Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) horyk


horyk
senior tag

Nézegetem ezt az oldalt [link] és bizony
a 28mm-es és 35mm-es gyújtótávolság vagy micsoda :F :C között igen nagy különbség van. :Y
Kérdem én 60e.körüli pénzmagból milyen gépet tudok venni ami tudja a 28mm-t és
képminőségileg is jó :F

Ne állj le hülyékkel vitatkozni, mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. cn.clanbazis.com; www.gajaliget.hu; cN|Squad Promod Pub Server: 84.2.39.248:28977; cN|Squad DAMN:MW PUB Server: 80.249.173.120:28972

(#11002) horyk válasza gyáliSanyi (#11000) üzenetére


horyk
senior tag

Szvsz. naggyából igen, de majd az okosok megmondják neked.

Ne állj le hülyékkel vitatkozni, mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. cn.clanbazis.com; www.gajaliget.hu; cN|Squad Promod Pub Server: 84.2.39.248:28977; cN|Squad DAMN:MW PUB Server: 80.249.173.120:28972

(#11003) Degeczi válasza gyáliSanyi (#11000) üzenetére


Degeczi
nagyúr

mi értelme ezt általánosságban nézni? :F

úgyis egy adott típus érdekel, mert olyanod van/lesz - akkor pedig megnézed mekkora fileméretek jellemzőek rá, és kiszámolod magadnak

(#11004) ottkar válasza Jazz (#10997) üzenetére


ottkar
addikt

A kompatibilitást kicsit félreértelmezed az nem azt jelenti hogy az eltérő bajonettek csereberélhetők akadály és működési korlát nélkül.

(#11005) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Igaz! Egy 7MP-s és egy 7MP-s kép között is lehet fél mega külömbség is.

Live poor, die ritch.

(#11006) Lauda válasza gyáliSanyi (#11005) üzenetére


Lauda
félisten

Annál sokkal több is lehet. Egyébként azoknak a fájlméreteknek sincs értelme. Nekem a D40-es 6MP-eles képei legjobb jpegben voltak 2.5-3 megásak, a rawok pedig 6 mega körüliek, de ez minden gépnél más és más, de még gépen belül is nagy eltérések lehetnek a tömörítési arány miatt. Ezért írta Degeczi, hogy egy konkrét gépet érdemes nézni. :K

[ Szerkesztve ]

(#11007) rumos14 válasza gyáliSanyi (#11000) üzenetére


rumos14
nagyúr

sztem nagyjából rendben van, 100%-os jpeg mellett ennyi lehet. gondolj arra is, hogy minden fényképezőnél lehet magasabb tömörítésű, 9x% körüli jpeg-et is lőni, a file méret fele ekkora is lehet ilyen esetben.

(#11008) Lin


Lin
csendes tag

Hahó!
Én is szeretnék egy kis segítséget kérni. Ultrakompakt gépet vennék, turistáskodás céljából, nagyobb jó gépem van, de szeretnék egy zsebbenhordósat. Max 30-at költenék rá, az fontos, h szép képeket csináljon, legyen magas érzékenységű, meg talán arcfelismerő, és fém tokos.
Folyamatosan csapongok, mindig megtetszik vmi.

most épp a Pentax M40. Erről tud vki vmit mondani?
[link]

illetve néztem a Benq x835-öt, de erről gyanúsan sokmindent írnak 32 ezerért, és többen mondták, h szar, viszont senki nem használta még. Jelent vmit a pentax optikája? Vagy tényleg nagyon szar lehet?
[link]

Ha vki tud vmi használható infóval, és némi segítséggel szolgálni, az ne kíméljen :)

üdv, Linda

(#11009) rumos14 válasza horyk (#11001) üzenetére


rumos14
nagyúr

hát bizony. és gondolj bele, van olyan fényképező is, ami 38mm-ről indul.
sok panasonic tudja a 28mm-et, a TZ3 pont ilyen 60k körül van, de 40-ért is vehetsz, pl. FX33-at. a képminőség vitába most nem mennék bele.

