Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52101) makoss válasza fireman123 (#52096) üzenetére


makoss
addikt

Köszi!
Bocs, ha hülyeséget kérdezek, de az FZ200 mennyire ment eddig le max? (Ft)
Egyenlőre még várom és figyelem hogyan változnak az árak, kíváncsi vagyok lesz-e még akció, meg, hogy mikor... :B

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52102) Quent1n válasza makoss (#52101) üzenetére


Quent1n
senior tag

Belinkeltem neked az árukeresőt, csak görgess az aljára és meglátod.

Scarabeus: oké, ha így nézzük akkor még lehet kompaktnak nevezni valóban :D Rendszerkompakt kifejezés tényleg kicsit ferdítés de ha csak a vázat veszik rendszernek akkor végülis belefér. Bridge az meg nekem bridge. :)

[ Szerkesztve ]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#52103) vond válasza makoss (#52101) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ennél olcsóbb még nem nagyon volt, max. valami kivételes akcióban 1-2 napig. Én is többért vettem tavaly májusban. Ez a 100k alatti ár már egész elfogadható, ahhoz képest, hogy mit kapsz a pénzedért. Egy tökéletes mindenes gép. Csak az a fránya szenzor lehetne egy picit nagyobb benne. ;]

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52104) makoss válasza vond (#52103) üzenetére


makoss
addikt

Köszi, most nézem, hogy a LX7 is akciós, ezt nem ismerem, milyen a tudása az FZ 200-hoz képest?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52105) zsoltee10 válasza Quent1n (#52097) üzenetére


zsoltee10
addikt

Jól összefoglaltad, köszi. A videó fontos lenne, mert a gyerekekről csak a telefonnal szoktam videót készíteni, mert a Canon 600D DSLR videóban nem túl erős, pl. autófókusz nincs, vagy legalábbis használhatatlan. Manuál fókusszal meg próbálj meg videózni rohangáló gyerekeket. :D

Még mindig a Sony felé hajlik a mérleg nyelve, eddig is az tetszett a legjobban. Kár az érintő képernyőért. :(

(#52106) vond válasza makoss (#52104) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Sok különbség van köztük, utána kell olvasni. De a leglényegesebb talán, hogy az LX7-ben nagyobb szenzor van, és az optika is fényerősebb (főleg nagylátón), viszont az FZ200-nak sokkal nagyobb átfogása van. Ami talán fontos még, az a méret, meg a kihajtható kijelző. Ahhoz már nagyon hozzászoktam. Ettől függetlenül persze bevállalnék egy LX7-et is második gépnek. Csak mindig másra megy el a pénz.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52107) makoss válasza vond (#52106) üzenetére


makoss
addikt

Nem vagyok szakértő, de az FZ 200 jobban tetszik :B

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52108) Tin_Shield válasza Quent1n (#52097) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nagyjából egyetértek, bár szerintem legalább akkora gáz egy csúcskompaktnál a hiányzó vakupapucs (mintha markII-n lett volna vmi csatlakozó), mint az LX100 felpattintható kisvakuja. Sőt, ha választani kéne, hogy vakupapucs vagy a beépített bohócvaku, én inkább a papucsra szavaznék. Méret mellett pedig lehet pro és kontra is érvelni, a nagyobb méretű gépet kétségkívül nehezebb zsebre vágni, viszont jobban meg lehet markolni és több dedikált kezelőszerv fér el rajta.

[ Szerkesztve ]

(#52109) Quent1n válasza Tin_Shield (#52108) üzenetére


Quent1n
senior tag

Vakusaru igen.. annak tudnék örülni :) Amúgy MK II-n tényleg van ezért is vártuk sokan, hogy a IV-esnél visszatér. Ha lenne egy ilyen "csúcskompakt szabvány" akkor mindenképp beleraknám. Ahogy a mikrofon csatlakozást is. Vicc, hogy ott az RX100 MK IV ami már csillió fps-be vesz fel de egy ócska mikrofon bemenetet még mindig nem tudtak rávarázsolni mikor amúgy tényleg egy remek videós masina. Megmarkolást meg nem nagyon értem, mert amúgy lazán megoldható a dolog a richardfreniec cuccokkal de simán lehetne gyárilag is rajtuk valami markolat. Méret tekintetében nekem az RX100 az etalon mostanság, ezért is akartam ekkora gépet kb. Nem túl kicsi de nem is túl nagy, illetve szerintem a Canon sokkal kézreállóbb gépet csinált a G7x-el.

