Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63001) eventus válasza expo (#62997) üzenetére


eventus
veterán

Neztem, allithattam de folyton piros tartomanyban van a ket sav es nem marad nyitva sokaig. Mitol lehet?

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#63002) eventus válasza eventus (#63001) üzenetére


eventus
veterán

Gyari reset utan mukodott :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#63003) Sang66


Sang66
csendes tag

Sziasztok, láma hobbi fotósként a Pana Lumix TZ100-at néztem ki magamnak. Sokféle gépet csekkoltam, ennek a képességei, videója, 10x zoomja, 4K videója, ár-érték aránya és árkategóriája győzőtt meg, nagyjából megfelel mindennek, amit szeretnék.

Egyetlen dolog bizonytalan, mégpedig hogy fogok-e tudni vele defocus/bokeh-szerű képeket készíteni emberekről, dolgokról, mert ilyet például szeretnék (barbárság, I know). Tudom, hogy ehhez inkább DSLR, de nekem kompakt kell. A TZ100-nál egyrészt aránylag elfogadhatónak tűnik a f2.8-as fényerő, másrészt van a post-focus funkció, amivel utólagosan bármire teheted a hangsúlyt, de egy olyan videót se láttam a neten, ahol ezt ne MAKRÓ témánál mutatnák be. Szóval pl. pár méterre lévő modellel a mögötte lévő hátteret ezzel el lehet "mosni"? Vagy egyéb távolságú objektumok környzetét? Van valakinek ezzel tapaszatala, vagy fényképezett valaki ilyen témát TZ100-al?

Köszi!

(#63004) vond válasza Sang66 (#63003) üzenetére


vond
MODERÁTOR

DOF Simulator a barátod. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#63005) Tin_Shield válasza Sang66 (#63003) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Sok jóra ne számíts, ahhoz kevés a TZ100 fényereje zoomolva, hiába a relatív nagyméretű szenzor, ez egy túrista gép. Persze ha elég messze lesz az alany mögött a háttér, akkor lesz valamicske elmosás, de ez a gyakorlatban szinte csak a szabad ég alatt kivitelezhető.
Ha elsősorban ilyen fotók készítése a cél, akkor jobban jársz egy fényerősebb - cserébe rövidebb tele végű - géppel, pl. házon belül maradva az LX15 vagy az LX100, de van a Sonynak és a Canonnak is alkalmas gépe.
És azért itt se legyenek maximalista elvárásaid, a "szupertrendi" képekhez, ahol csak a szem éles, de az orr/fül már homályos, a kompaktok felejtősek.
Hogy nagyvonalakban mire számíthatsz azt a dofsimulator.net oldalon meg tudod nézni.

(#63006) Sang66 válasza Tin_Shield (#63005) üzenetére


Sang66
csendes tag

Köszi szépen Vond, Tin_Shield, ezt az oldalt nem ismertem, tök jó!

De elég bosszantó, hogy akkor igazából nem fogok találni olyan "hibrid" kamerát max 180K-ért, amiben elég jók az adottságok elmosott hátterű portré fotózáshoz, de 3x zoom-ál több van bennük? Nem kell nekem 10x, már egy 5-6x is kibékülnék... :O

Azt gondoltam, hogy a post focus funkció megoldás erre. A bemutató videók nagyon igéretesek voltak, azt hittem, részben a bokeh effektet hivatott megoldani.

(#63007) Sang66


Sang66
csendes tag

Újra körülnéztem. Ha jól látom maximum még egy CANON PowerShot G7X MARK II -től várhatok el defocus portré fotókat hasonló árkategóriában. Ennek 4,2x optikai zoom-ja van, ezzel feláldoznám a 10x-est (basszus, a 15 éves gépemben is 5x optikai zoom van :( ). Ez a gép például szerintetek valid ehhez a témához?

(#63008) kovisoft válasza Sang66 (#63006) üzenetére


kovisoft
őstag

A háttérmosás mértéke arányos a szenzormérettel, gyújtótávolsággal és a fényerővel. Tehát kisebb szenzor esetén nagyobb fényerő és gyújtótávolság (zoom) kellene, ilyet kompaktban nem nagyon találsz, inkább bridge-ekben, mint pl. a Panasonic FZ1000. Ha kis méret kell, akkor érdemesebb a nagyobb szenzoros MILC-ek között szétnézni valami fényerősebb objektívvel, de itt meg a zoom nem lesz akkora, viszont tudod cserélni az objektíveket.

