Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44751) nyunyu


nyunyu
félisten

Elkentem a száját :))

Érdekes, hogy összerakva mennyire nem tűnik sokkal nehezebbnek a 68 grammos rugós "ErgoClear", mint a FrankenCherrym a ~55 grammos Brownnal, ellenben már nem tudom olyan könnyen bottom-outolni, és sokkal nagyobbat döccen a kapcsoló a kapcsolási pontnál.

Viszont a szóközzel kéne valamit csinálnom, mert meghagytam a Linear Gray betonkemény rugóját (105gr?), csak a stemet cseréltem Clearre, de így nem mindig sikerül jobb hüvelykujjal elég erősen leütnöm a végét, hogy kapcsoljon.
Asszem ki kéne cserélni a rugót is puhábbra, talán a 82grammos fekete rugó pont jó lenne oda.

Ehh, némelyik fekete rugómnak brutálisan csengő hangja van, kéne találni egy csendeset :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#44752) Beretvás válasza nyunyu (#44751) üzenetére


Beretvás
addikt

Vagy gyúrni kell hüvelykujjra..:DDD ;] ;]

(#44753) Crabface válasza Beretvás (#44752) üzenetére


Crabface
senior tag

Vagy másik ujjal nyomni :D

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#44754) nyunyu válasza Beretvás (#44752) üzenetére


nyunyu
félisten

Egyszerűbb volt találni a billzetből kiszerelt 101 black rugó között egy nem pengőt, mint meghagyni a linear grayt.

Melós ócó1800-ban úgyis megszoktam már a black rugós szóközt.

De ahogy olvasom, rá kéne szánnom a billzetre még egy estét, mert ahogy olvasom redditen, az átlátszó Outemu tető pontosabban vezeti a stemet, mint a kapcsolóról lefeszegetés miatt meggyengült régiek, így jobb lenne vele a kapcsolók egyenesfutása, meg még taktilisabbnak érződne a kevésbé dülöngélő stem.

Mindenesetre ha van valakinek Pesten Zealioval és/vagy Box Royallal, esetleg MX Clearrel szerelt billzete, akkor egyszer összehasonlíthatnánk face to face őket, több szem többet lát alapon.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#44755) nyunyu válasza nyunyu (#44754) üzenetére


nyunyu
félisten

De ahogy olvasom, rá kéne szánnom a billzetre még egy estét, mert ahogy olvasom redditen, az átlátszó Outemu tető pontosabban vezeti a stemet, mint a kapcsolóról lefeszegetés miatt meggyengült régiek, így jobb lenne vele a kapcsolók egyenesfutása, meg még taktilisabbnak érződne a kevésbé dülöngélő stem.

Háát, tolómérővel megmértem az Esc kupak jobb felső éle és az F1 bal felső éle közti távolságot: egyenesen álló kupakok esetén 25.2mm.
Ha szétfeszítem őket ellenkező irányba, akkor 26.8mm lett Cherry toppal, meg ugyanannyi átlátszó Outemuval is.
Szóval mindkét esetben 0.8mm-t tudott billenni oldalra a kupak, vagyis nem lett jobb a wobble.

Viszont a polikarbonát Outemu tetővel sokkal nagyobbat koppan a kapcsoló bottom-outkor. :W

Miniteszt eredménye az lett, hogy azonnal teszem vissza a Cherry tetőket a két "elbarmolt" kapcsolóra.
Úgy látszik a nagy DIY kapcsolóforradalom gyerekei még mindig nem tudják meghaladni ház minőségben az ősrégi Cherryket. (Pár évvel ezelőttieket röhögve, 1-2 évnél fiatalabbakat talán.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#44756) Ringman válasza nyunyu (#44755) üzenetére


Ringman
nagyúr

a wobble miért zavar ennyire, feszül tőle a stem lenyomáskor?

(#44757) Domonkos válasza nyunyu (#44751) üzenetére


Domonkos
Ármester

Mit hasznasz lubrikalasra?

