Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) scarabaeus válasza scapegt (#42999) üzenetére


scarabaeus
őstag

Ha a csillagászati dolgok irányába indulsz, ott azért nemcsak annyi a lényeg, hogy az okulár elé vagy az okulár helyére csatlakoztatható legyen a fényképező. A távcső-fényképező rendszert stabilan tartani, valamint az ekliptika körül óraművel forgatni is kell, ahogy a Földdel kifordulunk a csillagok alól.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#43002) scapegt válasza scarabaeus (#43001) üzenetére


scapegt
senior tag

Nincs valahol egy olyan oldal, ahol úgy lehet fényképezőgépet keresni, hogy csatlakoztatható-e távcsőre/teleszkópra, ill. úgy, hogy van-e hozzá előtét és milyen? Mert az egy dolog, hogy nem cserélhető egy gép objektíve, de vannak előtétek és jó lenne tudni, melyikhez milyen van.

(#43003) scarabaeus válasza scapegt (#43002) üzenetére


scarabaeus
őstag

Az asztrofotózásnak van topikja itt is, másfelé is, a kompakt gép szűrőmeneténél (vagy saját, vagy kapott) fogva fogatható fel adapterekkel a távcsövekre, de az az egész persze egy külön tudomány.
Adapterek és asztrofotózás (tavcso.hu), de a makszutov.hu-n is.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#43004) Đusty válasza scapegt (#42999) üzenetére


Đusty
addikt

idézet a "technet.hu"-ról:

"Szűk beltérben történő fotózáskor jó szolgálatot tehet a 20 milliméteres nagylátószög, ha pedig teljesen rátoljuk a zoomot, akkor 1200 milliméteres gyújtótávolság a jutalmunk. Ha esetleg ez sem lenne elég, akkor bevethetjük a a DMW-LT55 típusjelzésű 1,7x-es telekonverziós lencsét, melynek köszönhetően az optikai zoomátfogás 102x-es lesz. "

Nem tudom neked mihez kell, de ekkora nagyításhoz azért már kevés lehet a kompakt kategória, lehet jobb lenne egy tükrös távcsővel, ilyen támaban a contrailspotting témáknák olvashatsz ha beütöd a google-be. Ők távcsővel fotóznak áthaladó repülőgépeket azaz kb. 10km. magasságból egész jó képeket lőnek 1-2 sikeresebb összeállítással.

(#43005) vendingo válasza scapegt (#43002) üzenetére


vendingo
veterán

Távcsőhöz csak is cserélhető obist, akár milc akár dslr.
De ha már távcső, akkor egy motoros állvány is kell hozzá, ugyanis a föld mozog és nélküle nem nagyon tudsz csillagokat fotózni, mert kimásznak a képből illetve csak egy csík lesz az képen.
A tele konverterhez is ajánlott a motoros állvány, nem csak a távcsőhöz.

Na meg ezekbe az UZ gépekbe se valami hú de fényerős obit tesznek. A tele végén már nem valami nagy eresztések, kell nekik a fény rendesen. Kézbe kitartani az 1200-at elég nagy művészet, nekem sokszor a 600-at se mindig sikerült, vagy csak kompromisszumokkal.

Ha szeretnél komolyabban belevágni az asztrofotozásba, akkor alsó hangon fél milla egy fapad szett.
Ott kezdődik az egész, hogy "B" záridő, amit nem nagyon tesznek bele ezekbe a nagyméretű szappantartókba, nélküle meg nem az igazi..

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#43006) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Szeretnék vásárolni egy kompakt gépet, ehhez kérek tanácsot.

Ami mindenképpen szükséges:

- Legalább 720p felvétel
- Legalább 5x zoom
- Kevés fény esetén is (szobában) jó minőségű videó készítése (külön bevilágítás nélkül is)
- Memóriakártyával bővíthető
- Megfelelő garanciális idő és háttér

Ami előnyös (de nem alapfeltétel)

- Kis fogyasztás
- Állványcsavar
- HDMI kimenet
- SD/MicroSD bővítőhely

Ami pedig a lényeg: mindez ne kerüljön többe, mint 35 ezer forint. (Ha kifacsarom magam, akkor esetleg 40 ezer,de az már a vég...)

