Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53101) Quent1n


Quent1n
senior tag

Kompakt fronton szerintem ez most erősen bestbuy 100.000 HUF körül. :) Arénás MM-be lőttem.

[link]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#53102) Real93


Real93
aktív tag

Sziasztok,

A kettő közül melyik a jobb fényképező összességében?

Sony DSC-WX350
Canon PowerShot SX410

(#53103) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Black friday Canon SX610HS 35K ennyiért ez a gép jó lehet? Tényleg jó az ára de tesztet nem nagyon találtam róla. Egy régebbi Canon A4000Is-t váltana. Általános dolgokra kellene, cél a jobb képminőség. :)

(#53104) attiati válasza Real93 (#53102) üzenetére


attiati
veterán

behúztam egy canon SX410-et 30e-ért, de az SX610 jobbnak tűnik.

Jó vétel volt a 410 ennyiért?

(#53105) Benmartin


Benmartin
senior tag

Sziasztok!

Maximum 80e Ft-os határig milyen gépet ajánlanátok családi fotózásra, illetve nyaraláshoz egy teljesen laikusnak a témában?

Azt szeretném, hogy akkumulátoros legyen.

A Sony DSC-H400-ról mi a véleményetek?

Köszönettel:
Benmartin

(#53106) attiati válasza attiati (#53104) üzenetére


attiati
veterán

(#53107) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló, fekete péntek alkalmából, vásároltam egy Sony DSC-WX350B fényképezőgépet: Sony

A kérdésem, hogy milyen LCD védőfóliát ajánlatok hozzá, illetve milyen memóriakártyát?

Edigitalból jó lenne, mert ott ingyenes a kiszállítás :)

(#53108) fefe9 válasza #41133696 (#53107) üzenetére


fefe9
tag

Írtam pü-t. :B

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#53109) salapp válasza Quent1n (#53101) üzenetére


salapp
addikt

Hát, nem rossz, de azért álljon itt, hogy hazudik az MM a táblácskáján, mert az az eredeti 179.900 a valóságban csak 139.900, persze azért biztos rágerjednek páran.
Engem mklll érdekelne normális áron, de az nincs.

Összességében az amcsi fekapéntekhez képest ez olyan igazi kcsög magyaros stílusban fut.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#53110) hito válasza salapp (#53109) üzenetére


hito
nagyúr

Nem hazudik. Ez helyi akcio. Valoszinuleg kiallitasi darab.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53111) cidalain válasza hito (#53110) üzenetére


cidalain
veterán

Nem ugy, a dragabbik ar a kamu. Lehet hogy volt annyi 1 evvel ezelott, de most normalis helyen nem 180.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53112) salapp válasza hito (#53110) üzenetére


salapp
addikt

Ja, csak azt jeleztem ezzel,hogy ez is amolyan magyaros trükkös megoldás.
Kiírnak egy árat, amiért eladnák, aztán föléírnak egy jóval magasabbat, amit áthúznak, hogy borulj le az atom akciójuk előtt.
Behányok ettől

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#53113) UBO


UBO
csendes tag

hi,
MM-ben 60-ért a samsung NX-3000 megéri (ár érték arányban van jobb)? láttam korábbi hozzászólásban 45-ért is adták de arról lecsúsztam. Túrázáshoz kellene vmi ami viszonylag szép képeket csinál (és 100e alatt van) ez elég kecsegtető. lx7 a favorit tudom de +30-at megér?

(#53114) nubu015

Üdv mindenkinek !

Egy haverom szeretne gépet venni, de nagyon nem ért hozzá ezért megkérte hogy nézzek
rá pár gépre.
Viszont a gépeket megnézve rájöttem hogy már én se értek hozzájuk, mert annyi
frinc-franc van bennük hogy végiggörgetni se bírom a spec listát.
Ezért szeretnék egy kis segítséget kérni valami hozzáértőtől !

90-max.100K pénzig szeretne gépet venni, normál családi meg épület fotózásra ( építész )
Ezeket a gépeket nézte ki első körben :
- panasonic dmc-tz60
- nikon coolpix L840
- nikon coolpix S9900
- panasonic dmc-fz72
- Olympus SP-100
- SONY DSC-H400

S persze mást is lehet ajánlani.
( Megbízhatóság, garancia, szervízháttér is fontos volna )

Előre is köszönöm a segítséget !

m.

