15302) üzenetére


pedrő
aktív tag

Az AD-k elég baráti áron mennek.
Japán amazonon jelenleg kb. 36-40k körül mocorognak.
Szerintem A900X.

(#15304) RetepNyaraB válasza pedrő (#15303) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ez itt már rég off.
Ez az ár ingadozik, vagy általában ilyen jutányos?

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#15305) #71562240 válasza Dorien (#15290) üzenetére


#71562240
törölt tag

A kérdésed nem igaz...

(#15306) Dave™ válasza RetepNyaraB (#15304) üzenetére


Dave™
nagyúr

A japán amazonról csak japán címmel lehet vásárolni. Megoldás lehet a Tenso továbbító szolgáltatás, némi jutalékért megveszik neked akármelyik japán oldalról amit szereznél, és elküldik neked. A jutalék nem magas, a szállítás viszont nem olcsó. És akkor még jön a vám és áfa. Az USA-ból jelenleg talán olcsóbb, egyébként nagyságrendileg hasonló árom szokott menni a két piac, csak Amerikából olcsóbb a szállítás, illetve több opció van. Jelenleg szerintem 60-70 között vehető meg mindent beleszámolva. Néha találni olcsóbb helyet is, így akár áfával is sikerülhet 50 alatt. Ebay, Amazon - mindkettőből a .com ;)

(#15307) Ati1979 válasza pedrő (#15299) üzenetére


Ati1979
veterán

A saját ízléssel kapcsolatosan nem tudok veled vitatkozni.

Én meghallgatás alapján mégis azt mondom, hogy az a900x magyar áron (100k) is alulárazott darab a hangjához képest. Aztán az ebay-es árról meg ne is beszéljünk.
Nálam simán verte hangzásban pl. a beyer t90-et.

Én egyértelműen kijelentem, hogy jobb (legalábbis nekem). :) Sőt még azt is megkockáztatom, hogy nem is egy ligában játszanak...

Nagyon jó fejes az a900x...

(#15308) pedrő válasza RetepNyaraB (#15304) üzenetére


pedrő
aktív tag

Volt már példa még ennél is jobb árakra. (posta, vám, áfa nélkül)
Ezért is mondtam, hogy 100 euro+posta környékén igen jó vétel az A900X. Főleg, ha Németországban tartózkodol.

(#15309) RetepNyaraB válasza Ati1979 (#15307) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

akkor miért megy igen alacsony áron folyamatosan (100 euro átlag)? Nem ismeri a buta nép a tutit?

edit: elfelejtettem küldésre kattintani, így okafogyottá váltam :B

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#15310) pedrő válasza Ati1979 (#15307) üzenetére


pedrő
aktív tag

Elhiszem, hogy nagyon jó az A900x. :K Az tény, hogy nem egy ligában játszanak.(a900x-audiofil; 940-stúdió)
A kinti árszegmensük viszont nagyjából fedi egymást.
Az itthoni árakról inkább ne is beszéljünk, egyszerűen botrány.

[ Szerkesztve ]

(#15311) chrisnagy13 válasza Ati1979 (#15296) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

"Egyértelműen jobb mint a 940."

Itt hiányzik egy "szerintem", mert szerintem meg a közelébe nem érhet a 940-nek, csak az igénytelenebb a forrásra, szvsz. :)

(#15312) contaxg válasza Ati1979 (#15307) üzenetére


contaxg
veterán

A900x vagy AD900x?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#15313) hm74 válasza Hv21 (#15280) üzenetére


hm74
aktív tag

A kérdéseiddel gyere ebbe a topikba: Fejhallgató erősítők

(#15314) Dorien válasza #71562240 (#15305) üzenetére


Dorien
veterán

Mármint hogy a Wav => Flac => Wav fájl nem ugyanaz bitre az eredeti fájllal? :)
Dehogynem.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#15315) schawo válasza Dorien (#15314) üzenetére


schawo
titán

Kérlek, ne, kár a gőzért. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15316) #71562240 válasza Dorien (#15314) üzenetére


