Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) Bári válasza Alex91 (#17999) üzenetére


Bári
tag

Köszönöm a gyors segítséget, sajna én is e kettő között vacilálok, de a Pentax M50-es kezdi kiütni a Samsung NV30-at az 5x-ös optikai zoom miatt.

(#18002) philoxenia válasza Bári (#18000) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem az M50 teljesen elég, a felbontáson kívül kevés változást látok, arra meg nincs szükség, a 8 MP is elég a legtöbb amatőr célra, ráadásul a plusz két MP valódi részletességnövekedést nemigen jelent az érzékelőméret miatt.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#18003) rumos14 válasza tomcsi (#17986) üzenetére


rumos14
nagyúr

jó lesz, persze.

(#18004) Enjoy


Enjoy
addikt

Srácok , melyik jobb szerintetek?
Samsung NV100HD vs. Samsung ST50?

► més que un club ◄

(#18005) tomcsi válasza rumos14 (#18003) üzenetére


tomcsi
senior tag

Thx, köszi még 1x.

(#18006) Fryskitt válasza Fryskitt (#17988) üzenetére


Fryskitt
addikt

Bocsi...igyekezni fogok. Magam sem gondoltam, h ennyi időm lesz. :B

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#18007) Enjoy válasza Enjoy (#18004) üzenetére


Enjoy
addikt

Végül egy PL60 mellett döntöttem :B

► més que un club ◄

(#18008) rumos14 válasza Enjoy (#18004) üzenetére


rumos14
nagyúr

az NV100 arról híresült el, hogy a dpreview egy tesztben bebizonyította, hogy a névleges 14,7 mpixel helyett ténylegesen kb. 5 mpixelnyi "információt" rögzít. más szavakkal, a tökéletes példája a mpixel verseny értelmetlenségének. mindezt természetesen nem az ST50 melletti érvelésként írtam le...

(#18009) Bári válasza philoxenia (#18002) üzenetére


Bári
tag

Szerintem kicsit félreértettél. Csak azt kérdeztem, hogy hány darab kép fér el egy 512 MB-os kártyára ha 8 Mpixeles és ha 10 Mpixeles fényképezőgépet használok (csak 2 darabszámot kérnék kb-ra).

A gép amit ajánlottál nagyon tetszik (Pentax M50), de tudnál mondani olyan helyet (Photoh**, Euron**) ahol kapható, ugyanis a másik helyen amit linken küldtél rendelni kell és az elég hosszúnak ígérkezik.
Előre is köszönöm!

(#18010) philoxenia válasza Bári (#18009) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

1 ; 2 ; M60. másik M60
A 8 és a 10 MP-s képek között annyira nagy különbség nincs szerintem Nagyjából 2MB -os képeket kapsz, de a JPG tömörítés a képtől is függ..

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#18011) tuskooo


tuskooo
addikt

Üdv!

Ti melyiket választanátok ebből a 3-ból és miért?

Samsung NV30
Fuji F40fd
Pana FS3

(#18012) Laslow válasza tuskooo (#18011) üzenetére


Laslow
senior tag

Én így első blikkre a Fujit, de személyesen egyiket sem ismerem. Az F30/31fd a mai napig kapós gép lenne ha még gyártanák; az általános vélekedés szerint remekül sikerült darabok. Az F40fd az utódgép (akárcsak F50fd/F100fd/F200EXR), ami picit visszalépés, de így sem hiszem hogy nagyon mellélőnél vele.

A Samsungot nem ismerem, de az egyik boltban anno azt mondták, Sony és Samsung olcsó kompaktok közül arányaiban több a garis Samsung, azaz hajlamosabb meghibásodni a konkurenciánál. Ez rég volt, azóta nagyot is változhatott a világ. De abban nem, hogy a Samsungnak alapvetően semmi köze a fényképezéshez, a Fujinak viszont fő profilja.

A Pana pedig az általános vélemény szerint jó lenne, ha nem lennének olyan zajosak a képei. (A Fuji képei pont a zajmentességük miatt vannak kiemelve, még félhomály esetén is.)

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#18013) tomy_cz


tomy_cz
senior tag

Sziasztok!

Kinéztem egy gépet [Canon Digital Ixus 90 IS] , ami nagyon tetszik az az hogy 3" LCD-je van, ugyanakkor kicsit sokallom az árát. Tudnátok ajánlani olyan gépet aminek hasonszőrűen ilyen kijelzője van és olcsóbb?!

Sajnos nem találtam olyan oldalt ahol ilyen szempont szerint lehet szűrni.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#18014) tuskooo válasza Laslow (#18012) üzenetére


tuskooo
addikt

Köszi a választ.

