Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52851) lugomon válasza hito (#52850) üzenetére


lugomon
tag

Hol bukkan fel 80-ért??? Mindenhol , újként 150 ezer. Kb. 2 hónapja nézegetem az eladó gépeket. Használt gépeket.

[ Szerkesztve ]

Omega Testamentum

(#52852) hito válasza lugomon (#52851) üzenetére


hito
nagyúr

Pár hete Westend MM-ban újonnan is 99eFt volt. Jópár darab kint volt a raklapos akcióban belőle.

90-ért volt itt is egy pl.

Jófogáson is láttam már ettől olcsóbban is. Úgyhogy nem lehetetlen. Kis kitartás és agresszív aprófigyelés.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#52853) lugomon válasza hito (#52852) üzenetére


lugomon
tag

Erre nincs időm. Edigitalban 2 összevonható kedvezménnyel, az utolsó darabot pár nap múlva 128-ért megvehetem. Ezzel szemben állna 85 -ért a hétvégére ígért Panasonic LF1. ( 1 hónapja nincs az ED-ben. Szintén kifutó modell)

[ Szerkesztve ]

Omega Testamentum

(#52854) cidalain válasza prime77 (#52841) üzenetére


cidalain
veterán

Minek 20 MP?
Kb 5500x3500 pixel. Hol a tokombe jelenited ezt meg? Ez a 4k uhd-nel is nagyobb :F
Az evente 1-2 kep ellovesehez meg a 30x-os zoomot sem ertem. A szomszed faluban a marineni bibircsokjat kelo fotozni? Eddig en tok egyszeru atlagos gepekkel fotoztam, es tokre eleg volt a 3x es a 4x-es zoom. Viszont engem zavar hogy sotetben pottyos lesz az emberek feje. Ertelemszeruen mondjuk en valszeg LX7-et fogok venni.
(Lehet olcso es draga gepeket is venni. Vannak emberek akiknek kisebb az ingerkuszobe, es az atlag alatti kepeket is jonak itelik. Nekik tenyleg felesleges 100e-t kiadni, jo nekik a 40-es Canon sx400 is...)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#52855) DonMenyet válasza lugomon (#52853) üzenetére


DonMenyet
tag

Nekem továbbra is azt mondják ~3 naponta az LF-1-re, hogy 2-3 nap és tényleg megérkezik. Jelenlegi állapota "központi raktárba szállítás".
A külföldről rendelt pót akkum már rég itt pihen az asztalon..
Kissé el vagyok keseredve, mert most péntektől lett volna használva.. de így marad a régi 7 éves Pana + mobiltelefon kombó.

Láttam gondolkoztál egy ideig TZ60-ason, egy olyat holnap akár még meg tudnék venni.. végül miért zártad ki azt a modellt? A kisebb szenzor miatt?

(#52856) lugomon válasza DonMenyet (#52855) üzenetére


lugomon
tag

Igen , a kis szenzor miatt vetettem el a Pana 60-at. Meg a nagy képzaj miatt. Most viszont gondban vagyok. Olympus Stylus vagy Pana LF1? A Pana EVF-je egyszerűen bohóckodás. Viszont nézem a netet, és az Oly-t sokan kutyázzák a fakó színei miatt...A Sony HX 60 botrányos volt. Nagy veszteséggel ment el...3 hetesen, de a mi hibánk volt, mert nem tudtunk időt szánni a vizsgálatára. Mot viszont , kíméletlenül visszaviszem, ha nem tettszik bármelik is...használtan ezért nem is mernék venni. A netes teszt oldalak, szakmai, szerintem lefizetett tesztek. Kitartasz a Pana mellett?

Omega Testamentum

(#52857) Tin_Shield válasza lugomon (#52856) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Olympus meg a fakó színek? Ott valami nagyon elcsesztek a bállításoknál, pont az Olympus az egyik gyártó (a Fuji a másik) aminek kifejezetten eyecandy a színvilága.
Sokszor volt már linkelve Robin Wong Stylus1 tesztje

(#52858) DonMenyet válasza lugomon (#52856) üzenetére


DonMenyet
tag

A stylus 1 tetszik, de ennyit már nem szívesen adnék ki érte. (Am pl a gyűrű nem tudom hogyan mozog az olyn, a panán szekventáltan (nem folyamatos, mint pl a TZ60-nál)).
Elektronikus keresős gépem még nem volt így még nem igazán érzem, hogy milyen szinttől számít igazán jónak. Egyébként a mostani gépem is egy pana, azon csak egy lyuk van amin át lehet nézni na meg az LCD. :)

(#52859) lugomon válasza DonMenyet (#52858) üzenetére


lugomon
tag

Én láttam a keresőjét...játékszer...

