Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53501) ANOka válasza jjeahh (#53499) üzenetére


ANOka
őstag

Én az akku bankra reagáltam/vetettem fel egy kérdést...
Nem dummy-ról/noném akkuról beszéltem.

(#53502) cidalain válasza ANOka (#53501) üzenetére


cidalain
veterán

Van olyan aminek beallithato a kimeneti feszultsege...
Nem most jott fel ez az igeny, a kinaiak mar betomtek a rest :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53503) t72killer válasza Cirkaloo (#53495) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

" van olyan napom,hogy 1000képet is kell lőnöm."

Aztam#& :Y - ill :R. Csatlakozva a kollégákhoz, sztem ne az akksitípus legyen a szűk keresztmetszet, aprópénzért (<eneloop ár) kapni ebayen használható utángyártott akksikat kb minden géptípushoz. Az rx100amhoz rendeltem nemrég 2db-eredetit töltővel volt 22$. 2 extra akkuval (+visszafogott beép vakuhasználat mellett) kb minden modern gép eltolja a 800+ képet.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53504) Cirkaloo válasza t72killer (#53503) üzenetére


Cirkaloo
tag

Újratölthető ceruzaelemből van jó pár,és töltőim is vannak hozzá, tehát azokat könnyebb lenne tölteni.
Mert ugye az olympust csak gépen keresztül tudom. LI‑92B
De akkor kéne keresni jó utángyártottat ebayen+külső töltőt..azt megvárni amíg megjön 1hónap durván.
Meg vettem laptopba aksit ebayről már...kb 30töltés után be is fuccsolt..ezért tartok tőle.
ezért szerettem volna egy jó ceruzásat.
köszi.

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#53505) ANOka válasza Cirkaloo (#53504) üzenetére


ANOka
őstag

Valóban 1 hónap, mire megjön.
Viszont DSTE BLS-5-öm van nekem (is) Olyhoz, kb. hozza azt, amit a gyári. LI‑92B is van ebből a márkából.

[ Szerkesztve ]

(#53506) asdf_


asdf_
veterán

Na meg 6 ropi alatt megvan hazai keszletrol is mindketto, csak keresni kene: tolto, akksi

(#53507) pibácsi


pibácsi
senior tag

Szevasztok Blogtársak!
Kérdezem, hogy a Pana LX7-nél ki lehet-e kapcsolni a zajszűrőt úgy, mint az Oly. XZ-2-nél. Ez utóbbinál teljesen ki lehet iktatni.

Üdv. Pibácsi

(#53508) mazsi70


mazsi70
senior tag

Panasonic TX100

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#53509) _csocso_ válasza mazsi70 (#53508) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szenzorban biztos jó lesz, de fényerőben nem egy nagy durranás.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#53510) hito válasza mazsi70 (#53508) üzenetére


hito
nagyúr

Érdekes szerzet. Kíváncsi vagyok kap-e 4k videót.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53511) Zozzant válasza mazsi70 (#53508) üzenetére


Zozzant
addikt

Na! Ez már valami az utazózúúmok közötti 1/2.3 szenzor hegemónia feldúlására! Tele végén azért még fejlődhet a fényerő, de egész korrektnek ígérkezik. Érezhető volt ahogy ledobta a kategória gépeinek árait a cég, ilyenkor szokott jönni az újabb utazó zoom gépük.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#53512) mazsi70 válasza _csocso_ (#53509) üzenetére


mazsi70
senior tag

De ,legalább 2,8-tól indul .

hito Panasonic elmúlt 2 évét nézve szinte biztos ,hogy lesz benne

Zozzant szerintem minden gyártónak muszáj lépni ,mert a mobilok kiszorítják ezt a kategóriát

BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDEN FÓRUM TÁRSNAK !

[ Szerkesztve ]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#53513) Szatura


Szatura
tag

Sziasztok!
Kihasználatlanság miatt megváltam a dslr szettemtől, helyette egy ultrazoom gépet szeretnék amit itt látom nem nagyon preferáltok.
De akkor is.... Nikon P610 és Sony DSC-HX400V , írjatok jót-rosszat, kb ebben az árkategóriában tudtok jobbat ajánlani?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#53514) jjeahh válasza Szatura (#53513) üzenetére


jjeahh
nagyúr

[link]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53515) Szatura


Szatura
tag

Miben jobb? számokat nézegetve inkább gyengébb, illetve lassan 4éves modell

???