Köszönöm a segítséget!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#43007) liszi70 válasza lacibacsi (#43006) üzenetére


liszi70
nagyúr

" Kevés fény esetén is (szobában) jó minőségű videó készítése (külön bevilágítás nélkül is)"
"esetleg 40 ezer,de az már a vég"

Már itt megbukott a mutatvány. Szerintem és fogalmaim szerint ennyiért nem kapni kevés fény esetén is jó minőségű fotót és videót készítő gépet. (Persze az hogy "jó minőségű", meglehetősen relatív és szubjektív fogalom, ki tudja mit értesz és értek alatta.)

[ Szerkesztve ]

(#43008) Nunder


Nunder
őstag

Üdv!

Szüleimnek keresnék egy megfelelő kompakt gépet, amivel első sorban családi események és kirándulások pillanatait szeretnék megörökíteni. Hiába próbáltam győzködni őket, szeretnének megmaradni egy kisebb kompaktnál, aminél az alábbi szempontok fontosak:

- Legyen viszonylag kicsi, hogy egy női táskában is elférjen (tokostul)
- Lehetőleg fém, de minden esetre masszív ház
- Elfogadható képminőség, kevés beállítással (leginkább automata használattal)
- Akkumulátoros kivitel (ez fontos valamiért...)
- MP, Zoom szinte mindegy, de gondolom a 10+ MP és 5x-ös zoom az átlag, nem akarnak vele csillagjárást fotózni
- Kijelző: lehetőleg minél nagyobb, hogy kevésbé kelljen bogarászni a részleteket (3-4")
- Videó: 720p teljesen elég, csak a hang ne legyen annyira dobozos
- Nem vagyok márkahű, de egy Canon - Nikon - Olympus háromszögben gondolkodok
- Szín: lehetőleg sötét (szürke, fekete, etc.)
- Minden kiegészítő adott, ha nem felhajtom magam, csak a gép lényeges.

Eddig egy Nikon S2600-as gépük volt, ami valami csapnivaló képeket csinált. Folyamatosan elkente a képet, életlen, néha túlexponált képeket csinált. Mindegy milyen beállítást alkalmaztam, nem tökéletes fényviszonyok között nem lehetett vele értelmes képet csinálni.

- Keret: maximum 40.000 HUF

Bármilyen ötletet szívesen fogadok.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#43009) PRO-peller válasza Nunder (#43008) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Mond meg Muternak, h perkálja le a 40-est és vegyed [link]EZT! :D

(#43010) Nunder válasza PRO-peller (#43009) üzenetére


Nunder
őstag

Abból már kinőttünk, a linkelt masinától meg egy kicsivel komolyabbra gondoltam :)

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#43011) PRO-peller válasza Nunder (#43010) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Amit leírtál az sztem nem igényli a 40ezres keretet. Canon sx 160, nikon l610 komolyabbak.

(#43012) kivlov


kivlov
aktív tag

Csak nekem tűnik úgy hogy a pana lx7 jobb képeket készít mint a canon s120?
Valaki nézegette még a két készüléket?

(#43013) Quent1n


Quent1n
senior tag

Hmm.. Láttam itt egy olyan gépet, hogy Nikon P330 ami szemben az LX7 130 ezres árához képest egy sokkal barátibb 80-90 ezres kategóriába esik ami akárhogy számoljuk minimum 40ezer forint különbség. Amit olvasgattam a két gépről ennyivel nem ér többet az LX7 semmiképpen. Mivel nem vagyok fotós se nagy guru a témában így valaki elmondhatná, hogy paraméterek alapján milyen különbségek lehetnek a két gép között ami indokolhatja az LX7 felárát. :) Egyelőre elég szimpatikus kis masina a P330 bár ahogy látom vannak gyengeségei de ezekkel együtt lehet élni (pl. gyenge akkuidő -> második akksi, illetve hogy ha jól néztem utána akkor csak 720p-ben tud 50ps videót de még ez is beleférhetne).

[ Szerkesztve ]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#43014) liszi70 válasza Quent1n (#43013) üzenetére


liszi70
nagyúr

"40ezer forint különbség....ennyivel nem ér többet az LX7 semmiképpen......paraméterek alapján milyen különbségek lehetnek a két gép között ami indokolhatja az LX7 felárát."

Már önmagában a jóval fényerősebb optika is elég lenne indoknak. Kiegészítve azzal amit írtál is (pl. 50p), már meg is érkeztünk a megoldáshoz.