(#63009) asdf_


asdf_
veterán

Azért lehet egy XZ-2-vel is (nagy fényerő, 3x zoom, kicsi szenzor) mosodás portrét csinálni. De tény, ahogy írták, beltéren ez nem fog menni, kültéren lehet játszani úgy, hogy maxizoom, és az alany mögött minél messzzebb legyen a háttér és akkor mosódik.

(#63010) Sang66


Sang66
csendes tag

Hát igen, úgy tűnik nem teljesülhet minden álmom :)
Bridge, nagy méret, lencsék cseréje nem jó, "zsebre vágható" megoldás kellene.
200K lélektani határ (az elmúlt pár órában, felemeltem 20-al).
Szép, blurry hátterű portré fotóra képes.
De emellett jó lett volna 3-4x zoom-nál nagyobb.
Még tényleg a Canon G7X Mark2 lesz a befutó (4K videót így elfelejthetem), MediaMarktban most 160K-ra van akciózva.
Ezzel szerintetek jól járnék a portrékat illetően (ha tényleg nem akarok cserélhető objektívest/bridge-et?). Az Olympus XZ-2 sem rossz amúgy valóban, köszi _asdf.

De lehet még tovább töröm a fejem.

(#63011) pandur99


pandur99
aktív tag

Nézz be a hardverapróba, hirdetek egy G7 X-et!

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#63012) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi
Fényképezéssel kapcsolatos kérdésem lenne, LX15 gépet használok.
Múltkor út közben erdős rész mellett elhaladva megláttam egy kiszáradt fát.
Nagyon megtetszett a téma, egy kiszáradt fa a zöld rengetegben.
Annyira, hogy meg is álltam fotózni: KLIKK.
Nincs túl sok mozgástér, mert előtte egy forgalmas út van oda nem tudok kiállni fotózni.
Sajnos egyik kép sem adja vissza azt a látványt ami megfogott.
Mit kellett volna, kellene másképp csinálnom?
üdv
szabi

(#63013) rizso válasza -szabi- (#63012) üzenetére


rizso
addikt

Ha napozna rajta egy csinos hölgy, már jobb lenne a téma ;]

Viccet félretéve, ha tényleg minden zöld volt körülötte, akkor én többet mutattam volna belőle, hogy jobban kiemelje a fát, plusz lehet érdemesebb lenne más szögből meglőni. Simán el tudnám képzelni, hogy a kép alsó részébe belelóg az út is.

A másik opció, hogy ennél jobban rámenni a fára, kevesebbet hagyni a széleken a zöldből, csak akkor meg a téma egy kiszáradt fa lesz, nem pedig egy kiszáradt fa a sok zöld mellett.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#63014) Neck válasza -szabi- (#63012) üzenetére


Neck
veterán

Visszamennék éjszaka, telibe világítanám a fát,a háttér sötét, megnézném, úgy mit mutat.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#63015) -szabi-


-szabi-
őstag

Köszi mindkettőtöknek a tippeket.
Közelebbről szerettem volna fotózni kisebb gyújtótávolsággal de az út forgalmas nem tudtam kiállni rá.
Másik szögből megpróbálom mikor legközelebb arra járok, úgy lehet jobban kiadja.

Éjszakai fotóhoz csak zseblámpám van meg az LX15, semmi profi felszerelés, amatőr vagyok. :B

(#63016) scarabaeus válasza -szabi- (#63015) üzenetére


scarabaeus
őstag

A zseblámpáról jut az eszembe: egy sráctól láttam annak idején (jó pár éve, vagy másfél évtizede, minimum) egy éjszakai képet, víztoronyról (a viztorony.hu-t csinálta akkoriban, nem tudom, ma is az övé-e), szépen "befestette" a zseblámpával, hosszú expós képen, kiemelve azt.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#63017) scarabaeus válasza scarabaeus (#63016) üzenetére


scarabaeus
őstag

(Ehh, megtaláltam, és hát rosszul emlékeztem (végül is 18 év eltelt), a konkrét esetekben vakut használt, csak ugyanabban a topikban szó esett a zseblámpás kiemelésről is, ami egy működő módszer az esetedre.)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#63018) -szabi- válasza scarabaeus (#63016) üzenetére


