Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) kano válasza Cold5 (#12971) üzenetére


kano
nagyúr

Szia!

Meg lehet kérdezni, hogy honnan vannak az árak?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#13002) wiggen123 válasza Bibby (#12937) üzenetére


wiggen123
aktív tag

Köszönöm a tanácsokat, végül az A560 mellett döntöttem, már meg is jött. Úgy érzem jól döntöttem, hogy e mellett tettem le a voksomat.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#13003) Szten Márs válasza Dtomi (#13000) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, ilyesmi miatt akartam megkérdezni, hogy mit is ért a természetfotózás alatt, de nem árulta el :DDD

(#13004) Ronyman


Ronyman
aktív tag

Szeretnék egy digitális fotoapparátot venni. Nem vagyok profi fotós csak nyaralások bulik, kisebb összejövetelek fényképezésére kellene.

A következő követelményeknek kellene, hogy megfeleljen:

-Videófelvétel hanggal 640X480-ban 25 fps-ben, mert a szakdogámhoz kellenek kis videók (közelről hardverekről fixen állítva)
- Minél nagyobb optikai zoom
-Zsebben elférjen, bárhová könnyen hurcolni lehessen ( támogatom az ingzsebben elférőket!)
-Lehetőleg fémházas
-Bármikor előhúzhassam és gyorsan bekapcsoljon és azonnal tudjak vele automatán képeket csinálni jó/viszonylag jó minőségben
-Akkuról minél tovább üzemeljen

Bizonyos tekintetben megalkuvó vagyok.
Kérlek segítsetek milyen gépek jöhetnek számításba?
Pénzben olcsón szeretném megúszni 20-35 között max!!!!

Előre is köszönöm segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#13005) Cold5 válasza Szten Márs (#13003) üzenetére


Cold5
senior tag

Szia,

Én leginkább tájképeket, vízpartot, épületeket. Valamint macro-ban virágokat, növényeket és állatokat.

Nagyjából ezeket szeretném!

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#13006) BiriBum válasza Ronyman (#13004) üzenetére


BiriBum
őstag

A560? [link]

(#13007) BiriBum válasza Cold5 (#13005) üzenetére


BiriBum
őstag

Erre nem kell annyira a gyors váz és a kitobival is el lehet vegetálni nagylátóban.
A zsebbenyúlós rész a kettes számú igény mondjuk egy 100/2.8-as makrólencsével 150k.
Erre olcsóbb alternatíva a duplakit kisteléje előtétlencsével vagy közgyűrűvel. Nem lesz annyira szép, de azért nem is olyan vészes...

Szóval vegyél duplakitet.

[ Szerkesztve ]

(#13008) Szten Márs válasza Cold5 (#13005) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Akkor a 18-55-ösök helyett vegyél egy minőségibb nagylátó zoomot. Nikon D80 18-70-essel kitben?

(#13009) Dtomi válasza Cold5 (#13005) üzenetére


Dtomi
őstag

Ezekből kiindulva akkor egy sigma 18-50 ~25K és egy sigma 105 macro kéne leginkább neked. az állatokat meg majd azután lehet ha az itt leírtakból már mindent lefényképeztél.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#13010) BiriBum válasza Dtomi (#13009) üzenetére


BiriBum
őstag

A Nikon 18-70 azért valószínűleg jobb. Ha már Sigma, akkor inkább 17-70.2,8-4,5.

(#13011) Loach


Loach
tag

Valaki válaszoljon a kérdésemre pls, mert kifutok az időből!!!!!!
Előre is köszönöm szépen!! :)

[ Szerkesztve ]

(#13012) adik válasza Loach (#12999) üzenetére


adik
őstag

Tulképpen az árban következő, már jobb gép alsó hangon 2x ennyibe fájna. Szóval, ha szimpi a gép, nyugodtan vágj bele, nem mellé nyúlás - ennyiért pláne.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#13013) Loach válasza adik (#13012) üzenetére


Loach
tag

ááááá....lecsúsztam róla... :( Azért köszönöm a választ!
Végül is 172 euroért ment el, túllicitáltak...Így jártam, na mindegy. Mennyire ajánlott/nem ajánlott használt gépet venni? Néztem S5600/5700-as Fujit 25000ért, de ugyanennyiért találtam S602Z-t is...Vagy nézzek inkább vmi mást? Előre is köszi a válaszokat!

