Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) szg88 válasza AMD Power (#28991) üzenetére


szg88
őstag

Hát gondolom akksitól is függ. Én is energizert használtam teljesen jók. De én arra írtam, hogy én is mindíg abban reménykedek, hogy sikerül pár jó képet csinálni. Elég nehezen megy, pedig nincs sok beállítási mód.

[ Szerkesztve ]

(#29002) szg88 válasza akos3 (#28992) üzenetére


szg88
őstag

Én nem ismerem személyesen a fujikat, de a nagy zúm még nem minden. Főleg ha a zúm végén már pocsék a képminőség. Meg a nagy zúmot meg is kell tudni tartani, nekem 15-nél már úgy reszket a kezembe, hogy értelmes kép nem lesz belőle. Esetleg állvánnyal. De akkor az már nem kompakt annyira :D

(#29003) szg88 válasza Djuree (#28993) üzenetére


szg88
őstag

Itt valakinek van olyan Pana. Ha néhány oldalt visszalapozol, akkor képeket is tudsz nézni amit a kolléga készített vele :)

(#29004) benvolio válasza szg88 (#29002) üzenetére


benvolio
őstag

Van aki szeret messzire leskelődni. :DDD Na de komolyan, pont ilyenkor jön jól az EVF a gépen, mert sokkal stabilabban tartható ha a szemedhez/arcodhoz nyomod a gépet.

(#29005) szg88 válasza benvolio (#29000) üzenetére


szg88
őstag

Hol miből maradt meg túl készlet. :DD

(#29006) szg88 válasza benvolio (#29004) üzenetére


szg88
őstag

Hát a Jupiterről is kellenek képek :DD
Én csak kamerával próbáltam, csak arról tudok nyilatkozni.

(#29007) benvolio válasza szg88 (#29006) üzenetére


benvolio
őstag

Valamint úgy kell ilyenkor használni, mint a puskát: levegő kifúj, lassan elsütöd a "célon" tartva. ;]

(#29008) Djuree válasza benvolio (#28998) üzenetére


Djuree
félisten

tiszaúji vagyok, akkor beröffenek hétfőn miskolcra :C

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#29009) szg88 válasza benvolio (#29007) üzenetére


szg88
őstag

Nagy záridővel, mozgó platón :DD :DD

(#29010) akos3 válasza szg88 (#29002) üzenetére


akos3
addikt

értem. Képstabilizátor mennyire segít? Amúgy itt vki árul 35ért egy zsir uj s3200-at, ezért gondolkodom rajta nagyon mert elég jó ár. Viszont oylna kis böhöm. az olympus sz-10 pont ezért teszik :) Nem tom mi tévő legyek :DD Amúgy egyik barátomnak van egy Lumixa 24x es zoomal és nagyon élveztük nyáron, h kb távcsőnek lehet használni :D

(#29011) AMD Power válasza szg88 (#29001) üzenetére


AMD Power
titán

Az mitol lehet,hogy sok napos kepnel tul feher lett az eg. Sot jo par kep szerintem vilagosabb lett mint kene. Pedig ISO80 es 100 csinalom a legtobb nappali/napos kepet. Jo mondjuk a kepeket egyenlore csak a gep kijelzojen lattuk...

(#29012) Lazarus911


Lazarus911
aktív tag

üdv!!
Tanácsot szeretnék kérni!
Édesanyánknak szeretnénk tesómmal születésnapjára venni egy fényképezőt.. Valamilyen ultrazoomos bridge gép érdekelne, olyan max 60 ezerért..

(#29013) szg88 válasza akos3 (#29010) üzenetére


szg88
őstag

Figyu, mindenképp olvasgass teszteket, véleményeket a kiszemeltekről és ha tetszik akkor hajrá, én nem akarlak lebeszélni semmiről. Nézd meg itt, ha megvan akkor próbaképeket is tudsz nézni [link]

(#29014) AMD Power válasza szg88 (#29013) üzenetére


AMD Power
titán

Van valami otleted a "problemamra"?
Jo persze inkabb legyen fenyesebb egy kep mint sotet, nem?:)

(#29015) szg88 válasza AMD Power (#29011) üzenetére


szg88
őstag

Nálam olyankor szokott ez lenni, ha túl sok az exp. kompenzáció. Vagy olyan szokott még előfordulni, hogy pl: erdős rész meg felette ég, és ha az erdős részre fókuszál (ami ugye picit sötétebb az égnél) akkor az ég nagyon világos lesz. Nincs annyi kontraszt a felhők meg a kék között. Ha meg az égre akkor, a fák lesznek sötétebbek a valóságnál. Mivel még nem sikerült ezt kiküszöbölni (bizonyos helyeken mindig ilyen, máshol meg nem) én arra gondoltam, hogy nem mindegy honnan jön "esik" a fény. De lehet, hogy ez h.lyeség. Majd vki aki ehhez jobban ért megmondja.

