Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52751) pandur99 válasza cidalain (#52750) üzenetére


pandur99
aktív tag

Fuji x30. 133e Ft. Ha van rá ennyid, szerintem ez a legjobb, vagy kicsit többért Olympus Stylus1. Utóbbi majdnem milc kategória. Nekem Oly E-M5-öm van, de ezen is gondolkoztam előtte. Ha visszamennék kompaktra, e kettő közül választanék.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#52752) cidalain válasza pandur99 (#52751) üzenetére


cidalain
veterán

Fuji tetszik. De felek meg akcioval sem nagyon csuszik be 100 ala. Na mindegy majd nezegetem. Aztan majd meglatjuk. 100 folott meg nem nagyon akarok kolteni, mert irrealisnak hatna a felhasznaloi szinthez kepest :) bar penzileg megoldhato lenne de valahol kell egy hatart huzni, mert ha nincs hatar akkor mindig jon az hogy ez csak 20-szal tobb de jobb, amaz meg annal csak 15-tel, stb...

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#52753) pandur99 válasza cidalain (#52752) üzenetére


pandur99
aktív tag

Próbáld meg a használtpiacot! Idővel minden felbukkan, csak ki kell várni.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#52754) mazsi70 válasza cidalain (#52752) üzenetére


mazsi70
senior tag

Fuji X30

Nem én hirdetem . :N

[ Szerkesztve ]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#52755) lugomon


lugomon
tag

Sziasztok. Panasonoc LF1-et jó áron, megbízható helyen hol lehet venni? Előre is köszönöm.

Omega Testamentum

(#52756) DonMenyet válasza lugomon (#52755) üzenetére


DonMenyet
tag

Ez egy jó kérdés, én kb 2 hete várok rá, és még mindig "beszerzés alatt". :(

(#52757) lugomon válasza DonMenyet (#52756) üzenetére


lugomon
tag

Edigital -15%? ( sajnos a TZ60-at rendeltem meg, és nincs mód akciósan átcserélni..). ma egy pár percig az LF1--nél 11.05 jelent meg...Gondolom, hogyca TZ60 olyannsz@r, mint a Sony HX60....

[ Szerkesztve ]

Omega Testamentum

(#52758) DonMenyet válasza lugomon (#52757) üzenetére


DonMenyet
tag

Nekem volt, hogy 10.30 jelent meg, de sajnos még mindig semmi hír.

(#52759) lugomon


lugomon
tag

A Panasonic TZ60 nagyon kaki gép? Van valakinek tapasztalata vele?

Omega Testamentum

(#52760) jano_77


jano_77
nagyúr

Sziasztok

Átolvastam az összefoglalót, de sokkal okosabb nem lettem!
130K körül szeretnénk venni egy olyan "kompakt" gépet, ami nagyon szép képeket készít auto beállítás mellett is. Nem baj, ha van manuális beállítási lehetőség - hátha későbbiekben majd kedvet kapunk egy tanfolyamhoz is akár - de jelenleg auto módban szeretnénk fotókat készíteni. Többnyire a megszületett kislányunk miatt szeretnénk váltani jelenlegi gépünkről.

Ha tudnátok ebben segíteni, ajánlani gépet/ket, azt nagyon megköszönném! :R

Janó

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#52761) pandur99 válasza jano_77 (#52760) üzenetére


pandur99
aktív tag

A Fuji X30-at nézd meg!

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#52762) Tin_Shield válasza jano_77 (#52760) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Fuji X30, Sony RX100mII, kicsit drágábban Olympus Stylus1, Canon G7X.
Állóképben (jpg) a Fuji és az Olympus a legjobb, mozgóban a Sony.

(#52763) jano_77 válasza Tin_Shield (#52762) üzenetére


jano_77
nagyúr

és (#52761) pandur99 nagyon köszönöm! :R
Meg fogom nézni - igazából már googleban keresgélve ki is adta, de így legalább megerősítitek, hogy tényleg jó gép. ;)
Ha összehasonlítanánk a Fujifilm X-M1-el, akkor a két gép közül melyik a jobb?
Illetve a Samsung NX300 ezekhez mérten milyennek mondható?

