Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14301) adammkaa válasza schawo (#14298) üzenetére


adammkaa
senior tag

Azért azt nem tudom elhinni hogy 270,000 forintos fejgallgató hangja nem tetszik, független milyen párna van rajta..

Bodz: Az egy T1-es?

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#14302) Bodz válasza adammkaa (#14301) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A tetszik, élvezem a hangját dolog nem az ártól függ. :)
Igen, az egy T1.

[ Szerkesztve ]

(#14303) Dorien


Dorien
veterán

The Cymbal Song by Gavin Harrison

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#14304) schawo válasza Bodz (#14300) üzenetére


schawo
titán

Hmm, tényleg. Egyszer meghallgatom a T1-et a T70 párnájával, ezt nem hagyom ki :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14305) adammkaa válasza Bodz (#14302) üzenetére


adammkaa
senior tag

Azta milyen fülesed van mindig is meg akartam hallgatni egy T1-et. Rengeteg videót néztem róla mikor hd800 al hasonlították össze, és a T1 került ki győztesnek állatlában azt hiszem azért mert a közepe jobb, és ha jól emlékszem akkor az alsőra nem ült rá egy kis mély mint a senngeiser-nél. Respect a fejesnek, komolyan nyomod :C :R Mivel hajtod meg? dac+erősítő, vagy ha egyben van melyik típus.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#14306) vodkaboy22 válasza adammkaa (#14305) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Igaz T1-et nem hallottam de ezek az összehasonlítgatások a HD800-al aztán nem mérvadók.
Van akinek ez van akinek az jobb a fülének és ezt kell szem előtt tartani!

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#14307) Bodz válasza schawo (#14304) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Erre kíváncsi leszek. Remélem összejön valamikor a dolog! :)

(#14305) adammkaa: Felszerelés az adatlapomon. A T1-et amúgy már rég eladtam. Pár kép, meg kellemes emlékek maradtak utána...

[ Szerkesztve ]

(#14308) schawo válasza adammkaa (#14305) üzenetére


schawo
titán

Ez egy bonyolult kérdés, hogy melyik mennyivel jobb/rosszabb, és minél. Az embernek azért van két füle, hogy meghallgassa, hogy neki mi tetszik. A füles nem egy CPU, hogy többé-kevésbé egzakt módon megmérjük, hogy hány pontot ér el x tesztprogram alatt, és ez alapján kijelenthetjük, hogy amelyik nagyobbat, az jobb, punktum. Bármilyen tesztből csak annyi derül ki, hogy az illetőnek jobban tetszett a T1, mint a HD800. Bodznak is a T1 tetszik jobban, ezért ilyet vett.

(#14307) Bodz
Vagy a következő pesti talira elhozod, de ha nem, akkor én jövök legközelebbire Debrecenbe, úgy is terveben volt, két éve voltam legutóbb :)

Ó, tényleg, az már elment :(

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14309) adammkaa válasza Bodz (#14307) üzenetére


adammkaa
senior tag

Az igen 270K füles eladtad és vettél egy 50K -sat ezt nem is értem mindegy. A pénz kellett vagy a hangja nem tetszett ami nem hiszek el :C

Schawo Értem én, hogy a valóban high-end kategóriában már ízlés, meg a fül dönt inkább nem a technika.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#14310) schawo válasza adammkaa (#14309) üzenetére


schawo
titán

Bármilyen kategóriában, ötezertől egy milláig ;)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14311) adammkaa válasza schawo (#14310) üzenetére


adammkaa
senior tag

Azért én nem így gondolom. Ha találsz magadnak egy fejhallgatót aminek nagyon tetszik a hangképe és "zene a füleidnek", és utána magadrahúzól egy T1 et ami (egy nem véletlenül kerül annyiba) akkor nem hiszem el aztmondod hogy nem váltanád le rá, mert kb én ámulnék bámulnék a nagy szinpadától a magasaitól, a részletességetől, mert nyilván előtte még ilyen jót nem hallottam. De vehetjük az én esetemet is. A DTX910 után magamrahúznék egy T1 (előtte menne pillanatragasztó a fülprnára ;] ) , és ha meg lennék elégedve a 910 el (ami így is van valójában), szerinted nem vágna mellkasba a T1 hangja? Ugyanmár... Sztem nem venném le magamról 2 napig elsőkörben. Minden álmom egy ilyen komoly fejes. Igaz nem hallottam még egyet sem, de sokat olvastam anno róluk. És a bodz-ot nem nagyon csípem már (mivel eladta) :C

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#14312) Willie válasza adammkaa (#14311) üzenetére


Willie
őstag

Sziasztok!