#71562240
törölt tag

Például erre utaltam, de nem akartam volna én erről vitázni, amúgy is megtettük már elégszer a másik topikban is, mindössze azért szóltam hozzá kötelességszerűen (remélem nem "Piszkos Fredként"), hogy az audiofíliailag magasan képzett Ear ne maradjon egyedül a "különvéleményével" (persze Ear-nek feltehetően kellemetlen, ha én kelek a védelmére, tehát valamelyest mégiscsak "Piszkos Fred effektus", sajnálom, de hát az igazság védelme mégiscsak fontos dolog, - lásd még: bűnösök közt cinkos, aki néma, hehe). Azért az idézőjel a "különvéleményen", mert itt nem véleményről van szó, hanem sokszoros kísérletes tapasztalatról. Aki akarja próbálgatja, aztán hall amit hall, attól függően, hogy milyenek a módszerei, a hangrendszere minősége és a hangminőséghallási képessége. (Még egyszer utalok rá, a hangminőséghallási képesség terén is a gyakorlat teszi a mestert.)
Egyhez azonban ragaszkodom: biztos hogy nem placebót hallunk, amikor halljuk a fentebb vázolt hangminőségkülönbséget, és biztos, hogy ezügyben nem "mi" vagyunk a jezsuita inkvizítorok, hanem a Galileik vagyunk. "Ti" pedig nem értetek ezzel egyet, sajnos általában elvi és nem pedig tapasztalati alapon. No persze "mi" annyival könnyebb helyzetben vagyunk, hogy "mi" halljuk, tehát ha valaki az "ellentáborból" kísérletezni próbálkozván nem hallja, akkor mi mondhatjuk, hogy a hiba őbenne vagy a hangrendszerében vagy a módszereiben van, mert "mi", a "mi" képességeinkkel és hangrendszerünkkel biztos, hogy halljuk a valós jelenséget, és nem a placebót halljuk. Egyébként sokan megjárták már ezügyben is a damaszkuszi utat a "mi" irányunkhoz fordulván, ez persze nem feltétlen jelent bármit is.
Off-ba teszem, bár ez itt nem kéne off legyen.

[ Szerkesztve ]

(#15317) AMDFan válasza schawo (#15315) üzenetére


AMDFan
addikt

Az a durva, hogy már én is unom :N

(#15318) baluka26 válasza AMDFan (#15317) üzenetére


baluka26
veterán

Nem véletlen csökkentettem minimálisra a fejhallgatós topik látogatásának számát :DDD

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#15319) schawo válasza #71562240 (#15316) üzenetére


schawo
titán

Oké, volt egy ezzel kapcsolatos ajánlatom neked, hogy végre rövidre zárjuk a témát. :) És amikor ez szóba került, mindig fel fogom hozni :P

(#15318) baluka26
:(

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15320) hm74 válasza AMDFan (#15317) üzenetére


hm74
aktív tag

Szerintem is felesleg a túráztatás. Egy digitális hanganyag minősége leginkább az eredetén dől el, azaz a stúdió vagy koncertfelvétel technikai színvonalán és a hangmérnökök hozzáértésén. Sok 320-as mp3 hanganyagom sokkal tisztább és dinamikusabb és térhatásúbb, mint néhány 24-96-os űberhájend flac felvétel.

[ Szerkesztve ]

(#15321) AMDFan válasza hm74 (#15320) üzenetére


AMDFan
addikt

Erről van szó.

(#15318) baluka26: ejnye bejnye :)

[ Szerkesztve ]

(#15322) Ati1979 válasza pedrő (#15308) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem is. :)

Magasabb áron is jó vétel szerintem.

(#15310) pedrő

Én hangzásban gondoltam a nem egy ligát. :) Tudom, hogy ez azért elég bátor kijelentés. Félve is írtam le. :D
Mindegy már megtörtént a dolog... :DD

(#15311) chrisnagy13

Igaz! :K

A következő hozzászólásomban már korrigáltam. "(legalábbis nekem)" :)

(#15312) contaxg

Az A900x.

(#15323) guppy válasza Dorien (#15290) üzenetére


guppy
őstag

Nagyon egyszerű eldönteni ezt a vitát, ugyan is ezt foobar ABX-el jól lehet vak-tesztelni (nálam a nem hallom a különbséget, vagy más, hifiben megegyezik a nincs különbséggel)

(#15320) hm74 - +1 maximálisan egyetértek :K

[ Szerkesztve ]

(#15324) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Szükségem lenne egy könnyen hajtható, kényelmes (számomra a shure-ok nem azok), lineáris, jó térrel rendelkező zárt fejesre. Létezik ilyen használtan 50 alatt, mondjuk a K550-en kívül?