Én egyelőre arra jutottam, hogy a Panának nagyon zajosak a képei. Van a családban egy egy jóval magasabb árkategóriából, és hát baromi zajos is, meg a színek se az igaziak, szval azt kezdem kizárni.

Nekem egy baromi régi Samsungom van, azzal se volt gond, de ezek az újak elég tutinak tűnnek. Ahogy olvastam, állati masszív a ház, a képei is elég jók.

A Fujinak brutálisan jó képei vannak, de a rohadt XD-kártya húzza az agyam rendesen, kb. 10szer annyiba kerül, mint egy SD :( Egyelőre nem nagyon vagyok előrébb, de azért leírtam, hátha vkinek jól jön az infó.

(#18015) Nagya21 válasza tuskooo (#18014) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Az Asszonynak vettem egy NV-8-ast, ha kell küldök arról képet (elég kevés zajjal dógzik, mert viszonylag nagy a CCD-je 1/1.76")
http://pixinfo.com/fgep/Samsung_NV8
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#18016) rumos14 válasza tomy_cz (#18013) üzenetére


rumos14
nagyúr

ha már úgyis szóba került a Fuji f sorozat: [link]
amúgy szvsz 2.7" vagy 3" nem nagy különbség. 3"-en a szokásos 230e pixel viszont akár már kevés is lehet.

(#18017) zolee.szabo válasza M.Tomi (#17974) üzenetére


zolee.szabo
csendes tag

Bocsánat, ha félreérthető voltam! Persze hogy nem változik a specifikációban írt videófelbontás a kártya sebessége miatt. Ugyanis az történik, hogy amennyiben a kártya rögzítési sebessége alacsonyabb, mint a fényképezőgép videófelvétel közbeni rögzítési igénye, nem lesz használható a videórögzítési funkció a kiválasztott felbontásban. Pl. egy alacsony seességű SD-re 848x480-ban nem tudsz majd rögzíteni videót, de ha 320x240-ra állítod, már működik a funkció. Ez a belépő szint, mint fogalom, nem nagyon mérvadó, szinte minden gép tud már 640x480-ban rögzíteni, és 50-70 ezer körül megjelenik az 1280x720. Amit írtam, azért írtam, mert konkrétan kipróbáltam. Való igaz, ha jó és gyors kártyát akarsz, sokat kell böngészni, és nem feltétlenül a webshopokból fogod megszerezni a pontos információkat, inkább a gyártók külföldi honlapjairól. Egyébként ez a 150x sebesség nem túlzás, kb. class6-nak felel meg szerintem, persze van 133x, meg 33x jelű is, értelemszerűen a lassabbak picit olcsóbbak. A cikk hasznos, csak már közel 3 éves, azóta rengeteget estek az árak, szerintem nem érdemes lassú kártyába beruházni. De legalább látható, hogy a reklámozott elméleti sebesség és a valós, folyamatos rögzítési sebesség között jelentős különbségek vannak.

(#18018) tuskooo válasza Nagya21 (#18015) üzenetére


tuskooo
addikt

Huh, ha küldenél egy-két képet a mail-címemre (adatlapomon), nagyon hálás lennék :R

(#18019) tuskooo válasza rumos14 (#18016) üzenetére


tuskooo
addikt

Ahogy olvastam a topikot, úgy tűnt, hogy te rendesen benne vagy a témában. Mit gondolsz a Fujikról?

(#18020) rumos14 válasza tuskooo (#18019) üzenetére


rumos14
nagyúr

az túlzás, hogy benne vagyok...
Fujikról azt gondolom, hogy az f sorozat egész jó, a többiról vagy jót, vagy semmit.
semmi

(#18021) tuskooo válasza rumos14 (#18020) üzenetére


tuskooo
addikt

Köszi. Azért ennyivel is előrébb vagyok :)

(#18022) tomy_cz válasza rumos14 (#18016) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Köszönöm a tippet...egészen jónak tűnik és tetszik is. :)
Én a "nagy kijelzők" híve vagyok.. :DDD , ezért ragaszkodom hozzá.
Különben általános használatra lenne - tudom tág fogalom - , mit érdemes esetleg még figyelembe venni? Mert nekem ezek például, hogy "záridő" meg "vakuátviteli távolság" nem sok mindent mondanak. :N :F
Vagy ha nem érdekel mélyen a fotózás, akkor ne is foglalkozzak velük?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#18023) tibi666


tibi666
senior tag

sziasztok!