-szabi-
őstag

Ha éjszaka járok arra rászánom azt az időt és kipróbálom. ;)

(#63019) -szabi- válasza -szabi- (#63018) üzenetére


-szabi-
őstag

Tegnap voltam repülőnapon és vittem magammal LX15-öt.
Csak a közelemben volt kb 10 ember aki karhossznyi objektíves géppel fotózott.
Én meg ott kattintgattam a kis gépemmel. :B

(#63020) adamcsik


adamcsik
aktív tag

Sziasztok!
Bele szeretnék vágni a fotózásba. Főleg repülőket szeretnék fotózni. (rep. nap, utasszállítók) Kezdő gépnek mit ajánlanátok?
Árban egyenlőre max. 100.000ft-ig. (ha egyáltalán van ilyen)
Később azután ha nagyon megtetszik majd veszek komolyabb gépet is, csak elsőre nem szeretnék túl sokat rákölteni. Ehhez hasonló képekre gondoltam.

(#63021) rizso válasza adamcsik (#63020) üzenetére


rizso
addikt

100k körül már vannak jobb bridge gépek, én azt vadásznék. Pl Panasonic FZ300-at láttam valamelyik MM-ban 100k-ért egy jó hónapja leakciózva. Ekv 25-600mm és F2.8 fix fényerő tök jó, még ha a szenzor nem is olyan nagy benne.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#63022) adamcsik válasza rizso (#63021) üzenetére


adamcsik
aktív tag

Panasonic Lumix FZ82
Esetleg ez a gép?

(#63023) Dr.NX válasza adamcsik (#63022) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Kis szenzor és fényerőtlen objektív --> ne.
100-ból talán ki lehet hozni egy használt MILC-et is alap teleobival is, de én is inkább az FZ300-at mondanám ennyiért, ha mindenképpen multizoom kell.

Elfogadom a sütiket.

(#63024) lacizeg


lacizeg
csendes tag

Sziasztok!
Az alábbiban kérem segítségeteket, van egy Nikon DSLR gépem amit a mobilok térhódításával keveset használok, felvetődött bennem, hogy érdemes lenne-e egy jó kompakt gépet venni, vagy ezek azért annyival nem jobbak a mai mobiloknál(Samsung S szériát használok évek óta)?

Amit néztem:
Panasonic LX7 40eFt vagy egy használt Sony RX100 mark IV 80eFt

LX7-nél kérdés, hogy majd 10 éves gép, jobb-e mint egy mai drágább teló vagy tényleg megéri használtan a dupla árat a Sony?
(kirándulásokra, túrázásra, nyaraláshoz használnám)
Előre is köszönöm megtisztelő válaszotokat!

(#63025) expo válasza lacizeg (#63024) üzenetére


expo
tag

Szerintem simán megéri a dupla árat.
A Sony 3 évvel újabb fejlesztés. Nagyobb érzékelő, jobb élességállítás, elektronikus kereső, kihajtható kijelző és ha fontos: 4K videó. Ezzel szemben az LX7 kicsit fényerősebb és tele oldalon enyhén hosszabb objektívet tud felmutatni.

Az LX7 nem hozna érzékelhető javulást egy Samsung S-hez képest, csak teleobjektívben. Az utód LX15 már igen.

A méreteket érdemes figyelembe venni. Ezek 30 dekás gépek, nagyobb zsebben kényelmesen elférnek, de azért nem a mobil kategória. Én is használok Nikon DSLR-t, de gyakran csak az RX-et viszem magammal. Ha lehetne vele telefonálni, az lenne az igazi :)

(#63026) felora:)


felora:)
tag

Sziasztok!

Fényképezőgépet szeretnék vásárolni.

Amit tudnia kell: Dátumot és időpontot (év - hónap - nap - óra - perc) "égesse" bele a fényképfelvételbe. A többi sallang nem releváns számomra.

Árba ha lehet ~50 körül jó lenne, de amit ajánlotok. :R

(#63027) asdf_ válasza felora:) (#63026) üzenetére


asdf_
veterán

Ezek a vizsgaállomások csak dátumot akarnak a képre... :)

(#63028) felora:) válasza asdf_ (#63027) üzenetére


felora:)
tag

nem én találom ki... bács ország... elég sok tekintetben.. Kell az óra perc...
Tisztában vagyok vele mit ír az 5/1990, de itt kérik.... Valahogy nincs kedvem vitázni olyan emberrel, aki meg is tudja keseríteni az életünket. :D

[ Szerkesztve ]

(#63029) adamcsik válasza Dr.NX (#63023) üzenetére


adamcsik
aktív tag

Esetleg egy Nikon Coolpix B600?