(#11010) pmatthew


pmatthew
tag

Sziasztok. Kompakt gépet szeretnék venni 30k körüli árban. 2 gépet néztem ki eddig, Canon PowerShot A560 és Panasonic DMC-LS80. Melyiket ajánljátok? Esetleg uj versenyzőt is mutathattok, de fontos szempont az SD mem kártya, és a sima AA akku. Előre is köszi

(#11011) Szten Márs válasza pmatthew (#11010) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az A560-ban szvsz nem fogsz csalódni :K

(#11012) Bici válasza gyáliSanyi (#11000) üzenetére


Bici
félisten

Hááát, őőő, az ilyen kalkulációknak abszolút semmi értelme nincs, mivel nem csak a tömörítés fokától, és a felbontástól függ a jpeg fájl mérete, hanem nagyon erősen függ a témától, a gép zajosságától, zajszűrés mértékétől, objektív lágyságától, élesítés mértékétől, stb.

Az én K.M. A2 gépemen ugyanolyan minőségi beállítások mellett a legkisebb file méret 2,6MByte, a legnagyobb pedig 7,5MB.
Vagyis ilyen mértékban változhat a témától, érzékenységtől (zaj) és a gyújtótávolságtól (élesség).

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11013) mgergo600 válasza rumos14 (#10984) üzenetére


mgergo600
csendes tag

rumos14!
Az fz18-nak nagyátószögben mennyire érzékelhető a torzítása amikor mondjuk egy 5-6 fős társaságot fotózol?
más:
Sony H50-nel van valakinek tapasztalata?
Még mindig nem tudtam eldönteni, hogy Sony H50 vagy Fz-18??
Segítsetek pls. :F THX

http://aprod.hu/hirdetesek/hirdeto/1b5X/

(#11014) Szten Márs válasza mgergo600 (#11013) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát nem hiszem, hogy a csoportképeknél szokott leginkább feltünő lenni a geometriai torzítás :)

(#11015) mgergo600 válasza Szten Márs (#11014) üzenetére


mgergo600
csendes tag

Teljesen amatőr vagyok még a fotózáshoz. Most veszem majd az első gépem.

http://aprod.hu/hirdetesek/hirdeto/1b5X/

(#11017) tarti19


tarti19
senior tag

sziasztok
A jövő hónap elején rámszakad egy kisebb keret amiből vásárolhatok vagy egy digitális fényképezőgépet vagy egy kamerát, én a fényképezőgép mellett tenném le a voksom, azt is úgy 100K környékén.
Teljesen kezdő vagyok szóval az elkövetkező hónapban rátok illetve a "tudományos" leírásokra fogok hagyatkozni:D
Első kérdésem az lenne hol éredmes kezdenem az olvasgatást, hogy aztán átfogóbb képet kaphassak a digitálsi fényképezőgépekről?
Köszi előre is:D

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#11018) rumos14 válasza mgergo600 (#11013) üzenetére


rumos14
nagyúr

nem érzékelhető, pont :) ha meg szted mégis, akkor ki lehet javítani :)
a fényképező van olyan okos, hogy 28mm-nél saját maga korrigálja a hordótorzitást.
én a sony gépnek nem sok előnyét látom a panához képest.

amúgy Szten barátunk vszleg csak nagyon extrém esetben ajánlana pana gépet, bármi más ellenében :K

(#11019) rumos14 válasza tarti19 (#11017) üzenetére


rumos14
nagyúr

nagyon sajnálunk :)
fényképező vagy kamera. hát, eléggé nem mindegy.
de ha viszonylag fontos a mozgókép felvétel, akkor rögtön van egy javaslatom: Panasonic DMC-TZ5. ismét normális zajkezeléssel (Venus IV feldolgozó izé), 1280x720-as mozgókép készítési lehetőség, mely közben az optikai zoom is használható, ellentétben a fényképezők 95%-ával.
itt van pl. egy teszt: [link]

(#11020) Bici válasza tarti19 (#11017) üzenetére


Bici
félisten

Leginkább itt nézz körül, ez egy kifejezetten fotós oldal. Van fórum is, és rengeteg teszt.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11021) Szten Márs válasza tarti19 (#11017) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát a fotovilag.hu-n azon belül is először az alapismereteknél. De a fotós ismeretek részt érdemes átbújni. Aztán géptesztek terén meg a pixinfo.com, dpreview.com, imaging-resource.com és dcresource.com oldalakat lehet fellapozni. Gépvásárlós tanácsok itt a topicban, érdemes amúgy visszaolvasgatni, aztán magával a fotózással kapcsolatos kérdések pedig a forumon itt: [link] esetleg itt: [link]

rumos14: :DDD Ez így azért túlzás, van amikor az felel meg legjobban a célnak, meg attól függ milyen modellt. Anno az FZ30-at illetve FZ50-et azért ajánlgattam :) De egyébként valóban nem vagyok feltétlen híve a márkának :)

