Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) hopehu válasza pocokxx (#22000) üzenetére


hopehu
tag

Leginkább a 10,3 Mp-elt.. :) Ha a videó 640x480-as volta nem zavar téged (engem sem zavarna). Azt leszámítva szerintem jó kis gép, ár-érték arányban pedig különösen, figyelembe véve a kompaktokhoz képest jó beállítási lehetőségeket (amit a többi csak drágábban kínál - ). Még ha nem is IXUS-méretű vagy laposságú :)
pl. a 10x zoom az vonzó, ebben a (z ár) kategóriában még mindig.

SC2, Disciples 3 & GT5 and H6 4ever

(#22002) hopehu


hopehu
tag

Mielőtt vki beleköt :D : tudom,a 10,3 Mp bőven elég, főleg ha vki kompaktot keres :D :DD

SC2, Disciples 3 & GT5 and H6 4ever

(#22003) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Segítenétek? [link]
Köszönöm!

(#22004) hopehu válasza Kolondrum (#22003) üzenetére


hopehu
tag

Hali, ha belegondolok, h egy vadiúj Canon Powershot A480 10,3 Mpixellel, f 3,0 - f 5,8 fényerejű "objektívvel" 1/2000-ed legrövidebb záridővel többféle fénymérési móddal, 640 x 480-as 30kép/mp videóval csak 25ezer újonnan, természetesen... HÁT... nem mondanék rá árat, de speciel nekem nagyon nehezen mondana bárki is olyan árat, h megvegyem használtan. Nem lehetett rossz gép vmikor (???), de ugyebár ha hagyunk állni egy ilyen dolgot, az nem tesz jót az értékének (persze ha széthasználjuk, az sem ...)
Lehet, h csak én gondolom ezt a gépről...

SC2, Disciples 3 & GT5 and H6 4ever

(#22005) Kolondrum válasza hopehu (#22004) üzenetére


Kolondrum
félisten

Teljesen új állapotban van, minden tartozéka megvan, új szaga van annyira nem használták (kivétel kereken 500kép). A gyári elem nincs kibontva. Se karc semmi. Valaki ítélkezzen mert meg kell ma mondanom h viszem vagy sem és mennyiért mehet.

[ Szerkesztve ]

(#22006) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Már más ügyben jövök! Kompakt kéne tesómnak. A jelenlegit elejtette amikor elájult... (Samsung digimax A40) :(
Olyan kéne neki amivel jól lehet olyan 10m-ről képeket csinálni szabad téren, ált rendes verőfényes napon. A közeli mód nem létszükséglet, a zoom is csak minimálisan kell. A lényeg h szép, színgazdag éles képeket csináljon. Ne legyen nagy a gép és ne zabálja az elemet. Legalább 20, max 30-33ezer a keret rá!
A480 mint ötlet merült fel bennem.

[ Szerkesztve ]

(#22007) hopehu válasza Kolondrum (#22005) üzenetére


hopehu
tag

22006-ra válasz: Az A480-as pont megfelelőnek tűnik. De ebben az árkategóriában olyan nagyon nem lehet mellélőni, nem a legolcsóbb gépek, de azért nem sok olcsóbb gép van. A Canonnak és Nikonnak a képeivel nem szokott gond lenni, akármilyen árkategóriáról is beszélünk. Eltérések persze nyilván vannak, azért csodát ne várjunk egy 25-30ezres géptől, de arra amire neki kell, teljesen jó lesz. 25 körül van az ára, még egy jó kártyát lehet is venni hozzá :)
(Elnézést, kicsit lelassult a gépem, és mivel nem szokott, így türelmetlen lettem... tehát ezt újraírtam egy másikra választ adva...)

[ Szerkesztve ]

SC2, Disciples 3 & GT5 and H6 4ever

(#22008) hopehu válasza Kolondrum (#22005) üzenetére


hopehu
tag

Ha te vinnéd, ne vidd... Esetleg ha 5 ezerért odaadják :( De szerintem inkább ne. Lesz is géped, meg majd akarsz egy újat vagyis valamilyen másmilyet...

SC2, Disciples 3 & GT5 and H6 4ever

(#22009) hopehu válasza Kolondrum (#22005) üzenetére


hopehu
tag

Ha te vinnéd, ne vidd... Esetleg ha 5 ezerért odaadják :( De szerintem inkább ne. Lesz is géped, meg majd akarsz egy újat vagyis valamilyen másmilyet...

