Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44051) ribizly


ribizly
veterán

Sziasztok! Szeretnék egy ilyen billentyűzetet:
100%
US layout
RGB-s Silent brown switch-ek
PBT kupakok
2-be osztott space
Nem kongós test

Az nyilvánvaló, hogy ilyen nincs a piacon. Merre kellene elindulmi a DIY ösvényén? Van olyan kínai gyártó, amelyiket érdemes volna betalálni, vagy honnan érdemes ehhez összevadászni a kellékeket?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#44052) dqdb válasza Mr.Csizmás (#44046) üzenetére


dqdb
nagyúr

Vagy asztali kislámpa forgalmazására kellene céget alapítani, mert úgy tűnik, hogy az elmúlt években hiánycikké vált ...

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#44053) dqdb válasza ribizly (#44051) üzenetére


dqdb
nagyúr

A szűk keresztmetszet itt a 100%-os ház lesz, erre a méretre nem állt rá a DIY piac. TKL-ben még gyakoribb, de ott is 250 dollár környékén van egy-egy teljesen alumínium ház, 100%-os méret már 3-400 dollár környékén akad, ha éppen akad (műanyag-alumínium páros akad már 225 dollárért).

Szóval a legjobban valószínűleg úgy jársz, hogy keresel egy plate mounted donor mechanikus billentyűzetet, megtartod belőle a házat. Tervezel hozzá saját plate-et, ahol ügyelsz arra, hogy a házhoz illeszkedjen plate mounted stabilizátorokkal. Majd jöhetnek a kapcsolók, diódák és a 3D vezetékezés + a controller saját QMK vagy TMK firmware-rel.

Ha PCB mounted donort találsz, akkor a fenti annyiban módosul, hogy saját nyákot tervezel PCB mounted stabilizátorokkal.

Nem osztott space-szel készre szerelve ennyibe kerül, neked ennél valószínűleg sokkal drágább lesz a vége.

Még járható út lehet egy kész billentyűzet módosítása osztott space-esre saját controllerre történő cserével, ehhez nem árt olyan donor billentyűzetet találni, aminél egyszerű kétoldalas nyákot használtak, ez jönne ki a legolcsóbban, de ez szívást tekintve a legkockázatosabb út.

TL;DR drága lesz :P

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#44054) gyenesmartin válasza gyenesmartin (#44030) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Kicsit lejjebb adok akkor. Magyar nyelvű, halk legyen, legalább zölden, fehéren vagy pirosan világítsanak a betűk.
10K alatt kapható ilyen, vagy mennyibe kerül egy normálisabb?

(#44055) ribizly válasza dqdb (#44053) üzenetére


ribizly
veterán

Huh. Ez így elég meredeknek tűnik. :Y
Köszi mindenesetre a segítséget! :R
Akkor lehet jobban járok, ha várok, hátha valamelyik gyártó kitalálja mire vágyom. Max kupakokat veszek külön... :D

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#44056) L4mie válasza ribizly (#44055) üzenetére


L4mie
veterán

:) speciel én is éppen erre várok :P

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#44057) dqdb válasza ribizly (#44055) üzenetére


dqdb
nagyúr

Max kupakokat veszek külön...
Osztott space-nél az sem lesz egyszerű ;]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#44058) Ringman válasza ribizly (#44055) üzenetére


Ringman
nagyúr

vagy kézzel drótozva megcsinálod az egészet pcb nélkül.
a split space lesz szerintem kb lehetetlen küldetés.

esetleg veszel külön numpadot (abban is van teljesen diy - tulajdonképpen az egy fél planck) és mellé ezt: [link]

numpadnak: [link]
vagy [link]
vagy [link]

(#44059) nyunyu válasza ribizly (#44051) üzenetére


nyunyu
félisten

Másik szűk keresztmetszet meg a Silent Brown lesz, mert Gateron nagyon megcsúszott a gyártásával, szerintem még mindig nem lehet kapni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#44060) nyunyu


nyunyu
félisten

Mechmarketes Outemu dílernél 0.2$ a Clear v2.2 stem darabja, 68 grammos rugót meg 0.04$-ért méri.

Kiváncsi leszek rá, mennyit dob majd a vintage Blackes billzetemen, mennyire fogja agyonverni a napi használatban lévő MX Brownt, meg az vintage Blueba oltott Gateron Brown stemet.

Ahogy olvasom, vintage Cherry házba rakva megeszi a Zealiot reggelire.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#44061) b3ci


b3ci
csendes tag

Hol lehet kupon kódot szerezni ehhez: miniSTREAK RGB Tenkeyless ?