(#15325) #71562240 válasza hm74 (#15320) üzenetére


#71562240
törölt tag

Sajnos ez pontosan így van a hangfelvételek minőségével és annak kihatásaival, de ettől még (szerintem) nem feltétlen felesleges a "túráztatás", hiszen a hifista-audiofil hobbi éppen abból áll, hogy a legapróbb hangminőségkülönbségért is hajlamosak vagyunk megküzdeni, a lehetőségeink függvényében. Hobbinknak ez a lényege. Ez pedig elvileg egy hifi-audiofil topik, benne is van a témaösszefoglalójában - ezért is írtam az előbb, hogy itt a fenti téma és a fenti hozzászólásom valójában nagyon is on, annak ellenére, hogy offba tettem. Sőt, (szerintem) éppen az ilyen témák, és az ilyen témák mentén tanúsított hozzáállás a vízválasztó.

(A korábban felmerült hasonlat apokaliptikus méretű továbbvitele, csak érdeklődők számára:
Persze nem muszáj a jezsuitának belenéznie Galilei távcsövébe, de akkor ne akarjon inkvizítor lenni, ne akarjon elvi alapon dönteni arról, hogy a Föld a Világegyetem középpontja-e, vagy csak egy csillag körül keringő bolygóféleség, és ne akarjon senkit máglyán égettetni. És nem biztos, hogy Galilei volt a túlbuzgó hülyegyerek, ha elkezdett beszélni arról, hogy a Föld a Nap körül kering. Azóta már elég sok hasznunk származott abból, hogy akkor Galilei kiállt az akkori marketingmérnökök ellen.)

(#15323) guppy Éppen arról beszélgetünk, hogy már nagyon sokan, sokszor tesztelgették a "vita" témáját. Akár vaktesztekkel is, de természetesen a hifi hobbi egyebek között arról is szól, hogy a hangminőségtesztekhez minél alkalmasabb körülményeket teremtsünk, ellenben holmi Foobar ABX általában[/B (kivétel a kivétel)] legfeljebb arra jó, hogy azt is megvizsgáljuk, hogy lebutított körülmények között mit lehet hallani.

[ Szerkesztve ]

(#15326) dudika10


dudika10
veterán

Továbbra is azt vallom, hogy ez mozog, mivel hallom látom.

Tök jó, megfutottuk a kötelező köröket.
Kész szerencse, hogy nincs túl sok időm olvasni a fórumot. :U

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15327) schawo válasza #71562240 (#15325) üzenetére


schawo
titán

Ezért is írtam, hogy nem holmi foobar abx érdekel, mert a foobar önmagában is gyenge, hanem a te eredeti, megszokott láncodon teljesen mechanikus, kézi kettősvak tesztet ajánlottam. Rendszeresen tesztelek minden egyes komponenst, mielőtt a kis stúdiómban használni kezdem, szóval nem gond egy ilyet megcsinálnom.

éppen az ilyen témák, és az ilyen témák mentén tanúsított hozzáállás a vízválasztó
Valóban. Szerinted a hifi és a nem hifi között, szerintem meg a vak hit és a hifi között.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15328) Dave™


Dave™
nagyúr

Inkább én sem olvasom tovább. Meghagyom kammerer topiknak, ő úgyis olyan okos, hogy kár ide más vélemény is.

(#15329) hm74 válasza #71562240 (#15325) üzenetére


hm74
aktív tag

OK, a maximalista hozzáállás becsülendő és szükséges a hifi világában. :R

(#15330) Ati1979


Ati1979
veterán

Na ez lett a vége. :DD
Én 4000-re tippeltem. Majdnem talált. :D

(#15331) #71562240 válasza schawo (#15319) üzenetére


#71562240
törölt tag

Kammerer-monológ, csak érdeklődőknek, illetve a címzettnek:

