Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53151) Vyndree válasza charg (#53149) üzenetére


Vyndree
őstag

A CCD egyértelműen jobb. Nagyobb érzékenység, kevesebb zaj, drága előállítási költségek. A CMOS olcsóbb ár, kisebb fogyasztás, nagyobb zaj és interferencia érzékenység.
Ezen a videón egy összehasonlítás látható, itt pedig egy cikket olvashatsz róla.

lugomon: bolhányi szenzorral (1/2.3"), nagy zoommal ami a végén sötét, csodát ne várj tőle. Lumix FZ35/FZ38 ugyanezt tudja és 25e körül lehet találni, ha nem tetszik ugyanennyiért bármikor kiszállsz belőle. Nekem volt ilyen, kiemelkedően jó képekre ne számíts.

[ Szerkesztve ]

(#53152) vizimento válasza jjeahh (#53132) üzenetére


vizimento
senior tag

És Te hol találkoztál G3-al 35ért?

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#53153) jjeahh válasza vizimento (#53152) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Indexen ennyiért szokott menni, esetleg csencselősbe is írhatsz, hogy érdekel (ha érdekel), hátha valaki eladná, sajnos mostanság kevesen válnak meg tőle. Max ez a g2, de én ennyit már nem adnék régi szenzoros mft gépért... mondjuk ennek is fényévekkel jobb a képminősége, mint az L840-nek, még a kitobival is :D Esetleg ha a markolatról, "kézreálló" kialakításról lemondanál, egy e-pl5 elég jó kis gép és állandóan tele van vele az index is.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53154) sideburns válasza charg (#53149) üzenetére


sideburns
aktív tag

A WX350-ban BSI-CMOS szenzor van, ami modernebb, ezt használják a csúcstelefonoktól kezdve a cserélhető objektíves gépekben szinte mindenhol. Ráadásul 2014-es gép, míg a Panasonic 2011-es.
Nem kérdés, hogy a Sony a jobb.

(#53155) attiati


attiati
veterán

Gondolkodóba estem. Vettem leárazásban 30e-ért egy Canon SX410 IS-t

Ti megtartanátok, vagy eladnátok? (40e+ért)
Ugye ennél csak jóval gyengébb gépet kapnék 40-50e ft körül? (ráérnék tavaszig, addig úgysem nagyon használnám)

Egyébként ezek a kompakt gépek mennyire veszítenek gyorsan az értékükből?
(úgy értem, hogy például a telefonok kb felezik az értéküket 1-1,5 év alatt)

(#53156) nubu015 válasza cidalain (#53129) üzenetére

Rendben ! Majd megkérem a havert hogy írja meg a tapasztalatait ! Bár most
új munkahelye van, ahol annyira hajtanak hogy nekem is csak 3 napos késéssel
válaszol, de ha kapok infót tőle mindenképp megírom ide !

m.

(#53157) cidalain válasza nubu015 (#53156) üzenetére


cidalain
veterán

köszi

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53158) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Adatkábel hosszabbítása miatt figyelni kell valamire FZ200 gépnél?
Kéne egy hosszabb adatkábel, de nem tudom, hogy más gyártók adatkábele jó-e, vagy kizárólag saját kábeleit lehet használni a Panasonicnál?
Köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#53159) Valdien


Valdien
csendes tag

Megrendeltem a digitalko.hu-tól az LX7-est. Remélem zökkenőmentes lesz a procedúra. :K

(#53160) asdf_ válasza makoss (#53158) üzenetére


asdf_
veterán

Az adatkabel egyik fele nyilvan usb, tehat veszel egy USB A-A toldokabelt, aminek egyik fele megy a gepbe, a masik vege huvely es ebbe csatlakoztatod a jelenlegi adatkabelt. Szabvany szerint max szumma hosszod 5 meter lehet. Vagy ha nem antiszabvany csatlakozoju a kabel, akkor meg veszel egyenesen olyat es nem kell a toldassal bajlodni, max nem lesz rajta a ferritgyuru.

(#53161) lolka1980


lolka1980
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék itthonra fényképezőgépet vásárolni.
Nem vagyok egy szakember csak egy átlag fölhasználó!
Főleg családi fotózásra kellene.Vagyis szabadtér,beltér nappal,este.
Illetve pl.: mint egy átlag családi kirándulásnál előfordulhat Nappal séta az erdőben délután valami műemlék látogatás este tábortűz majd eső miatt a nappaliba beszélgetünk.stb

Fogalmam nincs miket kell nézni,milyen adatokat.Olyan 65e-100e szánnák rá.Ha lehet új Magyar szervizhálózattal.
Nem kell hogy műtermi fotókat készítsen de ha lehet élvezhető képek legyenek.
Ha valami adat még kellene a választáshoz azt csak azért nem írtam le mert nem tudok róla.