(#13014) philoxenia válasza BiriBum (#12986) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mivel nincs benne mikrofon.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13015) philoxenia válasza Cold5 (#12996) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Meglepő módon, a NG-nek sem minden képe csúcsszuper felszereléssel készült. Olvasd el például ezt a könyvet, ha tényleg nekik akarsz dolgozni.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13016) Dorian


Dorian
félisten

Addig is, amíg végre megveszem a k200D-met, lány ismerősnek kéne segítenem fényképezőgép vételben:

- kicsi legyen
- gyors
- SD kártyás
- 50-60ezer van rá

Most valami Nikon Coolpix van neki, az nem tetszik...
Mondtam, h odaadom a Pana FZ5-ömet, de az túl nagy neki.
Mit javasoltok?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13017) philoxenia válasza Dorian (#13016) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pentax... :D Sony

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13018) philoxenia válasza Dorian (#13016) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Még egy Sony Tudom a Sonyk nem SD kártyások, de ezek szép gépek. ;)

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13019) Dtomi válasza BiriBum (#13010) üzenetére


Dtomi
őstag

Nemmondod, hogy jobbak :W :W :W :W sőt 24-70 f2,8 L is jó lenne helyette. csak kb 3X 4X annyiba kerül...

[ Szerkesztve ]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#13020) Arius


Arius
aktív tag

Ajánlhatnátok nekem is gépe(ke)t. Fotózáshoz nem értek, nem is tervezem érteni.
Mire is kellene: Családi események, ünnepek, kirándulások, nyaralások alkalmával "kattogtatni". Nem vagyok megapixel mániás, 3-5 bőven elegendő, viszont az optikai zoom ha van (minél nagyobb) az nem hátrány. Az sem, ha a nagy zoomolás miatt már nem lesz tűéles a kép, de alapban azért csináljon szép éles (persze kategóriájához képest) képet. A gép súlya-mérete nem gond, zsebben úgysem igazán fér el, ha meg már a nyakamban lóg, esetleg tokban akkor mindegy hogy +100gramm ide, vagy oda.
Az akkumulátor viszont jó lenne ha AA méretű univerzális akksival vagy, gyakorlatilag a földönkerekségen szinte bárhol kapható "ceruzaelemmel" is működne.
Memóriakártya típusa is szinte mindegy.
Jó lenne ha strapabíró lenne a gép, utazások stb. Élettartamra sem lenne hátrány ha nem menne tönkre 2 év alatt, normál használatban.

Ár nem igazán kötött, de túl sokat sem akarok rá költeni. Úgy nagyjából 50ezer körül lőjük be első körben ha nem gond.

Ha valami valamivel nem fér össze, azt úgyis megírjátok (pl nagy zoom, szép képek, ár stb)

Előre is köszi ha valaki végigolvasta és még ajánl is valamit :)

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#13021) encoder987


encoder987
csendes tag

Helló!

Lenne egy kérdésem a hozzáértőkhöz. Kinéztem egy Panasonic Lumix DMC-LS80 -as gépet, de nekem azt mondták hogy ha tehetem, csak Canon-t vagy Sony-t vegyek. Az a kérdésem hogy ez a Panasonic mennyire megbízható és mennyire jó minőségű, megéri-e az utánnajárás egy Canon PowerShot A560-asért? Mert ugye árban pont ottvan, de a környékünkön nem nagyon láttam ilyet.

Előre is kösz a válaszokat!

(#13022) zozo111111


zozo111111
csendes tag

Hello!
Légyszi segítsetek.50-100K között szeretnék valami bridge gépet.
Főleg családi fotozáshoz.Olyan kellene amit kézzel tudnék állítani,
de automatán is jó képet csinál az asszony kezében.Én S3is-re gondoltam,vagy Fz-18 ra,
de nyitott vagyok bármire.
Köszi!