SC2, Disciples 3 & GT5 and H6 4ever

(#22010) Kolondrum válasza hopehu (#22009) üzenetére


Kolondrum
félisten

Oda! ;)

(#22011) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi all !

Nincsen fotós tapasztalatom, és nem is értek a fényképező gépekhez, de egyre jobban vonzódok a komolyabb digitális gépekhez.
Kezdem rávenni magamat, hogy egy komolyabb géppel meglepjem magam.
Igaz nem 200-300 ezres kategóriában gondolkozom, de talán egy 100-ast ki birok rá nyögni:)
Igazából, mivel totál kezdő vagyok ezen a téren , nem is olyan gépen gondolkozok, amihez külön kell még objektívet venni.
Tud nekem valaki, ilyen ügyben tanácsot adni, mit érdemes megnézni?
A lényeg, hogy tudjon mindent amit a nagyok, de mégse horror áron legyen...

THX!

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#22012) gpatrik


gpatrik
tag

Sziasztok!

Nézegetem egy ideje a gépeket, de nagyon nem tudok dűlőre jutni. Gyakorlatban előjött, hogy jóvolna a nagy zoom. Viszont valamelyik gép Li-ion akksis volt, valamelyik pedig elemes.
Amiket néztem Samsung WB500 és hogy így sokan dicséritek a WB600at. Ez jó is lenne az akksi miatt, és persze tud is a gép. A formailag is tettszik a masina. Továbbá ajánlották a Canon PowerShot SX120-at. Kisebb zoomos mint a WB600, és elemes, viszont itt kevésbé tettszik a formavilág. Persze nem külsőre kell gépet venni, de szerintem ez is számít valamilyen szinten. Még néztem a Fujifilm Finepix S1600-S1800as gépeket amik tettszenek külsőleg is, tudásilag is, de ezek 4 elemesek, és félek tőle, hogy eléggé "éhes" masinák.
Néztem velük készült képeket, de annyira nem vagyok fotós, nem tudom, hogy milyen hibákat lehet leszűrni a képekből. Az elvárásom mint mindenkinek, hogy szép képeket tudjak csinálni. :)

Ha tudnátok egy picit terelgetni, esetleg azt leírni, hogy a fentiek közül Ti melyiket vennétek, az elég nagy segítség lenne.

"A világ tele van készséges emberekkel. Az egyik fele kész dolgozni, a másik fele kész hagyni őket dolgozni."

(#22013) ospubis válasza Sn00k (#22011) üzenetére


ospubis
csendes tag

Olyan fényképezőgép,ami mindent tud, nem létezik, a csúcs Canon-Nikon,Leica de még a Hasselblad sem felel meg minden igényre.
Miután nem akarsz cserélhető objektíves gépet, így a tükrös és a MILC gépek kiesnek.
Marad a csúcskompakt kategória,és bridge gépek.
Ezzel jelentős kompromisszumot kötsz,de a pénztárcádat a további igen költséges objektív
vásárlasoktól megkíméled.
Olvass teszteket, magyarnyelvűben a prohardver, pixinfo oldalak jók, angoltudás esetén a digital photo revue jó támpontot ad.
Elképzelésedhez talán a legközelebb a napokban itt tesztelt Pana LX 5 áll legközelebb szvsz.

(#22014) ospubis válasza gpatrik (#22012) üzenetére


ospubis
csendes tag

Nézegesd a Pana TZ sorozatot is, ultrazoomban NB1-esek!
Ne csak teszteket olvasd, a valóságban is tapogasd meg őket, ergonomiát ez dönti el.
Megjegyzem a Samu is prímának tűnik.

(#22015) Sn00k válasza ospubis (#22013) üzenetére


Sn00k
veterán

köszi:)

ezt néztem még ki, igaz ez nem kompakt gép viszont adnak mellé ajándék objektívet...

[link]

3njoy the Lif3

(#22016) ospubis válasza Sn00k (#22015) üzenetére


ospubis
csendes tag

Minden tekintetben nagyon jó gép, ám az alapobjektív csalódás lesz, mondhatom átmenetileg elmehet a kedved a fotózástól.Ha beleolvasol a Canon topicokba, ezt láthatod,olvashatod hangsúlyozottan.
Így mindjárt vehetsz jobb, fényerősebb, nagyobb zoomátfogású objektíveket,nagy pénzekért.

