Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52151) Tikakukac válasza PofaJenö (#52148) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem így nézett ki a sor: FS62, D5100, TZ7, E-PL5, LX7, LX100

Szóval ha nem tudod mi kell neked akkor van egy jó és egy rossz hírem: előbb-utóbb megtalálod a géped cserébe brutál sok kategóriát fogsz váltani, rengeteg gépet és objektívet. Ez van.

Ja igen és 60-80k körül kezdtem a nézegetést. Olykor felobizva ez volt 250 is.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#52152) PofaJenö válasza Quent1n (#52150) üzenetére


PofaJenö
senior tag

A pénztől 130 a keret.

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#52153) Corsa02 válasza Quent1n (#52150) üzenetére


Corsa02
őstag

Én is most pont ilyen dilemmában vagyok! Csak én a D3200 18-55-el vagy 28-al drágább a 18-105-el a vacilálás tárgya...de akkor a 18-105 sokkal jobb vétel?

The Truth Is Out There --->

(#52154) Tin_Shield válasza Corsa02 (#52153) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Képminőségben nincs nagy különbség (értsd: kitobjektív mindkettő), de a 18-105 univerzálisabban használható a dupla akkora átfogás miatt, szerintem megéri a felárat.

(#52155) Quent1n válasza Corsa02 (#52153) üzenetére


Quent1n
senior tag

Számomra azért jobb vétel mert két objektív helyett csak egy van. :) Nem kell cserélgetni, általános felhasználásra megfelelő.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#52156) Corsa02 válasza Tin_Shield (#52154) üzenetére


Corsa02
őstag

Értem, akkor azt választom...megéri a felárat. Igazság szerint hobby fotózás lenne a cél, nyaraláskor egy-egy családi összejövetel...ilyesmi. Arra ez a gép szerintem jó lesz ezzel az objektivvel. Canon 1200D van még hasonló árban...de ma nyomkodtam mindkettőt és Nikon szimpatikusabbnak tűnik.

The Truth Is Out There --->

(#52157) Quent1n válasza Corsa02 (#52156) üzenetére


Quent1n
senior tag

Erre a célra elég sok gép megfelel szerencsére :) Egyébként ha belépő tükrös akkor én is inkább a Nikont választanám a Canon helyett.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#52158) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Hali! Nemrég vízbe esett a kompakt gépem, másikat szeretnék vásárolni. Egy Canon A530 volt, 5Mp-es. Már rég cseréltem volna, majdnem 10 éves volt, de egész jó képeket készített. Van egy tükrösöm is, D90-es Nikon, de horgászni, hirtelen valamit lefotózni, olyan zsebre vágható gépnek keresek egy kompaktot. Edigitálnál nézelődtem, legolcsóbbakból nem akartam, egy Canon Ixus 165-öst néztem ki. Mivel nem nagyon van lehetőség kipróbálni, érdeklődnék, ebben az árkategóriában (35e) van esetleg jobb vétel?
Zsebrevághatós, automatán használt másodgép kellene. Ha lehet ne csináljon rosszabb képeket mint a vízbefulladt 530-as. :)
Vélemény, ötlet..? :)

(#52159) faki_ válasza Zoli bácsi (#52158) üzenetére


faki_
senior tag

Az összefoglaló szerint nincsenek érdemi különbségek. Ha használt is szóba jöhet, ennyiért egykori csúcskompaktokat is találsz (nagyobb szenzor, jobb fényerő).

