Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) asdf_ válasza PistiSan (#44998) üzenetére


asdf_
veterán

Azert az all time mi kerul ezen ennyi forintba rekorder nalam meg mindig ez a lens adapter olympus-ektol, ami ha jol merek tippelni semmi mas, mint aminek latszik: egy femtubus egy darab kulso es egy darab belso menettel, feketere fujva,meg a felirat. Ropke 17 ezerert :)

(#45002) schawo válasza Morris (#45000) üzenetére


schawo
titán

Mit szeretnél fotózni nagy gyújtótávolsággal?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45003) Tin_Shield válasza Morris (#45000) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Először azt kéne meghatározni mi az a jó zúm?
Szerintem az ekv 26-130mm (ez van az XZ10-ben) teljesen rendben van. Elég tisztességes nagylátóról indul és alaposan belemegy a portrétartományba, mindezt f1.8-2.7 fényerő mellett. Egy átlagjúzernek általános célra ritkán kell ettől több.
Ha szupertele tartományra a vágyik akkor szívás, a jól rajzoló és fényerős optikák drágák, az ezzel szerelt kompakt és/vagy bridge gépek sem olcsók. Nincs is sok belőlük, ez már a hatszámjegyű árkategória, itt már bejönnek a képbe az olcsóbb cserélhető objektíves gépek.
Az olcsó nagyzúmos gépeknél pedig az optika majdnem úgy nyeli a fényt mint egy feketelyuk, és ami maradék eljut a szenzorhoz az is legtöbbször csak egy hangyafaxnyi elavult CCD-t talál.

[ Szerkesztve ]

(#45004) Morris válasza schawo (#45002) üzenetére


Morris
veterán

Megbeszéltük az asszonykával, hogy gépet cserélünk, mert eljárt már felette az idő. Viszont mondtam neki azt is, hogy régi vágyam egy kicsit komolyabban belemélyedni a témába. Nagy meglepetésemre partner a dologban.
Ehhez keresnék egy középkategóriás gépet.
Sajnos a korábbi lumix nagyon lassú volt, ismerkedni jó volt a képkészítéssel, de viszonylag nagy korlátai voltak. Arra gondoltam, hogy egy lépéssel feljebb ugranék. Tudom, hogy a cserélhető objektív lenne a legjobb, de ott meg az ár az, ami akadályoz.

[ Szerkesztve ]

(#45005) Morris válasza Tin_Shield (#44999) üzenetére


Morris
veterán

Meggyőztetek. Akkor nem kitétel a ceruza akku. Mennek a távirányítóba.
Esetleg a Samsung WB110-ről vélemény?

(#45006) schawo válasza Morris (#45004) üzenetére


schawo
titán

Oké, tehát akkor tényleg nem nagy gyújtótávolságra van szükséged, hanem ésszerű, használható gyújtótávolságra, jó képminőségre és könnyű kezelhetőségre. Olympus XZ10.

Az Olympus objektívje 2 fényértékkel, azaz négyszer több fényt juttat el az érzékelőhöz, mint a Samsungé. Ez elképesztő különbség. És mivel a fényképezés fénnyel történik, ez önmagában meg is pecsételi a Samsung képminőségét.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45007) Morris válasza schawo (#45006) üzenetére


Morris
veterán

Köszönöm. Tudsz esetleg még mondani két alternatívát?

(#45008) .: JuSzT :. válasza Morris (#45007) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

XZ10 barna
XZ10 fekete

:DD

(#45009) jjeahh válasza Morris (#45007) üzenetére


jjeahh
nagyúr

újan nincs alternatíva. használtan más téma :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45010) Morris


Morris
veterán

Au, értem. :D
Akkor esetleg használtba.

Félre ne értsétek, nem kötözködni akarok. Csak szeretném átlátni a piacot ebben az árszegmensben.

