Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53201) Vyndree válasza Vesztor87 (#53192) üzenetére


Vyndree
őstag

Sokat nem szabad tőle várni: a lencséje f3,0-6,9, szenzora 1/2.3" ez a két adat mindent elárul. Mivel a tele végén brutál sötét, tehát magas ISO fog kelleni ami zajos. Kisebb ISO-n bemozdul, legfeljebb tájat tudsz vele fotózni.

* max zoomon nagyjából ilyen képekre számíts. Senki nem akar lebeszélni róla, ha tetszik vedd meg.

[ Szerkesztve ]

(#53202) asdf_ válasza Vesztor87 (#53200) üzenetére


asdf_
veterán

Van XZ-2 az apron 67-ert, masfel ev garival, tartalek akksit is adnak hozza (nyilvan utangyartott). Tul sokat nem kell hozzarakni az 50-hez, ellenben fasza gep (a csak ujat akarokrol meg le kell mondani, folosleges ujan szart venni, ha lehet hasznaltan jot, plane garisat). Az SH-1 normal 86-90 ezres ara vicc, 50-ert nem akcios aron venned meg, 35-40 ezerrel olcsobban, hanem siman csak a realis aran, tehat nem jarsz olyan jol vele, mint amennyire tunik (ha jol futottam at az adatlapjat, a szokasos 30 rugoert kaphato kicsiszenzor sotetzoom gepekbol, a szenzorstabival, a tapis kijelzovel, a wifivel, es a manual moddal emelkedik ki, ezt mondjuk arazzuk be pont egy huszasra es meg is van az 50-es ara :) )

[ Szerkesztve ]

(#53203) Vesztor87 válasza Vyndree (#53201) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Nincs egy olyan teszt ahol ugyanazt többféle géppel fényképezik? Csak hogy egy mezei user is lássa hogy mire képes egy adott kategória? Mire alkalmasak ezek a pici szenzoros bridge gépek?

(#53204) scarabaeus válasza Vyndree (#53201) üzenetére


scarabaeus
őstag

(A linkelt kép: F6,9 ide vagy oda, a körülmények feladták ott a leckét. ISO 1600 és 1/8 mp kellett neki (mindezt ekv. 600 mm-es telénél), hogy összehozza a képet. A gép már "Night scene" módra volt tekerve.)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#53205) Baga1983


Baga1983
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy használtan de pöpec állapotban levő Olympus D-745 fényképezőt el lehet e adni 500Ft-nál drágábban, vagy csak annyit kapnék érte amiért felesges eladni?

(#53206) Vesztor87 válasza scarabaeus (#53204) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Ez most mit jelent?:)

(#53207) vond válasza Vesztor87 (#53206) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Azt, hogy a gép sem túl jó, de a körülmények/fényviszonyok is elég rosszak voltak.

Az aprós XZ-2 tényleg jó választás lenne. :K

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#53208) Vesztor87 válasza vond (#53207) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Jah:)
Használtat nem merek, mi van ha két múlva megmakkan?

(#53209) vond válasza Vesztor87 (#53208) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Írták, hogy van még rá másfél év garancia.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#53210) lugomon válasza Vesztor87 (#53208) üzenetére


lugomon
tag

Hidd el, sokszor jobb a használt, garis gép...Az Olympus mellett találsz Panasonic csúcskompaktot is( LF1).Az csak 4 hetes. Baromi jó gép.

Omega Testamentum

(#53211) cidalain válasza vond (#53207) üzenetére


cidalain
veterán

Lenne, ha el lehetne erni az eladot. Azonnal irtam neki privit amikor feltette, azota semmi reakcio. Ennek mar kb 3 napja...

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53212) asdf_ válasza cidalain (#53211) üzenetére


asdf_
veterán

Nem volt meg belepve azota, miota felrakta (mondjuk ez eleg egyeni, szerintem ha feltolok valamit aprora, legalabb naponta illenek ranezni)

(#53213) Vesztor87 válasza lugomon (#53210) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Ezt hol láttad? Nem találom:S

(#53214) olivera88 válasza sideburns (#53195) üzenetére


olivera88
veterán

Zajgyár? Pont az, a nagy zoom. Ilyen felhős fotóknál jól jön a nagy zoom. A Canonban is van asszem. Annyira azért vészesen azért nem zajosak tán?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#53215) sideburns válasza olivera88 (#53214) üzenetére


sideburns
aktív tag

Nincs az SX410-ban sem manuális mód.
http://www.dpreview.com/products/canon/compacts/canon_sx410is/specifications
De zajosak, a dinamikatartományuk szintén csapnivaló, ami szintén elég lényeges pl. felhőfotónál.

