Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7201) TESCO-Zsömle válasza icecave (#7196) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Viszont ha fizikálisan megvannak a gombok (UK layout), akkor lehet rá tenni matricát.

Talán nem a legesztétikusabb, de vannak nagyon jó, tartós matricák. Problem solved.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7202) icecave válasza TESCO-Zsömle (#7201) üzenetére


icecave
nagyúr

Ez eddig ok, de ha lesz magyar layoutos, akkor azt megvárom... :)

(#7203) Pierre75 válasza Krystal_s (#7182) üzenetére


Pierre75
senior tag

Hát egy wireless egértől meglepő is lenne, ha egy évet bírna egy szuszra.
Nekem egy hónapja van K360-m, nem tudom, hogy elhúzza-e a 3 marketing évet, de meglepne. Én ki szoktam kapcsolni, de a youtube-on találhatsz 4 hónapos használat után full battery-t. Így vélhetően másfél évet kihúz az elem. Kényelmes, bekapcsolás után azonnal reagál, nincs késés. Ennél a billentyűzetnél látom először értelmét a médiagomboknak. Pl. teljes képernyőn olvasgatok, a háttérben fut vmilyen zene, nem kell alt+tab-bal váltanom az alkalmazásra, egyből tudok számot váltani.

(#7204) icecave válasza TESCO-Zsömle (#7201) üzenetére


icecave
nagyúr

Az egyszerű utat választottam, írtam minden webáruháznak, aki árul magyar layoutosat.
Kettő már válaszolt is. Egyik szerint a beszállító január vége-februát elejét ígér.
A másik szerint 4-5 munkanap alatt be tudják szerezni, de kérésemre jobban utánanéztek, és azt a választ kapták a beszállítótól, hogy "február közepénél előbb biztosan nem lesz".

Na bumm, akkor marad a várakozás (ha kibírom, ha nem, akkor a matricázós megoldás, de azt nem annyira szeretném).

(#7205) icecave


icecave
nagyúr

Közben megint rákerestem a topikban: [link] Úgy látszik, már tavaly májusra és szeptemberre is ígérték, és még most sincs itt :D Hát ez nem jó hír :(

(#7206) Egon válasza icecave (#7205) üzenetére


Egon
nagyúr

Anno állítólag az Illuminated Keyboard-ra is azt ígérték, hogy lesz magyar verziója, és mégsem lett (egyesek szerint a válság miatt - mondjuk ennek ellentmondani látszik, hogy a K800-ból létezik honosított, pedig az a válság kellős közepén jelent meg).
Pedig ha lenne belőle magyar verzió, biztos lenne rá kereslet: én tutira vennék egyet (persze csak akkor, ha a későbbi példányokra jellemző ghostingot megszüntetnék... :U ). Így viszont jó eséllyel nem Logitech billentyűzetet fogok venni, ha végre rászánom magam a cserére.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7207) icecave válasza Egon (#7206) üzenetére


icecave
nagyúr

Viszont nem tudom, hogy amit TESCO_zsömle linkelt, azt melyik kiosztás, mert amit mondott UK, azt sem lehet a logitechnél rendelni. Ilyen billekre gondolok, ami megegyezik a magyarral: [link]

A logitech oldalán van english, International EER, orosz, Slovák, Norvég, Dán,Spanyol,Olasz, Svájci, Német, Francia,belga. Ezek közül melyik lehet, ami billentyűket tekintve pont olyan, mint a magyar? Max az ékezeteket bematricázom.

(#7208) Egon válasza icecave (#7207) üzenetére


Egon
nagyúr

A németnek tutira olyan van [link], és sztem a többi európai verzió is mintha olyan lenne.
Az International EER nem véletlenül UK kiosztás?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7209) icecave válasza Egon (#7208) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem tudom, most várok az angol chat supportra a Logitech oldalán, mindjárt kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#7210) kurtuzov válasza icecave (#7209) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Én ezt a K750 billentyűzetet azóta vadászom, amióta a PH!TV- n Pheke bemutatta több, mint egy éve. [link]
Az adás ketté van vágva, és pont a második rész elején van szó a K750-ről.
Ott pedig egyértelműen QWERTZ billentyűkiosztás látható.