[ Szerkesztve ]

(#45011) .: JuSzT :. válasza Morris (#45010) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ha csak a végeredményt nézzük, mint jó kép, akkor ebben az 50-60e Ft os árban már viszonylag sok MILC variáció van.

lassacskán egy Lumix G3 + 14-42 is beleférhet ebben a kategóriába, vagy egy Olympus E-PL3 14-42.

(#45012) Morris válasza .: JuSzT :. (#45011) üzenetére


Morris
veterán

Értem!

Köszönöm mindenkinek a segítséget! (vagyis nem is segítettetek, mert jól összekavartatok belül ;] :D )
Gondolkozunk még egy kicsit asszonykával. Megvizsgáljuk a lehetőségeket illetve az anyagi oldalt!

:R :R

(#45013) Morris


Morris
veterán

Update 1.

Utánaolvasgattam a dolgoknak itt a topikban is és meglepő eredményekre jutottam. Lehet senkit sem fog érdekelni, de azért leírom tapasztalataimat. ;]

Anno pár éve megvettem életem első fényképezőgépét egy HP Photosmart Mz67-es gép személyében. (16k-ért vettem használtan, 1 hetesen). Meglepően jó fényképeket csinált. Színtelített, dinamikus képek születtek vele. Mondjuk sok ész nem kellett hozzá, mert gyakorlatilag automata fényképező gép volt! :D (jelzem, ennek a fényérzékenysége f/2,8 - f/4,8)

Ezt váltotta egy Panasonic Lumix DMC-LZ8.
Az öröm nem volt mindig felhőtlen, mert az esetek 90%-ában zajos, élettelen képeket sikerül lőnöm vele. Bármit állítottam, bármit csináltam vele, egyszerűen nem javult a dolog. Választásom nyomó oka az optikai képstabilizátor volt és a Leica objektív. Ma utánanéztem annak a gépnek is a neten és meglepődve tapasztaltam, hogy ennek még sz*rabb a fényérzékenysége (f/3,3 - f/5,9).

Aztán áttúrtam a topik nagy részét, és végre megvilágosodott bennem, hogy mit is értetek "sötét" zoom-os gépeken.
Gyakorlatilag ezek a bridge gépek is mehetnek a zsákba az LZ8 mellé, mert a zoomon kívül más pozitívumot nem lehet róluk elmondani. Megnézegettem ezeknek is a fényérzékenységét, ami ugye sok esetben az éles, zajmentes képekért felel, és itt ért a legnagyobb meglepetés - az összes egy rakat hulladék hatalmas marketinggel a hátuk mögött.

Szóval kezdem átlátni a dolgot és egyre szimpatikusabb az XZ-10.

[ Szerkesztve ]

(#45014) .: JuSzT :. válasza Morris (#45013) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Hogy ezt a többi 10 ember miért nem látja át magától fél nap alatt :)

nagykirályvagy :R :R :R

Amúgy a fényérzékenység - élesség - zaj ritkán van együtt olyan összefüggésben, mint ahogy te mondtad. Sőt.. általában minden ilyen objektív magasabb F értéken hozza a legjobb formáját. Egy átlagos 3.5- 5.6 objektív F8 körül a legélesebb és a legnagyobb területen éles. (képszélek)

[ Szerkesztve ]

(#45015) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, van valami infó, hogy mikorra várható a Panasonic LX7 és az FZ200 modellek utódjai?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#45016) jjeahh válasza Morris (#45013) üzenetére


jjeahh
nagyúr

remélem a következő 10 bridgezoomra pályázó átolvassa a hsz-det :)) ritka, aki hozzád hasonlóan picit utánna is néz a dolgoknak, általában csak annyit fognak fel a júzerek, hogy a dslr style "komoly" megazoom helyett ajánltunk egy szappantartót :DDD így valahol meg is értem, hogy a múltkor kaptam pl. én is egy adag beszólást itt egyik érdeklődőtől

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45017) Morris válasza .: JuSzT :. (#45014) üzenetére


Morris
veterán

:DDD

Nem nyertem a lottón, szóval meg kell nézni, hogy hova menjen a zsetonom! :)

jjeahh: Alapjában véve - már csak a külalakuk miatt is - nem lennének rossz gépek. Csak ugye az ember azt hinné, hogy mivel nem a 10-20 ezres kategóriában vannak, ezért van is bennük valami.
Fogásra tényleg jobb lenne mint a stock kompakt, de ezekkel az értékekkel (mint amilyen a fényérzékenységük) egyszerűen butaság ilyen gépeket vásárolni.

