Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52301) psg5 válasza #86322688 (#52297) üzenetére


psg5
veterán

Nos megmondom őszintén, hogy sajnos annyiból nem vagyok megelégedve az XZ-10-essel, hogy beltérben készített képek előhívásakor azért zajosak a képek...lehet egyedi hiba az én gépemnél, de vannak beltéri képek ahol zavaró...

Na akkor ha olyant keresek ami eléri de nem kell, hogy meghaladja az XZ-10 képminőségét?

(#52298) Tin_Shield : Köszi, használt nem játszik.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#52302) Tin_Shield válasza psg5 (#52301) üzenetére


Tin_Shield
őstag

1/2.3" szenzornál nem kell csodálkozni a zajon. Az XZ10 az átlagos kompakthoz képest előnyben van, mert legalább 1 (de inkább 2) EV-vel fényerősebb az objektív, ennyivel alacsonyabb érzékenységet kell használnod. Képzeld el, hogy IS0800 helyett egy másik géppel legalább ISO1600/3200-at kell használnod, és mindjárt tetszeni fog az XZ10 képe.
A képek zajosodása ellen alapvetően két megoldás van, nagyobb méretű szenzor vagy fényerősebb objektív. Az XZ10 objektívje elég jó, szóval a megoldás a nagyobb szenzor. Persze ha a nagyobb szenzort agyoncsapod egy sötét objektívvel akkor nem leszel beljebb (sőt!), szóval legalább hasonló fényerő is kell mellé. Na ez nem egyszerű feladat 70-80e körül, szép lassan kikoptak a megfizethető árú csúcskompaktok. Canon S200 az egyik lehetőség, nagyobb a szenzor, de régebbi CCD van benne, és a tele végén ~2EV-vel sötétebb az objektív. Ugyanaz igaz a Nikon P340-re is, azt leszámítva, hogy itt már CMOS szenzor van. Nézegess, hasonlíts össze tesztképeket egy-két ISO értékkel az XZ10 fölött, és ha tetszik valamelyik gépé akkor hajrá.

(#52303) psg5 válasza Tin_Shield (#52302) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!

Igazából nem váltani akarok, hanem egy ismerős szeretne gépet venni, neki próbálom belőni, hogy mire számíthat, az én gépemet látta.

Ha most 70-80 k körül nézek kompaktot, de nincs összehasonlítási alapom az XZ-10-vel, akkor mi a legjobb ajánlat?

F.K.T.

(#52304) vond válasza psg5 (#52303) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Oly XZ-2 lenne, ha még lehetne kapni. Amúgy talán Canon S200, vagy Nikon P340, ahogy Tin_Shield is írta. Mindkettőben átlagnál nagyobb szenzor, nagylátón fényerős, de telében setét objektív.

Ha én lennék ilyen helyzetben, akkor valahogy hozzákuporgatnék még 20 ezret és Pana LX7, hasonló méretű szenzorral, de sokkal-sokkal jobb üveggel.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52305) Tin_Shield válasza psg5 (#52303) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Hogy mi a legjobb azt nem tudom. Ha új gép kell itthonról ebben az ársávban talán a Nikon P340-et választanám. Magamnak.

[ Szerkesztve ]

(#52306) psg5 válasza vond (#52304) üzenetére


psg5
veterán

Köszi mindegyikőtöknek a segítséget, így leszűkítve könnyebb lesz a választás.

F.K.T.

(#52307) psg5 válasza Tin_Shield (#52302) üzenetére


psg5
veterán

Egyébként milyen beállítást javasolsz, hogy ne legyen zajos a beltéren készült kép előhíváskor? Hozzáteszem digitálisan nézve ha nem nagyítom veszettül, nem látszik a zaj. Kicsit láma vagyok és vagy autóban vagy P módban használom csupán az XZ-10-et.

F.K.T.