(#63030) Dr.NX válasza adamcsik (#63029) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Köszönöm, de nem kérem.

;]

Elfogadom a sütiket.

(#63031) expo válasza adamcsik (#63029) üzenetére


expo
tag

Ha utazómagasságban szálló gépekről szeretnél hasonló, rettenet minőségű képet készíteni, bármelyik ultrazoom megteszi. Ilyen távolságból a légkör miatt is lehetetlen fotózni.

Csatlakozva az előttem írókhoz: az FZ300 jó beugró lehet repülőnaphoz. És van átnézeti keresője is, ami előny szerintem (a Nikonnak pld. nincs).

(#63032) adamcsik válasza expo (#63031) üzenetére


adamcsik
aktív tag

A repülőnap lenne a lényeg, az utasszállító gépek másodlagosak.

(#63033) rizso


rizso
addikt

Duna Plaza Mediamarktban van egy FZ300 130-ért akcióban, ha valakinek pont ilyen kellene.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#63034) Neck válasza rizso (#63033) üzenetére


Neck
veterán

Nem kötözködésből írom, de ez is csak egy a sok 1/2.3 inch-es mazsola szenzoros superzoom közül, nem?

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#63035) Dr.NX válasza Neck (#63034) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

25–600 mm végig F2.8.
Emiatt ajánlott (jobb híján), ha valaki nagyon szuperzoomot akar venni viszonylag kevés pénzért.

Elfogadom a sütiket.

(#63036) Neck válasza Dr.NX (#63035) üzenetére


Neck
veterán

Áh értem. Igen, az tényleg nem rossz feature.

Az a baj, hogy sokan azt nézik, milyen messze "tud zoomolni", és nem a szenzorméretet. Ennyi pénzből inkább vennék egy használt 1" kompaktot :B

De ha fontos az ekv. 600mm-es vég, akkor ennyi pénzért tényleg kb csak ez van.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#63037) rizso válasza Neck (#63034) üzenetére


rizso
addikt

Igen, a szenzor mérete klasszik kompakt, de legalább fix 2.8-at tud, és egy 25-600 átfogás esetén azért az nem olyan rossz. Mellette van néhány olyan tulajdonsága is, ami miatt szerintem ajánlható a kategóriában.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#63038) Ijk


Ijk
nagyúr

Milyen olcsóbb külföldi webáruház van mostanában?
Volt egy Ricoh GR3-am, eladtam, de egyre jobban hiányzik, de pl. e-Infinity-n nem találtam.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#63039) adamcsik válasza Dr.NX (#63035) üzenetére


adamcsik
aktív tag

Szia! Az FZ200 és az FZ300 között van lényegi különbség?

(#63040) kovisoft válasza adamcsik (#63039) üzenetére


kovisoft
őstag

A lényegi különbség a 4K videó.

(#63041) AddyKing


AddyKing
tag

Szép napot! :)

Sony RX 100 Mark 1-el kapcsolatban kérdeznék. Kiegészítőkkel hogy álltok? Egy - két ajánlotton kívül nem sok mindent találtam hozzá, viszont kimaxolnám a tudását.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#63042) capulet75


capulet75
addikt

Sziasztok.

Sony rx100, A5000, vagy hasonló gép kellene. Főleg beltérben, ritkábban kinti fotózáshoz. Portrék, céges instafotók, ilyesmi. Ha lehetséges akkor laptopba kötve, távirányítóval lehessen használni, ( tehát a laptop képernyőjén nézni amit a kamera lát ) nem tudom lehetséges-e az ilyesmi. Esetleg későbbi bővítés, másik obi, mikrofon, ect is szempont, de nem elengedhetetlen. Milyen egyéb típusokat nézzek még?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#63043) Dr.NX válasza capulet75 (#63042) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Tegyél mellé számokat is.
Laptopos távvezérlés elég ritka, inkább mobilról szokott működni.
Ha cserélhető objektíves gép kell, akkor itt érdemes érdeklődni.

Elfogadom a sütiket.