szeretnék venni egy digitális fényképezőgépet max. 100-120 ezer forintért.
ami fontos, hogy jó minőségű anyagokból legyen (lehetőleg fém), nagy kijelzője legyen, maga a gép ne legyen túl nagy, és monitoron visszanézve szép képeket csináljon. gondolom ezek a 10-12 megapixeles értékek már feleslegesek, mert ahogy láttam, sokkal drágább gépek sem tudnak többet, tehát gondolom a minőségben lehet főleg különbség. nyomtatni maximum normál fotóméretben szeretnék, de nagyrészt monitoron, meg egy jvc full hd tv-n nézzük vissza a képeket a barátaimmal.

utazáson szeretném megörökíteni az élményeket, ilyen közeli virág, meg rovarképek készítésére nem használnám. megnyomom a gombot és készítse el a fotót, nekem a könnyű kezelhetőség számít. és ha egy lehetőség van, akkor jó lenne, ha minél gyorsabban mentené el a memóriára a képeket.

a canon ixus gépekről mit gondoltok?
úgy látom ezek fémből vannak, meg a kijelzőjük is jó nagy.
gondolom a canon csak nem csinál rossz gépeket.
melyiket ajánlanátok?

(#18024) tibi666


tibi666
senior tag

[link]

ezt néztem.

(#18025) rumos14 válasza tomy_cz (#18022) üzenetére


rumos14
nagyúr

az elmúlt évek nagyon kevés értelmes újdonságainak egyike az, hogy relatív jó nagylátószög is elérhető már a kompakt gépeken. ennek mondjuk pont nem felel meg a linkelt Fuji... :B
érdemes egy olyan gépet keresni, ami ekv. 28mm-ről indul. 35 vs 28mm közti különbség azt jelenti, hogy adott helyről fényképezve ha mondjuk 10 egymás mellett lévő ember "fér bele" a képbe 28mm-en, 35-ön már csak 7 vagy 8. vagy míg 28-on egy egész épület belefér, 35-ön csak a 3/4-e. ha nem tudsz hátrébb lépkedni, akkor így jártál.
amihez még érdemes ragaszkodni, az az optikai képstabilizátor.
pár példa, ami szóba jöhet:
[link]
[link]
[link] (30mm-ről indul)
[link]

(#18026) rumos14 válasza tibi666 (#18023) üzenetére


rumos14
nagyúr

semmi bajom a Canon-nal, de 110k egy valljuk be elég átlagos kompakt gépért sztem felesleges kiadás. 12 mpixel de minek, 37mm nagylátó bőven átlag alatti, szokásos apró érzékelő, F3.2 kezdő fényerő.

(#18027) tibi666 válasza rumos14 (#18026) üzenetére


tibi666
senior tag

akkor mit vennél?
az aranyszínű ixusok tetszenek.

(#18028) rumos14 válasza tibi666 (#18027) üzenetére


rumos14
nagyúr

ha neked az Ixus tetszik, akkor azt vegyél, csak és kizárólag.
fele annyiért ez sem sokkal gyengébb: [link]
szerk: bocsi, arany színben nincs. ez van, jópofa kis játékgép: [link]

[ Szerkesztve ]

(#18029) tibi666 válasza rumos14 (#18028) üzenetére


tibi666
senior tag

fene tudja, kisebb a kijelzője, meg az optikai zoom is csak 3x-os.
megfontolom még.

de akkor ugye nem rosszak az ixusok, csak az ár/érték arányuk nem az igazi?

(#18030) tomy_cz válasza rumos14 (#18025) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Nagyon köszi, ilyesmire voltam kíváncsi... ;)
Van annyiféle márka és típus, mint égen a csillag, csak tudjon -lehetőleg jól- választani az ember :N

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#18031) rumos14 válasza tibi666 (#18029) üzenetére


rumos14
nagyúr

felőlem lehet akármekkora az optikai zoom, ha 37mm-ről indul, az nálam felejtős.
az Ixus a Canon prémium kategóriája, kis méret, minőségi anyagok, szép formák. azt sem mondanám, hogy túl drágák, de a fent leírt pozitívumoknak a képminőséghez vajmi kevés köze van.

(#18032) tibi666 válasza rumos14 (#18031) üzenetére


tibi666
senior tag

nem értek a fényképezőgépekhez, az, hogy 37 mm-ről indul, mit jelent?

(#18033) tibi666


tibi666
senior tag

[link]

és ehhez mit szólsz?