Szóval igazatok van/volt. És áldom az eszem, hogy nem kapkodtam el a döntést! (Bármennyire is tetszik az a samsung WB110 :( - ja és csak halkan jegyzem, hogy ennek a gépnek a fényérzékenysége 3.1 ~5.9 - szóval adtam volna a sz*nak egy pofont)

.: JuSzT :.: Hát az én panám ott sem volt éles! :(

[ Szerkesztve ]

(#45018) jjeahh válasza Morris (#45017) üzenetére


jjeahh
nagyúr

van jó bridge is (lásd sony rx10), de ezek a random sötét megazoom-ok csak nagyon igényteleneknek valók sztem...az olyanok meg gondolom nem kérnek tanácsot a fórumlakóktól, egyszerűen lecsapnak arra, ami a tesco-ban épp akcijós :D ha jó gép kell, akkor újan minimum xz-10, használtan meg rengeteg milc is van olcsóért, pl. oly e-pl1, e-p1, e-pm1, pana g1, g2, g3, gf sorozat :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45019) Whynot? válasza .: JuSzT :. (#45008) üzenetére


Whynot?
aktív tag

Sokszor látom, hogy javasoljátok az Oly XZ10-et. Van itt valaki, aki tapasztalatból mesélne a gépről? videózás terén milyen?

(#45020) Morris válasza Whynot? (#45019) üzenetére


Morris
veterán

Én hamarosan megteszem. Eddig 90%-hogy az lesz!

Bár, az asszony most kicsit makacskodik és egy Samsung ST-72-t szeretne! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45021) Segesdy


Segesdy
tag

Hali! Nézelődök már egy ideje fényképezőket, szeretnék venni valamilyet amivel azért már komolyabba nis lehet foglalkozni, mert érdekel ez a fényképezősdi, meg ha erre arra járok, pl bringatúra vagy épp valami autós találkozó(Tuning show, akármi).

igazából egy Samsung NX1100 /NX2000 ami nagyon megtetszett. minden paramétere illetve tulajdonsága nagyon tetszik. Vélemények róla?

Menniyvel jobb pl az érintőképernyő fényképezőnél, hasznosabb? Azért kérdezem mert pl amit előbb emlitettem ott az NX2000 nél érintő képernyő van de modnjuk nem zavar engem ha nem az, viszont pl az ISO értékek jobban pl a az NX2000ben, viszont nem igen értek hozzá hogy az mi is lenne.

itt van a két gép összetudjátok mérni.
NX2000
NX1100

(#45022) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

az anyagi okok miatt szerintem ide férek be. munkatársam szeretne venni egy gépet, erre kellene neki: szobában szülinapot fotózni, akár gyertyafényben, gyorsan mozgó gyereket lekapni. szóval családi gép kellene, 50-60 k lenne a max. dslr kiesik, azt mondtam volna neki, de szerintem ennyiből max kompakt. : ))

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#45023) Klemice válasza Agostino (#45022) üzenetére


Klemice
senior tag

olympus xz-10

(#45024) Morris


Morris
veterán

Ismét jelentkezem!

Tüzetesebb vizsgálódás után találtam egy Samsung WB250F tipusú gépet.
Megnéztem sok sok tesztképet, illetve videót, azok alapján azt mondom vállalható. A fényerő a "szokásos" értékek (3.2 - 5.8) között mozog, de előnyére válik a BSI-CMOS szenzor.
18x optikai zoom, ami szerintem sok mindenre bőven elég. Mindez 40k környékén. Ár/érték arányban szerintem nem rossz.