(#52308) Tin_Shield válasza psg5 (#52307) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A P mód jó (amikor csak lehet/kell shiftelve a nyitott rekesz felé), az Auto módot én semmilyen gépen szeretem, akkor már inkább a megfelelő Scene módok. Egyébként beltéren A mód, teljesen nyitott blende, és az ISO-t csak addig emelni, hogy meglegyen szükséges záridő. Statikus témákra általában jó az ~1/(ekv.)gyutáv, az XZ10 esetében ez ~1/30s-1/125s. Nem ismerem az XZ10 képstabilizátorának hatékonyságát, de 1-2EV-t gondolom ér, szóval bekapcsolt stabival 1/15s-1/60s (esetleg 1/8s-1/30s) között próbálkoznék. Embereket is tartalmazó képeknél általában a minimális záridő 1/60s, de sokszor rövidebb kell, hogy ne legyen bemozdult a kép. Ha muszáj akkor menjen a vaku is. Elismerem, kell hozzá egy pici gyakorlat, míg készségszinten megy amit leírtam, de megijedni nem kell, nem atomfizikáról van szó.
Az Oly jpg motor szerintem kissé túlélesít, szóval én kipróbálnám visszavett élesítéssel is, ez is csökkenti hangyányit a képzajt.
És a legfontosabb ne nagyítsd képet, ne pixelkukkolj, a kis szenzorok képe ezt nem viseli el, addig nyújtózkodj amíg a takaró (jelen esetben az optikai zoom) ér.

[ Szerkesztve ]

(#52309) psg5 válasza Tin_Shield (#52308) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!

A nagyítást arra értettem, hogy a pc monitorán nagyítom. :)
Nagyon köszi hasznos tanácsokat adsz.

Ismerősnem a P340, helyett javasoltak (nem volt készleten, az egy közeli bolt) egy S9900-ast, hogy az igen hasonló a P340-eshez csak újabb és jobb...igaz lehet? Érdemes annyival többet rászánni?

Összehasonlításuk alapján nem tűnik jobbnak...

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#52310) Quent1n válasza psg5 (#52309) üzenetére


Quent1n
senior tag

P340 jobb. :) Nagyobb szenzor, fényesebb optika tehát a két leglényegesebb pontba erősebb. És még gyorsabb is. Szóval én maradnék annál mert a 9900 nagyon nem jobb csak próbálták neki eladni. :)

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#52311) psg5 válasza Quent1n (#52310) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!

Nikon S1 és S2 milyenek a P340-hez viszonyítva? Azért számít a "zoom" is.
Eredetileg bridge típust szerettek volna...

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#52312) Tin_Shield válasza psg5 (#52309) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az S9900 külsőleg hasonlít, belsőleg sokkal gyengébb, leszámítva a sokkal hosszabb (de ki tudja milyen minőségű) optikát.
A nagyításnál én is a monitorra gondoltam. Ezek a pici 1/2,3" képek is még egész jók fullHD-re vagy 4k-ra leméretezve, de ha elkezdesz belenagyítani és egyre jobban közelíteni a 100%-os nézethez, úgy lesz egyre gyengébb, szétesőbb a kép. Ezen nem segít csak a nagyobb méretű szenzor. És itt most nem arra gondolok, hogy 1/2,3" helyett 1/1,7" lesza megváltás, hanem sokkal nagyobb pl 4/3", APS-C vagy kisfilm méretű szenzor az ahol a 100%-os nézet is rendben van. Ezért írtam azt, ha valamire rá akarsz nagyítani (közelíteni) azt tedd még a kép készítése előtt az optikai zoommal, utólag a számítógépen nagyon korlátozottan lehet csak - a minőség romlása nélkül - nagyítani/közelíteni.

(#52311) psg5
Jók a Nikon1 gépek, elég nagy és jó 1"-os szenzor van bennük. De a géphez adott kitobi sötét, és optikai átfogás is kisebb (ekv 24-120 helyett ~ekv 28-85). Persze egy 18,5 f1.8-at felcsavarva körberöhögi a P340-et.

[ Szerkesztve ]

(#52313) psg5 válasza Tin_Shield (#52312) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!

Most megint jött az elbizonytalanodás, mert az üzletekben természetesen azt javasolják ami van...
Bridge típusú gép semmi nem jöhet szóba 70-80, esetleg még a 90k is beleférne.
Nikon 1-esek is jónak tűnnek tesztekből és az összefoglaló is javasolja, de ott egy amatőrnek, laikusnak nem gyűlik meg a baja a cserélhetőséggel? Azért nem baj, ha a gép állít mindent nem nagyon értenek ők sem hozzá. Egyáltalán mit is kellene hozzá venni, hogy nagy "zoom" legyen?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#52314) Tin_Shield válasza psg5 (#52313) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Panasonic FZ72 beleférne, önmagában nézve nem is vállalhatatlan a gép, de ha 90k belefér akkor még egy pár szelet zsíroskenyér és megvan az FZ200, annak sokkal jobb az optikája (meg mindene).