TS3 miatt szeretnék kényelmes fejhallgatót venni: 1-4.000 Forint értékben.
Mit tudtok ajánlani? Én a Sharkoon Rush-t néztem, ez mennyire javasolt? Van esetleg ennél olcsóbb?

Előre is köszi a választ. :)

Üdv.

(#14313) schawo válasza adammkaa (#14311) üzenetére


schawo
titán

A DTX-hez képest minden viszonylatban jobb a T1. A DTX-en és T1-en kívül is van még kismillió füles. A múltkor valaki épp egy negyvenezres fülessel volt elégedetlen, és azt gondolta, hogy annál jóval drágábbat kéne keresnie, pedig az ő igazsága egy konkrét ötezres fülesben bújik meg. Persze az ő igazsága nem az én igazságom. De az enyém a T1 sem. Én például nem cserélném a mostanit T1, pedig most is Beyert használok. Ha magadnak meg tudod fogalmazni, hogy milyen hangot keresel, mit szeretsz, akkor máris megérted, miért lehet akár egy T1 is a listán kihúzva.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14314) schawo válasza Willie (#14312) üzenetére


schawo
titán

[link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14315) Willie válasza schawo (#14314) üzenetére


Willie
őstag

Elnézést :B , át is megyek oda. Köszönöm! :)

(#14316) adammkaa válasza schawo (#14313) üzenetére


adammkaa
senior tag

Jó de te a T1 nek a zárt felépítésű fejhallgatóját használod vagyis T70-et ami annyira azért nincs távol egymástól, hangzásban nyilván, de ugyan azzal a felépítéssel készült ugy tudom technikailag.

Ha megérkezik a Musiland 02 Dragon-om akkor nem kérhetném kölcsön 1-2 hétre a Superlux 668B-t? Láttam van olyanod, és pont annak a hangjára vagyok kíváncsi, de mindenképp a jó forrás megérkezése után.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#14317) Dorien válasza adammkaa (#14311) üzenetére


Dorien
veterán

"...mert kb én ámulnék bámulnék a nagy szinpadától a magasaitól, a részletességetől, mert nyilván előtte még ilyen jót nem hallottam."

Vagy nem, és azon tűnődnél, hogy mi a fax kerül ezen ennyibe? :)
A vélemények segítenek eligazodni, de szubjektív egyéni ízléseket tükröznek és nem helyettesíthetik a saját tapasztalatot. Az árcímke dettó.

[link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#14318) guppy válasza adammkaa (#14311) üzenetére


guppy
őstag

azért azt ne felejtsd el, h egészen más meghallgatni egy hi-end fülest, és együtt élni vele, nincs frusztrálóbb a hibáknál amiket kihallani ezekkel a fejesekkel, aminek azaz eredménye, h a kollekciód töredékét tudod csak rajtuk hallgatni, sztem ez a fő váló ok, és a kihasználatlanság, egy ilyen fejesen nem háttérzenét szokás hallgatni :))

(#14319) fattyu válasza adammkaa (#14316) üzenetére


fattyu
veterán

ember.

elég irritáló lassan amit csinálsz. meg a dacosban is.

le lett írva hogy HANG: sokan íták le hogy HALGASS. meg dolgokat. mert füled van. meg hallásod. neked sajátod. mindehhez ízlésed is.

Ehhez képest napok óta floodolva technózol a semmiről.Továbbra is spec sheet meg ár meg vélt kategóriák alapján magyarázod a sületlenségeid.

Hang van meg ízlés van.

fél misis fejestől nem estem hanyatt. Nem tetszett. negyed misis beyertől nem este hanyatt nem tetszett.

kurva sok mindentől nem estem hanyatt.

Hallottam SOK mindent.Ami szerintem JÓ: t70 he400 hd650( kurvára nem mindegy mi van előtte ) meg srh1840. ezek azok amik tényleg jók az én fülemmel. Mások azt se értik hogy hogy lehet a t70et és a hd650et egszerre szeretni. Nekem meg így kerek a világ.