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#52764) Tin_Shield válasza jano_77 (#52763) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A kettő közül az XM1. De csak akkor ha kap a kitobi mellé valami jófajta fényerős üveget is. Ha nem tervezel objektív(ek)et venni, akkor maradj az X30-nál szerintem.

Szerk:
A Samura is van pár finom fényerős fix, de ha csak a kitobjektívben gondolkodsz, akkor lásd pár sorral fenntebb

[ Szerkesztve ]

(#52765) jano_77 válasza Tin_Shield (#52764) üzenetére


jano_77
nagyúr

Nagyon köszönöm! :R
Abban még esetleg tudsz segíteni, hogy kb mennyiért vannak normálisnak mondható objektívek hozzá? Tudom, hogy a határ a csillagos ég, de nem profi fotózásra szeretnénk. :U

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#52766) Tin_Shield válasza jano_77 (#52765) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Fuji objektívek gyak. mind remek darabok, viszont az árazásuk is ennek megfelelő. A két legolcsóbb (27 f2.8 és a 18 f2) használtan 60-80e körül mozog, a fényerősebbek hatszámjegyűek használtan is, talán a 35 f1.4 szokott benézni 100e alá. Az újkori árakat ebből ki tudod következtetni :)
A Samura kedvezőbb árban vannak az objektívek, de az NX rendszer sorsa bizonytalan, állítólag kiszáll a Samsung ebből a szegmensből. Persze ettől még meg szabad venni, de csak ennek tudatában és ennek megfelelő áron.

(#52767) cidalain


cidalain
veterán

[Lama hozzaszolas, sok turelem ON]
Multkor ajanlottatok nekem 100-ig a Pana LX7 tipust, illetve ha esetleg megszaladna a keret akkor a Fuji X30-at. A ketto kozott kb 35-40 ropi a kulonbseg (ujonnan).
Tudnatok irni par pro-kontra ervet? Sokat hasznalnam en is belterben gyerekfotozasra, egyszerubb videozasra (gugyoges felvetele, elso lepesek, ilyesmi, semmi komolyabb)
Annyit sikerult felfognom hogy az X30 szenzora nagyobb, ezert jobb, viszont az LX7 fenyerosebb, amivel jobb kepek keszithetok belterben. Viszont ezek nekem csak nyers adatok, a gyakorlatban nem tudom osszehasonlitani, hogy mi az hogy f/1,4 es f/2,0...
X30-ban van wifi: ami mire is jo nekem? (Pl nem kell madzaggal osszekotni a geppel, hogy lementsem a kepeket? Vagy esetleg wifin keresztul ki tudom rakni a kepeket okostevere/tabletre?)
[Lama OFF]

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#52768) Tin_Shield válasza cidalain (#52767) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Fuji X30 pro
kicsit nagyobb szenzor
kereső
dönthető LCD
wifi
jobb jpg motor

Panasonic LX7 pro
szélesebb nagylátószög
jobb video
jobb, stabilabb AF
kedvezőbb ár

A Fuji X30 a frissebb gép. A nagyobb/újabb szenzor és fényerősebb optika kábé kiegyenlítik egymást a két gép esetén, szerintem ne ez döntsön. A wifi a leírtakon kívül pl. arra is jó, hogy telefonról lehet exponálni.

(#52769) mazsi70 válasza cidalain (#52767) üzenetére


mazsi70
senior tag

X30

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#52770) cidalain


cidalain
veterán

Koszonom mindkettotoknek. Akkor igazabol jol veszem le, hogy mellenyulni nem nagyon tudok, a fuji annyival dragabb amennyivel ujabb (pl mar van wifi).
Mi kellene hogy dontson? Egyedul az hogy mennyi penzt adok ki ra szivesebben, jokedvuen? :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#52771) PofaJenö válasza cidalain (#52770) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Mi döntsön ? Pl hogy jó fogása van -e mert ha nem jól tudod megfogni hosszabb távon kényelmetlen lesz ,vedd kézbe . itt látszik hogy az X30 nagyobb(nem sokkal) [link] ,ezeket is vedd figyelembe. ;)

[ Szerkesztve ]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#52772) cidalain válasza PofaJenö (#52771) üzenetére


cidalain
veterán

Milyen helyen lehetne ezeket megtaperaszni?
Sajnos nem BP-i vagyok...

