Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53651) bacardi1989 válasza PofaJenö (#53644) üzenetére


bacardi1989
csendes tag

Köszönöm válaszod.Nyilván maradok az S1-nél.Várok vele egy kicsit hátha megy lejjebb egy kicsit az ára.

(#53652) Bici válasza pibácsi (#53650) üzenetére


Bici
félisten

Köszi az infókat! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#53653) hito


hito
nagyúr

Tudtok ajánlani 62mm-es objektív oldali átmérővel széleslátó előtét lecsét? Keresek, de nem egyszerű.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53654) Azurooandrew


Azurooandrew
tag

Sziasztok,

Az topic összefoglalója alapján tudom csodát és eklatáns különbséget nem várhatók, de a mostani anyagi lehetőségeim alapján 40 és 50 ezer között szeretnék egy fényképezőt venni és ebben szeretném kérni a tapasztaltabbak véleményét. Alapvetően kompakt gépeket néztem, de ha a lista alján szereplő két nagyobb objektívval rendelkező készülék szignifikánsabb jobb képet tud akkor ezt még bevállalnám. Az összefoglalóba olvasottak alapján külön néztem a keresés során a szenzor méretét, de az minden készülék esetében a belépő 1/2,3".

A mapság trendi smart funkciók nem fontosak, inkább a képek legyenek élénkek és részletesek (épületeket és természetet fényképezek a legtöbbször), relatíve alacsony zajjal ha lehet este is (már amennyire ez ezen a szinten elvárható), az is erős pozitívum a ha fényképezőhöz mérten jó HD videót tud rögzíteni a készülék. Bevallom nekem a Sony DSC-WX350 és a Canon PowerShot SX400 tetszett a legjobban, de csak kézbe vettem őket, gyakorlati tapasztalatom nincs velük…

Sony Cyber-Shot DSC-WX350B
Canon PowerShot SX610
Nikon Coolpix S7000

Canon PowerShot SX400
Nikon Coolpix L340

Köszönöm a megtisztelő véleményeteket! :R

[ Szerkesztve ]

(#53655) pandur99 válasza hito (#53653) üzenetére


pandur99
aktív tag

Kínai utángyártottat ne vegyél, egy kalap sz@rt sem érnek! Egyszer belefutottam egybe, szétmosta a képet.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#53656) hito válasza pandur99 (#53655) üzenetére


hito
nagyúr

Azt messziről kerülöm! El is felejtettem írni, hogy ebayes no name 3-10eFt-os porfogók nem játszanak :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53657) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Üdv.

Kezdő fotós volnék. Eddig nem fotoztam, csak telefonnal. Arra az elhatározásra jutottam, hogy szeretnék venni egy jó kis gépet, ami szép képeket csinál, családi fotozásra meg természet fotózására. Egyenlőre maximum 60.000 - 80.000 Ft-t költenék rá.

Milyen gépet ajánlotok?

(#53658) nikol94


nikol94
újonc

Sziasztok!

Fényképezőgépet szeretnék venni és ezzel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni hozzáértő emberektől.
Amelyik gépet kinéztem (az ajánlóból) az a Nikon Coolpix P340, ez az ami tudásban és árban is megfelelne nekem, de mielőtt rohannék megvenni szeretném megkérdezni, hogy nektek mi a véleményetek erről, tudtok-e ajánlani valamit, ami esetleg hasonló tulajdonságokkal rendelkezik, de mégis érdemesebb azt választani.
Ahogy láttam a Nikonnak ezt a típusát már nem sok helyen lehet kapni, esetleg van utódja?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#53659) Tin_Shield válasza nikol94 (#53658) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A már sokszor ajánlott Panasonic LX7 pár ezressel drágább, de lényegesen jobb gép szerintem. Ha egy picit tovább tudsz nyújtózkodni, a Sony RX100-at és Fuji XQ2-t is érdemes még megsasolni (a Fujit csak akkor ha nem izgat a videó)

(#53660) Phobion


Phobion
őstag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, ismerősöm szeretne kompakt fényképezőgépet vásárolni, az alábbi feltételek alapján:

- A lehető legnagyobb optikai zoom
- Könnyű kezelés (kezdő fotósnak)
- Megbízható
- Keret 60 ezer ft.