(#52160) Zoli bácsi válasza faki_ (#52159) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Igen olvastam az összefoglalót, viszont a saját tapasztalatom ellentmond ennek. Szerintem van különbség az alsósok közt is, mikor a gyerek gépét vettük (Canon A495) először egy Fuji gépet hoztunk ki, és vállalhatatlanul lágy képeket készített, csak a kép közepe volt éles. Másnap kicserélték edigitalnál, ez sokkal vállalhatóbb képeket készít. Az asszony régi Samsungja is egész jó volt, sajnos mosógépbe került.....Szóval ezért nem kell drága gép, annyi az igény hogy a telefonnál jobb képeket készítsen, és ugye használható vaku nem nagyon van telefonon, ez is fontos.
De ha tényleg azt mondjátok hogy egyforma a képminőség, el sem megyek az Edigitálba, van itt a kisvárosunkban Euronics, vannak ezek a 20e. forintos kis Nikonok, láttam náluk, akkor az is jó..? :F

(#52161) Batistuta7


Batistuta7
tag

szia

én is ilyen árban keresek most kb gépet ,és ami az össezfoglalóban van hogy 50ft alatt nincs különbség az nagyon nagy butaság szerintem. Rengeteg gép van márkától függetlenül ami rossz képet csinál , lassan fókuszál (gyakorlatilag lehetetlenség vele pillanatot elkapni) , gyorsan merül az akksija , rossz a fogása stb .Persze megértem hogy nem foglalkoznak vele hiszen ebben a káoszban ember legyen aki egyesével leteszteli hogy melyik gép milyen , kb a második után öngyilkos akarna lenni ,olyan rossz gépekkel lehet találkozni, csak akkor azt kellene kiírni hogy 50 alatt járjon utánna mindenki maga.
Én használtakat nézegetek ,tegnap kezdtem keresni szóval még nincs meg a kiszemelt. Kénytelen vagyok felhasználói visszajelzésekből leszűrni hogy milyen egy gép.

(#52162) Batistuta7 válasza Zoli bácsi (#52160) üzenetére


Batistuta7
tag

kíváncsiságból utánolvastam a gépnek amit írtál . itt egy link mintaképekről: képek
ezért 5 éve sem adtam volna 10ezer forintot sem.

ennél 15 ezer forinttal olcsóbb Nikon Coolpix l31 is jobb képeket csinál.
kép

(#52163) pumukli56


pumukli56
tag

Sziasztok!
Szerintetek melyik lenne jó választás
Nikon D3200 vagy Canon EOS 1200D

Válaszokat előre is :R

Pü-re válaszolni nem bűn! / LG Nexus 5 White 16GB

(#52164) Nimda válasza pumukli56 (#52163) üzenetére


Nimda
addikt

Sok tesztet olvastam ezekről a típusokról és szinte mindenhol a Nikon jött ki győztesen.Még az eladó is a D3200-t ajánlotta kezdőknek.

(#52165) asdf_ válasza pumukli56 (#52163) üzenetére


asdf_
veterán

Rossz topik, de annak a Canonnak botranyos az anyaghasznalata, rettenetes muanyag az egesz.

(#52166) pumukli56 válasza Nimda (#52164) üzenetére


pumukli56
tag

Megerősített a válasz a Nikon-al kapcsolatban
Még annyit hogy Nikon-ba tükörreflexes vagy kompakt?
Köszönöm asdf_ :R

[ Szerkesztve ]

Pü-re válaszolni nem bűn! / LG Nexus 5 White 16GB

(#52167) fireman123 válasza pumukli56 (#52166) üzenetére


fireman123
őstag

Őööööööö ...akkor most D3200-at akarsz (ami tükrös) vagy kompaktot? :Y
Az így eléggé "tág" kérdés, hogy "Nikonból tükrös vagy kompakt" lenne neked jobb... :D
Olyan mintha azt írnád, ....autót akarok venni, azt eldöntöttem, hogy Opel lesz ...melyiket vegyem? :)

[ Szerkesztve ]

(#52168) PofaJenö válasza fireman123 (#52167) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Legyen Milc akkor.