(#13023) xcsab


xcsab
aktív tag

Udv!
Kineztem par gepet, a velemenyetekre lenne szuksegem.
1) Panasonic Lumix DMC-TZ4S [link]
2) Canon PowerShot A590 IS [link]
3)Panasonic Lumix DMC-FS3S [link]
4)Panasonic Lumix DMC-TZ5A [link]

Szoval, kis gepre van szuksegem, ilyen arkategoriaban, usabol rendelnem.
koszi :R

Just do it!

(#13024) sylas


sylas
tag

érdeklődnék hogy a belépőszintű slreknél melyiknek van magyar menüje?
én úgy tom a pentaxnak van meg a sonynak de a nikon canon és az olympusnak nincs jól tom?
a használati útmutatójuk magyar?szal annak is gondolom magyar amelyiknek a menüje nem

A múltra csak emlékezni tudunk - ha szembetalálkozunk vele, meg sem ismerjük.Gondolatban haladhatunk ugyan visszafelé, de az idő közben mindig előrehalad"

(#13025) ottkar válasza sylas (#13024) üzenetére


ottkar
addikt

Ha hivatalos magyar forgalmazó gépét veszed akkor az eredeti gyárival megegyező terjedelmű magyar nyelvű kezelési útmutatót kell kapnod.Amellé minek magyar menű? Hiszen le van írva hogy mit kell állítani és annak mi a hatása.

(#13026) zsity válasza sylas (#13024) üzenetére


zsity
tag

Canont, Nikont nem tudom, de az Oly-khoz lehet letölteni magyar menüt amit a géphez adott Olympus Master programmal tudsz telepíteni, ugyanezzel a módszerrel lehet firmware-t is frissíteni (ha kell, ha van) vázra, objektívre, és talán az Olympus vakukra is.

(#13027) adik válasza sylas (#13024) üzenetére


adik
őstag

A Canon eos 1000, 450, Oly 410, és annál újabbak, Pentax (Samsung) k20/200, Sony A300/350 szpíking ungarise, a többi nem, Nikonok egyáltalán nem. De most komolyan ez a legfontosabb egy ilyen kategóriájú gép vásárlásánál? Arról nem beszélve, hogy a szakma nyelve alapvetően az angol, meg egy ilyen gép pont arról szól, hogy csak ritkán kell a menüben vájkálni. Használati magyar a jobb helyeken, bár változó méretű.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#13028) cigam válasza adik (#13027) üzenetére


cigam
félisten

Miért ne lehetne ez is szempont? 12 egy tucat belőlük.
Egyébként jól sejtem, hogy magya nyelvű oprencer alatt dolgozol? Miért? Hiszen a szakma nyelve alapvetően az angol, és a fájl,save alap dolgok.
Miért nem olvasol szépírodalmat eredetiben? Talán mert nem tudsz külföldiül?
Szerintem egy határozottan jó pont a gyártó részéről, hogy minket is piacnak tart, netán a "futottak még" kategória vagyunk.
Szerinted egy francia, vagy spanyol milyen nyelven használja a gépet? Anyanyelvén, vagy angolul? Persze itt is ott is akad aki az angolra esküszik.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#13029) Allien válasza adik (#13027) üzenetére


Allien
veterán

Azért VAN fejlődés a Nikon részéről is, a kicsikbe már raknak magyarszkíjt is. :DDD Nem olyan régen (kb fél éve) kollegám vett egyet (eredetileg mást akart venni), és amikor a boltba nézelődött, az egyik dobozon külön matrica hívta fel a figyelmet a magyar menüre (valszeg frisebb szállítmány volt). ;) Meg is vette, igaz, nem ezért, de örült neki, hogy magyarmenüs. Eleinte ragaszkodott ehez, de sikerült meggyőzni arról, hogy kisebb megapixelest vegyen, tehát inkább a képminőség, mint a magyar menü, úgyis kap mellé használatit, meg amúgy is, automatice használja. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#13030) adik válasza cigam (#13028) üzenetére


adik
őstag

IMHO

Egyébként jól sejtem, hogy magya nyelvű oprencer alatt dolgozol?

angol, de ez most kivételes, egyébként olasz nyelvű alól.