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#52773) PofaJenö válasza cidalain (#52772) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Na látod ez is fogas kérdés :K

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#52774) DonMenyet válasza PofaJenö (#52773) üzenetére


DonMenyet
tag

LX7-et láttam a Sugárban. A Fujira nem emlékszem.
Sajnos vidéken nem tudom hol lehet kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#52775) cidalain válasza DonMenyet (#52774) üzenetére


cidalain
veterán

Max csak mediamarktot tudok a kornyeken.
Esetleg ilyen infos bestbyte de azok nem hiszem hogy tartanak bemutatokeszletet.
Lehet hogy az lesz hogy majd online veszek, es ha nem jon be, visszakuldom :)

(Bestbyte oldalan azt irjak, hogy az x30 kifuto termek. Ez ugy globalisan igy van, vagy csak a cegnel lehet kifuto darab?)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#52776) lugomon válasza DonMenyet (#52756) üzenetére


lugomon
tag

Kvázi az LF1-et sehol nem lehet kapni, és információim szerint nem is érkezik már. Én egyet megcsíptem, 88 ezer pénzért , igaz 1 év garival. ( rbx.hu) . Az Edigitalnál ezért nem is lehet kapni. A digitalko.hu webàruháznál 3 hetes beszerzésről beszélt a vezerő, de azt i hozzá tette, hogy nem biztos, hogy sikerül hozatni..( 24 hónap garis lenne. .Kifutott teljesen.

[ Szerkesztve ]

Omega Testamentum

(#52777) jano_77 válasza Tin_Shield (#52764) üzenetére


jano_77
nagyúr

Egyre inkább úgy néz ki, hogy nem lesz cserélhető objektives gép!
Ebben az esetben akkor ugye a Fuji X30 a nyerő!
Hozzá vagy vele össze mérve milyen a Sony DSC RX100?
Ezt most javasolta még egy ismerős aki fotóz. De szerettem volna itt is megkérdezni.
Köszönöm :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#52778) lugomon válasza jano_77 (#52777) üzenetére


lugomon
tag

A csak 3X opt. zoom nem gond?

Omega Testamentum

(#52779) jano_77 válasza lugomon (#52778) üzenetére


jano_77
nagyúr

Mint irtam, nem vagyunk fotósok.
De akkora különbséget nem érzek a 3.6 vs. 4.0 között?
Volna?
Mert ez alapján az összehasonlítás alapján Ennyi a két gép optikai zoom-ja!?

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#52780) Tin_Shield válasza jano_77 (#52777) üzenetére


Tin_Shield
őstag

RX100markI pro
picit nagyobb szenzor
több megapixel
hangyányit jobb fényerő nagylátószögben
jobb video
kisebb méret (ez kerülhet a kontra alá is, ízlés dolga)

RX100markI kontra
gyengébb minőségű optika
sokkal gyengébb fényerő a tele oldalon
nincs kereső
fix LCD
nincs vakupapucs
gyengébb jpg képek
nincs wifi

Az RX100markII néhány dologban előbbre lépett (LCD, wifi, külső vaku), az RX100 szériából talán az a legjobb ár/érték arányú.
Ha nem fontos a video illetve a zsebméret, én a Fujit választanám.

[ Szerkesztve ]

(#52781) nigtfall


nigtfall
csendes tag

Kedves Mindenki ! Tudnátok ajánlani kezdő DSLR gépet ? Még sose volt kezembe dslr gép, tehát teljesen kezdő vagyok (mobillal fotóztam eddig ) . Elsősorban táj fotózásra, macrora, esetleg portré fotózásra használnám a gépet :) kösziii :)

Búúú - Mondta a boci

(#52782) hito válasza nigtfall (#52781) üzenetére


hito
nagyúr

Picit félreszaladt a témaválasztás. Ez a topic pont a kompakt (nem cserélhető objektíves) fényképezőgépet keresőknek segítség. DSLR-rel kapcsolatban itt tudsz érdeklődni.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#52783) Tin_Shield válasza nigtfall (#52781) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Megelőztek

[ Szerkesztve ]

(#52784) scarabaeus válasza nigtfall (#52781) üzenetére


scarabaeus
őstag

Cserélhető objektíves gépet keresel?