(#53115) jjeahh válasza nubu015 (#53114) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Egyik sem, inkább Panasonic LX7

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53116) #41133696 válasza #41133696 (#53107) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ez a kártya jó a Sony DSC-WX350B-hez:

?

(#53117) Vyndree válasza #41133696 (#53116) üzenetére


Vyndree
őstag

Boven jo bele, nekem vannak class 4es kartyak komolyabb gepben sincs veluk gond. Sorozatnal, vagy videonal johet elo olyan, hogy ha lassu nem tud ra kello sebesseggel irni, de ez boven sok.
A 32gb meretre meg sok is bele, ha nem videozol akkor a 8gb-ot se fogod tele loni egy toltessel. Mikor toltod meg ugyis leszeded a kepeket.

(#53118) #41133696 válasza Vyndree (#53117) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi, azért vettem 32 GB-osat, mert néha lenne videó FHD-ben :) :R

(#53119) nubu015 válasza jjeahh (#53115) üzenetére

Húú köszi a gyors választ, és a segítséget !
( Én egy ezeréves canon d350-et használok, amire kell nekem arra elég, de
nem gondoltam volna hogy ennyire megnőtt a kínálat meg a fícsör lista a kompaktok terén,
így tegnap 2-3 órányi olvasás meg böngészés után sem jutottam sokkal előrébb így beírtam ide
a kérdést, szóval köszi mégegyszer a tippet, mert magamtól nem tudom mikor jutottam volna el ehhez a géphez ! :) )

m.

(#53120) lugomon válasza nubu015 (#53119) üzenetére


lugomon
tag

89.900 !!! www.digitalko.hu ( kupon kedvezménnyel!) ( megbìzható hely)

[ Szerkesztve ]

Omega Testamentum

(#53121) jjeahh válasza nubu015 (#53119) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Egy állvány esetleg még majd beszerezhet hozzá, ha beltereket is fotózik oda kelleni fog.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53122) Quent1n válasza salapp (#53112) üzenetére


Quent1n
senior tag

Alapból egyetértenék de 110-ért ez a gép ajándék, tökmindegy mennyit írnak fölé. :) 140 alatt sehol nem kapni pedig most nagy akciózás van Sonyéknál.

A drágábbik ár meg nem kamu MM-be tényleg annyi volt de Edigitalba és egyéb nagyobb helyeken sem igen volt 165-170 alatt. MM-be minden drágább ezt tudjuk jól, de azt is, hogy miért. Amint egy cégnél ekkora raktárkészlet, kiállítási darab és alkalmazott van és ilyen központi helyeken vannak boltjai, egyből megugranak az árai, ezen nem igazán lehet segíteni, plusz nekik tök felesleges belemenni az árversenybe a kicsikkel. :)

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#53123) norby91


norby91
tag

Sziasztok!

Karácsonyra épp terveztünk venni egy fényképezőt, telekomnál meg 50%-os kedvezmény van az egyik gépre.

SONY DSC-WX350B

Milyen véleménnyel vagytok róla?

Általános felhasználásra kell, szép képe legyen, ez meg itt szerintem megvalósul...

Aksi nem tudom meddig birja, remélem hamar nem merül le. :)

30ért meg elég jó gép, mégha nem is értek hozzá. :D

Előre is köszi !

(#53124) #41133696 válasza #41133696 (#53116) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#53125) 80hun válasza norby91 (#53123) üzenetére


80hun
addikt

Szerintem anyiért elégjó komapkt :)
Itt egy teszt róla

Itt meg találsz képeket vele .

(#53126) Silentfrog válasza norby91 (#53123) üzenetére


Silentfrog
veterán

Láttam én is, hogy GoodSpeed belinkelte.

Kell valami ahhoz , hogy megvehessem?Sosem vettem még semmit náluk, de az előfizetésünk /tv+net az ott van/

Van valami feltétel a vásárlásnak?

(#53127) norby91 válasza Silentfrog (#53126) üzenetére


norby91
tag

Hali.

Mi telefont vettünk náluk.

Nem láttam semmi extra feltételt, szerintem elég ha belépsz az azonositóddal és jelszavaddal, aztán mehet a vásárlás. :)

Én igy tettem, nem volt gond, minden simán ment.