[ Szerkesztve ]

(#29016) Czibor10 válasza akos3 (#29010) üzenetére


Czibor10
tag

Kategóriájukban jók, de a 2 közül az s2950-et érdemes megvenni, persze ha nem csak távcsőnek szeretnéd használni. EVF nélkül még ott a canon sx130.

AMD Power:
Ezt hívják kiégésnek, és igazából nem nagyon lehet ellene tenni, még a dslr-eknél is előfordul, ez a kis dinamikaátfogás miatt van, nem tudják a gépek bemérni (valószínű nem helyes szó) egyszerre a sötétebb és a világosabb részeket, pl. az említett erdő felett világos égbolt. Ez csak filmes gépeknél nem jön elő, azoknak hatalmas dinamikaátfogásuk van. Meg kell vele békélni, vagy utólag beszínezni, de az idő, és nem ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#29017) AMD Power válasza Czibor10 (#29016) üzenetére


AMD Power
titán

Koszi a tippet es a megnyugtatast. Attol feltem,hogy en allitottam be valamit rosszul.

(#29018) #71897088 válasza szg88 (#29015) üzenetére


#71897088
törölt tag

Én is ma pont ezzel szenvedtem hogy erdős részen nem nagyon lettek jók a fények. Vagy sötétek lettek a fák nagyon vagy az ég lett egy nagy fehér semmiség.

(#29019) AMD Power válasza #71897088 (#29018) üzenetére


AMD Power
titán

Pedig a legtobbszor ket kulombozo beallitassal csinalom a kepeket, de sehogy sem jo nekem se. Alig lett egy par kep ahol nem egett be az egbolt.

(#29020) raziel01


raziel01
veterán

Haverom írta nekem de elfér itt is szerintem:

"Borzasztóan nehéz dolog a hátteret és a témát közös expozícióba hozni. Értem ezt úgy, hogy például helyesen exponálod a modell fejét, akkor az ég fog kiégni. Ha helyesen exponálod az eget, akkor a modelled lesz nigger."

"Minél nagyobb a szenzor és minél nagyobb az objektíved rekesze, annál nagyobb háttérelmosódást kapsz. Egy Canon 550D + 18-55-ös obival f/4-es rekesznél és 55mm-nél (ami full frame-es szorzóknál kb. 80mm-nek felel meg), nem kapsz akkora háttérelmosódást mint egy full frame (a szenzor mérete a jelenlegi legnagyobb, azaz a régi kisfilmes 36x24mm-nek felel meg. Ennél nagyobb szenzor csak a 10 milliós stúdió fényképezőgépekben van) 5D Mark II-vel + 24-70 obi 2.8-as rekesznél 70mm-nél.

Tehát ami a háttérelmosódásnál játszik:
- Minél nagyobb szenzor a kamerában
- Minél nagyobb rekesz az objektívben (A nagyobb rekesz nem f/22, mert ez szűk rekesz, hanem pl. F/1.4, aminél a blendék a legjobban nyitva vannak, azaz egységnyi idő alatt minél több fényt kaphat a szenzor).
- Minél nagyobb gyújtótávolság (ami kompressziót is eredményez. Kompresszió = minél kisebb szöget látsz a háttérből. Értelem szerűen egy nagylátószögű objektívvel nagyobb szöget látsz a világból.)
- Minél közelebbi távolság a témához (Ha az optikád legközelebbi fókusztávolságával fotózol valamit, sokkal nagyobb háttérelmosódást kapsz, mintha a témád messzebb lenne. Próbáld ki a szemeddel, nézz valami igazán közeli dologra és a háttér sokkal homályosabb, mintha messzebbről néznéd.)"

(#29021) #71897088 válasza raziel01 (#29020) üzenetére


#71897088
törölt tag

Ügyes kis összegzés. Hát igen a szenzor mérete meg az objektív stb. Ezért se lehet a kompaktokkal (legalábbis az olcsókkal) normális képeket csinálni mert szenzor méretről itt nem nagyon kell beszélni objektív meg ugye megint csak nincs.

(#29022) AMD Power válasza #71897088 (#29021) üzenetére


AMD Power
titán

Ez igy van. De sok ember nem teheti meg,hogy 100e+ gepe legyen.