Na, harmadik.

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#52785) nigtfall válasza hito (#52782) üzenetére


nigtfall
csendes tag

Huuuu bocsi :/ :R :DDD Ezt be néztem , reggel van még :D

[ Szerkesztve ]

Búúú - Mondta a boci

(#52786) hito válasza nigtfall (#52785) üzenetére


hito
nagyúr

Sok sikert! ;) Vannak szép számmal jó tükrös/MILC gépek, hajrá!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#52787) Lacy6 válasza jano_77 (#52777) üzenetére


Lacy6
senior tag

Én az RX100-at választanám.
Több megapixel, nagyobb szenzor, több részlet megmarad a képen.
Videóba is nagyon erős gép.
Méretbeli különbség is elég nagy szerintem.
(A Mark III-hoz van viszonyítva de a II és az I is ekkora.)

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#52788) cidalain


cidalain
veterán

Még egy kicsit kérdezgetek ha nem zavar nagyon benneteket:
Milyen gyakorlati haszna van a dönthető LCD kijelzőnek, a fix-szel szemben?
Illetve a az is érdekelne, hogy miért jó, ha van "kukkolóluk"? Azon másképp látjuk a témát, mint az LCD-n?

Mivel sosem volt sem ilyen/sem olyan (na jó, még a filmes gépek idejéből a kereső ismerős), így nem tudom hogy ez nekem szempont e.

Jelenleg a Wifi húz az X30 felé, a pénztárca meg az LX7 felé. És az a baj, hogy jelenleg a két serpenyő tök egálban van, talán egy paraszthajszálnyival az LX7 felé, mert az ár eléggé nagy úr. És ezen csak az objektív mérlegelés segít, hogy a plusz feature-ök számomra mindenképpen hasznosak lesznek, és nem csak +15 darab extra a listán, amit soha a büdös életben nem fogok használni.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#52789) Tin_Shield válasza cidalain (#52788) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Egy kereső erős fényben (pl, nyáron kint a szabadban) tud jó szolgálatot tenni amikor az LCD-n semmit sem látni. És a hagyományos módon a szem elé emelt gépet sokkal stabilabban lehet megtartani, mint a kinyújtott kézben magunk előtt. Stabilabb tartás -> kevesebb bemozdult kép.
A kihajtható LCD pedig akkor előny ha szokatlanabb látószögből akarsz valamit lefényképezni, egy idő után egysíkúak a fejmagasságból lőtt képek. Rengeteg "unalmas" témát kifejezetten feldob ha alacsony nézőpontból, vagy éppen a fej fölé tartva magas nézőpontból fotózol le. A makrófotókról nem is beszélve, ott kifejezetten kínos tud lenni fix LCD-vel a szerencsétlenkedés. Az LX7-re kapható dönthető külső EVF, ez kompenzálja a fix kijelzőt. Csak a külső keresővel már bőven ott vagy árban mint az X30...

[ Szerkesztve ]

(#52790) cidalain


cidalain
veterán

Még egy utsó kérdés (... legalábbis 13:00 előtt :) )
A képeken nem látom hogy az X30 expo gombjánál lenne zoom pöcök. Csak az opbjektívet manuálisan tekerve lehet zoomolni vele? Vagy esetleg a két tárcsás funkcióválasztó alatt a hátlapon lévő vízszintes tekerentyűke lenne a zoom?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#52791) B@ldrick


B@ldrick
aktív tag

Sziasztok,
Hobbi vízalatti fényképezéshez, elfogadható minőségű képekhez megérné a Panasonic Lumix DMC-FT30?

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#52792) Tin_Shield válasza cidalain (#52790) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Tekerős a zoom. Ez szerintem jó pont, én nem nagyon szeretem a villanyos pöcökzoomot. Igaz videózáshoz az a jobb feltéve, hogy nem hallatszik bele a felvételbe a motor hangja.