makoss: Ha kell a zoomátfogás akkor FZ200, ha egy kompakt gép kell akkor LX7. :)

zsoltee10: Videózás egyikbe se rossz félre ne érts, de a Sonyba több beállítási lehetőség van. Más kérdés, hogy nekem ezekre nincs szükségem de aki mondjuk klipet akar fogatni annak jól jöhet a 24p (én utólag vegasba oldom meg), a 120p (ezt meg telóval :D ), HDMI live kimenet, teljes szenzoros video rögzités, zebra.. Canon G7x is jó videóba és pl. az érintőkijelző miatt nagyon jól lehet játszani a fókusszal, de nincs azért ennyi beállítás. Egyébként amit kihagytam föntebb, hogy pl. a Canon gépek zárideje általában jóval nagyobb értékre állítható mint a Sony gépeké ami éjszakai fotózáskor illetve hosszú záridős képeknél elég jól jön. Én pl. ezt lőttem vele, mikor először próbálgattam.

[ Szerkesztve ]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#52110) Tin_Shield válasza Quent1n (#52109) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Na igen, a méret elég szubjektív szempont. Az RX100 széria elméletben nagyon tetszik, de nekem az már használhatatlanul kicsi. Azt el tudom képzelni, hogy egy markolat javít a fogáson, ahol kézbe vettem semmi ilyesmi nem volt rajta. Kb. a Canon G1XmII vagy a LX100 (illetve hasonló méretű MILC-ek) az a kompromisszum nálam ahol a méret és a használhatóság nagyjából egyensúlyban van. Legalábbis jelenleg, sokáig a DSLR-ekkel sem volt bajom, pár év múlva lehet a minimál méretű gépek fognak bejönni :)
Nem nagyon akarok beleszólni a videózás témakörbe, nincs tapasztalatom csak pár tesztet láttam, de azokon Canon video AF nem tűnt valami harapósnak. A Sony és a Pana érzésem szerint előrébb jár.

(#52111) süti5


süti5
őstag

Sziasztok,

elgondolkodtam fényképező vételén és őszintén szólva nagyon érdekelnének a 3d fotók is.
Tudom, hogy ez most kiment/megy a divatból, meg sokaknak nem jön be, na nekem meg nagyon, szeretek 3d filmeket nézni és kérdésem, hogy milyen gép van, ami esetleg valós 3d-ben fotóz (gondolom két obi kell hozzá) és minőségi képeket készít.
Érdemes-e venni ilyet, vagy sem?

Köszi

(#52112) sideburns válasza süti5 (#52111) üzenetére


sideburns
aktív tag

Kompaktból ez a kettő van, ami valódi 3d-t csinál két objektívvel:
Fujifilm Finepix 3D W3
Panasonic Lumix 3D1
Egyik sem olcsó és valószínűleg csak külföldről lehet beszerezni.

A cserélhető objektíveseknél a Samsung NX rendszerre van a 45mm f/1.8 2D/3D objektív.
Illetve van még M4/3 rendszerre is: 12.5mm f/12 3D
Ez utóbbi kettő beltérben eléggé korlátozottan használható.

(#52113) süti5 válasza sideburns (#52112) üzenetére


süti5
őstag

Köszi!!!

(#52114) makoss válasza Quent1n (#52109) üzenetére


makoss
addikt

Annyira nem foglalkoztat, mert az FZ 200 nagyon bejövős lett számomra, viszont érdekellne mi a kettő közt a pozitívum, negatívum, egyik másik javára illetve hátrányára. :K

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52115) makoss válasza vond (#52065) üzenetére


makoss
addikt

Ilyen akku itthoni boltból honnan szerezhető be?
Tudol megbízhatót?
...nagyon érdekel milyen lehet az az akksi ami tovább bírja mint ami a gyári csomagolásban volt! :B

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52116) Pulsar válasza Tin_Shield (#52081) üzenetére


Pulsar
veterán

Sziasztok,
Olyan kompakt fényképezot keresek ami tud sorozatfelvételt. (Lehet nem ez a megfeleő neve)
Tehát hogy 1-3-5- x másopercenként csináljon egy képet.
Tudtok ilyet javasolni ekem párat?
Köszönöm előre is.