[ Szerkesztve ]

(#53162) Vyndree válasza lolka1980 (#53161) üzenetére


Vyndree
őstag

A Lumix LX7-nek olvass utána, keress vele készített képeket.

(#53163) cidalain válasza Valdien (#53159) üzenetére


cidalain
veterán

Az ugyement majd erdekel ha megjott.
Meg a garancia is, ha lehet akkor Panasonicnal beregisztralva nezd. Az az erdekesebb, nem az hogy a bolti garjegyen mi van.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53164) makoss válasza asdf_ (#53160) üzenetére


makoss
addikt

Toldókábelt már próbáltam, azért gondoltam egy hosszabb adatkábelre, az hátha jó volna.
Lehet kapni ilyet ami kompatibilis az FZ200-al?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#53165) lolka1980 válasza Vyndree (#53162) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Köszönöm.
Olvasgattam utána.
Pár helyen írták,hogy kevés a zoom-ja Na ez fogalmam nincs mi.(gondolom a ráközelítés pl tárgyakra.)

[ Szerkesztve ]

(#53166) Moonwolf válasza makoss (#53158) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Hello!

Nem teljesen válasz a kérdésedre, viszont egy kártyaolvasóval jobban járnál. Gyorsabban letudod szedni a dolgokat róla és feleslegesen nem használod a gépet, mivel ugye amikor rádugod a gépre akkor bekapcsol a fényképező is. Csak egy tipp, te tudod mit szeretnél. :)

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#53167) DonMenyet válasza cidalain (#53163) üzenetére


DonMenyet
tag

Hol tudom megnézni a panasonic oldalán a garanciát? Regisztráltam a terméket az sn számmal, de a nevén kívül nem ír ki semmit. Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#53168) cidalain válasza DonMenyet (#53167) üzenetére


cidalain
veterán

Passzolom, sose csinaltam. Gondolom valahogy csak le lehet kerdezni. :F

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53169) kamant


kamant
csendes tag

Ma (némi webshopos bénázás után) megrendeltem az Panasonic FZ300-ast az MM-ban. Ha megjön majd beszámolok róla.

[ Szerkesztve ]

(#53170) Nimda válasza kamant (#53169) üzenetére


Nimda
addikt

Várjuk :)

(#53171) makoss válasza Moonwolf (#53166) üzenetére


makoss
addikt

Azt tudom, hogy gyorsabb maga az adatátvitel, viszont míg eljutok oda... (kiszedni a kártyát, betenni a kártyaolvasóba, bedugni)
Amit meg ugye szeretnék, az meg egy adatkábel, dádugom a gépet és go. ;)
Már ha egyáltalán lenne olyan adatkábel mint a gyári, csak hosszabb :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#53172) Vyndree válasza lolka1980 (#53165) üzenetére


Vyndree
őstag

A zoom az egy olyan dolog, amire neked pont nem lesz szükséged. Pontosabban a 3,8x elég.
Családi fotózás, beltér nappal és este, átlag családi kirándulás, séta az erdőben, műemlék látogatás, esti tábortűz stb.
Amíg a fényképeződ megérkezik, pár dolgot olvass át a fotózásról. Tudod amíg nem tudsz vezetni és fogalmad sincs mi az a kormány, addig felesleges autót venni.

(#53173) lolka1980 válasza Vyndree (#53172) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Ok Köszönöm.
Megyek olvasgatni. :)

[ Szerkesztve ]

(#53174) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Van egy nagyon alap Nikon COOLPIX L31 fényképezőgépem, aminek nem találom az adatkábelét, és nem is jó bele a mini/micro USB kábel. Létezik, hogy a manual szerint kizárólag "UC-E16 USB" típusú kábel jó hozzá, ami kb. 4000 forintba kerül?

(#53175) Vyndree válasza Apollo17hu (#53174) üzenetére


Vyndree
őstag

Rendeld be Hong Kong-ból 550Ft-ért, addig meg használj memóriaolvasót.

(#53176) Apollo17hu válasza Vyndree (#53175) üzenetére


Apollo17hu
őstag

berendelve :D kösz a tippet

(#53177) enterlaci


enterlaci
senior tag

Sziasztok!