A végén tűnt fel, hogy smart kameráról van szó, sőt tele van szoftveres bug-gal és fagy.

[ Szerkesztve ]

(#45025) schawo válasza Agostino (#45022) üzenetére


schawo
titán

akár gyertyafényben, gyorsan mozgó gyereket lekapni
Munkatársadnak van humorérzéke. A pénzügyi keretét szorozza meg hússzal, és még akkor is nehézséget fog okozni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45026) Agostino válasza schawo (#45025) üzenetére


Agostino
addikt

: )))

ez külön akart menni. tehát szülinapozást lekapni, aztán ha kint játsznak meg ilyesmi, ofkorsz : )

köszi, klemice!

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#45027) erzol válasza Morris (#45024) üzenetére


erzol
őstag

Nem véletlen a sok xz-10 tanács... :U
Én is egy fuji bridge hiper-szuper zuuummal keztem, mert nem tájékozódtam. (Te már sokkal előrébb jársz, mint anno én.) Azóta boldogan használok olympus pent. :)
Ja a fujit azóta elcseréltem manuális obikra. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45028) jjeahh válasza erzol (#45027) üzenetére


jjeahh
nagyúr

mintha rólam beszélnél :DDD fuji zoom penészedik a fiókban, most egy pen-el kattogok + egy rakás manuállal :)) de kell hozzájuk türelem nem kevés, nem egy point and shoot kategória

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45029) Viper26 válasza erzol (#45027) üzenetére


Viper26
nagyúr

Nálam ugyanez a helyzet, időm sem volt tájékozódni, kb. öt óra alatt kellett döntenem mi legyen, mert azonnal kellett vmi gép, Samu WB 110 lett, mondjuk mivel nem volt előtte sosem, így tanulni nekem megfelel, de idővel jó lenne majd egy komolyabb bridge, azokból nem tudom mi az ami ajánlott.

Pixel 7 | FR955

(#45030) .: JuSzT :. válasza Viper26 (#45029) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

FZ 150, FZ 200

(#45031) Morris válasza erzol (#45027) üzenetére


Morris
veterán

Megrendeltem. Hétfőre itt van, ha minden klappol. :)

(#45032) Viper26 válasza .: JuSzT :. (#45030) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ez lenne az?

Pixel 7 | FR955

(#45033) .: JuSzT :. válasza Viper26 (#45032) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Bizony. De volt már 100 körül is használtan.

Hozzáteszem, ennyit nem ér egy ilyen bridge gép. De ha már bridge, akkor ez.

Ennyiért megy az EPL5 duplakit is most.

[ Szerkesztve ]

(#45034) erzol válasza Morris (#45031) üzenetére


erzol
őstag

Biztos jobban jársz vele, mint az eddig nézett gépekkel. :)

#jjeahh
Point and shootra használom a két kitobit, amíg nem gyűlik temérdek lóvém a natív obikra. Manuálokkal nem rohanok sehova, nagyon bejönnek "művészkedni", na meg a csupa fém+üveg kombó...

#Viper26
Kb. fél évig én is elvoltam a fuji bridgevel, de rájöttem, hogy nem kell ekkora "buta" szappantartó. A tükrösöket nem is nézve olympus pm1 után már pl5-nél járok. Jó lett volna ezzel kezdeni... :DDD

#JuSzT
+1
Best buy a pl5 dupla kit táskával, 1 év prémium klubtagsággal.
Szuperzúmok bújhatnak akárhová előle. :)

[ Szerkesztve ]

(#45035) Viper26 válasza .: JuSzT :. (#45033) üzenetére


Viper26
nagyúr

Most néztem az EPL5 drágább azért. :(

Pixel 7 | FR955

(#45036) Morris válasza erzol (#45034) üzenetére


Morris
veterán

Ezt sajnos (vagy "hálistennek") soha nem tudjuk meg. :)