(#52117) mazsi70 válasza Pulsar (#52116) üzenetére


mazsi70
senior tag

Erre a technikára gondolsz ?

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#52118) asdf_ válasza Pulsar (#52116) üzenetére


asdf_
veterán

Olympus xz-2 meg a standard ebayes time lapse kioldo tuti tudja, hogy ennel olcsobban -es ujonnan is kaphato- geppel is megoldhato-e, azt nem tudom. Ebayen a Digital timer shutter, meg az intervalometer + gyartok neve egyesevel, majd a leirasban szereplo kompatibilis gepek kozul kimazsolazod, hogy melyik kompakt, meg melyik nem draga. Tippre en egy Sony vagy Pana keresest csinalnek elsore. Es tartsd fejben, hogy mivel a fenykepezo kijelzojet nem tudod kikapcsolni, az egesz ejszakas time lapse nem fog menni, mert lemerul a fenebe.
Olyat, ami menubol is tud ilyet, es nem kell hozza kulso cucc, szerintem eleg valoszinu, hogy nem fogsz talalni.

[ Szerkesztve ]

(#52119) Pulsar válasza mazsi70 (#52117) üzenetére


Pulsar
veterán

Mazsi70: igen erre, bár nekem nem erre kell
asdf_: koszonom.
Jo nekem valami hekkelt megodás is, sőt uj gépnek sem kell lennie. Az ebay-es dologra mindjart ra repülök es vegug nezem
Az én almomba egy 40e forintos gep van ami nem tul nagy es valami hasonlo külső triggerelést tud. Ez mar tojeletes lenne szamomra.
Már fel merült egy olcsóbb okostelefon is de annak a kép minősége nem megfelelő.

(#52120) rsa4c válasza Pulsar (#52119) üzenetére


rsa4c
csendes tag

Hekkelt megoldásnak itt van ez is.

(#52121) Pulsar válasza rsa4c (#52120) üzenetére


Pulsar
veterán

Igen, köszönöm, ismerem, de olyan gépeket támogat ami vagy drága, vagy nagy, vagy a világon már nem lehet kapni :)
Arra jutottam hogy veszek egy használt olcsó gepet, és a nyomógombot egy egyszerű elektronikával helyettesítve triggerelem, igy pl.mindig csinál egy képet 3mp-enként.
Köszönöm azért a segitséget nektek. ;) :R

(#52122) faki_ válasza Pulsar (#52121) üzenetére


faki_
senior tag

"olyan gépeket támogat ami vagy drága, vagy nagy, vagy a világon már nem lehet kapni'

Ez melyik kategória?

(#52123) sno14


sno14
tag

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem, sajnos abszolút fogalmam sincs milyen irányba induljak. Szeretnék max. 90000 ft ig egy fényképezőgépet, amivel nyaralás, kirándulás (sok tájkép jellegű fotó), illetve családi események jó minőségben megörökíthetők. Eddig telefonnal csináltam a képeim zömét, illetve van egy sony... 12mpx 5x optika zoommal. Ennél mindenképp jobbat szeretnék. A "smart" funkciók nem olyan fontosak, de jó, ha vannak. Méretben súlyban minél kisebb annál jobb, de csak abban az esetben, ha ez nem jelent lényeges különbséget a képminőségben. Előre is köszi az ajánlásokat.

(#52124) Quent1n válasza sno14 (#52123) üzenetére


Quent1n
senior tag

A 90 ezer a senki földje kategória sajnos.. 100 ért Pana LX7 vagy Sony RX100. Ha kell a nagyobb zoom akkor pedig FZ200 de ez már bridge. Ha a telód OTG képes akkor egy usb-s kártyaolvasóval átrakhatóak a képek és azonnal oszthatóak. A vezérlés szerintem nem akkora szám, én legalábbis még sose használtam :)

Mindkét kompakt gép szép képeket csinál és videóba se vallanak szégyent. Az FZ 200 kisebb szenzoros de a zoomtartomány kárpótol. Olvasgass teszteket róluk vagy keress rájuk itt a fórumban. :)

Ha használtan látsz 60-70körül garis Oly XZ-2 őt akkor az se rossz vétel.

