Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52451) asdf_ válasza kbhuinfo (#52450) üzenetére


asdf_
veterán

Valószínűleg azért van velük tele a Homár ;)

(#52452) scarabaeus válasza asdf_ (#52451) üzenetére


scarabaeus
őstag

(Üzlettől is függhet, nekem a miskolci tetszik, volt már pár garanciás ügyem is velük)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#52453) Nagya21 válasza makoss (#52448) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Nekem volt garis problémám egy canon sx220-al(konkrétan optikát cseréltek, majd 2 nap mulva alaplapot is :DDD nem rajtuk mulott az ujabb meghibásodás, hanem a service volt hanyag az összerakásnál. ), de teljesen korrekten álltak hozzá.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#52454) mike1334


mike1334
veterán

Sziasztok.
Barátnőm digitális fényképezője megadta magát, így újat szeretne.
Csak sima fotózásra, nyaraláson, családi rendezvényeken stb., tehát nem kell ilyen óriásposzter méretű művész képek készítésére alkalmas valami, de ha tv-n, pc-n, megnézzük a képet azért szép legyen az eredmény, meg néha elő is szokott hívatni képet.
A keret 30e+- egy kevés, ha pár ezerrel többért van erre a célra tökéletes, megbízható, akkor jöhet :)
Ne legyen túl nagy és, hát lányról lévén szó az se baj, ha "szép" a fényképező. Ja és lehetőleg ne elemes legyen, hanem tölthető akksis.
Köszönöm előre is!

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#52455) OTika


OTika
aktív tag

Sziasztok!

Lehet valahol a neten szenzor méret szerint keresni fényképezőt?

(#52456) net91 válasza OTika (#52455) üzenetére


net91
senior tag

itt

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#52457) OTika válasza net91 (#52456) üzenetére


OTika
aktív tag

Ez kafa ismerem, de itt nem tudsz ilyeneket kiválasztani pl.: 1", 1.5", 2/3

(#52458) faki_ válasza OTika (#52455) üzenetére


faki_
senior tag

http://www.dxomark.com/cameras

Kompaktból nem túl erős a felhozatal.

(#52459) makoss válasza Nagya21 (#52453) üzenetére


makoss
addikt

Köszi az infót! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52460) mellov


mellov
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. A nyáron tönkrement a jó öreg Nikon D80-am, és mindenképp szeretnék valamit helyette (rendezvényfotózáshoz, portréfotózáshoz). Mindenképp bridge gépet szeretnék, viszont lövésem sincs mi az ami igazán megérné. Fotózáshoz amatőr szinten értek, szóval fölösleges lenne ennél komolyabb számomra. Az ár maximum 90 ezer lenne amit rá tudnék költeni.
Nincsenek illúzióim, de a pénzemért a legjobb tudású/minőségű gépet szeretném megvenni.

Eddig ezzel a géppel szemezgettem : Panasonic Lumix DMC-FZ72

Remélem tudtok nekem segíteni, fontos lenne. Előre is köszönöm :R !

(#52461) #86322688 válasza mellov (#52460) üzenetére


#86322688
törölt tag

olvass vissza, sokat írtak-tunk itt a hasonló gépekről, és az eredmény az FZ200!!, stylus 1, körül mozgott..meg amit kifelejtettem ;-)..az fz200-hoz rakj egy picit hozzá, mondjuk 6800 forintot ;-)...

(#52462) mellov válasza #86322688 (#52461) üzenetére


mellov
csendes tag

Köszönöm a segítséget :) Bevallom tényleg nem olvastam vissza túlzottan, de akkor ezt most bepótlom. :R :R :R

(#52463) OTika válasza faki_ (#52458) üzenetére


OTika
aktív tag

Köszi. Ez nem jutott eszembe, pedig szoktam itt nézelődni.