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#52169) fireman123 válasza PofaJenö (#52168) üzenetére


fireman123
őstag

:C

(#52170) pumukli56 válasza fireman123 (#52167) üzenetére


pumukli56
tag

Igaz hisz ez csak tükrösbe van

Pü-re válaszolni nem bűn! / LG Nexus 5 White 16GB

(#52171) fireman123 válasza pumukli56 (#52170) üzenetére


fireman123
őstag

Szerintem ez a kit vállalható, de tényleg menj át ebbe a topicba ha tükröset akarsz, ott majd adnak tanácsot :K

(#52172) jjeahh válasza pumukli56 (#52170) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem vegyél egy kompakt milc-et + egy tükröt, oszt lefedted a nikon teljes termékskáláját

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52173) pumukli56 válasza jjeahh (#52172) üzenetére


pumukli56
tag

Nem rossz összeállitás megfontolandó :D

Pü-re válaszolni nem bűn! / LG Nexus 5 White 16GB

(#52174) PofaJenö válasza pumukli56 (#52173) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Vagy ez van benne minden [link]
[pumukli56/B] [link]

[ Szerkesztve ]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#52175) Tuya


Tuya
tag

Sziasztok!Kinyiffant a Panasonic Lumix FS42-öm....valami hasonló pici sima kompakt gép kellene ,de valami olyasmiben gondolkodom,hogy létezik-e olyasmi ami a sportkamerák széles látószögére hajaz...sportkamerák nem jók a képekhez...én meg inkább képeket csinálnék....van ilyesmiféle gép?Kb max 50et szánnék rá...köszi bármilyen hozzászólást! :C :C

(#52176) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Kicsit off a téma, de megpróbálkozok vele.
Segítséget vagy tanácsot kérnék, hátha valakinek van hasonló tapasztalata, hogy mi lehet a gond. Arról van szó, hogy van egy Canon SX150-es gépem, és azt tapasztalom már régebb óta, hogy pár kép ellövése vagy egy-két perc videó rögzítése után már elkezd villogni az alacsony akksi szintre figyelmeztető jelzés. Az a furcsa benne, hogy ilyenkor kivéve az akksikat, azok egy teszteren még kb. 80-85%-os töltöttséget mutatnak, tehát közel sem merültek le. Fullra feltöltött akksikkal is ugyanez a jelenség.
A fényképező érzékelője mehetett tönkre valahogyan, vagy az akksikkal (GP Recyko és Tronic ready to use) van valami gondja, azok nem tetszhetnek neki?

(#52177) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Sajna nem tudok angolul, elmondaná valaki, hogy ebben a videóban Graham Houghton mit mond a japán és kínai gyártású FZ200 gépekről?
Elég sok minden más terméket én nem eredeti japán, hanem kínait vagy malájt kaptam, érdekelne a videóban mi a külömbség a kétféle gyártás között!
Köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52178) asdf_ válasza makoss (#52177) üzenetére


asdf_
veterán

Semmit. De tenyleg.

(#52179) makoss válasza asdf_ (#52178) üzenetére


makoss
addikt

Valami csak van...
Annyit ki tudtam mazsolázni, hogy új és régi gép képminőség külömbségéről beszél, de a videó elején japán és kínai FZ200 van ha jól látom... :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#52180) #86322688


#86322688
törölt tag

Sziasztok!

Én is ahogy jobban belemerülök a fotózás rejtelmeibe, valóban egyre nehezebb a választás, persze ha az ember pénztárcája engedné, akkor könnyebb lenne .

Rendelkezem egy régi lumix-al ,f2.8-as fényerő, mindent visz, meg van egy dslr-em is, hát nagyon jó obi kell ahhoz, hogy tudja azt amit a lumix.

Nem sokan említik a fényerőt mikor tanácsot kér az ember, de szerintem az egyik legfontosabb tényező, első ránézésre lehet látni a képen, hogy megfelelő fényerejű géppel vagy obival készült-e a kép.

(#52181) jjeahh válasza #86322688 (#52180) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Nem sokan említik a fényerőt mikor tanácsot kér az ember"

Itt pedig szinte mindíg fényerős komapktot ajánlanak a kollégák, a legnagyobb sláger talán az f1.4-es kezdő fényerejű lx7 :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#52182) #86322688 válasza jjeahh (#52181) üzenetére


#86322688
törölt tag

Pont a mai nap olvastam róla, nem rossz kis gép..... a másik ami fontos lehet az az iso, a dslr-el kezdő obival is tudok csillagokat fotózni, a régi lumix-al ez nem megy, az optika rendben van de az iso használhatatlan...