(#52793) DonMenyet válasza lugomon (#52776) üzenetére


DonMenyet
tag

Én pont ma kérdeztem az edigitalban, hogy mikorra tudják meghozni. Az volt a válasz, hogy kb még egy hét.. de akkor lehet csak le akartak rázni. :(

(#52794) lugomon válasza DonMenyet (#52793) üzenetére


lugomon
tag

Szerintem le akartak pattintani...A TZ 60-as, amit 75 rendeltem, holnaptól átvehető az ED-ben. AZ LF1 meg 2 helyen is rögtön, de 1 év garival, 88-ért . .nem igazán tudom, hogy mit csináljak...Bemegyek a Panasonic márkaboltba. Érdeklődöm náluk is. Mivel nem tőlük veszem, nem hiszem, hogy hazudnának.. De még egyszer Sony HX60 eset nem lesz. Ahogy kiderül milyen fotót csinálnak, vagy maradnak, vagy elállunk a vásárlástól. A 3 hetes Sony-n 20 ezer volt a bukás....Ocsmány képeket készített.

[ Szerkesztve ]

Omega Testamentum

(#52795) lood55 válasza Quent1n (#52739) üzenetére


lood55
tag

Szia!

Nagyon felkeltette az érdeklődésem a hozzászólásod, amiben írtad, hogy 84990-ért láttál media marktban láttál olympos xz-2-t. Mivel épp egy ilyen gépet tervezek venni használtan 75k-ért (hardverapro) így lehet, hogy megérné a plusz 10et a garancia. A media markt honlapján nem találtam a gépet. Tudnál róla több infót adni? Esetleg mit gondolsz a használt gép vásárlásáról, valószínűleg csomagküldéssel venném. Nagyon tartok tőle hogy megsérülne, vagy épp rejtett hibája van ami csak később derülne ki.
Most néztem, hogy extremedigitalon is 85k a gép! Mit gondoltok innen érdemes/ajánlott rendelni? Elvileg 2 év garit adnak rá. Mondjuk itt nem adnak hozzá tokot.

Előre is köszi a segítséget!

(#52796) KelemenUhr


KelemenUhr
aktív tag

Sziasztok!

Gondolom nem én vagyok az első, aki tanácsért fordul hozzátok, olvastam az első hozzászólást, de így elsőre eléggé mélyvíz a téma, így megpróbáltam a lehető legjobban összeszedni az igényeket, remélem tudtok segíteni.

Kezdő vagyok. Klasszikus fényképezőgép formájú masinát keresek, amin az LCD mellett van ilyen kis ablak (bocsi :)) ), vannak manuális beállítási lehetőségek, hogy tudjak kísérletezni, tanulni rajta. (záridő, esetleg manuális fókusz, ilyesmikre gondolok) Előnyben részesíteném a ceruzaelemes áramforrást. Minimum 5-6 megapixeles kellene, ha tudna veszteségmentes formátumot, azt sem bánnám. SD kártyával bővíthető. Elfogadható beépített vaku elégséges. Használható minőségű videó. Sötétben (pl. kivilágított város) szép, éles képek.

Amire használnám: Szeretem megörökíteni pl. az utazásaimat, ezekről blogot vezetek. Úgy érzem, vannak ötleteim kompozíciókra, de valahogy a mostani digitális gépem képei nem adják vissza azt, amit látok, elképzelek. Szeretnék beletanulni kicsit a fotózásba, kísérletezgetni, valóban vállalható, publikálható képeket csinálni.

Keret: képlékeny, nem igazán vagyok tisztában az árakkal, de használtan szeretnék vásárolni, akár már nem forgalmazott modellt. Egy jó állapotú használt Kodak dx7590-t nézegettem, bár sok kritériumnak nem felel meg, ellenben elég olcsón hozzá lehet jutni, a célnak lehet, hogy megfelelne.