[ Szerkesztve ]

(#53516) Bici válasza Szatura (#53515) üzenetére


Bici
félisten

A Panának a világos lencséje a hatalmas előnye. Több fényt enged be a érzékelőre, így nem kell magasra (zajosra) állítani az ISO-t.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#53517) Szatura válasza Bici (#53516) üzenetére


Szatura
tag

kisebb F értéket ír pl a nikonnál....nem értem
[link]

[ Szerkesztve ]

(#53518) Szatura


Szatura
tag

Azt olvastam már, hogy inkább a pana gépeket tartjátok előnyben, újabb gépei is jók?
Kicsit elfogult vagyok nikon ügyileg, 2 dslr gépem nikon volt, nem okoztak csalódást, de kész vagyok a jobb érdekében más márkát választani

(#53519) jjeahh válasza Szatura (#53517) üzenetére


jjeahh
nagyúr

F3.3 - F6.5 vs fix F2.8, a kisebb jobb, tehát pana sokkal jobb.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53520) sharkypeti


sharkypeti
aktív tag

Sziasztok! Legújabb hóbortként a fényképezés rejtelmeibe szeretnék egy kicsit elmerülni. Leginkább amatőr, hobbi fotósként szeretnék minél többet megtanulni. Úgy érzem (közel az 50-hez) van elég elszántságom ehhez. Elsősorban a privát szférámban próbálkoznék a fotózással, kirándulások, nyaralások alkalmával táj -és épületfotózás, illetve természetesen gyermekeim és családom pillanatainak megörökítésére.
Komoly gépem eddig nem volt erre a célra, rá kellett jönnöm, hogy egy elismertnek tartott mobilos fényképező sem az igazi. Kompakt gépem pedig csak középkategóriájú van.
Nézegettem ezt-azt, igazából nagy méretű cuccot sem szeretnék, de talán nem ártana, ha a későbbiekben fejleszteni is tudnék (ez a fejleszthetőség azért nem elsődleges szempont).
Úgy kalkuláltam, hogy a keret 130k lenne rá maximum, a MILC gépektől sem idegenkedem.
Amit első körben láttam és olvastam, az a Panasonic Lumix LX7 és a Nikon 1 J3 lenne ami felcsigázott, de bármilyen ötletet és javaslatot elfogadok Tőletek, hozzáértőktől.
BÚÉK mindenkinek!

OnePlus 12

(#53521) jjeahh válasza sharkypeti (#53520) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha milc is játszik [link] vagy nagyobb méretben de több ficsőrrel, kezelőszervel, keresővel [link]. Ha esetleg használt is játszik, akkor már nagyobb a választék és komolyabb gépek is kifoghatók.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53522) szenesember válasza sharkypeti (#53520) üzenetére


szenesember
aktív tag

Helló!
Nikon 1 rendszer fényerős fix gyújtótávolságú objektív (pl. 1 NIKKOR 18.5mm f/1.8, vagy 1 NIKKOR 10mm f/2.8) nélkül kb semmit sem ér beltérben. A kitben hozzáadott zoomoknak (pl. VR 10-30mm f/3.5-5.6) kevés a fényereje ahoz, hogy gyöngébb fényben használható legyen... akkor inkább Olympus, vagy Panasonic rendszerkompakt (pl. amit az előttem szóló ajánlott), vagy valamelyik csúcskompakt (pl. Panasonic lx7, vagy Fujifilm X30)

B.Ú.É.K.!

[ Szerkesztve ]

(#53523) sharkypeti válasza sharkypeti (#53520) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Ja, igen...az a lényeges támpont kimaradt, hogy a beltéri fotózás is fontos lesz a számomra.

OnePlus 12

(#53524) szenesember válasza sharkypeti (#53523) üzenetére


szenesember
aktív tag

Ez esetben a legjobb megoldás valamelyik nagy szenzoros kompakt lenne, pl Sony RX100 Mark II, vagy Canon G7 X, de ezek kicsivel drágábbak, 140-150e ft. Viszont gyönge fényben azonos körülmények között jobban használhatóak, mint a cserélhető objektíves rendszerkompaktok f/3,5-5,6-os fényerővel rendelkező kitobjektívekkel. A fényerős fix gyújtótávolságú objektívek viszont drágák, pl. Panasonic 20mm f/1,7 ~100e ft, vagy Panasonic 25mm f/1,7 ~60e ft-tól. Egyéb esetekben marad a vaku. (Olcsóbb megoldásnak még mindig jó a Panasonic lx7, vagy a Fujifilm X30)

[ Szerkesztve ]

(#53525) sharkypeti válasza szenesember (#53524) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Nem szeretnék 130k-nál többet beleölni, a zasszonynak így is nehéz volt megemészteni az összeget. Ő max 80-ra gondolt. :-) Szóval így kell gondolkodnom és választanom.
(Nagyon köszönöm a gyors reagálásodat)

OnePlus 12

(#53526) lugomon válasza sharkypeti (#53525) üzenetére


lugomon
tag

[link]Hito fórumtárs hirdetése. Kiváló áron! Szerintem megvan még. Hirtelen archiválódott...Talán elege lett a 70 ezres ajánlatokból.