A Nikon1-re van nagyon jó 10-100 nagyzúm, csak az önmagában kétszer annyiba kerül mint az egész fényképezőgépre szánható keret.

[ Szerkesztve ]

(#52315) vond válasza psg5 (#52313) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha bridge, akkor meg FZ200 ~98 körül. Ez alatt nem érdemes nézelődni.

Igaz, hogy 1/2.3"-es szenzor, de ekv. 25-600 mm és konstans f/2.8.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52316) psg5 válasza vond (#52315) üzenetére


psg5
veterán

Köszi nektek!

Ez az FZ200-as egy Olympus XZ-10 és egy Nikon 1-es hez viszonyítva képminőség terén hogy áll?

F.K.T.

(#52317) Tin_Shield válasza psg5 (#52316) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az FZ200 kb az XZ10 képminőségét tudja, nem lennék meglepve, ha kiderülne ugyanaz a 12 megás Sony BSI szenzor van bennük :). A Nikon1 másik ligában játszik, de csak akkor tudja magát igazán kifutni ha kap valami fényerős objektívet a kitobjektív helyett.

(#52318) psg5 válasza Tin_Shield (#52317) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!

Nikonnak ilyen bridge típusúja gondolom árban sokkal drágább?

F.K.T.

(#52319) Tin_Shield válasza psg5 (#52318) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Nikon bridge gépeket jó messzire kerüld el.
A P7800 (inkább nagyzúmos kompakt mint a köznapi értelemben vett bridge) a paramétereit tekintve nagyjából rendben lévő, de szinte mindenhol szidják a gyenge keresőt és a lassú működést.

[ Szerkesztve ]

(#52320) vond válasza Tin_Shield (#52319) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Lehet, hogy nagyobb szenzoros és nagy átfogású gépekre gondolt. Nos, azoknak bizony megkérik az árukat rendesen. A legolcsóbb az Olympus Stylus 1, 1/1.7"-es szenzorral, feljebb meg 1"-es lapkával Panasonic FZ1000, meg Sony RX10.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52321) Bazsee71 válasza Quent1n (#52299) üzenetére


Bazsee71
őstag

Akkor lehet az lesz, hogy keresek neki egy olcsóbb de jobb kompaktot, és kap mellé egy Dicapac zacsit, évente 2x használatra csak megfelel. :)

(#52322) psg5 válasza vond (#52320) üzenetére


psg5
veterán

:K

Amúgy ismerőst szédítik rendesen a boltokban.
De ajnlottak neki egy Nikon P530-ast, azt már égebben is nézte és a Nikon fele hajlik mindenképpen és kell a nagy zoom és mégsem menne 75k fölé.(valamiért a márka fontos, még nem szedtem ki belőle miért, gondolom, mert Nikon...). Max Canon jöhet még szóba márkában most kiderült. Nos ez az 530-as teljesen vállalhatatlan?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#52323) Bazsee71 válasza psg5 (#52322) üzenetére


Bazsee71
őstag

Szerintem nem sok élet van a képeiben. Mikor tükrösöm volt (D5000), akkor is Lightroommal kellett életet lehelni sok fotóba.

Szerk.: érdemes pl. a zöldeket megnézni, teljesen fakó.

[ Szerkesztve ]

(#52324) vond válasza psg5 (#52322) üzenetére


vond
MODERÁTOR

f/3 - 5.9 - Mást nem is írok. De, mégis: Ezért pénzkidobás a 75k, szerintem.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52325) psg5 válasza vond (#52324) üzenetére


psg5
veterán

Köszi mindkettőtöknek.
Ha nem tudom a Panasonicra rábeszélni akkor semmi alternatíva nincs Nikonban vagy Canonban ilyen Bridge-ben 75k ig?
Bár biztosan nem fog sikerülni FZ200-ra a rábeszélés mert az 75k felett van...