Szeretném a családi eseményeket megörökíteni. Fontosabb a beltéri, kevés fénynél való fotózás mint a hosszú zoom. Fontos lenne még a gyors bekapcsolási idő is. Régi gépem egy Fuji Finepix S5600-as, vannak előtét lencséim és állványom is hozzá, egykoron sokat használtam, kicsit beleszagoltam a fotózás rejtelmeibe. Most előszedtem újra, mert a gyereket szeretném fotózni otthon, hát 10-ből 8 képen biztos bemozdul vaku nélkül. Ennek a gépnek a vakus képeit meg nem szeretem, de nem is szívesen vakuznám a pár hetes csöppséget.
Szívesen vásárolnék egy modernebb, fényerősebb, gyorsabb masinát, használtak között nézelődnék először kb 40ezerig. Jpeg megfelel raw-ra nincs szükségem és akár szolgáltatásokról is lemondok ha a képminőség javára kell.

:R

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#53178) Valdien válasza cidalain (#53163) üzenetére


Valdien
csendes tag

Megjött a gép. Futár nem engedte, hogy kibontsam az átvételkor. (Khmm.) Amúgy minden rendben volt, szépen becsomagolva érkezett.

(#53179) cidalain válasza Valdien (#53178) üzenetére


cidalain
veterán

szuper. és akkor gyorsak is.
ki tudod deríteni, hogy mennyi garancia van a gépre? (most itt az érdekel, hogy a sorozatszám alapján a panasonic mennyi garit mond rá - azt tudjuk hogy a bolt 2 évvel hírdeti...)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53180) Valdien válasza cidalain (#53179) üzenetére


Valdien
csendes tag

Két évet ír a Panasonic jótállásos papírja. (2. A jótállás időtartama 2 (két) év. E határidő elmulasztása jogvesztéssel jár. A jótállás időtartama a termék fogyasztó részére történő átadása, vagy ha az üzembe helyezést a forgalmazó, vagy annak megbízottja végzi, az üzembe helyezés napjával kezdődik)
Ezt online néztem, meg regisztráltam a terméket a honlapon, de nem tolja az arcomba, hogy mégis mennyi az annyi. :(

[ Szerkesztve ]

(#53181) cidalain válasza Valdien (#53180) üzenetére


cidalain
veterán

OK, köszi.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53183) cidalain válasza lugomon (#53182) üzenetére


cidalain
veterán

Az LX7-et nem adod el? :))
Mert ha igen, mar azelott lenne vevod, hogy meghirdetned.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53184) Vyndree válasza lugomon (#53182) üzenetére


Vyndree
őstag

Vegyél FZ1000-et is! :C

(#53185) fireman123 válasza Valdien (#53178) üzenetére


fireman123
őstag

igen, az utóbbi időben szinte egyik futárcég sem engedi kibontani amíg nem fizettél, én is így jártam a nyár elején a D5300 18-105 kittel (szerencsére nem volt gond), évekkel ezelőtt simán kibontották fizetés előtt is.....

[ Szerkesztve ]

(#53186) lugomon válasza Vyndree (#53184) üzenetére


lugomon
tag

Érdekes, de az 1000-es nem vonz annyira. Biztos jó gép.

Jut eszembe, hogy Hito ígért beszámolót róla....

Omega Testamentum

(#53187) Moonwolf válasza Vyndree (#53184) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Miért nem az FZ300 ast ajánlod neki? :D Az is tudja a 4k-t.

Nincs értelme FZ200 ról 300 ra upgradelni, igaz? :) Az akksija kevesebbet bír a 300 nak. Na persze nem az akksi miatt. Képminőség terén van komolyabb eltérés a két gép között?
Van valakinek tapasztalata a 300 assal?

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#53188) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérem. Egy olcsó kompaktot szeretnék venni, 40-50e ft-ért. Van egy majd 10 éves Olympus C480-as kis kompaktom (4mpixel-3x zoom), ami már öreg, és kicsi tudású. Van olyan gép amire megérné lecserélni? Pl Pana LZ40? Egy profinak ezek az ultra zoom gépek tudom vackok, de nekem arra kell hogy alkalmakkor tudjak fényképezni, családi esemény, kirándulás stb., illetve legyenek végre közös képeink asszonnyal mert a lumia 520-assal pl kb. lehetetlen fényképezni annyira vacak képeket csinál. Tetszik hogy jó zoom van benne. Teszt viszont nincs ezekről, nem is tudom hová tenni mit tudnak:-S
Köszönöm előre is!

(#53189) Vesztor87 válasza Vesztor87 (#53188) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Még annyi hogy Oly SH-1-est újan 50k-ért lehetne most beszerezni, az is elgondolkodtatott.