[ Szerkesztve ]

(#11022) Lauda válasza tarti19 (#11017) üzenetére


Lauda
félisten

fototipp.hu
imaging-resource.com
the-digital-picture.com
bythom.com
photozone.de
cameralabs.com
kenrockwell.com
fotovilag.hu
pixinfo.com
digicams.hu
digicamreviews.tk
digitalcamerareview.com
dpreview.com
dcresource.com
pixel-peeper.com

Így első körben ezek jutottak eszembe. :DDD

(#11023) tarti19


tarti19
senior tag

Óh asszem most elhalmoztatok olavsnivalóval:)
Azért megkérdezem, hogy 100K-ba már lehet kapni hosszabb időtartamra (2-3 év) normális fényképezőgépet, amit elsősorban hobbi fotózásra használnék majd, vagy ez az ár kevés esetleg sok az én tervezett céljaimnak így előreláthatólag? Esetleg előfurdulhat, hogy beleszertek egy ilyenbe és akkor nehezen fogok majd a minőség alá vágni?

Azért maradjunk az anyanyelvű leírásokban , amúgy köszönöm nektek:)

[ Szerkesztve ]

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#11024) Szten Márs válasza tarti19 (#11023) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Magyar nyelvű a .com ellenére is a pixinfo.com a sok comos felsorolásból, nézzed meg ;)
Lehet hosszabb időtartamra kapni 30 ezerért is gépet, ha az embernek olyanok az igényei, vagy lehet kevés 500 ezer HUF is, ha olyanok, ezt így nem lehet megmondani.
Hobbifotózás alatt is lehet sok mindent érteni :) De ez is körvonalazódni fog majd benned, ha nekiesel az olvasmányoknak :D

[ Szerkesztve ]

(#11025) tarti19 válasza Szten Márs (#11024) üzenetére


tarti19
senior tag

persze ez így van:) csak msotnaában elég sokat melózom így úgy gondoltam megprbálok oylan dolgokat megvenni amiket hosszab ideig fogok használni és úgy vélem hoyg ahsznosak lesznek számomra... és egy digit fényképezőgépen mindig is gondolkodtam, de most aztán lesz mit tnaulmányoznom;) persze ez sosem árt:)

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#11026) rumos14 válasza Szten Márs (#11021) üzenetére


rumos14
nagyúr

olvastam pár lelkendező hozzászólásod az FZ18-ról ;)
amúgy megértem, ha vkinek csalódást okozott/okozna, de RAW-t használva nekem nagyon bejött összességében, ISO400-ig. ez az egész RAW dolog új nekem, egy új világ nyílt meg, mennyi mindent lehet utólag állítani, javítani egy képen, fantasztikus :B

(#11027) Szten Márs válasza rumos14 (#11026) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Na igen de a RAW általában minden gépnél jobb és új világot nyit és stb és nem csak az FTZ18 rendelkezik RAW-val ;)

(#11028) piqla


piqla
őstag

Sziasztok!

Jelenleg egy A720 gepem van, es elertem oda, hogy az auto modot mar nagyon ritkan hasznalom, inkabb a fullmanualt. Mivel egyre tobbet fotozok, elgondolkodtam egy beleposzintu tukros gep beszerzesen, kb. fel ev mulva lenne ez esedekes. Azt szeretnem kerdezni, hogy melyiket ajanlanatok nekem?
Tudom, ez igy kicsit sovanka megfogalmazas, de szandekosan nem irok tobbet. Kifejezetten beleposzintu tukroset keresek, a "mennyit szannal ra kerdesre" a valaszom: kitobival egyutt vennem, a legolcsobb osszeallitasban.
Szoval?

Elore is koszi.

Szereted az állatokat?