(#53216) Vyndree válasza Vesztor87 (#53203) üzenetére


Vyndree
őstag

Ilyesmi tesztre gondolsz?

(#53217) Vesztor87 válasza Vyndree (#53216) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Wow:) Kár hogy a kis kompaktok nincsenek benne, de jópár gép benne van, köszönöm:) :R

(#53218) diegho válasza Vesztor87 (#53217) üzenetére


diegho
nagyúr

A kis kompakt nem tud raw-ba menteni, azért nincs benne.

Nálam is ez a kompakt 50k körül, vagy komolyabb 100k körül a dilemma forrása, én 100k-ért vennék valamilyen MILC-et újonnan, párom meg nem akar kiadni érte annyit, inkább venne 50k-ért egy L840-et, használtat szintén nem akar. Nem tudom hogyan lesz ebből bármi is, ha minden kötél szakad, akkor a Nikon 1 S2-re rá tudom beszélni, hogy az annyival jobb, mint a Bridge-ek, hogy megéri, de ez sem biztos. Nem értem mondjuk a problémáját, simán megvehetnénk az A5000-et 100k-ért, de szerinte felesleges nekünk olyan fényképező, ami ennyibe kerül, mondjuk lehet van valami abban, amit mond, az az évi 50 kép nem valami sok.

[ Szerkesztve ]

(#53219) betyarr


betyarr
veterán

tesóm szeretne venni egy digit kompaktot.semmi extra,relatíve rendben legyenek a készített képek.összeg 30k,vagy ha nagyon-nagyon megérné valami,akkor egy kicsit még rá lehet dobni.tudom,hogy 50k alatt nincs jó gép,de hátha lenne valami,ami egy totálisan amatőrnek megfelel.
előre is köszi! :R

mod.: általános emberfotókra lenne használva.ha belefér,akkor legyen benne valami videó lehetőség is.nem kell semmi extra abból sem,csak legyenek azért felismerhetőek a felvételen lévő dolgok,emberek stb...

[ Szerkesztve ]

(#53220) fireman123 válasza diegho (#53218) üzenetére


fireman123
őstag

évi 50 képért nem érdemes venni semmit, arra elég egy jobb telefon ...persze ha az az 50 kép "világbajnok kép" lenne akkor ennyi is bármit megér :DD

(#53221) Vesztor87 válasza diegho (#53218) üzenetére


Vesztor87
senior tag

:D

Jut eszembe, ami igazán engem érdekelne ezekkel kapcsolatban, hogy amolyan családi fotózásra (beltér/kültér vegyes) ezek a kis bridge gépek milyenek? Értem én hogy a FÉ érték a max zoom-nál kevés, de a kezdő 3 körüli érték, meg nem sokkal felette nem olyan vész?
Mert önmagában az, hogy 20-30-40x nagyítás esetén csak a nyári verőfényben jó az engem nem érdekes annyira. Köszi az infót előre is.

(#53222) fefe9 válasza diegho (#53218) üzenetére


fefe9
tag

Évi 50 képre valóban elég egy Nikon 1 kit, a kompaktokhoz képest bőven jobb képeket lehet vele készíteni.

Bár gondolom, utánanéztél a mintaképek alapján a típusoknak, itt egy Nikon 1 flickr gyűjtemény: [link]

[ Szerkesztve ]

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#53223) betyarr válasza betyarr (#53219) üzenetére


betyarr
veterán

valaki,pls :R

(#53224) cidalain válasza betyarr (#53223) üzenetére


cidalain
veterán

Hasznalt lehet? 30 korul.
Max mennyi, 40?

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53225) betyarr válasza cidalain (#53224) üzenetére


betyarr
veterán

csak új jönne szóba.lehet akár 40k is.