[ Szerkesztve ]

Omega Testamentum

(#53527) Szatura válasza sharkypeti (#53525) üzenetére


Szatura
tag

Ha van 130k a zsebben illetve idő és kedv,akkor egy belépő dslr kit obival jó darabig lefoglal.
Ha érdekel a téma úgy is az lesz a következő lépés, hagyd a köztes megoldást.

(#53528) asdf_ válasza Szatura (#53527) üzenetére


asdf_
veterán

Belteri fotozasra kitobival? Biztos?

(#53529) szenesember válasza Szatura (#53527) üzenetére


szenesember
aktív tag

Ha jól értettem, nagy gépet nem szeretne, + kitobjektívvel beltérben elég sötét lesz az a kereső, és a belépő DSLR-ek fókuszrendszere sem egy tökéletes dolog... akkor inkább alsóközép használtan+ fényerős fix

[ Szerkesztve ]

(#53530) jjeahh válasza Szatura (#53527) üzenetére


jjeahh
nagyúr

+1, ha tényleg beleásná magát a fotózás rejtelmeibe akkor milc vagy dslr, + beltérre idővel egy plafonra irányítható vaku. Ha használt rendszer is játszik, akkor talán már most beleférne 130k-ba váz + kitobi + vaku hármas amivel egy darabig ellenne.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53531) Szatura válasza jjeahh (#53519) üzenetére


Szatura
tag

Nyomkodtam kicsit az említett gépeket és hát.....nikon P610 kissé bazárinak hat, sony HX400V robosztus (mondjuk ez nem feltétlen probléma,de nem fogott meg) , viszont a pana FZ200 valóban barátságosabb mint külső, mint belső terén.
Lehetne több zoom de tudom minek a rovására menne,ami inkább zavar hogy "öreg" , jó dolog az a wifi is ami ebbe nincs, viszont volt szerencsém megnézni az FZ300-at is :R
Kicsit meg kell toljam a keretmaximumot, ez a gép lett a befutó ha nem találok jobbra mostanában.

(#53532) Szatura válasza asdf_ (#53528) üzenetére


Szatura
tag

Amire érzi majd, hogy kevés egy kit obi, akkorára rájön arra is, hogy milyen jól döntött hogy dslr gép mellett döntött és kezdődhet a fejlesztés.
Mellékesen mint egyszerű halandó 2 obival töltöttem el hosszú éveket, az egyik 18-55 kit obi volt, a másik 55-200, teljességgel kiszolgáltak, de ugye nem vagyunk egyformák mindenkinek másak az igényei, pl én "lentebb" is adom, nem vagyok már olyan lázban mint az elején.

[ Szerkesztve ]

(#53533) szenesember válasza sharkypeti (#53525) üzenetére


szenesember
aktív tag

Küldtem privát üzenetet.

(#53534) kovisoft válasza Szatura (#53532) üzenetére


kovisoft
őstag

Én, mint DSLR tulajdonos:
- a kitobi által produkált képminőségtől és fényerőtől majd' elsírtam magam;
- van külön telém is, de utálom cserélgetni az obikat;
- van fényerős fixem is, de utálom, hogy be van korlátozva a látószög;
- az egész cucc nagy és nehéz, ezért egy csomószor nem viszem magammal, aztán később kiderül, hogy jó lett volna;
- és még sokba is került, pláne a plusz obikkal.

(#53535) Szatura válasza kovisoft (#53534) üzenetére


Szatura
tag

jogos :)
két gépet kell hordani, illetve egy hátitáskát :K

(#53536) Vyndree válasza kovisoft (#53534) üzenetére


Vyndree
őstag

Neked találták ki az FZ200-at! :)

- mielőtt megvetted nem ennyi volt a kitobi fényereje?
- a tele vásárlásakor nem gondoltál rá, hogy cserélni kell majd?
- a fixnél nyílván nem állítható a látószög, ezzel számolni kell
- ha megvetted miért hagyod otthon?
- mindez sokba került, akkor minek vetted meg?
Gratulálok! :) :C :C

Szatura: két gépet? Ezt az egyet se viszi magával. :)

[ Szerkesztve ]

(#53537) kovisoft válasza Vyndree (#53536) üzenetére


kovisoft
őstag

Nem gratulálni kell, hanem annak, aki kompaktot keres és DSLR-t ajánlotok, annak a pozitívumok mellett el kell mondani a negativumokat is. Egyébként a fiamnak már FZ200-at vettem. :)

(#53538) szenesember válasza kovisoft (#53537) üzenetére


szenesember
aktív tag

+1

(#53539) Szatura válasza kovisoft (#53537) üzenetére


Szatura
tag

Ez is jogos!