Kíváncsi vagyok mit mond most a support

Az azonban nem jó hír, hogy a Logitech hivatalos termékoldalán
[link]
eltűnt a magyar kiosztású cikkszám (36-ra végződő). Jó lenne végre tiszta vizet önteni a pohárba.

Biztató lehet még, hogy most 2012-ben kapta meg a K750 a CES termékdíját, lehet, hogy nem lesz ezután ennyire elhanyagolva...

[ Szerkesztve ]

(#7211) Egon válasza kurtuzov (#7210) üzenetére


Egon
nagyúr

Az azonban nem jó hír, hogy a Logitech hivatalos termékoldalán
[link]
eltűnt a magyar kiosztású cikkszám (36-ra végződő). Jó lenne végre tiszta vizet önteni a pohárba.

Ez nem jelent semmit. A K800 tutira létezik magyarban, mégsincs kint a magyar kiosztású cikkszám (ami egyébként a K800 esetében nem 36-ra végződik: 920-002392).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7212) icecave válasza kurtuzov (#7210) üzenetére


icecave
nagyúr

Na, beszéltem is velük, kimentettem txt-ben, kérem nem röhögni, gyorsan kellett angolul írnom, gondolkodás nélkül, szóval tele van hibával: [link]

A lényeg, hogy továbbra is "cumi" a dolog, mert bármelyik webshopba is nézi az ember, nem derül ki egyértelműen, hogy ha english-re kattint, melyik layoutot adják, az UK vagy az US-t (inkább utóbbi szokott lenni).

Ami még szörnyűbb, ez volt a válasz, mikor kérdeztem, hogy mikor is lesz majd magyar layoutos:

"Mihaly, unfortunately there is no estimated time and there is no information if Hungarian layout will be available on future ."

Nem túl biztató... szóval részemről valahogy ki kellene találnom, hogy rendelek olyan kiosztásosat, mint a magyar, és max. matricázok egyet.

(#7213) Egon válasza icecave (#7212) üzenetére


Egon
nagyúr

szóval részemről valahogy ki kellene találnom, hogy rendelek olyan kiosztásosat, mint a magyar, és max. matricázok egyet.

Te tudod. Én biztos nem rontanám el, egy k. drága, rendkívül dizájnos klaviatúra összképét, holmi gagyi matricával.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7214) icecave válasza Egon (#7213) üzenetére


icecave
nagyúr

Igaz, a laptopom is angol kiosztású, és elvagyok vele simán, matrica nélkül is :)

(#7215) kurtuzov válasza icecave (#7214) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Ehh. No erről ennyit. Van webshop ahol azt olvastam, hogy kifutott termék...

Arról mit gondoltok, hogy van a K750-nek for Mac változata is.
Gondolom kompatibilis PC-vel, csak win helyett cmd gomb van.
Ha már angol kiosztás (án feltétlen a buci enterest preferálom) akkor a fehér sem néz ki rosszul, mert feketében az a csillogó felület...

Illetve ha már angol, akkor okoskodjuk már ki, hogy az EER vagy az English verzió a jobb és melyiknek mi a cikkszáma.
Én matricázni biztos nem fogok, egy darabig megy a morgás, utána megszokom.

[ Szerkesztve ]

(#7216) icecave válasza kurtuzov (#7215) üzenetére


icecave
nagyúr

Igen, ennyit sajnos. Jelenleg azt kutatom,hogy az "international EER" layout milyen lehet...
Megnéztem a Logitech UK webshopját, és minden más billből lehet UK english layoutosat rendelni, de a solarból csak simát, ami gondolom az US-re utal. Viszont van "international" amiről továbbra sem tudom, hogy nézhet ki.