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#52326) psg5 válasza psg5 (#52325) üzenetére


psg5
veterán

FZ72-t javasoltátok még igaz 7k felett van, de kicsivel, ez jobb, mint bármelyik ilyen áru Nikon vagy Canon Bridge?

F.K.T.

(#52327) pibácsi válasza psg5 (#52301) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia psg5!
Korábban írtam az Olympus XZ-2 zajszűréssel kapcsolatosan. Szerintem az XZ-10-re is illik, mivel egyforma a belső szoftver részük. Sajna a saját zajszűrésük nemigen kielégítő. Van ugyan beállítási lehetőség többféle is – gyenge, normál, erős – de egyik sem az igazi, eléggé "grízes". Sőt, ha a zajcsökkentőt bekapcsoljuk, ami a magas ISO-nál lép életbe, akkor még talán zajosabb lesz a kép. Így én kikapcsolom mindkét esetben a szűrőt alapból és számítógépen szoftveres szűrőt alkalmazok, a képet a legnagyobb méretben és legjobb minőségben fényképezem (Jpeg-ben). Ha előre tudom, hogy kb.nagyítani fogok, akkor már azt az optikai zoommal megoldom - részben vagy egészben. Több szoftver szűrő variáció van – NoiseWare, NeatImage, NoiseNinja stb. Mindegyikkel szoktam szűrni, de én most főleg a Noise Ninja-t használom. Lehet benne direkt zajszűrést megoldani a tényleges képzaj alapján, de lehet más gépeknél alkalmazott zajszűrő programokat is behívni. Ezeket a NoiseNinja oldalról le lehet tölteni. http://www.picturecode.com/nn_legacy/nn_profiles.php . Sajna ehhez az XZ-2-höz nincs, de sok más gép tipushoz van – pl.Nikon, Canon, Fuji, Panasonic, Olympus-egyéb stb. Ezeken belűl különböző ISO értékek közül lehet választani, de próbálgatni kell. Azt is figyelembe kell és lehet venni, hogy a CCD-s gépek zaja kevesebb és élesebb a kép is, a CMOS gépek több zajt termelnek és nem olyan éles a kép, mint hasonló méretű/érzékenységű CCD lapkánál (így olvastam). Az XZ-2-höz az adott kép ISO értékhez magasabb szűrőt kell alkalmazni, mivel – a napfényes és erős fénnyel megvilágítottak kivételével - elég zajosak a képek Nagyon jól alkalmazható a Canon EOS D60-as gép ISO800-as filtere általában, de van Canon EOS 1D (CMOS) filter egészen ISO 3200 magasságig. Ezek szépen szűrnek, viszonylag símán, az élességet csak kicsit bántják. Ha komolyabb szűrés kell, akkor az adott képhez egy elég magas filtert hívunk be pl. ISO1000, vagy ISO3200. Van csoportos lehetőség is. Itt kompromisszumot kell kötni és egyféle szűrőt alkalmazni a nagyjából egyforma értékekre (pl. ISO100-400-ig, vagy ISO800-ISO1200-ig stb). Én a két Canon EOS szűrőit alkalmazom. A szoftveren belűl a behívott zajszűrő programoknál még van lehetőség további beállításokra is.
Lehet, hogy tudtam segíteni.

Üdv. Pibácsi

(#52328) Tin_Shield válasza psg5 (#52325) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Olyan Canikon bridge szerintem nincs amiért pénzt is érdemes lenne adni. Legalábbis ebben az árkategóriában nincs.

(#52326) psg5 Az FZ72 szerintem jobb mint hasonló árú (~75e) Canikon bridge gépek. Ha önmagában nézzük. Viszont a ~98e forintos FZ200 felől nézve ezek gépek (az FZ72 is) a felét sem érik. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#52329) psg5 válasza Tin_Shield (#52328) üzenetére


psg5
veterán

Na úgy tűnik az FZ72-es lesz.

Köszi a segítségeket.

F.K.T.

(#52330) psg5 válasza pibácsi (#52327) üzenetére


psg5
veterán

Köszi, nagyon "nehéz" olvasmányod számomra, de próbálom értelmezni és kipróbálni. :)
Köszi!

F.K.T.