(#44062) ribizly válasza nyunyu (#44059) üzenetére


ribizly
veterán

+@Mindenki
Köszönöm szépen a válaszokat. Ez így egyelőre lehet parkolópályára kerül. Még lehet egy olyannal belekezdek, amit Ringman linkelt és visszatérek a TKL + Numpad kombóhoz. Fene tudja.:)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#44063) d@vee


d@vee
őstag

Helló. Billentyűzet érdekelne. Mechanikusban, nem túl drágán (persze ésszerű keretek között mozoghat az ár), a lényeg a fehér szín. Világítás nem fontos, bár multimédiás gomboknak örülnék. Valami ötlet?
Asus Cerberus kapcsán van tapasztalat? Mennyire hulladék vagy elfogadható?

Ja

(#44064) Mr.Csizmás válasza d@vee (#44063) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

994-et gondold meg :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#44065) d@vee válasza Mr.Csizmás (#44064) üzenetére


d@vee
őstag

UuU :DDD Tetszik, köszi :R
De sajnos mire bejön hozzám a vámon elakadna 🤔

[ Szerkesztve ]

Ja

(#44066) dqdb válasza d@vee (#44063) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha erre a Cerberusra gondoltál, akkor ez nem mechanikus és egyben túlárazott is.

A legolcsóbb fehér mechanikus billentyűzet itthon a Tesoro Gram SE Spectrum.

Azt nem árt tudni, hogy ezekből a háttérvilágításos fehér kupakkészletekből világítás nélkül szinte semmit sem fogsz látni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#44067) d@vee válasza dqdb (#44066) üzenetére


d@vee
őstag

Tudom hogy nem mechanikus, de tetszett kinézetre.
Ha nem látom nem gond, nagyrészt vakon gépelek.

Ja

(#44068) Beretvás válasza dqdb (#44066) üzenetére


Beretvás
addikt

Amennyibe az az asus kerül már mehát kapni még ha kinait is.. Kicsit sem szemtelenek és a nép még be is veszi... :O

(#44069) Mr.Csizmás válasza d@vee (#44065) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

priority-vel elvileg nem, de ebay topicban kérdezz rá linkkel együtt. de én úgytudom hogy az okosított szállítás. (maguk intézik a vámolást)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#44070) d@vee válasza Mr.Csizmás (#44069) üzenetére


d@vee
őstag

Rendben, rákérdezek ha hazaértem. Mellesleg tegnap rendeltem BG-ről, ott is direkt fizettem a jobb szállításért, ha tudtam volna..

Ja

(#44071) Ringman válasza dqdb (#44066) üzenetére


Ringman
nagyúr

még mindig jobb, mint a fekete alapon átlátszó.
a doubleshot (ilyen isoban biztos nem lesz nagy gyártónál ebben az árkategóriában) egyébként kis fénynél is látszik.
monitor + egy felfelé fordított kislámpa mellett ilyen volt a láthatóság: [link]

ha lesz időm akkor a grab bagből felteszek majd az egyik billentyűzetre pár eltérő kupakot, aztán monitorfénynél lefotózom.

(#44072) powerwade válasza Ringman (#44071) üzenetére


powerwade
senior tag

Jééé, ott vagyok a screenshoton :D

(#44073) b3ci válasza b3ci (#44061) üzenetére


b3ci
csendes tag

Válaszolok magamnak : innen működik a fnatic 10%-os kód (a 20as nem)

(#44074) ribizly válasza b3ci (#44073) üzenetére


ribizly
veterán

Általában a 10-es szokott működni, de az a leárazásokkor is. Viszont profilonként, vásárlásonként egy kód csak egyszer használható fel.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#44075) b3ci válasza ribizly (#44074) üzenetére


b3ci
csendes tag

Igaz már megrendeltem, de mikor várható leárazás?

(#44076) ribizly válasza b3ci (#44075) üzenetére


ribizly
veterán

Random. De kb 2-3 havonta, ha jól vettem észre.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#44078) Keil Walker


Keil Walker
aktív tag

Sziasztok!
Tesoro durandal g1n és Cherry MX board 3.0 közül kellene választanom irodai munkára billentyűzetet. Melyik a jobb választás?

(#44079) novakalex


novakalex
aktív tag

Sziasztok,

játékra keresek billentyűzetet.
Valamilyen háttérvilágítás legyen és mechanikus legyen.
Red vagy Brown switchekkel, de a red lenne a legjobb.
Ár olyan 20e Ft.