(#52464) TirGael


TirGael
tag

Sziasztok!
Idáig volt egy sx220hs-em, ami beszippantott a legközelebbi feketelyuk, szeretnék a helyére mást.
Jót tett az M funkció és tesói, legalább bele tudtam tanulgatni abba, hogy mit is csinálok, ezt szeretném a következő gépen is.
A gép legyen kompakt, van a családban bridge is, meg DSLR is, ha arra vágyom. (De úgyis még csak lelkes tanuló vagyok, nem kell túlzásokba esni.)
Ahogy elnéztem az elmúlt időben Lx7-et és rx100-at ajánlgattátok. Ebből a kettőből (vagy mindből az ég világon) melyik jobb
- rossz fényviszonyok között
- mozgó dolgokkal
- sorozat felvétellel
- záridővel való szórakozással (30mp felvétel és társai)

Köszönöm a segítséget

(#52465) dan390


dan390
aktív tag

Sziasztok,
nem nagyon értek a fényképezögépekhez, de visszaolvasgattam a fórumban, és 400 eurós határ alatt föleg ezeket ajánlottátok: FZ-200, LX7, RX-100. S ezek közül sem tudok dönteni.
Föleg kirándulások, családi események fotózásara, videózására kellene. Automata módban a lehetö legjobb minoségü kép és videó a cél, jobb lenne kompakt, de ha a bridge megfelelöbb lenne erre a célra, akkor bridge.

A válaszokat elöre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#52466) Quent1n válasza TirGael (#52464) üzenetére


Quent1n
senior tag

Hali!

LX7 60sec > RX100 30sec
LX7 1.8-2.4 > RX100 1.8-4.9
Rx100 1" szenzor > LX7 1/1.7" szenzor
LX7 1/4000 > RX100 1/2000

sorozatba hasonlóan gyorsak kb. Nekem az LX7 szimpatikusabb masina de nincs nagy difi a kettő között, nézz képeket. :) Sony kompaktabb nagyobb szenzora van ez tény de összességében számomra az LX7 jobb gép, jobban tetszik a kezelhetősége is meg az ND szűrő, ilyesmi.

dan390: Ha kell a nagy zoom akkor FZ200 de azt cipelni kell. Ha az kell, hogy mindig ott legyen zsebbe akkor a másik kettő közül az egyik. Személyes példa, én a saját gépem (Canon G7x) minden nap magamnál tartom a táskába és amikor olyanom van elkezdek fotózgatni, szeretem azt a szabadságot amit egy kompakt gép ad. :) Számomra nem hiányzik a nagy zoom de nyilván ha az ember olyan helyekre jár kirándulni ahol nem lehet megközelíteni a helyet annyira vagy állatokat akar fotózni, esetleg rendezvényeket, ilyesmi.. Nos akkor FZ200. :)

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#52467) TirGael válasza Quent1n (#52466) üzenetére


TirGael
tag

Köszönöm uram, azthiszem az LX7 lesz akkor. :R

(#52468) martin66


martin66
senior tag

Sziasztok,

80-120 e között Samsung NX300 alternatíva?

Sajnos NX300-at újonnan már nem tudok beszerezni nagy lánctól, mint ediggital, media stb.

(#52469) PofaJenö válasza martin66 (#52468) üzenetére


PofaJenö
senior tag

És itt ?

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#52470) ANOka válasza PofaJenö (#52469) üzenetére


ANOka
őstag

Senkit sem akarok "elkeseríteni", de egy -egyenlőre - "pletyka" szintű infó:
http://mlzphoto.hu/2015/09/19/a-samsung-feladja/

(#52471) PofaJenö válasza ANOka (#52470) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Igen ezt én is olvastam.

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#52472) martin66 válasza PofaJenö (#52469) üzenetére


martin66
senior tag

Nem árulnak fényképezőgépet itt :(.

(#52473) martin66


martin66
senior tag

Ez? Fujifilm x-m1 - 110-ért?

Samsung NX300 helyett.

(#52474) sideburns válasza martin66 (#52473) üzenetére


sideburns
aktív tag

Van külön topikja a cserélhető objektíves gépeknek:
http://prohardver.hu/tema/milyen_cserelheto_objektives_gepet/friss.html

(#52475) zyzz válasza martin66 (#52468) üzenetére


zyzz
tag

Nem pletyka, a fotó részlege a Samsungnak kivonul, gyakorlatilag már kiürült a hazai üzletek készlete.
Nálam van 1-1 vadiúj NX 3000/3300, amit meghirdettem eladásra - szerintem ez a legolcsóbb nagyszenzoros gép jelenleg.