(#52183) DemonDani


DemonDani
addikt

Gondoltam megoztom gyorsan a tapasztalatom a Sony W800-zal, ami mellett végül döntöttem.

Három egész napig működött, a negyedikre elromlott. EDigitáltól volt, írtam egy nyilatkozatot arról, hogy szeretném visszakapni a pénzem, így is lett.

Szóval izgalmas kaland volt, de azt hiszem, másik gép után kell néznem.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#52184) Dagidög


Dagidög
senior tag

A használt bridge gépek közül jelenleg melyik típusok érik meg az árukat? Két héten belül szükségem van egy amatőr, de kielégítő vagy kellemes képminőségű gépre és a használt piacon nézelődök, de csak egy pár típust ismerek és egyelőre ötletem sincs, hogy melyiket lenne érdemes megvenni.
Nem hátrány, ha állítható néhány plusz funkció, mint a fényerő vagy a záridő. Szívesen ismerkednék több funkcióval is, amikor nem csak gyorsan kattogtatok néhányat auto módban.
Ötletek?

(#52185) fireman123 válasza Dagidög (#52184) üzenetére


fireman123
őstag

.bocs

[ Szerkesztve ]

(#52186) fireman123 válasza Dagidög (#52184) üzenetére


fireman123
őstag

Sony DSC HX-100V, ezen minden állítható manuálisan is, szép képeket lő, és 1920x1080 50p -s videót tud, kifogástalan állapotban, csak 2600 expó van benne :)

(#52187) mazsi70 válasza fireman123 (#52186) üzenetére


mazsi70
senior tag

HX300 most 85ezer
15ezer a difi a használt hx100 és ez között .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#52188) fireman123 válasza mazsi70 (#52187) üzenetére


fireman123
őstag

Nem nagy különbség, de a használt hx-100V (GPS, geo-tag)...és van akinek számít a 15e is. :) (és a linkelt euronics-nél most éppen akciós 100e-ről)

[ Szerkesztve ]

(#52189) mazsi70 válasza fireman123 (#52188) üzenetére


mazsi70
senior tag

Valóban ,van benne gps .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#52190) zo-lee


zo-lee
aktív tag

Sziasztok!

Milyen fényképezőgépet javasoltok abszolút általános felhasználásra, nyaralási élmények megörökítésére stb. max 30.000 Ft határig ?

A videó minőség annyira nem lényeg, inkább a fényképek minőségén lenne a hangsúly.

Válaszotokat, segítségeteket előre is köszi!

(#52191) Quent1n válasza zo-lee (#52190) üzenetére


Quent1n
senior tag

Ha tudsz angolul akkor google "best compact cameras under 100$" és nézegess róluk összefoglalókat. :) Ha nem akkor szólj és nézek valamit :) Ilyen ársávban a gépek közt nincs nagy különbség, a kisebb eltérések meg legtöbbször kiegyenlítik egymást.

Használt játszik?

[ Szerkesztve ]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#52192) zo-lee válasza Quent1n (#52191) üzenetére


zo-lee
aktív tag

A hivatalos teszteknek nem hiszek, jobban bízom egyéni tapasztalatokban, ezért gondoltam ide teszem fel a kérdésem.

Nem, használtat nem szeretnék.

(#52193) betyarr


betyarr
veterán

nézegettem az lx7-et meg az fz200-at is,illetve a velük készített fotókat is,de (kövezzetek meg) valahogy olyan,mintha sosem sütne a nap,hanem a képeken mintha borongós idő lenne mindig (pedig sokszor látszik,hogy verőfényes idő van).ezzel csak én vagyok így,vagy más is tapasztalta?jelenleg egy őskövület canon powershot a510-em van,ezt szándékozom lecserélni valami komolyabbra/modernebbre.távol sem lő olyan képeket mint az előző kettő,de azon valahogy jobban lehet érzékelni a nappalt,a napsütést a képeken.véleményt kérhetek?