(#29023) #71897088 válasza AMD Power (#29022) üzenetére


#71897088
törölt tag

Köztük sajnos én se, de gyűjtögetek egyszer csak meglesz rá a pénz. Akármennyire is szeretem a kis kompaktomat de néha valahogy már kevés. Alapvető célokra megfelel de képminőségben már nem minden esetben. De tényleg néha csodálkozok hogy egy tizenezres gépből is mi mindent ki lehet már hozni manapság.

(#29024) AMD Power válasza #71897088 (#29023) üzenetére


AMD Power
titán

En is szivesen vennek 100+ gepet de a mai vilagban ez 26 hatodlagos dolog. Nekem most ez a gep ami van boven eleg es amugy sem tehetnem meg,hogy dragabb gepem legyen.

(#29025) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Szia, mivel nem találtam rá topikot ezért itt tenném fel a kérdésem, régi tipusú polaroid fényképezőgépet szeretnék venni, érdekelne, hogy ebben tudtok-e segíteni, arra gondolok, hogy akár használtan is, de milyet vegyek amihez még lehet kapni valahol papírt? üdv

(#29026) scarabaeus válasza AMD Power (#29019) üzenetére


scarabaeus
őstag

A Nap irányában jóval világosabb az égbolt, az a problémás. A Nap irányára merőlegesen jobbra és balra a legerősebb a polárszűrők hatása, azokra az irányokra jól lehet azokat használni, a Nappal szemben amúgy is elég kék az ég. Ha viszont egyenletesen világosszürke felhős az ég, az a tájhoz képest ki fog égni.
Sok kompaktba tesznek manapság többexpós HDR-t (illetve HDR-ből tonemapping útján kapott LDR-t, de nevezzük HDR-nek). Nem kell a fejemet venni, nemcsak a műanyag, túlhúzott, hamisszínű képek jelentik a HDR-t, nekem sem tetszenek (most azok rajongótábora veszi a fejem). Van arany középút, a színárnyalatok is megmaradnak, a dinamikaátfogás is annyit nő, hogy a világos égbolton és a sötét tájon is maradjanak kivehető részletek.
Egy ilyen kompakttal (Samsung EX1) készült ez a kép Splitben, a harangtoronyból, az árnyékok mutatják, hogy velem szemben volt a Nap (43,7° magasan :) ). Az oszlopok is kivehetők, a tenger és az ég is kék.

Ha nincs ilyen opciója a gépnek, az sem gond, statikus téma esetén. (Szinte) bármilyen kompakttal készíthető expósorozat (talán azokat kivéve, amelyek amúgy is vakuval derítik a futballmeccseket), és utólag is lehet HDR képet készíteni, ha az emberrel nem szalad el a ló, hogy sugárzó absztraktokká húzza a fényképeit.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#29027) perempe


perempe
addikt

Képstabilizátoros Panasonic LS3-mal sok 1/13 záridőjű képet készítettem a Szádelői-völgyben, és általában elmondható, hogy jók lettek!

* Brahms: 4. szimfónia *

(#29028) AMD Power válasza scarabaeus (#29026) üzenetére


AMD Power
titán

Jo kis kep lett.;)

Nekem is lett egy par kepem amin "jo" lett az eg es a fold is. De a legtobb az olyan lett amilyen. Majd megnezetem a Canon programjaval hatha lehet majd rajtuk javitani egy kicsit.

(#29029) raziel01 válasza AMD Power (#29028) üzenetére


raziel01
veterán

Nem ismerem a Canon programját de az Adobe Lightroom és a Photoshop is elég korrekt erre a célra. :)

(#29030) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

ismerős 20-22 ezer környékén keres kezdésnek kompaktot. fotózás iránt érdeklődő fiatalemberről van szó, tanuló (anyagi lehetőségek szűkösek)

mit vegyen? :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#29031) AMD Power válasza raziel01 (#29029) üzenetére


AMD Power
titán

Az is van. Ha mas nincs megnezem Photoshoppal is.;)

[ Szerkesztve ]

(#29032) futo001 válasza Mr.Csizmás (#29030) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Ha komolyan érdekli, semmiképpen se kis kompaktot, ennyi pénzből újan csak arra futná. Használtan szerezzen be mondjuk egy FZ18-at, FZ20-at, FZ8-at, F717-et vagy hasonlót szerintem.
Én anno egy használt F717-tel kezdtem, de ezzel vigyázni kell. Csak olyat vegyen, ami már járt szervizben szenzorcserével (ez amúgy a mai napig ingyenes ennél, csak nyűg).