Annak ellenére, hogy az életem szervezése nem arról szól, hogy felszólításra-rendelésre "Galileiként jezsuitáról jezsuitára" vándoroljak azért, hogy minden egyes "jezsuita" döntőbíráskodása mellett bizonygassam a számomra spanyolviaszt, miszerint a Föld a Nap körül kering (alias hangminőségkülönbség "szokott lenni" a WAV1 és a WAV-ból FLAC-ba majd vissza WAV-ba alakított WAV2 között), és annak ellenére, hogy mint tudod, hamarosan Andorránál éppen ezt fogom tenni (vakteszt!), alkalomadtán éppenséggel nálad, a te "döntőbíráskodásod" mellett is megtehetem, ám nem ez az életcélom. De azt nem tudom, hogy képzeled, hogy bármilyen eredmény is "rövidre zárná" a vitát? Feltéve (de meg nem engedve :D ), hogy éppen nálad, éppen a te döntőbíráskodásod mellett éppenséggel én éppenséggel "elvéreznék" az éppenséggel általam is képviselt álláspont képviseletében, attól az még sokszor kikísérletezett "hifitudományos paradigma" marad, tehát, attól még nem szabadulsz meg eleve a problémától, azaz nem zársz semmit rövidre, mert netán Kammerer egy adott esetben éppenséggel balfasznak bizonyulna! Hangsúlyozom: feltéve, de meg nem engedve, hogy "elvérzek" az adott esetben. Amit mondok, azt nem Kammerer (vagy Ear) mondja, hanem a hifitudomány, legfeljebb Kammerer is megtapasztalta már.
További hangsúlyozni valók:
- Egyrészt megbízhatsz Andorra döntőbíráskodásában és a nála levő tesztkörülményekben, tehát nem szükséges holmi "rövidre zárási szándék" érdekében végigjárnom az összes bejelentkező "jezsuitát".
- Másrészt elhiheted, hogy Kammerer végzett már ilyen irányú, korrekt kísérleti feltételek között lezajlott hangminőségteszteket, ahol Kammerer is megtapasztalta, hogy hallja, amit sokan mások hallottak már őelőtte ezügyben.
- Harmadrészt, te végeztél-e már e témában olyan hangminőségtesztet magadnak, ahol az volt a célod, hogy olyan rendszerkörülményeket (kísérleti körülményeket) teremtsél, ahol a minél nagyobb "hangminőségfelbontás" lehetővé teszi, hogy ha van valami a témában, akkor azt meghalljad? Magadat már már megdöntőbíráskodtad-e korrektül? Merthogy rólad esetleg feltételezem ezt, de a többi, a témához elvi alapon hozzászóló kolléga esetében erősen valószínűsítem, hogy legalábbis a döntő többségük nem végzett még olyan tesztet e témában, ahol az lett volna a cél, hogy elegendően jó kísérleti körülményeket teremtsen ahhoz, hogy ha van valami, akkor meghallja (amellett, hogy mint tudjuk, a hangminőséghallási képesség és gyakorlat igencsak egyenetlenül oszlik meg az emberek között, még a hifi hobbival kapcsolatba került emberek között is, merthogy az emberek többsége nem fekteti bele a munkát abba, hogy jó hangminőséghallási képessége legyen). A témában hozzászólók legalábbis döntő többsége csak felmondja az iskolai ("merketingiskolai") tananyagot, tisztelet az esetleges kivételnek.
Szóval a fentiek fényében, esetleg, ha nagyon-nagyon muszáj...

(#15327) schawo Az "köztudomású", hogy sajnos a saját hangberendezésem az "átmeneti" lakásviszonyaim miatt már lassan két éve egy pincében pihen, még nem tudom, mikor jutok oda, hogy újra hallgathassam. Addig helyette fórumozok. :D

(#15328) Dave™ Kényszerített valaha valaki is, hogy egyetlen Kammerer-hozzászólás elolvass? Ha nem neked van címezve, kezedben a "távkapcsoló". Nekem bőven elég, ha a címzett elolvassa, amit dödögök. Vagy netán belefojtotta-e Kammerer valakibe is a szót, miszerint "kár ide más vélemény is" a sajátján kívül?
Mindezt a hozzászólásod minősítése helyett "kérdezem" - természetesen csak költőileg.

[ Szerkesztve ]

(#15332) #71562240 válasza schawo (#15327) üzenetére


#71562240
törölt tag

Bocs, ez kimaradt:
"Szerinted a hifi és a nem hifi között, szerintem meg a vak hit és a hifi között." Miért arra húzattatik rá a vak hit stigmája, aki állandóan és folyamatosan a (kísérletes) tapasztalatokra hivatkozva kezdi a mondókáját? Az "audiofilek" összes "ezotériája", "babonája", "lilaködös köldöknézegetése" kísérletes tapasztalatokból, és a tapasztalatok elméleti és gyakorlati tudományos vizsgálásából ered!!! Lehetőség szerint folyamatosan vizsgáljuk, mi az ami helytálló tapasztalatnak, mi az ami placebónak, mi az ami tévedésnek bizonyul. Módszertan!!! Nem az elefántcsonttoronyban találnuk ki hiteket, hanem kísérletezünk, gondolkozunk, és így tovább. De beszélhetnék többes szám harmadik személyben is.