Ha ennyi a kereted,kalandozz el a tükörnélküli cserélhető gépek világába, nézd meg az Oly E-PL 1,et, a Pana GF 1-et, vagy a Sony Nex 3-5-öt! Ezeknél az alapobjektív jobb,nem okoz csalódást.Mondhatni a kezdeti időkben elég lesz,aztán bővülnek az igényeid.
Lapozz bele tesztekbe is ez majd jól elbizonytalanít!
Egyet ne feledj, ma már a fényképezésben az ember a leggyengébb láncszem.
Üdv.

(#22017) hopehu válasza gpatrik (#22012) üzenetére


hopehu
tag

Hali
Az elvárásod igazából ha jól látom, mindössze annyi lenne, hogy "szép képeket tudj csinálni"... Mégis, milyen képeket? Mikor, hol, hogyan szeretnéd használni?
Úgy értem, milyen alkalmakkor, illetve azokon kívül (családi események, kirándulás, nyaralás) milyen egyéb elképzeléseid vannak?
Ezekre ugyanis teljesen jók azok is, amiket nézegettél. A formavilág ne befolyásoljon. Persze, ha az adatai alapvetően mindegyiknek tetszenek és esetleg kézbe is tudod fogni őket, akkor úgyis megtetszik valamelyik. Ha valamit fontosabbnak ítélsz egy másik paraméternél mégiscsak (pl jobb videó előny lehet, vagy nagyobb átfogású zoom, stb...) akkor pedig egyértelmá lesz a számodra amúgy is, h melyik a neked való.
Tehát, végül is mire akarod használni (ok, fotózás, de azon belül ...) ?

SC2, Disciples 3 & GT5 and H6 4ever

(#22018) hopehu válasza gpatrik (#22012) üzenetére


hopehu
tag

még valami... ha fogtál már DSLR-t a kezedben, ahhoz képest az összes kompakt csalódás lesz... Egy ismerősöm éppen egy Canon PowerShot 120IS-t vett... mert nem akart várni, amíg több összejön neki egy komolyabbra... és bizony nincs megelégedve vele. Ettől még a gép jó, arra, amire. Nekem is van kompaktom is de annak is megvan az ideje, h mikor használom. :)
Ha komolyabb fotókat szeretnél, kreatívabbakat is, kísérletezni, akkor bizony esetleg megéri várni... és gyűjteni.

SC2, Disciples 3 & GT5 and H6 4ever

(#22019) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

A Panasonic TZ sorozatról jut eszembe, hogy a 2008-ban megjelent TZ-50-ben volt Wifi. Nem értem, hogy az újabb tipusokban ezt miért hagyták el? Több értelme lenne mint a GPS-nek. Remélem a TZ-10 utáni verziókban visszatér a wifi is.

(#22020) hopehu válasza VINIKOR (#22019) üzenetére


hopehu
tag

Az újabbak közül a Samsung ST80 is ilyen, a régebbiek közül a Canon PowerShot SD430 , a Nikon Coolpix P2 és P3, de inkább böngésszétek ezt a kis táblázatot.
Ennyit arról, hogy nincs kompaktban ilyen... egy kicsit utánajárok és rögtön találok is ilyeneket :)
Azt viszont nem tudom, hogy nálunk ezek közül melyik (volt) kapható, de gyanítom, hogy fellelhetőek voltak.

SC2, Disciples 3 & GT5 and H6 4ever

(#22021) Sn00k válasza ospubis (#22016) üzenetére


Sn00k
veterán

és ehhez mit szólsz ?

Nikon D5000 digitális fényképezőgép kit (18-105mm DX VR objektívvel)

ez már jobb objektívnak látszik mint az 55mm-es :)

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#22022) Kolondrum válasza hopehu (#22007) üzenetére


Kolondrum
félisten

Vettünk egyet. Vagyis én. Még aznap elromlott, sőt már úgy indult el. Se karc se sérülés, optika mozog, de kissé pixelhibás a lelke.minta Keresd csak meg. Sőt amikor fókuszál akkor is előjönnek egy pillanatra, legalábbis a piros a bal sarokhoz közel. Videón olyan nagy a pixel h nem lehet nem észrevenni. 3-at találtak garban, de van ott még ami csak spéci színeknél mutatkozik meg. Nagyon meghatároz az első vásárlás a márkából. :((

(#22023) ospubis válasza Sn00k (#22021) üzenetére


ospubis
csendes tag

Nagyon faintos gép.
Ezzel az objektívvel nagyos sokáig elboldogulsz,és az sem elhanyalogalható szempont,a Nikon a tükröseire 3 év garit ad.
Az árgépen 172 k.-ról indul, ez korrekt.
Ha ezt választod nem fogsz csalódni, grat.a választásodhoz!
Üdv.