Omega Testamentum

(#52860) 80hun válasza DonMenyet (#52858) üzenetére


80hun
addikt

A stylus 1 keresője olyan mint egy oly e-m10 keresője.. Egy belébő dslr kukucsnyílását kenterbeveri :) Aki erre a keresőre azt mondja hogy nem elég jó az nem ért a fotózáshoz :-)

Ha pici gép kell ott a Nikon 1 S2 és 1" szenzorral és hybrid af rendszerrel. És ha megkivánsz később hozzá obit akkor még vehetsz is utólag.

[ Szerkesztve ]

(#52861) lugomon válasza 80hun (#52860) üzenetére


lugomon
tag

A Pana LF1 keresőjét kritizáltam...0.2 cm...200 ezres felbontás..nekem röhejesnek tűnik..pedig a Pana fotói nagyon tettszenek..és persze jóval olcsóbb...tudom, nem egy liga.

Omega Testamentum

(#52862) 80hun válasza lugomon (#52861) üzenetére


80hun
addikt

Nem neked szántam ,gondoltam hogy arra irtad. :)

(#52863) PofaJenö válasza lugomon (#52861) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Hali nekem S1-em van és a keresője tényleg király,de rengeteg beállítási lehetőség zavarba ejtő . és nagyon jó kézbe venni a fém ház nagyon jó (érzés). ;)

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#52864) lugomon válasza PofaJenö (#52863) üzenetére


lugomon
tag

Képminőségel elégedett vagy?

Omega Testamentum

(#52865) PofaJenö válasza lugomon (#52864) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Igen elég jó ,így amatőr szemmel.

[ Szerkesztve ]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#52866) PofaJenö válasza PofaJenö (#52865) üzenetére


PofaJenö
senior tag

[link]
[link]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#52867) cidalain


cidalain
veterán

Pana LX7 es Oly XZ-10 kozul melyik jobb valasztas?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#52868) asdf_ válasza cidalain (#52867) üzenetére


asdf_
veterán

Nem egeszen egy kategoria a ketto, arban is majdnem duplaja volt az LX7 az XZ-10-nek, amig az utobbit kapni lehetett. Kerdes, hogy mennyiert, meg hogy mondjuk pl. akarsz-e rendszeresen videozni.

(#52869) cidalain válasza asdf_ (#52868) üzenetére


cidalain
veterán

Van most apron hasznaltan egy xz-10 72-ert.
Meg mindig LX7 parti vagyok, de a vetelar mindig csabitasra kesztet, hogy meg-megnezzek valami mast olcsobban.
A fenyeros lencse kell a sok belteri fotohoz (gyerekfotok), de rovid videok is varhatoak hasonlo temaban (viszont csak max 1-2-3 perc hosszban)
Ilyen szemszogbol kellene nezni.
(Es meg ott lebeg, hogy az LX7 eseteben elofordulhat egy 10-15%-os Black Friday akcio is akar - hu de jo is lenne, nem is lenne semmi kerdes)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#52870) asdf_ válasza cidalain (#52869) üzenetére


asdf_
veterán

Van most apron hasznaltan egy xz-10 72-ert.

Annyiert az rablas, alacsonyabb volt az utolso ara, amin kifutott (56-ert mentek az utolso darabok, ha jol remlik), az elado teljesen el van tevedve, az aktualis arral feltuntetesevel (minima fel eve nem kapni amugy a cuccot) csak palimadarakat keres, ezt felejtsd el nyugodtan. XZ-2 is ment mar ennyiert.

(#52871) cidalain válasza asdf_ (#52870) üzenetére


cidalain
veterán

Az arukereso a hibas (utolso ismert arnak behoz 100e penzt, raadasul nemregi datummal). Jo hogy elobb kerdezek. Ha ezt tudom eszembe sem jutott volna.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#52872) asdf_ válasza cidalain (#52871) üzenetére


asdf_
veterán

Nem, az elado a hibas. O szerintem nagyon jol tudja, hogy mennyit er a portekaja. Ha meg nem tudja, az legalabb ugyanakkora hiba, mint valotlan arral palimadarat fogni.