(#11029) Norß


Norß
csendes tag

sziasztok!
Elszántam magam hogy veszek egy fényképezőt, a gépre 50e van, visítva 60. Ami fontos, hogy 12x fölötti zoom legyen mert leginkább autóversenyeken használnám, néha tájképekre. Eléggé tudatlan vagyok a témában, ezért kérem a segítségeteket, mert nem akarok egy jól bereklámozott sz*r gépet venni. Ha lehet több gép esetén azt is írjátok már meg hogy melyik mért lenne jó egy "amatőrek".
Előre is kösz a választ :)

(#11030) Szten Márs válasza piqla (#11028) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

[link] - ennél a hsz-nél nem tudnék most jobbat írni, de sztem a lényeg benne van :)
Fél év múlva lehet h sok minden máshogy lesz, árak, kínálat, szóval nehéz ennyi időre előre bármit is mondani.

(#11031) piqla válasza Szten Márs (#11030) üzenetére


piqla
őstag

Hu, nagyon hasznos hsz, koszi, koszonjuk. En is a Pentax-szal szimpatizaltam, legalabbis igy laikus fejjel... Na hat majd meglatjuk! Koszi.

Szerk.: Bar meg az Olympust is nezegetem.

[ Szerkesztve ]

Szereted az állatokat?

(#11032) Lauda válasza piqla (#11028) üzenetére


Lauda
félisten

Pedig nagyon is fontos a "mennyit szánnál rá", mert ha legolcsóbb gépet keresed, ahogy a hsz végén írtad, akkor azt mondom a D40 kitet vedd. Ha több az anyegin, akkor vegyél egy D80 kitet, mert kurva jó. Persze ez most van, lehet fél év múlva a Zenitet fogom ajánlani. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11033) Lauda válasza Norß (#11029) üzenetére


Lauda
félisten

Ja persze, igények vannak, lovetta meg nyista. :DDD Egyébként itt egy teszt, talán könnyebben döntesz. ;)

(#11034) rumos14 válasza Szten Márs (#11027) üzenetére


rumos14
nagyúr

már amelyiknél van RAW opció... ultrazom-oknál sem mindenhol.
és tudod, egy újszülöttnek minden vicc új.

(#11035) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Sziasztok!

Digitális fényképezőt keresek. Nincsennek extra elvárásaim, de szeretném ha nem egy sima olcsó készülék lenne. Milyet tudtok ajánlani? Találtam egyet ami nekem tetszik: [link]
Valakinek van tapasztalata a géppel kapcsolatban? Köszi

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#11036) Szten Márs válasza Snowy_owl (#11035) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nagyon rossz fényerő, nincs igazán nagylátószög (38mm-ről indul, nem a legjobb dolog), ebben az árban egy Canon SX100-al jobban jársz.

(#11037) Snowy_owl válasza Szten Márs (#11036) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Ezenkívül tudsz még valamit ajánlani? Nem rossz csak kívácsi lennék, hogy milyenek vannak még. Köszi

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#11038) horyk válasza Snowy_owl (#11035) üzenetére


horyk
senior tag

Én is ezzel szemezgettem, de aztán felnyitották a szememet. :R
és most keresgélek éppen ami 28mm ről indul meg a fényereje is jó.

Ne állj le hülyékkel vitatkozni, mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. cn.clanbazis.com; www.gajaliget.hu; cN|Squad Promod Pub Server: 84.2.39.248:28977; cN|Squad DAMN:MW PUB Server: 80.249.173.120:28972

(#11039) Snowy_owl válasza horyk (#11038) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Mert mi benne annyirra rossz? Nem értek a kamerákhoz annyirra.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#11040) Snowy_owl válasza Snowy_owl (#11039) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Jajj hülyeséget kérdeztem hisz az előbb már megválaszolta Szten Márs. Másik topicba akartam sorry. :U

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#11041) Jazz válasza johnjohn (#10999) üzenetére