(#52476) Loner


Loner
tag

Sziasztok.
Most szeretnék fényképezőt vásárolni.
Csak alap használatra ( kirándulás, gyerekek,stb)
Kb 40 -50 ezer körül gondolkozom, de ha jól tudom érdemesebb használt gépet venni mint az üzletbe a legolcsóbb Nikont. Nagy vágyam, hogy pl olyan képet csináljak ami elöl éles és a háttérkép homályos.Van ilyen árban gép?
Ha tudnátok tippeket adni azt megköszönném. :R

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#52477) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Köszönöm szépen mindenkinek aki segített a fényképezőgép választásában, ma megjött az FZ200-as fényképező! :R
Egészbiztos lesz még kérdésem, mert rengeteg beállítás van. :B Kicsit még szokatlan...
Eddig kop kop nagyon király a gép!!! :K :C

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52478) pibácsi


pibácsi
senior tag

XZ-2 videó.
Hiba vagy nem hiba, vagy ilyen a konstrukció. Ki mit tapasztalt?
Bár nem videó kamera, de van rajta ilyen funkció is. Korábban már írtam arról a megfigyelésemről, hogy nem szereti ha a helyszínen nagy a hangerő. (pl.kisebb koncert, vagy templomi énekkar, stb.) Nem tudja rendesen lekezelni, néha kicsit belüktet a hang. (aut. szabályozás). Természetesen ezt PC-re másolás után lehallgatva és ott tesztelve, mivel a saját hangvisszaadása elég gyatra, amit nem értek, amikor a sima telefonok viszont szépen szólnak. Több digigépet is próbáltam, de azok kezelik rendesen a hangerőt. (aut. szabályzás).
Viszont van egy újabb megfigyelésem, ami több pár gépnél nem fordult elő. (Pl.Nikon L620, Pan.LX-7). A felvétel közben ha zoom-ot használok, akkor addig amíg a zoom motor működik a hangfelvétel betompúl, elvesznek a magas hangok. (túl azon, hogy behallatszik a motor kattogás). Mindegy, hogy előre vagy hátra zoom-olok. Ha csak símán veszek fel, akkor semmi gond, szép egyenletes a hangszín, széles a hangfreki. Ha a zoomolás állítás megszűnik, akkor azonnal helyreáll a hangszín. Az aut élesítés is behallatszik ugyan, de az nem befolyásolja a hangszínt.
Ezek szerint nem szabad felvétel közben zoommolni, bár lehetne. Van olyan gép, ahol zoommoláskor letiltja a hangot, de olyan is, ahol lehet választani (Pl. WB 650).
Van-e valakinek hasonló tapasztalata, vagy csak én fogtam ki. Szerintem az XZ-10-nél is lehetséges ez a jelenség.

Üdv. Pibácsi.

(#52479) #86322688 válasza makoss (#52477) üzenetére


#86322688
törölt tag

Biztos jó lehet, mióta a régi fz20-am eladtam, azóta is arról beszélek mindenkinek, voltak hátrányai de az optika világbajnok volt, és a mai napig az .
Ha az FZ200-é is olyan, akkor csúcs lehet.

(#52480) choco01


choco01
addikt

Sziasztok!

Bocsi, de nem tudom hol érdeklődjek!

Vásároltunk kb. fél éve egy Nikon S3700 gépet mamámnak, és nyaraláson objektívvel földhöz csapódott a gép, az obi bekrepált, szóval megérné ezt kicseréltetni/javíttatni?Esetleg hol vállalnak ilyet emberi áron? :U :F

Köszi! :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#52481) Quent1n válasza Loner (#52476) üzenetére


Quent1n
senior tag

"Nagy vágyam, hogy pl olyan képet csináljak ami elöl éles és a háttérkép homályos." Sajnos ilyen árban nem kapsz ilyen gépet, szóval marad a Photoshop :) Amúgy meg kicsit több paraméter kéne, hogy mi fontos neked? Sötétbe fotózás, csatlakoztatható kiegészítők, zoom, video?

Első blikkre használtak közül ezt mondanám: [link] De ennek a videoja gyenge, viszont mint fényképező nem rossz.

makoss: Grat! Használd egészséggel, aztán linkelj valami fotót! :)

pibácsi: Sajnos a kompakt gépeknek nem erőssége a hangrögzítés, igazából sose értettem miért nem fér el rájuk egy mikrofon bemenet.. Én ilyesmi jelenséggel ilyen olcsóbb kompaktoknál találkoztam. Egyébként személy szerint erősen gondolkozok azon, hogy telefonra nyomok egy mikrofont és azzal veszek fel hangot.