(#7217) kurtuzov válasza icecave (#7216) üzenetére


kurtuzov
senior tag

OK. Keressünk valami használható megoldást. A Mac-es verzió annyiban problémás lehet, hogy nincs NumLock, Pause/Break billentyű:
[link]
Viszont szerintem határozottan jobban néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#7218) icecave válasza kurtuzov (#7217) üzenetére


icecave
nagyúr

Igen, de a képek között van nagy enteres és kis enteres is, viszont ha kiválasztom, akár UK, akár nemzetközi webshopban, nem enged layoutot választani, és minden esetben a 920-003492 cikkszámút teszi be. Akkor az most melyik? Én nagy entereset szeretnék...

(#7219) kurtuzov válasza icecave (#7218) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Ebay-en kuttattam és ezt találtam
[link]

Az eladó válaszolt is a kiosztásos kérdésre.

Ha találunk vmi jót, rendeljünk együtt, olcsóbb lesz a szállítás.

[ Szerkesztve ]

(#7220) icecave válasza kurtuzov (#7219) üzenetére


icecave
nagyúr

Mit mondott, milyen layout-os?

Location-nek US english van írva, az meg nem lehet a bill, mert akkor nem nagy enteres lenne, persze lehet tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#7221) kurtuzov válasza icecave (#7220) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Nagy káosz van e téren az tuti.

Már az árverés fotói is kétfélék, más van a dobozon és más maga a billentyűzet. Ezen nem is csodálkozom...

Nem én kérdeztem, de ott van a válasz az oldal alján, hogy UK kiosztású.
Szerintem a fotó valós. A bibi az, hogy az csak UK only és egy darab.

(#7222) icecave válasza kurtuzov (#7221) üzenetére


icecave
nagyúr

Káosz, az biztos. Én még mindig a választható "international EER" layoutra próbálok rájönni, csomó egymásba ütköző adatot találni erről :(
Nem igaz,hogy a logitech egy egyszerű képet nem tudna odarakni mindegyikhez, hogy végig lehessen nézni...

[ Szerkesztve ]

(#7223) Krystal_s válasza Pierre75 (#7203) üzenetére


Krystal_s
addikt

kicsit olvasgattam és már tudom, hogy egy egér jóval többet fogyaszt, mint egy billentyűzet. gondolom, hogy a 3évet egy nagyon átlagos használatra írják. pl napi 1-2 óra. nem is várnék el ennyit, az 1év is már jó lenne :)
sajnos még mindig nem tudom, hogy amikor nem használom, nem érek a billentyűzethez, de a gép be van kapcsolva, akkor is merül az akksi ? a másik pedig ,amikor ki van kapcsolva a gép. olyankor elvileg nem kap áramot. olvastam azt is, hogy nem kell ki/be kapcsolgatni.
láttam vlevi és ftc fórumtárnak is ilyen K360 billentyűzete van régebb óta. talán ők tudnak tanácsot adni, hogy érdemes-e ki/be kapcsolni. :U

ezt #6263 most találtam. Dapro itt vajon melyikre érti az 1hónapot ? O.o

[ Szerkesztve ]

(#7224) kurtuzov válasza icecave (#7222) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Ebből látszik mennyire tojnak a kis nyelvekre. A supporttól nem kérdezed meg mi a klönbség az EER és az English változat közt? És mi ezeknek a cikkszáma? Lehet közelebb lennénk.

(#7225) icecave válasza kurtuzov (#7221) üzenetére


icecave
nagyúr

Ha már így belejöttem, megkérdeztem a supportot, hogy akkor itthon a választható "international EER" kiosztás mit jelent.

Először azt mondta,hogy "International English layout", utána meg azt, hogy ja, az EER az "english Eastern Europe" layout rövidítése. Na, a baj csak az,hogy képet nem találtam :D Wiki most pont szünetel, más eredményre nem leltem. Képet persze nem tudott mutatni, de állítása szerint nagy enter van rajta, nem kicsi. Most már csak azt kellene kideríteni, minden billnek megvan-e a helye, pl. a hosszú í- nek baloldalon a shift mellett.

szerk: a különbség annyi, hogy a sima english layout az a kisenteres, plusz nincs az Í-nek gomb, ahogy a latopomon is.