Jazz
veterán

Tehát::)
Fotós oldalról jövök... Természetesen nem profi szinten nyomom, ehhez nincs is meg a megfelelő felszerelésem, de lelkes amatőr.:)
Mindent fotózok. Makró, tele, széles....
Szeretnék tovább lépni, ezért keresem a legjobb gépet a pénzemért (mint mindenki). Vannak obijaim, ez az...
Köszi amit írtál, de első és legfontosabb szerintem azok a szempotnok amiket lentebb írtam...tapogatás inkább szerintem ez után jöhet.:) És is inkább ez a 3 körül gondolkodok (mert nem tudok jobbat, várom a véleményeket), de úgy tudom hogy Canon Nikon-ra csak a saját obijaik szerelhetőek, plusszban még meglehetősen drágák. Meg hogy ez a közgyűrűs átalakítós dolog milyen hátrányokkal jár, már ahol lehet (hol lehet?)....majd valaki felvilágosít.:)
Szóval mint Fotós keresek gépet. Eléggé értek a gépekhez..., de a digitális tükrös körüli mizériához nem. (kompaktból kapásból tudnék írni 10 oldalt hogy miért azt...meg az összes lehettséges negatív-pozitív velejárókat, azt is ami sehol nincs leírva...a legtöbb géphez).
Na most ugyan ez a helyzet a dslr-el:
- ilyen CCD olyan CMOS amolyan X-akármi foxcon mifene szerintem várd meg mert...ne várd meg sose lesz elérhető áron....és nem is olyan jó mint beharangozták...vagy de nagyon jó...
- ez jó minőségű, annak alap érzékenysége ISO200, emennek pocsék menü, ott 25pontos TTL baromi gyors és pontos AF
- amarra szerlhető a régebbi nagy feszültségen indító vaku is nem fogja szétsütni a gépet, vagy dobhatod a régit vehetsz újfajtát, De megéri mert ennek olyan fantasztikus a képminősége hogy...
- kompatilbils a hagyományos obicsatikkal
- speckó obi kell rá, ne vedd meg mert baromi drága hozzá... (nem is venném mert a régiekkel akkor mit csináljak)
- kiváló gép de fos menü kezelhetetlen és anynira hiányos hogy kitéped a hajat, inkább nézz kevésbé jót, jobban megéri....
- na ez jó gép, nagyjából ez meg ez benne van, legjobb képminőség ami fontos, megfelelő MP a szenzorhoz képest, igaz hogy van egy-két hátránya ez+ez, de szerintem megéri arról lemondani úgy se használnád csak nagy ritkán, továbbá....
Hát kb. így keresek.:) Aki tud segíteni megköszönném. thx!

ottkar: tudom hogy nem azt jelenti, pont ezért írtam....

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#11042) Szten Márs válasza Jazz (#11041) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Canonra meg Nikonra csak saját objektívek szerelhetőek? O.o
Ezt te hol olvastad? Mind Canonra, mind Nikonra, mind Pentaxra, mind Sonyra lehet kapni ún. 3rd party objektíveket, Tamron és Sigma obikat.
Neked is ezt a hsz-t tudom leginkább ajánlani: [link]
Azzal a kiegészítéssel, hogy K10D már nem kapható tudtommal.

Menükről nem nagyon tudok írni, mindegyik gépnek viselhető, megszokható menüje van szvsz. közelről csak a D40, meg az EOS350D, meg a K10D menüjét ismerem, a 400D-jé gondolom olyami, mint a 350D-jé.
Ja igen, 100-150 körül akarsz kezdeni, de szereted a makrót, telét, szélest, stb - itt azzal lesz baj, hogy indulásnak csak egy alapobit tudsz venni olyan 27-88 mm átfogással és korlátozott makróképeségekkel. De ami késik nem múlik ugyebár :)

(#11043) rumos14 válasza Snowy_owl (#11037) üzenetére


rumos14
nagyúr

a H-s Sony-t én sem ajánlom. gyenge nagylátó, memory stick kártyák, és egyszerűen nem jó képminőség.
mindenki azt a Canon-t ajánlja, de én mondok más, Panasonic DMC-TZ4, csak kicsit drágább, sztem érdemes vetni rá egy pillantást.
írd azért le, hogy milyen zoom átfogást preferálsz, kell-e full manuális beállítási lehetőség (említett Panán nincs), méret mekkora lehet, keret mennyi, stb. khm... amit én hirdetek, az is megfelelhet, khm... :B

(#11044) philoxenia válasza Szten Márs (#11014) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kivéve, ha nem tudsz hátrébb menni az adott helyen....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11045) philoxenia válasza rumos14 (#11043) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem vagy valami jó véleménnyel a nem Panasonic gépekről.... :)

Ha teheted linkelj már be a mundér becsülete érdekében pár vágatlan és javítás nélküli képet, amit az FZ 18-al csináltál, nem a művészi értéket fogjuk nézni... :D , akkor cáfolhatod a gépről kialakult negatív képet itt a fórumon. Mondjuk nagylátószögben teljes épület, macro, alap és nagyzoom ugyanonnan. Magam nem vagyok Pana ellenes, a fiamnak pl. LS60-ja van. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11046) Andie


Andie
őstag

Sziasztok!