(#22024) gpatrik válasza hopehu (#22017) üzenetére


gpatrik
tag

Szia!
DSLR-t még nem fogtam a kezembe. Igazából születésnapomra kapnám a gépet, szóval valamiylen szinten anyagilag kötve vagyok, illetve mondjuk úgy, hogy nagyon nem pótolnám meg. :) Az említett családi, baráti összejöveteleken, kirándulások alkalmával jóvolna ha megállná a helyét például egy tálykép, akár családi fotó elkészítésénél. Járok még makettkiállításokra is, ott is szeretnék vele fényképezni, illetve a saját gyűjtemény bővülését szoktam dokumentálni fényképekkel, tehát jóvolna ha ebben is erős lenne. Jelenleg egy Dimage F300as Minoltánk van, de az a családi gép és ritkán férek hozzá. Legutóbb például a kismacskát akartam lefényképezni és közelebb kellett menni, mert kicsi volt a macska. :) Videó kérdése igazából annyira nem érdekel, oké hogy tudja, de nem az a fő szempont.
Szóval valami ilyesmi lenne a felhasználás.

"A világ tele van készséges emberekkel. Az egyik fele kész dolgozni, a másik fele kész hagyni őket dolgozni."

(#22025) hopehu válasza gpatrik (#22024) üzenetére


hopehu
tag

Akkor végül is elsősorban az anyagiaktüól függ, hogy milyet vesznek? Vagy te adod le a rendelést?

SC2, Disciples 3 & GT5 and H6 4ever

(#22026) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
40k környékén milyen kompakt gépet érdemes venni?Családi események fotózására akarom használni.

(#22027) Stenly válasza gpatrik (#22012) üzenetére


Stenly
tag

H!
Most vettem 1 Samu WB 600-at. 4. kompakt gépem. :Y

Sorrendben:

Nikon E885
Canon PS A590IS
Olympus mju-1040
Samsung WB 600

Ezen törzsfejlődésem kapcsán úgy érzem nem kevés tapasztalattal rendelkezem.

A Nikon sem volt tökéletes mint az utána következők sem azok. De azt a színvisszaadást és életet, ami ennek a gépnek a képein megjelenik egyik sem tudja! Amikor megvettem a Canont azt hittem az újak még ennél is jobbak. Hát nem.

Igaz ,h a C képein több a részlet, de fakó színei és mattos stílusa mosottság érzését adja.

Az O színei a rangsorban a 2. helyet kapja. Érdemes az Olympus kompaktokra odafigyelni.

A Samu nagy tudású, gyors, intelligens. Egész jó a képminőség. De valahogy a Nikon még most is eszembe jut.

A következőkre jutottam végül a kompaktos képvisszaadás terén. A kompakt legyen avagy rendelkezzen:

1/1,7" méretű érzékelő (minél nagyobb annál jobb) ami kevesebb felbontással párosul. Ez utóbbi manapság alsó hangon 10 MP, ami túlzó egy kompaktban sztem. 5 MP max lenne optimális. Tévúton járnak a gyártók. Merem állítani.

(A DSLR képileg jó és már megfizethetőnek tartom. De a kis tömeg és ahasználhatóság semmivel sem pótólható!)

Hajrá kompaktok!

(#22028) benvolio válasza ToBeY (#22026) üzenetére


benvolio
őstag

Ha találsz még Pana ZX1-et, akkor azt, 45kiló körül.

(#22029) gpatrik válasza hopehu (#22025) üzenetére


gpatrik
tag

Nos az ő keretük 40, én meg max a WB600ig mennék el ami majdnem 50e tehát bele kell valamennyit pótolnom ígyis úgyis. Fuji Finepix s1800 esetleg milyen lehet?

"A világ tele van készséges emberekkel. Az egyik fele kész dolgozni, a másik fele kész hagyni őket dolgozni."