(#43015) bb0t


bb0t
senior tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy 80 körül van-e valami masina amit érdemes lenne megvenni. Szemeztem az olympus pl-3-mal de alap obival vaku nélkül.. hát.. nem sokra megyek vele

Egyébként engem használt is érdekelne, 4/3-as gépek közül, mondjuk lumix gx1. van olyan oldal ahol vannak jó állapotú gépek?

(igazából nekem az 1/2.3-as gépekkel se lenne bajom ha max 5MP lenne, de sajnos repkednek a megapixelek. )

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#43016) vendingo válasza bb0t (#43015) üzenetére


vendingo
veterán

Miért nem mennél vele sok mindenre?
Nagyon sok mindenre jók (szinte mindenre elég), főleg a kompaktokhoz képest, csak bővíteni kell az OBI parkot.
Ha nem akarsz OBI-ra költeni, akkor neked a kompakt a jó választás.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#43017) hito


hito
nagyúr

Köszönöm.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#43018) bb0t válasza vendingo (#43016) üzenetére


bb0t
senior tag

Az alap obival nem mennék sok mindenre, mert kevés a zoom, max záridő 2mp tehát az éjszakai témák is eléggé ki vannak zárva.
Másik meg az, hogy a vaku sincs hozzá.

A kompaktok között nincs 4/3-os érzékelő. Melyiket ajánlanád?

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#43019) scarabaeus válasza bb0t (#43018) üzenetére


scarabaeus
őstag

"max záridő 2mp"
1 perc
Szerk.: Ja, van B is, max. 30 percig

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#43020) bb0t válasza scarabaeus (#43019) üzenetére


bb0t
senior tag

Az alap objektummal? :/

És az miért van hogy a legkisebb ISO érték 200? meg azt is néztem, hogy nagyobb ISO-nál ő még nem teljesít olyan jól.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#43021) vendingo válasza bb0t (#43018) üzenetére


vendingo
veterán

Esetleg egy használt pl-2 kit, abba van vaku, sokféle záridő (B is) +hozzá egy 40-150 használtan 35-40 körül, vagy újonnan 50-től (kintről rendelve).
Nekem volt már mindenféle gépem sima kompakt, Bridge nagy zoom-al, de eddig a Milc hozta azt a szintet amivel érdemes fotózni.
Amikor UZ gépem volt a tele végét talán ha 1-2x-r használtam (állványról).
Mindenki bele esik a zoom hajszolásba, aztán ráfaragnak a nagy bridge gépekkel, hogy fény és állvány nélkül a 20x+ zoom-al nem lehet sok mindent kezdeni, ráadásul nagyok.
Én a helyedbe beneveznék egy Milc-be aztán apránként bővíteném az obiparkot.

A leggagyibb milc a legfosabb obival is jobb képet csinál, mint a hasonló árú, vagy drágább kompakt gép.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#43022) scarabaeus válasza bb0t (#43020) üzenetére


scarabaeus
őstag

A záridő a váztól függ. Az objektív paramétere a fényerő.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#43023) bb0t válasza vendingo (#43021) üzenetére


bb0t
senior tag

scarabaeus+vendingo

Nagyon szemezek a PL-3-mal, és igazából én is a milcnek látom értelmét hiszen a képminősége a dslr-ekkel vetekszik (?) csak nem olyan batár nagyok, és még bővíthető is.

Őszintén szólva a GX7 az álom, de ahhoz még gyűjteni kell és tanulni is sokat.

Nem tudtam, hogy a váztól függ a záridő, sok mindent nem tudok sajnos ami fontos lehet ha az ember gépet választ, úgyhogy óriási segítséget nyújtanak a hozzászólásaitok :R

Kintről gépet rendelni mennyire bajos? Amazonon nagyon jó árban vannak 250 dollár

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#43024) erzol válasza bb0t (#43023) üzenetére


erzol
őstag

Szvsz én úgy tudom, hogy minden olympus pen milchez adnak külön rátehető kis vakut. (A semminél több...) Adapterrel nagyon jó régi manuális fixeket lehet rájuk rakni. (helios 44m sorozat, pentaconok, minolta fixek, hogy csak az olcsókat soroljam. Adapterek ebay-ről~1500,obik 3-10000 között.)Mind emellett szerintem az m.zuiko 14-42 II, és a 40-150 is bőven vállalható bármilyen kompakttal szemben.
Itt bőven olvashatsz tapasztalatokat és célirányosan kapsz tanácsot is.