(#53128) nubu015 válasza lugomon (#53120) üzenetére

@lugomon :

Na ez nagyon jó kis tipp ! ( Főleg a kupon akció, mert a megtakarításból pont
ki is jön egy alap állvány ! :))
Nagyon köszi ! Rögtön írtam is havernak hogy milyen jó ötletet kaptam itt ! :)

@jjeahh :
Neked is köszi !! ( lugomon linkjén egyben meg is tud venni mindent nagyon
költséghatékonyat ! :) )

m.

(#53129) cidalain válasza nubu015 (#53128) üzenetére


cidalain
veterán

Ird meg majd kerlek a tapasztalatodat a vasarlas soran.
En is kineztem par napja, de nekem ez noname webshop lategoria, igy csak felve rendelnek. De ha sehol nem akciozzak, akkor muszaj lesz valahonnan, es ott eleg jo az ar.
Arra is kivancsi lennek hogy a honlapjuk szerint lx7 ep-k tipust aruljak. Tudomasom szerint viszont a -k utotag a kiterjesztett 5 eves gyari pana garit jelenti. De a honlapjukon csak 1+1 evet emlegetnek. Szoval erdekelne, hogy ervenyes e ra a gyari 5 ev pana gari.
Szoval ha onnan veszitek kerlek ezeket osszatok meg (gondolom masnak is hasznos lenne)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53130) lugomon válasza nubu015 (#53128) üzenetére


lugomon
tag

:R :R :R ( én anno hagytam egy üzenetet, és 10 perc után felhívott az webshop vezetője. Nagyon korrekt valaki volt. Tényleg bátran ajánlom a céget)

[ Szerkesztve ]

Omega Testamentum

(#53131) vizimento


vizimento
senior tag

Sziasztok!

50-60ezer környékén keresek gépet, otthoni felhasználásra (családi fotók otthon/kirándulásokon).
Nikonok előnyben, de azért megnézek más gépet is ha az nagyon ajánlott.
Lehet használt is.
Az egyik legfontosabb szempont, hogy "kézreálló" legyen. Tudom ez szubjektív, de iránymutatásnak: kis/mini kompakt gépek nem, Nikon L840 igen.
Egy másik fontos, de azért nem kizáró ok a hiánya (pl l840ben sincs) a RAW formátumú mentés utómunkákhoz.
A legfontosabb pedig, ami egy fényképezőnek a lényege: a lehetőségekhez mérten minél szebb képeket csináljon, mindenféle fényviszony között.

Az l840, amivel jelenleg szemezünk, mennyire ajánlott kategória? Előnyök/hátrányok?

Köszi!

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#53132) jjeahh válasza vizimento (#53131) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha cserélhető obis is jöhet, akkor Panasonic G3 35k, + egy kitobi 20-25k, erre később vehetsz fixet vagy jobb obit is, de már a kitobival egy másik dimenzió a képminősége az L840-hez képest, ami minden, csak nem ajánlott kategória :) Az egyik vázam nekem is ilyen, az aláírásomban lévő linken meglesheted kb milyen képeket lövök vele amatőr fejjel.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53133) diegho


diegho
nagyúr

Ez a Sony WX350B milyen szinten van a kompakt mezőnyben? Jelenleg egy Oneplus One telefonnal fotózgatok, de nem bánnám, ha lenne itthon valami, ami lényegesen szebb képeket csinál benti lámpafényben. Esetleg van valami kifejezetten jó vétel, amivel főleg bent jó képeket lehet csinálni és 50k körül megúszható?

[ Szerkesztve ]

(#53134) norby91 válasza diegho (#53133) üzenetére


norby91
tag

Szerintem vedd meg, amig van készlet.

ha nem tetszik, visszaküldöd 14 napon belül, én is ezt az utat választom, ha nem jön be. :)

(#53135) diegho válasza norby91 (#53134) üzenetére


diegho
nagyúr

Már elfogyott, közben ránéztem, tegnap este még volt. Azért bizonytalankodtam, mert külföldi tesztoldalakon láttam tesztképeket és videókat is vele és hát a videó része botrányosan fos volt szerintem, gyakorlatilag a telefonommal jobbat csinálok. Viszont elkezdtem ránézni a használt gépekre, ott azért van 1-2 igazán jónak tűnő vétel, tehát jön a köv kérdés. Használtan első körben 30k körül mit nézegessek?

[ Szerkesztve ]

(#53136) g@bo válasza diegho (#53133) üzenetére


g@bo
nagyúr

mennyiért mérik most?