(#18035) Vagany válasza tibi666 (#18033) üzenetére


Vagany
őstag

Ez már jobb. Canon IXUS 870IS / PowerShot SD 880IS ELPH review

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#18036) rumos14 válasza tibi666 (#18033) üzenetére


rumos14
nagyúr

28mm-ről indul (most már tudod mit jelent, "be lettem idézve" :DDD ), ez jó, tesztben is jókat írnak róla: [link]
próbáld más helyen megvenni [link], a pixmania ööö.... nem az igazi.

(#18037) tibi666


tibi666
senior tag

köszönöm a válaszokat, jövő héten be is szerzem valamelyiket. valószínűleg a 870est.

(#18038) KisStoti


KisStoti
csendes tag

Sziasztok!

Fényképezőgép vásárlás előtt állok de nem tudok dönteni mert annyira nem vagyok jártas a témában. Max 90000-es árkategóriába egy kompakt nagy látószögű gépet szeretnék íme az esélyesek:

- Nikon COOLPIX S620
- Canon Digital IXUS 110 IS
- Panasonic Lumix DMC-FX550
- Panasonic Lumix DMC-TZ7

Szerintetek melyik lenne jó választás? Vagy ha ebbe a kategóriába tudtok jobb gépet ajánlani azért is hálás lennék. Előre is köszönöm a választ! (sürgős lenne mert már ma le szeretném adni rá a rendelést)

[ Szerkesztve ]

(#18039) KisStoti


KisStoti
csendes tag

A 2 Panasonic linkje lemaradt

- Panasonic Lumix DMC-FX550
- Panasonic Lumix DMC-TZ7

(#18040) Matamata


Matamata
aktív tag

17985-re valaki?

(#18041) philoxenia válasza KisStoti (#18038) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A Nikonnál az S610-el szvsz jobban jársz, a különbség csak a felbontásban van, az pedig ezen az érzékelőméreten semmi jót nem jelent már, a 10MP is inkább sok, mint kevés...

Matamata : H10 méretei : Tömeg 381g (akkuval és kártyával)
Méretek 106 × 68,5 × 48,9 mm

TZ4 méretei: Tömeg 214g (akku és kártya nélkül)
Méretek 103,3 x 59,3 x 36,5 mm

Ez nagy különbség nagyon, nem mérhető igazán össze a két gép. Ha kicsi kell a Pana, ha nem számít a méret, akkor inkább a Sony...

A Pana mellett szól még a jobb induló látószög.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#18042) Fryskitt válasza KisStoti (#18038) üzenetére


Fryskitt
addikt

Nekem a Canon jönne be....

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#18043) KisStoti válasza philoxenia (#18041) üzenetére


KisStoti
csendes tag

Köszönöm a választ, már tegnap leadtam a rendelést a Nikon-ra. 610 és 620 között gondolkodtam a végén már én is és végül a szebb formaterv győzött és így lett egy fekete Nikon Coolpix s620-as a kiválasztott :)

(#18044) brugo


brugo
aktív tag

Milyen gépre lenne szükségem , hogy 50 méteről valakiről jól felismerhető ( főleg arcban ) képet csináljak ? 1Canon ...SX 110 megfelel vagy az Olympus SP 590UZ-ig meg se álljak ?

(#18045) philoxenia válasza brugo (#18044) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez a fényviszonyoktól is nagyban függ és az illető mozgási sebességétől is.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#18046) brugo válasza philoxenia (#18045) üzenetére


brugo
aktív tag

álló helyzetben

(#18047) philoxenia válasza brugo (#18046) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Álló helyzetben és jó fényviszonyok között általában elég lehet az SX110 IS 360 mm-es ekvivalens gyújtótávolsága erre a célra. /felismerhetőség/

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#18048) brugo válasza philoxenia (#18047) üzenetére


brugo
aktív tag

köszönöm a vállaszt

(#18049) Fabricio


Fabricio
csendes tag

Sziasztok!
Abban kérném a segítségeteket, hogy DMC-LZ8-hoz - tulajdonságaiban és árban - leginkább hasonló, masinát keresek, ami nem elemes.
Valamint, van-e valami "abszolút befutó" tippetek ebben az árkategóriában.
Egész délután a fórumot olvasgattam, de még nem tudtam döntést hozni... :F
Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#18050) Matamata válasza philoxenia (#18041) üzenetére


Matamata
aktív tag

Méreteiket nem is néztem :B
Inkább a képminőség lenne fontossabb mint a "méret"
Találtam képeket amit a két géppel készítettek DMC-TZ4 , DSC-H10 és hát a panasonicra jellemző színbeli problémák rendesen kijönnek rajtuk . :(((
Pedig a 28-as kezdőérték tényleg jó lenne .

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.