[ Szerkesztve ]

(#7226) kurtuzov válasza icecave (#7225) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Én másutt az EER-re az Emerging Economic Region-t találtam. Ez szerintem jellemzőbb lenne ránk...

Tehát a lényeg az, hogy ne az English verziót rendeljem, hanem az Intl EER verziót, ha a magyarral megegyező kiosztású (persze karakterekben eltérő) verziót akarok.

(#7227) Jembumbi


Jembumbi
csendes tag

Sziasztok!

Vezeték nélküli egeret és billentyűzetet szeretnék venni, a mostani kábelesek helyett.
Leginkább játékra, és netezésre kéne(3-4 méternél nem megyek távolabb csak nagyon zavarnak a kábelek). Nem vagyok HC gamer, de nem akarok FPSekben hatalmas késéseket.
Létezik az igényeimnek megfelelő wireless egér+bill?(nem baj ha a bill kiosztás angol, vagy akármilyen)
Ha nem, akkor Kb mi a legolcsóbb jó ár-érték arányú páros, esetleg 2 külön darab, amit érdemes megvenni?

Köszi

(#7228) icecave válasza kurtuzov (#7226) üzenetére


icecave
nagyúr

Igen, ez a lényeg, viszont én még mindig tartok ettől :(
Nem nagyon merem bevállalni, hogy aztán kiderüljön, hogy nincs hosszú í-nek hely, minst a sima angolon, stb :(

(#7229) kurtuzov válasza icecave (#7228) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Itt [link] van raktáron, de nem írják milyen kiosztás. Írtam email-t, még nem válaszoltak. Vmelyik nap beugrom hozzájuk, mert már vásároltam ott többször is és megnézem személyesen.

(#7230) icecave válasza kurtuzov (#7229) üzenetére


icecave
nagyúr

Gondolom US angol. Kérlek majd jelezz, ha tudsz valamit. :R

(#7231) MarioAna


MarioAna
senior tag

Üdv!
Billentyűzetet szeretnék vásárolni, lehetőleg numerikus pad nélkül. A lényeg, hogy 35cm-nél ne nagyon legyen hosszabb...erre van valamilyen alternatívátok? :) Max 4-6K amit szánnék rá. :R

(#7232) icecave válasza kurtuzov (#7229) üzenetére


icecave
nagyúr

Végignéztem az általad linkelt PH-s videót, azt mondják,hogy kicsit hangos a k750 :D A youtube-os videókon meg alig van hangja, mikor nyomkodják :D Francba,hogy nincs egy normális HALK wireless billentyűzet :D

(#7233) Egon válasza icecave (#7232) üzenetére


Egon
nagyúr

K800 tuti halk, azt garantálom.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7234) Pierre75 válasza Krystal_s (#7223) üzenetére


Pierre75
senior tag

Az a hozzászólás értelemszerűen az egérre vonatkozik, már tíz évvel ezelőtti csodák is elvoltak 0,5-1 évet, így a K360-tól általános felhasználás mellett nem lehetetlen a másfél év. Ezen a kikapcsoláson meg nem érdemes görcsölni, 1-2 nap alatt rutinszerűen megszokod. Mivel júliusban jött ki ez a típus, senki nem fogja neked megmondani, hogy 1 év alatt kikapcsolás nélkül mennyit fog merülni.

(#7235) TomiLi válasza icecave (#7175) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszi mégegyszer!

Sajnos így nálam kiesett, mert az nagyon tud idegesíteni amikor a játék ilyen kis "apró" dolgokon "bukik".... :B

Mindenki: :R
Kinéztem másik két bill-t is, mindkettő Logitech, csak vezeték nélküli....
Ha meg vezeték nélküli akkor az is okozhat problémát játékban, nem? Valamint ezekről sem tudom, hogy bírja a több bill. egyszerre való lenyomását...
Ja K750, vagy K360... (utóbbi az ára miatt, és a kis mérete miatt tetszik..)