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#53661) cidalain válasza Phobion (#53660) üzenetére


cidalain
veterán

szokásos mantraszöveg:
vegye meg azt, amelyiknek elég nagy a zoomja, és belefér a keretbe, és minél több gari van rá, jobb opciós tartozékokkal adják (tok, memóriakártya az árban pl)
bármelyiket választhatja, a képminőség közel egyforma lesz. nincs kiugróan jó szenzor/ lencse/ gép ebben az árkategóriában

(#53657) gergo07
A fenti topicajánlóban van kiemelve pár gép az 50-100e Ft-os kategóriában.
Ha van rá lehetőséged, ezekből válogass. Ezeknél legalább 1 fokkal jobb a szenzor, mint az olcsó kategória gépeiben (nagyobb szenzorméret = szebb kép - ha minden más feltétel ugyanaz)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53662) Phobion válasza cidalain (#53661) üzenetére


Phobion
őstag

köszi szépen :R

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#53663) lifehacker


lifehacker
újonc

Kedves Fórumozók...

már 1 hete csak fotós összehasonlító oldalakat nézegetek de asszem elvesztem a rengeteg infó között.

mire kellene: szülinapok, családi események, kirándulások, gyerekek állatkodásai, nyaralás, semmi extra, viszont a rengeteg lowlight szituval nem bír a mostani finepix 3200-as gép (vagy én csinálok valamit nagyon rosszul...rengeteg bemozdult és/vagy zajos kép készül. napsütésben gyönyörűen dolgozik)

néhány itthoni/óvodai performansz miatt videóban sem ártana egy jó közepes teljesímény.

egész mostanáig MILC-eket nézegettem, főleg a wifi képességük miatt, azok közül is a G6os panát, meg az a58/5000/6000-es sonykat, de elvesztettem a fonalat hogy melyikhez milyen objektív kéne, meg nem is nagyon akarok objektíveket cserélgetni a gépen. fotós affinitásom az iso-val, záridővel meg rekesszel való állítgatásig terjed max.

+rájöttem, hogy fontos a (kis) méret, az lenne a jó ha bármikor elférne a nej táskájában ha épp kimozdulunk a kölykökkel, ezért most már nagyon hajlok valami jó kompaktra..bár méret alpján milc is lehet.

ebben a topikban "rátaláltam" az LX7-re, most ez tűnik szimpinek/befutónak az itt olvasottak alapján, mert jó az objektívje ha jól értem...
vagy ezek közül valami (?):

100Kt akarok rászánni, nagyon max 130-at.

előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#53664) pandur99 válasza lifehacker (#53663) üzenetére


pandur99
aktív tag

Minél nagyobb érzékelő, minél nagyobb fényerő.
Az LX7 jó, de kb. belefér a keretedbe a Fuji X30 is, meg a Sony RX100 első kiadása. Lehet még itt-ott találni Olympus XZ-2-t is. Ezek közül amit elérsz, mind megfelelhet. Nekem XZ-2 van, de ha nem az lenne, akkor elsőnek a Fujit, másodiknak az XZ-t és harmadiknak a Panát választanám. Ha használt is jó, kivárnék egy Olympus Stylus 1-et.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#53665) Tin_Shield válasza pandur99 (#53664) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A listával egyetértek, de a videó miatt nálam inkább az LX7 vagy RX100 lenne a befutó (a kettő között pedig a nagylátószög igény döntene). Vagy ha talál Stylus1-et, az tényleg elég jó mindenes, és Olympus-hoz mérten még a videó is rendben van.