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#29033) Mr.Csizmás válasza futo001 (#29032) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

sony F717?

mert azt említette, 35ért talált.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#29034) futo001 válasza Mr.Csizmás (#29033) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Igazi különlegesség a benne levő infrás éjszakai mód és a lézer-raszter fókusz, nem értem miért iktatta ki a Sony, soha ilyen hatékony megvilágítással nem találkoztam.

Talán picit jobb képeket készít az FZ18, ugyanannyiért megy használtan, mint az F717, de nincs benne ilyen extra.

Mindkettő tud manuális vezérlést, minőségi optikával rendelkeznek, FZ18-ban kiváló a makró mód, F717 meg a fent említett extrákat tudja.

Képek:
F717
FZ18

Hirdetés:
F717, szeritnem alkudható
FZ18

Én valószínűleg a Panát választanám, bár a Sony-t nagyon szerettem, a Pana modernebb volt.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#29035) themebuilder válasza Lazarus911 (#29012) üzenetére


themebuilder
senior tag

Canon PowerShot SX220 HS (61000Ft) ami technikailag teljesen megegyezik a SX230 HS-el (65000Ft) csak épp nincs benne GPS.

SX230 HS Teszt

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#29036) raziel01


raziel01
veterán

Helytálló ez az írás?

"A fényképezőgép lencséje máshogy van kiképezve mint az emberi szem, eltorzítja az íveket. Sokat számít a gép minősége, ez az amit hozzá nem értők nem vesznek észre és nem értik miért kerül olyan sokba egy jobb gép, de ami ennél sokkal többet számít az a gép paramétereinek beállítása. Portrét ugyanis csak nagy gyújtótávolsággal lehet fényképezni, ami a gyakorlatba lefordítva azt jelenti, hogy nem 1-2 méterre kell lennie a gépnek, hanem jóval messzebbre és a zoom-olni kell az alany arcára.

Próbáljátok ki, készítsetek egy képet fél méterről és aztán egyet a szoba másik végéről ráközelítve az arcotokra. Az utóbbi sokkal jobb lesz.

A másik ami még ennél is többet számít, az a fény. A gép tök máshogy lát mint az emberi szem, ezt nehéz lenne elmagyarázni, de a lényeg, hogy a gép nem szereti a nagy kontrasztokat, az egyenletes megvilágítás az, ami ideális neki. Ezt lakásban csak külön eszközökkel lehet elérni, pl. softbox.

Szerencsére van egy megoldás ami ezen segít: ki kell menni a szabadra. Egyenletes erős megvilágítás egész tűrhető eredményt ad ott is.

Összefoglalva: távolabbról kell fényképezni zoom-mal és erős egyenletes megvilágítást kell alkalmazni. Akkor olyan leszel mint amilyen a tükörben is vagy."

Fel sem merült bennem, hogy távolról zoomoljak az arcra. Mindig 1-2 méterről fényképeztem.

(#29037) themebuilder válasza Mr.Csizmás (#29030) üzenetére


themebuilder
senior tag

Ezeket érdemes megvenni: 20 ezer Ft-os akciós Euronics-os Samsung ST65-öt (ha van még nekik) vagy Nikon Coolpix S2550. Esetleg ha több pénze is lenne akkor Nikon Coolpix S5100, Canon PowerShot A3100 IS/ A3150 IS/A3200 IS/A3300 IS/A3350 IS

Nikon Coolpix S2550 vs S5100
digitális - optikai képstabilizátor

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#29038) AMD Power válasza raziel01 (#29036) üzenetére


AMD Power
titán

Erdekes egy iras de szerintem kozelebbrol gyors zaridovel elesebb lesz mint ha messzirol zoomolva keszulne a kep. Nagyobb ra az esely,hogy elmosodik. De persze en nem vagyok fotos.

(#29039) Czibor10 válasza Mr.Csizmás (#29033) üzenetére


Czibor10
tag

Vaterán sok érdekes ajánlattal találkozni, 5-10.000-ért 10 éves csúcskompaktok vannak.
Pl. [link].
Sok ilyen van, a régi bridge-eket, coolpix-eket, panasonic tz -, canon g sorozatot érdemes figyelni. Ha talál valamit majd jól megmondjuk jó-e vagy nem, de nem venném el a keresgélés ,,örömét'' tőle ;] .

Újak közül ajánlani való: panasonic ls5, samsung st65, nikon s2550, canon a3000, 3100, 3150, 3200.