TAPASZTALJ!!!! fejezd be a semmiről okoskodást kérlek sírva

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#14320) schawo válasza adammkaa (#14316) üzenetére


schawo
titán

Semmi akadálya. Pesten tudom odaadni, ha az megfelel.

Amikor egy párna is hatalmas változást okozhat, akkor két eltérő felépítésű, eltérő driverrel szerelt füles alapvetően különbözhet egymástól. T1 és T70 között azért van hasonlóság hangban, de van számottevő különbség is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14321) schawo válasza fattyu (#14319) üzenetére


schawo
titán

Mások azt se értik hogy hogy lehet a t70et és a hd650et egszerre szeretni
Megint mások meg pont egyazon véleményen vannak veled. ;) De ettől még nem lett igazunk, csak véleményünk. Ha szán annyi időt a hallgatózásra, mint írásra, akkor meg fogja érteni ő is.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14322) Danken88


Danken88
csendes tag

Valaki #14265 ?
Vagy ez esetben is érdemes a retro dj-t megnézni?

(#14323) contaxg válasza schawo (#14321) üzenetére


contaxg
veterán

Egy idő után az ember nem keresi a logikát a dolgokban, hanem csak elfogad.

(#14267) kammerer :R
Ez valami friss élmény lehet, mert 2013-07-16-án még egy Wilson Puppy-t szerettél volna a füledre tolni :D

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#14324) Dorien válasza Danken88 (#14322) üzenetére


Dorien
veterán

Érdemes, de otthonra inkább valami Superlux. (pl. 681 / 681B)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#14325) Willie válasza schawo (#14314) üzenetére


Willie
őstag

Sziasztok!

Mégiscsak kedvet kaptam egy fejhallgató vásárlásához. :)

Megnéztem az ajánlott fejhallgatók listáját, onnan a Maxell Retro DJ nyerte el a tetszésemet. Esetleg van még hasonló árban ajánlható zárt, circumaural-os fejhallgató?

Előre is köszönöm a válaszaitokat.

Üdv.

(#14326) Ati1979 válasza Willie (#14325) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem abban az ársávban annál jobbat nem kapsz. :)

(#14327) Willie válasza Ati1979 (#14326) üzenetére


Willie
őstag

Köszi a gyors választ! :)

(#14328) Dorien válasza Willie (#14325) üzenetére


Dorien
veterán

Superlux 662 / 662B
A Retro DJ inkább supra.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#14329) Willie válasza Dorien (#14328) üzenetére


Willie
őstag

Köszönöm, a Retro DJ mennyivel lenne kényelmetlenebb az általad említett típushoz képest?

(#14330) stranger28


stranger28
addikt

Na, felraktam végre egy normális linuxot + pár dolgot megvariáltam... hát megérte vele foglalkozni. Mind hangban, mind a HRT-vel való szopásban előrelépés.

Először a múltkor beszélt Audiophile ment volna fel, de az sajnos nem szerette a videokártyám. Linux Mint eleve nem komázza valamiért. Próbából azért megnéztem integrálttal, az adta a kezdeti motivációt, amikor belefüleltem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14331) Dorien válasza Willie (#14329) üzenetére


Dorien
veterán

Nem kényelmetlen a Retro DJ, csak szerintem otthonra sokkal jobb a Superlux. Kb. másfélszer akkora kagylói vannak, amik jobban körülölelik a fület. Jobban izolál, erősebb a basszusa, tisztább és részletesebb a hangja. A magasait kicsit vissza kell venni EQ-val, hogy ne sziszegjen.

Lehet hogy otthon majd lövök pár képet a Retro DJ-ről és a 681 EVO-ról, csak viszonyításképp.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#14332) Willie válasza Dorien (#14331) üzenetére


Willie
őstag

Értem, köszönöm szépen! :) Honnan érdemes beszerezni a Superlux fejhallgatót?

(#14333) Dorien válasza Willie (#14332) üzenetére


Dorien
veterán

662
662B

Illetve remélhetőleg lesz Fizik-féle 681 EVO rendelés is hamarosan, az a best buy jelenleg Superlux fronton:

[link]
[link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#14334) contaxg válasza stranger28 (#14330) üzenetére


contaxg
veterán

Hát még egy külső táp!