(#53666) g@bo válasza Tin_Shield (#53665) üzenetére


g@bo
nagyúr

nekem ez a nagylátószög nyitófény kérdéskör totál sötét.

hogy van ez? :U [link]

ebből a szempontból ar rx100 jó? /holnap kapom meg, mark I/

[ Szerkesztve ]

(#53667) Sanyi.il válasza g@bo (#53666) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

hol vetted a mark I-et, mennyiért? ha szabad kérdeznem :) eléggé felszökött az ára utóbbi héten.

(#53668) pandur99 válasza Tin_Shield (#53665) üzenetére


pandur99
aktív tag

Ha kell videó, akkor igazad van. Én nem videózom, eddig csak véletlenül indítottam el, nekem fotóra kell a gép, és ebből indulok ki.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#53669) g@bo válasza Sanyi.il (#53667) üzenetére


g@bo
nagyúr

westend, sony shop 103k.
elvben ma hozzák nekik, mert mondtam dobozos és bontatlan kell, nem kiállított darab, ennyiért... ;]

hopsz, 129 lett... [link] talán még a mediaban van régi áron

(#53670) impmammuth


impmammuth
csendes tag

Sziasztok!
Az electrostore.hu megbízható shop?

[ Szerkesztve ]

(#53671) g@bo válasza impmammuth (#53670) üzenetére


g@bo
nagyúr

szerintem! sufni bolt... mint a néhai electropark.

szerencsére lemaradtam a bukásukról. :((

(#53672) Tin_Shield válasza g@bo (#53666) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az RX100 átlagos ebből a szempontból. Kisfilmes gyújtótávolságra átszámolva (ezt szokás hívni ekvivalens értéknek) 28mm-ről indul, kb 75°-os látószöget ad. Az LX7 ebből a szempontból jobb, ekv.24mm-ről indul (közel 90°-os a látószöge). Szűk térben, tájképeknél és még sok helyzetben jól jön szélesebb látószög. Viszont tudni kell vele bánni, hogy igazán hatásos képek szülessenek. (Az (ekv) 24mm ebből a szempontból még nem számít "nehéz" látószögnek szerintem, az (ekv)28mm pedig végkép nem, a legtöbb mobilteló kamerája is ezt a látószöget adja). (ekv)20mm vagy alatta már komolyabb a kihívás, nagyon látványos képeket lehet készíteni, ha valaki tud vele "látni", és nagyon szarokat is, ha nem.

(#53673) impmammuth válasza g@bo (#53671) üzenetére


impmammuth
csendes tag

Egy ismerősömnek szeretnék egy lx7-et rendelni de Pécsen nem lehet sehol kapni. Edigitál már nem forgalmazza.
Honnan szabad?
[link]

(#53674) g@bo válasza Tin_Shield (#53672) üzenetére


g@bo
nagyúr

ahha....
a mark IV 24-70mm equivalent Zeiss Vario-Sonnar T* lens
a mark I 28-100mm equivalent lens

a mostani sony hx9v gépem 24-384mm, gondolom a 10x zoom miatt. ok, lassan de alakul a kép. :D

(#53675) Tin_Shield válasza g@bo (#53674) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az HX9V 16x zoom: 384/24=16.
10x zoom esetén így nézne ki: (ekv)24-240 vagy (ekv)38-384

Az RX100 mIII és mIV jobb és fényerősebb optikát kapott mint a korábbiak, ez látszik is az árazáson :)

(#53676) g@bo válasza Tin_Shield (#53675) üzenetére


g@bo
nagyúr

mark III már aljasul drága. :D

tényleg 16* a zoom, akkor már értem, miért láttam jó messziről az öbölben fürdőző csaj cicijét. :D

(#53677) pibácsi


pibácsi
senior tag

Üdvözletem Minden Fórumtársnak!

A multkoriban olvastam itt, hogy az LX7-ről, amikor feltöltöttük a gépre a képeket az USB-n keresztűl, akkor ugyanitt nem lehet a számítógéppel törölni a kártyáról. Sajna én is tapasztalom, mert azt mondja, hogy "írásvédett" és nem törölhető. Hiába keresek rá lehetőséget csak a külső kártyaolvasó oldja meg. Itt a fórumon azóta sem olvastam erről. Talált már valaki erre - a kártyaolvasón kívül - más megoldást? Még eddig más gépeimnél ilyet nem tapasztaltam. Az ilyen jellegű törlés teljesen egyértelmű volt. Amit adtak hozzá progit az is csak arra jó, hogy felvigyük, de a törlést nem kezeli, muszály kivenni a gépből és kártyaolvasóval helyretenni. Ezt jól kitalálták.
Várnám a válaszotokat.