(#53190) cidalain válasza Vesztor87 (#53189) üzenetére


cidalain
veterán

Apron van egy Fuji XF-1, alig hasznaltan. Pont belefere az elkepzelesedbe.
Ha meg tudsz bekelni a szinevel, merthogy inkabb csajos :)
Sokkal jobb a szenzor mint azokba amik ennyiert ujonnan kaphatok.
Mar fennt van eleg regen, talan par ezrest pehet alkudni is.

De persze az se rossz. Csak nem tudom hol lehet 50-ert beszerezni, arukereson 86-tol van.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53191) PofaJenö válasza Vesztor87 (#53189) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Hali
Itt van teszt róla SH 1 .

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#53192) Vesztor87 válasza PofaJenö (#53191) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Köszi, ezt megtaláltam. Jobb ez mint a Nikon L840 Pana Lz 40 és társai? Azok kialakítása jobban tetszik, de mikor megláttam hogy 100k-s gép 50-re van akciózva, elgondolkodtatott. A 24x-es zoom is jó, nem baj ha nem 30-40x-es.
Ja, és csak új gépben gondolkodom.

(#53193) cidalain válasza Vesztor87 (#53192) üzenetére


cidalain
veterán

Szerintem azoknal jobb. Tobbet tud. De amit irtam Fuji az kettoszor jobb. Foleg ha belterben is fotoznal neadjisten vaku nelkul.
24x-es zoom: a templotorony tetejen a pokot is bezoomolja. Atlagos felhasznalonak rohadtul nincs ra szuksege. Boven jo a 4-10 kozti zoom ertek is. Az ilyeneknek meg legalabb a lencseje is jo.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53194) olivera88


olivera88
veterán

Új gép vásárlás előtt állok. Kettő, azaz talán 3 jelöltem van. Nikon L 840, Canon SX 410 IS, Panasonic DMC LZ 40. Időjárás események fotozására használom legtöbbet a gépet, zivatarok, felhők, villám, naplemente fotózás. Ezek közül melyik érdemes választani? A fő jelöltem az L 840

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#53195) sideburns válasza olivera88 (#53194) üzenetére


sideburns
aktív tag

Mi olyan vonzó ezekben a megazoomos zajgyárakban?
Ezek közül max. a Panasonic, abban legalább van manuális mód (de záridő vagy rekeszprioritás ebben sem).
50 körül néznék egy 3-4 éves MILCet (Samsung NX2000, Olympus E-PL3, Panasonic G3, GX1) kitobival vagy régebbi csúcskompaktot (Panasonic LX5).

(#53196) Vyndree válasza Moonwolf (#53187) üzenetére


Vyndree
őstag

Értettem az iróniát, de komolyra fordítva az FZ1000-ben egy 1" érzékelő dolgozik. Gondolom ISO 400-800-on sokkal vállalhatóbb a zajosodás, mint az FZ200-on. A tele végén igaz f2,8 helyett f4 van, de 400mm-en nem olyan rossz még az.

(#53197) fireman123 válasza sideburns (#53195) üzenetére


fireman123
őstag

Végig jártuk már sokan ezt a setét obis/zajos bridge utat saját kárunkon :B, amíg eljutottunk egy használható géphez, ...Ő se maradjon ki belőle :D

(#53198) Moonwolf válasza Vyndree (#53196) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Igen, vállalhatóbb lenne. Na de nem lehet mindent egyben. :D

Nem lenne rossz az FZ1000 es, de amikor vettem az FZ200 ast akkor a duplájába került és nem éreztem hogy egy alap gépről szükséges lenne egy olyanra váltani ami 10 szer annyiba kerül. Na meg bridge ből ez volt ami teljes mértékben ajánlható volt abban az árkategóriában.

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#53199) Vyndree válasza Moonwolf (#53198) üzenetére


Vyndree
őstag

Árban most is 2,5x, annyival nem jobb. Talán még ma is az FZ200 a best buy a kategóriában, ahol a zoom mindennél fontosabb. Akiknek pedig a részletgazdag kép, a gyenge fényviszonyokban való használat sokkal fontosabb, azokat nem lehet rábeszélni a bridge-re.

(#53200) Vesztor87 válasza sideburns (#53195) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Az ára mindenképpen. Aki szeretne fényképezni de nincs rá/nem akar rá szánni 80-120k-t az ilyet vesz. Ha van benne 20-30-40x-es zoom az jobban el tudja adni. Én személy szerint lehet nem veszek mégsem, mert itt annyira lebeszélik a népet ezekről, többet meg nem szánok rá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.