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#44758) szbalogh válasza anorche1 (#44724) üzenetére


szbalogh
őstag

Már megbarátkoztam vele :) Este nagyon jó, hogy látom a billentyűket :)
Nappal is be kell kapcsolni, mert nem látni rendesen.
Jó kis massziv darab és minden elfér már az asztalon :)
Nagyon tetszik. Most indulok épp gumikarikákért. A hangja nagyon bejön de estére a gyerekek miatt le akarom halkitani.

Nick: HE_Storm

(#44759) PixAlan válasza szbalogh (#44758) üzenetére


PixAlan
aktív tag

ha kék kapcsolós, akkor attól tartok, hogy nem nagyon fognak segíteni azok a gumigyűrűk.

(#44760) szbalogh válasza PixAlan (#44759) üzenetére


szbalogh
őstag

Nyilván nem kék :)

Nick: HE_Storm

(#44761) nyunyu válasza Ringman (#44756) üzenetére


nyunyu
félisten

a wobble miért zavar ennyire, feszül tőle a stem lenyomáskor?

Szerencsére nem Gateron kapcsoló szintű, így nem zavar, csak azt írták a neten, hogy Cherry tetőt Outemura cserélve kisebb lesz, de ez nem bizonyult igaznak.
Legalábbis vintage Cherryhez hasonlítva nem lett jobb.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#44762) nyunyu válasza Domonkos (#44757) üzenetére


nyunyu
félisten

Mit hasznasz lubrikalasra?

Bementem egy random autós áruházba (Frangepán utca, UNIX HQ?), aztán kértem teflon sprayt.
Száraz teflonjuk sajnos nem volt, csak olajos.

Mindenesetre a fél asztal csúszott utána, de nagyon.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#44763) emiki6


emiki6
veterán

Fennakadt a vámon a tada68... :(

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#44764) Ringman válasza emiki6 (#44763) üzenetére


Ringman
nagyúr

az szívás, akkor kb annyira jön majd ki, mintha megrendelted volna németországból.

(#44765) emiki6 válasza Ringman (#44764) üzenetére


emiki6
veterán

Nincs nekem ezzel szerencsém. :'(

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#44766) ribizly válasza emiki6 (#44765) üzenetére


ribizly
veterán

Bele kell mindig kalkulálni és akkor nem ér meglepetés.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#44767) ribizly


ribizly
veterán

Sziasztok! Van bármi más oka, hogy a CM Storm Quickfire XT nincs az ajánlott listában azon kívül, hogy nem nagyon kapható?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#44768) Mr.Csizmás válasza ribizly (#44767) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

általában azért nincs listában XY (legtöbb bill.), mert nem kapható és/vagy nem lett tesztelve ontopic. ergo 99%-ban nincs semmi baj velük, csak épp ismeretlen.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#44769) Wa2x_


Wa2x_
veterán

1.Mekkora összeget szánsz rá?
- 15k

2.Használt szóba jöhet?
- nem

3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
- laptopom volt

4.Mire használnád a billentyűzetet?
- általános felhasználás, videóvágás, fotószerkesztés, néha játék

5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
- félmechanikus vagy mechanikus jó lenne, ha nem fér bele az árba, akkor a fő, hogy halk legyen

7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
- magyar

8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
- num pad kell, fn sor is jó lenne

9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
- világítás nem hátrány, USB legyen mindenképp

Köszi!

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#44770) PpenoO


PpenoO
őstag

Olyan vezetéknélküli billentyűzet + egér kombóra lenne szükségem ami tud kezelni két külön gépet (NAS + RPi). Lehetőség szerint magyar billentyűzetes.

1.Mekkora összeget szánsz rá?
- Nem tudom

2.Használt szóba jöhet?
- nem

3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
- Nem releváns (sokfélét)

4.Mire használnád a billentyűzetet?
- NAS + Rpi kezelésre

5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
- mechanikus vagy ollós

7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
- magyar

8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
- num pad kell, fn sor is jó lenne

9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
- Vezetéknélküli multi device képes, lehetőség szerint egérrel, világítás nem hátrány.