(#52194) asdf_ válasza zo-lee (#52192) üzenetére


asdf_
veterán

jobban bízom egyéni tapasztalatokban, ezért gondoltam ide teszem fel a kérdésem.

Az a baj az ilyennel, hogy hozzaerto ember ezeket a 20-30-40 ezres cuccokat nem veszi meg, igy nincs sajat tapasztalata, tehat nem tud segiteni neked, akik meg megveszik ezeket, azok meg jellemzoen nincsenek olyan tudas birtokaban, amellyel megalapozott velemenyt lehet alkotni a keszulekrol, az o segitsegukkel igy nem vagy beljebb.
Es gyakran meg ha akar, sem tud segiteni az ember, mert fotosoldalak sem tesztelik ezeket a keszulekeket, mert egy bizonyos szint ala nem mennek le, mert minek (es ebbe szamitsuk bele, hogy sok helyen gond nelkul meg is tehetik, mert nem ezen az eletszinvonalon elnek, ami nalunk van, tehat nem sznobsagbol).

(#52195) Tikakukac válasza zo-lee (#52192) üzenetére


Tikakukac
titán

Tehát ha webre kiteszem a tesztet nem hiszed el de ha fórumba írom akkor igen? Érdekes elképzelés, ezen még nem gondolkoztam.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#52196) PofaJenö válasza zo-lee (#52190) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Szia
Igaz 35 de van plusz hozzá [link]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#52197) vond válasza betyarr (#52193) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Itt van pár napsütéses kép az FZ200-zal: [link] :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52198) betyarr válasza vond (#52197) üzenetére


betyarr
veterán

igen,ezek jobbak már :)
lehet,hogy én szoktam hozzá ahhoz,hogy valahogy világosabb képeket készít a jelenlegi canonom?bár az tény,hogy azon a fekete nem fekete,hanem inkább egy szürkés valami :U

a médiában ma egyébként kézbe is foghattam az fz200-at.lenyűgözött a zoomja!főleg a kis canon után :Y :DDD
sajnos lx7 nem volt,pedig elsősorban azt akartam megtekinteni.

az fz200-ról olvastam valahol,hogy videózás közben hangos a zoomolás.amolyan háttérzajt csinál a felvételen.ez tényleg így van?

(#52199) vond válasza betyarr (#52198) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igen, ha csend van, vagy csak nagyon halk környezeti zaj, akkor belehallatszik a zoom motor hangja a felvételbe. De ez nagyjából minden beépített mikrofonnál így van. Egyébként ha van már egy kis háttérzaj, akkor nem nagyon venni észre. Ha komolyabban akarod rögzíteni a hangot, akkor úgyis külső mikrofont kell beszerezni. Még szerencse, hogy tud fogadni mini jack-en külső eszközöket. Ez elég ritka a 100k körüli kategóriában. Számomra ez a tulajdonság is fontos volt.

A múltkor esküvőt videóztam egy Rode Videomic Pro-val. Hát valami eszméletlen szép hangot rögzített a mikrofon és a gép. Az automatika szépen szabályzott, nem volt semmi torzítás, csak szép, gazdag hangok.

De külföldről lehet rendelni már 10k körül is egész jó mikiket. :K

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#52200) Sanki


Sanki
addikt

Más bridge gép esetleg ajánlott, ami olcsóbb, mint az fz200? Már rég nézegetem ezt a gépet, de még nem sikerült meggyőznie, hogy ennyit kiadjak egy gépért.
(#51875-ben írtam az igényeket)
Beszélgettem egy ismerősömmel és kérdezte, hogy hogy csak 12 megapixeles (meg szerinte a 24x zoomot egy idő után kevésnek érezném) miközben 100k-ba kerül, szerinte az kevés már manapság.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.