[ Szerkesztve ]

(#15333) vodkaboy22 válasza #71562240 (#15332) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Kísérlet nem egyenlő bizonyított ténnyel! Kísérletes tapasztalat, ez mulis leírásod volt...erre pár MTA-s ismerösöm csak anyit mondana, hogy a papír sokat elbír de ezzel engem nem fognak etetni...
Illetve van olyan eredmény amit egyetlen megcáfoló kísérlet is romba dönthet. :R

Csak azért írtam mert előtte hosszasan taglaltad hogy az audiofool népség a bejáratott kísérlettel és tapasztalattal "bizonyított" dolgokat elfogadja és egyértelműnek veszi.

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#15334) #71562240 válasza vodkaboy22 (#15333) üzenetére


#71562240
törölt tag

Mindez mindenki számára nyilvánvaló, nem a témához tartozik.

(#15335) Dorien válasza #71562240 (#15331) üzenetére


Dorien
veterán

Az, hogy te mit hallasz - pontosabban: mit hiszel, hogy hallasz - engem túlzottan nem érdekel. Ahogy látom, mást se... :)

Ha korrekt a Wav=>Flac=>Wav konverzió, vagyis valóban lossless a tömörítés / kicsomagolás, akkor max annyi történik, hogy...

Wav: aaaaabbbbccc
Flac: 5a4b3c
Wav: aaaaabbbbccc
Flac: 5a4b3c
Wav: aaaaabbbbccc
Flac: 5a4b3c
Wav: aaaaabbbbccc
Flac: 5a4b3c
Wav: aaaaabbbbccc
Flac: 5a4b3c
Wav: aaaaabbbbccc

Konvertálhatod akárhányszor oda-vissza, az 1000. változat is ugyanaz lesz, mint a legelső.
A Flac elméletileg szólhat másképp, ha a real-time dekódolást az adott hardver / szoftver nem képes kellő gyorsan elvégezni, de a visszakonvertált Wav nem.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#15336) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Inkább beszéljünk erről!!!

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#15337) pucz válasza vzsryl (#15336) üzenetére


pucz
senior tag

Ez nagyon huszadrangú poén lett.. :DDD

Más:

Péntek este(!!) kaptam egy SMS-t, hogy "A mai napon nem tudtuk összekészíteni a csomagot"... :DDD
Így a Mall.hu-t betettem az "Innen soha többet nem rendelek" oldalak közé. Még ha más ki is jön hamar, akkor sem. Első benyomás mérvadó... :DDD

(#15338) #71562240 válasza vodkaboy22 (#15333) üzenetére


#71562240
törölt tag

Kammerer-monológ a címzettnek, és azoknak, akik elolvasták a címzett hozzám intézett korábbi szövegét.

A szerkesztetlen hozzászólásodra válaszoltam, ezért nem szerencsés, ha utólag átszerkeszted, részben éppen a válaszom függvénéyben, mert így a válaszom értelmetlenné válik.

"...hosszasan taglaltad hogy az audiofool népség a bejáratott kísérlettel és tapasztalattal "bizonyított" dolgokat elfogadja és egyértelműnek veszi." Ugyebár nyilvánvaló, hogy semmi ilyesmit nem taglaltam semmilyen terjedelemben, hanem ha már taglaltam valamit, akkor éppen ennek az ellenkezőjét, az állandó megkérdőjelezést, és az erre alapuló módszert. Nem véletlenül, hanem nagyon is szabatosan használtam a tudományos paradigma fogalmát, amit te is ismerhetsz, ha tanultál mostanában tudománytörténet-tudományt, lásd Thomas Kuhn-t, aki bevezette ezt a terminus technicust a tudománytörténet-tudományba. A tudományos paradigma ideiglenes "nagymodell", az éppen aktuális tudóstársadalom, azaz a tudományos nyilvánosság ideiglenes közmegegyezése arról, hogy az adott tudományterület aktuális eredményeit milyen aktuális tárgyalási keretbe foglalva kezelik, addig, amíg az új eredmények alapján egy vagy több új paradigma ki nem szorítja az éppen regnáló paradigmát vagy paradigmákat. A tudományos paradigma az ideiglenesség, az igazsághoz való közelebb jutás használati eszköze, nem pedig az örök igazság elfogadottságának az eredménye - az örök igazság a vallások területe, természetesen szinte minden alól vannak kivételek. Én sose voltam vallásos semmilyen formában, én is és az általam hivatkozott "hifitudós" "audiofilek" paradigmákat (és "kismodelleket") használnak, folyamatosan kísérleteznek és megkérdőjeleznek, nem pedig örök igazságokat elfogadnak - kivétel persze szinte minden alól van. Nem állítottam, hogy amit "mondunk", az axióma lenne, hanem paradigmát említettem, ami igeiglenes, addig is, amíg nem jön újabb paradigma, - megjegyzem, az újabb paradigma keletkezésének oka esetleg a tömörített formátumok kezelésének fejlődése is lehet, lásd még például a bithelyesség versus "bithelyességnek látszás" aktuális kérdésköre.