[ Szerkesztve ]

(#43025) vendingo válasza erzol (#43024) üzenetére


vendingo
veterán

Sajnos nem mindegyikhez jár vaku. :(
Én direkt olyat vettem, amibe már benne van, de konkrétan ha 5x-r használtam, akkor sokat mondtam.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#43026) bb0t válasza erzol (#43024) üzenetére


bb0t
senior tag

hú ez nagyon jól hangzik! edigitalnal írta valaki hogy nincs hozzá vaku de gondolom akkor erre figyelni kell, sunyik azok nagyon.

Nagyon hajlok az e-pl3-ra úgy érzem egy ideig megteszi.. persze a nex5n képeitől el vagyok ájulva de annyi pénzem nincs most... :U

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#43027) erzol válasza bb0t (#43026) üzenetére


erzol
őstag

Itt biztosan kapsz hozzá vakut és 3 év garanciát! Ha nem a gép vásárlással kezded hanem mondjuk egy pótakkut veszel hozzá és nem sajnálsz 8e ft-ot egy éves tagságra kapsz 15% kedvezményt a 80000 ft-os
árból. Számolj, lehet megéri! (A klubtakságnak emellett van még előnye.)
Olympus Mintabolt

(#43028) erzol válasza vendingo (#43025) üzenetére


erzol
őstag

Ez igaz én még ki sem vettem a dobozból... Fl 36-ra spórolok :)

[ Szerkesztve ]

(#43029) bb0t válasza erzol (#43027) üzenetére


bb0t
senior tag

Á, köszi itt még színből is lehet választani, úgy látom az első éves klubtagság díjmentes ha PEN-t vesz az ember :)

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#43030) vendingo válasza erzol (#43028) üzenetére


vendingo
veterán

Én meg 100-300-ra, ahhoz meg amúgy se kell vaku :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#43031) erzol válasza bb0t (#43029) üzenetére


erzol
őstag

A klubkártyát csak akkor lehet kiváltani, ha már vásároltál a boltban és csak utánna van a -15%...Ez történhet akár egy perc különbséggel is :).

(#43032) bb0t válasza erzol (#43031) üzenetére


bb0t
senior tag

Ebből nekem ez nem derül ki de elképzelhető. Mondjuk személyesen nem is tudnék megjelenni.

Tud valaki linket, hogy milyen vakut adnak hozzá?

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#43033) erzol válasza bb0t (#43032) üzenetére


erzol
őstag

Ha letöltöd a linked alján lévő szabályzatot, ott megtalálod.
Ezt adják hozzá:
fl-lm1

(#43034) bb0t válasza erzol (#43033) üzenetére


bb0t
senior tag

á, értem köszi! :K

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#43035) bb0t


bb0t
senior tag

hát nem igazán lehet kapni ezüstben, pedig mindenképpen olyat szeretnék.. :(((

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#43036) zümzümm


zümzümm
senior tag

Sziasztok,

Anno kinéztem magamnak az SX130-at, de végül másra kellett a pénz. Most újra gondolkodni kezdtem a fgép vásárlásában. Atóta kijött az SX150 és SX160(SX140ről legalább is nem tudok:))
Nézem az árgépen és az SX150pár ezerrel drágább. Hogy lehet az hoyg egy ujabb tipusú gép olcsóbb mint az elődje???
Z

(#43037) mikk2000 válasza zümzümm (#43036) üzenetére


mikk2000
őstag

Azt is tedd hozzá hogy SX150-ből fél oldal találat van, SX160-ból meg 3 és fél :)

(#43038) bb0t


bb0t
senior tag

Nézegettem a mintaboltban és az edigitalban 80k de az edigitalban tuti nem adnak hozzá vakut a mintaboltot még nem tudtam felhívni, viszont ha adnak is nem biztos, hogy tudnak ezüstöt. 85-ért van ezüst az iponnál de még ők sem válaszoltak a vakut illetően. Egyébként a többi helyen már 90 körül van az ára, szóval még nem tudom mi tévő legyek.
Nem igazán szeretek vakut használni de vannak szituk amikor csak úgy lehet megoldani szóval most gonban vagyok :F

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#43039) schawo válasza bb0t (#43038) üzenetére


schawo
titán

Baromságot mondtak az edigitalban, a PL3-hoz gyárilag jár a kisvaku, egyszerűen része a csomagnak.