Üdv. Pibácsi

[ Szerkesztve ]

(#53678) sinick válasza pibácsi (#53677) üzenetére


sinick
senior tag

Szia!

Először én is kikadatam rajta, de aztán megszoktam, majd rá is jöttem, hogy praktikus. (Nálam a sorrend, áttöltés, válogatás, azaz törlés, majd fényképezőn teljes törlés. Korábban más gépen töröltem olyat is, amit nem kellett volna. Az LX-7esen, meg két év alatt egyszer volt már olyan ,hgogy de jó, hogy megvan a gépen, mert idejekorán töröltem.

Gépen törölni meg Play gomb, majd Törlés gomb, majd "Mindent töröl" menüpont (vagy hasonló).

(#53679) Tin_Shield válasza pibácsi (#53677) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ez nem értem, miért kéne kivenni a kártyát és kártyaolvasóval törölni? Szerintem az LX7 is tud tud egyesével és/vagy csoportosan képeket törölni, nem hallottam még olyan gépről amiből ez a lehetőség hiányzott volna.
Ha jól tudom dedikált törlés gomb is van a gépen.
Hogy USB-n ez le van tiltva az elképzelhető, akár még ideológiát is lehet mellé gyártani, hogy ez miért jó.

[ Szerkesztve ]

(#53680) sinick válasza Tin_Shield (#53679) üzenetére


sinick
senior tag

Igen, USB-n keresztül az SD törlés le van tiltva én meg idológiát is gyártottam hozzá. :)

(#53681) cidalain válasza sinick (#53680) üzenetére


cidalain
veterán

Nem ugy erti. Az a kerdes, hogy ha be van dugva az usb, akkor a fotogep gombjaival tudsz e torolni. Ebbe nem biztos.
Amugy szerintem logikus, hogy a fotogep anyagat ne a pc-rol toroljuk. Hulyebiztos mechanizmus. Iszonyat gyorsan meg tud nyomodni a delete. Aztan amikor rajon az ember hogy a total commander masik oldala volt az aktiv, na akkor aszhatja, mert a fotogepen nincs lomtar.

Miert fordul az elo, hogy 1234 kepbol csak 123-at akarok felmasolni, majd torolni. A tobbi minek marad a fotogepen? Hogy ha elcseszodik a memokartya, akkor lehessen anyazni?

Mennyivel egyszerubb mindent lemasolni, majd formazni a fotogepbol. Ha mar egyszer gepnel vagyok mindent felmasolok. Mondjuk en ritkan torlok (de gyakran masolok), de van hely a 16-os kartyan.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53682) sinick válasza cidalain (#53681) üzenetére


sinick
senior tag

Miért törölné(m) a dedikát gombbal akkor, ha be van dugva!? Nekem az már bonyolítás!

(#53683) Hulot


Hulot
tag

A fényképezőn nekem egy szürke négyszögben egy tört vonal két végén csúccsal látszik, a számítógépen pedig cserélhető lemezként kap meghajtó jelet. Totalcommanderrrel vistán símán tudok törölni róla képeket, fájlokat. Copy/Move megy oda-vissza.