(#53137) norby91 válasza diegho (#53135) üzenetére


norby91
tag

Miskolc Plázában át lehet még venni.
Nem tudom merre laksz, tőlem is 4 órás út kocsival, de megoldom valahogy. :)

Azt irja, hogy elfogyott, de én is igy rendeltem, s azt irták sikeres rendelés. :D

Én is láttam róla videókat... ha nem tetszik megy vissza, egy próbát megér ez az 50%-os kedvezmény...

Gépet ajánlani én nem tudok, nem értek hozzá. :D

(#53138) norby91 válasza g@bo (#53136) üzenetére


norby91
tag

(#53139) diegho válasza norby91 (#53137) üzenetére


diegho
nagyúr

Nálam is bent a kosárban, szóval ez nem probléma. Miskolctól olyan 450km-re lakok, tehát biztos nem megyek el érte autóval.

(#53140) g@bo válasza norby91 (#53138) üzenetére


g@bo
nagyúr

köszi, akkor most bárkinek 30k még blekkfridéj keretében? nekem közel a mamut pesten. :D

(#53141) norby91 válasza g@bo (#53140) üzenetére


norby91
tag

Szerintem bárki viheti, nem láttam kikötést.

Online kell rendelni, akkor él a kedvezmény.

Viszont pestet nem lehet már választani átvételnek, csak miskolcot. :D

diegho
Nekem szerencsére van arrafelé ismerősöm, átveszi és postázza. :D

(#53142) g@bo válasza norby91 (#53141) üzenetére


g@bo
nagyúr

Átvehető 2 Telekom üzletben akár azonnal.

lehet, hogy a rendelés végén vágja oda, hogy pest nem...

(#53143) norby91 válasza g@bo (#53142) üzenetére


norby91
tag

Láttam, tudom, de amikor választod ki az átvevőhelyet, akkor csak miskolc van. :D

(#53144) g@bo válasza norby91 (#53143) üzenetére


g@bo
nagyúr

igaz, és nincs házhozszállitás. ;]

(#53145) cidalain


cidalain
veterán

Felaron megveteo, de annyira azert nem egy kihagyhatatlan ajanlat. A 20k-s coolpix is tudja ugyanezt. Annyit meg vegkepp nem er az akcio, hogy 20k-t raautozzon. Ugy mar majdnem teljes aron van :)
Szerintem.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53146) diegho válasza cidalain (#53145) üzenetére


diegho
nagyúr

Na pont ezt láttam én is, hogy ez semmi extrát nem tud a stabilizátoron kívül egy 20k-s géphez képest.

(#53147) zharkanyi


zharkanyi
tag

Sziasztok!

Úgy fél éve itt ajánlottátok nekem többen a Lumix DMC-LX7-es gépet.
Még nem vettük meg, de talán a jézuska meg fogja... :)

Annyi lenne csak a kérdésem, hogy a célra még mindig ez a legtökéletesebb megoldás?
Jellemzően nem napfényben (borús idő, szobai fények) kellene tudni minél jobban lefényképezni a nem épp mozdulatlan gyerkőcöket. Mellette persze szép időben is fotózunk (tájképek), futó alakok...
Szóval rossz fényviszonyok között, gyorsan mozgó célpontot kell tudnia amatőröknek minél jobban lekapni! :)

Azóta esetleg lett jobb választás? Árban némileg drágábbak közt sincs jobb?

Geotagelést ez nem tudja, de az plusz pont lenne.

Köszi előre is!

(#53148) lugomon válasza zharkanyi (#53147) üzenetére


lugomon
tag

Szeretném megkérdezni Tőletek, hogy Sony DSCH HX 400 , 1 évesen állítólag tökéletes állapotban, táskával, kártyával, 55 ezerért milyen vétel lenne?

[ Szerkesztve ]

Omega Testamentum

(#53149) charg


charg
tag

Sziasztok!

Képminőségre mekkora különbség lehet egy Panasonic FS35 és egy Sony WX350 között?

Spec alapján nem sok eltérés van közöttük. Az FS35 CCD szenzoros. Melyik a jobb CCD vagy a CMOS?

[ Szerkesztve ]

(#53150) DonMenyet válasza nubu015 (#53128) üzenetére


DonMenyet
tag

Digitalkotol már vásároltam én is, korrektek voltak nagyon és pörgősen intéztek mindent. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.