choco01: Első körbe vidd el Nikon szervizbe (vagy olyan szervizbe ahol foglalkoznak vele, de előtte csörögj oda), valszeg adnak rá egy árajánlatot vagy azt mondják kuka. Nem valószínű, hogy bárki tud rá árat mondani amíg nem vizsgálták be.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#52482) makoss válasza #86322688 (#52479) üzenetére


makoss
addikt

Háát a régi gépemtől (Kodak cx6230) veszettül fényévekre van! :Y
Érdekesség, hogy néha mielőtt képet csináltam, összehasonlítottam az élő és a gép élőképét, és feltünt, hogy a fehér, élénkebb a gépen, mint a valóságban. Ott mint ha kicsit szürkébb lenne :B
Csináltam pár képet, volt ami nem volt tökéletes, de elég sok beállítás van ezen, érdekesebbnél érdekesebb. :B
Az biztos, hogy amit tik adtatok használati útmutató az bővebb ;) :R
Majd légyszi nézzétek már meg, hogy a tiétek az kínai gyártmány, vagy japán. Nem mint ha sokat számítana, csak kíváncsi vagyok.
Amit észre vettem ezen az az, hogy a lencse védő sapka elég passzos, úgy értem, hogy 3-4-ik próbálkozásra megy fel, nem tudom nektek hogyan van.
Volt amit unboxing videóban néztem meg mi mi. :B
Van súlya a masinának, érezni, hogy van benne cucc, de nem túl nehéz.
a 220volt.hu-nál rendeltem, amit a Royal Sprint futárszolgálat hozott ki. 98900Ft volt.
Most van benne egy 32 Gigás kártya, Ebayos változat + Nagy Britanniából is megjött az 1800 mAh -ás utángyártott akku is.
A kártya Hong Kong-ból jött.
Úgy vettem észre, hogy cseppet érzékeny a bemozdulásokra, csak eddig még a stabilizátorra nem kerestem rá.
Lehet nem ártana később egy állvány, néztem az állvány topikban, de ami nekem tetszene szerintük silány. (Hama) Ami jobb, az kb 20e Ft-tól indul fölfelé.(Manfrotto)
Érdekes volt a kereső, azt hittem valami baja van, :B homályos volt, de utánna néztem, a Panasonic gondolt azokra is akiknek rosszabb a látásuk. :D
Az akku volt az első amit betettem, holott azt írta, fel kell tölteni, de még volt benne szufla.
Ami nagyon jó, hogy az időt nem kell beállítani mindig, mert van egy beépített elem vagy mi, ami feltöltődik néha, ha jól olvastam 24 órára, míg benne van a gépben az akku ;) a régi gépemnél feszt állítani kellett, mindig akár mikor beletettem az akkut, sajnos annál mindig ki kellett venni a gépből mert feszt merítette az Eneloop ceruzákat :(((
Na majd nézegetem még, biztos lesz pár kérdés, ha eszembe jut valami még írok.... :R

(#52481) Quentin: Köszi szépen, :R ha hazamentem éjszakásból feltétlen teszek be, no meg azok akik még csak most készülnek venni ilyen gépet, válaszolok nekik is vagy itt, vagy privát! :K

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52483) betyarr válasza makoss (#52482) üzenetére


betyarr
veterán

légyszi oszd meg majd a későbbi tapasztalataidat (jókat,rosszakat) is,mert karácsonyi ajándéknak szeretnék egy ilyen gépezetet :R

(#52484) makoss válasza Quent1n (#52481) üzenetére


makoss
addikt

Remélem láthatók a képek, picasawebre nem szoktam képet tenni, de jó néhány képet csináltam az FZ200 -ról, talán így kényelmesebb nézni: [link]

(#52483) betyarr: Nézegetni fogom, tesztelgetni, de még a használati utasításnak is jócskán az elején tartok, de természetesen válaszolok a kérdésekre. :K

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52485) Loner válasza Quent1n (#52481) üzenetére


Loner
tag

Nekem a szép képek,hagyományos távolságban való készítése a fontos.
Rendezvények,kirándulások. ( Toronyóra készítése nem érdekel, itt a zoomra gondoltam)
Amit küldtél linket az jónak látszik,bár nem tudom mit kell nézni a "minőségi" fénykép készítéséhez?