[ Szerkesztve ]

(#29040) futo001 válasza raziel01 (#29036) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Példa: kép, kép
Ehhez azonban nagyméretű szenzor kell, kisebbel a háttér elmosódottsága sokkal alacsonyabb.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#29041) themebuilder válasza Djuree (#28993) üzenetére


themebuilder
senior tag

Miért ragaszkodsz annyira a régi ceruzaelemekhez?

Ceruza 1.5V AA/AAA Elem/1.2V tölthető akkumulátor vs Beépített gyári akkumulátor/téglalap akkumulátor, Link

A beépített akkumulátoros gépeknél a vaku sokkal gyorsabban "töltődik"

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#29042) scarabaeus válasza raziel01 (#29036) üzenetére


scarabaeus
őstag

"eltorzítja az íveket"
Nem teljesen értem ezt. Van perspektivikus torzítás, ez a leképezés velejárója, emiatt tartanak össze a sínpárok, emiatt dőlnek lentről felfelé nézve a felhőkarcolók. Sokan a fényképezőgépek "szemére" vetik ezt, pedig ez egyszerű mértan, leképezés.
Van az objektívet alkotó lencsék torzítása még, a párna- és hordótorzítás, amelyek ellen további optikai elemekkel küzdenek (különösen a zoomobjektíveknél trükkös kivédeni ezt, fixnél azért egyszerűbb). Nem szükségszerű, hol kisebb, hol nagyobb ez a fajta torzítás. (Mégegy zárójel: manapság megtehető a jelen számítási teljesítmény mellett az, hogy nem kell annyi korrekciós tag az objektívbe, amennyi korábban, én nem tartom a gépbe épített vagy a RAW-feldolgozója által használt geometriai korrekciót főbenjáró bűnnek - optikai elemekkel a szimpla, könnyen korrigálható hordó vagy párna helyett egy sokkal nehezebben korrigálható, oldalán több hullámmal "kiegyenesített" képet kapunk, míg a szoftveres módszer kihúzza egy menetben egyenesre, és kész).
De nem szabad a fényképezőgép "szemére" vetni azt sem, hogy csak egy van neki. Mi két szemmel nézünk, az illető alany arcát kissé balról is, kissé jobbról is, és az agy generál ebből egy 3D modellt, amely nem teljesen az a kép, amit abból a távolságból egy pontban leképezhetünk perspektivikusan. Emiatt szükség van arra, hogy távolabbról fényképezzük az alanyt, nekünk úgy tűnik természetesnek az arc a fényképen.

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#29043) Djuree válasza themebuilder (#29041) üzenetére


Djuree
félisten

hát fater vett egy elég drága pana gépet, és az akksija kb. 1-2 órát bír. ez nekem nagyon kevés, meg vannak jó tölthető eneloop ceruza akksijaim.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#29044) AMD Power válasza Djuree (#29043) üzenetére


AMD Power
titán

Az Edigitalnal vettem en a gepet. Az ottani velemenyek kozott sok arrol szolt,hogy gyorsan leszivja a gep a AA aksikat. En 2 "szettel" csinaltam kb 700db kepet. Nekem ez boven eleg es jo.

[ Szerkesztve ]

(#29045) raziel01


raziel01
veterán

(#29046) futo001 válasza Djuree (#29043) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Ez sokmindentől függ, de egy biztos: a ceruzaakksid kevesebbet fog bírni. :)

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#29047) kano


kano
nagyúr

Felvitték a Sony HX9V árát a sárga boltban. Úgy érzem most már biztosan Canon lesz. :C

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#29048) akos3 válasza Czibor10 (#29016) üzenetére


akos3
addikt

Miért javaslod az S2950-et? Elvben az S3200 mindenban jobb. legalábbis papíron.
Canon-t meg pár hsz-el lentebb írtam h miért nem jön be... :U

(#29013) szg88
pixinfon olvasgattam már mind1ikről, de sokkal nem jutottam előrébb. Ilyen árban nincs más tipús ami az elvárásaimat lefedné? Nem nagyon ismerem a kínálatot.

(#29049) csurdongulos


csurdongulos
tag

Melyik kompakt gépet ajánljátok 40-60ezer ft között, ami megfelel a következő kritériumoknak?
-kompakthoz képest jó képminőség
-minimum 5x zoom
-legalább hd videófelvétel (nem baj, ha sztereó :) )
-SD kártyát fogad

Előre is köszi.

(#29050) futo001 válasza csurdongulos (#29049) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Ha kompakt, akkor Pana TZ18.
De biztos vannak itt más vélemények is. :)

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.