(#52331) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

kollégám keresne magának egy strapás kis bridge / kompakt gépet. ezeket sajnos nem ismerem, inkább a tükrösök világában mozgok otthonosan. a kitételei, preferenciái a szokásosak lennének: amikor lát valamit, le tudja kapni, nagyon ne kelljen semmit sem állítani. az akksi bírjon legalább egy nap gyűrődést és legyen széles zoom tartománya. említette, hogy szülinapozást meg hasonló life-eventeket is alaposan dokumentálni szeretne, szóval gondolom nem ártana a fényerősebb obi sem. a történetre 100.000 jó magyar forintja lenne. visszaolvastam kicsit és felmerült a panasonic lumix fz200. ez ha jól látom 2.8-től kezdődik. ajánlott az a típus?

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#52332) vond válasza Agostino (#52331) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nyertetek. Ilyen igényekkel és 100 ezres kerettel egyértelműen FZ200. :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52333) scarabaeus válasza Agostino (#52331) üzenetére


scarabaeus
őstag

"ez ha jól látom 2.8-től kezdődik"
És ott is végződik, azon kevés zoomobjektív közé tartozik az övé, amire elég egy számot írni fényerőnek. :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#52334) Tin_Shield válasza psg5 (#52329) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Jó fényeket hozzá.
(A kiinduló felvetéshez visszatérve, képminőségben kültéren, jó fényviszonyok között a szenzorméret miatt nagyjából azt lehet elvárni amit az XZ10 is tud. Beltérben, fényszegény környezetben - bár nincs meg gyutávra lebontva a fényerő - de kb 1,5EV-vel gyengébb teljesítményre lehet számítani, mintha az XZ10-zel ISO 800 helyett ISO2000 körül fényképeznél)

(#52335) #86322688 válasza scarabaeus (#52333) üzenetére


#86322688
törölt tag

Azok az optikák annyira jól sikerültek, hogy én is azon gondolkozom, hogy az FZ-20 obiját, hogy tudnám levágni és rátenni a dslr-re, így spórolnék pár százezret ;-D

(#52336) #86322688


#86322688
törölt tag

Azt tudja valaki, hogy az FZ-72 fényereje, hogy változik ?,zoomolásnál fokozatosan, vagy bizonyos értékig marad a 2.8 ?

(#52337) Tin_Shield válasza #86322688 (#52336) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Elég gyorsan sötétedik,mint minden gigazúm. Konkrét táblázatot nem találtam, a fellelhető tesztképek alapján (ekv)35mm környékén f3,5, 50mm környékén f4, 100mm körül f5, 200mm környékén f5.6, a legvége f5.9

(#52338) #86322688 válasza Tin_Shield (#52337) üzenetére


#86322688
törölt tag

Azt hittem jobb, na mindegy, hihetetlen, hogy az FZ20 után egy gép van amit érdemes vásárolni, az FZ200, a konkurenciát ez nem zavarja ?

(#52339) zo-lee


zo-lee
aktív tag

Sziasztok ismét!

Kezdem lejjebb adni az igényeimet, mert úgy látom, 30.e ft-ért újonnan nem igazán lehet normális gépet kapni.

Amennyiben használt gépek is szóba kerülhetnek, úgy a fenti árkategóriáig bezárólag milyen fényképezőt javasoltok ?

Válaszotokat előre is köszi!

(#52340) #86322688 válasza zo-lee (#52339) üzenetére


#86322688
törölt tag

Attól függ mi a fontos, engem is a közelmúltban kezdett el foglalkoztatni komolyabban a fényképezőgépek közti különbség.

Ugye van egy FZ-20-am, meg egy DSLR-em, kb. egy idősek.

Az FZ-20 f/2.8 fényerővel rendelkezik, a teljes zoom tartományban ami, 12x-es optokai zoom.
A DSLR-hez kaptam egy 18-55 ös alap objektívet, mondanom sem kell, hogy az FZ20 kenterbe vágta.
Vásároltam egyf/1.8-as fix objektívet és azzal hasonlítgattam, na itt van különbség, de nem túl nagy.
Van pár fotóm, ugyan arról a pozícióról lett fényképezve mind a két géppel, és odafigyeltem,hogy a fényviszonyok is ugyan olyanok legyenek, mert különben nem hiteles.