Elkezdtem olvasgatni a topicot, dehát hüü, rengeteg hsz van itt, csomó szubjektiv és objektiv dolog :)
Azért beirom a kérdésem, hátha jön válasz Tőletek, mire átrágom magam a hsz-eken :)

Asszonyt lepném meg szülinapjára egy gépecskével. Nem profi, igazából eddig egy 2 megás kis nikonnal kattingattunk, rokonok, barátok szerint igen tehetségesen, jól elkapva a pillanatokat, beállításokat (görög táj, tenger, hegyek, lepkék, virágok, makró, stb).
Asszony nagy vágya, hogy a valóban jól sikerült képeket poszterként kinyomtatva falra akassza, netán kis albumot hozzon létre belőlük. Ennek a jelen gép semmiképpen nem felel meg, a max 1600as felbontástól kezdve a kisujjnyi optikán át az egyéb bajokig.
Az említett okokból nem akarok, és nem is tudok 2-300ezres, vagy még drágább kitteket megvenni. A célár 100-150ezer, és -bár ebben kérem a véleményeteket- szerintem egyelöre objektiv nélkül, csak a gépre koncentrálnék (asszem "váz"nak hivjátok, jólesz tanulnom :) )

Tehát amit én, mint laikus amatőr elsősorban szem előtt tartanék:
- legalább 10x zoom
- min 7 megapixel
- képstabi, jó kereső
- kézi zoom lehetőség!
- széles látószög (?), nagy objektiv (fényérzékenység)

Amit már régebben nézegettem az a Fuji S9600, mostmár egész elfogadható áron lehet kapni, és talán minden feltételnek megfelel. Valószinü Ti tudtok másik 5 gépet, sőt, lehet hogy a fujiról le is beszéltek. Néztem ezt a Nikon D40-et, jópofa, ha azt mondjátok, meg fogom nézni közelről. Minden tanácsot és tippet örömmel veszek. :R
Nyilván hozzátok képest antitálentum vagyok a fotózásban, elnézést, ha valamit rosszul irtam fent, szakmai leckéket is szivesen veszek, csak először a gépre koncentrálnék, mert a szülinap már el is múlt :(

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#11047) philoxenia válasza Andie (#11046) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát, ha eddig Nikon volt, szerintem maradjatok annál, a kifejezetten nagyméretű képek miatt azonban a D40x, vagy a D60 típusikat javasolnám. A D40 az 6MP-es, ami a poszterméretnél okozhat gondot esetleg.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11048) horyk válasza Andie (#11046) üzenetére


horyk
senior tag

Nyolc nappal előtte vagy utána nem számít késésnek ! :D

Ne állj le hülyékkel vitatkozni, mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. cn.clanbazis.com; www.gajaliget.hu; cN|Squad Promod Pub Server: 84.2.39.248:28977; cN|Squad DAMN:MW PUB Server: 80.249.173.120:28972

(#11049) instant_h2o válasza Zola007 (#10958) üzenetére


instant_h2o
csendes tag

Köszi a gyors választ!

Nem vagyok fényképezésben otthon. De gondolom a nagyobb látószög előnyösebb, mint a kicsi.

A 10*-es zoom is csábító,csak nem tudom,hogy mennyire használható- olyan értelemben, hogy akkor már nagyon fain stabilizátornak kell lennie a gépben ahhoz,hogy ne mosódjon el a téma. Vagy rosszul gondolom?

Egyelőre a Nikon P50-re szavaznék, de speciel a másik kettő (Kodak zd710/Fuji 5800) dizájnra jobban tetszik... Az elem/ akksi dolog számomra nem lényeges.

Te személy szerint melyikre szavaznál a három közül?

(#11050) ottkar válasza instant_h2o (#11049) üzenetére


ottkar
addikt

A nagy látószög ott előnyös ahol a téma megkívánja mert másképp nem fér el. De madarakat meg szarvasokat nem lehet avval megcsinálni. A stabilizátor léte elött is csináltak felvételeket nagy teleobjektívvel. Azt neked kell tudni hogy milyen tartományban akarsz fotózni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.