Miért nem olvasol szépírodalmat eredetiben?

mert a szakirodalmat (részemről elsősorban informatika), de még a fotózást is megértem angolul, ha nagyon összekapom magam más nyelven is, a szépirodalmat már nem feltétlenül.

Szerinted egy francia, vagy spanyol milyen nyelven használja a gépet?

Pl. egy francia ilyen szempontból (is) teljesen más fa alá esik. Pl: tud angolul, csak nem hajlandó megszólalni*

* - igen, én is ismerek kivételeket.

Mindezeken felül: igen, igazad van, tényleg elvárhatom, hogy ha a franciákat megtisztelik azzal, hogy az anyanyelvükön szóljanak hozzájuk, akkor ugyan én is megérdemlem. Viszont nem mindig erről szól a dolog, és ha valamilyen eszköz nem beszél magyarul, akkor nem veszem azt sem a magam, sem pedig a hazám, honfitársaim ellen intézett nyílt támadásnak**. Ha meg olyan dolgok vannak olyan nyelven, amit nagyon nem értek, akkor is szerintem meg lehet tanulni azt a 10 szót, ami ahhoz kell, hogy az ember el tudjon navigálni egy akármiylen gép menüjében. A portrait/night... felíratokat szerintem (tényleg majdnem) mindenki megérti.

** - tudom, hogy te sem, és hogy nem írtad, nem is rád gondoltam

[ Szerkesztve ]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#13031) Szten Márs válasza cigam (#13028) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"Egyébként jól sejtem, hogy magya nyelvű oprencer alatt dolgozol?"

Nem nekem szólt ugyan a kérdés, de nem, angol nyelvű alól, csak és kizárólag. És jópáran vannak ezzel még így, szóval ez a kérdésnek álcázott érved eléggé halva született... :U

(#13032) encoder987 válasza encoder987 (#13021) üzenetére


encoder987
csendes tag

Valaki választ #13021-re?

(#13033) zozo111111


zozo111111
csendes tag

Hali!
Nikon D40-ről mi a vélemény?

(#13034) adik válasza encoder987 (#13021) üzenetére


adik
őstag

Megbízható, képstabi is van benne, nem rossz gép. Tény és való azonban, hogy egy 560-nak szebb képe van. Nem drámai a különbség, de azért látható. Ha le tudsz egy 560-at akasztani, akkor mindenképpen!

Kettő, csipkebokor vessző!

(#13035) adik válasza zozo111111 (#13033) üzenetére


adik
őstag

Herélt autófókuszt leszámítva egy kellemes belépő szintű gép. Se komoly sorozat, se falrengető sebesség, se tanítandó ergonómia (bár kategóriában messze nem a legrosszabb) de teszi a dolgát, jól, és ócsó. Sztm hajrá!

Kettő, csipkebokor vessző!

(#13036) encoder987 válasza adik (#13034) üzenetére


encoder987
csendes tag

Ok! Köszi!

(#13037) BiriBum válasza Dtomi (#13019) üzenetére


BiriBum
őstag

Ne haragudj, hogyha a hülyeség látszatát keltettem, pedig a látszat néha csal. :Y
Azért bátorkodtam a fentieket megjegyezni, mert a 18-70 a D80 egyik kitobija (volt). Régebben ezzel vagy a 18-135-össel adták. Ma is kaphatóak még együtt [link] Ezért is említettem a Canon hiányosságát a kitobjektívek minősége terén.

A Sigma 17-70-es, mint alternatíva pedig nem csak nekem jutott eszembe: [link]
Árban kb. pariban van a 18-70-essel.