(#45037) nbalint válasza Morris (#45031) üzenetére


nbalint
csendes tag

Ha megkérhetlek majd leírnád a véleményed róla? Tudom nagyon új lesz még... De én is jövőhéten akarom megvenni eddig a canon sx270et néztem, de miután olvasgattam itt az olympusra esett a választás. Már eldöntöttem, hogy megveszem csak egy személyes tapasztalat is érdekelne. Előre is köszi! :)

(#45038) rasky válasza nbalint (#45037) üzenetére


rasky
senior tag

+1, mert engem is érdekel a típus. :K

(#45039) Morris válasza nbalint (#45037) üzenetére


Morris
veterán

Persze megírom, de szerintem a legjobb esetben is csak hétfőre érkezik meg. (ha nem keddre).

(#45040) Xpredi01


Xpredi01
tag

Sziasztok!

Egy Panasonic FZ-5-ös utódját keresem, a válsztáshoz szeretnék tippeket kérni. Árkategória 50-80 között, a felépítés nem fontos, tehát lehet nagy böszme optikás is. Mondjuk a 10+ optikai zoom nem ártana.

Nézegettem az agyondícsért Olympus XZ-10 képeit az itteni tesztben, de nem ájultam el tőle, eléggé zajos fotókat csinál. (FZ-5-höz képest is)
[link] gondolok például erre, tiszta szmötyi az egész kép.

A tippeket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#45041) .: JuSzT :. válasza Xpredi01 (#45040) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

SZia.

Nézz rá az XZ2 re is. Nagyobb a szenzor.

(#45042) scarabaeus válasza Xpredi01 (#45040) üzenetére


scarabaeus
őstag

Az egy ISO 800-as kép. Az FZ5-öt ISO 400 fölé nem is lehetett tekerni, ISO 100 fölé pedig nem volt érdemes.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#45043) .: JuSzT :. válasza scarabaeus (#45042) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

:DD :DD :DD :DD :DD :DD

(#45044) schawo válasza Xpredi01 (#45040) üzenetére


schawo
titán

Minden gép zajos képet lő, ha kevés a fény, és emiatt magas az iso érzékenység. Épp ezért fontos a fényerős optika. Amelyik képet az FZ5 800-as ISOn lövi, azt az XZ10 300-as ISOn készíti. Így hasonlítsd össze a képeket. De a keretedbe befér az XZ2 és az Fuji X10 is, azok még jobbak.

( #45042 ) scarabaeus
Ugyanehhez a képhez FZ5-ön ISO2000 kellett volna.:D

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45045) .: JuSzT :. válasza schawo (#45044) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Illetve az XF1 is.

(#45046) scarabaeus válasza schawo (#45044) üzenetére


scarabaeus
őstag

Mondjuk azon az oldalon ez az idézett 5-ös kép 23,5 mm-en, F5,6 és ISO 800 mellett 1/800 mp-es expozíció (ami annyira mondjuk nem volt szükséges a képhez), a mellette lévő 6-os kép ugyanúgy 23,5 mm-en F2,7 és ISO 100 mellett 1/320 mp-cel simán elkészülhetett.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#45047) Xpredi01


Xpredi01
tag

Értem, köszönöm a válaszokat. A 10-12x optikai zoom viszont fontos lenne. Ilyet tudtok ajánlani? (akár a megadott árkategórián túllépve is)

(#45048) Viper26


Viper26
nagyúr

Erre gondolom ennyiért illene lecsapnom gyorsan? :B

Tadaa :D

Pixel 7 | FR955

(#45049) scarabaeus válasza Viper26 (#45048) üzenetére


scarabaeus
őstag

Amúgy a mintaboltban mindenféle klubtagsági kedvezmény nélkül is 150 ezer (olcsóbb most, mintha egy objektívvel venné az ember). A hirdetésben, ahogy nézem, a vázon felül értendők az objektívek árai még.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#45050) Viper26 válasza scarabaeus (#45049) üzenetére


Viper26
nagyúr

Hm, az igaz.

Pixel 7 | FR955

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.