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#52486) Loner válasza Quent1n (#52481) üzenetére


Loner
tag

Nézegettem,ilyeneket találtam:Olympus E-PL1
Olympus E-PL5
Canon 350D

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#52487) #86322688 válasza Loner (#52486) üzenetére


#86322688
törölt tag

Én most adtam el a 350D-t, és 40-ért vásároltam egy keveset használt 1100d-t, tehát annyiért mát kapsz "jobbat" illetve újabbat,de ha nem fontos a zoom és cserélhető obisat akarsz,akkor ott vannak a kisebbek, (jobban elférnek a táskában) a MILC gépek.

Én azért nem vásároltam Milc-et, mert a sok obi kétszer-háromszor annyiba kerülne mint ehhez, akárki akármit mond, de tetszenek.

(#52488) #86322688 válasza Loner (#52486) üzenetére


#86322688
törölt tag

ja látom már Milc gépet is írtál........de nem is értem, mit keres a 350d, a pl5 mellett ? árban csak 120 ezer a különbség ;-) és jóval fejlettebb a pl5....meg a pl1-is....hm...?

(#52489) Loner válasza #86322688 (#52488) üzenetére


Loner
tag

Azért kérdezem, mert nem értek hozzá, de jól belekeveredtem most már.
Ha írnátok 1-2 tipust ( bár az Olympus pl tetszik).
Köszönöm.

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#52490) #86322688 válasza Loner (#52489) üzenetére


#86322688
törölt tag

Kompakt fényképezőgép : nem cserélhető az objektív...pélául: Lumix FZ-200

Milc fényképezőgép : Cserélhető objektív, kis méret...például amit írtál Olympus.

DSLR fényképezőgép: Cserélhető objektív, nagyobb méret ( nem csak ez a különbség )..például Canon Eos 100D ( ez például a legkisebb Canon DSLR )

Ha tetszenek a Milc-ek, akkor kérdezd a Milc fórumot, én nem ismerem annyira őket....

(#52491) Loner válasza #86322688 (#52490) üzenetére


Loner
tag

Köszönöm, megyek MILC-ezni! :R

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#52492) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Hardveraprón és Jófogáson kívül van valamilyen nagyobb oldal ahol fényképezőgépeket árulnak?

(#52493) ANOka válasza Vasinger! (#52492) üzenetére


ANOka
őstag

Az irányjelzőn (index.hu) is vannak használt gép apóhirdetési topikok.

(#52494) Loner válasza Vasinger! (#52492) üzenetére


Loner
tag

Talán itt . :R

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#52495) Loner válasza Vasinger! (#52492) üzenetére


Loner
tag

Vagy itt? :R

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#52496) Loner


Loner
tag

Sziasztok egy utolsó kérdés!

Olympos E-410 vagy Nikon D-3000?

Köszönöm!

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#52497) mazsi70 válasza Loner (#52496) üzenetére


mazsi70
senior tag

Nikon .Az obi választék miatt .Az üditő márka (ha,már így írod ;) )átváltott m4/3-ra .Azok viszont nagyon jók .
[link]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#52498) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Észrevétel a Panasonic Fz 200 fényképezőt illetően:
Mivel napok óta napsütés nuku, így próbaképeket nappali viszonyítás híjján csak néhányat csináltam, de most nem amiatt írok, hanem az, hogy ha valaki az akku töltési idejére kíváncsi, (a géphez adott eredeti gyári 1200mAh változat) én most pár perce fejeztem be a töltést.
Így az akkut 0-ra merítettem a géppel, és bedugtam 18:37-kor és a töltést jelző lámpa kialudt 20:44-kor.
A PDF-es használati útmutatóban 140 percet írt, és kellemesen csalódtam, mivel csak 127 percig töltötte. ;)
Az akku töltés végére érdekes mód nem forrósodott fel, langyos volt.
Amikor meg az akkut a gépbe tettem, az időt nem kellett beállítani, percre pontosan mutatja. :)

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52499) Loner válasza mazsi70 (#52497) üzenetére


Loner
tag

Sose lesz gépem, így nem tudom eldönteni mit vegyek. De milyen obit érdemes hozzá venni és mennyibe fáj majd?

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#52500) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hello!

Régebben (1 éve) nagyon ajánlottátok olympus zx10 fényképezőgépet, akkor megvételre is került, viszont most a családon belül kéne még egy hasonló tudású és teljesítményű gép, viszont ahogy látom ez már kifutott széria. Van mostanában ami jobban ajánlott, akár más márkától is (nem követtem nyomon az elmúlt év kompakt eseményeit).

Előre is köszi!

adatfalo

www.adatfalodesign.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.