A különbség egyértelműen az, hogy a DSLR-el rosszabb fényviszonyok között is tudsz fényképezni, amikor a kompakt-al már nagyon kell fogni a gépet, hogy ne mozduljon be.

Ezzel csak azt akarom érzékeltetni, hogy egy jó optikájú kompakt gép, megfelelő fényerővel még 10 évesen is az élmezőnyben van, így ezek után nem csoda ha azt mondjuk 100 ezer alatt nincs jó gép,újonnan.

Meghirdettem ugyan az Fz-20-at de már nem tudom, hogy azért akarom eladni, hogy nem legyen két gép, vagy, hogy ne idegesítsen , hogy milyen iszonyatosan jó képeket készít a DSLR mellett. ;-))

Szóval én azt mondom, spórolj még, megéri.

(#52341) zo-lee válasza #86322688 (#52340) üzenetére


zo-lee
aktív tag

Hogy udvarias legyek, nagyon köszönöm a választ.

Úgy gondolom, ha egy x összeget leírok, nyilvánvaló, hogy annál többet nem tudok/nem szeretnék költeni az eszközre. Amennyiben volna lehetőségem x + 50.000 Ft-ot költeni rá, úgy nem x-et írtam volna. Úgy látszik ez csak számomra egyértelmű ..

(#52342) #86322688 válasza zo-lee (#52341) üzenetére


#86322688
törölt tag

Akkor nincs ötletem, mondanám, hogy vegyél FZ20-at, és nem azért mert az enyém eladó, egy teli tank benzin ára nem oszt ne szoroz.
De inkább nem beszéllek rá, mert akkor majd jönnek a válaszok, hogy van sokkal gyorsabb, meg nagyobb zoommal stb. de hogy jobb képeket nem fog készíteni egy sem, ennyi pénzért, az biztos.

(#52343) zo-lee


zo-lee
aktív tag

Kisebb, kompakt gépet szeretnék, direkt az alkalomszerű használat miatt, de köszönöm!

(#52344) Tin_Shield válasza zo-lee (#52343) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ez például elég népszerű típus volt pár éve, a pH is tesztelte: [link] (ugyanaz a két gép csak 230HS-ben van gps vevő is)

[ Szerkesztve ]

(#52345) faki_ válasza zo-lee (#52339) üzenetére


faki_
senior tag

Aminek egy kicsit nagyobb a szenzora az átlag kompaktokban lévőktől (1/2.3" > 1/1.7" > 2/3") és/vagy jobb fényerejű objektív van rajta (kisebb F érték, pl. F4 helyett F2.8). Utóbbi még többet ér, ha a zoomtartomány végén is jó. Ezek pl. beleférhetnek a keretedbe: Panasonic LX3, LX5, Samsung EX1, Olympus XZ-1, Canon S90, G7, Nikon P6000.

(#52346) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Valamilyen táblázat nincsen véletlenül, hogy 16,32,64 GB-os kártyára mennyi videó fér Full HD mennyi kép, stb FZ200-nál?
Köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52347) vond válasza makoss (#52346) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A legjobb minőségű, FullHD 50p videóból 1 másodperc kb. 3,5 megabyte, a 12 megapixeles JPEG képek meg olyan 4-5-6 megabyte környékén mozognak finom beállításon. Ezekből már ki tudod számolni.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52348) makoss válasza vond (#52347) üzenetére


makoss
addikt

Jó az, köszi! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52349) hobbitka_


hobbitka_
tag

Sziasztok!
100-130ezer közötti fényképezőt szeretnék, nyaraláshoz, leginkább természetfotók (hegyek, tengerpartok, állatok) készítéséhez. Lehetőleg ne legyen túl nehéz és persze nekem is fontos a képminőség, akár hajnali vagy esti fényben is.
Lehet compact, de MILC is.
Extra igényem nincs, de nem baj ha van jó optikai zoom-ja, tud timelapse-et, lassított videót, panorámaképet.
Tudom, hogy kicsit általános az igényem, de ennyire nem értek hozzá :)
Tudnátok 2-3 gépet ajánlani?

(#52350) jjeahh válasza hobbitka_ (#52349) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én tudok 2-3 gépet, amelyek külön-külön megfelelnek valamelyik kritériumodnak, kivéve a keretet :DDD Sztem olyan kamera nincs is, amelyik tudja mindezt egyben...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.