(#22030) Sn00k válasza ospubis (#22023) üzenetére


Sn00k
veterán

jaja, nekem is szimpi, amit olvasgattam róla, ráadásúl itt a PH teszten is ajánlott plecsnit kapott:)

Szerinted érdemes használtan venni , ilyen gépet?
gondolom jóval olcsóbban hozzá tudok jutni...

Nah meg , akinek ilyen gépe van az gondolom vigyázik rá!

3njoy the Lif3

(#22031) ToBeY válasza benvolio (#22028) üzenetére


ToBeY
nagyúr

ZX1 45k-ért nem nagy bolt (főleg hogy inkább 50k vagy a fölött lehet találni) mivel 48-50k van WB600 ami azért jobb.De meszi van a 40k-tól, még meglátom lehet kibővítem a keretet:)

[ Szerkesztve ]

(#22032) benvolio válasza ToBeY (#22031) üzenetére


benvolio
őstag

Az Ósanba nemrég 45kiló volt és annyiért pedig igencsak jó ár ezért a gépért. Abból indultam ki, hogy valaki 40-ért vett Sony DSC W350-et. +5ezer és egy sokkal jobb géped van mint az, szvsz. /ha tudod nézd meg őket valahol, próbáld ki őket/.

(#22033) ToBeY válasza benvolio (#22032) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én az edigitalt néztem (mert ottt elég sok gép van) és azt hiszem 55k volt mind2 említett gép.ÉS akkor már WB600 de még nem tudom mi lesz

[ Szerkesztve ]

(#22034) benvolio válasza ToBeY (#22033) üzenetére


benvolio
őstag

A ZX1 kifutó modell, azt az edigital már nem is árulja. Azért írtam ha "találsz" esetleg valamelyik multiba még akkor az egy jó vétel.

Szerk: most nézem az edigital-nal, hogy már árulják a Canon SX130IS-t. Akkor talán inkább az mint a Samsung. Az SX120 utódja és úgy látom a specifikációja pozitívan változott. Kapott nagylátót, nagyobb zoom-ot, HD videót. Csak az akksiját cserélheték volna másra.

[ Szerkesztve ]

(#22035) benvolio válasza benvolio (#22034) üzenetére


benvolio
őstag

Mondjuk a rekesz az 2,8-ról 3,4-re ugrott. Úgylátszik nem lehet minden jó. :DDD

(#22036) hopehu válasza gpatrik (#22029) üzenetére


hopehu
tag

Van egy haveromnak Fujija, épp a FinePix s1800-ast vette meg... Már vagy 6-7 éve csak Fuji kompaktokat vesz. Teljesen meg van velük elégedve. Szép fotókat láttam tőle, nagyon jó a színvisszaadása (nincs meg az a hideg tónus mint régebben a Fuji filmeknél). Jó kis gépek azok is. Én most is arra bíztatnálak, hogy ha lehet, próbáld ki őket valahol egy-két fotó erejéig. Menj be 3-4 helyre és próbálj ki mindenhol 1-2 gépet. Nézegesd a menüt, beállításokat, melyiknél hogyan lehet beállítani, mert legfeljebb olyan eltérések lesznek az adatokban, hogy 1-2 Mpixel, hull hd video vagy csak hd video, fénymérésnél 1-2 móddal több vagy kevesebb, sorozatképnél 1-2 képpel több, stb... De a legfontosabb talán, hogy - ha sokat használod majd- hogy a legfontosabb beállítások mennyire érhetők el könnyen - NEKED mennyire tetszik... Eddig is ezt mondtam, most is. Végül is nem az a kérdés, hogy 25ezres vagy 150 ezres kompaktot vegyél-e, hanem van rá kb 50 ezer, és azon belül melyiket. AZt pedig így a legcélszerűbb eldönteni talán :)

SC2, Disciples 3 & GT5 and H6 4ever

(#22037) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Vajon az Olympus gépek miért olcsóbbak mint mondjuk egy panasonic,samsung stb?
Most voltam electroworldben és tudásában hasonló olympus és samsung között cirka 10k van.

benvolio:ezzel a Canonnal egy gond van,így ránézésre nem igazán compact méret.Ami retettentően fontos lenne,mivel az ezeréves S3500 fuji-val és a tudása mellett azzal szívok a legtöbbet hogy nagy.Nem lehet sehová elrakni utazáskor

[ Szerkesztve ]

(#22038) benvolio válasza ToBeY (#22037) üzenetére


benvolio
őstag

Hát kompaktban az Oly, Nikon általában kerülendő illetve úgy írnám, hogy tesztek eléggé le szokták húzni őket. Ami ajánlott a Pana, Canon általában. A többi márkába meg vannak jól sikerült modellek. pl. azt hiszem a Samsungnak az ST500 volt, vagy a Fuji EXR modelljei...