[ Szerkesztve ]

(#44771) Domonkos válasza PpenoO (#44770) üzenetére


Domonkos
Ármester

Egeret itt biztos nem fogunk tudni mondani, de vezetek nelkuli, bluetooth-os billentyuzete van ilyene tobbek kozt a logitechnek. Mondjuk szemelyes tapasztalatom nincs veluk. A mezonyhoz kepest szerintem nem lehet borzalmas, de a logi nem most van a fenykoraban.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#44772) dugo_ válasza Domonkos (#44771) üzenetére


dugo_
veterán

Mondjuk szerintem ilyen állat nem is létezik:
Magyar - mecha/olló - bluetooth - világítás...

(#44773) ribizly válasza Mr.Csizmás (#44768) üzenetére


ribizly
veterán

Köszi a gyors választ! Akkor ha nem lesz vele elsőre gond majd írok róla milyen használat közben.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#44774) PpenoO válasza dugo_ (#44772) üzenetére


PpenoO
őstag

Akkor milyen létezik? :) Logitech oldalán találtam párat de reméltem van több opció is.

(#44775) dqdb válasza PpenoO (#44774) üzenetére


dqdb
nagyúr

Magyar - mecha/olló - bluetooth - világítás
Ilyen.

Magyar - mecha/olló - bluetooth - világítás
Vagy ilyen.

Magyar - mecha/olló - bluetooth - világítás
És ilyen.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#44776) Ringman válasza dqdb (#44775) üzenetére


Ringman
nagyúr

kellene erről egy mátrix a topikösszefoglalóba :D

apple keyboard nem világít?
vagy arról majd lesz külön esemény, hogy erre is képesek vagyunk, apple keyboard never been so bright, such accomplishment, cutting edge technology, now just for $299.

(#44777) Domonkos válasza Ringman (#44776) üzenetére


Domonkos
Ármester

mondjuk az apple keyboard tenyleg lehet hogy megfelel minden kitetelnek, de azt sosem tudtam jo szivvel ajanlani. Az AEK 2 volt az utolsolyan billentyuzet, amire apple logo kerult es jo volt.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#44778) dqdb válasza Ringman (#44776) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]

Az AltGr-rel elérhető karakterek a @ kivételével fel sem kerültek, az az egyetlen pedig rossz helyen szerepel, ha nem macOS-t használsz.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#44779) nyunyu válasza dqdb (#44778) üzenetére


nyunyu
félisten

Kérdés, hogy a Win mit kezd a mekes billentyűkódokkal.

Az biztos, hogy AHKs, vagy hasonló varázslás nélkül nem lesz Insert, PrintScr, ScrLk, Pause, stb gombja, meg a Ctrl, Win, Alt is kérdéses.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#44780) nyunyu válasza Ringman (#44776) üzenetére


nyunyu
félisten

vagy arról majd lesz külön esemény, hogy erre is képesek vagyunk, apple keyboard never been so bright, such accomplishment, cutting edge technology, now just for $299.

Az a baj, hogy ezt már feléért mekcsinálták, csak azon nincs alma logó.

Külön vicces, hogy a világítós Matias 10$-ral kerül csak többe, mint az utána fél-egy évvel piacra dobott nem világítós MK2N.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#44781) nyunyu válasza dugo_ (#44772) üzenetére


nyunyu
félisten

Mondjuk szerintem ilyen állat nem is létezik:
Magyar - mecha/olló - bluetooth - világítás...

Akkor még +tech K800 majdnem megfelelt ennek, de annak unifying vevője volt, szóval USB portot igényelt.
De azóta kifogyott a magyar széria belőle, és nem is lesz több.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#44782) dqdb válasza nyunyu (#44779) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#44783) PpenoO válasza dqdb (#44775) üzenetére


PpenoO
őstag

USB port van dögivel. Ha működik a billentyűzet multi deviceba egy NAS (Win7) és egy RPivel (Libreelec) mindegy nekem, hogy bluetooth vagy sem, pláne ha 5Ghz fut.

Ennek fényében a második opció lenne jó a számomra. Amennyiben multi device funkciót csak bluetoothal lehet elérni akkor marad a harmadik.