[ Szerkesztve ]

(#15339) szakibá... válasza Blackhole13 (#15324) üzenetére


szakibá...
senior tag

Majdnem lehetetlent kérsz. Használtban meg főleg lutri kérdése találni. A Fostex T50RP megfelelhet, csak nem gyári állapotban, erősen módosítani kell. A legfontosabb lépés a párnacsere, amit legegyszerűbben a Shure 840 párnájával szoktak megoldani, hogy legyen rendes mélye. Ha a Shure párna sem elég kényelmes, akkor készíteni kell egyedit. Vannak vállalkozások, amelyek ennek a típusnak a modjával foglalkoznak, pl. Paradox, vagy MrSpeakers. De ez is ebből készült. A modra jelentős irodalom van, a legjobb ez, mérésekkel.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#15340) #71562240 válasza szakibá... (#15339) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hadd küldjek +1-et a Fostex-(ek)hez, ami(k) alig-alig kapható(ak) Magyarországon, és ezért is olyan fájdalmasan kevés szó esik róla/róluk ebben a topikban. Pedig...

(#15335) Dorien Ha nem érdekel, akkor miért foglalkozol vele?

[ Szerkesztve ]

(#15341) pedrő válasza Ati1979 (#15322) üzenetére


pedrő
aktív tag

Sejtettem, hogy úgy gondoltad. :)

(#15303) pedrő:
"Az AD-k elég baráti áron mennek." Elírtam. AT-k akart lenni eredetileg.

(#15342) adammkaa


adammkaa
senior tag

Akit érdekel 45K-ért új Audio Technica A900X privátba jelezze 1 ember tud csak hozzáférni ehhez az árhoz, de ahhoz kicsit együtt kell hogy működjön velem . :K

Nexus 5 Black

(#15343) schawo válasza #71562240 (#15340) üzenetére


schawo
titán

Akár még azt is el tudom képzelni (hatalmas képzelőerővel), hogy két egyforma wav fálj máshogyan szól. Ha egy fájlrendszerrel rendelkező merevlemezre két példány kerül ugyanabból az adatból, akkor a két példány fizikailag máshogyan néz ki, hiszen a töredezettség függvényében máshogyan rakosgatja szét a rendszer. Ha pedig ezt a két fáljt egy nem megfelelő lejátszóval játsszuk le (lehet hogy a világ összes lejátszója nem megfelelő), akkor még azt is el tudom képzelni, hogy a lejátszott fáljok között a streaming miatt máshogy szólhatnak (figyelmet kérek a hatalmas feltételes módra). Csakhogy ebben az esetben nem lehet azt állítani, hogy az első példány jobb lenne, mint a tizedik másolata, hiszen könnyen előfordulhat, hogy a tizedik példány jobban szól, mint az első. Ugyanebben a viszonylatban a FLAC is szólhat máshogyan, de legvalószínűbb, hogy jobban, nem pedig rosszabbul, hiszen a FLAC közvetlenül nem streamelhető, hanem a jobb lejátszók egyben kicsomagolják töredezetlen memóriaterületre, tehát a wav-féle esetleges töredezett lejátszás nem fordulhat elő. Ez alapján azt mondom, hogy esetleg hallhatsz különbséget, de hogy nem a FLAC kárára az valószínűbb, mint az ellenkezője.

Tudom, hogy magas labda, és elképzelhető, hogy ezután az előbbi állításomra fognak sokan hivatkozni, amikor bármit hallanak, de állítom, hogy ez a különbség egy normális lejátszóval nem fordulhat elő (mert a wav fáljt is kicsomagolja memóriába), továbbá állítom, hogy a Higgs-bozont sem hifistákkal keresik.