(#22039) ospubis válasza Sn00k (#22030) üzenetére


ospubis
csendes tag

Érdemes,de csak akkor,ha lenyomozható az expok száma, van garancialevél...és olyan becsületes képe van az eladónak...
Az expo szám bizonyos típusoknál előcsalogatható a menüből,tehát nem lehet csalni.

(#22040) ToBeY válasza benvolio (#22038) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Na mos hogy bejött a képben ST500 bajban vagyok. Wb600 Vs ST500.
Nem kell érintőképernyő GPS és hasonló cicomák. Rendes nagy kijelző kell és szép képek végeredményben:D

(#22041) benvolio válasza ToBeY (#22040) üzenetére


benvolio
őstag

Azt csak példának írtam, talán már nem is árulják az ST500-at, mert kifutott. Marad a WB600 versenybe egyedül ezek szerint. :)

(#22042) Sn00k válasza ospubis (#22039) üzenetére


Sn00k
veterán

az expok száma az mit is jelent? Hányszor sütötték el a gépet? :U ;]

3njoy the Lif3

(#22043) sto1911 válasza Sn00k (#22042) üzenetére


sto1911
veterán

Pontosan. (~hany fenykep/video keszult vele)

(#22044) gpatrik válasza hopehu (#22036) üzenetére


gpatrik
tag

Köszönöm a segítséget. Ha megvan vele elégedve, akkor az már egy jó jel. Ismerősömnek is Fujija van, de nem tudta megmondani a pontos tipusát, de azt mondta, hogy teljesen jó.

Arról lehet tudni valamit, hogy mennyire falánk a masina? Mert ebbe 4db AA-s elem vagy akksi megy. Én utóbbit tenném bele valami 2500mAh körülit, de azt se szeretném ha a csatatér közepén pár kép készítése után feladná a harcot, mert kifogyott belőle a szufla.

"A világ tele van készséges emberekkel. Az egyik fele kész dolgozni, a másik fele kész hagyni őket dolgozni."

(#22045) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Sziasztok!

Mit ajánlanátok egy kezdőnek, akinek egy kompakt/bridge gépre lenne szüksége -az is maradok nem akarok tükörreflexes magasságokig belemélyülni a dolgokba.

Kb 70k-t tudnék rááldozni
ultrazoom lényegtelen
hd-video lényegtelen
hdmi, vízálloság lényegtelen
akksis vagy AA-elemes lényegtelen

auto fokusz/téma követés lényeges
képstabilizátor (ha lehet ne szoftveres) lényeges
"bridge/tükörreflexes ház kinézet" lényeges, de nem feltétel
makro lényeges
5-8mpx is elég

általában szabadtéri, közeli képekre használnám
előre is köszi!

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#22046) ospubis válasza fornettisuti (#22045) üzenetére


ospubis
csendes tag

Első ajánlat: Canon Powershot SX 120.
Most kb 42k-ról indul.
Leginkább ennek van ebben a kategóriában fényképezőgép kinézete.
Azért várj, több vélemény után kezdjél olvasgatni specifikációkat.

(#22047) hopehu válasza gpatrik (#22044) üzenetére


hopehu
tag

Falánknak falánk, de ha nem lenne az, akkor is kellene venni tartalékakksikat... az kötelező, h legyen amúgy is. :)

SC2, Disciples 3 & GT5 and H6 4ever

(#22048) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

Ehhez mit szóltok?
28-196mm
1080p videó sztereó hanggal, zoom,AF közben
BSI CMOS 12Mpixel
HDR
Fém ház
CMOS-shift image stabilization

Jónak tűnik nem? Bár kicsit félek a márkája miatt :F

(#22049) Mandarinn válasza ospubis (#22046) üzenetére


Mandarinn
senior tag

"bridge/tükörreflexes ház kinézet" lényeges, de nem feltétel

Akkor már miért nem Pana FZ38. 75 pénz.
Alacsony iso-n szép képe van. Sőt szebb mint az utódjainak.

(#22050) Matthewsz


Matthewsz
aktív tag

WB600 vagy DSC-H55?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.