[ Szerkesztve ]

(#44784) Ringman válasza PpenoO (#44783) üzenetére


Ringman
nagyúr

egyébként NAS + Rpi kezelésre minek a numpad?

(#44785) Mclovin válasza Mclovin (#44741) üzenetére


Mclovin
senior tag

Erre esetleg valaki? :) :R

(#44786) PpenoO válasza Ringman (#44784) üzenetére


PpenoO
őstag

Mert a NAS nem igazi NAS (HP Proliant Microserver Gen8 - Win7el hajtva) és munkaállomásként is funkcionál ha nincs kedvem bemenni dolgozni az irodába :)), de egye fene, ha van numpad nélküli magyar mecha/ollós ami kielégíti az igényeimet ide vele.

[ Szerkesztve ]

(#44787) dqdb válasza PpenoO (#44783) üzenetére


dqdb
nagyúr

USB port van dögivel. Ha működik a billentyűzet multi deviceba egy NAS (Win7) és egy RPivel (Libreelec) mindegy nekem, hogy bluetooth vagy sem, pláne ha 5Ghz fut.
Ahogyan nyunyu is írta, ilyen létezett valaha a K800 személyében, de már évek óta nem kapható. Szóval a listámban a bluetooth szó helyére a wireless is behelyettesíthető, és úgy is igaz marad.

A harmadikhoz a Logitech wireless választékát nézd végig, ott talán akad megfelelő. Túl optimista voltam, egyetlen multidevice eszközük sem kapható magyar kiosztással. Szóval a Rapoonál keresgélj, talán náluk akad.

Egérnél az MX Master tudja a multidevice opciót, valószínűleg az utódja is.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#44788) Ringman válasza PpenoO (#44786) üzenetére


Ringman
nagyúr

veszel egy wireless corsair k63-at + egy cm masterkeys lite-ot, amiről le tudod szedni a kupakokat (kivéve legalsó sor)

így kb 65k-nál tartanál, de ez sem tud több géphez egyszerre csatlakozni

ha nem kell világítás:
filco minila air + magyar kupakszett - dyesub szett kínából, 3u space miatt szerintem vagy 80-90$ lenne csak a kupakok ára.

másik lehetőség egy bt mecha (iso nem nagyon van wireless mechából) + egy magyar kupakszett
ehhez kell:
yd68 pcb
ISO KIT: YD68PCB+plastic case(black)+ISO Steel Plate+Stabilizer

Kit does not include a lithium battery and a USB cable.You need to customize the plastic bottom caseto cut off the extra plastic so that it can be put into the battery.

ehhez kell még zacskó switch és egy ház (ezt is moddolni kell), valamint aksi és usb kábel. + össze kell szerelni. vége kupakokkal együtt 200$ felett lesz.

[ Szerkesztve ]

(#44789) ussseal


ussseal
tag

Sziasztok,
van valakinek bevált o-ring típusa mx brownhoz (esetemben CM masterkeys prohoz),
ha travel distance csökkentés (is) a cél?
A 2 mm-es lehet, hogy már sok?

(#44790) PpenoO válasza Ringman (#44788) üzenetére


PpenoO
őstag

Nem gondoltam, hogy 2018ban ennyire bonyolult lesz a történet.

Induljunk el a másik irányból.

Logitech K375s - magyar, van numpad, bluetooth 3 eszköz, nem világít, gagyi bill - 11e Ft.

Innen hova tovább?

[ Szerkesztve ]

(#44791) dqdb válasza PpenoO (#44790) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha ragaszkodsz a magyar kupakokhoz, akkor meg is érkeztél. Ha nem, akkor sem tudsz sokkal messzebb jutni a multidevice kikötéssel.

A multidevice 2018-ban rétegigénynek számít és a magasabb árkategóriában mozog, a magyar piac árérzékeny, így csak az olcsóbb billentyűzeteket éri meg lokalizálni, a két részhalmaz metszetét pedig megtaláltad.