Egyébként pedig irány az MFT topic, itt gyorsabban kapsz választ a mrákaboltos eladóktól.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43040) bb0t válasza schawo (#43039) üzenetére


bb0t
senior tag

hát, nem tudom vendingo szerint nem jár mindegyikhez, de akkor húzok át a másik topikba, köszi :D

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#43041) vendingo válasza bb0t (#43040) üzenetére


vendingo
veterán

Nem a PL3-ra mondtam akkor, hanem úgy általánosságba. A pl3-hoz jár, de nem mindegyik pen-hez, ha jól emlékszek.
Akkor se mondtam biztosra :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#43042) schawo válasza bb0t (#43040) üzenetére


schawo
titán

Hogy ne csak én mondjam: [link] Alul a bal oldalon: "A vakut megtalálja új PEN gépe dobozában." Nekem is volt PL3-am és a dobozon is rajta van, hogy állandó tartozék.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43043) bb0t válasza schawo (#43042) üzenetére


bb0t
senior tag

Á értem tehát akkor mindenképpen jár hozzá ez jó hír, akkor már csak a színén kell viaskodnom. Az lenne a legjobb ha mintaboltban be tudnák szerezni mert ott jár rá a 3 év gari máshol nem láttam ilyet.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#43044) BéHGT


BéHGT
senior tag

Samsung PL150 gépről valakinek valami véleménye? Esetleg mit ajánlanátok helyette?!

(#43045) osszaki válasza BéHGT (#43044) üzenetére


osszaki
tag

Ha szeretnél vele videót is felvenni, akkor nagyon gyorsan felejtsd el ezt a gépet. Samu kompaktoknál eléggé jellemző, hogy videófelvétel közben, ha zoomolsz, vagy drasztikusan leveszi a hangot, vagy nincs is, ami elég gáz szerintem. Szóval, ha fontos a videó is ezt ne. /Én mondjuk a Samut is elfelejteném ebben a kategóriában/árszegmensben - de ez csak egyéni vélemény/

Pl a hangra: vau

Xbox 360 gamertag: osszaki

(#43046) BéHGT válasza osszaki (#43045) üzenetére


BéHGT
senior tag

Köszi a figylemeztetést! Leginkább csak otthonra/utazásokra kellene képekhez...
De nézegettem a Nikon D3100-át, bár az nem feltétlen ebbe a topicba tartozik, de árát tekintve "csak" a duplája... Ott meg nem tudom mit tud a hozzá adott objektív...

(#43047) schawo válasza BéHGT (#43046) üzenetére


schawo
titán

Képminőségben sokkal jobb az objektív, de csak "3x zoom". Már ha ez gond.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43048) maross


maross
veterán

A 15% samsung kuponos edigitalos akcioban erdemes lehet valamit venni? Milcben vagy hasonlo tudasu kompaktban gondolkodom, 100ezerig. A max az nx2000, nem tudom mennyire jo vetel, Nx1100-zal sokat szemeztem anno, de az optikai kepstabilizator az obitol fugg, es abban nem volt. Jol sejtem, hogy ehhez is kepstabilizator nelkuli objektiv jar?

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#43049) schawo válasza maross (#43048) üzenetére


schawo
titán

Igen, stabi nélküli.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43050) #97862144


#97862144
törölt tag

Lecserélném öreg Canon Powershot A530-asomat. Működik, nincs vele baj, szeretem is mert hozzám nőtt, de jó lenne valami jobb azért lassan. Leírom röviden mire kellene.
Szimpla amatőr fotós vagyok aki gyakorlatilag kb. utazáskor meg szülinapokon veszi elő a gépet + nem vagyok műszaki zseni enyhén szólva. Utazási fotóknál nekem négy gondom volt alapvetően a régi Canonnal: 1. túl kicsi zoom 2. képtelenség volt éjjel jó képet csinálni vele mert akárhogy szórakoztam az ISO-val meg záridővel zajos, homályos vagy mindkettő lett a kép 3. túl kicsi látószög 4. a videóknál jó lenne HD felbontás és hogy kevésbé legyenek zajosak, főleg esti villanyfénynél ( van egy olyan speckó igény, hogy nézőtérről videózok meccsjeleneteket vele stadionban, gyakran villanyfényes esti focimeccseken ).
Szóval valami olyan gép kellene amelyik az említett négy pontban komoly minőségi ugrást jelentene. Írtátok itt a Pana LX7-est, tetszik és leírás alapján megfelelne az biztos, egyetlen baj van vele, a zoom. Szóval valami ilyesmi minőség vagy kicsit alatta mint az LX7 + nagyobb zoom. Esetleg valamelyik Pana bridge?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.