Ha tudtok (esetleg konkrétan eladó) modellt ajánlani, azt előre is köszönöm! :R

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#52797) scarabaeus válasza KelemenUhr (#52796) üzenetére


scarabaeus
őstag

Inkább arról írnék, hogy mit ne. Az általad említett Kodakot ne. Igaz, akkoriban került piacra (2004-ben), amikor még az igazi Kodak gyártotta a fényképezőgépeket, nem a nevét megvevő távolkelet, de már akkoriban sem voltak csúcsok a kompaktjaik. Nem egy, nem kettő képeit láttam (és nem felhasználóhiba miatt voltak problémásak). Már akkor, 11 éve elkalapálta őket a konkurencia, nagyon durván, itt pl. épp az én hasonló korú, már nyugdíjas FZ20-asommal vetik össze (az azt követő két oldalon is), siralmas a képe az FZ mellett. De nem mondom azt sem, hogy akkor egy FZ20-asra kellene hajtanod. Nem amiatt, mert abba nem ceruzaakku kell (amúgy a Kodakba se) - még ma is tudnék rendelni hozzá akkut, akár utángyártottat, de még gyárit is.

Eljárt ezek fölött a gépek fölött az idő, 11 év nagyon sok a digitális fotózásban. Pl. a CCD-ik a max. ISO 400*-on olyan elképesztő zajt hoztak össze, már akkori szemmel is, hogy csak alap ISO-n használtunk ilyen gépeket.

* (jó, ennek a Kodaknak van 1,8 MP-re csökkentett képekkel ISO 800-a is, tehát olyan, mintha nem is lenne)

"Úgy érzem, vannak ötleteim kompozíciókra, de valahogy a mostani digitális gépem képei nem adják vissza azt, amit látok, elképzelek."

Nem tudom, milyen gépeid voltak eddig, de látatlanban megmondom, hogy ez a Kodak sem adná vissza azt, amit elképzelsz. A komoly DSLR-szerű kinézet csak a külső.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#52798) faki_ válasza KelemenUhr (#52796) üzenetére


faki_
senior tag

Volt ilyenem, a színei nagyon tetszettek, de lassú és az EVF katasztrófa. Ha az árat belövöd, akkor jobban lehet segíteni. Nekem a Canon G sorozata szimpatikus a G7-től, mert már támogatja a CHDK-t is, átnézeti keresője is van. Manuális beállítások, RAW*, viszonylag nagy szenzor... Hasonló kaliber pl. a Nikon P6000. Ezek egykori csúcskompaktok, a többi gyártónál is voltak hasonlók, de keresősre nem emlékszem. A videós részt passzolom, gyanítom, hogy ezeknek nem az erősségük. Saját akkutól nem kell tartani, az után-gyártottak elég olcsók.

* G7-nél még kell a CHDK a RAW-hoz, utána már nem.

(#52799) KelemenUhr


KelemenUhr
aktív tag

Köszönöm a válaszokat! Eddig egy Kodak EasyShare C613 típusú nagyon alap fényképezőm volt, 9 éve használom. Igazából árához és kategóriájához képest nagyon jó képeket lehetett vele lőni, de ha nincs elég természetes fény (pl. megörökíteni egy kivilágított várost), úgy mindig is szenvedett, illetve kevés a beállítási lehetőség, ezért született meg az igényem valami kicsit jobb iránt.
A fent említett Kodak egy keveset használt, kevés expós modell, mindössze 5000 ft-ot kér érte az illető. Nem akarok mindenképpen olcsójánoskodni, kis spórolással összejönne valami drágább, komolyabb; de nem is akarok beleesni a márkás futócipő esetébe, ezért gondoltam valamilyen használt gépre a tanuláshoz. Köszönöm a tippeket is, próbálom kicsit jobban beleásni magamat a témába, illetve megálmodni, hogy mennyit is lenne érdemes rászánnom. További tippeket, tanácsokat, tapasztalatokat pedig szívesen fogadok addig is. :R

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#52800) Quent1n válasza lood55 (#52795) üzenetére


Quent1n
senior tag

Weboldalon valóban nincs de Europarkba ott volt kiállítva még le is fotóztam. Ha tényleg érdekel szerintem megéri odamenni és megnézni már ha pesti vagy. Szerintem megér 10ezret a garancia, sose lehet tudni mi baja lesz. Használt gépet én személy szerint vakon nem szívesen vennék. Nekem ez sok pénz úgy, hogy csak akkor látom a gépet élőbe ha kézhez kapom, inkább odamennék busszal, vonattal, bármivel csak kipróbálhassam. :) Tok nem téma, inkább válassz hozzá te egy olyat ami maximálisan tetszik. :)

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.