(#53684) cidalain válasza sinick (#53682) üzenetére


cidalain
veterán

Bocs, nem tudom kihagyni, de a munkam soran millio egy ilyennel talalkoztam (nem emberrel, felre ne erts, hanem helyzettel)
Minek bonyolitsam tul, essunk neki, azt jo lesz. Hupsz elbaltaztuk
Pl adatbazisban ferfi no jelolese m/f (male, female). Magyarositsuk f/n (ferfi, no)
Update table users set gender = "f" where gender "m". Bumm. Mert minek bonyolitani, minek 1 percre is belegondolni :)
Lehet hogy most "bonyolultnak" tunik 2 gombot megnyomni a fenykepezon, de csak egyszer hibazz veletlenul (masik gepen ugye), es rajossz hogy nem hulyeseg.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53685) cidalain válasza sinick (#53682) üzenetére


cidalain
veterán

Bocs, nem tudom kihagyni, de a munkam soran millio egy ilyennel talalkoztam (nem emberrel, felre ne erts, hanem helyzettel)
Minek bonyolitsam tul, essunk neki, azt jo lesz. Hupsz elbaltaztuk
Pl adatbazisban ferfi no jelolese m/f (male, female). Magyarositsuk f/n (ferfi, no)
Update table users set gender = "f" where gender "m". Bumm. Mert minek bonyolitani, minek 1 percre is belegondolni :)
Lehet hogy most "bonyolultnak" tunik 2 gombot megnyomni a fenykepezon, de csak egyszer hibazz veletlenul (masik gepen ugye), es rajossz hogy nem hulyeseg.

Szoval miert torold ugy? Mert ezt ugy talata ki a pana.
Az uj autonal se kerded meg, hogy miert valtanek 6.-ba, a regi kocsi is 5.-ben ment az autopalyan?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53686) Nimda


Nimda
addikt

Egy kicsit tanácstalan vagyok olvasva a fórumot, lenne pár fontos kérdésem azokhoz, akik használják az alábbi gépeket:

Sony RX100
Fuji X30
Olympus stylus1s

Az első most akciós, a többi versenyző nem, ezért is fogott el a hév.Lényegében a legjobb minőségű fotót készítő gép érdekelne a három közül.A videó képesség nem elsődleges szempont, a kereső hiánya viszont fájó pont a Sonynál.Tűrhető fényerő, nagy szenzor ami mégis mellette szól.
A Fujinál van kereső, manuális zoom, wifi, fényerős optika, de kisebb szenzor és drágább.
Olympus, még kisebb szenzor, de fényerős optika nagy átfogással, kereső, szintén wifis, drága.

Javaslatok?

[ Szerkesztve ]

(#53687) g@bo válasza Nimda (#53686) üzenetére


g@bo
nagyúr

én a sony rx100 I et hozom el holnap, 103e, lehet nyázni fogok, de egy oldal 230 hozzászolása alapján nagyon nem fogok mellé...

az optikai zoom, a makro nem valami penge. a többit fényezik.

(#53688) sinick válasza cidalain (#53685) üzenetére


sinick
senior tag

félreértessz... nekem nincs bajom a törléssel. viszont amennyire védi usb-n az sd-t, annyira nem védi a dedikált gombon, mert három gombnyomással törtölthető minden.

teljesen jó az észnélküli update... ha nem vagy lusta tranzakciókezelni. :-)

(#53689) pibácsi válasza sinick (#53678) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Köszi a választ. Természetesen az megvan, hogy gépen hogy kell törölni, (kb.8 éve fotózom különböző digivel). De jobban azt kerestem, hogy a PC-ről más talált-e magoldást. Van benne valami, amit mondassz. Nem engedi törölni, csak megfontltan. Ki kell venni a kártyát és addig tudsz gondolkodni a törlésen.
Minden esetre mégegyszer köszi a választ.

Néztem a privit is. Válaszolok kicsit később.

Üdv. Pibácsi

[ Szerkesztve ]

(#53690) pibácsi válasza Tin_Shield (#53679) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Hát itt az a gép, ami bemutatja, hogy nem lehet törölni. Tényleg.... egyszerűen nincs lehetőség sem egyesével, sem csoportosan. ha van valami megoldásod, akkor szivesen fogadom, de talán más is.
Üdv. Pibácsi.

(#53691) pibácsi válasza Hulot (#53683) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Hogy van ez? LX7-ről írod? Az igaz, hogy én XP-vel dolgozok, de talán ott is lenni kellene ilyen megoldásnak.
Na ezt megpróbálom, hátha bejön a dolog. Ha igen, akkor ez a megoldás.