[ Szerkesztve ]

(#52873) fireman123 válasza cidalain (#52869) üzenetére


fireman123
őstag

Az XZ-10 ~120-130e-el nyitott anno (az mondjuk elég sok volt érte), kifutáskor 50e-ért lehetett kapni (én előtte egy évvel 60e-ért vettem a feleségemnek) ....ennyiért tényleg nagyon jó kis gép volt teszt, ha utána nézel a használt piacon nem igen akar tőle senki sem megszabadulni, vagy csak felárral .....mióta kifutott sajnos az 50-60e árkategóriában nincs méltó utódja :(

[ Szerkesztve ]

(#52874) Quent1n válasza asdf_ (#52872) üzenetére


Quent1n
senior tag

Na azért ácsi! :) Miért lenne az eladó a hibás? Ő kér egy árat amit úgy gondol, hogy megér a gépe és tekintve, hogy jó gép és teljesen kifutott még meg is érhet ennyit valakinek. Nem kér érte irreálisan sokat, ha valaki sokkalja vehet mástól ha talál. Boltokba meg nem kapni. A termékről ahogy látom nem hazudik, sőt még 2 év garancia is van rá.

Árukeresőn a legutolsó ismert ár (2015. 11. 03.): 101 026 Ft ergo nem állított valótlanságot és nem köteles ellenőrizni a boltok raktárkészletét stb. mielőtt beárazza a termékét, vicces is lenne :D

Én személy szerint megvárnám az LX7 akciózását vagy levadásznék egy XZ-2-t 80 körül de ha most kéne vennem valamit és 70em lenne rá akkor lecsapnék erre, mert a jelenlegi elérhetőségét tekintve, illetve, hogy rajta van a két év gari, szerintem vállalható ár érte. Az, hogy volt 50-60 is egy dolog, sokminden volt olcsóbb aztán most mégse kapni csak drágábban, ez ilyen.

Elárulom ebayen is kb. ilyen árakon megy 60-70 között. :) [link]

[ Szerkesztve ]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#52875) asdf_ válasza Quent1n (#52874) üzenetére


asdf_
veterán

Ha az elado 2014. szeptembereben vasarolta az xz-10-et, mikozben 2014. marciusaban az XZ-2-t(!) adtak 86-ert a mintaboltban (gy.k. az xz-10 tehat kenytelen volt ezalatt lenni arban), akkor vajon tisztaban lehet-e az elado azzal, hogy 100 ezres mostani eladasi ara gyanusan nem realis es ezt emlegetni gyanusan nem korrekt (mar csak azert sem, mert ennel maga az elado is kb. halalbiztosan tizezrekkel olcsobban vette)? Bele szokott-e menni tobb tizezer forint folfele egy kifutott termek araba? Ugye, hogy nem?
Felre ne erts, tenyleg mindenki annyiert adja a termeket amennyiert akarja, meg mindenki annyiert is veszi meg (patika 50 km-t futott Trabantot is lehet venni 2 millioert ;) ), es araban nincs se az xz-10-nek, meg az xz-2-nek sem alternativaja, miutan kifutottak, es jo gep mindketto, es azt is alairom, hogy mivel mar nem kapni, pont az alternativa hianya miatt az erteke lehet magasabb is, mint az utolso eladasi ara volt, de a 100 ezres jelenlegi ar emlegetese (amirol azert tudjuk jol, hogy keszlet nincs mogotte, es ha rendelsz belole, mindenhol az -volt- a valasz, hogy ja bocs, ez mar kifutott, nem tudunk szerezni- szerintem inkorrekt es kesz.

[ Szerkesztve ]

(#52876) fireman123 válasza asdf_ (#52875) üzenetére


fireman123
őstag

feleségem xz-10-e 2014 májusban 60e volt a mintaboltban, decemberben futott ki 50e-es árral....most meg annyit ér amennyiért el lehet adni.... :D

[ Szerkesztve ]

(#52877) asdf_ válasza fireman123 (#52876) üzenetére


asdf_
veterán

Ez ketsegtelen, es a 72 ezres eladasi arat egyszer sem kifogasoltam (pedig az sem feltetlen realis szinten garis xz-2-k mentek mar el ennyiert), csak a jelenlegi uj ara 100e ft szoveget, azt viszont valtozatlanul.

(#52878) lugomon


lugomon
tag

Megvettem szombaton a Panasonic LF1-et. Annyira nem vagyok elragadtatva tőle. Ami botrányos, hogy a specifikációk szerint 250 lövést bírva 3,9 W-os akkuja. Vaku nélkül 120-at sikerült csinálni. Szerintetek mit csináljak? Álljak el,a vásárlástól, vagy szervízzel beszéljek? Egy eredeti akku hozzá, 13 ezer pénz..a 89 ezres géphez nonszensz indìtás. Panasonic LX7 legyen helyette? ( Black Friday-tól ne várjatok sokat! Csalódas lesz megint..)