(#44080) Domonkos válasza novakalex (#44079) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ebben a kategoriaban leginkabb a redragon vagy a gemdias lehet a befuto.
Vagy ha a hasznalttol nem riadsz vissza, akkor egy jo kis corsair vagy cm megjobb lehet.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#44081) ribizly válasza Domonkos (#44080) üzenetére


ribizly
veterán

Fnatic Rush?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#44082) chopin42 válasza ribizly (#44081) üzenetére


chopin42
őstag

+1

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#44083) novakalex válasza ribizly (#44081) üzenetére


novakalex
aktív tag

Érdemes megvásárolni külföldről a fnatic shopból?

[ Szerkesztve ]

(#44084) Ringman válasza novakalex (#44083) üzenetére


Ringman
nagyúr

vesd össze a magyar webshopok áraival. fentebb még kuponkódot is linkelt valaki ami fnatic webshophoz jó

(#44085) dqdb


dqdb
nagyúr

Megjött két maréknyi narancssárga Kailh, már csak a többi alkatrésznek kell megjönnie köréje.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#44086) Santi22


Santi22
aktív tag

Megvettem a uRage CyberBoard billt, eddig tetszik, köszönöm még1x a segítslget, de egy gondom azért akad vele és ezt szeretném megosztani, ha valaki majd beírja a keresőbe a terméket lásson ilyen szempontú véleményt is.
Bizonyos gombkombinációk nem mennek, pl. A és Q egyszerre lenyomva, mellé már nem veszi be a vesszőt, vagy A és W lenyomása mellett meg a pontot nem veszi be. Valószínűleg nem sok embernek lesz szüksége pont ezen gombok együttes lenyomására, nekem is csak egy autószimulátoros játékba kell, de emiatt át kell állítanom a megszokott kiosztásomat. Kissé meglepett a dolog, mert eddig egy Logitech K120 irodai billentyűzetem volt, aminek semmi gondja nem volt ezzel. Egy 12ezer forintos billentyűzettől azért elvártam volna, hogy ez ne okozzon neki gondot. Ezt leszámítva elégedett vagyok egy fél napos használat után, de az idő mondja majd meg, hogy télleg olyan jó lesz-e a cucc, mint ahogy elsőre kinéz.

[ Szerkesztve ]

(#44087) dugo_ válasza Santi22 (#44086) üzenetére


dugo_
veterán

A Logi meg ez is 2KRO, maximum az eltérő mátrix miatt ott nem futottál bele a korlátaiba.

A mezei kínai mechák ennyiért általában már legalább 6KRO-t tudnak. Persze ezen kívül semmiben sem feleltek volna meg az elvárásoknak. :D

[ Szerkesztve ]

(#44088) Mr.Csizmás válasza Santi22 (#44086) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

NKRO a problémád. vidd vissza még 14 napon belül, és vegyél egy olcsó mechát.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#44089) Domonkos válasza Santi22 (#44086) üzenetére


Domonkos
Ármester

>Egy 12ezer forintos billentyűzettől azért elvártam volna, hogy ez ne okozzon neki gondot.
Hmmmnn... Vajon miert nem ajanljuk? :U

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#44090) Santi22 válasza Domonkos (#44089) üzenetére


Santi22
aktív tag

Jó, de ezt mondjuk nem írtátok, csak arról beszéltetek, hogy a világításban nem túl erős. Az is igaz, hogy nem is kérdeztem rá konkrétan erre, de az hittem ha az 1-2 ezer forintos irodai billentyűzetemnek nem gond, akkor ebben az árban biztos már alap. Egyébként a legtöbb helyen jó, nyilván nem próbáltam végig az összes billentyűkombinációt, de más billentyűkkel akár enged 4-5-t is egyszerre, csak az A+Q+vessző és az A+W+pont amiket eddig találtam és nem ment.

Nem küldöm emiatt vissza, ha innen lépni akarnék 20k felé kellene kacsingatni, nekem meg annyit már nem ér meg, ígyis erősen határeset már a 12k is számomra. Ennyi kompromisszumot kifogok bírni, mert amúgy minden más téren eddig elégedett vagyok vele, csak meg akartam osztani, hogy egyszeri vásárló ha keresi lásson ilyen véleményt is.

Kereső számára: Hama uRage CyberBoard volt a téma.

[ Szerkesztve ]

(#44091) Beretvás válasza Santi22 (#44090) üzenetére


Beretvás
addikt

Általában akinek az nkro fontos az kiemeli, így ezért nem írtuk. :K

(#44092) dugo_ válasza Santi22 (#44090) üzenetére


dugo_
veterán

Azért nem írjuk, mert a billentyűzetek 99%-a ilyen.

1-2 ezer forintos irodai billentyűzetemnek nem gond
De ugyanúgy gond, mert az is 2KRO, az csak a véletlen műve, hogy épp a neked kellő kombinációt bevette. Az meg más hármasokat nem fog.