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#14335) Willie válasza Dorien (#14333) üzenetére


Willie
őstag

Köszönöm! :) Akkor lehetséges, hogy inkább megvárom a 681 EVO-t.

(#14336) Napfénysüti

Sziasztok!

AKG K272 HD mennyire ajánlott fejhallgató ha nagyon jó áron be tudom szerezni?

Més que un club!

(#14337) #71562240 válasza contaxg (#14323) üzenetére


#71562240
törölt tag

Dehogy, dehogy, korábbi élmény, csakhogy akkor a tisztességes, rendes mélyekrôl volt szó... :D

[ Szerkesztve ]

(#14338) stranger28 válasza contaxg (#14334) üzenetére


stranger28
addikt

Nem fog már kelleni szerintem, mert megoldódott így. Majd, ha vettem T1-et, akkor veszek valami tápot is. ;]

(#14339) Ati1979 válasza stranger28 (#14338) üzenetére


Ati1979
veterán

Mikor lesz meg a T1? :)

Hozhatnád a Pesti fejes találkozóra, ha lesz és jössz ;)

Triplán feltételes mód. :))

(#14340) fattyu válasza Ati1979 (#14339) üzenetére


fattyu
veterán

csak dupla. a fejestali az nem ha hanem mikor

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#14341) stranger28 válasza Ati1979 (#14339) üzenetére


stranger28
addikt

Amint lesz rá pénzem mindenestől. Szerintem 1-2 éven belül összejön. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14342) adammkaa válasza schawo (#14320) üzenetére


adammkaa
senior tag

Köszönöm, még 2 hét mire meg lesz a dac-ra pénz meg míg ideér 3 hét szóval egy hónap múlva lesz esedékes, majd privátban megkereslek :R Én nem pesti vagyok posta jobb lenne amit fizetek persze.

Fattyu Jó , megpróbálok minél többet meghallgatni. DTX910 ből talán a mély részével nem vagyok egyenlőre megállapodva, viszont ezt csak a dac+erősítő megérkezése után tudom kijelenteni 100% osan, meglátjuk mit kezd majd vele. Tudom milyen hang kell nekem a dtx910 nek megfogott a nagy tere meg levegőssége, részletei. Ha nem javul a mélye a jobb forrástól akkor majd olyan után kell néznem aminek a tulajdonságai megfelelnek ezzel, de mélyből több van. DT770 pro et is ki akarom próbálni valahogy, csak mivel zárt ezért nem biztos lesz akkora tere.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#14343) Ati1979 válasza fattyu (#14340) üzenetére


Ati1979
veterán

Igaz! :) Tényleg mikor lesz? ;]

Mert fülestalálkozó nemsokára... :))

(#14341) stranger28

1-2 hét jobb lenne. :D

[ Szerkesztve ]

(#14344) Dave™


Dave™
nagyúr

AD2000X 350 EUR (105 ezer Ft) szállítással. Ha még érdekelne a téma, nehéz lenne neki ellenállni :)

(#14345) Ati1979 válasza Dave™ (#14344) üzenetére


Ati1979
veterán

Hát most sajnos nekem nem megy...

De majd lesz egy ilyenem előbb utóbb. :))

(#14346) spiritex


spiritex
veterán

Az általam preferált 50e Ft-os Denon AH-D 1100-at hallotta már valaki? Kíváncsi lennék mi a véleményetek. Mert nekem a 150e Ft-os, szintén Denon-nál (típust sajnos nem tudok) is jobban tetszik a hangja.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#14347) Audison válasza Ati1979 (#14345) üzenetére


Audison
senior tag

Meg hozzá egy Mytek. ;]

(#14348) fattyu válasza spiritex (#14346) üzenetére


fattyu
veterán

sokan hallottuk. És sok vélemény van róla. Keresőt próbáld ki. :P

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#14349) Ati1979 válasza Audison (#14347) üzenetére


Ati1979
veterán

Ja 390k-ért, lehet jót kapni. :))

(#14350) spiritex válasza fattyu (#14348) üzenetére


spiritex
veterán

Ok, 1100-ra már picivel több a találat, mint AH-D 1100-ra, bár nem túl sok... és van egy némileg mulatságos hozzászólás is, miszerint a szóban forgó fejhallgató recseg, ropog... :D

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.