Omega Testamentum

(#52879) Quent1n válasza asdf_ (#52875) üzenetére


Quent1n
senior tag

A mostani (illetve már nem aktív) 100 rugós boltba pl. simán lehet, hogy csak 1 év garival volt, hisz ez is változó. :) Ha tavaly vette akkor 3 év garival vette, szóval nem biztos ám, hogy sokkal olcsóbb volt ezt tőle kéne megkérdezni. Több tízezer nem szokott belemenni de azért nem is kér érte vészesen sokat, gyakorlatilag egy új gép két év garanciával.

Én feltételezem a jóhiszeműséget, hogy rákeresett a neten a gépre, ennyiért látta, megörült és ezt írta be. Senkinek semmi köze nincs ahhoz, hogy ő mennyiért vette de a számlán úgyis rajta van. :) Igen ezek a himi humi webshopok valszeg nem tudtak volna amúgyse hozni de ez van. Nem tartom inkorrektnek max annyival egészítettem volna ki, hogy odaírtam volna, hogy árukeresőn ez volt a legutolsó ismert ár. Onnantól meg a vevők dolga utánanézni de szerintem egyszerűbb megvenni és örülni. :)

Egyébként az LX7 ára már 93-94 ezer na ez az ami szót érdemel szerintem! :)

lugomon: Szerintem töltsd fel még egyszer-kétszer és teszteld le gyorsan. Ha akkor is ennyi akkor csere és LX7. :)

[ Szerkesztve ]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#52880) zolikaDB válasza Quent1n (#52879) üzenetére


zolikaDB
veterán

Marmint, ennyiert jo aron van az LX7?

(#52881) vond válasza zolikaDB (#52880) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Abszolút. :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52882) GunnersHun


GunnersHun
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot és segítséget szeretnék kérni kompakt fényképezőgép vásárlással kapcsolatban, ugyanis nem igazán vagyok otthon a témában. Kezdő, amatőr fotósként főként színpadi rendezvények fotózásához fogom használni.

Körbenéztem az edigital oldalán. Az alábbiak közül melyeket tudnátok nekem ajánlani, vagy esetleg rangsorolni? Előre is köszönöm a segítséget!

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#52883) DonMenyet válasza lugomon (#52878) üzenetére


DonMenyet
tag

Nekem még mindig nem érkezett meg az LF-1, (szerintem nem is fog) de pótakkum már van hozzá. :D
Németektől rendeltem, azt hiszem kb 3 ezerért.
Valószínű elnapolom a fényképezőgép témát, ez a t*ketlenkedés és a tájékoztatás teljes hiánya a bolt részéről elszomorított.

[ Szerkesztve ]

(#52884) DonMenyet


DonMenyet
tag

Sziasztok!
Amikor volt a panasonic akció, rendeltem egy TZ-60-ast is, ha az LF-1 nem érkezne meg. Közben úgy alakult, hogy nem vettünk fényképezőt, és mivel az az esemény elmúlt ami miatt szerettem volna, most épp nem sürgős a történet. A TZ-60 még mindig átvehető az üzletben (Budapest) 2 év garanciával 90 ezer helyett 76,5-ért. Ha érdekel valakit, szóljon, megadom az adatokat és holnap még viheti. Utána törlik a rendelést.

(#52885) Quent1n válasza GunnersHun (#52882) üzenetére


Quent1n
senior tag

FZ200 Kell neked ezek közül, a többi felejtős. Fényerős, jó és megbízható darab nem fogsz benne csalódni. Ennyiért nem kapsz olyan gépet aminek ekkora a zoomja ilyen fényerős és nagyobb szenzora van, ergo marad ez. :)

Mondanám, hogy "ha a zoom nem fontos LX7" de ehhez a projekthez asszem fontos :D

zolikaDB:Bizony, hogy jó áron! :)

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#52886) lugomon válasza DonMenyet (#52884) üzenetére


lugomon
tag

Rendes vagy. Őszintén piros pont!!

Az LF -et az rbx.hu, ill. a bestmakt.hu oldalán veheted meg, 89 ezer pénzért. ( már csak 1-1db van!) Te tudsz valamit, hogy pótakkut rendeltél?

A Pana LX7 mennyivel jobb az LF1-nél? ( akku?)

Omega Testamentum

(#52887) GunnersHun válasza Quent1n (#52885) üzenetére


GunnersHun
csendes tag

Értem, köszönöm! Esetleg, ha nem fér bele a keretbe, max. 80 ezerért, milyet tudnátok ajánlani?