(#63044) capulet75 válasza Dr.NX (#63043) üzenetére


capulet75
addikt

:R

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#63045) Technoman


Technoman
őstag

Sziasztok!
Remélem jó helyre írok. Gondolkozom, hogy lecseréljem a mobilomat -ami szép képet csinál- egy normális fényképezőgépre (max 150e) . A gond, hogy nem találok olyat , ami tudná a következőket:
- 16:9-es képarányt is tudjon
- USB-ről tudjam tölteni (powerbank)
- beépített GPS
- esetleg dönthető, kihajtható LCD (EVF-re nincs szükségem)
Ebből talán a legfontosabb a GPS lenne. Tudom, sok olyan gép van, ami a mobillal szinkronizálva adja a geotag jelet, de ez nekem, így első hallásra, eléggé macerásnak tűnik. Fontos, hogy nem városban használnám, hanem túrázásnál.
Thx

(#63046) Dr.NX válasza Technoman (#63045) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Amiben van GPS és dönthető a kijelzője:
Sony DSC-HX90V
Hogy a képminősége milyen lehet a kis szenzorral és fényerőtlen objektívvel...nagy csodára nem szabad számítani.

Elfogadom a sütiket.

(#63047) expo válasza Technoman (#63045) üzenetére


expo
tag

Ha szép képet készít, ne cseréld le! :)

Kíváncsi vagyok, milyen felhasználási terület az, ahol a GPS az elsődleges. Ha földmérés, felmérés lenne, talán - de te túrázásról írsz. Túraútvonal dokumentálás?

Ha elengeded a GPS-t, 150 környékén már van ott a két sokat ajánlott gép: a Panasonic LX15 (fényerős) és TZ-100 (nagyobb zoom tartomány), használtban Sony RX IV.
Ha muszáj a GPS, szerintem a 150-et tedd rá a következő - még jobb fotós képességű - telefonod árára.

(#63048) Ironizer válasza Technoman (#63045) üzenetére


Ironizer
tag

Hát ha a dpreview Camera Feature Search-ét nézem, akkor nincs olyan "nagyszenzoros" (ez kéne ahhoz, hogy érezhetően jobb képe legyen, mint egy telefonnak) kompakt, amiben van GPS is: [link]

Ha megelégedsz a telefon minőséggel, cserébe az optikai zoom-ért és a strapabíróságért (2.1m-ről való ejtés, 100kg rálépés), vízállóságért (15m mélységig), akkor talán jó választás lehet az Olympus Tough TG-6. Van benne GPS, tölthető USB-ről, de a kijelzője fix, nem dönthető/kihajtható.

[ Szerkesztve ]

(#63049) Technoman


Technoman
őstag

Köszi srácok a gyors választ :R
Dr.NX - talán a Bridge kicsit közelebb állna hozzám
expo - csak az igény miatt kellene a geotag, nincs semmi "spéci" felhasználási terület (azaz, nem munkára kell), csak szeretem tudni 10-20 év múlva, hogy hol voltam, amikor az adott képet készítettem (tudom, fel is címkézhetném helynevekkel a képet, de már a XXI. sz.-ban vagyunk)
Bár nem tudom, hogy hogy működik ez a "telefonnal kösd össze és ő adja a geotag-et" üzemmód (félek, hogy terepen nem egy felhasználóbarát mód)

(#63050) Neck válasza Technoman (#63049) üzenetére


Neck
veterán

A feljegyzés meglesz, viszont a képek minősége erősen megkérdőjelezhető...

Ezek a parányi szenzorral rendelkező kompaktok sajnos legtöbbször a mobilokkal sem veszik fel a versenyt (ha csak nem a zoom gyutávról van szó, de a kép minőségében ekkor sem lesz köszönet) Nem véletlenül esett vissza dramatikusan az igény ezen gépek iránt.

Kérdés, mi a cél :) Én inkább úgy rendezném a képeket hazaérkezéskor, hogy tudjam, merre voltam, esetleg mellé mentenék egy trekking logot, mintsem fos képeket őrizgessek :)

Ha tényleg komolyan veszed, az Olympus MILC-ekben jellemzően szokott lenni GeoTagging funkció, egy ilyen még egy kitobival is tudhat annyit, amiért már megéri magaddal vinni.
Pl. Olympus PEN E-PL9

Irány a milyen cserélhető objektíves gépet vegyek topic :)

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.