Mint egyszerű halandónak mondjátok meg nekem, ha dslr-t kit obikkal használva elvoltam boldogan (illetve lettem volna ha lenne még időm bíbelődni) akkor a ultrazoom bridge gépek f2.5 - 5 optikája nagyon szúrná a szemem?
Hagyjuk a profizmust, használati tárgy lett a kamera, rohangáló gyereket, kirándulást-nyaralást fényképezek nagyrészt, lassan már PS sincs vagy csak minimális...

[ Szerkesztve ]

(#53540) Vyndree válasza Szatura (#53539) üzenetére


Vyndree
őstag

Szerintem nagyon. Óráiási visszalépés lenne, a saját szemeddel látnád mennyivel gyengébb egy fényszegény obi mikro szenzorral.

(#53541) g@bo


g@bo
nagyúr

üdv

tudom koránt sem egy kategória, de:

sony rx100 mark II /140E/ vagy
Nikon D3200 18-105VR Kit 130E ?

utóbbi kicsit nehezebb cucc, melyiket érdemes?

(#53542) szenesember válasza g@bo (#53541) üzenetére


szenesember
aktív tag

Helló!

Attól függ... mire lenne használva? Mik az igények?

[ Szerkesztve ]

(#53543) FirstTripla


FirstTripla
tag

Sziasztok, gondolkodok hamarosan egy új fényképezőgépen, de úgy vagyok vele minél előbb kezdem el keresni, annál alaposabb tudok lenni. FZ1000-at néztem ki egyelőre, kb ennyi a keret amit tudok majd rákölteni(~220k), amire használnám, pedig főleg természetfotózás, néha épület, illetve sokszor beltérben, rossz fényben(gyenge lámpa) kellene vaku nélkül fotózni, hogy éles is maradjon. Ami számomra fontos, az a jó kereső, jó minőségű videó (már a 1080p 50/60fps is jónak számít), timelapse mód, beltéri fotó, a természetfotók miatt a zoom, valamint a gyorsan mozgó tárgyakhoz a gyors sorozat készítés. Ha tehetném a Sony A6000, két obi-s kittet venném de az már túl drága lenne. Esetleg valakinek vélemény ezek alapján a választásról?
Üdv: Tripla

(#53544) jjeahh válasza FirstTripla (#53543) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Fz1000-nél panaszkodnak fókusz és zoomhibára. Esetleg ez? Kár, hogy kell a nagy zoom, mert hasonló árban gyenge fényben ez megeszi az fz1000-et reggelire...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53545) szenesember válasza jjeahh (#53544) üzenetére


szenesember
aktív tag

Panasonic LX100-ra asszem vannak telekonverterek, bár nem tudok sokat róla. Az nem segítene? (Bár egy 2x-es Tconnal is csak 150 lenne a tele végén...)

[ Szerkesztve ]

(#53546) junior11 válasza jjeahh (#53544) üzenetére


junior11
veterán

És a Sony RX10 II milyen a Panához képest? Jobb választás lenne?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#53547) jjeahh válasza szenesember (#53545) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem tudok róla, lehet, mondjuk gondolom alaposan rontják a képminőséget.

junior11: elvileg nagyjából egy liga, csak a pana "nagyobb zoomot" tud és sötétebb tele végen.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53548) pandur99 válasza junior11 (#53546) üzenetére


pandur99
aktív tag

Az RX II árából 2 Pana FZ1000-t vehetsz. Ha annyi pénzed van, inkább máshol keresgélj!

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#53549) Bici válasza junior11 (#53546) üzenetére


Bici
félisten

A lencséje szerintem jobb, ha nem számít a hosszú tele tartomány.
Az autofókusz a Pana-ban állítólag gyorsabb, és pontosabb. A Sony AF-je hajlamos bénázni néha, főleg kevés fénynél - állítólag.
Összességében az RX10 II messze nem éri meg szerintem a közel dupla árat... (420k egy kompakt gépért... :Y) Akkor már egy Pana G7 két-három lencsével...

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#53550) jjeahh válasza pandur99 (#53548) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Pff tényleg, ezt nem is néztem, ennyiből kijön egy g7 travelzoom kit is, + talán belefér egy nagytele is ha kell a zoom. És ezt vagy egy hasonló rendszert fejleszteni is lehet, pl gyenge fényes helyzetekre később egy fényerős fix stb.

Szerk: megelőztek :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.