(#52888) DonMenyet válasza lugomon (#52886) üzenetére


DonMenyet
tag

Az LX7-et nem ismerem, de az LF1-be gyárilag asszem 950mAh-s akku került. Amit vettem pótakku sajnos csak 800-as. Annó egy tesztben olvastam, hogy keveset bír, meg a gyárilag megadott ~200 fotó se túl sok. Mivel kifutó modell és ugyanezt az akku típust nem láttam más pana gépben, úgy voltam nem árthat egy pótakku hozzá. Még 1-2 hetet várok, hátha mégis megérkezik, ha nem, akkor lehet RX-100 lesz helyette.

(#52889) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Nem tudja valaki miért írja ezt ki a képek másolásánál FZ200-ról PC-re?
[link]
Illetve mivel lehetne ezt megszüntetni?
Köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52890) lugomon válasza DonMenyet (#52888) üzenetére


lugomon
tag

Valóban 950 mAh-es, de csak 3,7 V-os. Így csak, 3,6W-os.
Ma voltam bent a Pana szervízben, megmutattam a bestmarkt-os vásárlás iratait. Semmi gond nincsen, 1+1 év garit kapok!!! ( bátor vagy, az országban jelenleg 2 helyen van raktáron csak. Mindenhol azt mondják, hogy nem lehet már beszerezni. Én a helyedben megrendelném, 1 hétig húzhatod az átvételt!) Ja...a 2. töltést csináltam tagnap, és ma elég sokat ment a kijelző, és 250 fotót lőttem.
A szervízes fickó azt mondta, hogy az akku a 3. töltési ciklusra áll be.
Egyébkent van egy bbshop.hu , ahol egy bizalmat keltő utángyártott akksit lehet kapni, 950-es, és 5900 ft
.

[ Szerkesztve ]

Omega Testamentum

(#52891) DonMenyet válasza lugomon (#52890) üzenetére


DonMenyet
tag

Ha karácsonyig nem jön meg a gép, akkor ha kéred odaadom az én akkumat 3k-ért neked.

Egyébként a TZ-60 nem kell senkinek akciósan?

(#52892) lugomon válasza DonMenyet (#52891) üzenetére


lugomon
tag

Átveszem.Köszi.

Omega Testamentum

(#52893) sideburns válasza lugomon (#52890) üzenetére


sideburns
aktív tag

Ezt a bizalmat keltő utángyártott akksit a fehérjéknél vagy a kreatinoknál kell keresni? :D

(#52894) rsa4c válasza makoss (#52889) üzenetére


rsa4c
csendes tag

Lehet, hogy túl hosszú az elérési út, vagy illegális karaktert tartalmaz. Próbálj rövid nevű mappába másolni, a D meghajtó gyökeréhez közelebb.

(#52895) lugomon válasza sideburns (#52893) üzenetére


lugomon
tag

[link]

Omega Testamentum

(#52896) Quent1n válasza lugomon (#52886) üzenetére


Quent1n
senior tag

Annyiból mindenképp jobb, hogy fényerősebb az obija nem is kicsivel, van vakucsatlakozója és beépített ND szűrő. LF1 erősségei, hogy nagyobb a zoomja, kisebb méretben és van benne WIFI.

GunnersHun: 80 ezerért én semmit nem tudok ajánlani, sry. 95-ért már van FZ200 szerintem azt a 15 ezret minden vita nélkül megéri bármelyik géppel szemben. Inkább azt mondom ha tudod vedd meg a jobbat, nem fogsz benne csalódni. Már csak a fényerős obi miatt pláne megérné arra amire te akarod használni.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#52897) makoss válasza rsa4c (#52894) üzenetére


makoss
addikt

Valószinü az USB hub lesz a bűnös, csak a gyári kábelével kötöm most már csak össze, előtte a hub-ba ment a kábel és úgy a gépbe :B

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52898) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Abszolút kezdő vagyok fotózásban, egy Olympus kis kompaktom van otthon, a típusát meg nem mondom, de jó lenne egy kicsit komolyabb gép néha a gyerekeket fotózni, videózni. Mekkora összegtől lehet már olyan gépet venni, ami egy csúcstelefonnál szebb képeket lő?

(#52899) hito


hito
nagyúr

Használ itt valaki FZ1000-et? Érdekelne egy első kézből származó vélemény néhány dologgal kapcsolatban.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#52900) Sanyig4


Sanyig4
tag

Tanácsra lenne szükségem:
Egy kamasz lánynak vennénk ajándékba egy fényképező gépet, az alábbiakkal szemezgetünk:
SONY DSC-H400, 20 Mp, 63x
Sony DSCH400B, 20MP, High zoom
Sony DSC-HX300V, 20MP
Fujifilm FinePix S9800
Melyiket érdemes, melyiket kerültjük, vagy eseteleg más amit ajánlanátok?
Minden tanácsnak, véleménynem örülnék!
Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.