Gondolom mindkettőben van magyar kiosztású.... :F

Bogyóka

(#7236) icecave válasza TomiLi (#7235) üzenetére


icecave
nagyúr

K750ből nincs, ma beszéltem a supporttal, nem is igen lesz... :(

(#7237) TomiLi válasza icecave (#7236) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszi, akkor marad a K360.

Most jöttem rá, hogy lehet egyszerűen megnézni a Logitech oldalán, hogy van-e magyar kiosztás az adott billentyűzetből. (mert ugye a termék jellemzőkben van egy rahedli cikkszám, de az már nincs mellette, hogy melyik milyen nyelvű, színű...stb.)

Szóval rámentem a termékre, majd a vásárlás fülre, és rögtön felugrik egy menü, hogy válasszak nyelvkiosztást/típust.
(persze nem nagyon szoktam nyomogatni ezt a vásárlást gombot, mert általában drágábbak a termékek a logitech oldalán, mint a webshopokban)

(#7238) icecave tényleg! :F (a naprakész magyar oldalak.... :W )
Akkor arra legalább jó, hogy ahol fel ajánlja, abból tuti van magyarkiosztás...
Én meg azt hittem, hogy használható info.... :B :R

K360-ról esetleg vélemény? A wireless billentyűzetek nagyon neccesek játékra?

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#7238) icecave válasza TomiLi (#7237) üzenetére


icecave
nagyúr

Az csalóka kicsit, pl. K800ból is van HU kiosztás, mégsem ajánlja fel a Logitech webshop...

(#7239) kurtuzov válasza icecave (#7238) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Úgy néz ki a héten mindennap 10 óránál többet fogok melózni. Nincs nagyon időm utánajárni, most is kajálás közben írok :)

Van ez a másik bolt [link], amlelyik hónapok óta ígér ilyen olyan határidőkkel magyar kiosztású K750-et.

Mit tudtok róla? Esetleg egy levélváltás, vagy szembesítés, hogy a Logitech support mást mondott...

A hardverker visszaírt, hogy angol kiosztású van náluk (nem úgy kérdeztem, hogy kis v nagyenteres)
jövő héten beugrom, vagy megkérek vkit, hogy nézze meg, mert most már akadozik a mostani billentyűzetem.

Nekem a K750 azért tetszik, mert normális mérete, elhelyezkedése van a kurzormozgatóknak, home/end is jó helyen van. A PH!TV adásában asszem említve volt, hogy 3 gomb egyszeri lenyomását érzékeli, bár ez engem annyira nem izgat.

[ Szerkesztve ]

(#7240) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Na közben beszéltem a 0-24h Logitech supporttal. +361 7774853
Nem is tudom miért nem jutott előbb eszembe?
Van sok Logitech cuccom és kellett már itt ügyintéznem

Kedvesen, korrekten válaszolt: K750-ből nem lesz HU layout, K800 februárig talán, de nem biztos.
Ami K750-nél fontos: a kisenteres verzió Európában hivatalosan nem kapható!
Az Intl EER és English közt annyi a fő különbség, hogy másutt van az @ jel.
A Logitech ügyfélszolgálaton is van K750, megnézték, nekik is nagybillentyűs van.
Azt a hivatalos tájékoztatást kaptam, hogy a for Mac verzió nem kompatibilis a PC verzióval és fordítva.
Bepöccentem elindultam K750-t venni.
Nem szól rám senki - még jó, hogy nincs főnököm :)

(#7241) wwhy válasza Pierre75 (#7203) üzenetére


wwhy
veterán

nekem is K360 van irodában, tavaly szept. óta, és egyáltalán nem kapcsolgatom, hadd menjen :) és még full batery :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#7242) Egon válasza kurtuzov (#7240) üzenetére


Egon
nagyúr

Jól értem? :F
K800-ból csak februárig lesz magyar verzió, utána már nem?!? :Y :W :((

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7243) ch003067


ch003067
addikt

10.000 ft értékben milyen billzetet érdemes venni, ami nem kotyog ?