(#44093) Santi22 válasza dugo_ (#44092) üzenetére


Santi22
aktív tag

Értem, egyébként bocsánat, véletlenül sem azt akartam érzékeltetni, hogy ezért ti lennétek a hibásak, mert nem írtátok. Természetesen az én saram, mondanom kellett volna, csak ezt hittem ez már alap ezeknél a billeknél, nem nagyon értek hozzá. Megnéztem, ha vissza akarnám küldeni mit tudnék hozni ilyen árban és ez a GAMDIAS Hermes E2 van 2k-val drágább csak. Erről tudunk valamit? Adatlapon azt írja N-Key Rollover meg, hogy ez már mechanikus, de olvastam pár helyen, hogy nagyon belépő budget kategória és hangos is. Nemtudom milyen lenne a Cyberboardhoz képest.
Esetleg mit tudnátok még ajánlani iponnál ebben az árkategóriában?

[ Szerkesztve ]

(#44094) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Sziasztok,

Régebben láttam a neten olyan billentyűzetet, amin nem volt felirat, valami hasonló letisztult dizájnnal rendelkezőt keresnék. Lehetőleg TKL kivitelben. Kapható valahol Magyarországon? Esetleg milyen külföldi forrásból érdemes keresgélni?

Köszi :R
Geri

(#44095) dqdb válasza gergobaby (#44094) üzenetére


dqdb
nagyúr

Gyárilag emlékeim szerint csak a Das 4 Ultimate ilyen, de az nem TKL és a cég termékeihez hasonlóan túl van árazva.

Keress egy neked tetsző kinézetű, kapcsolójú és árú mechanikus TKL billentyűzetet, aztán blank kupakokért irány az AliExpress.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#44096) Domonkos válasza Santi22 (#44093) üzenetére


Domonkos
Ármester

A gamdias sokkal jobb valasztas.

Amugy az nkro vagy kapacitiv megoldast, vagy a kontakton alapulo kapcsolok eseten diodak beforrasztasat igenyli - minden kapcsolohoz egyet. A legtobb billentyuzetnel viszont az olcso vilagitas melle mar nem fer be az a 105 dioda, igy csak 2kro lesz... Membranosoknal amugy is kin megoldani, hogy lehessenek diodak, ezert nagyon ritka is hogy 2 leutesnel tobbett tudjanak. Ha nem jatekhoz kell, akkor altalaban elegendo.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#44097) dugo_ válasza Santi22 (#44093) üzenetére


dugo_
veterán

Habár az E2 létezik négyféle kapcsolóval, a hazai piacra tényleg csak a clicky kék jutott el, ami valóban hangosabb, mint egy átlagos membrános. Mondjuk ha az utóbbi új, hiszen az is simán csattogósra kopik az évek alatt.

Natec Genesis Thor szokott még lenni hasonló áron, de az brit ISO-ANSI mix. Annak van lineáris kapcsolós verziója, bár elég nehéz kiigazodni a hazai webshopok leírásán. Az biztosan NKRO.
A Rapoo V500-ból van magyar, de a nálam lévő ANSI US szintén 2KRO volt csak, nem tudom, hogy a VRPO névvel felvértezve változott-e a nyák.

Egyébként nem vagy köteles az iponnál levásárolni, hacsak nem a távolság miatt választod ezt az egyszerűbb megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#44098) Santi22 válasza dugo_ (#44097) üzenetére


Santi22
aktív tag

A távolság, mint üveggolyó...

Szabolcs megyében lakok, úgyhogy sajnos a távolság... ipontól rendeltem, gondoltam a legegyszerűbb, ha kérek egy másikat és ezt azzal a lendülettel vissza is viheti a futár és csak az árkülönbözetet kellene kifizetnem. De ez egyelőre csak elméleti síkon, mert nem beszéltem az iponnal még, hogy mi a menete a 14 napos elállásnak, ha nem a pénzt kérem vissza, hanem kérek helyette egy másikat.

De ha azt mondom kérem a pénzemet és minden más boltra nyitott vagyok, (kivéve külföld, nincs rá időm, kellene a bill eléggé), akkor mik az opcióim ebben az árfekvésben? V500 design nem jön be, Genesis Thor 300-t nézegettem én is, de ja ott a mixxel van a gond.

(#44099) gergobaby válasza dqdb (#44095) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Köszi szépen, én is csak a Das billentyűzeteket találtam a reggeli guglizás alkalmával. De akkor megfontolom a kupakvásárlást :B

(#44100) b3ci válasza gergobaby (#44094) üzenetére


b3ci
csendes tag

Szerintem erre gondoltál:

Én is ilyet szerettem volna, de csak nagyon drágán találtam és kevés helyen.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.