(#53226) diegho válasza fefe9 (#53222) üzenetére


diegho
nagyúr

Már napok óta ezeket bújom.

(#53227) cidalain válasza betyarr (#53225) üzenetére


cidalain
veterán

Akkor a legegyszerubb valaszt kapod: tokmindegy. Amelyik tetszik. Amelyikhez hamarabb hozzajutsz. Amelyikhez jar gyarilag mondjuk tok meg memoriakartya. Amelyiknek szebb a formaja. Amelyikre tobb a garancia.
Tenyleg ugyanolyan kepet keszirlt egy 20e forintos mint egy 40e forintos. Max a dragabba van mondjuk wifi. Vagy jar hozza "ajandekba" egy 8 gigas memoriakartya.

Mondjuk ezt be lehetne orni az osszefoglaloba is. Mert aokan nem ugy dekodoljak azt a masfel sort. Meg lehet venni ezeket az olcso gepeket is, egy atlagos telefonnal ezek is sokkal szebb lepet keszitenek. De nyilvan az itteni fotos szakik (nem en, en nem vagyok az), nem mondjak hogy vedd ezt vagy azt, mert semmi extra kepminoseg kulonbseg nincs.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53228) Vyndree válasza betyarr (#53219) üzenetére


Vyndree
őstag

30-40k alatt tökmindegy melyiket választod. A lencséjük fényereje egyformán gyenge, a szenzoruk ugyanolyan bolhányi, az elkészített kép szempontjából mindegy melyiket választod. Ha fontos a wifi, vagy aminek hajlítható a vakuja, legyen fém házas, esetleg amire több a garancia.

(#53229) cidalain válasza cidalain (#53227) üzenetére


cidalain
veterán

Mintha atfuttattam volna egy randomizert az iromanyomon. Kesz katasztrofa, remelem a lenyeg azert kiolvashato...

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53230) Vesztor87 válasza Vyndree (#53228) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Nem csak annyiért, hanem azt mondtátok hogy 40-50-60-ért is egyformán sz@r van, nem?

(#53231) cidalain válasza Vesztor87 (#53230) üzenetére


cidalain
veterán

40 alatt vannak a kompaktok, 40-60 kozott meg a nagyzoomosok.
Nagy gep, nagyon kidugja az orrat, csak jo lehet alapon rakap az ember...

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53232) Vesztor87 válasza cidalain (#53231) üzenetére


Vesztor87
senior tag

De ahogy kivettem itt szavaitokból a nagyzoomosok se mások nagyon, egy olyan gagyi kompakt amiben nem 3-4 hanem 30-40 x zoom van, de ugyanolyan gagyi.

(#53233) Vyndree válasza Vesztor87 (#53230) üzenetére


Vyndree
őstag

Az új árát nézed akkor 60 alatt gyakorlatilag igen. Ezért szajkózza mindenki, hogy vagy XZ-2, XZ-10, X-F1, LX7 vagy más fényerős használtan garival ki lehet fogni. A giga-zoomos annyival jobb, hogy nehezebb és nagyobb az ormánya. :)

(#53234) diegho


diegho
nagyúr

Én most levelezek a digitcam-el, hogy mondjanak már egy használható kompaktot 50k körül, kettőt is mondtak: Nikon S7000 és Sony WX350B. A Nikonnak utánanéztem és valóban kompakt létére egész szép képeket lő, elképzelhető, hogy egy ilyent veszek, ha párom megvétózza még a Nikon 1 S2-t is. (komolyan nem értem... vettem neki mosogatógépet és wellness hétvégét, azokért nem nyihogott, hogy minek :)) :DDD )

(#53235) jjeahh válasza diegho (#53234) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hát ezek pedig egy hajszállal tűnnek jobbnak a semminél :DDD Ha esetleg van egy jobb okostelód, akkor szinte fölösleges 50k-t kiadni egy ilyen kompaktért. A Nikon 1 ha képminőségben nem is a legjobb, de legalább cserélhető az optikája, tud raw-ot és brutálisan gyors.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53236) Vyndree válasza diegho (#53234) üzenetére