(#7244) kurtuzov válasza Egon (#7242) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Nem fogalmaztam pontosan. Jelenleg (hivatalosan) nincs HU kiosztású K800. Februárig eldől lesz-e.

[ Szerkesztve ]

(#7245) Egon válasza kurtuzov (#7244) üzenetére


Egon
nagyúr

Ezt nem értem, eddig volt. Képek is vannak róla a neten, tehát tuti létező dologról van szó. Nem fogyott eléggé, vagy mi?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7246) icecave válasza kurtuzov (#7240) üzenetére


icecave
nagyúr

Azt hittem, azért más különbség is van... pl. az International EER olyan, mint az UK english... ha igen, venném is.

Nem mondtad,hogy mit sikerült ma "intézned", mi lett a vadászat eredménye.

(#7247) kurtuzov válasza icecave (#7246) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Hehhe :)

Ezt már a K750-ről írom :))

Nem tudok vakon írni, a kiosztást még szokni kell :)

Volt kaland, írok mindjárt egy kis első benyomásos beszámolót.

Egon: Bár a K800 Annyira nem érdekelt, tudok róla, hogy volt HU kiosztás, szerintem a hivatalos készlet elfogyott, gondolom most a fejesek összeülnek, értékelik 2011-et és eldöntik érdemes-e a magyar paiccal külön foglakozni. A munkámból adódóan sejtem, hogy az utolsó centig kiszámolják megéri a magyar lokalizáyióval foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#7248) icecave válasza kurtuzov (#7247) üzenetére


icecave
nagyúr

Várom (gondolom más is). Akkor sima US kiosztás? Í betű marad az altgr+j kombó?
Leginkább arra kérlek, hogy a "hangját" figyeld meg, gyors gépelésnél főleg :R

(#7249) kurtuzov válasza icecave (#7248) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Kezdem azzal, hogy megjártam, nekiindultam az esőben és mind a két cipőm talpa kilukadt (azaz inkább most derült ki) - köszi pipás márka... Így, hogy az amerikaiakkal eléggé tele volt a puttonyom mikor megérkeztem ebbe boltba[link]
Azt már tudtam az itteni K750-ről, hogy angol, de milyen angol a kiosztás? Nagy matrica rajta, US International version, na ez is jól kezdődik. Esetleg kinyithatnánk-e, nee mert le van ragasztva, na addig-addig dumáltunk a Logitech káoszról amíg az eladó srác is megelégelte és jófej (vagy jó kereskedő) módon felvágta, megnéztük, nagyenteres, elhoztam.

Csináltam pár fotót, sajna csak mobilosak, de a célnak remélem megfelelnek:
[link]
[link]
[link]
[link]

Ezzel a képfeltöltéssel jól megszenvedtem, de végre sikerült.

A külső csomagoláson hátul van magyar felirat, így ez gondolom a CE régiós termék.
A belső doboz igen puritán, végre egy termék, ahol semmi fölösleges papír nincs. Minimál magyarázat a doboz belsejére nyomtatva, meg egy netes link, szevasz.
A tasztatúra és a vevőegység mellé adtak egy kb pendrive méretű hosszabbítót asztali gépekhez, meg egy törlőkendőt. Bekapcsolás előtt egy sárga kis papírkát ki kellett húznom, hogy az elem használatba kerüljön. Az egészet egy fólia borítja, amit nem kell leszedni, én fennhagyom. Í betűnek gomb amint a képen is látható van, egyelőre az ékezetes betűket szokom.

A hangja halkabb, mint a korábbi billentyűzetemé, de hangosabb, mint a HP Probookomé - könnyű kis műanyagok a billentyűk, kellemes a tapintásuk. Nem tudok gyorsan és vakon gépelni, illetve én a finomabb gépelők közé sorolom magam, így a hangja a gépelésnek soem zavart.

[ Szerkesztve ]

(#7250) icecave válasza kurtuzov (#7249) üzenetére


icecave
nagyúr

Ó, vajon a másik dettó ilyen kiosztású? Hangja milyen? :)

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.