(#13038) BiriBum válasza encoder987 (#13032) üzenetére


BiriBum
őstag

Igaz, hogy ez csak az én magánvéleményem, de én inkább utánajárnék. :U

[ Szerkesztve ]

(#13039) vicucicu


vicucicu
csendes tag

Sziasztok! Nagy dilemmában vagyok, hogy melyiket válasszam kettőjük közül A Canon PowerShot SX100 IS vagy Fujifilm FinePix S5800 ? Teljesen kezdő vagyok, makro mód izgat.Valakinek van véleménye, esetleg tanácsa? :F

(#13040) Szten Márs válasza vicucicu (#13039) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Azt hiszem, a topic bármelyik kompetens "lakóját" megkérdezed egyértelműen mind az SX100-at fogja ajánlani, egyszerűen nem egy súlycsoport a két gép. Az S5800 egy igen rosszul sikerült, elszúrt darabja a Fuji S5xxx sorozatának, egyáltalán nem ajánlott gép. Az SX100 IS pedig az adott árért az egyik legajánlottabb vétel.

(#13041) #34784256 válasza Szten Márs (#13040) üzenetére


#34784256
törölt tag

Csatlakozom Szten Márs hozzászólásához, az SX100 a jobb választás ( és nem csak azért mert én is ilyet vettem :P ), annyit tennék hozzá, hogy megy le az ára ennek a tipusnak, ha vársz egy kicsit még szerintem 40.000 HF körül lesz a vége, mivel ( ha minden igaz ) nemsokára jönek ki az új Canon gépek, és általában ilyenkor esik valamennyit az ára az előző tipusoknak.

(#13042) Nagya21 válasza zozo111111 (#13022) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Nézd meg a Kodak z812is-t, vagy a z8612is-t.
Ezeknek az árai ollan 50-60k körül mozognak(angliában e-bay 38000 szállítással vámmal töltővel, akksival eggyütt)+ akksi+töltő(cr-v3-as vagy klick8000-es akksival, vagy ceruza elemmel mükszik)

Ha nem nagyon sürgős akkor összel jön a z1015is nagyobb látoszöggel, és még a nem ismert képminőségével.
Üdv

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#13043) Loach


Loach
tag

Az SX100 áráért viszont kapni már Fujifilm FinePix S8000fd-t is...Erről mi a véleményetek???

(#13044) adik válasza Loach (#13043) üzenetére


adik
őstag

Ha nem számít a képminőség, akkor jó választás lehet... :U (minusz képstabi, van cserébe nagylátó és zoom sok)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#13045) Loach


Loach
tag

viszont ami még hasonló áron van, az az Olympus SP-510

(#13046) adik válasza Loach (#13045) üzenetére


adik
őstag

Még rosszabb.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#13047) Loach válasza Loach (#13045) üzenetére


Loach
tag

megnéztem ebayen, amerikából rendelve tényleg megvan 37500 Ftból, (PowerShot SX100 IS Body , AA-size Alkaline Battery (x2) , Wrist Strap WS-200 (ez nemtom mi lehet), Digital Camera Solution CD-ROM ,USB Interface Cable IFC-400PCU ,AV Cable AVC-DC300
+ jár hozzá egy 2Gigás kártya, egy asztali 3asláb (tripod)+ egy lencsetisztítószett...Ezért az árért tényleg megfontolandó :D

(#13048) Loach


Loach
tag

tényleg, akkor szerinted a következő néhány gép hogyan következne sorban, a legjobbal kezdve?? Fujifilm FinePix S1000fd, Fujifilm FinePix S8000fd, Canon PowerShot SX100 IS, Panasonic Lumix DMC-FZ8, Kodak EasyShare Z8612 IS ???

[ Szerkesztve ]

(#13049) Dorian válasza Dorian (#13016) üzenetére


Dorian
félisten

Pár vélemény még a kérdésemre? :U

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13050) BiriBum válasza Loach (#13047) üzenetére


BiriBum
őstag

Maga a gép tényleg jó, a többi közül magasan a legjobb, viszont ha az USA-ból rendelsz, hacsak nem zsebben hozzák be, számolj rá még kb. 15% vámot és 20% áfát. (wrist strap=csuklópánt, gyári tartozék).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.