[ Szerkesztve ]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#52125) zsoltee10 válasza Quent1n (#52109) üzenetére


zsoltee10
addikt

Azt hiszem praktikusági okok miatt maradok a Sonynál. Van beépített vaku, aminél tetszik, hogy felfelé is lehet irányítani, nem telibe villantja a témát, nem kell foglalkozni a lencsevédő kupakkal, az meg, hogy az optika nem túl hosszú nem gond, mert eddig is egy Tamron 17-50 obit használtam APS-C szenzoros vázon, aminél 1,6x a crop faktor, tehát kb. 80mm-nek felelt meg a tele végén.

(#52126) makoss


makoss
addikt

Sziasztok!

A Panasonic FZ200 pixinfó tesztjében olvastam, hogy néha zajos képet csinál a gép, amit én momentán nem nagyon látom, és az lenne a kérdésem, hogy azt a tesztet mihez viszonyították?
Köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52127) vond válasza makoss (#52126) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A kicsi szenzor és az ISO emelés persze, hogy zajosabb képeket ereményez. Gondolom nagyobb szenzoros gépekre utaltak. De hasonló árú DSLR-eknek, MILC-eknek is vannak hátrányai az FZ200-hoz képest. Minden attól függ, hogy Neked mik a fontosak. Pl. egy 100k körüli cserélhető obis gép sokkal zajmentesebb képeket készít, mint az FZ200. Viszont ha rá akarsz aggatni egy 5-600 millis telét, mélyen a zsebedbe kell nyúlnod. De ez csak egy példa, számtalan helyen össze lehet hasonlítani őket, minden attól függ, Te mit akarsz.

Az FZ200 nagy előnye a 25-600-as átfogás és a végig f/2.8-as fényerő. A nagy hátránya meg az 1/2.3"-es szenzor.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52128) makoss válasza vond (#52127) üzenetére


makoss
addikt

Éretm, köszi!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52129) Pulsar válasza faki_ (#52122) üzenetére


Pulsar
veterán

A nagy kategória, de pontosabban bitang nehèz a 300+ gramjával nekem.

(#52130) makoss válasza vond (#52127) üzenetére


makoss
addikt

De most ennek a szenzor méretről mit kell tudni? Mert annyira nem vagyok szakértő.
Minnél nagyobb annál jobb, vagy egyáltalán mit csinál?
Az érzékeli a képet?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52131) asdf_ válasza makoss (#52130) üzenetére


asdf_
veterán

Osszehasonlitasul: https://marsweekly.files.wordpress.com/2013/10/camera-sensor-sizes.jpg
Es termeszetesen minel nagyobb, annal jobb ;)

(#52132) PofaJenö válasza makoss (#52130) üzenetére


PofaJenö
senior tag

;) [link]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#52133) faki_ válasza Pulsar (#52129) üzenetére


faki_
senior tag

Akkor még ott van az S sorozat, kb. fele súly és szintén megy a CHDK.

(#52134) Corsa02


Corsa02
őstag

Sziasztok!

Nyaralni megyünk és gondoltam veszek egy fényképezőt és idén nem telefonnal fényképezek.
Olyan 50-70e ft közötti összegben néztem gépeket meg teszteket, de komolyan nem tudom mit válasszak. Elolvastam itt a fórumban is az előszót, de nem nagyon jutok dűlőre. Mit ajánlotok?

Én most ezt néztem: Nikon Coolpix L840 -->ez milyen választás?

Köszönöm

The Truth Is Out There --->

(#52135) makoss válasza Corsa02 (#52134) üzenetére


makoss
addikt

Szia!

Nem vagyok szaki, arra majd válaszol az, viszont ami negatív nekem az, hogy nincs rajta kereső. :(
Napsütésben jól jön egy kereső :K

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52136) makoss


makoss
addikt

Tud valaki betenni olyan FZ 200 Full HD 1080 felbontású videót ami beltérben (például szobában) készült?
Köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52137) fireman123 válasza makoss (#52136) üzenetére


fireman123
őstag

youtube-on keresgélj, van egy csomó ...pl.[link], bár nem szoba, de beltér...