Üdv. Pibácsi

(#53692) Multibit válasza cidalain (#53685) üzenetére


Multibit
veterán

1. when gender = "m"
2. Ha ezt az update-et végrehajtod, mindenkinél "f" lesz gender! Elöbb a nöket kell update-elni!
;)
Bocs a szakmázásért.

(#53693) pFEFErohni


pFEFErohni
tag

Sziasztok!

Mai nap folyamán jár egy cimborám budapesten és megbíztam egy olympus stylus 1s megvételével! Utolsó lehetőség, hogy rábeszéljetek egy kezdő fotóst egy olcsóbb, kezdőnek hasznosabb masinára! Vagy délután örüljek mint majom a farkának az új oly családtagnak!?
Választ előre is köszönöm!

Ui.: sony rx100 esetleg jobb választás!?

[ Szerkesztve ]

ps4 Id: pFEFErohnii

(#53694) Tin_Shield válasza pibácsi (#53690) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha végeztél a képek másolásával akkor húzd ki a kábelt, kapcsold be az LX7-et, és lehet törölni a képeket a dedikált törlés gombbal. Vagy eleve felejtsd el kábeles csatlakozást, használj kártyaolvasót, én ennek vagyok a híve, a legtöbb gépemhez ki sem bontottam az usb a kábelt a zacskójából.

(#53693) pFEFErohni

Szerintem örülj neki.
Az RX100-ban jobb a szenzor, magas érzékenységen, nagylátószögű állásban jobb képminőséget tud, ha főleg erre használnád akkor jobb megoldás. De a legtöbb szempontból az Oly többet nyújt: optika, kereső, dönthető LCD, érintőképernyő stb.

[ Szerkesztve ]

(#53695) jjeahh válasza pFEFErohni (#53693) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Minden csak egyéni preferenciák, ízlés, felhasználói szokások kérdése. Van akinek a sony jobb választás lehet, személy szerint én az olympusnak örvendenék nagyon, akár a jelenlegi cserélhető objektíves rendszerem mellett is tudnám használni :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53696) pFEFErohni válasza Tin_Shield (#53694) üzenetére


pFEFErohni
tag

Általános felhasználás lenne! Természet, sportesemények, bulis pillanatok, haverok, minden... Millió tesztkép készítése a cél az első pár hónapban! Meg akarok tanulni mindent a fotózásról, úgy gondolom ezt pár szakirodalom elolvasása mellett sok-sok kép készítésével fogom elérni! :)

ps4 Id: pFEFErohnii

(#53697) g@bo válasza pFEFErohni (#53696) üzenetére


g@bo
nagyúr

olympus s1 nem éppen zsebkamera 150k.
sony rx100 II 140k az alja...

[link]

(#53698) Tin_Shield válasza pFEFErohni (#53696) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Erre en bloc szerintem jobb a Stylus1. Ha csak haverok, buli lenne azt mondnám RX100, az olyan helyzetekben előnyösebb az RX100 nagyobb szenzora.

(#53699) szenesember válasza pFEFErohni (#53696) üzenetére


szenesember
aktív tag

Ha természet, akkor örülj az oly-nak:) Egyébként ilyen árban ez az egyetlen nem cserélhető objektíves, amivel normális portrékat lehet lőni (szép háttérelmosással).

(#53700) pFEFErohni


pFEFErohni
tag

Köszi a választ mindenkinek! Marad akkor az oly! Nem a zsebkamera a cél, igazából a legjobban a sok manuális beállítási lehetőség tetszik az olyban, úgy érzem a sok variánssal fejleszthetem magam illetve sok mindent tanulhatok! Lesz itt téli/nyári kirándulás, crossmotor verseny, fesztiválok, (háziporesz ;] ), egyszóval tényleg minden... :) Estére ha van igény/kérdés lövök pár képet a masináról!

ps4 Id: pFEFErohnii

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.