Vyndree
őstag

Nikon S7000 -> 1/2,3" szenzor, fényerő f/3,4 - f/6,5. Nappal lehet jó képeid lesznek, mint egy közepes telefonnal este gyengébb még annál is.
Cseréld le inkább a telefonod egy Nokia 1020-ra jobban jársz: 1/1.5 BSI CMOS, lencse f2,2 és 1920 x 1080 30 fps videó. [link]

(#53237) fefe9 válasza diegho (#53234) üzenetére


fefe9
tag

Nem akarlak sem le-, sem rábeszélni semmire, csupán leírom a saját tapasztalatomat: alap kompaktról (Fuji T200) váltottam egy Nikon 1 S1-re. Havi átlag kb. 30-40 képet készítünk, családi, óvodai események, kirándulás, stb. Az igényeink nőttek az utóbbi időben, pl. karácsonyra a nagyiknak képes naptárat készít a párom, és mikor keresgéltük az előhívandó képeket, alig találtunk megfelelőket.

A Nikon 10 napja van meg, most tartunk 150 képnél, és alig várom, hogy használhassam, ahova csak lehet, visszük magunkkal. Nagyságrendekkel jobbak a Nikon által készített képek, szinte egymás kezéből kapkodjuk ki.

Arról már nem is beszélve, hogy engem rendesen magába szívott ez a cserélhető obis világ ennyi idő alatt, már nézegetem a következő potenciális alanyt (titkos vágyam egy Oly E-PL5).

De a lényeg: örömmel használjuk a masinát, és bár eddig csak az automata módot használtuk, döbbenetes a különbség (jó, elismerem, volt mihez javulni, a Fuji ha volt fény, tűrhető képeket lőtt, de pl. a Nikon-nál sokszor eleve letiltom a vakut beltérben is, mert bőven fényerősebb).

Elnézést, ha hosszúra sikerült... :R

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#53238) diegho válasza Vyndree (#53236) üzenetére


diegho
nagyúr

Windows Phone nem jó, az ie nem importálja a chrome előzményeket és nem nyitja meg az nba.com-ot, ami kb a legfontosabb oldal számomra és még nba gametime app sincs rá. 735-ről váltottam Oneplus One-ra, szóval a WP kösz nem. Black friday alatt majdnem vettem egy G4-et, de lebeszéltem magam róla, hogy az csak nálam lenne mindig, párom meg ha olyan van nem tud itthon fotózni. Szerintem rábeszélem a Nikon 1 S2-re és az elég lesz nekünk életünk végéig.

fefe9 köszi a véleményt, nem volt hosszú. Bluechip-ben volt Black Friday előtt 55-ért Nikon 1 S2 kit + kártya + táska, le kellett volna csapni rá, de jobb helyeken most is csak 65, a jövő heti last minute akciókat még lehet megvárom és akkor meg is veszem, hacsak nem kerül fel apróra valamilyen garanciális best buy.

[ Szerkesztve ]

(#53239) Vyndree válasza diegho (#53238) üzenetére


Vyndree
őstag

Kétlem hogy Nokia nem nyitja meg az nba.com-ot, biztos van rá másik browser, vagy valami más megoldás, ebbe itt ne menjünk bele. Csak szólok, hogy ha az E-PL6-ot dobod a Nikon 1 S2 mellé, akkor is leesik az állad. A helyedben elindulnék valami használttal, majd fél év múlva csere, amit megint és folyamatosan lépésről lépésre. Én is így csináltam, egyszerre 25k-nél többet nem adtam gépért, illetve nem fizettem rá. Az asszony is jobban viseli, nem veritek magatokat hirtelen nagy kiadásba és közben megtanulod a fotózás alapjait lépésről-lépésre.

(#53240) diegho válasza Vyndree (#53239) üzenetére


diegho
nagyúr

Van rá másik browser, de még az ie-nél is szarabb volt számomra, szóval ez van, másfél évig használtam WP8-at és 8.1-et szóval tudom mi elől menekültem.

A legnagyobb gond itt tényleg azzal van, hogy kb évente pár alkalommal lenne elővéve a gép, nem akarok vele megtanulni profin fotózni, auto módban akarok 1-2 pillanatot megörökíteni és ennyi. Nem akarom cserélgetni, megveszem, használom, ennyi. Jelenleg használt fronton sem látok legalább 1 év garanciával olyan gépet obival 50k körül, amit meg is vennék, ráadásul, ha újonnan veszem számlával, akkor simán elszámolom.