(#52138) makoss válasza fireman123 (#52137) üzenetére


makoss
addikt

Értem én, csak a youtube-on nem nagyon nézegetek, mert ocsmányul szaggat rajta minden videó már hónapok óta + a megfelelő kulcs szót nem tudtam, mivel lehet rákeresni, mert a magyart is más nyelvek, másként értelmezik. :B
Köszi! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52139) fireman123 válasza makoss (#52138) üzenetére


fireman123
őstag

..érdekes, nálam tökéletesen megy minden fullhd-s youtube, lehet a gépeddel van bibi...

(#52140) makoss válasza fireman123 (#52139) üzenetére


makoss
addikt

Minden gépen problémás valamennyire, olyan nincsen, hogy a haver gépén is, melóhelyen is, ezt mivel magyarázod? :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52141) Tikakukac válasza makoss (#52140) üzenetére


Tikakukac
titán

Volt, hogy 1 nap alatt 12 telefon jött be mert a flashplayer újabb verziója kinyírogatta a youtube-ot. Simán lehet ugyanaz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#52142) fireman123 válasza makoss (#52140) üzenetére


fireman123
őstag

semmivel, csak azt mondtam, hogy nálam jó. :D

(#52143) Quent1n válasza Corsa02 (#52134) üzenetére


Quent1n
senior tag

Ha használt játszik én erre vetnék egy pillantást: [link] Bőven jobb gép mint a Nikon, igaz nincs "megazoomja". :) Egyébként ilyen 50-70 körül vannak bridge gépek meg a utazózoomok amik kompakt gépek nagy zoomal. Olyan nagy difi nincs köztük. Én inkább az összefoglalóból választanék gépet pl. ezt: [link]

DE vannak MILC gépek amik cserélhető obis gépek jóval nagyobb szenzorral több lehetőséggel. A hátrány, hogy a gyári objektív általába nem nagy szám, illetve a zoom tartomány erősen korlátozott de a képminőség ott van a szeren. Most első blikkre ilyen árkategóriában ezt találtam: [link] De ha MILC-ben gondolkozol akkor ebbe a topiba érdemes kérdezni: [link]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#52144) Corsa02 válasza Quent1n (#52143) üzenetére


Corsa02
őstag

Köszönöm a választ.

Ez a Samsung ezzel az objektívvel kb. mekkora "zoom" lehet? Csak hogy tudjak mihez viszonyítani... Tehát a 20-50mm az kb 5x "zoom"?

The Truth Is Out There --->

(#52145) mazsi70 válasza Corsa02 (#52144) üzenetére


mazsi70
senior tag

2,5

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#52146) Vyndree válasza Corsa02 (#52144) üzenetére


Vyndree
őstag

Az 50-et oszd el 20-szal.

(#52147) makoss válasza vond (#52065) üzenetére


makoss
addikt

Szia!

Ehhez az akkuhoz mit szólsz? FZ 200-hoz

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52148) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Hali
Megint itt vagyok és már kezdek :W valószínű ezek maradtak amiből választani lehet,. a nikon az tükrös de még az is tetszik. pfff..

előre is elnézést a képekért de így jobban átlátható. :B

[ Szerkesztve ]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#52149) Nimda válasza PofaJenö (#52148) üzenetére


Nimda
addikt

Én is Nikon és az Oly között vaciláltam, (amúgy az Oly a MM-ban most 129e) de nálam a szenzorméret döntött (persze egyéb mást is figyelembe véve)

[ Szerkesztve ]

(#52150) Quent1n válasza PofaJenö (#52148) üzenetére


Quent1n
senior tag

Tedd fel a kérdést, akarsz rá a későbbiekben pénzt költeni? Zavar ha cipelni kell magaddal külön objektíveket? Méret? Sokan vannak úgy, hogy megveszik a tükröset aztán nyűg az egész sose viszik magukkal sehova és visszaváltanak csúcskompaktra. De a fordítottja is igaz, hogy többet akarnak mint amit azok nyújtanak. Ezt csak te tudhatod. :) A Nikon szerintem a 18-55-el nem olyan jó vétel, amikor itt az előd ugyanannyiért de 18-105-ös obival: [link] Mitől függ, hogy miből lehet választani?

[ Szerkesztve ]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.