Ringman: tényleg :B a Romer-G miatt szinte a teljes Logitech mechanikus paletta fehér folt számomra

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#44792) Ringman válasza dqdb (#44791) üzenetére


Ringman
nagyúr

ha a magyart kilövi az ember, akkor ott a g613, az multidevice.
ha szükséges west tudja magyarítani, tizenvalamennyiért.

(#44793) PixAlan válasza ribizly (#44767) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Nekem volt anno.

Pont azt hozza, amit vársz tőle, vékony abs kupakok szokásosnál is rosszabb fonttal, maga a board eléggé rendben volt(pingelt pár helyen). Bónusz funkciók megállnak a cserélhető WASD gomboknál illetve a cserélhető kábel sem elterjedt annyira a budget gaming vonalon. Még a régi cherry kapcsolók vannak benne, szóval ezek kicsit reszelnek a mai standardokhoz képest.

(#44794) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]
Split space, trackpoint, BT, háttérvilágítás, normális ár, már-már túl szép ahhoz, hogy valamit ne rontsanak el ;]

Persze ott van a saját márkás switch, a rettenetesen kinéző kupakkészlet, az elrontott jobb alsó sarok, a csak ANSI layout, de ezeket még éppen ellensúlyozzák a fentiek.

Ringman: aliról nem egyszerűbb?
De. Csak itt jött szembe, és lustább voltam én annál, minthogy rákeressek ott :DDD

nem semmi hogy az mx mastert is koppintják
Hasonlítani hasonlít, de egyúttal jelentősen eltér. Mások az arányok, mások a szögek, se nem MX Master, se nem MX Master 2. És amíg nem lesz fokozatmentes görgetés, addig nehéz másolatról beszélni (ez az egyetlen tulajdonság, amiért MX Mastert használok).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#44795) Ringman válasza dqdb (#44794) üzenetére


Ringman
nagyúr

1.25u kurzorok, ó anyám!

lehet kailh box white-ot is választani.

micsoda lehetőségek :D clicky vagy clicky

---
aliról nem egyszerűbb? [link]

----
nem semmi hogy az mx mastert is koppintják: Rapoo Rechargeable Multi-mode Wireless Mouse Bluetooth

[ Szerkesztve ]

(#44796) L4mie válasza Ringman (#44795) üzenetére


L4mie
veterán

UHH Pedig a rapoo még nem is az a nagyonnagyonnagoyn nagyon alja kategória /csak az eléggée/

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#44797) ribizly válasza PixAlan (#44793) üzenetére


ribizly
veterán

Az teljesen rendben, mert erre tenném rá a cherry profile, side printed pbt kupakokat.;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#44798) nyunyu válasza dqdb (#44787) üzenetére


nyunyu
félisten

Egérnél az MX Master tudja a multidevice opciót, valószínűleg az utódja is.

Az mondjuk tényleg működik, feltéve, ha minimum BT 4.0-ás vevővel próbálod, mert BT LE rádiója van.
(MX Revo BT vevőjével nem ment az asztali gépemen.)

Most itthon asztali gépen a saját unifying vevőjével használom (1-es kapcsolat), reggel meg bevágom a táskába, aztán melóba beérve megnyomom a kapcsolat váltó gombot, akkor meg a laposhoz van pároztatva.
Este kétszer kapcsolat váltó.

Arra már nem emlékszem, hogy harmadik kapcsolathoz lehet-e másik unifying vevőt használni, vagy az csak BTvel megy. (az biztosan megy, mert sikerült a telefonommal is párosítani)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#44799) nyunyu válasza dqdb (#44794) üzenetére


nyunyu
félisten

És amíg nem lesz fokozatmentes görgetés, addig nehéz másolatról beszélni (ez az egyetlen tulajdonság, amiért MX Mastert használok).

Dettó a SmartShiftért vettem.

Meg amúgy is csak ezt lehetett oldschool billzet színűben kapni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#44800) Ringman válasza nyunyu (#44799) üzenetére


Ringman
nagyúr

csak nehéz mint a kő. mondjuk nekem a g203 is a lehetne könnyebb kategória

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.