De a kedvedért holnap belenézek a távcsőbe, és csinálok egy kettősvak tesztet.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15344) adammkaa válasza schawo (#15343) üzenetére


adammkaa
senior tag

Az igen, nálam eddig a FLAC azt jelentette jó minőség, most meg csak pislogok mint hal a szatyorban :DDD

Nexus 5 Black

(#15345) AMDFan válasza adammkaa (#15344) üzenetére


AMDFan
addikt

A jó minőség nem a formátumtól függ hanem a stúdiómunkától és a felvételhez használt eszközöktől. És nyilván attól hogy min játszod le. Azon nem tudok napirendre térni amikor egy Logitech 2.1 tesztjét azzal kezdik, hogy jó minőségű veszteségmentes zenékkel teszteltek :) Adtak egy pofont a szarnak.

(#15346) Blackhole13 válasza szakibá... (#15339) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Köszönöm, beleásom magam.
A mod részét szívesen csinálnám magam is, a 120$-os amazonos ára miatt talán nem is akkora a kockázat.
Esetleg hallottál módosítottat vagy netán van is neked?

(#15347) #71562240 válasza schawo (#15343) üzenetére


#71562240
törölt tag

Én arra a részére reagálnék, hogy igen, az én szempontomból még az Andorránál elvégzendő, minden lehetséges határon túl korrektre kilogikázott kísérletünk sem tud majd teljesen korrekt lenni abból a szempontból, hogy az egyes összehasonlítandó WAV fájlok nem azonos területen helyezkednek majd el a merevlemezen, amiből különbségek adódhatnak a kiolvasás során. Ehhez én még kedélyesen jópifizva hozzátehetném, hogy az egyes ripelések-grabbelések-konverziók-dekonverziók, tehát a kísérleti anyagok létrehozatalának ideje alatt változhat az elektromos hálózat állapota, a különféle elektromos-rádiófrekvenciás zavarok jellege-intenzitása, a naptevékenység által keltett elektromágneses mezők jellege-intenzitása, sőt az adott, kozmikus mértékben rövidke idő alatt is hűl majd egy kicsit a világegyetem, tehát a kozmikus háttérsugárzás eloszlása is változik, vagy anyja neve hat példányban, vagy pártunk és kormányunk is hozhat közben valamilyen visszaható hatályú rendelkezést a már elvégzett konverziókról stb. stb, ma már az se biztos, ami megtörtént, én tudom. De ilyeneket csak én, azazhogy a "magamfajták" mondhatnak, a bithelyeskedők nem! A bithelyeskedők még a merevlemez szektoraira sem hivatkozhatnak, hiszen számukra hiba nincs, minden nagyon szép, minden nagyon jó és mindennel nagyon meg vannak elégedve, merthogy mindez bithelyes és passz. Bocs, elsősorban nem neked szólt.
(És persze nem az én kedvemért végzel majd tesztet, hanem a magad kedvéért, hiszen nekem ugyan mindegy. :D )

[ Szerkesztve ]

(#15348) #71562240 válasza adammkaa (#15344) üzenetére


#71562240
törölt tag

A FLAC, mint digitális hanghordozó formátum a jók közé tartozik, arról folyik a beszéd, hogy hibátlan-e - valamint hogy az azt létrehozó-kezelő eszközeink hibátlanok-e, lásd vannak olyan kijelentések, hogy ha ezerszer elvégzem a WAV>FLAC>WAV konverziót, akkor is az eredetit fogom visszakapni az ezredik WAV képében.

[ Szerkesztve ]

(#15349) hm74 válasza #71562240 (#15348) üzenetére


hm74
aktív tag

Lehet doktori disszertációt írni a wav-flac témáról. A konvertálások vagy semmilyen vagy veszteséges hatással lesznek az adatra, tehát semmi pozitív hozadéka nem lehet.
Leegyszerűsíteném a dolgot: ne konvertálgassunk semmit semmire, kivétel azt az eset, ha a lejátszónk nem képes lekezelni az eredeti formátumot. Ennyi.
Ha az a gond, hogy kicsi a tároló kapacitásunk, akkor vegyünk nagyobbat, ennyit megér a jó minőség biztosítása.

[ Szerkesztve ]

(#15350) Audison válasza hm74 (#15349) üzenetére


Audison
senior tag

...és vásároljunk eredeti lemezeket. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.