(#53241) #41133696 válasza #41133696 (#53124) üzenetére


#41133696
törölt tag

Helló, csináltam egy videót : Invitel 109 csatorna + Sony DSC-WX350B + Sony VCT-R100 állvány... -Youtube a Sony DSC-WX350B kompaktgépemmel, úgy, hogy egy Sony VCT-R100 állványon ült fixen. A Videón látszik, hogy csatorna váltásoknál fókuszálgat ide-oda az elején. Persze rövid ideig tart, de mit állítsak be konkrétan, hogy a lehető legjobb videókat készítsem el vele, fix távolságból, ezeket kiküszöbölve?

(#53242) vond válasza #41133696 (#53241) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Manuális, fix fókusz a TV képernyőre.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#53243) caleb


caleb
aktív tag

Sziasztok.
Egy könnyű kicsi kompakt gépet keresek,ami nem húzza le a zsebem.Csak előkapom és kattintok párat automata üzemmódban (gyerekek,tájkép,csakúgy). Keret max 100
Összefoglalót nézve a
-canon s120,s200
-nikon 1
ami szóba jöhet
Illetve a Nikonnál mindegyik honlap más súly és méret adatot ad meg,viszont az a legolcsóbb.

Ezek közül pro-kontra? Esetleg valami más?

Köszi :R

Az élet jó a világ nem!!!

(#53244) lugomon válasza caleb (#53243) üzenetére


lugomon
tag

Panasonic LF1, LX7.....

Omega Testamentum

(#53245) caleb válasza lugomon (#53244) üzenetére


caleb
aktív tag

Köszi,az LX7-t láttam,tapogattam élőben Ő már nagy nekem.Nem fér el kényelmesen egy kabát zsebben. De a másik tetszik :) De így +1 fővel bővült a mezőny,még nehezebben fogok választani :U

Az élet jó a világ nem!!!

(#53246) Quent1n válasza caleb (#53243) üzenetére


Quent1n
senior tag

Sony RX100 Sony centerbe 104k. Szerintem azzal jársz a legjobban ha az LX7 mérete már sok. :)

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#53247) ElRamos


ElRamos
tag

Sziasztok!

Elolvastam rengeteg hozzászólást itt a fórumon, bevallom, kicsit meglepődtem, hogy mennyien savazzátok a Nikon Coolpix L840-et. Miért? Nem mintha értenék hozzá, ezért is kérdeztem meg egy kollégámat, akit elég jó fotósnak tartok (neki egy Canon PowerShot SX50 HS típusú gépe van). Na kérem, ő azt mondta, hogy ebben az árkategóriában jó vétel. Családot, kislányomat fotóznám túlnyomó részt, valamint nyaralások alkalmával használnám. Nálam szempont volt, hogy Full HD videót rögzítsen, mivel előzetesen egy kamerát akartam venni, ami fotózni is tud, de végül az lett, hogy fényképezőgépet veszek, ami full hd-ban videót is tud rögzíteni.

Ebben az árszegmensben (max. 60 ezer Ft) tudtok esetleg jobb gépet ajánlani? Használt gépet nem akarok, mindenképpen újat szeretnék.

Üdv, ElRamos

(#53248) Vesztor87 válasza ElRamos (#53247) üzenetére


Vesztor87
senior tag

A válasz az lesz hogy kicsi érzékelő lapka, kevés fényerő, tele esetén főleg. Újan ennyiért mindegy mit veszel, kb egykutya. Amik jók 85-100 körül kezdődnek újan.

(#53249) asdf_ válasza ElRamos (#53247) üzenetére


asdf_
veterán

Az uj gep, a jo gep es a 60-ert egyenletnek nincs megoldasa, a harombol csak kettot valaszthatsz.

(#53250) cidalain válasza asdf_ (#53249) üzenetére


cidalain
veterán

Viszont van az apron 60-ert egy jo gep... LX7.
Ha valaki felul tud kerekedni azon hogy mar nincsen ra, csak kiprobalasi garancia.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.